Van Barney eld geeft dartles Kippenvel van goede proef Ids Postma mikt op halve seconde Alleenheerschappij Xaurens van Lieren Tennisfederatie wil Korda toch schorsen Australisch duo in finale Hopman Cup Barney vernedert Steve Duke: 5-1 NAC-Feyenoord overgespeeld Ajacied Brutil Hosé teruggezet Aanhoudingsbevel voor Gil y Gil Clubs in de rij voor Erik Meijer NBA-seizoen kan van start Bondscoach passeert Robben door Erik Winkster FREVILEY GREEN - Steve Du ke boog letterlijk en figuurlijk voor Raymond van Barneveld. De Australiër kreeg een lesje in darten van de titelverdediger (5-1), wiens grootste tegenstan der z'n eigen gebrek aan con centratie was. In Frimley Green loopt een flink aantal Engelse journalisten rond die het Embassy World Professional Darts Champion ship al vanaf het eerste jaar (1978) op de voet volgt. Ray mond van Barneveld telde toen slechts elf lentes. Barney is groot geworden sindsdien. Let terlijk en figuurlijk, want hij is ook uitgegroeid tot een dartfe nomeen. De Britse verslagge vers spraken gisteravond zelfs van een noviteit. Niet eerder in de geschiedenis was een kwartfinalepartij in de Lakeside Country Club zo saai, niet eerder was het krachtsver schil zo groot. Van Barneveld maakte gehakt van de dappere maar volstrekt kansloze Steve Duke. De Australische WK-de- butant werd door de Haagse ti telverdediger met 5-1 geknipt en geschoren. Leuke jongen trouwens, die Du ke. Nou ja, jongen... De als ze vende geplaatste Duke is al 49 jaar en was, zo zei hij althans, zo blij als een kind om op hetzelfde g; podium te mogen staan als de 3ej wereldkampioen. „Zo'n kans krijg je niet zo gauw als je in Australië woont. Dan gaat het circuit hier om financi ële en geografische redenen ge heel aan mij voorbij. In eigen land speel ik te weinig tegen echt goede spelers. Ik ben de nummer één van Australië en de nummer twee, Graham Hunt, woont niet echt om de hoek. Daar ligt een slordige 3000 kilo meter tussen", aldus Duke een paar uur voor de partij tegen Van Barneveld. Hij wist toen ook al dat als hij een kans zou krij gen op een dub bel, hij die moest pakken. Me teen. „Want zoveel kansen krijg je niet tegen zo'n schrokop". Een kwartiertje na de partij kwam hij nog eens op die woor den terug. „In het begin kreeg ik niet of nauwelijks de kans op een check-out. Als ik die wél kreeg, miste ik nogal eens. Tja, dan word je meteen gesloopt. This really is a different league", zei hij met een plechtige buiging in de richting van de nummer één van de wereld. Want hij is, wilde hij nog wel even kwijt, een echte bewonderaar Barney. Recordtijd De Nederlander snelde in re cordtijd naar een 4-0-voor- sprong. Het is dat erbij die stand een pauze werd ingelast van een kleine tien minuten, anders was het zeer waarschijnlijk 'simpel' 5-0 geworden. Maar het ritme bij Van Barneveld werd gebro ken. „Ik kende Duke helemaal niet. Hij had echter Steve Bea ton en Marshall James versla gen, dus moest hij natuurlijk wel een pijltje kunnen gooien. Maar toch, ik bespeurde bij me zelf niet de scherpte die ik altijd heb als ik tegen welke Engels man dan ook moet gooien. Ik was dus niet zo goed bij de les en als dan ook nog eens blijkt dat de tegenstander mij niet onder diuk kan zetten, wordt het extra zwaar om bij 4-0 weer scherp dat podium op te stappen". Het gevolg was dat Barney wa rempel een set moest inleveren, maar dat had volgens de Hage naar te maken met het feit dat Duke een arsenaal aan trucs te voorschijn haalde om Van Bar neveld alsnog te tackelen. „Ik dacht dat hij een sportieve speler was, maar al in de derde set begon hij met die grappen. Langzaam gooien, pijltje zoge naamd per ongeluk laten vallen, alle tijd nemen om van het bord weg te lopen. Ik