Sluipwegen Axel blijven open PZC Eerste schetsen voor tolplein tunnel rv3 bouwstoffen zeeland z20 College kiest voor verkeersremmers op toegangswegen sportcomplexen Informatiefolders Netwerk Vrijwillige Thuiszorg in winkels WEL L? S'J 'n andere kijk op baden... r vrijdag 4 december 1998 door René Hoonhorst AXEL - De Boslaan en de Sport- laan (de toegangswegen tot het Axelse wandelbos en de meeste sportcomplexen) worden niet afgesloten. Om haastige auto mobilisten af te remmen, komen er volgend voorjaar drie ver keersdrempels op de twee lanen en wordt een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur in gevoerd. Bewoners van de Van Middelhovenstraat en omge ving en van de nieuwe wijk Zon- nemare zullen hun snelheid moeten aanpassen, maar hoe ven over een half jaartje niet om te rijden. Wethouder A van Waes maakte dat donderdagavond bekend tijdens de vergadering van de Bomen snoeien AXEL - Stichting Landschaps beheer Zeeland geeft zaterdag 19 december les in het snoeien van hoogstamfruitbomen. Aan bod komen onderwerpen als het aantal takken wat men uit de kroon moet halen, welke dit zijn en welke vooral niet ge snoeid moeten worden. Dege nen die al enige voorkennis heb ben, kunnen zich aanmelden bij de organisatie. De opfrisdag in de hoogstamboomgaai-d van het Catharinahof in Axel begint om 9.30 uur. commissie openbare werken. B en W en een aantal gemeente raadsleden wilden begin dit jaar de twee sluiplanen tussen de Van Middelhovenstraat en de Kinderdijk nog afsluiten. Ook gingen er stemmen op om een zogeheten landbouwsluis te creëren. Tientallen bezwaren tegen afsluiting van de verbin dingsweg hebben het college op andere gedachten gebracht Er kwamen de afgelopen maanden 66 reacties binnen, waarvan slechts één voorstemmer voor het doodlopen van de twee la nen. Dat bracht P. Apers (VVD) tot de conclusie dat de gemeenteraad in het vervolg 'slimmer' moet zijn en direct moet ingaan op ge luiden uit de bevolking. Wet houder A van Waes en enkele andere commissieleden vonden niet dat ze bewoners onnodig te gen de haren in hadden gestre ken. D. Oggel (GPV) vond het bijvoorbeeld nog steeds jammer door René Schrier BORSSELE - Het tolplein dat voor de Westerscheldetunnel nabij Borssele gebouwd wordt heeft een ruwe vorm gekregen. Het ontwerp moet op de teken tafel verder ingevuld worden. Begin volgend jaar worden, in combinatie met de toeleidende wegen, de eerste voorbereiden de werkzaamheden aangepakt. Hoewel het gebiedje in eerste instantie ontworpen is om de gebruikers van de tunnel tol te laten betalen, heeft de NV Wes terscheldetunnel het liever over verzorgingsplaats dan over tol plein. C. de Reu, projectmanager voorbereiding en exploitatie van de NV Westerscheldetun nel, daarover: „Het is toch de enige plaats waar de gebruikers echt contact met ons krijgen. Ze moeten er stoppen en betalen. Voor de rest van het tracé kun- Eerste schets van de verzorgingsplaats bij de Westerscheldetunnel, gemaakt door architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hoofd. nen ze gewoon doorrijden. Dat moet er natuurlijk ook goed uit zien, maar de verzorgingsplaats beschouwen we een beetje als het visitekaartje van de tunnel." Dat reizigers niet alleen moeten stoppen en betalen op de verzor gingsplaats blijkt uit de eerste schetsen die van de tekentafel van het architectenbureau Rot huizen van Doom 't Hoofd zijn gerold. Van noord naar zuid be zien komen er eerst parkeer plaatsen voor carpoolers en een zogenaamde P en R-parkeers- plaats voor automobilisten die daar hun auto neerzetten en verder gaan met het openbaar vervoer. Daarnaast is er een 'ge wone' parkeerplaats voor men sen die bijvoorbeeld naar het restaurant op de verzorgings plaats willen