Ingecalculeerde
nederlaag Hulst
TOP ploetert in korfbaltopper
Goede hervatting voor volleybalteams
Kees Toutenhoofd verlaat Togo
uitslagen
uitslagen
door Peter van Kouteren
VLISS1NGEN - De landelijk
spelende Zeeuwse volleybal
teams lijken de winterstop goed
te hebben doorgebracht. De
mannen van Morres/Hulst le
den een ingecalculeerde neder
laag (3-0) tegen koploper Tone-
gido. maar voor de mannen van
WS'92, Wea/Mevo'80 en de
vrouwen van Morres/Hulst was
er winst. De Sterre, hekkenslui
ter in de derde klasse H, verloor
in eigen huis met 3-1 van Slie-
drecht Sport 2.
Tonegido/V-Morres/Hulst 3-0:
De Zeeuws-Vlamingen waren
kansloos tegen de koploper, die
over veel lengte beschikte en
vooral blokkerend een stuk
sterker was. Vanuit een goede
pass kwam Tonegido bovendien
Vitesse ziet af
van beroep tegen
straf Kreek
CADIZ - Vitesse accepteert de
vier wedstrijden schorsing van
Michel Kreek. De club gaat niet
in beroep tegen het schikkings
voorstel van de KNVB.
Na het bekijken van het ge
wraakte moment uit de wed
strijd tegen NAC, waarbij
Kreek een slaande beweging
maakte naar Jeffrey van As,
heeft Vitesse besloten niet in be
roep te gaan. ,,Onze advocaat
heeft de beelden ook gezien",
zegt Vitesses pr-man Frank
Huizinga, „en ons is het risico te
groot dat Michel er een wed
strijd schorsing bij krijgt als we
in beroep gaan." GPD
tot gevarieerde aanvallen,
waarmee de statische Hulst-
ploeg werd verschalkt. De jon
gelingen Davy Hofman en
Frank van Égmond onder
scheidden zich in positieve zin.
De setstanden waren 15-6 15-4
15-8
WS'92-Sarto/P 3-0: Een hele
goede wedstrijd van de Vlissin-
gers, die onder leiding van de
nieuwe spelverdeler Ruurd Wa
genaar de Brabanders op alle
fronten aftroefden. WS'92 is
dan ook geen moment in de pro
blemen geweest. Slechts in de
derde set kon Sarto de Vlissin-
gers enige tijd bijbenen. Na 8-8
wikkelde de thuisploeg af naar
winst met 15-12, nadat eerdere
sets met 15-6 en 15-7 was ge
wonnen.
De Sterre-Sliedrecht Sport 2 1-
3: Een duel met alles erop en er
aan. Sliedrecht beschikte over
een ijzersterke aanvaller, die
nauwelijks was af te stoppen.
De Sterre kon in de vierde set
een 1-6-achterstand ombuigen
tot 9-6 en leek op weg naar de
tweede setzege. Gebrek aan lef
verlamde de ploeg echter plot
seling. Het ritme stokte. De te
genstander profiteerde daarvan
en won met 11-15. De overige
setstanden waren 10-15.8-15 en
15-10
Wea/Mevo'80-Jola/Olympus 2
3-0: Een overtuigende zege.
Gerrit van Splunder had met
zijn sprongservice een belang
rijk aandeel in de eerste
setwinst (15-9). Daarna kwam
de Schouwse ploeg op toeren.
Peter Langerak onderscheidde
zich met een prima pass, waar
door de thuisploeg met een ge
varieerde aanval het blok van de
tegenstander kon uitspelen.
Zonder ook maar een moment te
GOES - Kees Toutenhoofd stopt aan het einde van het seizoen als
trainer bij korfbalvereniging Togo.
De oefenmeester geeft een drietal redenen voor zijn besluit. ..Ik wil
meer tijd aan mijn gezin besteden, op mijn werk ben ik van functie
veranderd en dat vergt veel tijd, en als laatste de magere resultaten
van Togo. De combinatie van deze redenen hebben me doen beslui
ten me een jaar terug te trekken uit de korfbalwereld"
Paardensport
Schaatsen
Goes. Indoor Zeeland springen.
Van de Reepe Prijs. Internationaal 1.35
meter klassiek: 1Leon Thijssen/Liefheb-
ber"s Harmonie (ned) 0/35.87, 2. Bert
Romp/Brown Sugar (Ned) 0/36.35,3. Eric
van der Vleuten/Vink Insurance 0/38.79,
4. Soren Pedersen/Amaleur 0/42.52, 5.
Johan Kerstens/Jolita Lesursaut (Ned)
0/51.74, 6. Marc van Dijk/Jasco (Bel)
4/38.67, 7. Mare McCourt/Shurlands
Shalama (Gbr) 4/38.80, David Jobertie-
Oruro D'Arsouulles 4/42.35, 9. Lars Bak
Andersen/Rufus ASK 4/44.03, 10. Rolf-
Göran Bengtsson (Swe) 4/44.72.
Amstel Prijs. Internationaal 1 40 meter
jacht: 1 Johan Philippaerts/RBG Calisc
du Marais 43.23, 2. Carry Huis in 't Veld-
/Tio Pepe's Cupido 44.07.3. Wiljan Laar-
akkers/Haleska (Ned) 44.31, 5. Roelof
Bril/Carpe Diem, 44.85, 5. Sandy den Ex-
ter/Veersedam's Frisbee (Ned) 45.36, 6.
Lars Pedersen/Rubin ASK 46 36, 7/. Leo
pold van Asten/Hobscotch (Ned) 46.50,
8. Wout-Jan van der Schans/Broere Ha-
dine 47.86, 9. Wim Smet/Iris (Bel) 48.50.
10. David Jobertie/Oruro D'Arsoulles
48.59.
Rabobankprijs. Finale klasse ZZ om de
Gouden Mossel: 1, Jan Verellen/Dinge-
manse Jerball (Geel) 0/31.81, 2. Mischa
Evertse van de Kra/Graduele (Berg-
schenhoek) 0/33.69, 3. Jack Neefs-
/Blom's Imperial (Ellen Leur) 0/33.95, 4.
Mirjam Horyon (Aubiose Jacorda (Geel)
0/39.07, 5. Leon Thijssen/Harko (Baarlo)
4/32,18,9. (z.b.) Ilyo de Loos/Nadir (Hulst)
4/59.58.
