Zorginstellingen willen nauwer samenwerken HJ< oil E ZATERDAG 2 Van Dixhoorn Noordstraat 15 Terneuzen PZC ft (fél. Ptaddet b.v. Laatste verkoopdag Noordstraat 15, v.a. 4 januari '99 tijdelijk Noordstraat 5 zeeland 26 Protestantse Ouderenzorg en De Stelle bekijken fusie Schouwen in trek bij huiszwaluw FAMILIEBERICHTEN Uitvaartverzorging Goes VOOR EEN ZORGZAME BEGELEIDING TKÏsr DE BEVELANDEN FAMILIEBERICHTEN OBSE b.V. F* "DeVoorzorg-éinkc A Plaats uw familieberichten in de PZC Hyster en Komatsu Vorkheftrucks Kaeser Mobiele compressoren gemeente gemeente OOSTBURG JAN 1999 Kostuum v.a. 199 Kolberts/Blazers v.a. 149 Pantalon,wol v.a. 99 Overhemd (dress) v.a. 59 Party Shirts v.a. 59 Party Gilet v.a. 39 Jacks Truien Pantalon,katoen/rib Shirts Casual Stropdassen Singlet - slips (Schiessi v.a. 199 v.a. 89 v.a. 99 v.a. 59 v.a. 19 v.a. 12 Mannenmode zaterdag 2 januari 1999 door Pascalle Cappetti SLUIS - De Vereniging Protes tantse Ouderenzorg West- Zeeuws-Vlaanderen en ver pleeghuis De Stelle in Oostburg onderzoeken of zij in de nabije toekomst nauwer kunnen sa menwerken of zelfs fuseren. Het onderzoek vloeit voort uit het feit dat De Stelle en de verzor gingstehuizen Rozenoord in Sluis en Ter Schelde in Breskens in het verleden al vaker met el kaar te maken hebben gehad en straks, wanneer de nieuwbouw van Rozenoord gereed is, dage lijks met elkaar worden gecon fronteerd. Het onderzoek moet uitwijzen of er een basis is voor intensie vere samenwerking en zo ja, welke meerwaarde deze dan heeft. Fusie is dan de meest ver strekkende optie. Andere moge lijkheden zijn het opzetten van een joint venture of een holding. De Stelle en de VPO werken al samen in het substitutieproject waarbij ouderen dagopvang binnen de muren van het ver zorgingshuis wordt geboden. Ze waren eerder betrokken bij het opzetten van de centrale keuken ZorgCuisine en de bouw van het woonzorgcentrum Het Rondeel in Sluis. De nieuwbouw van Rozenoord die in juli gereed moet zijn, krijgt de beschikking over een eigen verpleegunit met tien bedden. Ouderen die zoveel zorg nodig hebben dat zij eigenlijk naar het verpleeghuis moeten, kunnen hier verzorgd worden en daardoor langer in het ver zorgingshuis blijven. Dit ge beurt onder verantwoordelijk heid van De Stelle, die een dependance in Rozenoord krijgt. Directeur H. Masclee van de VPO: „Je hebt al zo vaak met el kaar te maken. Verzorgings- en verpleeghuizen groeien steeds meer naar elkaar toe. Dat ge beurt overal. Niet alleen hier." Drie werkgroepen zijn momen teel aan het werk om de ver schillende aspecten rondom een mogelijke fusie te bestuderen. De ene werkgroep neemt de zorg onder de loep. De facilitaire dienst is onderwerp van de an dere werkgroep en de derde werkgroep bekijkt de organisa tievorm. Het eerste kwartaal van volgend jaar moeten de werkgroepen verslag uitbren gen aan de instellingen. De Ra den van Toezicht van beide in stellingen maken uiterlijk deze zomer een keuze over de gewen ste organisatievorm. De Burght en Emmaus die wel betrokken zijn bij het substitu tieproject, hadden eerder aan gegeven geen interesse te heb ben in een dergelijk onderzoek. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Terwijl in de rest van het Deltagebied en op de Zuid-Hollandse eilanden steeds minder huiszwaluwen voorko men neemt het aantal ervan op Schouwen-Duiveland juist toe. Dat blijkt uit tellingen, gepubli ceerd in het blad Sterna van de Natuur- en Vogelwacht. De algemene trend, niet alleen op Schouwen-Duiveland maar in heel Nederland, was tot dus verre dat de huiszwaluwenbe- volking steeds kleiner werd. Die afname van het aantal huiszwa- luw-broedparen heeft te maken met verstedelijking, waardoor het steeds moeilijker wordt on gestoord nestmateriaal te ver zamelen. Ook de voedselsituatie kan een rol spelen, evenals de 'netheid' van huizenbezitters. Die zijn vaak niet zo gecharmeerd van de aanwezigheid van huiszwa luwen en de uitwerpselen die de dieren produceren. Ook wordt bij de bouw van moderne huizen steeds minder gebruik gemaakt wordt