Theaterplannen krijgen vorm van 't Hoff Livera's Opruiming PZC Oog voor lot Triniteit-bewoners Raad Sas van Gent worstelt met bijdrage aan Redoute Vervolg mogelijk op project huisrenovatie zeeland 20 Raad Terneuzen aarzelend akkoord Expositie in De Stelle van Beha's en Luxe Slips is nu begonnen TOT 50% KOKTIN& Sloggi-aktie dames en herenslips 3 1 GRATIS ptiCall abonnement helft van de prijs!!! INBOUWCENTER DE KRAKER vrijdag 11 december 1998 door Wout Bareman TERNEUZEN - De plannen voor het nieuwe theater met 1150 stoelen in Terneuzen wor den verder uitgewerkt. De meerderheid van de gemeente raad gaf B en W donderdag avond toestemming samen met bouwer Bam Bredero Bouw bv en kandidaat-exploitant Musci Hall een definitieve opzet te ma ken voor de nieuwe accommo datie aan de westelijke rand van de binnenstad. De vier kleine partijen in de raad vonden de plannen 'te gewaagd en een maatje te groot voor Terneuzen'. de coalitie-partners hadden wel hun twijfels, maar rekenden er op dat het college die in een defi nitief voorstel zal wegnemen. Wethouder K. van der Hoofd (stadsontwikkeling) sprak de verwachting uit dat dat volledig uitgewerkte voorstel in februari aan de raad kan worden voorge legd een maand later dan de be doeling was. De discussie spitste zich, net als tijdens de commissievergade ringen, toe op de omvang van het theater. Vooral de kleinere fracties (D66, Groen Links, GP V/RPF en SGP) plaatsten vraagtekens bij demogelijkheid om de exploitatie van zo'n groot theater rond te breien. Kleine zaal De WD'er W. H. Broekhuysen werd heen en weer geslingerd tussen enthousiasme en twijfel. Net als de overige woordvoer ders hamerde hij op het belang van een tweede, kleine zaal en een bioscoopje. J. A van der Lij- OOSTBURG - Sinds drie jaar worden in verpleegtehuis De Stelle in Oostburg tentoonstellingen gehouden onder de naam Stellexpo. Om dit te vieren wordt in december 1998 en januari 1999 een over zichtstentoonstelling gehouden, waaraan alle exposanten van de afgelopen drie jaar hun medewerking verlenen. De werkstukken zijn te zien in de twee zalen en in de gangen van De Stelle. Er zijn niet alleen schilderijen, pentekeningen, zeefdrukken en etsen maar ook quilts, houtsnijwerk, poppen en borduurwerk. Een uitgangspunt van Stellexpo is nog altijd meer en meer mensen van buiten naar binnen te brengen en daar is men tot nu toe in ge slaagd. Verder zijn er twee extra's te zien: een maquette van een boerenbe drijf bij Sluis en een poppenhuis helemaal ingericht in de stijl van 1910. De tentoonstelling is tre bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. ke (TOP) en anderen vond het een goede zaak dat de prognoses van Music Hall (100.000 tot 150.000 bezoekers per jaar) nog eens minutieus worden doorge licht. Raadsbreed was er de vraag wat er gebeurt op het mo ment dat Music Hall de exploi tatie niet rond krijgt. R. Meijer (Groen Links) en G. van den Berg - van Dijk (GPV/RPF) had den enig landelijk onderzoek verricht en stelden een tendens vast dat grotere theaters steeds vaker in de gevarenzone terecht komen. Wethouder Van der Hoofd twij felde nauwelijks aan de haal baarheid van het theater in de opzet, zoals die nu verder wordt uitgewerkt. Het is nu zaak de hele opzet te vertalen in een wa terdicht contract, dat uitsluit dat de gemeente op langere ter mijn een molensteen om de nek krijgt gehangen. De jaarlijkse bijdrage van de gemeente - Ter neuzen trekt 20 miljoen uit voor de bouw - mag niet uitstijgen boven een miljoen gulden. Aan de prognoses van Music Hall waagde Van der Hoofd niet te twijfelen ('zij hebben nu een maal de know-how in huis en onze