Zierikzee licht koploper pootje Bloedeloze remise m derby na rust de kaas PZC DFS delft onderspit tegen Serooskerke Ti? Pankow grijpt naast driebandentitel van het brood etei Spits Karsbergen heeft zijn geniale momenten weer sport Defensief geblunder Zevenbergse koploper Virtus genadeloos afgestraft All Ready verliest van koploper Vierde plaats Van Putten Folly Hoorlings libre-kampioen U RSV is Renesse weer te machtig p Ouwerkerk blameert zich Veerhoek laat kans liggen maandag 14 december 1998 ZIERIKZEE - In een spannend en gelijk opgaand korfbalde verloor All Ready met 18-17 van koploper Vriendenschaar^ Bodegraven. Trainer Jan de Leeuw reageerde ondanks 'pijnlijke' verlies na afloop positief. „Het is vervelend, mas het is geen schande om van de koploper te verliezen. Vrie;. denschaar heeft een sterk korfballende ploeg. Pluspunt dat wij geen moment zijn weggespeeld." Bij rust was het 9-3]- het voordeel van de bezoekers. Door persoonlijke fouten lie; die achterstand in de tweede helft op tot 12-8. Ondanks dei grote marge knokte All Ready zich terug tot 18-17 met nogeg minuut te spelen. Dertig seconden voor tijd draaide ee prachtig afstandsschot van Jan-Willem van Nieuwenhuijj net uit de korf. „Met een gelijkspel zouden alle partijen tevr*. den zijn geweest. Deze wedstrijd heeft wel bewezen dats van niemand hoeven te verliezen", aldus De Leeuw. 's-HERTOGENBOSCH - Leonard van Putten van Sport is op de vierde plaats gefinished in de Engelermeercixs in 's-Hertogenbosch. Van Putten noteerde een tijd van 27 na. nuten en 50 seconden over 7500 meter. De wedstrijd werdge- wonnen door de Afrikaan Gustav Ombouma-Ngoye (OssYo. lo) in 25 minuten en 45 seconden. CLINGE - Folly Hoorlings uit Renesse is in Clinge kampiog vierde klasse libre van het gewest Zuid-Nederland gewordej In de finale versloeg de speler van het district Schouwen-Dui, veland Jan Vergouwen uit Roosendaal. Dat was ruim vol doende om Peter Cornelis uit Fijnaart met een beter moyena te passeren. De Brabantse finalist won zijn laatste partij wel Z iswaar ook, maar had tegen Anton Laanen uit Nieuw-Vosse sa[ meer vijf beurten meer nodig. Dat kostte de koploper he jie| kampioenschap. Waar de overige zes finalisten afwissel® wonnen en verloren, bleef genoemd tweetal winnen. Hoe: - lings verloor nog wei van Laanen. Daardoor gingen beidetj telkandidaten de finale in met tien punten en startte Cornel met een beter moyenne. Het betere eindschot bezorgde Hots lings de gewestelijke titel en een plaats in de nationale einc strijd. Terwijl Zierikzee-speler Hans Lafeber toekijkt, bouwt Virtus aan een volgende aanval. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie ZIERIKZEE - Berry Dallinga uit Sluiskil heeft gisteren in biljartcentrum Zierikzee het Zeeuws kampioenschap driebanden op zijn naam geschreven. In de eindstrijd liet hij thuisspeler Rinus Pankow naast de winst grijpen. Het was een zeer boeiend toernooi waarbij enkele favorieten al in de eerste ronde tegen verlies opliepen. Regerend kampioen Ri chard de Bruin uit Zierikzee verloor met 38- 40 in veertig beurten van Eddie van Goe- them, terwijl Joop Schuit uit Oost-Souburg in een verdedigende partij de winst pakte tegen Theo Platjouw uit Hulst 40-38 in 58 beurten. Berry Dallinga liep in de tweede ronde al te gen een verliespartij op. Hij verloor van To ny van Iwaarden uit Krabbendïjke met 40- 19 in 37 beurten. Daar Rinus Pankow uit Zierikzee zijn partijen steeds wist te win nen, leek hij op de overwinning in dit kam pioenschap af te stevenenIn de vijfde ronde sloeg echter ook voor hem het noodlot toe in zijn partij tegen Platjouw. Bij