Varkensboer zoekt oplossing Waterschap bouwt chique loods PZC Zorg over overdracht beheer Veerse Meer Ziekenhuisapotheker verlaat Zeeland Jeugdsoos Kortgene geheel vernieuwd Vlissingen logischer keuze voor verdeling geld verslavingszorg Opnieuw streep door plan d'Orangerie Vlissingen Vrijspraak voor motorrijder na ongeluk op fietspad Hardrijders op matje bij kantonrechter zeeland 14 Rillander wil bedrijf splitsen om uitbreiding te realiseren Voorlichting over euro donderdag 21 januari 1999 door Inqrid Huibers MIDDELBURG - Omdat var kenshouder en akkerbouwer P. H. J. van Loon uit Rilland hoogstwaarschijnlijk van de provincie zijn stal aan de Zim- mermanweg niet mag uitbrei den, wil hij zijn bedrijf in twee- en splitsen. Daardoor zou hij op een tweede vestiging aan de Ka- pucijnenweg alsnog meer var kens kunnen houden. Dat zei Van Loon woensdagoch tend tijdens een hoorzitting op het provinciehuis in Middel burg over het bestemmingsplan Buitengebied, partiële herzie ning intensieve veehouderij 1997 van de gemeente Reimers- waal. Van Loon betreurde overigens zeer dat hij door de onlangs goedgekeurde streekplanher ziening intensieve veehouderij van de provincie tot dit soort bokkensprongen wordt ge dwongen. „Straks komen er misschien varkens in een stal aan de Kapucijnenweg, vlak te gen het dorp aan. Dat wil ik he lemaal niet en daar horen die varkens ook niet", zei hij. Begin jaren negentig kwam Van Loon vanuit Brabant naar Zee land en vestigde zich aan de Zimmermanweg, een eindje buiten Rilland. Een paar jaar la ter kocht hij nog 40 hectare grond erbij aan de Kapucijnen- weg. Ook kocht hij grond in Krabbendijke. Op het bedrijf aan de Zimmer manweg houdt Van Loon nu on der meer 1165 mestvarkens, als neventak bij zijn akkerbouwbe drijf. Dat aantal wil hij verdrie voudigen tot 3200 dieren. In middels beschikt hij over een milieuvergunning en de beno digde mestrechten. De bouw- aanvraag voor een nieuwe stal is echter aangehouden totdat de voorgestelde herziening inten sieve veehouderij van de ge meente is goedgekeurd. Onmogelijk De nieuwe goedgekeurde streekplanherziening van de provincie maakt een dergelijke uitbreiding van het aantal var kens echter onmogelijk. Volgens dat plan mag Van Loon zijn var kensstal, mits hij aan een aantal randvoorwaarden voldoet, een malig uitbreiden tot maximaal twintig procent van het be staande bedrijfsoppervlak, on voldoende voor het aantal var kens dat hij erbij wil hebben. Daarop zag Van Loon nog maar één oplossing. De maatschap waarin nu zowel de akkerbouw- poot als de intensieve veehou- derijpoot van zijn bedrijf is op- door René Schrier GOES - Niet iedere water schapsbestuurder is even gerust op het voornemen van het dage lijks bestuur van Zeeuwse Ei landen om de taken van het re creatieschap het Veerse Meer over te nemen. Weliswaar stond de commissie waterbeheer van het water schap, na een pleidooi van de dijkgraaf, niet negatief tegen over het voorstel; in een vergadering van de commissie financiën werden nogal wat vraagtekens gezet. Zo wilden de hoofdingelanden meer duidelijkheid en zeker heid over de bijdrage van de ge meenten. De vrees bestond dat op enig moment die bijdrage genomen, moet weer worden opgesplitst. Van Loon: „Dat is zo voor elkaar, want tot voor twee jaar waren het nog twee gescheiden bedrijven." Vervolgens moet hij voor het landbouwbedrijf aan de Kapu cijnenweg een nieuwe milieu- en bouwvergunning aanvragen voor een varkenshouderij als neventak. Daar zou hij, onder stringente voorwaarden, een stal van maximaal 1600 vier kante meter voor mogen bou wen. Van Loon: „Daar moet ik dan wel voor 2003 de varkens in hebben staan, anders vervallen mijn mestrechten," Het is overigens nog maar hele maal de vraag of Gedeputeerde Staten de voorgestelde bestem mingsplanherziening van de gemeente Reimerswaal goed keuren. De provinciale planolo gische adviescommissie advi seerde negatief, omdat