houd daar niet van, wil strijden met open vi zier." Van Barneveld herpakte zich in de zesde set, zij het niet geheel moeiteloos. „Ik had nog steeds moeite me te concentreren. Ik zeg eerlijk: als hij die zesde set wint, wordt het nog knap moei lijk", aldus de titelverdediger, die met het bereiken van de hal ve finales al van twee dingen is verzekerd: een prijzengeld van 9400 pond (circa 30.000 gulden) en een startbewijs voor de Em bassy van volgend jaar. GPD Opperste concentratie bij Raymond van Barneveld voor aanvang van zijn kwartfinalepartij tegen Ste ve Duke. Hij won simpel met 5-1 en bereikte de halve finale van de Embassy World Darts in het Engelse Frimley Green. foto Ad van Hasselt/ANP tst van onze sportredactie HEERENVEEN - Ids Postma rijdt vandaag op de eerste af- j| stand van de Europese kampi oenschappen allround schaat- sen vóór Rintje Ritsma. Ze zijn de favorieten voor de titel. §1 Ritsina is titelverdediger, we reldkampioen Postma nam vo rig seizoen niet aan de EK deel. Postma start in de dertiende van veertien ritten tegen de Italiaan Sighel. Een rit later schaatst Ritsma tegen de Noor ng1 5 Adne Söndral, olympisch kampioen op de 1500 meter. „Een halve seconde", zo noem de bondscoach Henk Gemser het verschil, dat hij wenst tus sen zijn pupil Postma en con current Ritsma. Postma is de betere van de twee op de korte afstanden, Ritsma wordt ge acht op de vij f en tien kilometer sneller te zijn. Op de 5000 me ter gaat Ritsma eerder van start dan Postma. Ritsma rijdt in de elfde rit tegen de Noor Es- kil Ervik. Postma lootte de laatste rit tegen de Haarlemse Noor Brigt Rykkje. Mannen, 500 meter. Ie rit: Dittrich (Dui) - Holoubek (Tsj), 2e rit: Zyg- munt (Pol) - Falk (Zwe), 3e rit: Sto relid (Noo) - Novitsjenko (WRu), 4e rit: Sjepel (Rus) - Michaud (Fra), 5e rit: Lechner (Oos) - Radke (Pol), 6e rit: Diakov (Rus) - VELDKAMP 7e rit: Sajoetin (Rus) - ROMME, 8e rit: Fomin (Oek) - Rosendahl (Fin), 9e rit: Donagrandi (Ita) - Ervik (Noo), 10e rit- RYKKJE (Noo) - TEN KORTEN AAR ,11e rit* HER SMAN - Kuentz (Fra), 12e rit: De Monte (Ita) - Breuer (Dui), 13e rit: Sighel (Ita) - POSTMA 14e rit: RITSMA - Sondral (Noo). 5000 meter. Ie rit: Diakov - Kuentz, 2e rit: Michaud - Zygmunt, 3e rit: Breuer - Holoubek, 4e rit; Fomin - Novitsjenko, 5e rit: Falk - Ro sendahl, 6e rit: Lechner - Söndral, 7e nt: HERSMAN - Donagrandi, 8e rit: Sighel-Sajoetin, 9e rit. Rad- ke-DeMonte, lOerit: Sjepel-TEN KORTENAAR, 11e rit: RITSMA - Ervik, 12e rit: VELDKAMP - ROMME, 13e rit: Storelid - Dit trich, 14e rit: POSTMA - RYKKJE. Vrouwen, 500 meter. Ie rit: Dörf- ler-Antal (Oos) alleen. 2e rit Töns- berg (Noo) - Aunula (Fin). 3e rit Luse (Let) - Sjepelnikova (Rus). 4e rit- Egyed (Hon) - Rejhonova (Tsj). 5e rit: Wojcicka (Pol) - Miagkik (Oek), 6e rit: GROENEWOLD - 01- tean (Roe), 7e rit. Tveter (Noo) - Hordobetiu (Roe), 8e rit: Polozkova (Rus) - Adeberg (Dui), 9e rit: DE LOOR - Saveljeva (Rus), 10e rit: Laine (Fin) - Barisjeva (Rus), 11e rit: THOMAS - Pechstein (Dui), 12e rit: Anschütz (Dui) - Kotoega (WRu), 13e rit: Hunyady (Oos) - Niemann (Dui), 14e rit: Lie (Noo) - DE JONG. AVP -7!door Lucien Roelandt GOES - Laurens van Lieren stelde gisteren op de eerste dag tan de nationale dressuur zijn aanhang niet teleur. Met over macht schreef het zeventienja- 2! rjfe talent uit Schore met de 1hengst Rubiquil beide proeven Jinde klasse ZZ-Licht op zijn Fel naam. Ingrid Langel maakte het «Zeeuws succes op nationaal ni- ok veau compleet. De manege- hU loudster uit Bruinisse eiste in /Hiii Ie eerste proef in de klasse ZZ- 5waar met Izmir de eerste stek ldpf oor zich op. Janine Polderman s/4)' rerd met Latamanda verras- ova end winnaar in de klasse Z1 IS an de Rabo Top