Roelofs blikt evreden terug Het vurige optimisme van Voshart PZC Ziekenboeg SKNWK nog steeds boordevol sport s31 tussen burgh en bru Brabander verlaat Zeeland met pijn vooruitblik Janege Grol naakt zich op oor spektakel vrijdag 11 december 1998 Doorzetter Werk dwingt Frans Roelofs Zeeland te verruilen voor Brabant. „Mijn mooiste wedstrijd in Zeeland was de Pannekoekloop. Daarin versloeg ik alle Zeeuwse toppers. foto Dirk-Jan Gjeltema nor Jasper van der Bliek OES - Een Zeeuw met een rabants accent. Klinkt raar, aar het kan wel. „Ik woon al en jaar in Zeeland en ik voel e hier goed thuis. In dat op- cht ben ik een echte Zeeuw." elaas voor hem moet hij bin- enkort de provincie verlaten, ijn werk noopt hem tot verhui- en naar Brabant, zijn geboor- strcek. Atleet Frans Roelofs 3) kan terugkijken op een ooie periode. Een tijd waarin ij niet veel won, maar wél goed erd. oelofs is een schoolvoorbeeld an een laatbloeier. „Dat kun je el zeggen, ja. Ik ben pas op njn 23e, toen ik naar Zeeland wam voor het eerst lid gewor- en van een atletiekvereniging, at was AV'56 in Goes. Ik was Bk helemaal niet fanatiek. Ik en opgegroeid in Esscharen, >n klein plaatsje in Oost-Bra- ant, en daar liep ik af en toe wel ens een rondje, en deed mee aan edstnjdjes in de omgeving. )at was het wel. Er was daar een vereniging in de buurt, dus eb ik er nooit echt achteraan ezeten." 'ruitteelt ben hij tien jaar terug in Goes Is onderzoeker in de fruitteelt wam werken, werd de aimabe- Roelofs binnen no-time door jn collega's bij AV'56 geïntro- jceerd. „Indiebegintijdhadik nets van: een paar keer in de eek trainen en een paar wed- rijdjes lopen, verder niet. laar ik begon het gaandeweg eeds leuker te vinden en ik erd steeds feller. Dan had ik itraind en kon vervolgens van e spierpijn twee dagen niets oen." e hardloper, die inmiddels van aan is veranderd was in zijn irste paar jaar in Zeeland nog noniem. De doorbraak kwam »k genoeg na een lange, slo- ende blessure. „Vijf jaar gele en heb ik een blessure aan mijn nie opgelopen die maar niet ilde genezen. Ik heb zo'n beet- alle therapieën gehad die er ENESSE - De Schouwse Rui- irs hebben sinds kort niet al en een nieuw bestuur, maar uk een nieuw onderkomen. De ieuwe leiders van de Schouwse uiters hebben als onderkomen oor het spektakel gekozen voor anege Grol in plaats van Ma- cge Aquadelta. „Daar he ilikken we over twee rijhallen, faarvan de wedstrijdhal een af- leting heeft van 20 bij 60 meter, at het voor de Z-combinaties intrekkelijk maakt", geeft se- etaris Corrie op 't Hof als toe- chting op het bestuursbesluit, i deze klasse is Doreth Schol- ins met Jeraldo de te kloppen imbinatie. De 22-jarige stu- :nte verhuisde een jaar gele- 5n vanuit Groningen naar 'olphaartsdijk en blijkt een inwinst voor de Zeeuwse dres- ïursport. Marianne Beye met erodios heeft duidelijk het luisvoordeel. Of dit voldoende om de ex-Groningse de voet wars te zetten valt echter te be- ujfelen. Doreth Scholtens en aar ruin bewezen immers al jdens de Rabo Top Dressuur- impetitie zich in de piste van anege Grol aardig thuis te aelen. at een piste van 20 bij 60 meter ruiters aanspreekt blijkt wel - it de Zuid-Hollandse combi nes op de startlijst. Olize van Heren met Otello uit Spijke- isse is hiervan een gevaarlijke itsider die een Zeeuwse over- ïnnmg in de weg kan staan. n ook in de klasse M2 gaat een oord-Bevelandse combinatie, :holtens clubgenote Dicky ïeringa Kid-Creool, als favo- ii at van