de bestemmingsplanherziening afwijkt van de -later vastgestel de - streekplanherziening. Mochten GS het plan afkeuren, dan verandert er voor de Rei- merswaalse varkens- en kip penboeren weinig. De bevrie zing van de bouwvergunningen blijft nog twee jaar van kracht. In die tijd moet de gemeente het plan aangepast hebben, anders moet zij wellicht alsnog de bou waanvragen voor een aantal nieuwe stallen goedkeuren. weg zou kunnen vallen. Ook wa ren er vragen over het achter stallig onderhoud van voorzie ningen in en aan het Veerse Meer. En de hoofdingelanden in de commissie financiën wilden weten wat er feitelijk onder het begrip onderhoudskosten valt. Daarop kon in de commissiever gadering geen bevredigend ant woord worden gegeven De ondertoon van de vragen was de opstelling van de commissie dat een eventuele overname van taken van het Veerse Meer het waterschap geen geld mag kos ten. Verschillende hoofdinge landen vonden de risico's voor het waterschap te groot, vonden zij. Het waterschap moet zich beperken tot de traditionele ta ken. door Mieke van der Jagt GOES - J. W. Harting, de man die de apotheek van de Zeeuw se ziekenhuizen heeft opgezet en geleid, heeft woensdagmid dag afscheid genomen. Hij vertrekt naar Zwolle. Verte genwoordigers van de Zeeuw se ziekenhuiswereld en uit kringen van apothekers kwa men Harting tijdens een recep tie in het Oosterscheldezie- kenhuis de hand drukken. Ze maakten meteen kennis met zijn opvolger: T. R van Es. Iedereen - 'ikzelf ook' - heeft altijd gedacht dat Harting de organisatie die hij voor een groot deel zelf heeft opgezet, nooit zou verlaten. Al voordat het Oosterscheldeziekenhuis in Goes officieel werd ge opend, begon Harting als zie kenhuisapotheker in het nieu we gebouw. Uit oogpunt van kostenbeheersing en doelma tigheid, haakten de andere Zeeuwse ziekenhuizen, Wal cheren en Zeeuws-Vlaanderen aan. Harting kwam aan het hoofd te staan van vij f apothe kers in dienst van de Maat schap Apotheek Zeeuwse Zie kenhuizen. In die maatschap zijn de ziekenhuizen de maten en het Oosterscheldezieken huis in Goes is de hoofdvesti ging. „Die constructie is de ziekenhuisdirecties zo goed bevallen dat nu voorbereidin gen worden getroffen om op dezelfde manier samen te wer ken in de laboratoriumsector." Net voordat Harting een func tie in Zwolle aanvaardde, heeft hij samen met zieken huisdirecteur P. Bouman de onderhandelingen kunnen af ronden met het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom „Lievensberg wordt de vierde maat in de maatschap. Dat zou zomaar niet gebeuren als zo'n nauw samenwerkende apotheek niet gesmeerd liep." Dat is wellicht ook precies de reden dat Hartings naam kwam bovendrijven toen headhunters op zoek gingen naar de figuur die het samen gaan van de twee Zwolse ziekenhuisapotheken kon be geleiden. Ziekenhuis De Wee- zenlanden en het Sophiazie- kenhuis in Zwolle fuseerden tot het grootste niet-academi- sche ziekenhuis in Nederland Oprichter van de Zeeuwse ziekenhuisapotheek J.W. Harting heeft vertrouwen in de capaciteiten van zijn opvolger T.P. Van Es. „Het zal allemaal hest goed gaan." foto Willem Mieras en ook de twee apotheekstich tingen moeten één geheel gaan vormen Harting. samenwer king is zijn tweede naam, werd benaderd en zwichtte. „Het is natuurlijk een mooie uitda ging om in het laatste stuk van je loopbaan zo'n grote organi satie te helpen opzetten. Daar komt bij dat Zwolle ook mooi is, met een mooie binnenstad, grachtjes en een geweldige omgeving. Dat soort dingen spelen natuurlijk ook mee." De scheidende ziekenhuisapo theker laat een gezonde maat schap achter met groeimoge lijkheden en behoefte aan uitbreiding. „Tja, de werk zaamheden nemen toe en als er dan een ziekenhuis bij komt, moet er wat gebeuren. Binnen kort woreft aan de apotheek bij het Oosterscheldeziekenhuis vijfhonderd meter semi-per- manent bijgebouwd. Op een verdieping komt plaats