Al zestien IOC-leden verdacht Feyenoord bestolen in Istanbul Zeeland is ook soort buitenland Zeldzame nederlaag volleybalploeg Dees Anders zijn Anders rijden Atletiekclub AV'56 wil vrijwilligers financieel belonen Freelander Delen van geheim rapport uitgelekt Beenhakker door in Taiwan Kraay in Zuid-Afrikaans Open Kistemaker weer naar Telstar Ralph Gillissen blijft bij Swift Makinen wint Monte Carlo World League in drie steden uitslagen Ajax oefent tegen Stuttgart RIJSWIJK - Brenda Beenhakker is gisteren doorgedrongen tot de tweede ronde van het Grand Pnx-toernooi badminton in Taiwan. De Arnhemse versloeg in een thriller de Japanse Tanaka:6-ll 11-5 11-9. Jeroen van Dijk bereikte ook de twee de ronde maar was door een knieblessure in de tweede ronde kansloos tegen de Indiër Augustums: 15-6 15-5 Eerder wer den de Nederlanders Dicky Palyama, Tjitte Weistra, Gerben Bruijstens en Judith Meulendijks uitgeschakeld. ANP STELLENBOSCH - Golfer Niels Kraay heeft zich geplaatst voor het Zuid- Afrikaans Open, dat vandaag (donderdag) in Stellenbosch begint. De 26-jarige Utrechter pakte zijn start bewijs door in de kwali ficatieronde na 67 slagen binnen te ko men. Maarten Lafeber ging in 70 slagen rond en is eerste re serve. De kans is groot dat hij toch mag starten. De Schotse topper Sam Torrance tobt met een nekblessure en doet vol gens de organisatie zeer waarschijnlijk niet mee. Voor Ro bert-Jan Derksen en Michiel Janbroers is deelname aan het Zuid-Afrikaans Open van de baan. Zij lieten 71 en 75 noteren Rolf Muntz was speelgerechtigd, maar richt zich al op de Hei- neken Classic, die volgende week in het Australische Perth wordt gespeeld. ANP VELSEN - Simon Kistemaker wordt per 1 juli de nieuwe trai ner van voetbalclub Telstar. De 58-jarige Santpoorter heeft een driejarig contract getekend bij de Velsense eerstedivisio- nist. Kistemaker. die van '93 tot '95 al eerder werkzaam was bij Telstar, volgt aan het einde van het seizoen Hennv Lee op. Kistemaker was in het betaald voetbal werkzaam bij Volen- dam. DS'79, Cambuur Leeuwarden en De Graafschap voor dat hij in 1993 naar Telstar kwam. De trainer maakte in 1995 de overstap naar FC Utrecht. Kistemaker is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Spakenburg, dat in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal uitkomt. In die klasse komen ook Kloetinge en Hoek uit GPD MIDDELBURG - Ralph Gillissen is ook volgend seizoen trai ner/coach van korfbalvereniging Swift. Het wordt zijn twee de jaar bij de Middelburgse vereniging Voor zijn trainer schap kwam Gillissen als speler voor Swift uit. De club staat in de zaalcompetitie in de overgangsklasse C momenteel op een zesde plaats. MONACO - Tommi Makinen (34) heeft de Rally van Monte Carlo gewonnen. De Fin werd de afgelopen drie jaar wereld kampioen, maar hij was nog nooit winnaar van de prestigieu ze rally. Landgenoot Juha Kankkunen werd tweede, de Schot Colin McRae derde. De winnaar van vorig jaar, de Spanjaard Sainz, viel al eerder uit. De Nederlandse Fiat-rijders Roel Fassbender en Bart Hissink eindigden op de 36e plaats. RTR/ANP WOERDEN - Het Nederlands volleybalteam (mannen) is dit jaar in de World League te bewonderen in Maastricht, Rotter dam en Eindhoven. De ploeg van trainer/coach Toon Ger- brands speelt op 29 en 30 mei in Maastricht (MECC) tegen Spanje. Op 12 en 13 juni is in Rotterdam (Ahoy') Brazilië de tegenstander. Oranje sluit de serie thuiswedstrijden in Eind hoven (Indoor Sportcentrum) af. Op 26 en 27 juni is Canada de opponent. ANP Schaken Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep A. vierde ronde. Ivantsjoek (Oek) - Sokolov (Bos) 1-0. Anand (Ina) - Kasimdzhanov (Oez) 1-0, Timman (Ned) - Shirov (Spa) 1/2-1/2. Svidler (Rus) - Piket (Ned) 1/2-1/2. Kram- nik (Rus) - Reinderman (Ned) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Topalov (Bul) 10. Van Wely (Ned) - Yermolinsky (VSt) 1-0. Stand. 