Afrikaanse overmacht in cross PZC Twee doden tijdens oudejaarsloop Clausing onderstreept klasse sport zaterdag 2 januari 1999 bw 29 Richard Limo speelt in zand Soester Duinen Tolhoek neemt even gas terug Majoli niet naar Melbourne Van der Poel derde in Petange Voiendam begint arbitragezaak Trainer De Witte weg bij Axel De Frel blijft bij Rillandia agenda Sterk optreden Anjolie Wisse Cevaal verrast met schaakzege in Oost-Souburg Uitslagen Martin Schmitt nieuwe Duitse hoogvlieger van onze sportredactie RIJSWIJK - Tvvee atleten zijn tijdens de oudejaarsloop in het Duitse Soest (Nordrhein West- falen) in elkaar gezakt en over leden. De mannen hadden nog 2,5 van de in totaal 15 kilome ter te gaan toen ze onwel wer den. De Duitser Lars Hunold won de zeventiende Sylvesterloop in 46,57 minuten. Bij de vrou wen was de Duitse Waltraud Klostermann de sterkste in 56,21. De Portugees José Ramos heeft op oudejaarsavond een tien ki lometer wegwedstrijd in Ama- dora, vlakbij Lissabon, gewon nen. Hij bleef in een tijd van 32,28 minuten zijn landgenoot Luis Jesus twee seconden voor De Ethiopiër Worku Bukila werd derde in 32,32. Bij de vrouwen won de Portugese Fernanda Ribeiro in 37,05. Haar landgenote Ana Dias werd tweede in 37,55, Gete- nesh Urge uit Ethiopië derde in 37,57. De Spaanse marathonloper Toni Pena won in Beasain de sterk bezette Corrida, een 8700 meterloop. Hij deed er in Spaans Baskenland 25,52 mi nuten over. De Keniaan Step hen Nyamu werd tweede op acht seconden, de Spanjaard Antonio Serrano derde op elf tellen. Bij de vrouwen was de Spaanse Natalia Azpiazu de sterkste in 31,06. Op grote achterstand eindigden twee landgenoten. Amaia Arana werd tweede in 33.09 en Rosi Talavera derdein 34,41. Paul Tergat De Keniaan Paul Tergat, vier voudig wereldkampioen veld lopen. won op oudejaarsavond de Corrida in het Braziliaanse Sao Paulo. De Afrikaan won de vijftien kilometer in 44,48 mi nuten. Hij deed dat eerder in 1995 en 1996. De Zuid-Afri kaan Hendrick Ramaala werd tweede op zeventien tellen (45,05), voor de Keniaan Elijah Lagat (45,08). Bij de vrouwen zegevierde de Joegoslavische Olivera Jevtic in 51,35, twintig seconden sneller dan tweevoudig winna res Martha Tenorio (Ecu). DPA/AFP/EFE door Pim van Esschoten SOEST - Op de Kenyaanse hoogvlakten zijn velen geroe pen tot het hardlopen. De bron van looptalent lijkt onuitputte lijk, elk jaar duiken er weer on bekende namen van nieuwe ra zendsnelle hinden op. Maar slechts weinigen onder hen zijn uitverkoren om te komen tot een echte, grote internationale car rière. Ze raken vaak snel opge brand, trainen zich over de kop, lopen te veel wedstrijden of kunnen de weelde simpelweg niet dragen. Jos Hermens ziet in Richard Li mo een Kenyaan die zich onder scheidt. „Hij kan een wereld topper worden, een heel grote. Dromen van wereldrecords en Olympische Spelen doen ze al lemaal. Maar de één praat daar toch net anders over dan de an der. Je pikt ze er tussen uit", al dus de atletiekmanager. Wordt die 17-jarige Richard Li mo inderdaad die wereldtopper, dan is de eer voor de Sylvester- cross dat de voetafdrukken van de Kenyaanse tiener in het rulle zand van de Soester Duinen