Serooskerke heeft het lek boven Uitsluiting Stormvogel fataal Tovaal houdt de schade beperkt Middelburg na zege terug in middenmoot Zeeuwse damclubs stunten in competitie Dallinga dolgelukkig met driebandentitel Vrouwen Stormvogel in slotfase onderuit opclub van weleer boekt belangrijke zege op DFS f F, jrtfRon de Waal jgOOSKERKE - Begin jaren gentig speelde Serooskerke |e seizoenen achtereen op het s-i jQgste niveau van het zaterdag ,!f jteurvoetbal. Inmiddels i' ieft de ploeg een vrije val gc- jak! naar de kelder van de jnle klasse. Na de 2-0-over- ?t inning van zaterdagmiddag i, )DFS wordt gehoopt dat een IV jrzichtige stap is gezet rich- pgbetere tijden. huidige positie van het eerste ■v (tal is volgens voorzitter René f lius absoluut niet tekenend or de sportieve situatie van jvereniging. „Onzejeugdelf- len zijn goed bezet en ook het k éede presteert uitstekend jus Filius. „Het eerste heeft ier in het begin van de corn s' iótie de nodige problemen ge- 'f end, maar ook dit begint lang- Derhand beter te draaien", erkiaarde hij 2 lp een redelijk bespeelbaar E|(i op sportpark Nooidhout ;aren Serooskerke en DFS in de i eginfase redelijk aan elkaar uO jwaagd. Na een kwartier 'V ivam de ploeg van trainer Joop lijmers gevaarlijk opzetten iaeen hard schot van Paul Wol- dat de vuisten van keeper jer Brussé van DFS trof. Spits u [iels Lobbezoo had zijn ploeg i voorsprong kunnen zetten laar hij speelde de bal te ver oor zich uit. i,de vierentwintigste minuut 2: as het echter wel raak. Paul blfert mocht voor Seroosker- m eeen vrije trap nemen net bui- c het zestienmeter-gebied, [et een gericht schot in de korte fek liet hij keeper Brussé vol- i, rekt kansloos: 1-0. DFS it achtte Serooskerke wat meer b ider druk te zetten maar echt ivaarlijk werd de ploeg uit V, urgh-Haamstede niet. Het oi amvanoudSerooskerke-spe- r Marcel de Nijs maakte zich idie periode meer schuldig aan n. el commentaar geven op de lei— ill ingen op elkaar, dan aan voet- allen te denken. 0i erooskerke-trainer Joop Reij- lers had in de pauze weinig re- en tot klagen. Reijmers, die bij jeval voor de groep was komen estaan, was blij dat het einde- g ijk een beetje begon te draaien ij zijn team. „Wij hebben erg an elkaar moeten wennen aar in zie de laatste weken 6 ooruitgang", verklaarde hij. Ook aanvoerder René Geschiere moest bekennen dat het in die begintijd niet echt liep: „Reij mers is echt een trainer van de oude stempel en daar moesten veel spelers mee om leren gaan. In het tweede bedrijf leek DFS vast van plan om zich naast Se rooskerke te spelen, maar wat de ploeg uit Burgh-Haamstede ook probeerde, echt in de pro blemen kwam de verdediging van de thuisclub onder leiding van routinier Hans Wattel niet. Bij een snelle counter scoorde Serooskerke wel. Niels Lobbe zoo kreeg vrije doortocht rich ting keeper Brussé. De spits was niet zelfzuchtig en liet de mee opgekomen Paul Wolfert zijn tweede treffer aantekenen: 2-0. Opsteker Trainer Reijmers van Seroos kerke was na afloop een tevre den man. „Dit is een geweldige opsteker voor de jongens", zei de oefenmeester, die nog geen enkel idee heeft waar hij vol gend seizoen de scepter zwaait. „Ik zal ongetwijfeld wel een ploeg onder mijn hoede krijgen. Vergelijk mij maar een beetje met Bobby Robson, die ook niet kan stoppen", glunderde hij. Of aanvoerder Geschiere vol gend seizoen nog deel uitmaakt van de eerste selectie valt nog te bezien. De routinier die de glo rietijd van Serooskerke ook meemaakte, krijgt steeds meer problemen om de accu op te la den. „Voor de wedstrijden valt het nog wel mee, maar om iedere keer de gang naar het trainings veld te maken, kost steeds