1. Anand, Kasparov 3 1/2 punten, 3. Ivantsjoek, Kramnik, Shirov 2 1/2,6. Pi ket. Svidler, Topalov, Van Wely 2, 10. Kasimdzhanov. Timman 1 1/2, 12. Rein derman Sokolov 1,14. Yermolinsky 1/2. Sportprijsvragen Lucky 10, woensdag 20 januari. 6-7-8-12- 19-20-24-25-29-34-35-45-49-57-58-63- 64-65-69-74. (onder voorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/9) Za- baleta (Arg) 6-3 6-2 7-5, Tarango (VSt) - Haarhuis (Ned) 6-1 3-6 4-6 6-4 6-0, Ruud (Nool- Corretja (Spa/2) 3-6 6-3 6-4 6-4, Rafter (Aus/3) - Woodforde (Aus) 6-2 6-4 6-4, Lapentti (Ecu) - Norman (Zwe) 7-63-6 2-6 6-3 6-4, Enqvist (Zwe) - Byron Black (Zim) 7-6 7-6 6-0, Ulihrach (Tsj) - Tsjerkas- ov (Rus) 7-6 4-6 6-7 6-4 6-4, Henman (GBr/6) - Stolle (Aus) 4-6 7-5 4-6 6-1 6 4, Philippoussis (Aus/14) - Chang (VSt) 7-6 2-66-3 5-7 7-5, Ferreira (ZAf) - Vacek (Tsj) 6-4 2-6 6-3 6-1, Tillström (Zwe) - Gimel- stob (VSt) 6-3 6-4 6-1, Kucera (Slw/7) - Sanguinetti(lta)7-56-1 6-4, Rosset (Zwi) - Knippschild(Dui)6-77-66-1 6-3, llie (Aus) - Gomard (Fra) 4-6 7-6 6-4 6-4, Safin (Rus) - Kuerten (Bra) 6-35-7 4-66-3 6-4, Kroslak (Slw) - Puerta (Arg) 3-6 4-6 7 6 6-4 6 1. Vrouwen, tweede ronde: Van Roost (Bel/111 - Noorlander (Ned) 7-6 6-0, Hab- sudova (Slwi - Ghirardi (Fra) 6-7 6-4 6-3. Martinez (SpaO) - Rippner (VSt) 6-0 6-4, Rubin (VSt) - Wagner (Dui) 4-6 7-6 6-2, Novotna (Tsj/3) - Nagyova (Slw) 6-4 2-6 6- 3. Pratt (Aus) - Smith (GBr) 6-4 6-4. Da venport (VSt/1) - Labat (Arg) 6-2 6-1, Ve nus Williams (VSt/5) - Carlsson (Zwe) 6-2 6-1, Mauresmo (Fra) - Schnyder (Zwi/8) 6-7 6 4 6-3,Zvereva (WRu/15) -Tu (VSt) 6 3 7-5, Sanchez Lorenzo (Spa) Capriati (VSt) 7-6 6-2, Plischke (Oos) - Huber (Dui) 6-7 6-3 7 5, Drake (Can) - McQuillan (Aus) 7-64-6 6-2, Loit (Fra) - Smashnova (Isr) 1 6 6-2 6-2, Nejedly (Can) - Cristea (Roe) 5-7 6-36-1. Dragomir (Roe) - Chi (VSt) 6-16 2 Mannen dubbel, eerste ronde: Kempers Siemerink (Ned) - Koves/Savolt (Hon) 6-7 6-2 11-9, Bale/Kratzmann (ZAf/Ausl Oosting/Tieleman (Ned/lta) 4-6 6-2 6-2, Kafelnikov/Vacek (Rus/Tsj/10) - Groen Coetzee INed/ZAf) 6-4 2-6 6 3. Florent MacPherson (Aus/14) - Ardinghi/Lopez Moron (Ita/Spa) 6-3 6-4. Goeller Prinosil (Dui) - Albano/Orsanic (Arg) 4-6 7-5 6 3, Roditi/Tebbut (Mex/Aus) - Alonso.' Bal cells (Spa) 6-3 6-3. Reneberg/Stark (VSt) Damm/Suk (Tsj/9) 6-2 7-5. Arnold/Vizner (Arg/Tsj) - Lareau/O'Brien (CarWSl/8) 6- 4 6-3. Arthurs/Tramacchi (Aus) Melige ni/Sa (Bra) 6-3 6-2. Vrouwen dubbel, eer ste ronde: Oremans/Appelmans (Ned. Bel/15 Saeki/Yoshïda (Jap) 6-4 6-4, Ols- za/Van Lottum (Pol/Fra) - Hopmans/Ple- ming (Ned/Aus) 6-2 6-4. Bollegraf/Arendt (Ned/VSt) - Black/Seljoetma (Zim/Kaz) 7 6 6-3, Adams/De Jager (ZAf/161 - Dose del Byron/Talbot (Tsj/ZAf) 6-3 6-4, Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/9) - De Beert Lee (ZAf/Tai) 6-4 6 4. Voetbal Italië, competitie: Venezia - Empoli 3-2 Oefenwedstrijden. Istanbul: Galatasa. ray - Feyenoord 2-2 (1-0). Enschede: FC Twente - Schalke'04 2-2. Estepona: San Pedro (Spa) - FC Utrecht 0-4 (0-0) Kaap stad: Selectie Cape Town - Ajax 2-3 (Tl) Hoogstraten: Hoogstraten - NAC 1-4. Volleybal Terneuzen