Rabobank Prijs. Finale klasse Z om de
Gouden Mossel: 1. Roelof Bril/Lordal
(Westendorp) 0/27.02, 2 Peter van
Broekhoven/Yankee (Poppel) 0/27/54, 3.
Erik van der Vleuten/Vink Spirit (Mierloo)
0/28.80,4. Eric Willemsz Geeroms/Audi's
Perz (Aarle Rixel) 0/28.81, 5. Annelie
Drummond-Hay/Gouberg's Harvey
(Roosendaal) 0/28.88, 19 (z.b.) Sandy
den Exter/Jourville IKortgene) 4/58.72,
25. Piet Huige/Kalisto (Nisse) 8/59.33.
Pavo Prijs. Finale klasse M om de Gou
den Mossel: 1. Jacj Neefs/Blom's Lucifer
0/37.45, 2. Tanja Kommers/Giovanni
(Hoogerheide) 0/37.67, 3 Rob de Bruin-
/Junior (Etten Leur) 0/40.94, 4. Thijs
Haanskorf/Lorraine (St Wtllebrord)
0/41.37,5. Jan Verellen/Aubiose Luciano
0/44.20,6. Martin de Kroo/ZEMO's Equa-
dor (Nieuwland) 4/37 90, 19. (z.b.) Izak
van Eyzeren/Karina (Oudelande) 8/50.74.
Axel. Dressuurwedstrijd Grave Jan.
Paarden klasse Z2: 1 Debbie Rijn/El Don
(Weelr.) 185. M2: 1. Willemijn
Boone/Templar (Biezenr.) 159,2. Els Kos-
ter/Kylia (Oranjer.) 149. M1: 1. Ingrid de
Milliano/Evita (Eenhoornr.) 156, 2. Linda
Bezemer/Jersica (Graeve Jan) 154,3. Su
zan malcorps/Marlon (Zwinr,) 151. L: 1.
Carolien Maes/Kelly (Haringr.) 163, 2.
(gelijk) Marleen de Vriend/Neomique
(Oranjer.) en Vlvianne Thijs/Furona (Luc-
tor et Emergo) 160. B: 1 Gino van Goe-
them/Lucky Boy (Honter.) 168,2. Jacque
line Wullems/Easter Falco (Honter.) 166,
3. Sofïe Pince/Anton (Luctor et Emergo)
161. Pony's klasse Z2:1. Stefaniede Frel-
.'JollyHH(Kleppertjes) 154. Z1: Else Sop
hie Wiskerke/Nozy Girl (Z-Bev.' 145. M2:
1. Daniëlle Solleveld/Queeny (Weelr.)
141 M1. cat DE: 1. Gwendoline Behr/S-
anbuoster (Eenhoornr.) 153. Ml, cat
ABC: 1. Eline Pauwels/Altos Andante
(Hulst) 148. L, cat. DE: 1 Rbecca
Behr/Lanarca (Eenhoornr.) 161. L. cat.
ABC. 1 Katie Meijer/Boy (Z-Bev.) 142 B.
cat. DE: 1 Veronique Wullems/Easter Fal
co (Honter159. B, cat. ABC: 1. Peggy
Mechielsen/Twilight (Graeve Jan) 159.
Schaken
Rugby
Tweede klasse: Delft Tovaal3-22, RRC
2 - Oldfanis 24 - 7, Oemoemenoe -
Hookers afgelast, DSR-C - RCE/PSV af
gelast Stand: RCE/PSV 10-34
(271-130), Tovaal 12 - 29 (218- 178),
Oemoemenoe8 - 26(172-112). DSR-C6
- 24 (194-106), Hookers 7 - 20 (179-143).
RRC2 9 - 17 (96-151), Oldfants 10 - 17
(164-280), Delft 12- 10(144-355).
worden bedreigd, leidde dat tot
twee nieuwe setzeges: 15-8 15-
3.
Vrouwen
Tonegido/V-Morres/Hulsl 2-3:
De Hulst-vrouwen haalden tot
twee keer toe een achterstand
op en waren vanaf de vierde set
heer en meester. Nadat de eerste
set met 15-11 was verloren, leek
de tweede set bij een 14-6-ach-
terstand een nieuwe nederlaag
op te leveren. Annemarie Fer-
mont zette met haar opslag aan
voor een ware inhaalrace, die
tot een knappe zege leidde: 14-
16. Na verlies in het derde be
drijf (15-12) zegevierde een
goed spelend Morres/Hulst als
nog door overwinningen met 8-
15 en 9-15.
De vrouwen van De Kikkers
kwamen in de promotieklasse B
tegen Morres/Hulst 2 goed uit
de startblokken (10-2), maar
gingen slordig spelend met 12-
15 onderuitDaarna zette de on
geslagen koploper de puntjes op
de i. Goed serverend werd de
tweede set met 15-0 gewonnen,
Zonder tot grote hoogte te
groeien, won De Kikkers nog
twee keer op rij (15-3 15-10) en
dus met 3-1.
IJVC en BOK deden in een boei
end duel nauwelijks voor elkaar
onder. Dat leidde tot een vijfset
ter, die in het voordeel van het
bezoekende BOK uitviel: 2-3
(11-15 15-13 6-15 15-6 9-15).
Beide teams waren zowel aan
vallend als verdedigend be
hoorlijk op dreef en hadden
beurtelings het initiatief.
WS'92 trad thuis tegen Sic
Pugno met een gehavende ploeg
aan. Door het ontbreken van
drie basisspeelsters waren de
vaste patronen zoek. „Op be
slissende momenten waren we
de weg kwijt", vond coach Bert
van Luinen. Dat leidde tot een
onvermijdelijke 3-0-nederlaag.
Het tweede team van WS'92
was tegen Mikro Electro/SR 3
behoorlijk op dreef, maar kon
het uiteindelijk niet bolwerken
tegen de nummer twee van de
ranglijst: 3-0. Dynamo'70 keer
de zonder punten terug uit Bre-
VVS-speler Michiel Schaap (6) slaat een bal langs het Tilburgse blok.
da, waar De. Burgst met 3-1 te
sterk was.
De mannen van Ardito deden
goede zaken. Dat ging ten koste
van Dynamo'70. In een aantrek
kelijk duel werd het 3-1 voor
Ardito. Beide ploegen waren
lange tijd aan elkaar gewaagd.