gaan. Overdekte loopbrug Letterlijk en figuurlijk als een verbindend element loopt dwars over het terrein een soort overdekte loopbrug, die de ter reinen aan weerskanten van de wegen met elkaar verbindt. Die brug moet het mogelijk maken dat reizigers veilig de weg over kunnen steken. Aan de noord zijde komt ook het restaurant. Dat restaurant is in de eerste schetsen van het architectenbu reau als een rond gebouw gete kend. Maar het is best mogelijk dat dat in overleg met de toe komstige exploitant nog in een andere vorm wordt gegoten. Overigens heeft de NV nog geen mogelijke exploitant op het oog. Dat geldt ook voor de twee ben zinepompen die aan weerszij den van de wegen komen. Onder de loopbrug komen per rijrichting drie tolhuisjes, met de mogelijkheid dat naar vier uit te breiden. In één huisje kan met Euro's betaald worden, in het huisje ernaast met allerlei (pin)passen en in het derde huis je kan op de manier betaald worden zoals dat nu ook gebeurt met de meerwaardekaarten van de veerdienst. Alleen zal het systeem bij de tunnel wat mo derner worden uitgevoerd. De hele verzorgingsplaats wordt ingepakt in het groen. Hij komt te liggen inhetSloebos dat aan de rand van het Sloegebied aangelegd wordt. Gekozen is voor een strak rechthoekig plein, mede omdat de Borssele- polder en de opzet van het ge lijknamige dorp ook vierkant is. Verder moet nog een beeld kwaliteitsplan voor het gebied uitgewerkt worden. dat de landbouwsluis er niet komt. „Dat is tenminste een ver keersmaatregel die echt helpt en die de verkeersveiligheid ten goede komt." Niet gevaarlijk Van Waes kon die gedachten- gang wel begrijpen, maar stelde dat het gemeentebestuur ook rekening moet houden met de wensen van de bevolking. „Het heeft geen zin om nodeloos agressie te kweken. Zo gevaar lijk is het op Bos- en Sportlaan ook niet en cle drempels zullen de snelheid zeker sterk vermin deren." Alle commissieleden betuigden hun instemming met de aanwij zing van een hondenuitlaatter- reintje. Het grasperkje tegen over zwembad 't Plaatje, tussen Sportlaan en Rijks waterlei ding, wordt een officieel poep- veldje. door Catlijne Akkermans TERNEUZEN - Het Netwerk Vrijwillige Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen deelt op 11 en 12 de cember in diverse winkelcentra in Terneuzen folders uit met in formatie over haar activiteiten. Op deze manier wil het netwerk de drempel verlagen voor men sen die hulp nodig hebben om deze ook daadwerkelijk te vra gen. Tegelijk wordt geprobeerd nieuwe vrijwilligers te werven omdat daar op dit moment een schrijnend tekort aan is. De stichting Thuiszorg biedt hulp aan mensen die door bij voorbeeld een handicap of ou derdom zelf niet in staat zijn om bepaalde handelingen te ver richten als eten klaarmaken, boodschappen doen, het invul len van papieren en het uitvoe ren van kleine klusjes binnens huis. Ook mensen die eenzaam zijn kunnen een beroep doeno de hulp van Thuiszorg, die dt de mogelijkheid biedt om ee gezellig middagje met hen dot te brengen of een dagje nai buiten te gaan. Verder heeft stichting gespecialiseerde vri willigers in dienst om mensen begeleiden die thuis wensen sterven. Netwerk Vrijwillige Thuiszo: Zeeuws-Vlaanderen bestaatc negen organisaties waarond het Rode Kruis, de Zonnebloe die eenzame mensen gezelschz biedt en het Oppasproject d mensen die thuis iemand ve zorgen de gelegenheid even weg te kunnen. Voor iede organisatie zijn er een aan! vrijwilligers werkzaam, totaal vierhonderd. Alle vn willigers moeten cursussen vt gen en themadagen bijwoni voordat zij begeleiding kunm bieden. Gemeenschappelijke Regeling regionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies BWSZeeuwscl 1 Vlacinderen Het dagelijks bestuur van de Gemeenschap