staan. Limo won op oudejaars dag de 18e editie door de Ethio piër Ayele Mezgebu - winnaar van vorig jaar - en z'n trainings maatje Luka Keitany te ver slaan. Theo Joosten, trainer in dienst van Hermens bureau Global Sports: „Het klinkt wat oneerbiedig voor de rest, maar Limo heeft vandaag wat ge speeld, een beetje getraind." Aanpak De op één na j ongste uit een boe renfamilie uit het Kenyaanse Iten zat een jaar geleden in het trainingskamp dat Global Sports jaarlijks opzet in Kenya voor jonge talenten. Joosten: „En hij viel op de een of andere manier op. Natuurlijk door zijn manier van lopen, maar ook door zijn bescheiden, rustige en aardige presentatie. Hij heeft persoonlijkheid, een natuurlij ke autoriteit over de rest. En hij luistert heel goed, is dus goed te coachen." Toekomst Wat in Kenia hard loopt, krijgt al snel een contract van de Itali aanse firma Fila onder de neus gedrukt. En wie arm is. zwicht al snel voor de dollars. Richard Limo schoof dat contract echter terzijde en koos voor Global Sports. Joosten: „Dat was heel opvallend, hij heeft een duide lijke mening over zijn toekomst, hij weet wat-ie wil en heeft veel vertrouwen in onze aanpak." In het afgelopen jaar werd Limo tweede bij de junioren op de WK-cross in Marrakech achter de Ethiopiër Million Wolde. Zijn eerste, grote succes kwam afgelopen december toen hij de IAAF-cross in Brussel won. Een zege, waaiwoor hij zijn grote landgenoot Paul Koech moest voorblijven. Dat nieuws sloeg in Kenya zelf in als een bom. En van zijn eerste verdiende geld, zo vertelt Theo Joosten, kocht hij een bed voor zijn moeder. Bij Global Sports zullen ze zui nig zijn op Limo, maar ook z'n maatje Luka Keitany, een 21-ja rige leraar Engels, die afgelopen zomer in Brussel op de baan de buteerde met een 10 kilometer in 27.45,32. Limo is ondanks zijn winst in de eerste IAAF- cross dit seizoen niet uitgeno digd voor de tweede wedstrijd uit die cyclus, dit weekeinde in het Ierse Durham. „Heel vreemd", vindt Hermens. Maar erg vindt hij het niet. „We moe ten ook rustig aan doen met die jongens", zo luidt immers de aanpak bij Global Sports, dat wil voorkomen dat zijn atleten in een paar jaar zijn opgebrand. Limo en Keitany vliegen maan dag terug naar Kenya, als Ne derlandse atleten als Greg van Hest en Luc Krot waar zich rich ten op die volgende wedstrijd waarin zand zo'n voorname rol speelt. Tijdens de Halve van Eg- mond, over een week, hopen zij dat het strand vastere bodem biedt dan de Soester Duinen. „Want je ziet dat Greg toch wat zwaarder is dan die Afrikanen, zodat het moeilijker rollen is voor hem"zo zei vader en coach Ad van Hest over zijn zoon. De Tilburger werd donderdag overigens knap zesde, nog geen minuut achter winnaar Limo. Het was een voorbereiding op Egmond, waar hij echt wil knal len, net als vorig jaar. Toen bleef alleen de Mexicaan German Sil- va de ontketende Greg van Hest voor. Het bleek later de voorbo de van een uitstekend debuut op de Rotterdam Marathon. GPD YERSEKE - Patrick Tolhoek doet het de komende weken rus tig aan. De mountainbiker uit Yerseke tobt met een lichte in zinkingen sluit niet uit dat hij pas geleden tijdens een hoogte stage in Zuid-Afrika