Filosofie Dorpsraad Sluiskil wil bouw super PZC Moord en doodslag met een knipoog Personeel EPZ wil een betere vertrekregeling Voorschot op bouw aan de Axelse Dam MONTEURS Sportopleidingen in Goes en Rotterdam bundelen krachten zeeland vrijdag 8 januari 1999 z 18 Vertraging door bezwaren tegen bomenkap ELEKTRA02 1 Staat u wel eens stil bij de oorzaken? Een cyclus van 10 wekelijkse lezingen over filosofie in de praktijk Deze lezingen dragen bij tot: Zelfkennis en- ontwikkeling Emotioneel evenwicht Doeltreffend handelen gebaseerd op: Bewustzijn en Intuïtie. ST.-THOMASSTRAAT 26. 2018 ANTWERPEN - tel. 00-32 32 30 04 10 Aanvang: maandag 11 januari '99 om 19u30 woensdag 13 januari '99 om 19u30 GACHARDSTRAAT 43, 1050 BRUSSEL - tel. 00-32 26 40 72 26 Aanvang: maandag 11 januari '99 om 19u30 Kosten: 3.500 fr. Voor informatie over cursussen in het Frans en het Engels en over de School voor Filosofie kunt U bellen op volgende nummers: 00-32 26 40 72 26 - 00-32 32 30 04 10 Zetel: SCHOOL VOOR FILOSOFIE vzw Gachardstraat 43 - 1050 Brussel Toneelvereniging Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steen: drie debutanten en zeven veteranen. foto Charles Strijd De heer Henk Simons heeft bewust niet gekozen voor de veelal gebruikelijke afscheidsrecepties maar wil graag op deze manier zijn erkentelijkheid overbrengen voor het vertrouwen en de jarenlange samenwerking. Ook in de toekomst kunt u rekenen op dezelfde zoniet betere kwaliteit én service die u van ons gewend bent aangezien de bedrijfsvoering ongewijzigd zal worden voortgezet door de heer Louis A. A. van Overbeeke, die sinds 1992 als mededirecteur aclief betrokken is bij de leiding van het bedrijf. Als bedrijf en persoonlijk wensen wij Henk Simons, zijn vrouw, kinderen en kleinkind een goede en gezonde toekomst toe. Schoonmaakbedrijf door Maurits Sep BORSSELE - Het personeel van de kolen- en kerncentrale in Borssele is ontevreden over de vertrekregeling voor werkne mers die elders een baan vinden. De vakbonden CFO en AbvaKa bo zijn door hun achterban te ruggestuurd naar de onderhan delingstafel om over dit punt opnieuw te onderhandelen. Als de directie de regeling niet aan past, zullen de CFO-leden het sociaal plan in zijn geheel afwij zen. Een nipte meerderheid van de AbvaKabo-leden stemde op voorhand al voor het plan. De Elektriciteits Productie maatschappij Zuid-Nederland (EPZ) kondigde vorig jaar okto ber aan dat voor 2001 vierhon derd van de in totaal 1500 banen worden geschrapt. EPZ exploi teert behalve de kolen- en de kerncentrale in Borssele ener giecentrales in Maasbracht en Geertruidenberg. Het hoofd kantoor staat in Eindhoven. Over één punt in het sociaal plan waren de bonden niet hele maal tevreden toen zij eind no vember met de EPZ-directie een akkoord bereikten: de regeling voor mensen die een andere baan moeten zoeken. Juist op dit punt hebben de personeels leden ook moeite met het sociaal plan. ,,In veel gevallen zal extern werk moeten worden gevonden. De meerderheid van onze leden vindt dat de regeling voor deze mensen te slecht is ten opzichte van de regeling voor mensen die wel bij EPZ kunnen blijven werken, maar voor een andere werkgever, de zogenoemde out placement", legde CFO- bestuurder P. Kamps donder dagavond na de laatste leden raadpleging uit. ,,Mij is een gro te mate van solidariteit opgevallen en dat is verheu gend" Werknemers die een an dere baan vinden, maar