erneuzen laat Dosko kansloos Terneuzense Boys gaat weer aan kop ïontenisse bedwingt ïoofdplaat opnieuw Zevac-vrouwen maken dienst uit in toerklasse Hoorlings naar libretitel Belgisch drietal strijdt om zege in Kerstloop Aloy iontenisse-vrouwen Verliezen thuisduel Langenberg neemt trofee in ontvangst HVV verspeelt weer punten aan NO AD I derdeklasser met effectieve speelwijze naar ruime zege: 4-0 Verlinde eerhoek laat ans liggen Cindy de Vriend ongeslagen Terneuzense Boys Al kansloos Terneuzen BI wint derby Voorzitter AZW weggstuurd Koploper in Hulst naar zege lor Aector Dooms EUZEN - Het spel van idag-derdeklasser Terneu- vertoonde in de thuiswed- [jjd tegen Dosko nog wat slor- 'je trekjes, maar de plooien ..jen gladgestreken door de ectieve speelwijze. Op de ri le 4-0-winst viel niets af te ngen. Bijna elke kans was «it ak. Bovendien trof Terneuzen Dosko een tegenstander, die en moment kon imponeren. ploeg uit Bergen op Zoom rong geen kans af en lag vlak rust al op de pijnbank. Kn beslisten Menno den Dek- rop aangeven van Danny van Velde en Mike But, na een pbal van Danny Magito uit I,, n hoekschop van Mike van j! issum binnen vijf minuten de dstrijd door de score naar 3-0 tillen. Vlak daarop werd Ter- uzen-verdediger Leo Kayser it een rode kaart (twee keer el) door de uitstekende r, ieidsrechter R. Geutjes uit mnep naar de kleedkamer ge- iurd. Maar met de overtalsi- atie wist Dosko geen raad. In- [endeel. In de slotminuut ipaalde invaller Barry van der joft de eindstand op 4-0. eerste helft viel er weinig beleven. Beide ploegen had- n moeite om het spel te ma il. Uitgespeelde kansen ble- M nuit. Daarvoor werd er teveel i- [verlies geleden. Terneuzen m wel het meeste initiatief, [terugkeer van Danny Magito een schorsing betekende sereen belangrijke schakel in opbouw. Mike But had enkele - ede acties en Danny van de 1de stichtte met enkele rushes [warring bij de Brabanders, r aar de aanvallende impulsen leverden niet het gewenste ren dement op. Dosko nam achterin te veel risi co's met het uitverdedigen. Het was dan ook niet verrassend dat een verdedigingsfout aan de ba sis lag van de openingstreffer. Een vrije bal werd zomaar in de voeten van Mike van Rossum gespeeld. De middenvelder be diende aan de rechterkant Mike But, die zich handig vrij kapte. Zij n voorzet werd door de atten te Van de Velde aan de tweede paal ingetikt: 1-0. Dosko leek even meer druk te zetten, maar de Terneuzense verdediging gaf geen kansen weg. In de tweede helft was de weerstand na de snel op elkaar volgende doelpunten helemaal gebroken. Remco van Leeuwen kwam na rust in het veld voor de onzichtbare Thierry de Waele en in de slotfase kregen Van de Vel de en But publieks wissels. Ter neuzen kende in velerlei opzicht een uitstekende dag, want het heeft door het verlies van Virtus en Moerse Boys weer aanslui ting met de top van de derde klasse. Terneuzen: Peter Huls; Roel Alberti, Danny Magito, Leo Kayser, Michel de Vries, Mike van Rossum, Menno den Dekker, Peter Nieskens, Thierry de Waele (46. Remco van Leeuwen); Mike But (82. Bart Rijnhout), Dan ny van de Velde (84. Barry van der Hooft). Het eerste doelpunt van Terneuzen is in de maak. Mike But legt een verdediger van Dosko in de luren, zal de keeper omspelen en laat dan Danny van de Velde scoren. foto Charles Strijd l JNDERT - Timo Veerhoek uit tthem heeft in Zundert de Sl ns laten liggen om het jeugd B-circuit vroegtijdig in zijn ordeel te beslissen. De wiel- uier moest na vier ronden op il smalle en vlakke parkoers Belg Bart Verschuure voor la- gaan. Door deze uitslag jf eft Veerhoek na zeven wed- ijden precies één punt voor rong op de Belg. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Voor Terneu zense Boys is de voetbalcompe titie na zaterdag halfweg. De debutant in de tweede klasse haalde fors uit tegen DVO'60 (5- 1) en nestelde zich opnieuw aan kop van de ranglijst, omdat de concurrenten niet in actie kwa men. De Terneuzense zaterdag- ploeg greep de winst in het laat ste kwartier van de wedstrijd. De invallers Mare de Kunder en Tim Louwiesse (twee keer) loodsten de formatie van Jaap Goossen in veilige haven. Na elf wedstrijden in de tweede klasse is het wel duidelijk dat Terneuzense Boys tot de kans hebbers voor de titel behoort. De Zeeuws-Vlamingen boekten de zevende overwinning van een tot nu toe onregelmatig verlo pen seizoen. Het prettige gevolg is dat de Goossen-équipe niet Riante overwinning op DVO: 5-1 afgetekend, maar enigszins ver tekend aan de leiding gaat. Ka- pelle en WC'68, die zaterdag tegen elkaar hadden moeten spelen, volgen met een wed strijd minder gespeeld op een punt. Jaap Goossen vaart bij Terneu zense Boys verder op de door hem ingeslagen koers. De Axel- se oefenmeester beschikt over een voor deze klasse sterke se lectie die met geduld altij d naar de vrije man en openingen zoekt. Dat was ook tegen DVO'60 het geval. De thuis ploeg nam meteen vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief en stuurde de Brabanders gerui me tijd van het kastje naar de muur. Maar in de zone van de waarheid ontbrak het de Ter- neuzenaars te vaak aan de juiste voortzetting. Dat leidde ondanks een groot veldoverwicht tot weinig uitge speelde kansen. De eerste twee doelpunten, van de voet van Le on Goossen, waren ook niet het gevolg van fraai opgezette aan vallen. Goossen benutte een strafschop (1-0) en mocht niet klagen dat bij een Brabantse op bouw de bal via het gezicht van Jaap Pijpelink voor zijn voeten rolde. De manier waarop hij vervolgens van die meevaller profiteerde was knap. Goossen zette drie verdedigers in de wind en passeerde de doelman (2-0). Gekluns in de Terneuzense ver dediging leidde op slag van rust tot verkleining van de marge (2- 1). Die tegenvaller werkte in de tweede helft geruime tijd ver lammend op de thuisploeg. Ter neuzense Boys kwam een paar keer goed weg, maar liep in de slotfase alsnog uit naar een rui me zege. Mare de Kunder, her steld van een knie-operatie, knikte op aangeven van Goos sen 3-1 binnen. Tim Louwiesse, die twintig minuten voor tijd mocht opdraven, benutte twee uitgespeelde kansen en bepaal de de eindstand op 5-1. Terneuzense Boys: Ronald Gort, Jaap Pijpelink, Jan-Gerard Hart man, Jack Scheele, Mark de Pooter: Ayhan Atmaca, Jeroen van de Broe- ke(66 Mark de Kunder), Anrico van Hecke, Martin van de Bossche (69. Tim Louwiesse); John de Rilter (77. Marco Faassen), Leon Goossen iyon Asselman schiet ploeg naar zege: 0-1 orWim de Vos OOFDPLAAT - Op de eerste edstrijddag van de competitie rloor Hoofdplaat de uitwed- ijd tegen Hontenisse kans- os met 5-1. Zondag troffen ide ploegen elkaar opnieuw, i-Uop het veld aan de Oesterput Hoofdplaat, waar de thuis- Jub dus iets had recht te zetten, "fraaiste kansen waren echter !t besteed aan de formatie van ainer Mark Waebeke. Hoofd- aat kreeg daarvoor later de re ning gepresenteerd: 0-1 via treffer van Gyon Asselman. Een ploeg van