Bedrijfscompetitie. Eerste klasse A: Dees-Foaks 0-3, Meesen Dow 1-1, Broomchemie-Neelemans 3-0. Eer- ste klasse B: Foaks 2-V&V 0-2, Deltan- PSOVZ 1-2, NHI-De Pooter 0-3 Tweede klasse A: Echo Audio-Dow 2 1 2, IVIO-Oe Hoop 2-1 Tweede klasse B: Gemeente-" PSOVZ 2 1-2, Jacobs TA-Dees 2 2-1 Der-, de klasse A: Cysouw-Deltan 2 0-3. Foaks 4 Dow 3 3 0, IVIO 2-Scheldesport 0-3. Derde klasse B: Zeeland Seaports-Foaks 3 2-1. Aster 2-VC Schelde 2-1. B&S-Ge- meente 2 0-3. door Jan Roovers TERNEUZEN1- Het onaantast baar geachte Dees, de volley balploeg die in de hoogste klasse van bet Terneuzense bedrijfs- volleybal al jaren de dienst uit maakt, werd deze week in de derde ronde van de voorjaars competitie verrast door Foaks. Dp 3-0 nederlaag (16-14 15-4 14-10) waarmee Foaks Dees naar de kleedkamers stuurde, kwam als een volslagen verras sing. Zonder routiniers Kees Kosten en Ko de Ruijter en met slechts vijf spelers op het veld mocht Dees echter excuses aan voeren voor het verlies. Met waarschijnlijk het carnaval nog in de benen dateert de laat ste nederlaag (2-1 tegen Foaks) van 7 maart 1995. De jongste ne derlaag deed niet alleen pijn, maar maakt de strijd in de hoofdklasse op slag ook een heel stuk interessanter Temeer daar Broomchemie wekelijks laat zien de heerschappij van Dees aan te willen vallen. Nu werd Neelemans (zonder Jan Schut) met 15-3 15-5 15-8 opgerold. Het duel Meesen-Dow werd op 1-1 (7-15 17-16) afgefloten. In de eerste klasse B won het pas gedegradeerde V&V met 2-0 van de Foaks-reserves. Bij de verliezende ploeg debuteerden Erik Bakker en Gijs Musters verdienstelijk. Na de 2-1-zege op Deltan is PSOVZ koploper. De pas gepromoveerde ploegen doen het over het algemeen op het hogere niveau toch redelijk. In de tweede klasse A pakte De Hoop bij Ivio een punt en in de tweede klasse B boekte Dees 2 een punt in na de 2-1-nederlaag bij Jacobs TA. Het slot van de derde speeldag was minder prettig voor Willem Sleijster van VC Schelde. Bij het blokken van een aanval liep hij een vrij ernstige enkelblessure op. LAND' 'ROVER door Rudy Boogert GOES - Atletiekvereniging AV'56 uit Goes wil haar leden financieel belonen, wanneer ze vrijwilligerswerk voor de club verrichten. Vrijwilligers zullen tien tot twintig gulden per kwartaal minder betalen dan niet-vrijwilligers. Dat voorstel heeft het bestuur van AV'56 gisteren aan haar leden voorgelegd. AV'56 heeft het plan in het le ven geroepenomdat het voor de vereniging 'een steeds nij pender probleem' wordt om een geschikt kader en andere vrijwilligers te vinden. Mo menteel heeft de vereniging meer dan 25 vacatures open staan voor vrijwilligers, va riërend van penningmeester tot kantinebeheerder. Door de contributies te differen tiëren wil het bestuur meer mensen motiveren voor vrij- willigerstaken. Volgens secretaris Acronius Kramer snijdt het mes aan twee kanten. „Je moet het niet zien als financiële straf voor diegene die geen vrij willigerswerk doen, maar meer als een prikkel om je in te zetten voor de club. Je kunt je echter ook afkopen van het vrijwilligerswerk. Het geld dat de club op die manier ge nereert, kunnen we vervol gens gebruiken voor taken die we in de nabije toekomst mogelijk moeten uitbeste den, zoals bijvoorbeeld de administratie." Brief In de brief die de AV'56 leden gisteren hebben ontvangen wordt overigens een andere voorstelling van zaken gege ven. Daarin wordt gesteld dat diegenen die geen vrij willigerswerk doen een toe slag bovenop het normale contributietarief krijgen. Voorzitter