er in sa laris tot 25 procent op achteruj gaan, komen in aanmerkiu voor een aanvulling door ER tot honderd procent van hu huidige loon. De directie is be reid het verschil in salaris gedu rende vijf jaar aan te vullen. He personeel vindt dat te kort. „Bo vendien is in het sociaal plas voor deze mensen geen pensi oenreparatie opgenomen ei daar is men het niet mee eens' voegt Kamps (CFO) daaraaj toe. Praten Volgens Kamps eist het pérso neel echt niet het onderste uitd kan. „Het sociaal plan is niet ha lemaal afgewezen, maar moe op dit ene punt worden aange past. Daar gaan we nu over pre ten." J. van Rijsingen (AbvaKa bo) was niet verrast over <t uitslag van de ledenraadplegic gen. „We hebben het soda: plan neutraal voorgelegd e vervolgens voldoende argt menten kunnen aandragen os de mensen ervan te overtuige dat het een goed en evenwicht akkoord is. We gaan dus nog w praten over de vertrekregeliu en ook over de regeling voor 55 plussers. Onze leden willen o korte teimijn weten welke men sen daarvan gebruik kunne maken." SINTJANSTEEN Dansavond - De dansamust mentsclub Sint Jan start zatei dag 9 januari het nieuwe seizoe met een dansavond in gemeet schapscentrum De Warandi Vanaf 20.30 uur kunnen d beentjes van de vloer op muzie van het Jumbo Trio. door Joost Bosman TERNEUZEN - De bouw van de nieu we supermarkt in het centrum van Sluiskil kan mogelijk al in maart be ginnen. Over de bezwaren tegen de kapvergunning van de bomen op die plek. wordt vermoedelijk deze maand nog een uitspraak gedaan. ..Ik verwacht dat de rechter in het voor deel van de supermarkt zal beslissen. In februari kunnen de voorbereidingen beginnen, en wellicht in maart zal de eerste steen worden gelegd", zegt de Terneuzense wethouder K. van der Hoofd (ruimtelijke ordening). Volgens hem is de bouw van de nieuwe Meermarkt Van der Velde (nu nog gele gen aan de Spoorstraat) in het belang van het merendeel van de bewoners in Sluiskil. „Er zijn maar enkelingen die de supermarkt niet op de bewuste loca tie willen. Maar de gemeente Terneu- zen beseft dat Sluiskil er blij mee is. De super past goed in het plan voor dorps vernieuwing" aldus de wethouder. Dat is ook de mening van de dorpsraad van Sluiskil. Secretaris S. de Paauw noemt de vertraging van de bouw, die al eind vorig jaar afgerond had moeten zijn. een 'vreemde vertoning'. „Heel Sluiskil mag blij zijn dat Prismafood, de grossiermarkt van De Meermarkt. een dergelijke investering doet. Het is treurig dat het allemaal zo lang duurt. Nog even en dan zegt Prismafood: het hoeft niet meer", aldus De Paauw. Dat zou het hele vernieuwingsplan van Sluiskil nog meer vertragen, omdat de supermarkt daar een essentieel onder deel van is. De Paauw noemt het be zwaar tegen het kappen van de bomen een 'non-argument'. Nieuw groen Volgens hem wordt in het vernieu wingsplan voorzien in de aanleg van nieuw groen. „Hij denkt overigens dat de rechterlijke uitspraak over de kap vergunning een einde zal maken aan de stremming van de planuitvoering. „Het is nu of nooit. Of het besluit nu ja is of nee, het zal in elk geval definitief zijn." De Paauw ontkent dat door de be zwaarprocedure de dorpsvernieuwing van Sluiskil in het slop raakt. Hij wijst daarbij op de bouw van de Elisabeth- hof, waar ouderen zijn gehuisvest. „De dorpsvernieuwing valt of staat niet met de komst van de nieuwe supermarkt." Ook Van der Hoofd ziet de herziening van het centrum van