Pas na winst in het derde bedrijf
profiteerde Ardito, dat de eerste
set verloor, van een langzaam
wegzakkende tegenstrever. Ro
nald Groenewegen nam de
thuisploeg op sleeptouw. De set
standen waren 13-15 15-12 15-
11 15-10.
Scheldesport speelde tegen het
tweede team van WS'92 niet
echt goed, maar won wel: met 3-
1 (13-15 15-12 15-4 15-13). De
jonge Vlissingers verspeelden
tegen de ervaren opponent in de
vierde set een 8-0-voorsprong.
„Het was een dubbeltje op zijn
kant", vond Temeuzenaar Jur-
jen Bakker.
Maatje te groot
Sic Pugno wees Dynamo'70 2
met 3-0 terug en IJVC was een
maatje te groot voor hekken
sluiter Morres/Hulst 3 (3-0: 15-
Groningen. NK sprint. Mannen. Ie 500
meter: 1. Bos 36,43 (baanrecord), 2.
Leeuwangh 36,71, 3. Wennemars 37,08,
4 Ritsma 37,11, 5. Postma 37,44, 6.
Straathof 37,65, 7. Westerveld 37,70, 8.
Brusche 37,71, 9. Hersman 37,81, 10.
Coenen 38,15. Stam gediskwalificeerd.
Ie 1000 meter: 1. Bos 1.12,03 (baanre
cord), 2. Ritsma 1 12.23, 3. Leeuwangh
1.12,36, 4. Postma 1.12,46, 5. Wenne
mars 1.12,76,6. Straathof 112,90,7. Her
sman 1.13.72, 8. Van der Rijst 1.14,57, 9.
Hairwassers 1.14.81, 10. Coenen en
Vreugdenhil 1.15,41 2e 500 meter: 1
Bos 36,48, 2. Wennemars 36,63, 3. Post
ma 36,71. 4. Leeuwangh 36,73,5. Ritsma
37,22, 6. Hersman 37,56. 7. Westerveld
37.63, 8 Zonderland 37.70, 9. Coenen
37.82. 10 Hairwassers 37,94. 2e 1000
meter. 1. Wennemars 1.12,39. 2. Ritsma
1.12,43.3. Postma 1.12,58,4. Leeuwangh
1.12.79, 5. Bos 1.12,85, 6. Hersman
1.14,08, 7. Hairwassers 1.14,31, 8. Van
der Rijst 1 14,41, 9. Coenen 1.14,83, 10.
Zonderland 1.15,17 Eindklassement: 1
Bos 145,350 punten, 2. Leeuwangh
146,030, 3. Wennemars 146,285, 4. Rits
ma 146,660, 5. Postma 146,670, 6. Hers
man 149,270, 7. Hairwassers 150,740, 8.
Van der Rijst 151,050,9. Coenen 151,090,
10 Westerveld 151,270. Vrouwen. 1e
500 meter. 1. Nuyt 40,07, 2. Timmer
40,22, 3. De Jong 40,44, 4. Zwolle 40,65,
5. Thomas 40,80, 6. Oonk 40,86, 7. Wijs
man 41,25, 8. Ponjee 41,26, 9. Leever
41,47, 10. Kootstra 41,711 e 1000 meter:
1. Zwolle 1.20,18, 2. Thomas 1.20,36, 3.
Wijsman 1.20,40, 4. De Jong 1.20,58, 5.
Timmer 1.20,71,6. Nuyt 1.20,88,7. Oonk
1.21,73,8. 't Hart 1.22,44,9. Van Slochte-
ren 1.23,51, 10. Straathof 1.23,55. 2e 500
meter. 1. Timmer 39,93, 2. Nuyt 40,03,3.
De Jong 40,49, 4. Zwolle 40,75, 5. Tho
mas 40,89, 6. Ponjee 41,12, 7. Wijsman
41,40, 8. Van Meggelen 41,68, 9. 't Hart
41,82. 10. Kootstra ai,84 2e 1000 meter
1. Thomas 1 19,96, 2. Timmer 1.20,01,3.
Zwolle 1.20,14, 4. De Jong 1.20,16, 5.
Nuyt 1.20,62,6. Wijsman 1 20,96.7. Oonk
1.22,22. 8. 't Hart 1.22,43, 9. Straathof
1.22,73. Eindklassement: 1. Timmer
160,510 punten, 2 Nuyt 160,850. 3. De
Jong 164,300, 4 Zwolle 161,560, 5. Tho
mas 161,850, 6. Wijsman 163,330, 7. 't
Hart 165,975, 8. Van Meggelen 167,400,
9. Leever 167,565,10. Kootstra 167,735.
Haarlem. Marathon, KNSB-cup mannen,
dertiende wedstrijd: 1 Lissenberg (Al-
mere), 2. Kramer (Oudesloot), 3, Van der
Veen (Joure), 4. Zikma (Scharsterbrug),
5. Peter de Vries (Heerenveen), 6. Poel
stra (Hyum), 7. Van Meggelen (Amster
dam), 8. De Ronde (Amsterdam), 9. Lank-
haar (Babiloniënbroek), 10. Schmits
(Alkmaar). Klassement: 1. Rene Ruiten
berg (Elburg) 198,2, 2. Angenent (Wou-
brugge) 191, 3 Van Meggelen 183, 4.
Poelstra 181, 5. Borst (Ouderdorp) 173.
Vrouwen, achtste wedstrijd: 1 "Hulze-
bosch-Smit (Gramsbergen), 2. De Boer
(Amsterdam), 3. Seinstra (Sint Johan-
nesga), 4. De Ronde (Amsterdam), 5,
Zonderland (Sint Nicolaasga).
Klassement: 1. Seinstra 154,4 jjunten, 2.
De Ronde 150,1, 3. Duivenvoorden
(Noordwijk) 123
Den Haag. Zeeuwen: Leon van de Wielen
(Zierikzee) 500m: 40.78.1500m: 2.03.67.
Wijk aan Zee Hoogovenstoernooi,
Grootmeestergroep A. Eerste ronde:
Kasparov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1/2 -
1/2, Van Wely (Ned) - Kramnik (Rus) 1/2 -
1/2, Yermolinsky (VSt) - Svidler (Rus) 1/2 -
1/2, Topalov (Bul) - Timman (Ned) 1-0,
Reinderman (Ned) - Anand (Ina) 0-1, Pi
ket (Ned) - Sokolov (Bos) 1/2 -1/2, Sjirov
(Spa) - Kasimdzjanov (Oez) 1/2 - 1/2.