Wil Zwemer ont kent echter dat het voorstel daarop gestoeld is. De leden kunnen middels een enquête aangeven hoe ze over de plannen denken. De nieuwe Freelander: nu al een legende vanaf ƒ57.950,-. Bekijk 'm, ontdek 'm, ervaar 'm. Auto Ventura B.V. Vemjn Stuartweg 10,4462 GE Goes. Tel.: 0113 - 222498. van onze sportredactie ISTANBUL - Onbekenden hebben gisteravond tijdens de voetbalwedstrijd tussen Gala- tasaray en Feyenoord (2-2) in Istanbul ingebroken in de kleedkamer van de Rotter dammers. Daarbij werden sie raden, credit cards, telefoons en een paspoort ontvreemd. De daders drongen het lokaal bin nen door aan de buitenzijde van het stadion de tralies voor het raam van de wc-ruimte te verbuigen en vervolgens een ruit in te slaan. Ze doorzoch ten vervolgens de afgesloten ruimte in het Ali Sem Yen-sta dion, terwijl twee agenten aan de andere kant de wacht hiel den. Na de ontdekking in de rust reageerden de spelers verbijs terd. Leo Beenhakker, die toch al geen voorstander was van de verplaatsing van het duel van het trainingskamp in An talya naar Istanbul, reageerde smalend. „Het is weer heerlijk om terug te zijn," bromde de Feyenoord-trainer. Na een pauze van 28 minuten hadden hij met de andere leden van de staf de spelers weten te over tuigen om toch de tweede helft te spelen. „Anders zou er in en rond het stadion alleen nog maar ellende ontstaan," legde manager Hans Hagelstein uit. Verzekerd De belangrijkste gedupeerden waren doelman Jurek Dudek en Ulrich van Gobbel. De laat ste, die zich zo had verheugd op de terugkeer in het stadion v/aar hij ooit acht maanden vertoefde, miste een duur Rolex-horloge. Doelman Du- dek raakte zijn paspoort en een credit card kwijt. „Het is heel triest." verwoordde Ha gelstein de stemming. „Geluk kig is Feyenoord voor al deze zaken verzekerd, al zal dat het niet leuker maken. We moeten nog aangifte bij de politie doen. Gelukkig heb ik de num mers van de paspoorten op een lijst bij mij. Dat zal het in elk geval voor Dudek mogelijk maken om naar huis te kun nen." GPD van onze sportredactie NEW YORK - Niet dertien maar zestien IOC-leden worden ver dacht van betrokkenheid bij het omkoopschandaal rond de toe wijzing van de Olympische Winterspelen aan Salt Lake Ci ty in 2002. De beklaagden, on der wie Anton Geesink, komen allen in aanmerking voor disci plinaire maatregelen, inclusief royement. Dat schrijft de Wall Street Journal in de woensdag editie. De Amerikaanse krant stelt op de voorpagina dat het de hand heeft gelegd op een ruwe versie van het nog geheime rapport van het Canadese IOC-lid Dick Pound. Hij is de voorzitter van de speciale commissie van het IOC die de illegale praktijken in Salt Lake City onderzoekt. De nota van Pound en zijn mede werkers wordt komend week einde op het IOC-hoofdkwar- tier in Lausanne besproken tijdens een buitengewone ver gadering van het hoofdbestuur. Steekpenningen „In het rapport worden sanc ties, inclusief uitsluiting, aan bevolen tegen misschien wel zoveel als zestien IOC-leden", aldus het krantenartikel. „Ze worden gestraft wegens in breuk op de olympische ethiek van goed gedrag door het aan nemen van steekpenningen, goederen en diensten ter waarde van in totaal meer dan 1,5 mil joen gulden. Zij hebben zich daaraan schuldig gemaakt tij dens en na de succesvolle cam pagne van Salt Lake City in de strijd om de organisatierechten van de Winterspelen in 2002." Volgens de Wall Street Journal maakt het voorlopige rapport ook duidelijk dat de omkoop praktijken door