Sluiskil niet in ge vaar komen:We gaan door op de inge slagen weg." door Conny van Grëmberghe TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen vooruitlopend op de bouw van het Poortgebouw op de Axelse Dam, waarvoor de plannen in een vergevorderd stadium zijn, alvast beginnen met de aanleg van een parkeer terrein naast de voorziene bouwkavel. De aanleg van het parkeerter rein is noodzakelijk, omdat het Poortgebouw verrijst op een terrein waar nu nog dagelijks enkele tientallen auto's op neer gezet worden. Het ruimen van dit terrein, zonder te zorgen voor vervangende parkeergele genheid in de naaste omgeving, zou problematisch worden. Re den voor het college om eerst de grote nieuwe parkeerplaats aan te leggen. De kosten worden ge raamd op 885.000 gulden. Het karwei wordt onderhands aan besteed onder zes Terneuzense aannemingsbedrijven. Het terrein nabij de Axelse Dam ligt al enkele jaren braak. Oor spronkelijk liep de Oostelijke Kanaalarm tot aan de Dam, maar de binnenvaartschepen moesten vier jaar terug wijken voor het autoblik. De kanaal- arm werd gedempt, de Kenne- dylaan werd aangelegd en aan de rand van het terrein werd een fietstunnel aangelegd. Na de aanleg van het parkeerterrein en de bouw van het Poortge bouw komt de reconstructie van de Axelse Dam aan de orde. Mo gelijk nog volgend jaar. De commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting buigt zich donderdag 14 januari over het voorstel. De commis sievergadering wordt gehouden in het Terneuzense stadhuis en begint om 19.30 uur. HULST Kindermusical - De Jeugdko- medie Amsterdam voert zater dag 9 januari 14.00 uur) in Den Dullaert in Hulst de kindermu sical Spelenderwijs op. Zes to neelspelers spelen dat ze kinde ren zijn en gaan een toneelstuk bedenken. De acteurs worden kinderen en de kinderen worden beroemde filmsterren. De tekst is van Yvo de Wijs en de muziek van Joop Stokkermans. De Axelse Dam in Terneuzen. foto Charles Strijd Met dankbaarheid voor bewezen diensten melden wij dat de heer Henk Simons na 36 jaar per I januari 1999 in stilte is afgetreden als directeur van Schoonmaakbedrijf Simons B.V. Elektra 21 is een sterk groeiend elektrotechnisch installatiebedrijf met werken in de woningbouw en utiliteit Wij zijn op zoek naar enkele enthousiaste - LTS b-c elektro - VEV opleiding monteur - Flexibel, ondernemend en teamgeest Wij bieden u een goede baan in een dynamisch jong team. Stuur uw sollicitatiebrief met c.v. naar: Elektra 21 BV, hoofd personeelszaken, Postbus 321, 4538 AH Terneuzen 0115-649121 Functie-eisen: door Edy de Witte SINTJANSTEEN - Lachen, gieren, brul len met de komische thriller 'Gesprek met Londen'. De liefhebbers van dit genre worden door de toneelvereniging Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steen op hun wenken bediend. De première wordt za terdag 16 januari in het gemeenschaps centrum De Warande opgevoerd. Een dag later (zondag) volgt in een tweede uitvoe ring. Na het afscheid van boegbeeld Annie Coppieters brengt Camere dit seizoen drie debutanten op de planken. Onder leiding van artistiek adviseur Erik Verschueren hebben Nathalie de Rijcke, Renee de Cock en Johnny de Koning zich inmiddels be kwaamd in de fijne kneepjes van het to neelwerk. Samen met zeven oud-gedien- den tekenden zij voor de rolverdeling. 