Rody Hoegee wil snel zekerheid Aardenburg is klaar voor promotie PZC sport vrijdag 27 november 1998 z 31 Goese keeper van Willem II wil hogerop in betaald voetbal tussen schelde en grens vooruitzicht Gemengde l gevoelens bij s_ Morres/Hulst Terneuzense Boys aast op revanche tegen Kogelvangers door Jasper van der Bliek BREDA - Hij voetbalde samen met spelers als Kluivert, See- dorf, Zenden en Van Bronck- horst. „Dat kan ik nog steeds bijna niet geloven. Mijn naam klinkt raar in dat rijtje." Op zijn vijftiende door Feyenoord weg gekaapt bij Kloetinge. Sinds dien zat hij altijd bij een prof club. Speelde een EK en WK voor de jeugd. Toch had hij nim mer een basisplaats en raakte een beetje in de vergetelheid. Desondanks is Rody Hoegee (21) ervan overtuigd dat zijn kans snel komt. De Goese doelman speelde naast Kloetinge en de Feye- noord-jeugd bij Willem II, Sparta en opnieuw bij de Til- burgse club. Momenteel is hij er derde doelman. Een positie die ogenschijnlijk weinig perspec tief biedt. „Aan de ene kant is dat zo", vertelt Hoegee. „Ik heb twee keepers voor me, Van Fes- sem en Sensei, en ik train met het tweede, terwijl het voor mijn niveau beter is om met de selec tie mee te doen. Aan de andere kant ben ik pas 21 en breken de meeste keepers pas op latere leeftijd door. Daar put ik hoop uit. Ik weet dat ik goed genoeg ben om op eredivisieniveau mee te kunnen. Nu moet ik de kans nog krijgen." Hoegee zat in de selectie voor het Europees Kampioenschap onder achttien jaar in 1994, en een jaar later bij de groep voor het WK voor jeugdspelers. Na genoeg al zijnmedesplers uit die periode zijn tegenwoordig on der de pannen bij clubs als Ajax en Feyenoord. Sommigen zelfs bij Barcelona of Real Madrid. Hoegee zit bij het tweede van Willem II. „Jekandaarverkeer- de conclusies uit trekken. Je moet niet vergeten dat ik slechts 21 ben en doelman. De twee an- I dere keepers uit die periode, Van Fessem en Westèrveld, zijn in- 1 derdaad verder dan ik, maar zij zijn ook twee jaar ouder. Het is zo dat voor mij de tijd wel een beetje gaat dringen. Ik heb het bij Willem II naar mijn zin, maar I ik wil meer. Ergens vaste keus worden of tenminste op de bank bij een goede club." Hoegee, die tegenwoordig sa- I menwoont in een buitenwijk van Breda, vindt dat hij veel Rody Hoegee: „Ik blijft doorgaan, want ik weet dat ik het kan." pech heeft gehad. „Het is twee keer gebeurd dat ik ernstig ge blesseerd raakte, net op het punt dat ik een vaste plek als re- serve-keeper zou krijgen. Dat was bij Sparta en Willem II. Ik was dan weer zo lang uit de rou latie dat ik terug naar het twee de moest. Gewoon domme pech, maar wel frustrerend én slecht voor mijn carrière. Want ik ben normaal gesproken helemaal niet blessuregevoelig." Ook on langs nog was de Zeeuwse doel man geblesseerd. „Tijdens een training aan het einde van het vorig seizoen, brak ik mijn en kel. De dokter zei dat ik daar ze ven maanden voor uit moest trekken, tegen december zou ik fit zijn. Mooi niet, binnen drie ënhalve maand was mijn enkel genezen. Wonderbaarlijk snel. Ik ben nu bijna klaar met revali deren en verwacht over drie we ken helemaal fit te zijn." Blessure Ondanks het stroeve verloop van zijn loopbaan op dit mo ment blijft Rody Hoegee goed gemotiveerd, al is dat niet altijd even makkelijk. Ik heb er na tuurlijk wel eens de balen van, zeker als ik op beslissende mo menten een blessure krijg. Maar ik blijft doorgaan, want ik weet dan ik het kan. Daarnaast moet je geluk hebben. De juiste men sen moeten je zien op de mo menten dat je goed speelt. Het is wel zeker dat ik niet te lang meer doorga zoals nu.". Ik wil zekerheid, ook voor mijn vriendin. Aan het eind van dit seizoen beslis ik wat ik doe. Of ik blijf of wegga, want er is be langstelling van andere clubs. Maar wat is wijsheid? Het is een moeilijke beslissing." Twijfel knaagt