een infectie heeft opgelopen. Bloed onderzoek moet aantonen wat Tblhoek mankeert. Patrick Tolhoek: „De situatie is niet alarmerend. Maar het ïsduidelijk dat er iets niet goed is in mijn lichaam Mijn bloedwaarden kloppen in elk geval niet Tijdens trainingen merk ik dat ik mijn krachten heel snel verlies. Op zo'n manier heeft het geen zin om hard door te trainen." Op advies van medici om hem heen heeft Tolhoek zijn trai ningsprogramma aangepast En ziet hij af van deelname aan de ATB-wedstrijd in Goes, die vandaag wordt verreden. „Als ik wel mee zou doen. breek ik meer af dan ik zou opbouwen." Op 12 januari wacht Tolhoek een hoogtestage op de Canari- sche eilanden. Zoals het er nu naar uitziet, gaat die gewoon door. MELBOURNE - De Kroatische toptennisster Iva Majoli heeft afgezegd voor de Australian Open. Ze liep deze week een voetblessure op tijdens een training in Zagreb. Majoli. in 1997 winnares van de F ranse Open. moet minstens twee weken rust houden. De Grand Slam in Melbourne begint 18 januari. SID PETANGE - Adri van der Poel is op nieuwjaarsdag op de der de plaats geëindigd in een internationale veldrit in het Luxemburgse Petange De 39-jarige Brabander had in de wedstrijd over één uur een achterstand van een minuut en ze ventien seconden op de Italiaan Damele Pontoni De Belg Mare Janssens finishte als tweede. Van der Poel koerste de eerste drie ronden samen met Pontoni aan de leiding maar kon daarna het tempo van de Italiaan niet meer volgen Later verloor hij ook het duel om de tweede plaats met Janssens. Wereldkampioen Mario de Clercq, woensdag nog glorieus winnaar in de Super Prestige te Surhuisterveen, kwam als vierde over de streep. Damele Pontoni, de glorieuze winnaar, eindigde in Surhuisterveen als zestiende Hij reed in Fries land als een cyclotoenst over het parkoers, ondanks een fiks startgeld. De gespaarde krachten brachten hem de triomf in de Luxemburgse heuvels. ANP VOLENDAM - Voiendam gaat het slepende conflict met de ontslagen trainer Dick de Boer uitvechten voor de arbitrage commissie van de KNVB. De club is er nog steeds niet in ge slaagd een financiële regeling te treffen met De Boer. Met een arbitragezaak voorkomt Voiendam dat de trainerspositie be smet wordt verklaard. ANP AXEL - Zondag-derdeklasser Axel en trainer Edy de Witte gaan aan het eind van het seizoen uit elkaar. De club verlengt het contract met de trainer, die aan zijn eerste seizoen bezig is, niet en gaat op zoek naar een andere oefenmeester. Topscorer Marino Dhooge van Axel is door gewijzigde werktijden niet langer beschikbaar voor het eerste elftal en voorlopig gestopt met voetballen. RILLAND - John de Frel is ook volgend seizoen trainer bij de voetbalvereniging Rillandia. De oefenmeester tekende een contract van een jaar. De Frel is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-derdeklasser. .zaterdag— Atletiek Wallenloop. Start en finish hoek Oostsin gel/Voorstad te Goes. Programma: 13.00 r 1150 meter pupillen, 13.40 uur: 1260 meter jongens D, 13.50 uur: 1260 meter meisjes C/D, 14.00 uur: 2520 meter jon gens C/meisjes B, 14.15 uur: 3780 meter jongens B/ meisjes N vrouwen/ vrouwen veteranen, 14.35 uur: 5040 