een stand van 37-28 in 38 beurten, maakte Platjouw een serie van negen caramboles waarmee hij op gelijke hoogte kwam. Pankow maakte in de volgende beurt twee punten, waarna Platjouw de partij met een serie van drie af sloot: 39-40 in 39 beurten. Omdat Dallinga in de zesde ronde nog een punt moest af staan aan dezelfde Platjouw, ging Pankow de finale tegen Dallinga in met een punt voorsprong. In de eindstrijd bouwde Pankow met goed spel en een hechte verdediging een voor sprong op van 7-0 in de vierde beurt. In de vijfde beurt kwam Dallinga terug met een serie van zes caramboles. De strijd ging hierna gelijk op tot de stand 32-32. waarna Dallinga het juiste ritme weer te pakken kreeg en met een serie van drie en vier en één carambole in de afslui tende beurt het kampioenschap won met 40-32 in 41 beurten. Een gelukkige Dallinga verklaarde dat hij vooral door een aantal perfect gespeelde losse bandstoten, waarmee hij door de ver dediging van Pankow was gebroken, deze partij had gewonnen. „Ik ben dolgelukkig dat ik dit toernooi heb gewonnen en einde lijk de wisselbeker mee mag nemen naar Zeeuws-Vlaanderen. RENESSE - Tijdens het eerste onderlinge duel in Rucph werd Renesse helemaal weggespeeld (7-1) door RSV. Opeig veld deed het voetbalteam van Nico Kind het gisteren stui 0( ken beter, al werd ook verloren: 2-1. De Brabanders kwam; fll al na twee minuten op voorsprong doordat invaller-doek: n, Jos Kruik, die verder wel goed keepte, zich verkeek op eem el zet uit een hoekschop. Al snel na het begin van de tweede he ai kwam Renesse op gelijke hoogte door een inzet van Rob; j Tak. Veel tijd om na te genieten van deze gelijkmaker was s thuisclub niet gegund, want twee minuten later stond Rem Y( se opnieuw op achterstand. Een aandringend Renesse k\v- s[ daarna niet meer tot scoren. OUWERKERK - Het was een slecht weekeinde voor Ouwe kerk. De ploeg van trainer Jakkoo Brouwer verloor op eig e| veld met 3-1 van het laaggeklasseerde TPO. dat nu zevenpu )e ten heeft behaald waarvan zes tegen Ouwerkerk. De tk 2! ploeg begon te slap aan het duel, hetgeen leidde tot een 2- ruststand. In de tweede helft tapte Ouwerkerk uit een and jT vaatje. Al na vijf minuten leidde dit tot de aansluitingstref DS van Erwin van der Maa^ uit een strafschop. Omdat verdi e] doelpunten uitbleven ging Ouwerkerk steeds meer risico's; e] men. Kort voor tijd profiteerde TPO van de geboden ruimte werd de eindstand op 3-1 bepaald. Flakkee maakt tegen Melissant meeste aanspraak op winst SKNWK laat zich door Michel Brands ZIERIKZEE - Hoe hou je spe lers scherp die zes weken niet in competitieverband voetballen? Dat vroeg trainer Peter Vrins van koploper Virtus zich hardop af na de zeperd (5-1) in en tegen Zierikzee. Vrins: „Want er werd veel te lamlendig gevoetbald en hebben dit volledig aan onszelf te wijten. Echt een koude douche." Zierikzee maakte met haar vier de overwinning van het seizoen een einde aan de ongeslagen sta tus van Virtus. Tot aan het duel met Zierikzee hadden de bezoe kers alleen tegen naaste belager Moerse Boys, dat eveneens ver loor bij Rood Wit waèïdoor Vir tus aan kop blijft, gelijkge speeld. De Zevenbergse equipe boogde in die i*eeks voor de com- petitieloze periode vooral op een goede verdediging en kreeg zodoende pas drie treffers tegen in de eerste zeven duels. Maar wie zondag langs de lijn op sportpark Den Hogen Blok het duel der derdeklassers gade sloeg, moet zich hebben afge vraagd hoe Villus zo weinig te gentreffers heeft kunnen krij gen. Aanvankelijk leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de be zoekers. In de eerste twintig mi nuten controleerde