kandidaatste- den al in de beginjaren tachtig aan de orde waren. Er werd in die tijd al gebruik gemaakt van invloedrijke tussenpersonen die in ruil voor veel geld IOC-stem- men kochten en verkochten. Volgens het Zwitserse IOC-lid Marc Hodler, die de corruptie en fraude binnen het IOC eind vo rig jaar aan de kaak stelde, was die handelwijze ook bij de laat ste olympische campagnes zeer populair. Volgens de Wall Street Journal staan in het rapport de strafbare handelingen van twee bemidde laars uitgebreid vermeld. „Een agent zei tegen officials van de Zwitserse kandidaatstad Sion dat hij voor een bedrag van 4 miljoen gulden ongeveer 25 stemmen van IOC-leden kon be machtigen. Betalingsschema Deze tussenpersoon pendelde heen en weer tussen hotelka mers in steden waar IOC-verga- deringen werden gehouden. Hij bood zelfs een betalingsschema aan: tweederde van het geld moest tijdens de campagnes van de kandidaatsteden worden be taald, de rest als de Olympische Spelen inderdaad zouden wor den toegewezen aan de betref fende stad.' Een andere bemiddelaar had volgens het lOC-rapport negen stemmen uit Europa in de aan bieding voor een bedrag tussen een en twee ton per stuk. „Sion is niet ingegaan op de pogingen tot omkoping", aldus de Wall Street Journal. „Deze kandi daatcommissie is derhalve on schuldig." Een woordvoerder van het IOC kon woensdag in Lausanne niet zeggen of de inhoud van het Amerikaanse krantenartikel juist was. Hij had het rapport van Pound nog niet gezien. „Er zijn nog geen kopieën in om loop. Het eerste rapport bevindt zich nog steeds in de Verenigde Staten." Twee miljoen IOC-topman Dick Pound liet woensdag in een Canadese krant weten dat hijzelf ook steekpenningen aangeboden heeft gekregen Volgens de ad vocaat in Montreal werd hem een bedrag van 2 miljoen gulden in het vooruitzicht gesteld tij dens de besprekingen over een televisiecontract. „Ik heb me teen gezegd: doe dit niet, praat niet zo tegen me Alles wat ik doe, doe ik in het belang van de olympische beweging. Anders niet." Zoals bekend heeft één ver dacht IOC-lid al conclusies ge trokken uit het omvangrijke corruptieschandaal. De Finse Pirjo Haggman vroeg en kreeg dinsdag ontslag van IOC-voor- zitter Samaranch. RTR/DPA/ ANP en spciïfir.uH iixirtwixiudcn Terwijl Feyenoord een oefenwedstrijd speelde tegen Galatasaray, roofden dieven de kleedkamer van de Rotterdammers leeg. Hier schiet de Turk Suat Kaya de 1-0 achter keeper Dudek. foto Fatih Saribas/Reuters Voetbalprofs van MVV scoren dertien keer tegen Borsels team door Eldridge Pentury LEWEDORP - Landskampioen Ajax heeft overwinterd in Zuid- Afrika, Feyenoord verblijft in het Turkse Antalya. De voetbal lers van PSV laden de accu op in het Spaanse Castellon en die van Roda JC brengen de winter stop door in Suriname. Populair trainingsoord onder de Neder landse profclubs is Cadiz, ook in Spanje. Daar hebben Vitesse, SC Heerenveen, NAC, Fortuna Sittard en RKC hun tenten op geslagen. AMSTERDAM - Ajax speelt op zaterdag 30 januari een vriend schappelijke wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Het duel begint om drie uur in het Gottlieb-Daimler Stadion in de Duitse stad. Voor de Amsterdammers geldt de wedstrijd als een laatste test voor de hervatting van de competitie. Op 4 februari speelt Ajax voor de Amstel Cup tegen Roda JC. Twee dagen later staat een oefenduel met de Belgische club Lierse SK op het programma. Die wedstrijd wordt in Lier, nabij Antwer pen gespeeld, en begint om acht uur. ANP Er zijn