meter jon gens A, 7560 meter mannen/ mannen ve teranen. Inschrijven: Café Baarends, Voorstad 17-19 te Goes. Organisatie: AV'56. Basketbal Vrouwen derde divisie: Jumping Crabs - BV Souburg (18.00 uur). Mannen derde divisie: Starz - BC Vlissingen (16.00 uur). Mannen eerste klasse: Jumping Crabs 2 - Volharding (18.00 uur). Jongensjunioren hoofdklasse: Springfield - Barons. Dammen RABO-toernooi. Locatie: Ons Dorpsle- I ven aan de Poelvoordestraat te 's-Gra- I venpolder. Aanvang 10.00 uur. Paardensport Springen pony's en NHS/KWPN Heng- stencompetitie Indoor Zeeland. Zee landhallen in Goes. 9.00 uur: klasse B en L klassiek. 10.45 uur: klasse M/Z cat. ABC en M cat. DE klassiek. 11.15 uur: klasse B progressief. 12.15 uur: klasse Z/ZZ cat. DE klassiek. 13.00 uur: klasse progres sief. 13.15 uur: klasse Z/ZZ cat. DE vast gestelde tijd. 14.30 uur: klasse M/Z, cat. ABC en klasse M, cat DE vastgestelde tijd. 15.00 uur: NHS/KWPN Henstencom- petitie dressuur. 19.00 uur: NHS/KWPN Hengstencompetitie springen. Rugby Vriendschappelijk. Locatie: sportpark De Nadorst te Middelburg. Oemoemenoe- Oud. Aanvang: 14.30 uur Trimlopen Wallenloop. Start en finish hoek Oostsin gel/ Voorstad te Goes. Start: 15.15 uur voor een tot en met vijf ronden van 1260 meter. Inschrijven: Cafe Baarends, Voor stad 17-19 te Goes. Organisatie: AV'56. Wielrennen Zeeuwse ATB-cup. Achtste wedstrijd. Parkoers: nabij AKF-hal in Goes. 13.00 uur: 35 jaar en ouder (60 minuten), jeugd t/m 16 jaar (30 minuten) en vrouwen (30 minuten). 14.30uur: 17 t/m 34 jaar (75 mi nuten). Inschrijven: Sportpunt Goes. Zaalkorfbal Overgangsklasse C: Refleks-Tjoba (19.10), Ready-Dalto (20.15), Swift- AW/DTV (19.30), Vlaardingen-Vada'25 (14.45). Eerste klasse G: Snel-Nieuwer- kerk (18.25), Vitesse-Maassluis (18.15), Koag-Kinderdijk (19.30), HKC-Fortis (17.15). Tweede klasse G: Bolnes-Rust Roest (16.15), Merwede-Ventura Sport (16.15), Albatros-TOP (15.35), Voltref fers-Vriendenschaar (15.15). Derde klas se N: Oiympia-DVS'69 16.00), Good Luck-BKC (20.45), RWA-Ondo (18.15), Oranje Nassau-Sagitta (11.45). Derde klasse O: Korbis-Oranje Zwart (20.40), Luctor-Stormvogels (14.25). Afdeling. StIA: Olympia-Vriendenschaar (16.35), Togo-DES (13.05), Fluks-AII Ready (19.30). StIB: Scheldevogels-Thor (13.50), Vios.-Seolto (15.45), Zaamslag- Atlas (15.40). 2A: Tjoba 4-Stormvogels 2 (13.05), Blauw Wit-Atlas 2 (15.30), Ondo 3-Seolto 2 (18.25). 2B: Korbatjo-Oranje Wit 4 (18.50), Ventura Sport 4-Tjoba 5 (13.00). 3A: Olympia 2-TOP 3 (15.25), Blauw Wit 2-Fortis 5 (14.15), Luctor 2-At- las 3 (16.50). 3B: Scheldevogels 2-Swift4 12.40), Tjoba 6-PKC10 14.15), Stormvo gels 4-AII Ready 2 (20.20). 3C: ADO 4- Oranje Zwart 2 (15.15), Good Luck2-Vios 2 (19.35), PKC 12-Ventura Sport 5. A- jeugd. A1A: Snel A1-Tjoba A1 (13.40), Vriendenschaar A1-PKCA2 (12.35), HKC A1-Fortis A1 (18.30), Swift A1-GKV Al (17.00). Zaalvoetbal Indoor-soccertoernooi. Locatie: Sport hal De Vlaanderen te Sas van Gent. Aan vang wedstrijden: 9.30 uur. Halve fina les: omstreeks 17.00 uur. Finale: 18.30 .zondag— Basketbal Vrouwen, derde divisie: Vossenberg - Flash. Mannen, eerste klasse: Vossen berg - Eastwood Tigers 2. Paardensport Springen paarden Indoor Zeeland. Zee landhallen in Goes. Springen. 