vooralsnog niet. „Nee. Ik weet zeker dat het me lukt om een volwaardige doelman te worden. Mijn kwaliteiten zijn goed genoeg." Er is nog een reden dat de bijna 22-jarige keeper snel hogerop foto PZC wil. „De Olympische Spelen in 2000. Daar wil ik ontzettend graag bij zijn. Ik weet dat ik nu niet bij de selectie zit, maar dat kan veranderen. Als ik ergens goed speel, veel ballen pak, kan ik best nog geselecteerd worden. Maar ja, dan moet er snel iets ge beuren. Als derde keeper van Willem II kom je niet bij Jong Oranje." Op het moment is het met de aandacht rond zijn persoon rus tig. „Er is een tijd geweest dat ik vaak in de krant stond en ieder een wist waar ik mee bezig was. Tegenwoordig is het anders. Nu vragen mensen in Goes wel eens: waar speel je tegenwoordig?" Hoegee ziet er oud uit voor zijn 21 jaar. „Ik denk dat ik een voor sprong heb op jongens van mijn leeftijd. Al heel vroeg ben ik voor de leeuwen geworpen. Toen ik een ventje van zestien was ging ik elke dag met de trein naar Rotterdam om te trainen bij Feyenoord. Daar werd ik keihard aangepakt door Pim Doesburg. Het is voorgekomen dat ik huilend thuiskwam. Ook was het voetbal daar technisch en conditioneel veel harder. Ik werd gedwongen om me vol wassen te gedragen en op te stel len. Dat ging bij mijn andere clubs ook zo. Mijn carrière is tot nu toe één groot leerproces ge weest." Publiekswissel Eén keer stond de sympathieke sporter in een eredivisiewed strijd tussen de palen. „Dat zal ik nooit vergeten. Het was mei vorig jaar. Sparta-RKC, de af- scheidswedstrijd van Edward Metgod. Vijf minuten voor tijd kreeg hij een publiekswissel. Ik mocht erin. Het enige dat ik kon denken was 'kijk, ik sta in de eredivisie'. Onwerkelijk bijna." Als klein mannetje wilde Roy Hoegee al voetballen. Die droom is nooit veranderd. „En nu bén ik voetballer. Eigenlijk moet ik niet eens zeuren dat ik derde keeper bij Willem II ben." Duizenden jongens zouden daarvoor tekenen. Naast pech heb ik ook geluk gehad in de sport. Want om vanuit Zeeland door te breken naar grote prof clubs is al heel bijzonder." Hoe wel hij er al een tijd niet meer woont, heeft Hoegee nog steeds binding met Zeeland. „Elke woensdag werk ik in een snow- boardzaak in Goes. Leuk voor de afwisseling en dan kan ik ook bij mijn ouders langs. Gek ge noeg werkt mij vriendin, die uit Breda komt, ook twee dagen per week in Goes. Bij een parfum7 zaak. Dus we komen nog vaak genoeg in Zeeland." In Hoegee's toilet hangt een aantal foto's. „Ze zijn wel rede lijk. hè? Ik heb een tijdje model lenwerk gedaan. Had ik trou wens ook een baan in kunnen krijgen, maar ik heb gekozen voor de sport. Ik doe ook nog een Schoevers-opleiding in Rotter dam, maar dat is maar om er iets bij te doen. Wat ik wil is voetbal len." HULST - Met twee overwinnin- e- gen op rij hebben de volleybal- Iers van Morres/Hulst in de tweede divisie C de stijgende lijn te pakken. De ploeg ont- vangt morgen om 17.00 uur So- vicos. De tegenstander uit Rijs- 9~ wijk totaliseerde uit de eerste 3ls zeven duels twee punten meer dan Morres/Hulst. „Morgen _j wordt bepaald of we de rest van het seizoen tegen degradatie spelen of niet", beseft trainer Jan Schut. De oefenmeester leeft met ge- mengde gevoelens naar het duel itoe. Jan Schut is tevreden over l de vorderingen van zijn team en weet dat zijn ploeg de afgelopen u-drie jaar in de tweede divisie van Sovicos verloor. ik heb ze in Rotterdam de finale van een toer- denooi tegen Rijnmond zien spe- Toen vond ik ze goed", her innert hij zich. „Toch moet er iets goed fout zitten bij die latploeg, omdat ze maar twee pun- je-ten meer hebben dan wij." deed vrijwillig stapje terug naar de tweede erflivisie, maar leed de eerste vijf verlies. „We spelen met iets meer vastigheid en lalmeer in balans." De tegenstan- temers van de laatste weken kre- msen daardoor minder gelegen- temeid