start. Hoewel de i: olphaartdijkse combinatie 11 intoonde in een uitstekende inditie te verkeren, moet Lies- is sth de Jong hier toch in staat is orden geacht voor een verras- ng te zorgen. eer kansen voor een thuis- - ubsucces liggen in de klasse L. jledette van de Zande met Kas- n en Loes van der Sluis met ennedy verdedigen de kleuren c in de organiserende vereni- if ng. Beide amazones moeten in aat worden geacht om de anje rozet in eigen huis te hou- in. De wetenschap dat zij zich l tarbij, gezien de concurrentie >yce Kerkvliet met Hippy, Ma- e° ït Koster met Elske en Anneke 1 ïernambucq met Lucinda, |3 emig foutjes kunnen veroorlo- 2 n legt wel een enorme druk op ,s ide amazones. Maar dat is een tstekende generale voor In- ;i >or Zeeland, waar ongetwij- ld de concurrentie nog groter zijn. Twee jaar heeft dat bij el kaar geduurd. Daarna ben ik gerichter gaan trainen, en ging het snel veel beter. Dertig was Frans Roelofs toen al, eigenlijk te oud om nog goed te worden als senior. Of toch? „Furore maken als veteraan is leuk. maar dat zag ik niet zitten. Ik wilde nog wat bereiken, een marathon lopen bijvoorbeeld. Ik ben vier keer per week gaan trainen om dat te halen en twee jaar later liep ik de marathon van Rotterdam in minder dan drie uur.Doel bereikt. Podiumplaatsen Langzaam werd de Brabantse Zeeuw een bekende naam in de provinciale atletiek. Als laat bloeier haalde hij ineens podi umplaatsen en werd hij een lo per om rekening mee te houden. „Ik had zelf niet gedacht dat het nog kon, maar ik bleek aardig met de Zeeuwse top mee te kun nen. Helaas meestal net niet goed genoeg. Ik ben te vaak af getroefd, net voorbijgelopen. Ik weet zeker dat dat komt doordat ik zo laat echt met de sport be gonnen ben. Ik heb daar nu ook spijt van, maai- kan er niets aan veranderen." De data-analist won in zijn loopbaan slechts één belangrij ke wedstrijd: de Singelloop in Middelburg, pakweg een maand geleden. ..Maar dat is niet mijn belangrijkste prestatie", vindt Roelofs. „Dat was de Pannen koekloop eerder dit jaar. Daar versloeg ik alle toppers. Edwin de Leeuw, Theo Rabout, Miguel van Tongeren, ik liep ze alle maal voorbij. Een echte per soonlijke overwinning." Vrij gevoel De 33-jarige import-Zeeuw vindt de cross het mooiste on derdeel van de atletiek. „Heer lijk in het veld lopen, door de bossen, omhoog en omlaag. Het geeft je een vrij gevoel, en is goed voor de afwisseling. De baan is toch wat saaier en daar loop je sneller blessures op. Frans Roelofs neemt momenteel deel aan de crosscompetitie. Het is vrijwel zeker dat het zijn laat ste Zeeuwse competitie is. want over een halfjaar verhuist hij naar Eindhoven. Een hoge klas sering is dus van belang. „En dat lukt ook wel. Ik mik op de tweede plaats in het eindklasse ment, dat is best haalbaar. Tot nu toe ben ik een keer derde, en een keer vierde geworden, dus ik heb er alle vertrouwen in." En na dit jaar? In Brabant is het atletiekklimaat heel anders. De concurrentie is vele malen gro ter „Ach, ik zie wel. Ik blijf in elk geval lopen en aan wedstrij den meedoen. Waarschijnlijk moet ik mijn instelling wijzigen Niet meer naar een wedstrijd gaan om met de top mee te doen. maar meer om het beste uit me zelf te halen en tevreden zijn met de plaats die ik daarmee verdien. In Brabant heb je jon gens als Greg van Hest en Luc Krotwaar en daar kan ik echt niet tegen op." Het onderste uit de kan halen is altijd Roelofs" devies geweest. „Ik ben een doorzetter. Ik