'Gesprek met Londen' is een spel in vier bedrijven door Wim Bischot. Een stuk waar moord en doodslag als een rode draad doorheen lopen, maar dan met een flinke knipoog. Alles draait rond hoofd rolspeler Elias Bender. Op het eerste ge zicht is hij een keurige en welgestelde man, die in een pension woont bij de twee oude vrijsters en zussen Alice en Marie. Hij heeft een toneelstuk over misdadigers geschreven en verwacht elk moment een telefoontje van zijn uitgever in Londen. De politie krijgt een anoniem telefoontje met de verontrustende mededeling dat een van de twee zussen zal worden ver moord. Als ook nog twee gemene boeven, Tip Louw en een zekere 'Mus', bij Elias over de vloer lopen, komt stukje bij beetje de ware aard van Elias naar boven. Ook andere personages blijken een twijfelach tige inborst te hebben. Daarmee sluit het toneelstuk van Elias dicht bij de 'realiteit' aan. Na de beide opvoeringen in eigen huis gaat Sint J an ten Steene met de komi sche thriller op toernee. Zaterdag 23 janu ari wordt het spel in Den Dullaert in Hulst gespeeld. Een week later (30 januari) is 'Gesprek met Londen' te zien in De Halle in Axel. Alle uitvoeringen beginnen om 20.00 uur. doorLucOgqel GOES - De opleiding Sport en Bewegen van het ROC Zeeland en de Rotterdamse versie van die opleiding van het Albeda College gaan samenwerken. In het Goese stadhuis werd dat donderdag bekrachtigd. De voorzitters van de colleges van bestuur van beide opleidingen, respectievelijk A Buijs en P Boekhoud, zetten hun handte kening in het bijzijn van burge meester D. J. van der Zaag. In de overeenkomst is geregeld dat 105 leerlingen uit Rotter dam het eerste jaar van de MBO-opleiding Sport en Bewe gen, beter bekend als CIOS, in Rotterdam kunnen doorlopen. Deze leerlingen zijn relatief erg jong en vinden Goes nog te ver om hun opleiding daar te begin nen. De leerlingen kunnen zich op deze manier nog dicht bij huis zich voorbereiden op ver dere scholing bijSport en Bewe gen. De 105 leerlingen worden al wel door het Albeda College bij het CIOS in Goes ingeschre ven en komen in aanmerking voor een verlengd traject van de driejarige opleiding. Vanaf het tweede leerjaar volgen ze de op leiding in Goes. Door de over eenkomst groeit het aantal leer lingen aan het CIOS naar 610. De samenwerking is overigens niet geheel nieuw. Beide oplei dingen wisselden al een aantal jaren kennis uit, en mede dooi de licentie van het "ROC en de toch al goede samenwerking, lag het voor de hand deze te for maliseren. Het ROC wil hèt instituut voor sport en bewegen worden voor Zuid-West-Nederland, zei be stuursvoorzitter A Buijs van het ROC. Daarin voelt het ROC zich gesterkt door het Albeda Colle ge. volgens Buijs 'een school met visie, die bovendien sterk maai schappelijk gericht is'. Bui] sloot zich aan bij Van der Zaa£ die eerder het economische be lang van de samenwerking vofl de gemeente Goes aanhaalde „Ik ben blij dat het MBO nu noi structureler aanwezig zal zijn Als je als gemeente economise: overeind wil blijven, is het aa: kunnen bieden van goed onder wijs daarbij van groot belang'' aldus de burgemeester. Het is dl bedoeling dat er nog dit jaar be gonnen gaat worden met di bouw van een zogenaamd! 'unilocatie' in Goes, die plaat moet gaan bieden aan zo'n 3401 leerlingen onder de paraplu val het ROC. Buijs' Rotterdams collega P. Boekhoud zag de on dertekening als 'een klein feest je': „Deze ondertekening is he eerste punt in een ontwikke lingslijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 46