Tweede rondo: Ivantsjoek - Kasim-,
dzjanov 1/2 - 1/2, Sokolov - Sjirov 0-1,
Anand - Piket 1-0, Timman - Reinderman
1-0, Svidler - Topalov 1/2 -1/2, Kramnik -
Yermolinsky 1 -0, Kasparov - Van Wely 1 -
0. Stand: 1. Anand 2 punten, 2. Kasparov,
Kramnik, Sjirov en Topalov 1 1/2, 6.
Ivantsjoek, Kasimdzjanov, Svidler en
Timman 1, 10. Piket, Sokolov, Van Wely
en Yermolinsky 1/2,14. Reinderman 0
door Alex Krappen
VLISSINGEN - De wedstrijd
TOP-Merwede had een topposi
tie in de tweede klasse G als in
zet. Daar waren beide ploegen
zich bij aanvang van de wed
strijd van bewust. Merwede kon
er beter mee omgaan en won met
18-21.
Ook voor Ondo stond er een be
langrijke wedstrijd op het pro
gramma De Middelburgers
speelden een van hun beste
wedstrijden en wonnen ver
diend met 16-14.
TOP-Merwede 18-21 (8-6): In de
eerste helft van deze topwed
strijd gaven beide ploegen heel
weinig ruimte weg, waardoor de
kansen schaars waren en de
treffers duur. Na rust kwam
Mei-wede beter uit de startblok
ken en boog een 8-6-achter-
stand om naar een 15-11-voor
sprong. TOP vocht zich nog een
keer langszij (15-15), maar was
i n het vervolg te slordig en onge
duldig bij balbezit om aan goede
aanvallen te kunnen bouwen.
Mei-wede profiteerde handig en
won met 18-21.
Scores TOP: Leon Kloet 7, Arie
Schroevers 5, Ramon van de Gruiter
4, Paul Bezemer en Nathalie le
Grand
Ondo-Oranje Nassau 16-14 (6-
6): Coach Blaas de Ridder was
dik tevreden over zijn ploeg na
de belangrijke wedstrijd tegen
Oranje Nassau. ..We moesten
winnen om uit te kunnen lopen
op Good Luck. Iedereen was op
timaal gemotiveerd en we heb
ben strijdbaar gespeeld Voor
al verdedigend speelde Ondo de
tegenstander soms helemaal
zoek. Suzan Knol had een te
genstandster die twintig centi
meter groter dan zij, maar hield
deze speelster uit de wedstrijd.
De 16-14-overwinning was dik
verdiend.
Scores Ondo: Iwan de Pagter Mar
lijn Walraven 4, Arjan Hoefkens 3,
Karen Dekker en Thea van Schaik.
Maassluis-Fortis 15-16: Na vier
gelijke spelen moest Fortis weer
eens winnen. Beoogd slachtof
fer was Maassluis, dat in de
heenwedstrijd afgeschoten was
(22-11). Zaterdag verliep de
wedstrijd aanzienlijk moeiza
mer. Weliswaar nam Fortis snel
een voorsprong, maar al bij 1-3
schakelde Maassluis over op het
gehate achterverdedigen. Dooi--
dat Fortis daar moeilijk mee om
kon gaan, bleef de wedstrijd tot
het slot spannend. Fraai korfbal
was er dan ook nauwelijks te
zien was. Uiteindelijk werd Ma
rieke de Rijke matchwinner
toen ze vlak voor tijd 15-16
scoorde.
Scores Fortis: Robin Wisse 5, Chaïm
Koole 4, Esther Kasse en Jack de
Waal 2, Sjaak Baas en Renata Bebe-
laar.
DSO-Luctor 17-19: De thuis
ploeg, die deze competitie nog
enkel nederlagen heeft staan,
schoot in de eerste helft uit alle
standen raak en dwong daar
door de Zeeuws-Vlaamse tegen
stander in die periode in de rol
van achtervolger. Na 10-6 kon
Luctor op slag van rust de marge
verkleinen naar 11-9. Direct na
de pauze stelden de bezoekers
orde op zaken. De goed spelende
Ellen Wi^se en de met scherp
schietende Werner de Rooy
(topscorer met vijf doelpunten)
gavenbij 11-14 het duel een heel
ander gezicht, De tweede dem
arrage daar meteen overheen
besliste de wedstrijd.
Scores Luctor: Werner de Rooy 5,
Yvonne Wisse 4, Peter Durink 3, El
len Wisse, Monique Dellebeke, Mir
jam Simons (allen 2), Ruben Karei 1.
BKC-Sagitta 12-18: In een ge-
lijkopgaande en van BKCgoede
eerste helft bleef de schade te
gen koploper Sagitta beperkt
tot 5-7 bij de rust. Twee snelle
doelpunten van Karin Kolijn na
de herstart waren bij 7-7 veelbe
lovend. „Op dat moment was
Sagitta even van slag, jammer
dat we toen niet door konden
drukken", keek de BKC-coach
terug op dat moment. De lichte
aarzeling bij zijn tegenstander
gaf Sagitta net voldoende tijd
om de ploeg weer in de wedstrijd
te laten komen.
Scores BKC: Karin Kolijn 3Marie
ke Roest, Jolaiulu van Haneghem,
Michiel Roest (allen 2), Martin
Scherbeijn. Edwin Verplanke, Ro
bert Veugelers (allen 1)
Skiën
Tafeltennis
foto Lex de Meester
8 15-3 15-3). IJVC nam met een
grote opslagdruk het initiatief,
zag de tegenstander steeds meer
fouten maken en klaarde de klus
binnen vijftig minuten.
SDC stuurde Morres/Hulst 2
met lege handen naar huis. De
ongeslagen leider was vooral in
de eerste twee sets aanvallend
superieur (15-1 15-5). Morres-
/Hulst 2 profiteerde in het derde
bedrijf van gemakzucht in de
Brabantse gelederen (5-15),
maar moest afhaken toen SDC
het tempo hoog opschroefde:
15-9.