Villus het duel en Zierikzee wachtte nxstig af wat komen ging.Die strategie bood echter in het begin nog geen soelaas want Villus open de na 24 minuten de score. Na een gave solo van Luc van de Levgraaf door het strafschop gebied stuitte deze op Zierik- zee-keeper Jacco van der Schee, maar Vincent Boot kon uit de draai de rebound inschieten: 0- 1. Het leek de aanzet voor een eenvoudige middag voor de voornaamste titelkandidaat. Maar toen kwam de achilleshiel van Virtus aan het licht. Voor- stopper Rov van Pelt was kort voor het duel afgehaakt met een spierscheuring in zijn ham string. Daardoor moest trainer Vrins de hele achterhoede om gooien. Rechtsback René Volle- bregt nam de plaats van Van Pelt over. Linksback Bennie Kessèlring verhuisde naar de rechtsachterpositie en Ronny Hendiks moest daardoor ineens op links verdedigen. En juist daar liep de uitblinker aan de door Ben Hameeteman MIDDELHARNIS - Bij NTVV had spits Rob Karsbergen zater dag eindelijk weer zijn geniale momenten. Hij trapte maar liefst vijf ballen tussen de palen. Stellendam speelde zaterdag gelijk tegen het bezoekende Floreant. De mannen van trai ner Jaap Viergever behouden vooralsnog de tweede plaats. Maar deze komt wel meer en meer onder druk te staan. Zon dag ging DBGC met 3-0 roem loos ten onder bij WRW. De Ou- de-Tongenaren blijven zodoende zakken op de rang lijst. Stellendam - Floreant 0-0: Wat Stellendam op eigen veld tegen Floreant ook probeerde, de bal wilde er niet in. „We waren ne gentig minuten in de aanval, maar ergens ontbrak ons de scherpte om de kansen te verzil veren", was de mening van trai ner Jaap Viergever. Floreant kwam voor een punt en verde digde zich met hand en tand. En met succes. Goudswaardse Boys - NTVV 1-0 (0-2): De geniale momenten bij NTVV-spitsRob Karsbergen lij ken weer geheel terug. De voor hoedespeler, die de afgelopen weken moeite had te scoren, trapte zaterdag vijf ballen tus sen de palen. In de eerste helft opende hij de score en zorgde Wilbert van Vliet voor de 2-0- ruststand. Na de hervatting scoorde Karsbergen nog eens vier keer. Groent Wit R. - Den Bommel 1-1 (1-0): Den Bommel speelde op sportpark De Windtvangh in Rotterdam een wedstrijd met twee gezichten. De eerste helft was qua veldoverwicht voor de thuisploeg. In de tweede helft kwam de ommekeer en domi neerde Den Bommel. Groen Wit R. kwam voor rust op voor sprong, na de thee zorgde Wilco van Bergen voor de gelijkmaker. WFB - Simonshaven 3-1 (1-0): Mede vanwege het feit dat WFB-trainer Cor Lanser oppo nent Simonshaven met zeven invallers tegemoet moest tre den, was het veldspel van de Ouddorpse elf niet denderend Simonshaven had in het eerste bedrijf wel iets meer balbezit, maar kon dit niet omzetten in doelpunten. WFB deed dat wel kant van Zierikzee, rechtshalf Marco Jonker, die met de ook uitstekende spelende spelma ker John van der Have keer op keer gaten trok in de defensie van Virtus. Toen Zierikzee door had waar Virtus kwetsbaar was, leek het wel een open dag bij de koploper. Jonker was bij alle drie de tref fers van Zierikzee voor rust be trokken. Bij de eerste trok hij van de achterlijn voor Hans La feber, die bij de tweede paal sou- verein afrondde. Bij de tweede werd hij op twintig meter van het doel onderuit getrokken, Jonker trok zelf het gat in de muur waardoor de mooie knal van Peter van de Linde prachtig in de linkerbovenhoek zeilde. En bij de derde bood hij de bal aan Peter van Beveren aan op een presenteerblaadje. Op orde Na de pauze kreeg Virtus een uitgelezen kans op de aanslui tingstreffer, maar Vincent Boot mikte naast. Door het aandrin gen van