meer moeite." Een overwinning zo kort voor de winterstop komt Serooskerke uitstekend van pas. Deze pauze zal gebruikt worden om een oefenmeester voor volgend seizoen te zoeken. De spelersgroep heeft zijn wen sen kenbaar mogen maken zo dat het bestuur onder leiding van René Filius aan de slag kan. Serooskerke: Marijn Ober; Christi an Francke, Hans Wattel, Martin Francke, René Geschiere; Renco Francke, Reinco Geschiere, Kees Pieter Geschiere, Paul Wolfert (73. Rudy Geerse); Niels Lobbezoo, Wil lem Jan Schoe (83. Ralph de Regt). DFS: Peter Brussé; Ferry Janssen René van de Linde, Ronald Braam (45. Herbert Goudzwaard), Michel Pleune (83. Boris Beije); René Brus sé, Renco Rotte, Leon Verhage Ri chard Eerdmans; Bas Hagesteijn, Anco van de Linde. oor Vincent de Rijke ÜDDELBURG - Middelburg lag zich sinds zaterdag weer enheuse middenmoter noemen de tweede klasse E. In een uel waarvan slechts het score- is erloop aantrekkelijk was, jonde Middelburg aan over leer scorend vermogen te be- 2 rhikken dan SKNWK. Ie ploeg uit Nieuwerkerk ge not in de rust nog van een ■1-voorsprong, maar dat uurde niet lang. „In de rust heb mijn spelers nog zo gewezen p het feit dat we Middelburg s et eerste kwartier na rust kort roesten dekken. Maar soms un je zulke aanwijzingen beter 0 chterwege laten", constateer- SKNWK-trainer Hugo Irucq na afloop. Binnen zeven ninuten had Middelburg de ihterstand omgebogen in een oorsprong. Uiteindelijk won liddelburg zelfs met 4-2. n de mangel S liddelburg, dat na enkele mi- uten spelen al genoodzaakt 1 ras centrale middenvelder 41 ilexander Bom te wisselen ten evolge van een blessure, kwam roeg in de wedstrijd op voor- prong. Rink Basie werd binnen Vt zestienmeter-gebied in de langel genomen en ging gewil- 0 g naar de grond. Geïegen- Wlsdoelman Wouter de Jonge doorgaans spits van het tweede - Iftal) had geen weerwoord op e penalty van Ronald Melaard: iKNWK leek geen antwoord te ebben op de vroege voorsprong H 'an de groen-witten. Spits Wil- ode Valk werd keer op keer ge- iocht als aanspeelpunt, waar oor de aanvallenvoorspelbaar [erden. Toch was het goud- 9 laantje De Valk die na een half Nederlaag RBVM MIDDELBURG - De Mid delburgse rolstoelbasket ballers van RBVM hebben in de derde ronde van de derde divisie in Middel burg verloren van Grave: 21-31. Bij de rust stonden de tegenstanders al op voorsprong: 13-16. De topscorer van de wed strijd was RBVM'er Ben nie Dingemanse met tien punten. Serooskerke-speler René Geschiere (midden) en Richard Eerdmans (rechts) van DFS zijn in afwachting van de bal. foto Ruben Oreel door Hans Markusse VLISSINGEN - De Goese Rugbyclub To vaal was in het duel tegen koploper RCE/PSV al bij voorbaat kansloos. De ge handicapte formatie van trainer Ad Buijs kon met slechts dertien spelers naar Eind hoven afreizen en leek een slechte middag tegemoet te gaan. In de eerste helft hield Tovaal de schade nog beperkt en ook de 42-10-nederlaag viel alleszins niee. Het dertiental Tovaalspelers startte extra gemotiveerd aan het duel en bood de Bra banders in de beginfase uitstekend partij. De koploper en meest scorende ploeg van de tweede klasse had veelvuldig balbezit, maar kreeg van de fel tackelende Goese- naren geen enkele ruimte. Pas na een kwartier vond Mike Vervoort het eerste gaatje in de Goese defensie, maar daarvoor waren Egon Geeratz en Jan-Joost Wiebrens al dicht bij de ope ningstreffer geweest. Tot overmaat van ramp moest Bart Spaas na 22 minuten met een knieblessure naar de kant en voor het resterende twaaltal was het beperken van de schade vanaf dat moment de enige boodschap. Daarin slaagden de fanatieke Goesenaren wonderwel. Na een rommelige