10.00 uur: klasse B en L. 15.00 uur: klasse M. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal-Presidents' XV. Locatie: sportpark Het Schenge te Goes. Aanvang: 14.00 uur. Trimlopen Scheidsrechtersloop. Start bij De Kano- vijver, Nollepad 1 te Vlissingen. Starttijd: 11.00 uur voor4kilometer en 8 kilometer. Inschrijven: in de Kanovijver. Organisa tie: scheidsrechtersvereniging Walche ren in samenwerking met Dynamica. Zaalhandbal Vrouwen, derde divisie: EMM-WIK (Nas- saulaan Middelburg, 13.00 uur), EHC- Atomium'61, Velo-HEC, Achilles-Oase, Gemini-De Treffers. Afdeling: Hontenis- se-Saturnus 2 (Den Dullaert Hulst, 12.30 uur). Junioren: Hontenisse-Snelwiek (Den Dullaert Hulst, 11.00 uur). Mannen, tweede divisie: Hellas 2-Nutsspaarbank- /Delta Sport, Wings-Gemini, Animo- Snelwiek 2, Roda'71-Van de Voort Quin- tus 2, Westlandia-ShowBizzCity/Aals- meer3. Derde divisie: EMM 2-Rijnstreek (Nassaulaan Middelburg, 14.15 uur), Walburg'75-Atomium'61 2, Velo-Cos- mos, Hercules-DWS 2, Hellas 3-Oliveo. Zaalhockey Mannen. Tweede klasse: Vlissingen-HO- CO (14.00 uur), Were Di-Hoco, Were Di- Vlissingen (14.50 uur). Locatie: sporthal De Huif in Bavel. SOEST - Anjolie Wisse heeft de korte Sylvestercross in Soest gewonnen. De atlete uit 's Heer Hendriks- kinderen, lid van Hellas, vol bracht de wedstrijd over 2,4 kilometer in een tijd van 9 minu ten en 12 seconden. Frank Clausing kende in de finale tegen Mare Felius een moeilijk begin, maar liet zijn tegenstan der daarna volstrekt kansloos. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jasper van der Bliek GOES - Eenzijdigheid. Dat is het woord waarmee de finales van het ZuidWest Lease ten nistoernooi in Goes het best kunnen worden omschreven. In de hoogste categorieën van het enkelspel was er telkens één speler die de show stal. De ander moest lijdzaam toezien. Dit gold in het bijzonder voor Mare Felius, die in de BI-fina le werd afgeslacht door Frank Clausing. De finale begon hoopvol. Feli us (18), die als underdog was begonnen, brak meteen de service van Clausing (16) en was ook daarna beter. Met knallende services en een paar prachtige winners bezorgde hij Zeelands grootste talent meteen al kopzorgen. Het le verde hem zelfs een 3-1-voor sprong op. Maar toen werd Clausing wakker. Met bij vla gen geweldig tennis trok hij de stand binnen notime gelijk tot 3-3, om vervolgens als een wervelwind over zijn Vlis- singse tegenstander heen te razen. Qua uiterlijk heeft de speler van de nationale jeugdselectie wat weg van Richard Kraji- cek, maar ook wat zijn service betreft lijkt Clausing op de Haagse wereldtopper. Het aantal aces (2) viel weliswaar tegen, maar de snelheid waar mee de ballen op Felius afvlo gen was enorm hoog. Na de 3- 3-stand was het afgelopen met de Vlissinger. Clausing liep uit tot 8-3, en won uitein delijk met 9-4. De manier waarop was subliem. Het pu bliek vermaakte zich prima met de alle kanten op vliegen de slagen en de 'flying fore hand'. Zijn tegenstander mocht trouwens ook niet on tevreden zijn. Aangezien Feli us eigenlijk B2-speler is, had hij al boven zijn kunnen ge presteerd. Achteraf