voor de spullen van andere afdelin gen. In 2002 is er geld voor nieuwbouw. Dan komt op het terrein van het Oosterschelde ziekenhuis een hele nieuwe apotheek te staan. Dat maak ik niet meer mee, maar ik ver wacht in Zwolle nog genoeg bouwperikelen." Stropdassen Met Harting verlaat een zeer uitgebreide stropdassenver- zameling Zeeland en ook de Zeeuwsè Farmacotherapie- groep verliest een gewaar deerd lid. Maar de scheidende apotheker beveelt zijn opvol ger warm aan. „Veel mensen kennen Van Es al. Hij was een van de apothekers in de maat schap, werkte in Vlissingen en komt nu naar Goes. Het zal al lemaal best goed gaan." Begeleider Martin Imanse is bezig met de verbouwing van de bar in de vernieuwde Jeugdsoos Kortgene. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oqqel KORTGENE - De Jeugdsoos Kortgene is als een feniks uit de as herrezen. Na een grondige opknapbeurt en een reorganisa tie binnen het team wordt de soos op vrijdagavond 22 januari vanaf half acht na lange tijd heropend. De soos in Kortgene, die in mei twintig jaar bestaat, heeft een moeilijke tijd achter de mg. In het verleden zijn er wat inciden ten geweest waardoor de soos een slechte naam kreeg. „Maar die incidenten hadden vaak ook niets met de soos te maken", vertelt André de Looff, één van de negen begeleiders. „Maar on der de dorpsbewoners krijg je dan al gauw een naam." Vooral het laatste jaar kampte de soos met een groot tekort aan mensen, waardoor het extra moeilijk werd om er weer bo venop te komen. De Looff: „We hebben toen een papier de deur uitgedaan om mensen te wei-ven en gelukkig waren er toch nog personen die wat in de soos za gen." Ook de gemeente Noord-Beve land wilde de soos nog een kans geven en zegde toe geld te stop pen in de vernieuwing van het jeugdhonk. Maar de toezeggin gen van de gemeente bleken toch wat te optimistisch: „Het viel inderdaad wat tegen, we hadden wel meer verwacht", zegt De Looff. „We hebben bijna alles zelf gedaan en dan nog moesten we erg zuinig zijn in de aanschaf van materialen." De verbouwing ging in septem ber vorig jaar van start. Er is zelfs een rommelmarkt gehou den om geld in te zamelen en er werden mensen bereid gevon den om de verbouwing te spon soren, bijvoorbeeld in de vorm van een paar potten verf. De jongeren van Kortgene voorza gen het interieur zelf van een nieuw kleurtje en Martin Imanse, ook een begeleider, tim merde van min of meer gesprok keld hout een nieuwe bar in el kaar. „Die bar heeft nu ook een meer strategische plek gekre gen", verklaart Imanse. „We hebben nu een veel beter over zicht vanachter de bar. Twee groepen Naast de verbouwing is er ook een verandering in de soos- avonden doorgevoerd. De jon geren zijn in twee groepen ver deeld. De eerste helft van de avond, van zeven tot negen uut is voor de leeftijdsgroep van elf tot en met vijftien jaar. Vanaf negen uur zijn de jongeren van zestien tot en met negentien jaar aan de beurt. Volgens De Looff levert die com binatie geen problemen op.Lid worden van de soos kost vijfen- dex-tig gulden per jaar, maar De Looff denkt niet dat het meteen; storm zal lopen: „De meeste jon geren kijken toch eerst de kat uit de boom en besluiten dan om eventueel lid te worden." Het is de bedoeling dat er naast de reguliere soosavonden op vrijdag elke maand een evene ment gehouden wordt in de soos, zoals een bingo- of film avond. Maar om te zorgen dal niet iedere keer dezelfde bege leiders de klos zijn, wil het orga nisatieteam nog eens tien men sen aantrekken om de soos- nieuwe-stijl op volle toeren te kunnen laten draaien. door Roelf Reinders VLISSINGEN - De kans is groot dat niet Middelburg maar Vlis singen de gemeente wordt die het overheidsgeld voor versla vingszorg, vrouwenopvang en maatschappelijke opvang voor Zeeland gaat verdelen. De Raad voor de financiële verhoudin gen concludeert op basis van onjuiste gegevens dat Middel burg de enige zogenaamde