actie in de staart van een line-out kwam RCE/PSV op een 14-0-voorsprong, maar 5 minuten later kon Tovaal via een penalty-kick van Jan Moelker terugkomen tot 14-3. Die stand bleef tot de rust op het bord en in de tweede helft moest de thuisclub tot de 65e minuut knokken om het bonuspunt binnen te slepen. Bij vlagen kwam Tovaal er nog goed uit en op aangeven van Pa trick de Ruiter werd Bert Bakker pas op enkele decimeters van de tiylijn gestuit. In de 75e minuut kregen de moegestreden Goesenaren alsnog loon naar werken, Een aanval van RCE/PSV werd door Kees Noordhoek en Sander Verheul in de kiem gesmoord, waarna Michiel Sinke de dik verdiende try kon scoren. Jan Moelker be nutte de conversion en Tovaal kon vrede hebben met de 35-10-stand. RCE/PSV voegde daar in de slotminuut met een uit braak nog 7 punten aan toe. Eindstand: 42-10. RCE/PSV - Tovaal 42-10 (14-3) 36. Jan Moelker 14-3, 75. Michiel Sinke 35-8, 76. Jan Moelker 35-10. Scheidsrechter: Den Breejen (Wageningen). Aatital toeschou wers: 50. uur de gelijkmaker aantekende. Hij kwam na een vrije trap goed voor zijn tegenstander en knikte de verdiende gelijkmaker bin nen: 1-1. Vlak voor rust kwam SKNWK zelfs op voorsprong. Wederom werd onoplettendheid na een dood spelmoment de Middel burg-verdediging fataal. Een vrije trap van de rechterkant werd slecht beoordeeld door doelman Richard Lagarde, die de bal ternauwernood op de lat wist te tikken. Erwin Theunisse was er als de kippen bij om de bal van dichtbij in te koppen: 1-2. Na rust gebeurde het on verwachte. De pep-talk van trainer John Tahapaiy miste zijn doel duidelijk niet. De Mid delburgers begonnen vol over gave aan de tweede helft. Rechtshalf Arnoud Adriaanse zag zijn van richting verander de vrije trap het doel inrollen en nog geen vier minuten daarna kopte Dennis Bodrij door de be nen van een op de doellijn ge posteerde verdediger de 3-2 binnen. Buitenkansje SKNWK, dat de gehele tweede helft stootkracht ontbeerde, riep het vonnis over zichzelf af. Een kwartier voor tijd werd een voorzet van Rink Basie met de hand beroerd door Oby Kikstra van SKNWK. Scheidsrechter Hieftje legde de bal voor de tweede maal op de stip, waarna Ronald Melaard het buiten kansje wederom benutte. Het enige hoogtepunt dat hier nog op volgde, was het plotse ling aanspringen van de licht masten, om de mist en intreden de schemer de baas te blijven. „We zijn na de rust. niet beter gaan voetballen, maar feller", zei de winnende coach John Ta- hapaiy na afloop. „Onze ploeg moet keer op keer bij de les ge houden worden. Ook vandaag kregen we weer twee onnodige doelpunten tegen doordat er niet strak genoeg werd gedekt." Middelburg: Richard Lagarde; Ralph Veerhoek, Rene Jagt, 'Jordi Sohier, Ronald van de Heijden; Ar noud Adnaanse, Alexander Bom (7. Robert van de Hoven), Helder Fer- reira (31. Djordi van de Veer); Den nis Bodrij, Rink Basie, Ronald Me laard. SKNWK: Wouter de Jonge; Mark den Haan, Martijn Neele (60. Sam Flikweert), Leon de Bruine, Oby Kikstra; Freek van Marie, Johnny Roks, Erwin Theunisse, Kees-Jan van Nieuwehuyse, Jack de Bruine, Wilco de Valk, -■>, Stormvogel-speler Robin Juranek scoort tegen Poseidon. foto Ruben Oreel Geroutineerde waterpoloërs Poseidon profiteren door Jurriaan de Reu VLISSINGEN - Uitsluiting met vervanging of uitsluiting zonder vervanging? Dat was de vraag zaterdagvond tijdens de waterpolowedstrijd tussen Stormvogel uit Vlissingen en Poseidon'56 uit Ridderkerk. Na een overtreding van Loek van 't Westende was er overleg bij het arbitrale duo voor no dig om te beslissen of hij nu wel of niet vervangen mocht worden. Het werd het laatste, waardoor Stormvogel in een