gaf Clau sing toe dat het allemaal best makkelijk was gegaan. „Al leen in het begin van de partij ging het niet zo lekker, maar dat waren misschien zenu wen. Toen ik een beetje op gang kwam, was het simpel." Clausing tegen Felius was de wedstrijd van de toekomst. Beide finalisten zijn qua leef tijd nog jonkies, maar dron gen toch door tot de eindstrijd van de Bl-categorie. Dit heeft volgens de winnaar niet alleen te maken met het niveau van de jonge tennissers. „Een aan tal goede Bl-spelers als Jur- jen Mooibroek en Harald Schipper deed hier alleen mee aan de dubbeltoernooien. Dan gaat het niveau van het enkelspel meteen achteruit. Persoonlijk vind ik dat jam mer, want ik heb het toernooi nu wel heel makkelijk gewon nen. Met die jongens erbij heb ik meer tegenstand Toch staat het buiten kijf dat Clausing momenteel Zee lands beste tennisser is. En als het aan hem ligt is dit nog maar het begin. „Ik wil prof worden. Volgend jaar hoop ik al in het buitenland te kunnen spelen, en daarnaast A-toer nooien. Het is best mogelijk hoor. Ik zit nu al bij Jong Oranje, dat is in Nederland het hoogste wat je op mijn leeftijd kunt halen. In het vrouwentoernooi ging de hoofdprijs in de B 1-catego- rie naar Brabant. Gestoken in een elegant rood rokje sloeg Suzanne van Hartingsveldt de dromen van Marjolein Meu- lenberg bruut aan diggelen. Hoewel ook de Brabantse wat startproblemen had, was het na 45 minuten zonneklaar dat alleen zij aanspraak mocht maken op de hoofdprijs. Voor al leunend op een sterke fore hand en de ballen slim plaat send veegde ze Meulenberg van het Goese tapijt. De uit eindelijke 8-3-overwinning was dan ook dik verdiend. De saaiste partij was de man- nenenkel finale in de B2-klas- se. Hierin stonden de veras send ver gekomen Marcel Verwei en de Alkmaarder Guillaum Feliksdal tegenover elkaar. Fysiek althans. Want tennissend gaf Verwei niet thuis. 'Beware', het opschrift op Feliksdals t-shirt had blijkbaar veel indruk ge maakt want de Noord-Hol lander heerste bijna slaapver wekkend: 10-2. doorCorné Boogaard OOST-SOUBURG - Het tradi tionele Oliebollentoernooi van schaakclub Souburg is tot ie ders verbazing gewonnen door Christiaan Cevaal van Schaak vereniging Vlissingen. Hij be haalde evenveel punten als Marco Dieleman, maar op grond van het onderlinge resultaat werd Cevaal als kampioen ge huldigd. Na drie ronden werd het veld nog aangevoerd door vier spe lers. Onder hen de grootste fa voriet en oud-winnaar Marco Dieleman. In de vierde ronde ging Dieleman in zijn partij te gen Christaan Cevaal echter onderuit zodat hij in de tussen standen voorlopig teruggewe zen werd. Vervolgens ontdeed Cevaal zich van zijn medekop loper Edgar van Boven en stond voor één ronde alleen aan kop. In de zesde ronde nam clubge noot Robert Jurjevich de kop positie over door de onderlinge confrontatie te winnen. Jurjevi- ch, die tot dat moment slechts een remise had moeten afstaan aan Martin Koolhoven bleek in de laatste ronde niet opgewas sen tegen Marco Dieleman. Ook Christiaan Cevaal won zo dat zowel Cevaal als Dieleman op zes punten eindigden. Dit leidde tot consternatie aange zien de reglementen voor het Oliebollentoernooi niet