Dressuurcom- lltg' etitie Zuid-West. )e cijfers spraken boekdelen. In teide proeven stuurde de jeugd- 3r®" aternational de weer voortref- '2-1 dijk lopende zesjarige Rubi- t ot [uil naar een score van ruim 67 8 3 irocent. Een verschil van bijna ler procent met de achtervol- esj ers. Enkele dagen eerder, tij- arri ens de hengstencompetitie, gaf 9^: vurens van Lieren reeds zijn _~N® ïsitekaartje af. Ook toen toon- 6- le hij zich met de Rubinstein- nia oon de beste van de klasse ZZ- .icht. Toch ging de eerste plaats ,i p an de neus van de Zuid-Beve- roe andse combinatie voorbij, om- :ch< lat de rubriek in handicap met le klasse Z1 moest worden ver- 5. eden. Een handicap die te groot 'Ka ileektezijn. m Moeilijk 4- Er wordt van ons heel wat meer >w2 jeeist. Neem de kwart-pirouet- 06,: e. Een erg moeilijk onderdeel 9 i iie meestal punten kost", stelde rot paurens van Lieren. Dat Zee- ïra ands nummer één dit onderdeel rel degelijk beheerst, bewees Pci lij met driemaal een acht en een :even op het protocol. Hoge cij- ers mede dankzij de hand van -aurens van Lieren. Getuige het ijfer acht voor de houding en Qt van de ruiter en het effect van ie hulpen, de basis van de dres- uur. «aurens van Lieren: „Rubiquil iep gewoon fantastisch. Hij aa Perkte geweldig mee en rea- [eerde uitstekend. In de eerste 'roef toonde hij zich nog wat we auw'maar 7n de tweede was hij joed bij deles." ;of Spanning Alleen bij onderdelen in stap Jej, loonde de donkerbruine vier- we foeter wat spanning. Deson- rs) lanks lag het binnen de moge- jer iijkheden om in de tweede proef de magische grens van zeventig procent te overschreiden. In de- zeproef had Laurens van Lieren echter jury-lid Mara Groenen boom uit het Schouwse Seroos- kerke niet op zijn hand. Ze waardeerde de proef 21 punten lager dan haar collega Van Veen-Van Hoey Smith, waar door de score voor Laurens van Lieren op 67.24 procent bleef steken. Verhuisd Anderhalf jaar geleden verhuis de Ingrid Langel van Vlaardin- gen naar Manege Aquadelta in Bruinisse. Langel blijkt een dui delijke versterking voor de Zeeuwse dressuurtop. In de Zeelandhallen onderstreepte ze haar klasse door de ruin Izmir met het goede totaal van 63.97 procent naar de zege te sturen. Met haar 62.50 procent viel In grid Langel in de tweede proef net buiten de prijzen, het leverd wel een winstpunt op. Het bete kende voor de Schouwse het ne gende bonuspunt. Ingrid Langel: „Ik heb dit paard nu drie jaar en het is pas de vier de wedstrijd op dit niveau. Nog één winstpunt en dan gaan we weer een stapje hoger. Dus het gaat wel hard." Verrassing Janine Polderman reed zich in de Zeelandhallen in de kijker. Alles wat mis kon gaan. ging de laatste maanden bij haar mis. Maar uitgerekend op het groot ste hippisch evenement van Zuid-West Nederland eiste de amzone uit Kapelle de hoofdrol op in de klasse Z1 van de Rabo Top Dressuurcompetitie. „Het ging absoluut niet meer. En dat lag heus niet aan Latamanda. Nee, ik stapelde zelf fout op fout. Ik had geen beetje zelfver trouwen meer. Maar vandaag ging het weer als vanouds. Sinds Nieuwvliet heb ik iedere dag les gehad van Leunis van Lieren. Hij heeft me mijn zelfvertrou wen terug bezorgt. Dit zie ik dan ook als de mooiste overwinning uit mijn loopbaan", aldus de duidelijk verraste Janine Pol derman. Sonja de Feiter verstevigde haai- positie aan de kop van de ranglijst. De amazone uit Burgh-Haamstede stuurde de donkerbruine ruin Kingsley naar de tweede stek. De Schouwse gaat hiermee voorlo pig samen, na aftrek van het slechtste resultaat, met Marina de Fouw met Jive aan de leiding. Marina de Fouw eindigde giste ren als vijfde, waardoor de ama zone de laatste wedstrijd moet winnen om de eindzege te grij pen. Mara Groenenboom