zal nooit opgeven Als je doorloopt, terwijl je kapot zit. haal je de eindstreep ook, dat weet ik. Het is een kwestie van doorgaan. Maar ik ben ook realistisch. Als een derde plaats voor mij het hoogst haalbare is, ga ik daar voor." Sport is belangrijk voor de in woner van Goes, maar hij heeft nog meer hobby's. „Tuurlijk, ik zou niet zonder sport kunnen. Als ik het lopen moest opgeven, zou ik wel gaan fietsen of schaatsen, in elk geval een duursport. Daarnaast heb ik nog een hobby waar ik me geel fanatiek mee bezighoud: mu ziek. Ik ben dirigent van een straatorkest in Goes, we spelen op braderieën en dat soort din gen. Met muziek ben ik al bezig sinds ik een klein ventje was." Ondanks zijn 33 jaar wil Roelofs nog lang met lopen doorgaan. „Zolang ik geen blessures krijg, ga ik zeker door en zolang mo gelijk op het hoogste niveau ook." De sympatieke atleet heeft een schier onmogelijk doel Roelofs. lachend: „Ik wil graag een Zeeuws kampioen schap winnen. Maar dat wordt moeilijk. Ik heb alleen de cross competitie nog. Verder nog een aansprekende marathon en een paar grote wedstrijden, wellicht het Nederlands crosskampioen schap. Maak ik dat ook eens een keer mee." Met pijn in zijn hart gaat Frans Roelofs straks terug naar Brabant. „In het begin wa ren de mensen hier wat stug, maar toen ik hier een tijdje was. werd het erg leuk. Ik heb ook eerst werk in Zeeland gezocht, maar vond niets. Dan maar te rug naar Brabant. Het blijft jammer, want deze provincie is best wel leuk." door Frans Evers en Klaas Verspoor VLISSINGEN - Hoelangzalhet geleden zijn dat de voetbalcom petitie zo'n moeizaam verloop kende als dit jaar? Vorige week werd alweer voor de vierde keer dit seizoen zowel in het zater dag- als in het zondagvoetbal het gehele programma afgelast en naar het zich laat aanzien blijft het daar niet bij. Zó goed zijn de vooruitzichten voor dit weekeinde tenslotte ook weer niet. „Wie mentaal het scherpst is. wint de pot", voorspelt SKN- WK-trainerHugo Crucq over de afloop van het duel in de tweede klasse tussen Middelburg en SKNWK. „We zitten allebei in hetzelfde schuitje, weinig ge voetbald en veel afwezigen en geblesseerden", zet Crucq uit een. In de Zeeuwse hoofdstad puilt de Nieuwerkerkse zieken boeg nog steeds uit, maar het positieve voor SKNWK is dat zowel Martijn Neele als Mark van Dijke op de weg terug zijn. Crucq „Maar diegenen die er met zijn, zijn zaterdag niet be langrijk. De jongens dieerstaan moeten het doen Ik heb er alle vertrouwen in tegen Middel burg." Tevredenheid Terugblikkend op de eerste tien competitiewedstrijden van DFS overheerst bij trainer Mar cel de Nijs tevredenheid. „Ik zie duidelijk vooruitgang ten op zichte van het begin van het sei zoen. maar toch is het moeilijk om de foutjes eruit te halen. Ik geniet van de momenten dat het goed gaat Zo'n gelegenheid zou voor DFS en De Nijs in de uitwedstrijd tegen Serooskerke heel goed uitkomen. Bij winst bedraagt het gat met de num mer voorlaatst tien punten, bij verlies 'slechts' vier. „Thuis heb ben we onnodig met 3-4 verlo ren". spreekt De Nijs. Toen had er meer ingezeten zoals DFS volgens de trainer al veel meer punten had kunnen halen Te gen Serooskerke gaat De Nijs in ieder geval voor winst. Klassegenoot WIK neemt de pont naar Axel, waar AZW wacht. WIK gaat, na de met 8-2 gewonnen oefenwedstrijd tegen Duiveland, goed gemutst rich ting Zeeuws-Vlaanderen. Joost van de Griek voerde tegen Dui veland een geslaagd experiment