in een dergelijk geval voorzien. Diele man wilde graag een barrage spelen, maar Cevaal voelde hier niet veel voor aangezien hij al eerder van Dieleman had ge wonnen. Dieleman merkte op dat Cevaal pas overtuigend kampioen was als hij al zij n par tijen had gewonnen. De wedstrijdleiding pakte daarop de algemene reglemen ten uit de kast, waaruit gecon cludeerd werd dat Cevaal de nieuwe Oliebollenkampioen was, terwijl Dieleman genoegen moest nemen met de tweede plaats. Robert Jurjevich eindigde bij het Oliebollentoernooi op de derde plaats. Hij had weliswaar evenveel punten als Johan de Wolf, die al in de eerste ronde verloor, en Helène Wuts, maar had meer weerstandpunten. Na het Oliebollentoernooi werd voor de liefhebbers het Open Zeeuws kampioenschap 1-mi nuut-schaak gehouden. Marco Dieleman nam daarbij revanche voor zijn verlies eer der op de avond en liet zich tot eerste Zeeuwse kampioen kro nen. Atletiek Soest. Mannen, 10 km: 1. Limo (Ken) 30.44, 2. Mezgebu (Eth) 30.52, 3. Keitany (Ken) 30.53Korte cross, 3,2 km: 1. Liefers (AV '34 Apeldoorn) 9.54,2. De Koning (Sprint Breda) 9.54,3. Stouti (Mar/Rotterdam At- letiem) 10.00. Vrouwen, 5,2 km: 1. Taye (Eth) 18 29, 2. Kiplagat (Ken) 18.45, 3. Kidane (Eth) 18.49, 4, Heeren (AAC Am sterdam) 19.09, Korte cross, 2,4 km 1 Wisse (Hellas) 9.03, 2. Van Grieken (De Spartaan Lisse) 9.08,3. Detert (AV '34) 9.15. Tussenstand nationaal crosscircuit, na twee wedstrij den, Mannen: 1. Van Hest 55 punten, 2. Versteeg 42, 3/4. Godlieb/Aitnafa 41, Vrouwen: 1. Ilyina 45 punten, 2. Heeren 36,3. Loonen 27. Sao Paulo. Mannen. 15 km: 1. Tergat (Ken) 44,47 mi nuten, 2. Ramaala (ZAf) 45,05, 3. Lagat (Ken) 45,08. Vrouwen, 15 km: 1, Jevtic (Joe) 51,35, 2. Tenorio (Ecu) 51,55, 3. Ngotho (Ken) 52,42. Trier. Mannen, 8 km: 1. Gachara (Ken) 22,35,2. Kurgat (Ken) 22,43, 3. Djilali (Alg) 23,09 Vrouwen, 5 km: 1. Mikitenko (Dui) 15,48, 2. Chepchumba (Ken) 15,50, 3 Zaïtuc (Dui) 15.51. Autosport Granada. Dakar Rally: Eerste etappe in Granada Auto's: 1. Prieto (Spa) Mitsubishi 5 km in 5 minuten en 47 seconden, 2 Shinozuka (Jap) op 0.03. 3. Fontenay (Fra) Mitsubi shi 0.07, Motoren 1. Von Zïtzewitz (Dui) KTM 5.25,2. Sala (Ita) KTM 0.05,3. Mayer (Dui) 0.06, 7. Hutten (Ned) 0.12. Schaken Zeeuws kampioenschap 1-minuut- schaak. Finale: E. van Dongen-M Dieleman 3-5; halve finales: E. van Dongen-C. Cevaal 3 'A-IVj," M. Dieleman-C. Boogaard 5-3, kwartfinales: R van Gemert-E. van Don gen 1 ,-37:. R. Jurjevich-C. Cevaal 2-4. M. Dieleman-M Smits 4-1, C. Boogaard-R Kunst 377-2 7 Eindstand Oliebollentoer nooi 1998 (zeven ronden). 1. C. Cevaal 6.0, 2. M. Dieleman 6.0,3. R. Jurjevich 5.5.4 J. de Wolf 5.5. 5. H. Wuts 5.5, 6711. E. van Boven, R Schroevers, M Smits. R. Kunst.-S. Steijn, M. Wester weele, 5 0. 12.15 R. Alders. P. van de Borgt. H. Wennekes, C. Boogaard 4 5. Schansspringen Garmisch-Partenkirchen Vierschansen- toernooi, tweede wedstrijd: 1. Schmitt (Dui) 247,8 punten (118+123 meter), 2. Ahonen (Fin) 240 (114,5+118), 3 Kasai (Jap) 230,9 (111-^119,5), 4. Hannawald (Dui) 230,8 (109,5+121,5), 5. Funaki (Jap) 229,2 (108,5+118), 6. Horngacher (Oos) 228,4 (115+115,5). 7 Goldberger (Oos) 222,7 (108,5+115,5). 