cen trumgemeente voor heel Zee land moet worden. De Raad heeft een nieuwe ver deelsleutel voor geld voor de drie sectoren bedacht, waarbij Zeeland er slecht vanaf komt. Daar hoort een nieuwe lijst van gemeenten bij die dit geld ver delen. De Raad baseert haar ad vies op gegevens van het minis terie van Volksgezondheid. Daaruit blijkt dat Vlissingen op dit moment nog de gemeente is die het geld voor vrouwenop vang verdeelt, Middelburg het geld voor de verslavingszorg en Middelburg en Terneuzen het geld voor maatschappelijke op vang, dat is vooral de zorg voor dak- en thuislozen. Omdat Mid delburg volgens deze gegevens al verantwoordelijk is voor de verdeling van twee geldstro men, ziet de Raad in de Zeeuwse hoofdstad de meest geschikte gemeente om voor al het geld de verdeling op zich te nemen. Geldstromen In werkelijkheid is niet Middel burg maar Vlissingen nu al verantwoordelijk voor twee geldstromen, die voor de maat schappelijke opvang en vrou wenopvang, en Middelburg voor slechts het geld voor de verslavingszorg. Op basis van GOES - Het bondenberaad Groot Goes, een samenwer kingsverband van de ouderen bonden, houdt maandag 1 februari een voorlichtingsbij eenkomst over de euro in de zaal van Het Gasthuis in Goes. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. De heer J. Korteknie van de Rabo-bank houdt een inleiding over de invoering van het nieu we geld en de gevolgen voor de consument. Het publiek kan vragen stellen. déze informatie zou de Raad staatssecretaris Vliegenthart van Volksgezondheid hebben geadviseerd Vlissingen als cen trumgemeente voor de drie geldstromen aan te wijzen, zegt D. Bogers van de Raad voor de financiële verhoudingen. Vol gens haar is het nu logisch dat Vlissingen de centrumgemeente voor Zeeland wordt. De Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VGN), de Federatie Opvang en de Vereniging Geestelijke Gezondheidszorg Nederland kunnen nog op het advies reage ren. „Iemand merkt ongetwij feld de fout op en trekt aan de bel", verwacht Bogers. Netwerk De Vlissingse wethouder L. Poppe-de Loof (welzijn) vindt het 'logisch' dat Vlissingen het verdeelstation voor het geld voor vrouwenopvang en maat schappelijke opvang blijft. „Ik ben er alleen maar blij mee. We zijn hier al zo'n vijfjaar mee be zig en hebben een goed netwerk opgebouwd. Bovendien zitten in Vlissingen ook belangrijke voorzieningen als het Blijf Van M'n Lijfhuis en het Centrum voor Maatschappelijke Opvang Maresaete. We hebben ook de ambitie hiermee door te gaan." Het verrast haar dat Vlissingen ook centrumgemeente voor ver slavingszorg wordt, omdat Mid delburg dat altijd was. De Terneuzense wethouder A Stahl-Hemelsoet doet luchtig over het verlies van Terneuzen als centrumgemeente voor maatschappelijke opvang. „Het is niet belangrijk welke ge meente het geld verdeelt. Het gaat erom dat de instellingen het geld krijgen dat ze nodig hebben.Bij de nieuwe verdeel sleutel die de Raad voorstelt, krijgen de verslaafdenzorg en de maatschappelijke opvang in Zeeland samen bijna twee mil joen gulden minder. Betrokken instellingen waarschuwen voor afkalving van de zorg. Een maquette van de loods die in Eindewege moet verrijzen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat een grote loods met werkplaats bou wen op het industrieterrein in Eindewege. De bouw vergt een investering van ruim 3,2 miljoen gulden. Als de algemene vergade ring daar op 3 februari mee akkoord gaat, kan de bouw medio mei beginnen. Het stre ven is het gebouw in december op te leveren. Na de totstandkoming van het waterschap in 1996 is besloten in elk district, waar mo gelijk, centrale voorzieningen te realiseren. In Walcheren was de nood het hoogst. Daar is inmiddels een loods met districtskantoor in Grijpskerke gebouwd. Nu is het de beurt aan Zuid-Beveland, waar het waterschap heeft gekozen voor behoud van de loodsen in Driewegen en Krabbendijke en de bouw