Virtus liepen ze echter in de val die Pentury door de be houdende speelwijze had opge steld, en kreeg Zierikzee kans op kans door gevaarlijke coun ters. Van Beveren (drie keer) en Van der Have, die rakelings naast kopte, faalden echter. Pas een kwartier voor tijd was het pas echt over en sluiten voor Virtus. Hans Lafeber omspeelde de uitkomende Virtus-keeper Reuver toen hij recht op hem af stevende en kon simpel intik ken. Even later eiste invaller Erik Berrevoets ook nog een aandeel voor zich op door de 5-1 op het scorebord te koppen. De frustratie was groot bij de bezoekers en werd het duide lijkst verwoord door invaller Toine Leys. Hij noemde Zierik- zee-grensrechter Ko Berre voets, die aangaf dat de bal ach ter de achterlijn was geweest, hoorbaar voor iedereen op het veld 'klootzak'. Van scheids rechter Martin uit Klundert mocht hij linea recta het veld af. Zierikzee: Jacco van der Schee, Perry Goedegebure, Raymond Massop, Peter van der Linde, Richard van Baaien, Marco Jon ker, Michel Winkels, Robert Roggeband, John van der Have (81. Martin van der Schee), Hans Lafeber, Peter van Beve ren (71. Erik Berrevoets). via Dirk-Jan Klijn (2x) en Nico Mierop. SNS - Nelson/LSV 4-0 (0-0): SNS trof de nummer laatst Nelson/LSV. Hoewel de tegen stand minimaal was, kon SNS het doel in de eerste helft niet vinden. Na de hervatting open de Remy van de Marei de score. De ban was gebroken. SNS kon uitlopen naar een regelmatige 4-0-zege. De resterende drie doelpunten kwamen op naam van André Arendsman. Rockanje - OFB 5-4 (3-3): Bin nen vier minuten keek OFB te gen een 2-0-achterstand aan. Door enkele goede reddingen van de doelman bleef OFB voor alsnog overeind. Via Jan van Drongelen, Sjaak Huyer en Koos Overbeeke werd het 3-3 bij rust. Na de hervatting kwam OFB via Huyer op voorsprong. Rockanje haalde met een vijfde treffer toch drie punten binnen. WRW - DBGC 3-0 (2-0): DBGC heeft tijdens de altijd beladen wedstrijd tegen WRW deze keer aan het kortste eind getrokken. Deze verliesbeurt komt hard aan bij de Oude-Tongenaren, die zodoende steeds verder rich ting onderste regionen afglij den. De drie tegendoelpunten kwamen allen voort door per soonlijke fouten in de DBGC- verdediging. Pluspuntje was dat na lange afwezigheid Wilco Pulleman weer van de partij was. WCR - Flakkee 5-0 (2-0): Een super spelend WCR trof een enorm slecht acterend Flakkee. De mannen van trainer Jan Schellevis konden geen bal in de ploeg houden. Volgens Schelle vis was een en ander te wijten aan het feit dat zijn ploeg de af gelopen acht weken door de vele afgelastingen niet of nauwelijks tot spelen is gekomen. „We mis sen gewoon ritme." Rockanje - Fios 2-2 (1-2): Fios speelde in en tegen Rockanje wel een goede wedstrijd, maar vergat de geboden kansen af te maken. De thuisploeg kwam na zes minuten op voorsprong. Via een goede goal van Kees Ver vloed kwamen de Achthuizena- ren langszij. Nog voor rust zorg de Jan Hagens voor de voor sprong. Na de hervatting maak te Rockanje alsnog gelijk. De scheidsrechter deelde negen ge le kaarten uit, waarvan twee voor spelers van Fios. door Ben Hameeteman MIDDELHARNIS - De derby tussen Flakkee en Melissant is zaterdag in een bloedeloze bril- stand geëindigd. Geen van bei de elftallen was bij machte de bal tussen de palen te schieten. Dit ondanks het feit dat Flakkee halverwege de eerste helft, na een rode kaart voor Jose Mel laard, het duel met tien man moest vervolgen. Gezien de, overigens zeer weinige, kansen maakte juist het team van trai ner Teus Felsbourg nog de mees te aanspraak op de winst. Melissant-trainer Hans de Heer was na afloop aangedaan. Niet