heeft het ontzettend druk als jurylid bij Indoor Zeeland. „Af en toe een plaspauze en snel een broodje". foto Willem Mieras Mara Groenenboom, jurylid op Indoor Zeeland, dicht bij droom door Peter Godrie GOES - Mara Groenenboom is een van de juryleden die tijdens Indoor Zeeland de proeven van ruiters en amazones beoor deelt. Iemand die jureert, niet bijzonders zou je zeggen. Toch wel, want Groenenboom mocht enkele weken geleden een diploma in ontvangst nemen waarmee ze Grands Prix op nationaal niveau mag jureren. Er rest dan nog één uitdaging: internationale Grands Prix, haar droom. Groenenboom: ,Ik zal er alles aan doen om dat te venvezen- lijken". Van Grands Prix naar Indoor Zeeland is een behoorlijke stap terug. Maar met minder bevlogenheid deed de 53-jarige inwoonster van het Schouwse Serooskerke haar jury- werk gisteren in de Zeelandhallen niet, waar ze in het juryhokje zat om de dressuur- proeven in de klassen ZZ-licht en -zwaar te beoordelen. Geen lichte taak, want Groe nenboom zat van 's ochtend half tien tot 's middags half vier naar bijna veertig combi naties te kijken in een hokje van een paar vierkante meter. Weinig comfortabel dus. om van relaxen al helemaal te zwijgen. Groenenboom: „Af en toe een plaspauze en snel een broodje". Iedere proef duurde zes minuten, waarvan Groenenboom geen enkele seconden mocht missen. „Het is zes minuten lang intensief kijken. Jureren is heel intensief." Hoewel Groenenboom altijd geconcenteerd haar werk probeert te doen, kan ze wel eens een seconde missen. Een simpele seconde is niets, lijkt het. In de dressuursport kan in die ene seconde net een galopwissel worden uitgevoerd. Oppeppen Soms zakt Groenenboom wel eens even weg wanneer een 'mindere' combinatie de ring betreedt. „Dan moet ik mezelf af en toe op peppen." Wanneer Groenenboom een on derdeel van de proef mist, geeft ze de ruiter een zes. „Dat is dan in het voordeel van de ruiter." Het is haast ondoenlijk een hele dag optimaal bij de les te blijven. „Ik ben blij dat het afgelopen is", sprak Groenenboom na afloop op de èretribune van de Zeelandhal len, genietend van een alcoholische versna pering en een dun sigaartje. De interesse voor jureren onstond vijftien jaar geleden. Dat kwam vanzelf omdat Groenenboom gewoon heel breed georiën teerd was in de paardensport. Ze reed zelf. gaf les, was bestuurslid van RV Renesse, leidde paarden op en had een dochter die reed. Het jureren kon er ook nog wel bij. Beoordelen van ruiters en amazones is op de eerste plaats voor de berijders van de paar den zelf bedoeld, vindt Groenenboom. „We moeten ze een kans geven om zich te kunnen toetsen." Op de tweede plaats komt het emotionele gevoel van Groenenboom om de hoek kijken „Ik kan kippenvel krijgen van een goede proef." Niet onlogisch rolt de naam Ankv van Grunsven over haar lippen. Omdat de dressuur een jurysport is, krijgt de jury nogal eens met kritiek te maken. Te lage waarderingen of te grote verschillen tussen de juiyleden onderling, zijn de klachten van de ruiters. Groenenboom zegt daarvan weinig last te hebben. Meestal zoekt ze zelf na de proef contact met de deel nemer om het protocol (de lijst met punten en aan- en opmerkingen) te bespreken. „Ik hoop altijd dat ze goed rijden. Ik zit er niet om ze naar 'beneden te punten'. Ik probeer met de ruiters mee te denken." Waar Groenenboom absoluut voor waakt, is op naam te jureren. „Er komt gewoon een paard met een ruiter binnen Hiermee wil Groenenboom aangeven dat ze niet naar prestaties uit het recente verleden kijkt. Te gelijkertijd zegt ze hiermee dat sommige juryleden wel geneigd zijn onlangs gelever de prestaties mee te nemen in de beoorde ling. Groenenboom: „Dat zou betekenen als iemand drie keer