adviseurs zitten op dezelf de lijn'). Volgens de wethouder, die beloofde een kleine zaal en een bioscoopvoorzieningen als eis mee te nemen in de komende onderhandelingen, wil Music Hall een contract van 15 jaar aangaan. En dat wekt vertrou wen, vond hij. Triniteit in Terneuzen, waar 150 flatwoningen zijn genomineerd voor sloop. foto Charles Strijd door Joost Bosman TERNEUZEN - Degemeente- raad van Terneuzen heeft er donderdagavond bij het college op aangedrongen de bewoners van de sloopwoningen in Trini teit nauw te betrekken bij de verdere besluitvorming over de wijk. Bij een groot deel van de raadsleden overheerst onge rustheid over het lot van de be woners. Ze willen voorkomen dat de on geveer 75 betrokken huishou dens worden gehuisvest in wo ningen die na verloop van tijd ook tegen de vlakte gaan. In Tr initeit zullen begin volgende eeuw naar schattting 150 wo ningen verdwijnen. In heel Ter neuzen zijn dat er 450. D66 raadslid P. van Nieuwen- huijzen vond het verhuisbedrag van vijfduizend gulden aan de lagekant. „Zo'nverhuizingkost geld en de draagkracht van de bewoners in Triniteit is niet groot." Raadslid C. Leunis van GP V/RPF stelde dat er nu al moet worden bekeken hoe de leef baarheid van Triniteit bevor derd kan worden. „Vóór de sloop kan het opknappen van de wijk reeds beginnen. Wanneer we wachten tot de werkelijke sloop, is dat geen winst voor de Triniteit. Leunis bepleitte het oprichten van een dienst Wet houder K. van der Hoofd was het eens met de raad dat er eerst een wijkontwikkelingsplan moet komen. „Voordat we men sen herplaatsen, moeten we goed beki j ken of hun nieuwe be huizing op te knappen is, en dat die niet gesloopt gaat worden." door Conny van Gremberqhe SAS VAN GENT - De gemeente raad van Sas van Gent blijft, om het met A M. de Jong te zeggen, de martelgang van Kromme Lindert lopen. De verschillende raadsfracties weten na meer dan een half jaar dubben over het onderwerp niet of ihoeten instemmen met het laatste voor stel van burgemeester en wet houders om 25 mille bij te dra gen aan de uitbreiding van de recreatiezaal van verzorgings huis De Redoute. Eigenlijk wil het dagelijks be stuur helemaal niet aan de prij zige uitbreiding (466.000 gul den) meebetalen, omdat het geen taak is van de gemeente. Die taak berust bij de stichting Algemene Ouderenzorg Sas van Gent, die echter van vorige col legeleden de mondelinge toe zegging heeft gekregen dat de gemeente in de verbouw van de zaal - destijds overigens geschat op slechts een ton - een kwart van de kosten zou bijspijkeren. Vanwege die mondelinge toe zegging, gedaan door de vorige Sasse regeerders, wil het college nu niet meer bijleggen dan die 25 mille. Een substantieel deel van de raad, bleek gisteren tij dens de behandeling van het voorstel door de welzij nscom- missie. vindt dat wat te minne tjes. Zeker GGS en de PvdA D66 vroeg bij monde van M. Weemaes of de gemeente ook nog genegen zou zijn om garant te staan voor de aflossing van een lening van 150.000 gulden van de stichting. Ook M. Spar- reboom-Dupain vroeg wethou der E. Spuesens (welzijn) nog eens om die garantstelling na der te bekijken, omdat dit de stichting een rentevoordeel zou opleveren van 0,3 procent. Weemaes vroeg ook nog om de stichting in het jaar 2000 nog eens 25 mille te gunnen, maar CD A-er A Obrie vond dat weer iets te ver gaan. De wethouder zegde toe een mo gelijke garantstelling nog vóór de raad in het college te bespre ken, maar voegde eraan toe: „Dan moet wel duidelijk zijn voor welk bedrag we garant zouden moeten staan. We moe ten op grond van onze informa tie maar raden naar de j uiste be dragen." Volgens