uitersten. Zo mag Hoofdplaat ongetwijfeld wor den getypeerd. Vooral op eigen terrein heeft de ploeg al ver baasd met opmerkelijke over winningen, maar het succes wordt afgewisseld met tegen vallende prestaties. Zoals tegen Clinge, maar zeker ook tegen Hontenisse. In die wedstrijd was Hoofdplaat zondag één helft superieur, maar werden de kansen niet benut. Bestuurder Johnny Cornelis gaf in de rust al aan: „Je zult het zien, we hadden met 4-0 voor kunnen staan maar straks komt er een verwaaide uitval van Hontenisse en verliezen we nog ook." Een voorsprong van 4-0 was wellicht teveel van het goede ge weest, maar zeker twee kansen van Robbie Jonkman hadden meer moeten opleveren. Tot twee keer toe verscheen de gril lige spits alleen voor doelman Robbie Roctus en ook Pascal Pijcke kwam oog in oog te staan met de sluitpost van Hontenis se. Het bleef echter 0-0 omdat er in de afwerking te stuntelig werd geopereerd. Hontenisse kon daar aanval lend weinig of niets tegenover stellen in dat eerste deel van de wedstrijd, maar de vrees van Cornelis werd kort na de hervat ting bewaarheid. Een hoek schop van links werd door Gyon Asselman keihard ingeschoten: 0-1. Inonze sportredactie jJSSINGEN - De handbal- ouwen van Hontenisse zullen laar al te graag terugblikken 'de start van de competitie. De ncurrentie werd op een zij- oor gezet, maar een idelale inning-up heeft ook zijn na- len. u de echte tegenstanders zich tidienen is het voor de forma- van trainer/speelster Mar- Jiet Dooms even pas op de ^aats. Ploegen als WIK en Roda legden de Zeeuws-vlamingen het zwijgen op. Zondag was Ro da alweer de derde in het rijtje waarvan werd verloren (14-18). Geen treurige ontwikkeling, meent Margriet Doorns echter. De situatie was min of meer voorspeld. „We staan nu in de middenmoot. Als we rond de vijfde plaats eindigen, ben ik meer dan tevreden." Scores Hontenisse: Margriet Dooms 6, Joan Risseeuw 3. Trees Biesbroek 2, Catryn Harte 2 en Barbera de Let- Klap van onze sportredactie GOES - Danny Langenberg uit Goes heeft tijdens de jaar lijkse evaluatiebijeenkomst voor junioren en nieuwelin- gen van ZRTC Theo Middel kamp de Piet van der Lijke Trofee gekregen voor zijn be wezen diensten als junior in het afgelopen seizoen. Danny Langenberg was al tijd aanwezig op trainingen en het zich altijd van zijn goede kant zien. Langenberg zal in het seizoen 1999 zijn tweede jaar als junior in gaan. Ook werd tijdens de evaluatiebijeenkomst be kend gemaakt dat het NK voor junioren en nieuwelin gen in 1999 bijna zeker in Zeeland zal worden gehou den. Volgend jaar zal ZRTC Theo Middelkamp met elf ju nioren en elf nieuwelingen de ploeg van de Roem van Yers- eke vertegenwoordigen, Ook worden er sinds kort twee ju nioren begeleid dor het Olympisch Steunpunt in Goes. Dat zijn: Rein-Jan Elenbaas en Danny Langen berg uit Goes. De klap kwam bij Hoofdplaat hard aan. De thuisclub slaagde er niet meer in de tegenstander onder druk te zetten en met be ter voetbal slaagde Hontenisse er zelfs nog in de betere kansen af te dwingen. Hoofdplaat kreeg welgeteld nog één mogelijk heid, maar de ingevallen Martin Scherbeijn kopte in kansrijke positie recht in de handen van Roctus. In de slotfase dreigde de wed strijd uit de hand te lopen. Er werden zware overtredingen gemaakt, het resultaat was on der meer een rode kaart voor Hoofdplaatspits Serge de Ruys- scher. Sportief gezien gebeurde er niet veel meer. Hoofdplaat-Hontenisse 0-1 (0-0). 