van een loods met centrale werkplaats in de omgeving van Goes. Het waterschap heeft gekeken naar nieuw bouw op de bedrijventerreinen in Goes (de Poel) en Eindewege. De keus viel uiteinde lijk op Eindewege. omdat die locatie zowel geschikter als voordeliger was. De loods aan de Tervatenseweg in Kloetinge, die niet meer aan de milieu-eisen voldoet en in slechte staat verkeert, wordt afgestoten. Nieuwbouw op die locatie was niet moge lijk, omdat het bestemmingsplan niet de noodzakelijke grotere bebouwing toelaat De nieuwbouw in Eindewege bestaat uit drie delen: een afdeling voor onderhoud van technische installaties (OTI). een stallings ruimte voor de voer- en werktuigen en een centrale ruimte waar het personeel kan ver blijven. „Het nieuwe van de OTI-afdeling in Eindewege is dat er verdergaande voorzie ningen komen dan elders", zegt be- leidscoördinator K. Vahlkamp. „Alle grote, specialistische reparaties voor het complete werkgebied van het waterschap zullen daar worden uitgevoerd." Uitkragende kap Het ontwerp van het gebouw, dat komt aan de Ambachtsstraat, heeft veel weg van de nieuwbouw in Grijpskerke. Het is dan ook opnieuw een ontwerp van architecten- en ingenieursbureau Laban BV uit Kapelle. Door de uitkragende rode kap, de ramen- partij op de verdieping en de aparte entree krijgt het gebouw een wat chiquere uilstra ling dan een doorsnee werkplaats. De bena ming loods, die het waterschap hanteert, dekt de lading volgens Vahlkamp ook niet. „Het is veel en veel meer dan een loods." Het gebouw meet twintig bij zestig meter en buiten komt een terrein van 5000 vierkante meter voor de opslag van materialen en ge scheiden afvalDe totale kosten van 3,2 mil joen gulden omvatten ook onder meer de grondaankoop, de terreinverharding, riole ring en een groot deel van de inrichting. Ver der moet de werkplaatsvloer worden onder heid en wordt het pand zwaar geïsoleerd. Er is bij het ontwerp rekening gehouden met de mogelijkheid dat er in de toekomst kan toorruimte voor de districtsmedewerkers moet worden bijgebouwd. Het waterschap moet immers nog een oplossing vinden voor het ruimtegebrek op het hoofdkantoor in Goeswaar nu het districtskantoor is onder gebracht. De commissie waterbeheer adviseerde dinsdag positief over de nieuwbouw, al wa ren de leden aanvankelijk zeer aarzelend. De gevraagde 3,2 miljoen betitelde voorzit ter J. Legemate als 'verschrikkelijk veel geld' en hoofdingeland M. Sinke als 'een gi gantisch bedrag'. Vahlkamp en dijkgraaf W. A Gosselaar wisten de commissie er met succes van te overtuigen dat het een verant woorde en zinvolle investering is. Na Eindewege kijkt het waterschap ook naar centrale voorzieningen in de andere districten. Eerst is Tholen/Sint Philipsland aan de beurt, waar het project mogelijk wordt gekoppeld aan de bouw van een nieu we afvalwaterzuiveringsinstallatie in Sint- Maartensdijk. Na Tholen volgen nog Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland. door Lukas Fransen MIDDELBURG - Bestuurs rechter VV. M. I'. van Alphen, van de rechtbank in Middelburg, heeft woensdag het verzoek van de gemeente Vlissingen om de schorsing van de sloopvergun ning van hotel/restaurant d'O rangerie en de bouwvergunning voor nieuwbouw op die plek af gewezen. Dat betekent dat de plannen van de gemeente voor de bouw van een appartemen tencomplex op de plek van het karakteristieke pand weer even de ijskast in kunnen. Vlissingen wil op de plek van d'Orangerie, op de hoek van de Koudekerkseweg en de Bad huisstraat, een appartementen complex van vijf verdiepingen laten verrijzen. Buurtbewoner P. Kuyper stapte in juli 1998 naar de bestuursrechter om een stokje voor de plannen van de gemeente te steken. De be stuursrechter stelde Kuyper in het gelijk en schorste de sloop- en bouwvergunning. Afgelopen maandag vocht de gemeente de schorsing aan. Te vergeefs naar nu is gebleken. Wat de gemeente nu gaat doen, kan wethouder