zozeer omdat er niet gescoord was, maar over het zevende ge lijkspel van dit seizoen. „Al die gelijke spelen worden een ob sessie. Het is om moedeloos van te worden." Melissant moest op sportpark Van Pallandt vier basisspelers missen. „Maar daar verschuil ik me zeker niet achter", haastte De Heer zich te zeggen. Collega Felsbourg kon niet beschikken over Johan Smit en Bram Vroeg- indeweij. De vervangers Marco van Leenen en William Pijl boekten evenwel een voldoen de. Prikkelen Opvallend in de voorhoede bij Flakkee was de basisplaats voor spits Piet van Wanrooy, in plaats van vaste kracht Niek Vis. „Niek functioneert de afgelo pen weken niet voldoende. Mis schien dat ik hem op deze ma nier wat kan prikkelen", legde Felsbourg voor aanvang uit. Halverwege de tweede helft kreeg de geplaagde spits Vis toch nog enkele speelminuten van zijn coach. Naast enkele minder gelukkige acties had hij de opgelegde kans in de 26e mi nuut toch moeten scoren. In de doelmond bij de opponent draalde hij te lang en zag zijn in zet door een verdediger tot cor ner gewerkt. Was Felsbourg tevreden over Vis of stelt hij volgende week wederom Van Wanrooy in de spits? „Ik weet het nog niet. Als Piet kan trainen....", is het enige dat hij losliet. Ook bij Melissant speelde de anders zo doeltref fende spits Erwin Narraina een ongelukkige wedstrijd. „De eer ste helft ging nog wel. maar in derdaad na de rust was dat min der. Maar dat kan ik ook van Jo han Nagtegaal zeggen", vertel de De Heer. Flakkee-Melissant ontpopte zich meteen na de aftrap als een open duel zonder echt veel kan sen. In de eerste helft was de beste mogelijkheid voor Flak- kee-spits William Vroeginde- wei j die de bal op de paal zag be landen. Naast de rode kaart voor Flakkee-voorstopper José Mellaard (voor het neerhalen van de doorgebroken spits Nar raina) en de relatief vele gele kaarten die scheidsrechter Mo lenaar uitdeelde, stierf de derby uiteindelijk een stille dood. Flakkee - Melissant 0-0. Scheids rechter: C. Molenaar ('s-Gravenzan- de) Rode kaanJosé Mellaard (Flakkee). Gele kaartMarco van Leenen. William Pijl (Flakkee), To ny Verhoeven, Rob Breevoort, Leon Mijnders (Melissant). Aantal toe schouwers: 150. Flakkee: Martin van der Have; An dre Fun, Kees Kik, Jose Mellaard, Marco van Leenen; Edicin Taaie, Jan Smit, William Pijl (68. Pim Driesse); William Vroegindeweij, Piet van Wanrooy (65. Niek Vis), Dennis Vroegindeweij (74. Jurjen Jongejan). Melissant: Jacco van Dam; Kees Bree. Remco Veltmeyer, Henkvande Bok, Patrick Stolk; Arno Vroege, Leon Mijnders, Johan Breen (46. Rob Breevoort); Erwin Narraina, Johan Nagtegaal (79. Johan Vis been), Tony Verhoeven. door Vincent de Rijke MIDDELBURG - Middelburg mag zich sinds zaterdag weer een heuse middenmoter noemen in de tweede klasse E. In een duel waarvan slechts het score verloop aantrekkelijk was, toonde Middelburg aan over meer scorend vermogen te be schikken dan SKNWK. De ploeg uit Nieuwerkerk ge noot in de rust nog van een 2-1- voorsprong, maar dat duurde niet lang. „In de rust heb ik mijn spelers nog zo gewezen op het feit dat we Middelburg het eer ste kwartier na rust kort moes ten dekken. Maar soms kun je zulke aanwijzingen beter ach terwege laten", constateerde SKNWK-trainer Hugo Crucq na afloop. Binnen zeven minu ten had Middelburg de achter stand omgebogen in een voor sprong. Uiteindelijk won Mid delburg zelfs met 4-2. In de mangel Middelburg, dat na enkele mi nuten spelen al genoodzaakt was centrale middenvelder Alexander Bom te wisselen van wege een blessure, kwam vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Rink Basie werd