51. Gyon Asselman 0-1. Scheids rechter: J. Marinissen (Oost-Sou burg). Rode kaart. Serge de Ruys- scher (Hoofdplaat). Gele kaart: Bart de Smit (Hoofdplaat) en Mark van Beek (Hontenisse). Aantal toe schouwers: 125. Hoofdplaat: Coenraad van de Velde, Rino van Vooren (88. Marco van WaesJ, Ricardo van Waes, AlfWaat- jes. Steven Ockeloen (62. Martin Scherbeijn); Johnny den Besten, Pascal Pijcke (77. Patrick Sutin), Bart de Smit, Rudie Thomaes; Rob bie Jonkman, Serge de Ruysscher. Hontenisse: Robbie Roctus; Erwin Schakelaar (34. Jeroen van Bunde ren), Danny Pauwels (87. Jan Nij- vis), Luc Vermeerssen, Mark van Beek; Peter van Dijk (75. Michel van Bunderen), Kees de Pooter, Wilco de Zwart, Gyon Asselman; Edward Tieleman, Davy de Booy. Tijdens de huldiging van de Zevac-kampioenen werden de plaatsen op het erepodium bij de be stuurders stuk voor stuk ingenomen door vrouwen. foto Charles Strijd door Wim de Vos KLOOSTERZANDE - De Ze vac-vrouwen hebben in de toerklasse van de Zeeuws- Vlaamse Automobielsport club in het afgelopen seizoen uitstekend gepresteerd. Tij dens de huldiging van de kam pioenen, zaterdag in Kloos- terzande, werden de plaatsen op het erepodium bij de be stuurders stuk voor stuk inge nomen door vrouwen. Er vonden dit jaar acht ritten plaats, waarbij punten kon den worden gescoord voor de strijd om de clubtitel. Ten op zichte van vorig seizoen moest het bestuur constateren dat er sprake was van een lichte da ling. Ook het ledenaantal liep enigszins terug. Die vermin derde belangstelling was voor het clubbbestuur reden om in de wedstrijdklassen de B-ca- tegorie te laten vervallen. De belangstelling in die klasse was minimaal geworden waardoor er, naast de toer klasse. nog slechts één wed strijdklasse over is. De gemiddelde deelname aan de ritten bedroeg zo'n twintig deelnemende equipes. De Nacht van Zaamslag, nog steeds het paradepaardje van de club. was een positieve uit zondering. Deze kaartleesrit wordt daarom ook volgend jaar opnieuw verreden in het eerste weekend van mei In de wedstrijdklasse ging dit jaar de clubtitel naar het Zaamslagse duo Risseeuw en Corstanje, die de equipe De Loos voor wist te blijven, G. de Loos en P. de Loos presteer den dit j aar het best i n de toer klasse. Zij bleven Cindy van Dam en E Neve voor. Als jeugdkampioenen werden Leonard en Valerie van de Vel de gehuldigd. door Jan Roovers CLINGE - Folly Hoorlings uit Renesse is in Clinge kampioen vierde klasse libre van het gewest Zuid- Nederland geworden. In de finale van het drie daagse toernooi versloeg de speler van het district Schouwen-Duiveland Jan Vergouwen uit Roo sendaal in veertien beurten. Dat was ruim voldoende om Peter Cornelis uit Fij- naart met een beter moyenne te passeren. De Bra bantse finalist won zijn laatste partij weliswaar ook, maar had tegen Anton Laanen uit Nieuw- Vossemeer vijf beurten meer nodig. Dat koste de koploper na de zesde ronde het kampioenschap Beide titelkandidaten waren elkaar in de eerste ronde van dit toernooi al tegengekomen, Hoor lings won toen. Waar de overige zes finalisten deze eindstrijd met winst- en verliespartijen afwisselden, bleef ge noemd tweetal winnen. Hoorlings verloor nog wel van Laanen. Daardoor gingen beide titelkandidaten de finale in met tien punten en startte Cornelis als favoriet door een beter moyenne: 1 95 om 1.88 voor Hoorlings Het betere eindschot van de speler van Renesse be zorgde hem de gewestelijke titel en een plaats in de nationale