uit. Elmar Verhage nam de plaats van de geblesseerde Theo Wit tenberg in en Eric van de Sande kroop op de positie achter Ver hage. Het beviel Van de Griek goed. WIK wacht volgens de trainer een gemotiveerde tegen stander. „Thuis hebben we met 6-1 gewonnen dus die mannen zijn extra geprikkeld. Maar als alle kopjes dezelfde kant op staan, maken we een goeie kans om te winnen." ZSC wacht de op papier een voudige uitwedstrijd tegen het laag geklasseerde Hoeclekens- kerke. „Maar", zo weet trainer Edwin Kriens- „Op papier is al les gemakkelijk." ZSC klopte de komende tegenstander thuis met 8-2, maar toen kampte de ploeg nog niet met zo veel ge blesseerden Een vervroegde winterstop lijkt Kriens dan ook, volgens eigen zeggen, heerlijk. Tegen Hoedekenskerke zijn Ed win van Oeveren, Jan-Willem Dorreman, Jacco Heijboer en Arnold van der Have zeker niet van de partij Trainer Nico Schoute van Mevo vertrekt morgen vol vertrouwen naar Smerdiek. „Smerdiek, Brou were haven en ZPR zijn de titelkandidaten De eerste wed strijd tegen Smerdiek hebben we het met 1-4 lelijk laten lig gen. We hebben dus iets goed te maken." Over tevreden zijn met één punt, hoor je Schoute daarom niet. Hij gaat met zijn ploeg voor de volle winst. Wel een kopzorg voor hem zijn de vele geblesseerden: Jan Heik amp, Ene Wijsman, Robbert Verwijs, Eelco Berrevoets, Ruud van de Linde en Irvat Kordic. „De velden waren het afgelopen weekend zo slecht, dat ik de mannen vrijaf heb gegeven", vertelt oefenmeester Pim Pot- appel van het succesvolle Brou wershaven. Over de tegenstan der van morgen, Halsteren, maakt Potappel zich niet al te grote zorgen „Ik heb gehoord dat ze van 4-4-2 zijn overge schakeld op 4-3-3. Mij is verteld dat ze daardoor iets sterker zijn gaan spelen. Maar wij willen kampioen worden, dus moeten we morgen winnen." Trainer Potappel gaat zoals gebruike lijk vol inde aanval en rekent op een snelle goal Licht uit Duiveland-trainer Rini Verwest begrijpt zo langzamerhand niets meer van zijn ploeg. „Te gen WIK spelen we veertig mi nuten een prima oefenwed strijd. We komen met 2-0 voor en plotseling gaat het licht weer uit. Worden we weggespeeld met 8-2Morgen de return te gen DSE. De eerste wedstrijd verloor Duiveland met 4-0 „Dat waren vier persoonlijke fouten. In principe is DSE een ploeg die we kunnen hebben. Als we tweemaal drie kwartier de organisatie kunnen vasthou den, zie ik ons gewoon drie pun ten pakken." Zierikzee-trainer Bert Pentury treedt zondag met zijn ploeg ir. het strijdperk tegen koploper Virtus. Zonder de geblesseerde Raymond Massop (enkel) en Martin de Jonge (knie). Over de wedstrijd tegen Virtus kan Pen tury kort zijn: „In de eerste wed strijd verloren we met 1-0 We konden ons ritme niet te pakken krijgen en liepen achter de fei ten aan Zondag gaat Zierikzee in ieder geval voorzichtig uit de startblokken. „Een beetje ze kerheid inbouwen met wat be houdend voetbal is geboden.' Hoewel drie punten thuis als uitgangspunt Pentury's motto blijft. Hard aangekomen Renesse-trainer Nico Kind denkt niet graag terug aan de eerste confrontatie met RSV. „We speelden de eerste twintig minuten de sterren van de he mel, kregen onnoemelijk veel kansen, maar we maakten ze niet. We verloren door zes per soonlijke fouten met 6-1. Die nederlaag is toen bij ons hard aangekomen. Aanstaande zon dag moeten we gewoon vanaf de eerste minuut het goede voetbal in de ploeg houden. Totaal on nodig dat na een kwartier er bij ons de