in het straf schopgebied in de mangel geno men en ging gewillig naar de grond. Gelegenheidsdoelman Wouter de Jonge (doorgaans spits van het tweede elftal) had geen weerwoord op de penalty van Ronald Melaard: 1-0. SKNWK leek geen antwoord te hebben op de vroege voorsprong van de groen-witten. Spits Wil co de Valk werd keer op keer ge zocht als aanspeelpunt, waar door het aanvalsspel voorspel baar werd. En toch was het goudhaantje De Valk die na een half uur de gelijkmaker aante kende. Hij kwam na een vrijet- rap goed voor zijn tegenstander en knikte de verdiende gelijk maker binnen: 1-1. Vlak voor rust kwam SKNWK zelfs op voorsprong. Wederom werd onoplettendheid na een dood spelmoment de Middel burg-verdediging fataal. Een vrije trap van de rechterkant werd slecht beoordeeld door doelman Richard Lagarde. die de bal ternauwernood op de lat tikte. Erwin Theunisse was er als de kippen bij om de bal van dichtbij in te koppen: 1-2. Na rust gebeurde het onver wachte. De pep-talk van trainer John Tahapary miste zijn doel duidelijk niet. De Middelbi gers begonnen vol overgave a de tweede helft. Rechtshalf.1 noud Adriaanse zag zijn richting veranderde vrije ti het doel inrollen en nog gf vier minuten daarna kopte Df nis Bodrij door de benen van; op de doellijn geposteerde v dediger de 3-2 binnen. Stootkracht SKNWK. dat de gehele twe helft stootkracht ontbeer I riep het vonnis over zichzelf Een kwartier voor tijd werd: voorzet van Rink Basie met hand beroerd door Oby Kiks van SKNWK. Scheidsrecfc Hieftje legde de bal voor tweede maal op de stip, waa: Ronald Melaard het buil kansje wederom benutte, i enige hoogtepunt dat hier! op volgde, was het plotse! aanspringen van de lichto ten, om de mist en intrede schemer de baas te blijven. „We zijn na de rust niet b; gaan voetballen, maar feilt zei de winnende coach John hapary na afloop. „Onze pl moet keer op keer bij de les houden worden. Ook vand; kregen we weer twee onnod tegendoelpunten doordat niet strak genoeg werd gedel SKNWK: Wouter de Jonge; M den Haan, Martijn Neele (60. i Flikweert), Leon de Bruine, I Kikstra; Freek van Marle, Joh Roks, Erwin Theunisse, Kees van Nieuwenhuijze, Jacky de B ne, Wilco de Valk. ZUNDERT - Timo Veerhoek Ritthem heeft in Zundert kans laten liggen om het je ATB-circuit vroegtijdig in voordeel te beslissen. De u renner moest na vier rondei het smalle en vlakke parkt' de Belg Bart Verschuure vooi ten gaan. Door deze uitslag heeft "V hoek na zeven wedstrijden] cies één punt voorsprong o] Belg. De laatste wedstrijd, volgende week eveneens Zundert wordt verreden, n de beslissing brengen. Jt Veerhoek werd na 25 minute een ronde vijfde bij de jonj tot 14 jaar. Vader Jan Veerl reed in de vadermanche naa vijfde plaats in een wedst over 30 minuten en een ronc Serooskerke-speler René Geschiere (links) en Richard Eerdmans van DFS zijn in afwachting van de bal. foto Ruben Oreel van onze sportredactie SEROOSKERKE - DFS heeft zaterdag met 2-0 verloren van Serooskerke. Voor de ploeg van trainer Joop Reijmers kwam de overwinning op eigen veld nauwelijks een moment in ge vaar. Serooskerke opende halverwege de eerste helft de score door een vrije trap van Paul Wolfert. Hiema trachtte DFS Serooskerke wat meer onder druk te zetten maar echt gevaarlijk werd de ploeg uit Burgh-Haamstede niet. In het tweede bedrijf leek DFS vast van plan om zich naast Serooskerke te spelen, maar wat de ploeg uil Burgh-Haamstede ook probeerde, echt in de problemen kwam de verdediging van de thuisclub niet. Bij een van de snelle counters scoorde Serooskerke wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 28