hectische slotfase met een man minder de wedstrijd verloor (4-9). Lede ogen Stormvogel trainer/speler Pa trick van Ginneken zag het ge heel met lede ogen aan, maar vond dat de scheidsrechters niets te verwijten was. „We hebben de wedstrijd zelf in de openingsfase weggegeven. Toen speelden we gewoon niet alert genoeg en hadden we te veel kansen nodig om te sco ren. De tegenstander was op dat moment veel gehaaider en had ook wat geluk in de afwer king." De geslepen tegenstan der scoorde al snel 1-0. maar niet veel later maakte Storm vogel gelijk door een doejpunt van Jeroen van de Broeke. Door een treffer van Van Dijk werd de eerste periode met 1-2 afgesloten. Overspeeld In de tweede periode en het be gin van de derde periode wist alleen Robin Jurariak te scoren voor Stormvogel en werden de Vlissingers overspeeld. Posei don liep uit naar 6-2 en de kaarten leken geschud. Door een treffer van Loek van 't Westende kwam Stormvogel echter weer terug in de wed strijd. De Vlissingers gingen volop in de aanval en zetten hun tegen standers onder druk. Totdat Van 't Westende het bad moest verlaten en niet vervangen mocht worden. Volgens de ar biters gaf de Vlissinger zijn te genstander een kopstoot. Stormvogel kon met een man minder in de vierde periode nog wel terugkomen tot 4-6 (doelpunt van Patrick Vader), maar daarna was het verzet gebroken en liep Poseidon uit naar de 4-9-overwinning. Volgens Stormvogel-speler Patrick Vader was de uitslui ting van Van 't Westende fu nest. „Het was een cruciale beslissing van de scheidsrech ters. We waren net aan het te rugkomen en dan krijg je die uitsluiting. Ik heb niet gezien wat er gebeurd is, maar het is natuurlijk wel erg jammer. Als je gewoon met zeven man blijft staan en je krijgt die twee strafworpen, die we volgens mij hadden moeten krijgen, dan kan je die wedstrijd mis schien nog net winnen ook. Nu moesten we risico's nemen en kon Poseidon de wedstrijd rustig uitspelen." Niet ontevreden Ondanks het resultaat was Stormvogel trainer/speler Pa trick van Ginneken niet onte vreden over de wedstrijd. „In het begin van de wedstrijd hebben we onder ons niveau gespeeld. We gingen ons erge ren aan beslissingen van de scheidsrechters, die wel wat korter hadden mogen fluiten. Maar halverwege de derde pe riode zijn we harder gaan wer ken en kwamen we nog terug van 6-2 naar 6-4. Ik denk dat dat getuigt van wilskracht." Ook de wijze waarop het sei zoen tot nu toe verloopt stemt Van Ginneken tevreden. Zijn ploeg staat momenteel boven in de middenmoot, een positie» die de Vlissingers zich aan het begin van het seizoen ten doel hadden gesteld. „We hebben er dit seizoen drie jonge spelers bi j en het heeft tij d nodig voor dat zij op dit niveau gaan draaien. Maar het gaat ze toch al redelijk goed af." Toppers De jonge spelers komen voort uit de jeugd van Stormvogels. Daar ligt volgens Van Ginne ken de kracht van de vereni ging. „Er is de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in de jeugd, daar plukken we nu al de vruchten van. Zowel bij het eerste als bij het tweede en derde team lopen enkele jeug dige toppers rond. Met dat soort spelers hebben we over vier a vijf jaar een goede moge lijkheid om te promoveren naar de tweede klasse. Maar dit jaar zit dat er gewoon nog niet in." door Daaf Kasse MIDDELBURG - PWG s-Gra- venpolder en de Middelburgse damclub hebben zaterdag voor stunts gezorgd in de landelijke damcompetitie. In de eerste klasse A versloeg PWG thuis het Tilburgse TDV met 13-7. In de tweede klasse C pakte Middel burg de eerste overwinning van het seizoen ten koste van het Dordtse DDV: 11-9. De reserves van PWG verloren in eigen huis