Terwijl Sandra van Sparrentak (rechts) een tegenstandster van Oranje Nassau het afspelen belet, houdt Ondo-ploeggenole Suzan Knol
(tweede van links) haar opponente tegen. foto Lex de Meester
Tennis
Auckland. Mannen. Finale: Schalken
(Ned) - Haas (Dui/5) 6-46-4.
Sydney. Mannen. Finale: Martin (VSt/8) -
Corretja (Spa/16-3 7-6.
Sydney. Vrouwen. Finale: Davenport
(VSt/1) - Hingis (Zwi/2) 6-4 6-3
Hobart. Vrouwen. Finale: Rubin (VSt/5) -
Grande (Ita) 6-2 6-3.
Melbourne. Australian Open, kwalifica
tie. Mannen, tweede ronde: Kempes
(Ned) - Hood (Arg) 6-4 7-6 Derde ronde:
Kempes - Flach (VSt) 6-2 6-7 6-1Kempes
in hoofdtoernooi. Vrouwen, tweede ron
de: Adamczac (Aus) - Hopmans (Ned) 6-3
6-3.
Mannen, districtscompetitie. Hulster
Ambacht-De Schelde 6-6 Gedetailleerd:
Verstraaten-De Jonge 9-3, Van Poelen-
Ten Hacken 5-7, Verstraaten-Vermeulen
10-2, Deltour-Smit 4-11, Verstraaten/Van
Poelen-De Jonge.Ten Hack 8-6, Deltour-
A/erstraaten-Smit/Vermeulen 7-10
Drive-'t Halve Maantje 6-6 Gedetailleerd:
Poppe-Nonnekens 5-7, Cortvriendt-De
Vrieze 8-6, De Jonge-Hillebrand 7-6, Pie-
ters-Van Aken 2-15, Poppe/Cortvriendt-
De Vrieze/Nonnekens 7-10, De
Jonge/Pieters-Hillebrand/Van Aken 10-
4. Gemengddubbel, districtscompetitie.
Souburg-Hulster Ambacht 3-9 Gedetail
leerd. HE: Van Bremen-De Kort 4-11, Van
de Wal-Van Doeselaar 8-5, DE: Knecht-
Verhagen 3-12, Eckhardt-Verhagen 4-6.
HD: Van Bremen/Van de Wal-De Kort-
/Van Doeselaar 4-9, DD: Knecht/Eck-
hardt-Verhagen/Verhagen 8-8 Tiola-De
Schelde 2 4-8 Gedetailleerd, HE: De Jon-
ge-Laumen 7-10, Lievens-Van Leeuwen
4-8, DE: Riemens-Lijnbach 6-3, Van Over-
loop-Hartog 6-4, HD: De Jonge/Lievens-
Laumen/Van Leeuwen 5-11, DD: Van
Overloop/Riemens-Lijnbach/Hartog 7-8
Goblin 2-Souburg 3 8-4.
Voetbal
Sankt Anton WB, vrouwen. Afdaling: 1
Rey-Bellet (Zwi) 1.28,01, 2. Dorfmeister
(Oos) 1.28,20, 3. Gerg (Dui) 1.28,30, 4.
Götschl (Oos) 1.28,69, 5. Montillet (Fra)
1.28,72, 6. Meissnitzer (Oos) 1.28,88, 7.
Brauner (Dui) 1.28,91, 8. Ertl (Dui)
1.28,97, 9. Wiberg (Zwi) 1.29,01, 10.
Hausl (Dui) 1.29,28. Stand WB afdaling:
1Götschl 328 punten, 2. Meissnitzer 295,
3. Gerg 249. Super-G: 1. Rey-Bellet
1.23.18, 2. Meissnitzer 1.23,35, 3. Dorf
meister 1.23,59, 4. Cavagnoud (Fra)
1.23,63, 5. Blaser (Oos) 1.23,76, 6. Ertl
1.23,86, 7 Ydeskog (Zwe) 1.23,92, 8.
Brauner 1.24,03, 9. Schneider (Oos)
1.24.19, 10. Berthod (Zwi), Montillet
1.24.23. Stand WB Super-G: 1. Meissnit
zer 349, 2. Ertl 260, 3. Gerg 222. Slalom:
Bakke (Noo) 1.22,84, 2. Paerson (Zwe)
1.22,88, 3. Kostelic 1.23,77. 4. Bokal
(Slov) 1.24,03, 5. Egger (Oos) 1.24,35, 6.
Compagnoni (Ita) 1.24,41,7. Saïoni (Fra)
1.24,62, 8. Nef ((Zwi) 1.24,65, 9. Kóller
(Oos) 1.25,07, 10. Gius (Ita) 1.25,25.
Stand slalom: 1. Egger 396, 2. Wiberg
365, 3. Paerson 314. Combinatie: 1. Kos
telic 2.54,81. 2. Gerg 2.55,35, 3. Gimle
2.55,40. Stand WB algemeen: 1. Meis
snitzer 1157, 2. Gerg 877, 3. Ertl 760.
Wengen. WB, mannen. Afdaling: 1. Kjus
(Noo) 2.25,10, 2 Trinkl (Oos) 2.25,66, 3.
Knauss (Oos) 2.25,67, 4. Maier (Oos)
2.25,75,5. Franz (Oos) 2.26,30,6. Schiffe-
rer (Oos) 2.26,51, 7. Aamodt (Noo)
2.26,55,8. Cattaneo (Ita) 2.26,81,9. Strobl
(Oos) 2.26,82, 10. Eberharter (Oos)
2.27,39. Stand WB afdaling: 1. Kjus 380,
2. Maier 260, 3. Franz 230. Slalom: 1,
Raich (Oos) 1.41,40, 2. Von Gruenigen
(Zwi) 1.41,50, 3. Kjus 1.42,38, 4. Miller
(VSt) 1.42,38, 5. Plaschy (Zwi) 1.42,47, 6.
Stangassinger (Oos) 1.42,52,7. Palander
(Fin) 1.42,55, 8. Tescari (Ita) 1.42,58, 9.
Buraas (Noo) 1.42,66,10. Stiansen (Noo)
1.42,76. Combinatie: 1. Kjus 4.07,04, 2.
Aamodt 4.09,87, 3. Maier 4.14,13. Stand
WB slalom: 1. Stangassinger 336, 2.
Bourgeat (Fra) 302, 3. Rai 260. Stand WB
algemeen: 1. Maier 1021, 2. Kjus 852, 3.