van - voor huiszwaluwen zeer aantrekkelijke - overste kende daklijsten met uitsteken de balkeinden. Huisbewoners die wel 'huiszwaluwminded' zijn zouden volgens de Natuur- en vogelwacht aangemoedigd moeten worden om kunstnesten op te hangen. foto Pieter Honhoff Bedroefd, maar dankbaar voor het vele goede, ge ven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in 'Ter Schelde', onverwacht is overleden, onze lie ve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder SARA MARIA VAN DER MEULEN sinds 20 februari 1964 weduwe van Isaac jacobus van den Broecke in de leeftijd van 86 jaar. Breskens: |ohan t Breskens: Betsie en Peter Suzan en lohnny Held ie. Mar ju Sandra en Daniël Roy, Rowen jacky en lngrid Mike, Nienke Bianca en Rodney Isabel en Erik Ricardo, Giovanni Oostburg: Ria Chantal Breskens, 30 december 1998 Ringlaan 4 Correspondentieadres: Canadastraat 26, 4511 XS Breskens Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuari um van het Antonius Ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen zondag 3 januari van 19.00- 19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 4 janu ari 1999 om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Breskens. Samenkomst om 13.50 uur in Ter Schelde'. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in Ter Schelde'. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Dag lief OMAATjE Bianca en Rodney Voor een goed begeleid afscheid 1 Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Lid van de 'Ned. Kwaliteitsraad G^E Uitvaartverzorging' vSSsaSo Zuidvlietstraat 37, Goes Telefoon 0113 -216363 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissen kerke Tdefoon: 0113-111444 ot 31 24 0$ ROircCEVFRlM Gddeloozepad 20 Goes Telefoon: 0113 - 22 75 25 - Voor een volledige en waardige verzor ging van begrafenissen in Goes en alle dorpen van Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden. - Dag en nacht bereikbaar. - Eigen rouwcentmm met stijvolle opbaarruimte. - Eigen rouwkamer met koeling om thuis op te baren. - Mogelijkheden voor verzorging van koffie tafels in het rouwcentrum fantoor Ungewg i BEGRAFENISVERZORGING kunt u tijdens kantooruren afseven bij de vozende PZC-kantoren: I Oostsouburgsewes 10 Voorstad 22 Axelsestraat 16 Vlissingen: Terneuzen: Zierikzee: Nassaustraat 15 I 's Gravenhofplein 4 I Grachtweg 23 Kantooruren: maandas t/m vrijdag van 8.00 tot 1700 uur. Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur. Zaterdass in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Beiten of faxen kan ook. Tijdens kantooruren én (uitsluitend voor overiij- dens-/geboorte advertenties) maandag t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondag avond van 20.00 tot 22.00 uur. TELEFOON: FAX: (0118) 484000 Ij (0118) 470100 Begrafenisonderneming Dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Maria van Bourgondiëstraat 1 4386 CV Vlissingen 0118-462205 Uitvaartverzorgers: L. P. Jobse Leeuwerikstraat 8, 4335 CH Middelburg, 0118-633093 O. M. Donker Noorderbaan 42. 4386 CA Vlissingen, 0118-478711 P.A. Blanker, 0118-635871 Rouwcentra beschikbaar in: ^Middelburg, Buitenhovelaan 1 Vlissingen, Industrieweg 20 UITVAARTVERZORGING een verzonjie uitvaart in vertrouwde Handen verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen deposiiostortingen/verzekenngen Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20 - Vlissingen tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaart leiders Middelburg: H.G. van Zalen en P.J. Meerveld Oost-Souburg. G P Sinke - Koudekerke P an Tic VERKOOP - VERHUUR - SERVICE lllij d- tWjf ftjcwl t*. iel Paulinaweg 6-8-10 4521 RE Biervliet tel. 0115 - 481351 fax 0115 - 482054 SLUITING SECRETARIE De secretarie van de gemeente Oostburg zal in verband met de nieuwjaarsrecep tie voor het personeel gesloten zijn op maandag 4 januari tot 11.00 uur. Van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur zijn wij u graag weer van dienst. De sectie sociale zaken zal alleen 's morgens geopend zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 64