om van Zeeuwse fouten te dèrofiteren. „Blokkerend zijn we geteter geworden, maar de stij- lijn zit hem vooral in een verdediging", vindt ;erèchut. m^Daar wordt op de training veel i déan gewerkt. Wie weigert naar neiien bal te gaan, moet zich tien Toieer opdrukken of bijvoorbeeld Onder mom van een lolletje wordt lat geaccepteerd. In de wed- Jt rij den zien we daar positieve Ungen van terug." Robbie van de Wijnckel en Dwight van Hulle steunpilaren van vijfdeklasser door Barry van der Hooft AARDENBURG - Nadat Aar denburg in de voorgaande twee seizoenen promotie niet kon af dwingen, moet het dit seizoen dan eindelijk gaan gebeuren. De zondag-vijfdeklasser, die de eerste plaats op de ranglijst be zet, ligt op schema. Twee be langrijke schakels binnen het elftal van trainer/speler Henk Ottens zijn Robbie van de Wijnckel (18) en Dwight van Hulle (17). Beiden zijn er in ge slaagd om een basisplaats te veroveren, en samen met Chris tian Brakman, Mike Laureyns en Michel Cocquit vormen zij de jonge garde binnen de Aarden- burgse selectie. Robbie van de Wijnckel en Dwight van Hulle groeiden sa men op in het naast Aardenburg gelegen Eede. Van jongs af aan voetbalden ze samen op het schoolplein en in de jeugd bij Aardenburg. Nu vormen ze sa men met onder anderen Frans van Dongen en routinier Gerrie Blaakman de as van het eerste elftal van Aardenburg. Dat ze al lang samen spelen, is volgens hen een van de redenen waarom ze elkaar in het veld zo makke lijk vinden. Van Hulle: „Als aanvallende middenvelder moet ik zorgen voor de aanvoer naar de spitsen en dus gaan veel ballen van mij naar Robbie. Robbie en ik vin den elkaar soms blindelings, maar het moet niet te eentonig worden. Ik ben er door de trai ner al een aantal keren op gewe zen dat ik verder moet kijken dan Robbie." Op vijftienjarige leeftijd maak te Dwight van Hulle in het sei zoen '96/'97 zijn debuut in het eerste elftal van Aardenburg. Net voor de winterstop mocht hij invallen tegen Sluis. Sinds die wedstrijd was hij bijna iede re week één van de veertien. Het seizoen dat daarop volgde, was voor Van Hulle minder succes vol. Door de ziekte van Pfeiffer was hij drie maanden uit de rou latie en na de winterstop lag hij er nog eens een maand uit door een operatie aan de blindedarm. Robbie van de Wijnckel (rechts) en Dwight van Hulle groeiden samen op in het naast Aardenburg gelegen Eede. Van jongs af aan voetbal den ze samen op het schoolplein en in de jeugd bij Aardenburg. foto Peter Nicolai Onnodig Dit seizoen gaat zijn ploeg voor promotie. Volgens Van Hulle moet het lukken: „We hebben kwaliteiten genoeg en iedereen binnen onze ploeg is ervan over tuigd dat we kampioen moeten kunnen worden. Het zal in mijn ogen gaan tussen Hulsterloo, Zeelandia, Domburg en eventu eel Jong Ambon. De enige wed strijd die we dit jaar hebben ver loren, was tegen Hulsterloo. Bij 0-0 kwam Hulsterloo met tien man te spelen. We verloren on nodig met 4-3. Vorig seizoen hebben we te veel van zulke wedstrijden gespeeld. We lieten telkens punten liggen tegen ploegen uit de onderste regio nen, maar tegen de hooggeklas- seerde ploegen speelden we altijd goed. Tegen de latere kampioen Vogelwaarde stonden we bijvoorbeeld twee keer met 3-1 voor. Daarna bleven we te aanvallend spelen en gingen óp zoek naar de 4-1maar in plaats daarvan werd het dan nog 3-3. Dit seizoen moeten we toch pro beren om op zulke momenten slimmer te spelen. Robbie van de Wijnckel is de oudste van het duo en hij staat bekend als een speler met een neusje voor de goal. Hij was vo rig jaar dan ook topscorer van zijn ploeg. Van de Wijnckel:Ik ben vorig jaar na 26 wedstrijden op 25 doelpunten geëindigd en ik hoop dat totaal dit jaar te eve naren of misschien wel te verbe teren. Op dit moment hebben we acht wedstrijden gespeeld en ik heb acht doelpunten gemaakt, dus ik lig op