Aamodt 809.
Zakopane (Pol). WB schansspringen.
Vijftiende wedstrijd: 1. Horngacher
(Oos) 233,3 punten, 2. Ahonen (Fin)
227,5, 3. Ingebrigtsen (Noo) 225,7.
16e wedstrijd: 1Ahonen 258,4,2. Funaki
i Jap) 253,8, 3. Horngacher 232,9. Stand
WB: 1. Ahonen 1223 punten, 2. Schmitt
(Dui) 878,3. Funaki (Jap) 873.
Winterberg. EK bobslee. Viermans: 1.
Langen (Dui) 1.48,83, 2. Rohner (Zwi),
Czudaj (Dui) 1.49,48, 14. Glas, Van Cal-
ker. Baas, Beek 1.51,23. Tweemans: Goe-
tschi (Zwi) 1.52,91,2. Reich (Zwi) 1.53,49,
3. Dostthaler(Dui) 1.53,51,17. Glas, Beek
1.55.24, 20. Geurts, Weiten 1.55,45.
Vriendschappelijk. Drachten. Drachten
Heerenveen 0-5 (0-1). Doelpunten Hee
renveen. Gusatu 2. Houttuin, Denne-
boom, Tzvetkov.
Heemskerk. ADO '20 - AZ 1-3 (0-2). Doel
punten AZ: Langerak, Mutsaers, Delga
do. Oss. Top Oss - Willem II 1-2 (1-0),
Doelpunt Top: De Wijs. Doelpunten Wij 1
lem II: Ramzi, Arts.
Velsen. Telstar - Sparta 0-3 (0-1). Doe)
punten: V/d Hoeven, Tammer, Mourad,
Waalwijk. RKC - Helmond Sport 0-1 (0-1)
Doelpunt: Hofstede.
Borculo. De Graafschap - Heracles 1-1 vg|
0). Doelpunt De Graafschap: Tumba
Doelpunt Heracles: Calderwood.
Vierlingsbeek. WV - Bayer Uerdingen Al
(Dui) 2-4 (0-2). Doelpunten VVV: Graef hei
Evans. >u
Maastricht. MVV - ADO Den Haag 2-0 C.
0) Doelpunten: Plum, Taihuttu.
Osnabrück. VfL Osnabrück (Dui) FC ge'
Twente2-5|1-1) Doelpunten FCTwente
Bosman, Steinmann, Ter Avest,
Caat, Platvoet.
zeg
dei
Voi
Volleybal
Sas van Gent. Zeeuwse kampioen
schappen. Mannen, enkelspel A/B: 1 T.
v.d. Berg ('t Zand), 2 K. Yu CtZand). C: 1 D.
van Boven ('t Zand), 2 L. Zuidweg ('t
Zand). D: 1 D. Mijnsbergen (Arnemui-
den), 2 R. Hyman CtZand). E: 1 M. Meul-
blok ('t Zand), 2 H. Bislip ('t Zand). F: 1 D.
Manni (MZ), 2 E. van Acker (SAR). G: 1A.
de Vos (Oudelande), 2 V. Bliek ('t Zand).
H: 1 J. de Rijke (Westerzicht), 2 K. v.d.
Abeele (Den Dijk). Dubbel A/B: 1
Yu/Bomhof ('t Zand), 2 Kasse/Van den
Berg ('t Zand). C: Veijgen/Van Boven ('t
Zand), 2 Louwerse/Van Delft ('t Zand). D:
't Gilde/Hijman ('t Zand), 2 Mijnsbergen-
/Schuurman (Arnemuiden). E: 1 De Maat-
/Verdurmen (Reynaert), 2 't Hooft/Van
Acker (SAR). F: Meester/Van der Maas
(Slagvast), 2 Van Steen/Emans (Den
Dijk). G: 1 De Blok/Jansen (Den Dijk), 2
Vos/Leenstra (STV). H: 1 De Rijke/Corve-
lijn (Westerzicht), 2 Janssens/Van Aspe-
ren (ASOC/STV). Vrouwen, enkelspel
B/C: 1 A. Kersten (MZ), 2 V. Blanckaert
(St. Aloysius). D: 1 P. Manni (MZ), 2 C.
Verdurmen (RDT). E: 1 M. van de Vijver
(ASOC), 2 W. Berkhout (STV). F: 1J. Blaas
(MZ),2B.vandeZande(Kapelle) Dubbel
B/C: 1 Yu/Lijnse ('t Zand), 2
Burgs/Houterman (MZ). D: 1 Smol-
ders/Janse (Reynaert), 2 Prince/Verdur-
men (MZ/RDT). E/F: 1 Buijsse/Molders
(St. Sloysius), 2 Berkhout/Morcus
(STV/SAR). Jongens junioren 1: 1 L. van
Boven (Arnemuiden), 2 M. Hoogenboom
CtZand). Junioren 2:1 S. de Groot (MZ), 2
M. de Kok ('t Batje). Junioren 3:1 A. Min-
derhoud ('t Zand), 2 R. Mol (Yerseke). Ka-
detten 1:1 M.Zwemer(MZ),2T. Groene-
woud (MZ). Kadetten 2: 1 C. Zwemer
(Arnemuiden), 2 D. Bisschop (SAR). Ka
detten 3: 1 M. Sperling (MZ), 2 M. Uilen
broek ('t Zand). Pupillen 1: S. Vogelzang
(Westerzicht), 2 F. Bouwsma (MZ). Pupil
len 2: 1 R. Lingen ('t Zand), 2 L. de Rijke
(Arnemuiden). Welpen: 1 M. Louisse
(MZ). 2 E. de Rijke CtZand). Dubbel junio
ren 1: 1 Van Boven/Meerman (Arnemui
den), 2 Lourense/Oosterling (Arnemui
den). Junioren 2: 1 Haverkort/Prevo ('t
Zand), 2 Blaas/Steenbeek (MZ). Kadet
ten 1: 1 Groenewoud/Zwemer (MZ), 2
Van de Kop/Bouwsma (MZ). Kadetten 2:
1 Wetsteyn/Sperling (MZ), 2 Blom/Bolle
(MZ). Pupillen: 1 Maas/Van Kessel ('t
Zand), 2 De Bakker/Den Ouden (Rey
naert). Welpen: 1 Wegman/De Rijke ('t
Zand), 2 Yu/Geuze ('t Zand).