pelijke Regeling voornoemd, maakt bekend dat op maandag 7 december a.s. om I 1.30 uur in vergaderkamer I van het stad huis van Terneuzen een openbare vergadering zal worden gehouden van het algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling regionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies (BWS) Zeeuwsch-Vlaanderen. Terneuzen, 4 december 1998. De voorzitter. K.G. van der Hoofd. GFT-AFVAL GFT-AFVAL Mi'lk i ii i i urlili'-j|i|i,-ikU.i kofficllllrr-. koffiedik, ll k.ill' li.ikkin'ri'l- xmiili'l' Miiili mi i n llm /nkji - kiilli'lukkorrrl» - GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART Het spreekt vanzelf, dat wij u met raad en daad terzijde staan op het gebied van de technische realisatie van uw badkamer. Maar dat vinden we bij Raab Karcher Bouwstoffen niet genoeg. Een badkamer is immers méér dan alleen een wasruimte. Bij een badkamer hoort sfeer en u moet er kunnen genieten van een moment welverdiende rust. Daarom kijken we bij Raab Karcher Bouwstoffen met de ogen van de consument en denken we met de kennis van de vakman. Komt u gerust eens van gedachten wisselen bij een van onze showrooms. Dan kunnen we u laten zien wat we bedoelen. louwerse de priester heet voortaan V Middelburg: Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg, tel. 0118-625055, fax 0118-625153. Terneuzen: Hughersluys 22, 4536 HM Terneuzen, tel. 0115-697051. fax 0115-630273. De meest Vlaamse stad van Nederland WET MILIEUBEHEER - ALG. WET BESTUURSRECHT Beschikking Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 3:44, tweede lid, van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend dat op 1 december 1998 onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend naar aanleiding van een aanvraag van. - J. Delforge-van Hoye, 's-Gravenstraat 372 te Clinge om een revi sie-vergunning wegens het uitbreiden/wijzigen van de indeling van de detailhandel in levensmiddelen en het taxibedrijf door het plaatsen van een koelcel, een diepvriescel en een bovengrondse 1.300 I. die selolietank op het perceel 's-Gravenstraat 372 te Clinge Het besluit wijkt niet af van het ontwerpbesluit; - H. Naessens, Molenstraat 101 te Clinge om een revisie-vergun ning wegens het wijzigen van een vuurwapenhandel door het ver plaatsen van de opslagruimte en het uitbreiden van de opslagcapaci teit op het perceel Molenstraat 101 te Clinge. Het besluit wijkt niet af van het ontwerpbesluit; e.e.a. zoals op de bij de aanvragen behorende bescheiden nader is aangegeven. - E. Coenen, Verboomstraat 4 te Nieuw-Namen om een revisie-ver gunning wegens het wijzigen van een akkerbouwbedrijf op het per ceel Verboomstraat 4 te Nieuw-Namen. Het besluit wijkt niet af van het ontwerpbesluit; A. Walhout, Driehoefijzersstraat 8 te Heikant om een vergunning tot het wijzigen van een ondergrondse tank in een bovengrondse dieselolietank van 2.000 I. op het perceel Driehoefijzersstraat 8 te Heikant. Het besluit wijkt niet af van het ontwerpbesluit; Historische Vestingstad Koopstad Woonstad De aanvragen, het ontwerp van de besluiten, de besluiten en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende zes weken ter inzage op het Bureau Milieu van het Stadskantoor, Grote Markt 21 te Hulst, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur (donderdag tot 17.00 uur). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting worden ver kregen. Bovenbedoelde bescheiden liggen bovendien op 5, 12, 19, 26 december 1998, 2 en 9 januari 1999 van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage op het Bureau Hulst van de Regiopolitie Zeeland, Absdaalseweg 49 te Hulst. Ingevolge artikel 20.6, tweede lid, van de Wet Milieubeheer staat gedurende zes weken na heden beroep open voor: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daaraan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Een beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het besluit wordt van kwacht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt. Indien gedurende de beroepstermijn bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan, wordt het besluit niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Hulst, 4 december 1998. Burgemeester en wethouders van Hulst, De burgemeester, mr. Dr. A. A. L. G. M. Kessen De secretaris, H. Edink WONINGWET BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Hulst maken ingevolge het bepaalde in Ar tikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat zij bouwvergun ning hebben verleend/hebben beslist op een melding bouwvoornemen voor: 1. het bouwen van een halfvrijstaande woning op het adres van Riebeeck- laan 30 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 17 november 1998); 2. het plaatsen van een veranda op het adres Wilhelminastraat 124 te Hei kant (vergunning verzonden d.d. 17 november 1998); 3. het wijzigen van een garage en het plaatsen van een carport en een tuin huisje op het adres van Ossstraat 4 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 17 november 1998), 4. het bouwen van een woning en het plaatsen van een tuinhuisje op het adres Willem Barentszlaan 9 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 17 no vember 1998); 5. het bouwen van een woning op het adres Marco Pololaan 49 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 17 november 1998); 6. het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan voor het bouwen van een kel der en berging op het adres Reijnaert 35 te Nieuw-Namen (vergunning verzonden d.d. 23 november 1998); 7. het bouwen van een woning op het adres Jan Pieterszoon Coenlaan 8 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 17 november 1998); 8. het tijdelijk plaatsen van een nissenhut (max. 3 jaar) op het adres Tiber- ghienweg 45 te Clinge (vergunning verzonden d.d. 25 november 1998); 9. bouwen van een zwembad op het adres Princebolwerk 1 te Hulst (ver gunning verzonden d.d. 25 november 1998); 10. het plaatsen van een tuinhuisje op het adres Tosca 7 te St. Jansteen (ver gunning verzonden d.d. 25 november 1998); 11. het bouwen van een halfvrijstaande woning op het adres Van Riebeeck- laan 28 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 27 november 1998); 12. het vernieuwen van een voorgevel van de woning op het adres Roo- seveltweg 17 te Hulst (vergunning verzonden d.d. 27 november 1998); 13. het bouwen van een tuinhuisje op het adres Linde 8 te St. Jansteen (ver gunning verzonden d.d. 27 november 1998); 14. het plaatsen van een volière op het adres Tabakstraat 19 te Hulst (ver- De gemeente Huls gelegen in het zuidwesten van Nederland, nabij <fc Belgische grens, telt ongeveer 20.000 inwoners gunning verzonden d.d. 27 november 1998); 15. het plaatsen van een dakkapel op het adres Leeghwaterstraat 2 te Huls (vergunning verzonden d.d. 27 november 1998); 16. het verbouwen van een woning op het adres Langedamsedijk 14 te Hulsl (vergunning verzonden d.d. 27 november 1998); 17. het aanbouwen van een carport op het adres Zoutestraat 111 te Huls1 (vergunning verzonden d.d. 27 november 1998); 18. het verbouwen van een woning op het adres Moersluisstraat 12 te Huls (vergunning verzonden d.d. 27 november 1998); 19. het plaatsen van een carport op het adres Schoolstraat 9a te Heikan (vergunning verzonden d.d 27 november 1998); 20. het plaatsen van een berging op het adres Smetstraat 30 te Nieuw- men (vergunning verzonden d.d. 25 november 1998). Op grond van het bepaalde in artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrech kunnen belanghebbenden, binnen zes weken na de verzenddatum van d verleende vergunningen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij on Tevens kan indien bezwaar wordt gemaakt, een verzoek om voorlopige vooi ziening bij de president van de rechtbank worden ingediend. Hulst, 4 december 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. dr. A.A L.G.M. Kessen, burgemeester H. Edink, secretaris WONINGWET BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Hulst maken ter voldoening aan het be paalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat bij hen bouwaanvragei zijn ingekomen tot: I. het bouwen van een garage op het adres Gentsestraat 54 te Hulst; i; 2. het bouwen van een berging op het adres Sasdijk 17 te Hulst; p 3. het wijzigen van een gevel op het adres Overdamstraat 14 te Hulst; 4. het verbouwen/uitbreiden van een woning op het adres Hulsterloostrail 131 te Nieuw-Namen; I 5. het bouwen van een woning op het adres Linde 12 te St Jansteen. Hulst, 4 december 1998 Burgemeester en.wethouders voornoemd, j. mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen, burgemeester H. Edink, secretaris ARTIKEL 18A WET R.0. Pi De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis dat het college vak burgemeester en wethouders voornemens is in afwijking van het ter plaat geldende bestemmingsplan, met toepassing van artikel 18a van de Wet oh de Ruimtelijke Ordening, toestemming te verlenen voor het uitvoeren vanoih derstaand bouwplan. - het plaatsen van een container op het adres Tragel 6b te St. Jansteen. Met ingang van 7 december 1998 ligt het bouwplan gedurende twee weker op de afdeling Stads- en Dorpsontwikkeling van de gemeentesecretarie, kil mer 208 (bureau bouwen en wonen), voor een ieder ter inzage. Een ieder di| bedenkingen heeft tegen het bouwplan, kan die gedurende voornoemde teijr mijn schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 4 december 1998 g De burgemeester van Hulst, I mr.dr. A.A.L.G.M. Kessen MANDAATBESLUIT TOEZICHTHOUDERS Burgemeester en wethouders van Hulst, maken ingevolge het bepaalde in ai| tikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat zij hun taak voo het uitoefenen van het bouw- en woningtoezicht, zoals vermeld in artikiE 100, lid 1 onder b van de Woningwet, hebben gemandateerd aan de volgers; de ambtenaar mejuffrouw P.L.E. IJzermans. Bovengenoemde personen hebben op grond van dit mandaatbesluit in gev van in artikel 11.1 van de gemeentelijke bouwverordening voorkomende situj aties de bevoegdheid tot het stilleggen van bouwwerkzaamheden. Dit besluit treedt in werking met ingang van de achtste dag na de datum va^ deze bekendmaking. Hulst, 4 december 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. dr. A.A.L.G.M. Késsen, burgemeester H. Edink, secretaris OPENBARE VERGADERINGEN GEMEENTE HULST W In de maand december 1998 vindt op donderdag 17 december 1998 in olie raadzaal van het Stadskantoor te Hulst om 19.30 uur de vergadering van c«t gemeenteraad van Hulst plaats. p: Hieraan voorafgaand vinden de volgende vergaderingen van gemeentelijk hi adviescommissies plaats: to Commissie Sociale Zaken en Werkgelegenheid woensdag 9 december 1998 Commissiekamer Stadskantoor Hulst 19.30 uur Commissie Stads- en Dorpsontwikkeling, donderdag 10 december 1998 Commissiekamer Stadskantoor Hulst 16.30 uur Commissie Financiën donderdag 10 december 1998 Commissiekamer Stadskantoor Hulst 19.30 uur Evenals de vergadering van de gemeenteraad zijn vergaderingen van meentelijke adviescommissie openbare vergaderingen. Hulst, 4 december 1998 De burgemeester, mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen De secretaris, H. Edink de ge

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50