met 8-12 van Ons Genoegen uit Utrecht. Vooraf werd door de spelers van PWG met enige ongerustheid uitgekeken naar de ontmoeting met het sterke TDV, dat tot za terdag de tweede plaats deelde in de eerste klasse A Na gelijk waardige remises van Domini que de Rooij en Daaf Kasse deel de PWG de eerste klap uit via Erwin Hamers, wiens tegen stander de vijftig zetten niet haalde. Niet veel later streek Chiel Hamers, die in tijdnood veel koelbloediger was dan zijn opponent, de twee punten op. Arjo Kousemaker tekende na een spannende Roozenburgpar- tij aan het eerste bord voor de derde overwinning, waardoor PWG ineens met 8-2 leidde. Dramatischer Het werd nog dramatischer voor de Tilburgers, want een overwinning van Cees Rijk zorgde voor 10-2. PWG had op dat moment nog één puntje no dig voor de eindzege, en daar voor zorgde Jaap Veerhoek. Ge lijke spelen van Andres van den Berge en invaller René Duse- bout en een nederlaag van Aart Walraven brachten de eind stand op 13-7. De Middelburgse damclub kreeg zaterdag al na tien minu ten een morele tik, toen Piet Nieuwenhuijzen een schijf ver loor. Zaterdag vocht de ploeg sterk terug. Een belangrijk aan deel in de overwinning hadden Peter Schunselaar en Arie Kammeraat, die aan de eerste twee borden solide overwinnin gen behaalden. Aan de borden drie tot en met zes had DDV de sterkste spelers opgesteld. Bram Goedhart, Ge rard Krijger en Jaap de Jonge gaven daar geen krimp en slaag den er in de stellingen in even wicht te houden. Ook aan de on derste borden had Middelburg de zaken goed onder controle: Bennie Provoost, Pim Filius, Frans Blaas en invaller David Davidse speelden allen remise. Na de 11-9-overwinning is het degradatiegevaar voor de Mid delburgse damclub nog niet ge weken. maar lijfsbehoud moet mogelijk zijn. Het tweede team van PWG 's-Gravenpolder kreeg zaterdag al vroeg twee tegenvallers te verwerken: Jan de Jonge en Ni co de Winter liepen tegen schijf- verlies aan en verloren later mi n of meer kansloos. Aan de andere borden gaf de ploeg goed partij. Voor de beste prestatie zorgde Daniëlla de Vos, die aan het tweede bord een mooie over winning behaalde. Bij een 8-10-achterstand miste Ko Louwerse in het eindspel de re mise, zodat de Utrechtse ploeg met een 12-8-overwinning op zak het Dorpshuis verliet. Knappe zege van Robur VLISSINGEN - Door een 2-1-nederlaag bij Robur heeft Terhole verzuimd de koppositie van Sluis over te nemen in de zesde klasse A Zeeland Sport won met 2-0 van Dreischor en deelt nu de tweede plaats met Terhole en Biervliet/dat met 3-1 won bij Ria W. Kwadendamme-Groede 1-2: In een gelijkopgaande eerste helft kwam de thuisploeg op voor sprong door Martijn Govers. De gasten kwamen kort voor rust langszij door Bram Verkruysse. In de tweede helft ging Kwa- dendamme gedreven op zoek naar de eerste overwinning dit seizoen. Door een doelpunt van Jan van Belois gingen de punten echter mee naar Groede. Zeeland Sport-Dreischor 2-0: De thuisploeg was sterker en sloeg in het laatste kwartier voor rust tweemaal toe. Nadat Abdi Youssouf Amed de score had geopend, werd de voor sprong verdubbeld door Martin van Huizen. In de tweede helft werd er niet meer gescoord. Robur-Terhole 2-1: Vijf minu ten voor rust schoot Ghalid Kecham de thuisploeg naar een 1-0-voorsprong. Een aandrin gend Terhole kwam halverwege de tweede helft langszij door Giovanni Verbraeken. Robur kwam ietwat gelukkig aan de overwinning toen Onnv Schol ten kort voor tijd via de rug van een verdediger raak schoot. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Berry Dallinga uit Sluiskil heeft gisteren in bil jartcentrum Zierikzee het Zeeuws kampioenschap drie banden. waaraan werd deelge nomen door de acht beste drie bandenspelers uit de drie Zeeuwse districten, op zijn naam geschreven. Het ZK was een zeer boeiend toernooi waarbij enkele favo rieten al in de eerste ronde tegen verlies opliepen. Regerend kampioen Richard de Bruin uit Zierikzee verloor met 38-40 in veertig beurten van Eddie van Goethem, terwijl Joop Schuit uit Oost-Souburg in een verde digende partij de winst pakte tegen Theo Platjouw uit Hulst: 40-38 in 58 beurten. Berry Dal linga liep in de tweede ronde al tegen een verliespartij op. Hij verloor van Tony van Iwaarden uit Krabbendijke met 40-19 in 37 beurten. Omdat Rinus Pankow uit Zie rikzee zijn partijen steeds wist te winnen, leek hij op de over winning in dit kampioenschap af te stevenen. Inde vijfde ronde sloeg echter ook voor hem het noodlot toe in zijn partij tegen Platjouw. Bij een stand van 37- 28 maakte Platjouw een serie van negen caramboles waarmee hij op gelijke hoogte kwam. Pankow maakte in de volgende beurt twee punten, waarna Platjouw de partij met een serie van drie afsloot: 39-40 in 39 beurten. Omdat Dallinga in de zesde ronde nog een punt moest afstaan aan dezelfde Platjouw, ging Pankow de finale tegen Dallinga met een punt voor sprong in. In de eindstrijd bouwde Pan kow met goed spel en een hechte verdediging een voorsprong op van 7-0 in de vierde beurt. In de vijfde beurt kwam Dallinga te rug met een serie van zes caram boles. De strijd ging hierna ge lijk op tot de stand 32-32, waar na Dallinga het juiste ritme weer te pakken kreeg en met een serie van drie en vier en één ca rambole in de afsluitende beurt het kampioenschap won met 40-32 in 41 beurten. Een gelukkige Dallinga ver klaarde dat hij vooral door een aantal perfect gespeelde losse bandstoten, waarmee hij dooi de verdediging van Pankow was gebroken, deze partij had ge wonnen. „Ik ben dolgelukkig dat ik dit toernooi heb gewon nen en eindelijk de wisselbeker mee mag nemen naar Zeeuws- Vlaanderen." door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo loërs van Schelde behaalden za terdag het vijfde punt van de competitie door met 5-5 gelijk te spelen tegen Westland'96. De Schelde-vrouwen verloren van Vennen 2 met 13-*6 en de junio ren gingen ten onder tegen Njord (7-5). De vrouwen van Stormvogel verloren van MZ &PC met 6-5 terwijl de man nen-reserves van nummer twee Hieronymus wonnen met 8-4 en de koppositie verstevigden. Stormvogel - MZ&PC 5-6: De vrouwen van Stormvogel speel den een aantrekkelijke wed strijd. Ze hadden lange tijd uitzicht op de winst. Na een ge lijkopgaande eerste periode (1-1) nam Stormvogel in de tweede periode meer initiatief. Dat resulteerde in Jeen 3-2-voorsprong. Ook in de der de periode had Stormvogel het betere van het spel maar de ploeg vergat de marge te vergro ten: 4-3. In de laatste periode was het als zo vaak de gerouti- neerdste ploeg die de winst wist te pakken. Stormvogel maakte enkele onnodige fouten en kreeg de deksel op de neus. Scores Stormvogel: Irma Heyboer en Tessa Simon beiden 2, Karin Pas- Stormvogel 2 - Hieronymus 2 8-4: Een agressief spelend Stormvogel 2 wist de reserves van Hieronymus vanaf het be gin stevig onder druk te zetten en nam in de eerste periode een 3-0-voorsprong. De Vlissingers bleven daarna sterk en goed ge concentreerd spelen, waardoor het eind tweede periode 6-1 werd. In het derde kwart probeerde Hieronymus druk te zetten maar een goed verdedigend Stormvogel gaf geen kansen weg. Stormvogel won verdiend van nummer twee en verstevig- giofete&Üh Pim Bekkers 3. Ad van 't Westende en Joey de Beer beiden 2 en Jan Brink 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17