Meisjes 1: 1 K. Yu ('t Zand), 2 K. 't Hooft
(SAF1). Junioren 11 E. Marteijn ('t Zand),
2 A. Moeder (MZ). Junioren 2:1 K. Sinke
(Yerseke), 2 P. Slootmans ('t Zand). Ka
detten 1: 1 K. Yu ('t Zand), 2 K. 't Hooft
(SAR). Kadetten 2: 1 T. Meerman (Arne
muiden), 2 D. van Iwaarden (Arnemui
den). Pupillen 1: L. Fassaert (SAR), 2 L.
Koole (SAR). Pupillen 2: 1 S. van Belle
(SAR), 2 A. Remorie (SAR). Welpen: 1 S.
de Klerk (SAR), 2 C. Remorie (SAR). Dub
bel junioren 1:1 Yu/Lijnse ('t Zand), 2 Van
Tilborg/Boerdam (Arnemuiden/SAR).
Junioren 2: 1 E. Schillemans/Van Klave
ren (RDT/Arnemuiden), 2 Keurhorst/Sin-
ke (Yerseke). Kadetten 1: 1 Fassaert/'t
Hooft (SAR), 2 Van Iwaarden/Van Belzen
(Arnemuiden). Kadetten 2: 1 Meerman-
/Meulenberg (Arnemuiden), 2 Van Puy-
velde/Platjouw (RDT). Pupillen 1: 1 De
Klerk/Fassaert (SAR), 2 Koole/Koole
(SAR). Pupillen 2:1 Sey/Remerie (SAR), 2
Van Belle/Bisschop (SAR). Welpen: 1 De
Klerk/Remorie (SAR).
Verenigingsklassement, jeugd: 1.
SAR'72, 2. 't Zand, 3. MZ. Totaalklasse
ment: 1. 't Zand, 2. MZ, 3. SAR'72.
Val
Vrouwen. Tweede divisie C: Mikro El/S?
2-Odulphus 2-3, Shot-Sarto/P 0-3, Barn ger
/Vrevok-Control/T 3-0, Tonegido/V-Mor gcj
res/Hulst 2-3, Stam/Sovoco 3-Voko 1-3
Gemini-Utrecht 3-0. Stand: Barneveld u
/Vrev 11-33, Control/T 11-28, Sarto/P 11 ten
26, Gemini/K 11-19, Shot 11-17, Mikrialll
EI/SR 11-15, Morres/H 11-14, Odulphu per
11-14, Voko 11-13, Tonegido/V 11-11
Utrecht 2 11-7, Stam/Sovoco 3 11-1. Deren
de divisie H: Rijnmond 2-Jola/Olympu V0(
3-0, Spivo-Alcazar/Erasmus 1-3, Set Upop
Sarto/P2 3-0, MWVC-Vollido 1-3, Alcaïa
r/Erasmus-Rijnmond 2 1-3. Stand: Rijnr
mond 2 10-29, Vollido 11-25, Alcazar/E >el'
rasmus 1-23, Smash'75 10-20, Spivo 11 eu
20, Ekspalvo 2 11-19, Savok 11-14, Gt jat
pidae 9-13, Set Up 11-8, Jola/Olympu
10-7, MWVC 11-7, Sarto/P 2 11-4. Promcf'
tieklasse A: Volley Zuid-VOY 0-3, Kwiei l ir
Volley Voorne 3-0, Fikszo/Lekkerkerk-Ro aa
wido 3-1, Volley Meerkerk-Alcom/Cape! fj-j
le 0-3, Kangoeroes-WIK/Univé 0-3. Pro
motieklasse B: VVS'92-Sic Pugno 0--^ b
VVS'92 2-Mikro EI/SR 3 0-3, De Burgs pe
Dynamo'70 3-1De Kikkers-Morres/Huls iel
2 3-1. IJVC-BOK 2-3. Eerste klasse Dyar
Wea/Mevo'80-Sgravo 1-3, Scheldt -
sport-Intraco/AVC 2 3-0, Sic Pugno-Ard 0
to 0-3, De Sterre-Rowi 3-1, VVR-CVC 3-'Ja 1
Sic Pugno-Wea/Mevo '80 0-3. Tweediaa
klasse C: VCO/Ervea 6-IBIS 2 2-)
Switch'89 2-Volley Voorne 3 3-1, Flits)
Volley Zuid 2 1-3, Kwiek 2-Volley Voorn 'ee
2 0-3, Schovocomca-Vollido 3 2-2, Spiv ian
2-lntermezzo2 2-2.. [jt,
Mannen. Tweede divisie C: Rijnmond1i-,
Nesselande 2 3-1, Radius-Ekspalvo 2-
Tonegido/V-Morres/Hulst 3-0, Protoi'en
Socicos 3-1, Smash-Inter Rijswijk 0-!iad
Stand: Tonegido/V 11-31, Radius 11 -2) )e
Mikro EI/SR 10-26, Rijnmond 2 11-2L„4
Ekspalvo 2 11-18, De Zebra's 10-15, Ne:lel
selandel 11-13, Sovicos 11-12, Morres/ ep:
11-10, Inter Rijswijk 11-10, Protos 11-lJk 1
Smash'70 11-1. Derde divisie H: Rijijje-j
mond 4-Vollido 0-3, Atak'55-Alcom/ój-
pelle 2 3-0, Wea/Mevo'80-Jola/Olympi
2 3-0, VVS'92-Sarto/P 3-0, Spivo-Miktrie
EI/SR 2 3-0, De Sterre-Sliedrecht Sport gt
1-3. Stand: Spivo 11-27, Atak'55 11-2
Wea/mevo'80 11-21, Vollido 11-2£
VVS'92 11-20, Alcom/Capelle 2 11-lfat
Sliedr. Sp 2 11-17, Mikro EI/SR 2 11-1 lij
Rijnmond 4 11-14. Sarto/P 11-11, Jola/Cr
lympus 11-6, De Sterre 11-5. Promoti „u
klasse B: Ardito-Dynamo'70 3-1, Set U
Cometo 3-1, SDC-Morres/Hulst 2 3-«et
Scheldesport-VVS'92 2 3-1, Sic Pugn WE
Dynamo'70 2 3-0, IJVC-Morres/Hulst3 gn
0. Eerste klasse B: SNA-Futora 3- i
Swich'89 2-DVO 0-3, Flits-WIK/Unive 2 n 1
3, Kwiek-Rowido 3-1, Volley Meerket au
Vollido2 3-0, Vridos-Euro/Okk3-2. Eers
klasse F: BOK-BOK 2 3-0, VVS'92 3-V/
1-3, De Kikkers-BOK 2 3-0, Voorwaart
Mytilus 0-3, De Sterre 2-Mytilus 2 3-
IJVC 2-lntraco/AVC'87 2 3-1. Tweed
klasse C: Kwiek 2-Gepidae 2 1 -3, Atak'bB
4-DVO 2 1-3, Keuken/VCS 4-Volley/A O-»
Tweede klasse E: Mikro EI/SR 11-Ardito!®-
2-2, Voko 3-Volley/A 2 0-3.