angst insluipt. Zit hel goed tussen de oortjes, pakken we drie punten." Kind mist Pe ter Bouterse (enkel) die echter wel als reserve op de bank plaatsneemt. Met drie spelers met griep koos Dreischor-trainer Toine Tiggel- man afgelopen zondag voor een sinterklaasviering in plaats van een strandtraining. Thuis ver loor Dreischor met 1-4 van Zee land Sport „Geheel onnodig. We speelden toen een van onze betere wedstrijden, maar door drie domme persoonlijke fouten gingen we de boot in." Gezien het weinige geringe krachtver- schil ziet Tiggelman de wed strijd van zondag met optimis me tegemoet. Hij mist Patrick Berrevoets (schorsing) en Luci- en Vroegh (huwelijksreis). De eerste wedstrijd tegen TPO verloor Ouwerkerk met 2-1. „Een valse start", noemde trai ner Jakkoo Brouwer het duel „We hadden die wedstrijd ruim moeten winnen. Zoveel kansen hebben we gehad." Behalve tac tisch heeft Brouwer na de onge regeldheden tegen Rimboe zijn spelers ook pedagogisch onder handen genomen „Nogmaals heb ik benadrukt dat ongeacht de situatie de scheidsrechter ge respecteerd dient te worden Overigens heeft het bestuur van Ouwerkerk in een brief de KNVB gevraagd op te treden te gen Rimboe. „Bij geen actie van KNVB-kant, speelt Ouwerkerk de return tegen Rimboe niet", aldus Brouwer Na vliegende start denkt korfbalster van All Ready aan promotie door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Korfbalvereni ging All Ready uit Zierikzee kwakkelde de laatste jaren enigszins, maar lijkt weer op de weg terug. Een nieuwe voorzitter met frisse aanspre kende ideeën. Een pas geko men trainer die weet waarmee hij bezig is. Vers bloed, in de vorm van jeugd en oudgedien den. En last but not least de vliegende start van de selectie in de huidige zaalkorfbalcom- petitie. Speelster Debbie Vos- hart is daarom een en al opti misme. „Dit jaar promoveren naar de derde klasse district zou leuk zijn, want we zitten er al zo lang tegenaan te hikken", is haar vurige verlangen. De 22-jarige Debbie Voshart is uit het echte korfbalhout ge sneden. Ze was nog maar zes jaar toen ze al haar kunsten vertoonde onder de korf. Dat kon ook niet anders. Het gehele gezin Voshart was nu eenmaal al jaar en dag korfbalminded. En niet zonder succes. Een beetje sportliefhebber kent ongetwijfeld de korfbalinter national Dennis Voshart (27), een belangrijke spil bij het lan delijk opererende Deetos. Debbie Voshart: „Mijn vijf tienjarige zusje Desiree wil ook graag hogerop en speelt momenteel bij Swift. Zelf heb ik die ambitie nooit gehad. Ik vond mijn studie belangrijker. Van hoog korfballen krijg je niets terug. Natuurlijk wil ik graag presteren en ben ik erg trots op wat Dennis doet, maar ik heb voor iets anders gekozen en daar heb ik geen dag spijt van gehad", aldus de lerares op een lagere school. Haai- voorkeur gaat uit naar het zaalkorfbal. „Het zaal korfbal vind ik veel aantrekke lijker dan op het veld spelen. Op het veld is het zwaarder lo pen en zo. En ik ben niet zo'n loper. In de zaal is het kleiner en gaat het allemaal sneller en dat is leuker voor het publiek Vliegende start En de Zierikzeese supporters krijgen de laatste weken waar voor hun geld. De hoofdmacht van All Ready kent een vlie gende start van de zaalkorf- balcompetitie 98/99. De eerste drie wedstrijden werden me teen in winst omgezet. Afgelo pen weekeinde was de op brengst echter minimaal. De uitwedstrijd in Delft tegen Promoveren dit seizoen zou heel leuk zijn. We zitten