H. de Haas nog niet zeggen. „We weten nog niet waarom de rechter ons verzoek heeft afgewezen. Pas als we zijn argumenten weten, kunnen we kijken of we bijvoorbeeld een nieuwe procedure moeten star ten. Voor ons staat vast dat de plannen goed zijn en er wordt inhoudelijk dan ook niets aan veranderd." door Winnie van Dam MIDDELBURG - Een 2S-jarige motorrijder uit Wemeldinge is woensdag door de Middelburg se kantonrechter vrijgesproken. Hij raakte vorig jaar betrokken bij een ongeluk met een brom fietser, maar kantonrechter B. Doorevvaard-Boekhout achtte het ten laste gelegde feit, ge vaarlijk rijgedrag, niet bewe zen. De inwoner van Wemeldinge reed 21 augustus vorig jaar op de Postweg in de gemeente Rei merswaal op de motor naar zijn werk. Het was die ochtend ont zettend mistig. De man besloot daarom op het naast de rijbaan gelegen fietspad te rijden. Hij voelde zich naar eigen zeggen onveilig met die dikke mist. Bovendien had hij al bijna een aanrijding gehad met een auto mobilist, omdat deze hem, waarschijnlijk door de weers omstandigheden, niet goed zag. Op het fietspad kreeg de ver dachte een aanrijding met een bromfietser, die een gebroken sleutelbeen aan het ongeluk overhield. De inwoner uit We meldinge was zich van geen kwaad bewust. „Ik voelde me vreselijk onveilig. Voor mijne gen veiligheid ben ik op fe fietspad gaan rijden. Die pa> tie-agenten zeiden dat zij i mijn situatie hetzelfde hadde gedaan." Officier van justitie C. J. Olden- burger vond de situatie ten tijde van het ongeluk uiterst gevaar lijk. Zij achtte de verdacht* schuldig aan het ongeluk tussen hem en de bromfietser. Volgens de officier was het ongeluk tus sen de twee nooit gebeurd als de verdachte daar niet had gere den. Bovendien was het volgens Oldenburger onverantwoord om de veiligheid van een ander in gevaar te brengen voor dal van de verdachte. „Dan had je maar moeten gaan lopen." Oldenburger eiste een geldboett van 1250 gulden. De kantonrechter zag juist, ïr tegenstelling tot de officier geen oorzakelijk verband tus sen het rijden op het fietspad e: het ongeluk. „Het ongeval hac net zo goed met een ander? brommer in plaats van met dez* motor kunnen gebeuren", be weerde de rechter. Hij achtte he: gevaarlijk rijgedrag om die re den niet bewezen en sprak cs man vrij. door Winnie van Dam MIDDELBURG - Kantonrech ter B. Doorewaard-Boekhout riep woensdag in Middelburg verschillende verdachten op het mat je van de rechtbank in Mid delburg. De verdachten moes ten zich allen verantwoorden voor het overtreden van de ver keerswet. Een 30-jarige inwoner van Yers- eke kreeg een boete van 950 gul den voor een snelheidsovertre ding van 43 km Een 32-jarige Goesenaar werd door de rechter een boete van 180 gulden opgelegd voor ge vaarlijk rijden op een parkeer plaats in Goes, waarbij hij bijna een paar geparkeerde auto's ramde. De man weigerde eerder een transactie van 150 gulden te betalen. Hij was van mening dat hij ten tijde van de overtreding niet kon helpen bijna tegen de geparkeerde auto's aan te rij den. De straten waren volgens zijn verklaring nat, omdat he: eerder op die avondgeregenc had. Tenslotte verscheen in de rij vat verkeersovertredingen een 2' jarige automobilist uit Kortge ne voor de kantonrechter H- verleende in april vorig jaar o: een voorrangskruising ge(' voorrang aan een automobile te. De vrouw liep hierbij ee: whiplash op. De officier van ju» titie eiste een geldbedrag va: 1000 gulden, gezien de serieua aard van het letsel van hf slachtoffer, Doorewaard-Boekhout koi zich niet vinden in de eis vand officier. Hij achtte roekeloos onvoorzichtig rijgedrag met bo wezen, Bovendien was de kan tom-echter van mening dat, hot wel het erg pijnlijk is voor h«: slachtoffer, 'zoiets als per ongo luk eens een keer geen voorranj verlenen, iedereen kan overko men'. Hij gaf de verdachte boete van 300 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 26