Waterpolo
Mannen. Derde klasse: RWV-Stormvó
gel 2-2, Westland'96-Kempvis 2-4, Hip
pocampus-DSZ 6-jan
Poseidon'56-Barracuda 6-7.
Tweede klasse district: Dio-WPC'98
11-11, Vennen-Arethusa 2 4-8, Breda
tormvogel 2 3-5, Hieronymus 2-WPC'
2 9-9, Warande 3-Treffers 212-10.
Junioren: Warande-Schelde 4-6, Hie
nymus-PSV5-9, DZT-Njord 13-4.
Aspiranten: Breda-Stormvogel 7
OZC'57-Schelde 1-10.
Vrouwen, tweede klasse district: MZ
PC-RZ2-2,Vennen2-Treffers8-5,Luti qJ,
-Stormvogel 8-5, Eszet-ZVDO'74 7-
TRB/RES 3-DBD 1-5, Nayade-Scheli
3-5.
MEI
Dpe
iet
Wielrennen
Geldermalsen. Nationale veldrit, elite i
neo-amateurs. 1. Schmitz (Gaandereij
1.00,03, 2. V/d Berg (Rucphen) 0.30,
Van Houtum (Netersel) 0.40, 4. Van Bi
sel (Ommel) 0.45, 5. Knapp (VSt) 0.52,
Nommay (Fra). Wereldbeker-veldrit:
Van der Poel (Ned) 57.42, 2. Pontoni (II
0.02, 3. De Clercq (Bel), 4. Frischkneclj
(Zwi), 5. Nijs (Bel) 0.05,11De Vos (Nee'
12. Nijland (Ned) 1.46, 14. Groenend!
(Ned) 2.07,18. De Knegt (Ned) 3.16. Eit
klassement: 1. De Clercq 206 punten,
Pontoni 189, 3. Nijs 177, 4. Van der P<
151, 5. Janssens (Bel) 138, 6. Groene]
daal 132,9. De Vos 93.
Vossem (Bel). A-Veldrit: 1. De Clei
(Bel) 1.01,34 uur, 2. Van der Poel (Ni
0.12.3. Wabel (Zwi) 1.48,5. Groenend!
(Ned) 2.57
Hulst. Memorial Luc Berkenbosch, 1(
wedstrijd Zeeuwse ATB Cup. Tot 35 ja<
1. Eric Vereecken (Hulst), 2. Michel Rot
mers (Rilland), 3. Michel de Konii
(Hulst), 4. Kurt de Vuyst (B), 5. Peter Pic
vet (B), 6. Richard Slabbekoorn (Kapelli
7. Kurt Pauwels (B), 8. Duane Ballin (Bé'
gen op Zoom), 9. Eddy van Bellingen (f
10. Peter Moortgat (B). 35 jaar en oui'
1, Jacob Cysouw (Westkapelle), 2.
trick van Renterghem (B), 3. Fonny Mi
tens (Koewacht), 4. Patrick Flies (B),
Adrie Jongeneelen (Bosschenhoof
Vrouwen: 1. Miriam Dieleman (Vli
gen), 2. Boukje Doedee (Ovezani
Jeugd en nieuwelingen: 1. Jacky van,
(Rilland), 2. Tom van der Struyff (B),l
Joel Dieleman (Vlissingen). Veldrit. T|
40 jaar: 1. Kurt van Landeghem (B),
Pascal Rae's (B), 3. Nico Daelman (B),
Marco van der Meulen (Oostburg),
jaar en ouder: 1. Jan Vervecken (B),
Ivan Coopman (B), 3. Eddy Vijverman (i
Zaalhandbal
Mannen. Eerste divisie: EMM-EDH
26, Groene Ster-DES'72 25-30, vd Vo<
/Quintus-Winkelinr/WIK 27-26, Atoi
um'61 -White Demons 24-17, Satui
Hellas 21-32, DWS-Cuypers/BFC 2 24-
Tweede divisie: Wings-Nutsspaarbar
/Delta Sport 27-14, Animo
Voort/Quintus 2 21-25. Hellas 2-Sh<
BizzCity/Aalsmeer 3 25-17, Roda'
Westlandia 25-27, Gemini-Snelwiekpal
21-27. Derde divisie: Cosmos-EMM 2 'firif
18. Oliveo-Rijnstreek 25-32, DWS 2-Hjers
las 3 21-26, Atomium'61 2-Hercules
23. Walburg'75-Velo 24-34. Afdelir?lel
tweede klasse: GSC-Oliveo2 17-15, Hi]uj
us 2-Olympus 21-18, Roda 2-Venturafoor
30-32, Saturnus 2-Roda 2 33-20, T reffetp,.
HVOS 2 15-16.
Vrouwen. Derde divisie: HEC-EMM
19, De Treffers-WIK 20-19, Oase-Gerri
13-22, Atomium'61-Achilles 28-17, EHj,
Velo 12-16. Afdeling. Eerste klasse: ENf
2-HVOS 17-11, Indus-Olympus 17-';-'
Ancora 2-ASC 11-19, Helius-Saturnri
11-14, Ventura 3-Sprongschot 17-2peg
Tweede klasse: GSC-Hollandiaan 3 'looi
11, Hontenisse-WIK 2 10-13, MOK-SauL
nus 2 21-12, Roda-Spirit 22-8, Treffersrt^
Ventura 4 8-14.[e L
Junioren: EMM-Sprongschot 19-10 Hcferlj
tenisse-Cosmos 14-17. lep
fPl|