eindstrijd. TERNEUZEN - Zo moeder, zo dochter Anders gezegd: Amta en Cindy de Vriend zijn een jaar lang de regerend kampioen teams in hel vrouwenbiljarten district Zeeuws-Vlaanderen Het kampioenschap werd dit weekeinde gehouden in café 't Keldertje in Terneuzen. Cindy de Vriend werd bovendien on geslagen persoonlijk kampioen. De vereniging Concordia was de organisator van het officieuze kampioenschap voor vrouwen. Elf deelneemsters gingen van start in een toernooi dat op handicap werd gespeeld en waarin titels waren te ver dienen voor een team van twee speelsters èn een persoonlijk kampioenschap. Voor en na de demonstratiepartij tussen Gerry Geelen en Joke Breur toonde Cindy dc Vriend zich in het individueel kampioenschap superieur. In de teamwed strijden trok ze haar moeder mee naar de toernooizege. TERNEUZEN - Terneuzense Bovs A1 bleek in de hoofdklasse voor A-junioren op eigen veld niet opgewassen tegen de nog ongeslagen koploper Halsteren Al. Halverwege het duel leid den de bezoekers al met 0-4 en uiteindelijk werd het 1-6. Ma rio de Fouw scoorde de enige tegentreffer. Alle overige wed strijden (waaronder AZW Al-Walcheren Al. Kapelle Al- HW'24 A1 en Steen Al -Kloetinge A1werden afgelast, even als RCS Al-Terneuzen Al in de derde divisie. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen hadden weinig moeite om hun leeftijdsgenoten van Terneuzense Boys naar een nederlaag te spelen. De nummer drie in de hoofklasse won op eigen veld. na een 3-0 ruststand, met 5-0. Hassan Kesibas en Selcuk Kilic scoorden elk tweemaal, Arno de Rooy een maal. De C-junioren van HW'24 handhaafden de hoge posi tie in de hoofdklasse door in Tilburg SAB Cl met 0-2 te ver slaan. Robin MacTaggert en Jorden Taccardini scoorden al voor de rust. Minder succes had Terneuzen Cl: op eigen veld bleek Internos Cl met 1-4 een maatje te groot. AXEL - AZW-voorzitter Piet de Feijter werd in de slotfase van het duel van zijn club tegen WIK door scheidsrechter G. de Keyzer uit Hardinxveld-Giessendam achter de omheining gestuurd. De arbiter zei na afloop in de Axelse bestuurskamer dat hij over het gedrag van De Feijter rapport zou uitbrengen aan de KNVB. De AZW-voorzitter snapte er niets van. ..Ik heb het recht om bij de dug-out te staan. Dat doe ik om de trai neren de spelers te beschermen. Er werd dreigende taal geuit, ik wilde dat in de gaten houden." De versie strookte niet met de opvatting van de scheidsrechter. ..Toen u zich ermee ging bemoeien, ontstonden er problemen. Daarvoor heb ik me he lemaal niet bedreigd gevoeld door mensen vanuit de dug outs." De scheidsrechter wilde de naam en het adres van de voorzitter, maar dat ging niet van harte. HULST - In de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Hulst werd een beperkt programma afgewerkt. Koploper Red's Roadhouse zette de zegereeks onverdroten voort. Het in de middenmoot geklasseerde team van 't Ros Beyaart/Mikro Electro werd met 8-2 verslagen. ING-bank handhaafde zich door een nipte zege (2-1) tegen IZV 2 op de tweede plaats, op zes punten van de leider. De grootste verrassing kwam op naam van De Vlegel, dat ten koste van het veel hoger gerang schikte De Zaak de tweede overwinning van dit seizoen boek te: 5-2. Het vierde team van ZVH/Morres leed een 3-1 neder laag tegen Neckermann/Stuntmarkt. De vijfde keus van ZVH/Morres kreeg voor de derde keer dit seizoen geen ploeg op de been. door Wim de Vos GRAAUW - De omstandighe den deden zaterdag nog niet denken aan kerstmis. Toch stond in Graauw de Kerstloop van Aloy op het programma, waarbij opnieuw een omvang rijke Belgische invasie de Euro gedachte in praktijk bracht. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de wedstrijd, over ruim vijf tien kilometer, beheerst werd door een Belgisch drietal, van wie Dirk van de Veire de snelste was. Voor de Zeeuws-Vlaamse deel nemers was niet meer wegge legd dan een plaats in de subtop. Bert de Ruysscher uit Oostburg was met een zesde plaats de snelste. Het grote peloton (465 lopers en loopsters) was amper vertrok ken of het was al duidelijk hoe de verhoudingen lagen. Drie Belgen zonderden zich snel af. De latere winnaar, Dirk van de Veire, was er vanzelfsprekend bij en werd gesecondeerd door Johan Lageraert en Sylvain Bultynck. Hoewel de drie lopers nooit een grote kloof konden slaan, slaag de geen van de overige deelne mers erin een aanval uit te voe ren op de leiders. De drie voelden elkaar goed aan en ble ven lang bij elkaar. Pas bij het ingaan van de laatste kilometer werden de vermoeienissen zichtbaar bij Bultynck, later zag Van de Veire dat ook Lange- raert zijn tempo niet kon volgen. Vrouwen Bij de vrouwen stond er geen maat op de Terneuzense Annet Heijman. Zij klopte met bijna twee minuten verschil Trees Vermeersch uit Sas van Gent. De wedstrijd over acht kilome ter werd gewonnen door Hans van de Griendt uit Sluiskil. door Peter van Kouteren TILBURG - HVV'24 legde giste ren voor de tweede keer dit sei zoen het loodje tegenNOAD. De Brabanders, die de wedstrijd in de slotfase met tien man moes ten uitspelen, wonnen dit keer de thuiswedstrijd met 1-0. HW'24 capituleerde in een duel, waarin de Zeeuws-Vla mingen het fysiek aflegden NOAD was feller, de betere ploeg en profiteerde van een ze kere matheid die over de forma tie uit Hulst hing. „De overtui ging om te winnen ontbrak", vond Ko Stoutjesdijk. die zijn ploeg onherkenbaar slecht had zien spelen „Voor de wedstrijd had iedereen er veel zin in, maar we gingen als makke schapen de wei in. Dennis Rodrigo heeft één keer op de lat geschoten. Verder hebben we geen mogelijkheden gehad." De openingsfase was voor de thuisploeg, die gesteund door wind in de rug sterk aandrong. Dat leidde voor rust in zeven hoekschoppen, maar verder weinig kansen. Juist op het mo ment dat het ernaar uitzag dat HW'24 meer greep op de wed strijd kreeg, sloeg NOAD toe. Sander Buijks sneed door de Hulst-defensie en schoot door de benen van De Keijzer binnen: 1-0. Daarna zakte HW'24 ver weg. NOAD kreeg mogelijkheden, maar sprong daar slordig mee om. De Zeeuwen leden veel bal verlies en kwamen nauwelijks nog tot goed voetbal. Ook niet, nadat zes minuten voor het ein de doelpuntenmaker Sander Buijks na een opstootje met HW'24 grensrechter Freddy Rietjens een rode kaart had ge kregen. NOAD-HVV'24 1-0 (1-0). 36. San- der Buijks 1-0 Scheidsrechter P. van den Boom (Kieuwegein). Rode kaart: Sander Buijks (NOAD). Gele kaart Dennis Rodrigo, Marvin Ha melink. Maarten Thomas (HVV24). Aantal toeschouwers: 200. Bijzon derheid: HVV'24-grensrechter Riet jens kreeg zes minuten voor tijd een rode kaart. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Jurgen de Block (55. Maarten Tho mas), Dennis Rietjens, Eddy van den Bosch, Pascal de Block; Arno Zwe- gers (55. Maarten Scheerders), Den nis Rodrigo, Angelo Verbraeken, Marvin Hamelink; Carlo Blom- maert, Harm Rietjens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 33