schema." Vriendenploeg De spits zou met zijn ploeg graag een klasse hoger spelen. Van de Wijnckel denkt dat Aar denburg dat niveau moet aan kunnen: „Met deze groep durf ik zelfs te zeggen dat we bij de eer ste vijf kunnen eindigen. In de vierde klasse speel je tegen meer voetballende ploegen dan in de vijfde klasse en ik denk dat dat ons wel zal liggen. We hebben in de voorbereiding van Sluiskil gewonnen, we verloren nipt van IJzendijke en voor de beker wonnen we van Breskens. In al die wedstrijden waren we toch de betere ploeg. Dat zegt toch wel iets over de kracht van onze ploeg." De sfeer bij Aardenburg is uit stekend, vinden Van Hulle en Van de Wijnckel. „Die is super. Het is altijd gezellig, we hebben een echte vriendenploeg. Op vrijdagavond na de training is de hele ploeg in de kantine te vinden en we zijn pasgeleden met bijna de hele groep in Brug ge wezen stappenDie avonden staan altijd onder leiding van routinier en sfeermaker Michel van de Walle, die op het voetbal veld en ver daarbuiten als 'Wal- ly' door het leven gaat. Van de Wijnckel: „Wally is prettig ge stoord en je weet nooit wat je van hem kunt verwachten. Zo is hij bijvoorbeeld een tijdje als Ravawally door het leven ge gaan. Hij had namelijk van de ene op de andere dag zijn haar geblondeerd en leek toen spre kend op Fabrizio Ravanelli." Kaatsen Ook over trainer Henk Ottens zijn de twee zeer te spreken. Van de Wijnckel: „Toen ik voor het eerst onder hem ging trainen, had ik nog nooit van kaatsen ge- hooi-d. Dat begin ik nu steeds beter onder de knie te krijgen. Als Henk meedoet, is het voor mij ook altijd veel lekkerder voetballen. Ik kxijg altijd veel bespeelbare ballen van hem, want hij heeft natuurlijk nog steeds een fantastisch inzicht." Toch zit er volgens de twee ook wel een minpuntje aan het mee spelen van Ottens. Van Hulle: „Bij balbezit voegt Henk veel toe aan onze ploeg, maar zijn conditie is natuurlijk niet meer zoals die is geweest. Daarom laat hij bij balveidies nogal eens een steekje vallen. Het gevolg is dan dat de organisatie meestal direct weg is." Maar het Aardenburg-tweetal beleeft veel plezier aan de trai ningen Henk Ottens en ze hopen dat hij ook volgend seizoen hun trainer is. Van Hulle: Als we geen kampioen worden, denk ik dat hij zijn heil ergens anders gaat zoeken. Daarom moeten we gewoon zorgen dat we kam pioen worden. Dan heeft hij een goede reden om te blijven." Michel de Vries waarschuwt voor de kracht van Rood Wit: „Een ploeg die rare uitslagen kan maken." foto Charles Strijd door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Eerst was er de regenperiode, daarna de vrieskou. De ware voetbal liefhebbers worden dit sei zoen wel erg op de proef ge steld en nóg lijkt het eind niet in zicht. De competitie is dit weekeinde alweer aan de dertiende speeldag toe, maar de meeste ploegen hebben nog maar zeven, hooguit acht wedstrijden afgewerkt. De dertiende speeldag houdt in de klassen met twaalf teams in elk geval de returns in van de wedstrijden, die op de openingsdag werden ge speeld. Zo staan op het pro gramma onder meer: Longa- HW'24, Rood Wit-Terneu- zen, Axel-Patrijzen, Terneu zense Boys-Kogelvangers en AZ W-Bevelanders. Als er zondag al gevoetbald kan worden, treedt HW'24 in Tilburg tegen Longa aan zonder Pieire Withagen. De aanvaller is niet alleen voor één wedstrijd geschorst, maar kampt ook nog met een blessure aan het kuitbeen. Een twijfelgeval vormt ver der middenvelder Eddy van de Bosch. Longa, zo herinnert laatste man Dennis Rietj ens zich nog van de eerste speeldag van dit seizoen, is 'een goed voetballende ploeg met een paar goeie spitsen'. Thuis won HW'24 met 1-0 in een wedstiijd die alle kanten op kon. „Het was echt zo'n wed strijd van: wie als eerste scoort, die wint. Gelukkig waren wij dat", aldus Riet- jens. Longa neemt op dit mo ment de vierde plaats in met een