achter elkaar eerste is ge weest, hij de volgende proef niet eens hoeft te rijden" Groenenboom zag gisteren Laurens van Lieren als een van de vele deelnemers langs het juryhokje komen met zijn hengst Rubi quil. De ruiter uit Schore, die in tegenstel ling tot de andere juryleden door Groenen boom lager werd beoordeeld voor zijn proeven in het ZZ-licht maar wel won, was niettemin vol lof over haar. „Mara is dé jury van Zeeland." ZEIST - De gestaakte wedstrijd tussen NAC en Feyenoord wordt in zijn geheel overgespeeld. Wegens de slechte gesteld heid van de Bredase grasmat blies arbiter Dick Jol het duel op zondag 8 november na 67 minuten voetballen af. De stand was toen 1-1 Het is nog niet bekend wanneer het duel wordt afgewerkt. Will van Rhee, competitieleider van de KNVB, gaat op vrijdag 5 februari met afgevaardigden van beide clubs en de Bredase politie om de tafel zitten. De voetbalbond wil dat de wedstrijd in maart wordt gespeeld. ANP AMSTERDAM - Brutil Hosé is door Ajax-trainer Jan Wou ters weer ingedeeld bij de selectie van het tweede team De 19- jarige spits werd in november vorig jaar 'geforceerd' naar het eerste team overgeheveld, erkent Wouters nu. De nieuwe trai ner heeft in zijn A-selectie voor Gerald Sibon een plaats inge ruimd als derde centrumspits achter Shota Arveladze en Ben- ni McCarthy. Wouters: „Het is met Hosé te snel gegaan". GPD MARBELLA - De rechter van Marbella heeft een aanhou dingsbevel uitgevaardigd tegen burgemeester Jesus Gil y Gil wegens verduistering en valsheid in geschrifte. Het zou in to taal gaan om een bedrag van 6,5 miljoen gulden. De 65-jange flamboyante voorzitter van voetbalclub Atletico Madrid mag bovendien na zijn arrestatie niet op borgtocht worden vrijge laten. Er hing al lang een verdacht luchtje rond de handel en wandel van Gil. Zo rees onlangs nog het vermoeden dat gel den die bedoeld waren voor de promotie van Marbella bij de 'tweede' voetbalclub uit Madrid zijn terecht gekomen. ANP LEVERKUSEN - Erik Meijer vertrekt na dit seizoen bij Bayer Leverkusen. De 29-jarige spits heeft gisteren een miljoenen aanbod van de Bundesliga-club om voor vier jaar bij tekenen afgeslagen Meijer, wiens contract bij Leverkusen afloopt, kan naar VfB Stuttgart, Borussia Dortmund, Liverpool en Celtic. Meijers zaakwaarnemer Arnold Oosterveer van de spelersvkabond WCS: „Er is enorm veel interesse voor Erik, hij wordt helemaal gek van de makelaars die hem bellen en schermen met clubs. Maar hij wil niet in Italië, Spanje en Frankrijk spelen. Hij denkt dat zijn spel het best tot z'n recht komt in Duitsland en Groot-Brittannië." ANP NEW YORK - De eigenaren van de basketbalclubs in de Ame rikaanse profcompetitie zijn ook akkoord gegaan met het voorstel dat een einde maakt aan het langslepende looncon- flict met de spelers. Het seizoen '98/'99 kan derhalve begin volgende maand eindelijk van start gaan. De basketballers zei f ga ven woensdagavond al hun fiat aan het resultaat van de langdurige onderhandelingen van hun vertegenwoordiger Billy Hunter met David Stem namens de NBA-clubs. RTR BUNNIK - Bondscoach Bert Bouwer heeft besloten geen be roep meer te doen op handbalkeepster Laura Robben. De 36- jarige routinier heeft derhalve eind vorig jaar bij het EK in ei gen land haar laatste interlandwedstrijd gespeeld. Robben had gehoopt haar lange carrière nog even voort te kunnen zet ten, tenminste tot mei, wanneer de vrouwen het toernooi om de City Cup afwerken. Volgens Bouwer is Robben niet gemo tiveerd genoeg meer om deel te mogen uitmaken van de homo gene groep internationals, die zich de Olympische Spelen van Sydney ten doel hebben gesteld. ANP van onze sportredactie PERTH - De internationale ten nisfederatie (ITF), recentelijk