E. Geerse, secretaris van de commissie en tevens geli eerd met het stichtingsbestuur, heeft de stichting voor de ver bouwing nog een tekort van 190.000 gulden. Na die informa tie zeiden de meeste commissie leden de bijdrage aan De Re doute nogmaals in de fracties te zullen bespreken. door Pascalle Cappetti SLUIS - Het woningverbete ringsproject Retranchement- Terhofstede krijgt mogelijk een vervolg in de andere kernen van de gemeente Sluis-Aardenburg. De evaluatie van het project, waarbij inwoners de gelegen heid hebben om met subsidie of een lening van gemeente en pro vincie hun woningen op te knappen, moet uitwijzen of het stimuleringsbeleid wordt voortgezet. De gemeente gaat er dan wel van uit dat de provincie zeker de komende drie jaar, elk jaar een ton in het potje stopt. De ge meente zelf trekt jaarlijks twee ton voor het project uit. De gemeenteraad van Sluis- Aardenburg toonde zich don derdagavond verheugd over het proefproject. Wel tekende CDA- 'er E. Wijffels aan dat er in zijn ogen sprake is van rechtsonge lijkheid, omdat er nu twee ver schillende woningverbeterings regelingen in omloop zijn. De mogelijkheden voor andere in woners dan die van Retranche- ment en Terhofstede om hun huizen op te knappen, zijn be duidend kleiner.Dat er sprake was van een - tijdelijke - rechts ongelijkheid ontkende Van Lie- re niet Hij wees er alleen wel op dat het om een proefproject gaat. Na die tijd wordt bezien of de regeling ook voor de rest van de gemeente gaat gelden. DAT BETEKENT WEER VELE MEUBEL-KOOPJES WONINGINRICHTING Molendijk 15 - HOEK - Tel. 0115 - 4412 35 Vrijdagavond koopavond Parkeren voor de deur De laatste nieuwtjes het grootste voordeel de allerbeste service het meest passende advies en tevens een SPECTACULAIRE INRUILACTIE! Kijk ook in onze folder' Nog met gezien7 Hij ligt klaar in onze wmkel MEER DAN 20 jaar ervaring in wintersport!! SP&ZMOWDS Oir MP/A Ganzepoortslraat 2 - 4461 JZ Goes - Tel. 0113-216008 WINTERSPORTSPECIALIST ERKEND DOOR DE NED SKI VERENIGING After Eclen Bijpassende slip. Maat S t/m L. Opril Grote Markt 13 Goes Uangeviele 11-13 Middelburg Glasscherven brengen geluk Glas kan met veel gekleiic in scherven vallen. Mm hel kan ook smelten. Dat gebeurt met de .137 miljoen kilo glasafval die jaarlijks wordi ingezameld. Bijna 90% van alle huishoudens een prachtig hoog getal - brengi gebruikt glas naar de glasbakken. Met veel gerinkel begint daar de cyclus die tot nieuw glas leidt. Want bij de produktie van nieu» glas bestaat de helft van de grond stof uit oud glas. Daardoor hoeft er veel minder zand. kalk en sodi gebruikt te worden. Dal spaart de natuur. Hel is dus waar dat scherven geld brengen: een kapotte sambalpot kan gewoon weer een ketchupfle worden. Een lege wijnfles een volle. En een groentepotje een augurkenpot. Zo komt van het één het ander. Wilt u meer informatie over recycling? Bel dan voor een grab brochure: 079-3449449. Het ideale abonnement voor optimaal mobiel bellen heet OptiCall: gratis abonnementsadvies en migratiemogelijkheden gratis gespecifeerde rekening 3 voordeelnummers keus uit 3 abonnementsvormen, afgestemd op uw belgedrag. 'Als u voor 1 januari 1999 een OptiCall abonnement afsluit, betaalt u GEEN entreekosten en krijgt u een heel jaar lang 50% korting op uw abonnementskosten. Totaal voordeel ruim 300,-ü! Bel nu snel naar uw dealer: Ruime sortering kerstgeschenken in elke prijsklasse geschenken De Vos-Eggermont B.V. met oa Tijdloze 3 en 2 zits bank met interieurvering in de zit en gestoffeerd met een velours-zachte stof komt u vrijblijvend eens kijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 54