totaal van dertien punten uit zeven duels. HVV telt vijf punten minder. Terneuzen Terneuzen komt zondag op eigen veld in actie tegen mid denmoter Rood Wit met een ploeg die op een groot aantal plaatsen zal afwijken van het elftal, dat de heenwedstx-ijd met 4-2 won. Zo zijn Danny Magito en Jos Kayser nog ge schorst en zijn Antoine Thoen, Patrick de Meijer en Tom Nieuwelink gebles seerd. Tenig bij de selectie is weer wel Danny van de Vel de, maar die zal - verwacht verdediger Michel de Vries - 'hooguit op de bank zitten'. Rood Wit ging de competitie van start als een van de be- langiïjkste concurrenten van Terneuzen in de strijd om de eerste plaats, maar blijkt tot nu toe niet meer dan een mo daal elftal. „Toch is het een ploeg die rare uitslagen kan maken", Waarschuwt De Vries. „Ze kunnen van ieder een verliezen, maar ook van iedereen winnen." Axel Axel heeft voor de thuis- wedstijd van zondag tegen Patrijzen minder zorgen wat de opstelling betref t. Zeker is dat Niki de Wolff en Job Zwe- gers zullen ontbreken en in het ongunstige geval zijn ook Harald Verschueren (privé- omstandigheden) en Menno van Gremberghe (knie) niet beschikbaar. Van dat laatste gaat verdediger Patrick de Gughteneire vooralsnog ech ter niet uit. Patrijzen, herin nert hij zich van de met 2-1 verloren heenwedstrijd, is een tegenstander 'die vanuit een gesloten verdediging speelt en altijd op de counter loeit'. De Gughteneiie ver wacht dan ook een 'lastige wedstrijd'. Dat neemt niet weg dat „Axel moét winnen om aansluiting te houden met de middenmoot", aldus de achttienjax-ige voorstop- pei'. Terneuzense Boys Terneuzense Boys komt mor gen op eigen veld in actie te gen Kogelvangei's zonder de nog geblesseerde Mare de Kunder Mogelijk zijn weer wel Onno Ribbens en Kees Schieman inzetbaar; maar dat blijft afwachten tot het laatste moment. Uit verloor Terneuzense Boys met 2-1 van de huidige nummer vijf van de ranglijst, maar dat heeft de Terneuzenaren ex- niet van kunnen weerhouden om samen met Kapelle de lei ding te nemen. „Het gaat bo ven veiwachting goed", vindt ook aanvaller Marco Faassen. „Maar dan nóg: thuis tegen Kogelvangei"s hebben we nog wat goed te maken." Dat moet kunnen ook, denkt hij. „Zeker als we ons normale niveau kunnen halen." AZVV AZW speelt morgen de thuiswedstrijd tegen Beve landers met wellicht dezelf de ploeg die de laatste weken tweemaal won en eenmaal verloor. Johnny Dieleman, Patiïck Baumgarte en Theo Hannj' zijn de enigen die nog ontbi'eken. De2-l-nederlaag tegen Heinkenszand kon trainer Robbie de Muij nek overigens niet verontrusten. „We hebben zaterdag best goed gespeeld", zei hij begin deze week. „Een beetje in de lijn van de wedstrijden daar- vooi-. We spelen nu alweer een aantal weken in nagenoeg dezelfde opstelling en ik moet zeggen dat dat toch te merken is." Bevelandei-s is een ploeg waax-van AZVW 'normaal gesproken moet kunnen win nen', aldus De Muijnck. Uit trok AZW al met 3-2 aan het langste eind. Vierde klasse In de vierde klasse van het zondagvoetbal houdt de der tiende speeldag van de com petitie een vrije dag in voor koploper IJzendijke. Wel in actie komen de nummers twee en dx-ie van de ranglijst, RCS en Hoofdplaat. Beide ploegen treffen elkaar in Oost-Soubux-g en moeten on derling uitmaken wie voor lopig als de belangi-ijkste concurrent van IJzendijke gezien moet worden. Breskens speelt thuis tegen MOC'17 en Steen gaat op be zoek bij FC Bergen. Verder op het programma staan nog: Clinge-Luctor'88, Sluiskil- PIansweei*tse Boys en niet te vergeten Hontenisse-Vogel- waarde, de aloude derby die vooral in Oost-Zeeuws- Vlaanderen aanspreekt. In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal verdedigt Zaamslag zijn eerste plaats tegen Cadzand (thuis). Spui krijgt bezoek van het laag ge klasseerde SVD. Mtona

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 61