onder druk gezet door verschei dene topspelers onder wie Ri chard Krajicek, is nu toch ge neigd dopingzondaar Petr Korda voor een jaar te schorsen. Voorzitter Brian Tobin vertelde gisteren in Perth dat een onaf hankelijke commissie van be roep heeft besloten de 31-jarige Tsjech reglementair uit te slui ten. Korda werd vorig jaar tij dens Wimbledon betrapt op het gebruik van een verboden spier- versterkend hormoonprepa raat. Hij zei van niets te weten. De ITF geloofde in zijn onschuld en pakte Korda alleen het in Londen verdiende prijzengeld en de ATP-punten af. Over zijn schorsing beslist het internatio nale sportgerechtshof in Lau sanne binnen tien dagen. Rotterdam Korda heeft zich inmiddels wel ingeschreven voor het ABN AMRO World Tennis Tourna ment in Rotterdam. „Wij kun nen hem niet weigeren zei toernooidirecteur Wim Buiten dijk gisteren bij de presentatie van het deelnemersveld voor de 26e editie van 15 tot 21 februari in Ahoy'. Buitendijk pronkte met vijf spe lers uit de toptien van de wereld en dertien uit tie top-25. De lijst sloot bij nummer 47 van de we reldranglijst. Hij somde ze graag op: Alex Corretja (Spa- /wereldkampioen), Tim Hen man (GBr), Karol Kucera (Slw), Greg Rusedski (GBr), Richard Krajicek, Evgeni Kafelnikov (Rus), Goran Ivanisevic (Kro), Korda, Thomas Johansson (Zwe), Cedric Pioline (Fra), ti telverdediger Jan Siemerink, Felix Mantilla (Spa) en Thomas Enqvist (Zwe). Het Rotterdamse WTT is gepro moveerd naar de Championship Serie. De opwaardering is ge kocht van het ECC-toernooi in Antwerpen. Dat kostte De Bank een schep geld, dat deels wordt terugverdiend door verlaging van de startgelden met veertig procent. Elke topspeler is verplicht vier van de twaalf over de wereld verspreide toernooien in de Championship Serie te spelen. Zij moeten zelf inschrijven. Korda is een van de negentien Europese toptennissers die deze formaliteit heeft vervuld. Hij komt nota bene naar het land waarvan de vaandeldrager Kra jicek als eerste kritische vragen over de dopingzaak op Wimble don heeft gesteld Buitendijk: „De procedure van de Internationale Tennis Fede ratie is een farce. Korda is half schuldig verklaard, dat kan toch niet. Als toernooidirecteur sta je machteloos. De spelers vakbond ATP is de enige die er wat aan kan doen." ANP/SID van onze sportredactie PERTH - Australië heeft als eer ste de finale bereikt van het ten nistoernooi om de Hopman Cup in Perth. Jelena Dokic en Mark Philippoussis stelden de beslis sende zege op Frankrijk giste ren al in de enkelspelen veilig. Philippoussis gunde Guillaume Raoux maar drie games. Dokic. internationaal nog niet zo be kend. had nauwelijks tegen stand te duchten van Sandrine Testud: 6-1 en 6-3. De Franse winst in het dubbelspel was slechts van statistische waarfJe. Tegenstander van Australië in de eindstrijd is Zwitserland of Zweden Die spelen vandaag in de laatste groepswedstrijd te gen elkaar. De Zwitserse ploeg, en dan vooral aanvoerster Mar tina Hingis, toonde in de aan loop naar het toernooi aardig in vorm te zijn. Het team van de Verenigde Staten, Lindsay Da venport voorop, werd in groep B met 2-1 verslagen. In Perth ging de aandacht uit naar de confrontatie tussen Da venport en Hingis, de nummers één en twee van de wereld. De 18-jarige Zwitserse won het eerste onderlinge vergelijk van hetjaarmet6-3.5-7en6-2. „Het geeft mij een goed gevoel Linds ay opnieuw te verslaan", zei Hingis. Met haar winst zette Hingis Zwitersland op een 1-0-voor- sprong. Ivo Heuberger verloor vervolgens van Jean-Michael Gambill met tweemaal 6-4. In het dubbel met Hingis aan zijn zijde wist Heuberger wel een overwinning te behalen: 6-3 en 6-3 RTR/SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 25