maai" weinig Nederland se profclubs die zich in eigen land opladen voor de tweede competitiehelft. Eerstedivisio- nisten Haarlem en Telstar doen het met een trainingskamp in Callantsoog, MW - de nummer dertien van de KPN-telecompe- titie - zit in Zeeland. In Zoute- lande. Gisteravond speelde de ploeg in Lewedorp een oefen wedstrijd tegen een Borsels re gioteam. Uitslag: 3-13. Waarom de Limburgers het Zeeuwse hebben laten prevale ren boven een tropisch vakan tieoord? Trainer Wim Koe vermans kijkt verbaasd op. „Zeeland is voor ons toch ook een soort buitenland?" Een reis van drie uur, 200 kilometer ver wijderd van thuishaven Maas tricht. Ja, de spelers van MW zijn inderdaad ver van huis. Maar de werkelijke reden is an ders. Koevermans serieus: ..Een buitenlandse trip kost een flin ke smak geld Dat heeft MW momenteel niet." Daarom is de ploeg ook met eigen auto's uit Limburg vertrokken en niet per touringcar. MW-spits Kenneth Perez (midden) wordt op de hielen gezeten door Jacco Murre. Rechts MVV'er Je roen Heubach. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) Groene raak voor het regio team. Jerry Taihuttu nam drie treffers van MW voor zijn reke ning. Wim Koevermans liet Taihuttu en Landzaat na rust in de kleed kamer achter. Martin den Ha mer zorgde voor 3-8, daarna til den invaller Roel Buikema en Kenneth Perez de score naar 3- 13. Vandaag traint de selectie van MW weer tweemaal, voor mor gen geldt hetzelfde. Koever mans: „Zaterdag vertrekken we uit Zeeland en gaan we via Den Bosch naar huis." In Den Bosch zal de Limburgse equipe het in een sparringspartij nog even op nemen tegen de plaatselijke eer- stedivisionist. Kegioteam Borsele - MVV 3-13 (2-8). 8. WasiuTaiwo 0-1.10 Jerry Taihut tu 0-2, 14. Jerry Taihuttu 0-3. 14. Wilfred van den Dries 1-3. 15 Ken neth Perez 1-4. 22. Jerry Taihuttu 1- 5. 23. Danny Landzaal 1-6, 29 Eric de Groene 2-6. 35. Husseyin Kara- pinar 2-7, 44. Husseyin Karapinar 2-8, 55. Martin den Hamer 3-8. 59 Roel Buikema 3-9, 69 Kenneth Perez 3-10, 70. Kenneth Perez 3-11, 71. Kenneth Perez 3-12, 79. Kenneth Perez 3-13. Scheidsrechter: H.C. Fi- lius ('s-Heerenhoek) Aantal toe schouwers 175. Maar de provincie Zeeland is een goed alternatief, weet de in Vlaardingen geboren Koever mans uit ervaring. „Met NEC. Groningen, het Nederlands elf tal en Jong Oranje ben ik hier ook al eens geweest. De sportac commodaties zijn over het alge meen goed. Ook als het gevroren had, was Zeeland voor ons een goed gebied geweest om te over winteren." Vorige week nam een deel van de spelersgroep van MW in Eind hoven deel aan het soccertoer- nooi van PSV. Deze week startte de volledige selectie van MW op Zeeuwse grond aan de voor bereidingen op het eerstvolgen de competitieduel met RKC „Voor de spelers van MW zal het een pittig weekje zijn", zei Koevermans. Training Dinsdag trainde MVV voor het eerst op sportpark De Voor- borch in Middelburg, gisteroch tend en -middag verscheen de ploeg wederom in de wei voor een training, 's Avonds wachtte een vriendschappelijk oefenpo tje met een Borsels regioteam op het veld van zondag-vij fdeklas- ser Lewedorpse Boys waar een nieuwe lichtinstallatie in ge bruik werd genomen. Het Borselse regioteam bood MW aardig partij, vond ook Dannv Landzaat. „De spelers trokken zich in elk geval niet massaal terug", zei de midden velder die na dit seizoen aan de slag gaat bij Willem II. Bij rust was de stand 2-8. En schoten Wilfred van den Dries en Eric de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41