8. Ingebritsen (Noo) 222.2 (111 115,5), 9. Brenden (Noo) 218.3 (109+114,5), 10. Aagheim (Noo) 216.1 (108+114) Stand Vierschansen: 1. Schmitt 492,6, 2. Ahonen 478,6, 3. Kasai 472,6, 4 Funaki 467.0, 5. Goldberger 465,5. Stand wereldbeker na acht wed strijden: 1. Schmitt 740 punten, 2. Aho nen 733, 3. Funaki 523, 4. Kasai 432, 5. Widhölzl (Oos) 312. Sportprijsvragen Lucky Ten, donderdag 31 december. 1 -5-6-9-14-15-23-26-28-33-36-39-50-53- 56-60-62-67-79-80. Tennis Goes. ZuidWest Lease tennistoernooi. Finales. HE B1: Frank Clausing-Marc Felius 9-4 HE B2: Guillaum Feliksdal- Marcel Verwei 10-2. HE Cl: Dennis Ste- vense-Pascal van Driel 5-3 HE Dl: Stan ley Bish-Joris Beilo 7-4 HE D2: Ronald Aarts-Ron de Bont 9-2. HE C35+ Chris Versteeg-Max de Rave 9-2 HE D35+: Bram Slabbekoorn-Floor Benjaminsen 8-5 HD B1. Mooibroek/Van de Broek- - Schipper/Van 't Westeinde 6-5 HD CV. Van Buren/Proos-Stevense/De Loof 6-5. HD D1: Bish/Dijkstra-Hendriksen/Kole 7-5. HD D2: Blueze/Goedgebuure- Mey er/Verhagen 6-3 HD C 35+. Versteeg /Voeten-Sinkel/Van Dijk 5-4. DE B1: Su zanne van Hartingsveldt-Marjolein Meulenberg 8-3 DE Cl Kim Dijks tra—Ingrid Saman 9-2. DE D1 Simone Maris-Angelique Kreuger 7-5 DE D2: Ni cole de Have-Fleur Leusink 6-4 DD BI Snijder/Blankenburg-Davidse/Davidse 5-4. DD C1: Zwanenburg/Wisse-Ver schuure/Verschuure 9-2 DD Dl: Gru ber/Kreuger-Kleinepier/Vinkoert 6-5 DD D2 Murre/Mansier-Goedgebuur- e/Loenhout 6-5. GD BI: Van Hartings- veldt/Schipper-Van Straaten/Mooi- broek 7-5 GD C1: Van Eijk/Lagendijk- Kostense/Fondse 6-5. GD D1: Schrij ver/Snosch-Van Garsel/De Bont 11-4 GD D2" Visser/Nijsse-Maat/Maat 8-6 GD C35+: Blaey/Flohil-Jongsma/Jongs- ma 8-3. GD D35+: Snoede/Meulmeester- -Verwei/Sinke 14-2. Voetbal Wielrennen Petange (Lux) Internationale veldrit: 1. Pontoni (Ita) 59 09. 2. Janssens (Bel) op 0.59, 3. Van der Poel (Ned) 1.17, 4. De Clercq (Bel) 2.01, 5. De Vos (Ned) 2.47, 6 Van den Abeele (Bel) 3 35. 7 Arenz (Dui) 3.47, 8 Koremiewski (Pol) 4.06. 9 Mud- roch (Tsj) 4.37,10. Duvellier (Fra) 4 50. GARMISCH- PARTEN - HIRCHEN - Duitsland heeft weer een hoogvlieger. De nieu we sportheld heet Martin Schmitt en is twintig jaar. Nieuwjaarsdag schonk hij de natie voor het eerst in acht jaar de zege van de besneeuwde schans in Garmisch-Partenkir chen. Hij sierde het op met een nieuw schansrecord: 123 meter. De jonge superman kan regel recht in zijn eigen legende vlie gen als hij in het Vierschansen- toernooi ook Inssbruck (3 januari) en Bischofshofen (6 ja nuari) weet te winnen en zo het Grand Slam binnenhaalt. Oberstdorf heeft hij namelijk ook al gewonnen. De foto van het idool siert al menig kinder kamer. De aas van de Duitse, sport won inmiddels zes van de acht wedstrijden om de wereld beker. In Garmisch-Partenkir- chen deed hij monden openval len. Technische begeleiders - maakten krijgsdansen van en thousiasme. Martin Schmitt was niet te stop pen. Zijn tweede sprong was sensationeel: 123 meter. Hij; streefde Janne Ahonen voorbij De Fin leidde door betere jury- cijfers bij de eerste sprong. Na de tweede sprong was het ver schil zeven punten in het voor deel van Schmitt. SID/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 29