al zo lang tegen de derde klasse aan te hikken. DES ging met 14-12 verloren. Debbie Voshart kan er na twee dagen nog niet over uit „De scheidsrechter drukte een ne gatief stempel op de wedstrijd Maar je ziet het de laatste tijd meer. dat scheidsrechters flui ten in het voordeel van de thuisclub. En met al die nieu we regels. De ene scheids ziet ze zus en een ander zo. DES moeten we thuis echter wel kunnen pakken. De krachtver houding was ongeveer gelijk. Voshart is blij dat het dit sei zoen weer goed gaat met haar club Door de komst van een drietal mannen is de selectie breder geworden en is het ni veau evenredig omhoog ge stuwd. Tevens vind de in Den Haag geboren korfbalster dat de komst van de nieuwe voor zitter Hans Landman de ver eniging een positieve injectie heeft gegeven. „Hans heeft frisse ideeën en voert ze ook uit. Zo is bijvoorbeeld de pu pil-van-de-week ingesteld. Dat is heel leuk", vindt Vos hart. Maar ook de nieuwe trai ner Jan de Leeuw, uit Oude- Tonge. draagt volgens haar zijn steentje bij aan de expan siedriften van All Ready. „Wat Jan met name op sociaal gebied doet, kan ik erg waar deren. Hij heeft ervoor gezorgd dat er weer een groep staat Dat is belangrijk. De rest komt dan meestal vanzelf. En je ziet de resultaten op dit moment zijn ernaar", vertelt de fanatie ke sportster De eerste dne Zeeuwse derby's eindigden al len in het voordeel van All Rea dy. „De eerste wedstrijd tegen Volharding moeten we maar snel vergeten. Dat was echt een makkie We moesten wel ons best doen, maar we hoefden niet echt het onderste uit de kan te halen. Tegen Togo was het best spannend. Tegen die ploeg spelen heeft altijd iets speciaals, een soort Neder- land-Duitsland-sfeer. Zelf speelde ik toen best goed vond ik. Ook van Olympia daarna hebben we gewonnen. Die heb ben best goede mannen, maar de vrouwen zijn niet super", blikt Debbie Voshart terug op de droomstart. Goede mix De kracht van het huidige All Ready zit volgens Voshart vooral in de goede mix tussen mannen en vrouwen. Ronald Snoek en Maurice Brul zijn de goalgetters binnen de Zierik zeese formatie. De terugkeer van Mark Oele scheelt een slok op een borrel. Ook het achter de hand hebben van invallers als Henk de Graaf en Hans Landman zorgt voor een stevi ge basis Voshart typeert haar eigen spel als 'ondersteunend'. „Mijn sterkste punt ligt op het steunende vlak. De rebound lukt meestal goed en het insnij - den zodat een ander in sco- foto Marijke Folkertsma ringspositie komt. Mijn schot is over het algemeen ook goed. Je moet me alleen niet laten aanvallen, dat is niets voor mij." Bij aanvang van de nieuwe zaalcompetitie mikte All Rea dy erop bij de bovenste mee te draaien. De positieve ontwik kelingen hebben evenwel ook op Debbie Voshart een stimu lerende uitwerking. „Promo veren dit seizoen zou heel leuk zijn Wc zitten al zo lang tegen de derde klasse aan te hikken. Het is natuurlijk wel een grote stap. Ik heb in het verleden al eens eerder bij All Ready in de derde klasse gespeeld. Ik denk dat de wedstrijd komend weekeinde tegen Vrienden schaar uit Bodegraven heel be langrijk wordt. Ik verwacht een pittige wedstrijd. Maar als we ze kunnen pakken, maken we denk ik wel kans op het kampioenschap", klinkt het zelfverzekerd. Jan Heikamp (2) is een van de vele geblesseerden in de selectie van Mevo. De ploeg uit Zierikzee speelt morgen tegen Smerdiek. foto Marijke Folkertsma -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 47