Grof smijtwerk door klei en zand Rody Hoegee wil snel zekerheid PZC Nationale titel 500cc is wens van motorcrosser Kees van Rumpt sport 31 tussen burgh en bru Mevo hoopt op punt tegen Brouwershaven vooruitzicht vrijdag 27 november 1998 Zierikzee-trainer Bert Pentury kan geen beroep doen op Jarno Ver meulen. De middenvelder is geschorst. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman DIRKSLAND - Voor motor crosser Kees van Rumpt bete kent het voortjakkeren van zijn watergekoelde Honda door het zware zand of de vette klei een ontspannende inspanning. Af- gelopen seizoen sleepte de 27- jarige Dirkslandse coureur het 3 kampioenschap 500cc van de i Axelse crossclub RES in de - wacht. Zijn grootste wens is om a ooit nog eens Nederlands kam- - pioen in de 500cc te worden. Het i grote voorbeeld voor de bijna twee meter lange crosser is va der Kees, die zijn motorfiets pas aan de wilgen hing toen hij Abraham zag. Evenals in zo vele andere spor ten en huishoudens heeft ook Kees van Rumpt het crossen met depaplepel ingegoten gekregen, a De geboren en getogen Stadte- s naar was al op heel jeugdige a leeftijd in het rennerskwartier - bij menige cross aanwezig. „Ik t weet niet beter dan dat mijn va- s der met crossen bezig was. Ik heb nog foto's waarop ik als klein ventje op de tank van mijn vaders BSA zit. Dat geluid en getril van die motor vergeet je je leven niet meer", vertelt Van Rumpt met glimmende ogen. Na jaren van zeuren om een ei- gen motor kreeg hij op elfjarige t leeftijd zijn eerste crosser. „Ik s had al zolang gevraagd wanneer r ik een crosser zou krijgen, dat ik op een gegeven moment dacht er 1 nooit een te krijgen. Maar op een avond zei mijn vader tegen me dat hij ergens een leuke crosser voor mij had zien staan. En of ik die misschien wilde hebben. Zo kreeg ik toch ineens mijn eerste 80cc Honda van een jaar oud", herinnert Van Rumpt zich nog als de dag van gisteren. I Eigen baan In die dagen, begin jaren tach tig, was Flakkee nog een cross circuit rijk. Achter de buiten dijk bij Herkingen had MC Flakkee toentertijd een eigen - baan. Kees van Rumpt reed ver- p volgens in 1982 zijn eerste wed- strijd op dat circuit. „Ik trainde - verder niet, maar reed eigenlijk alleen maar wedstrijden in het weekeinde. Met de fiets naar school elke dag was voldoende - training. De eerste paar keer dat ik op de motor reed, had ik tel- ,2 Dressuur in Bru nu ook op vrijdag BRUINISSE - De belangstel- g ling voor de dressuurwedstrijd 3 van de Sasruiters in Bruinisse is zo overweldigend, dat men zich - genoodzaakt ziet om ook van- avond (vrijdag) een deel van het n' programma af te werken. 3' Secretaresse Gre Rosmolen van de ruiterclub uit Dirksland: „Blijkbaar wil in Bruinisse ie- dereen aan de bak. Lang voor- dat de inschrijvingen van de j verenigingen binnenkwamen, liep het al storm met individuele 3 aanmeldingen. Gelukkig kun- 2 nen we nu op vrijdag beginnen, anders had ik nog meer mensen 2 teleur moeten stellen. e Met Wanda Prins met Jean Rho- de en Marian Jumelet met Al ii bert H heeft de organiserende vereniging in de klasse Z2 een n belangrijke troeven in handen. '•|Êij mogen echter op de nodige j tegenstand rekenen van de Oud _:Beijerlandse Ivor G. En ook de Middelburgse Paulien Rau- n camp met Silva D is voor de thuisrijders zeker geen te on- derschatten tegenstander. In de klasse Z1 is Eppo Roovers biet Jacomino de uitgesproken favoriet. Maar ook hier brengen de Sas- ruiters met Jolanda Mijs met de e viervoeter Bon Vivant een com- i- binatie in de ring die in staat moet worden geacht om I Roovers beentje te lichten. a Bijzonder veel spanning ver- wacht Gre Rosmolen in de klas- se M2. „Hierin komen een aan- tal combinaties in de ring die op jacht gaan naar het laatste 7 winstpuntje voor de promotie naar de klasse Zl. Combinaties waar ik veel van verwacht en voor een aantrek kelijke wedstrijd borg staan. Mieke Roovers is een van de deelnemers in deze rubriek, die J met Kabor de felbegeerde pro- motie in de piste van manege Aquadelta denkt te bewerkstel- e ligen. Zaterdag eindigde de n amazone uit Kruiningen in Hei- - kant op de tweede stek. Esther Bogerman uit Bruinisse heeft met Jewel Jordy ook nog maar slechts één bonuspuntje o nodig om de overstap naar de klasse Z. te maken. In de klasse Ml ligt de strijd om het oranje lint volledig open. h Tessa Wildebeest met Libert as, e Ida Sinke met Liason en Loes Cevaal met Harriette zijn al we- n ken aan elkaar gewaagd. Of wordt het toch Ingrid Verburg, .- die afgelopen zaterdag in de strijd om de Gouden Ruif in bij haar debuut in deze klasse Luca Cagabra met fraaie cijfers verrassend naar de tweede stek stuurde. kens het gevoel hem niet onder controle te hebben. Als ik de koppeling op liet komen, voelde je de motor zo van onder je weg trekken. Ik dacht dan 'wat ge beurt er nu allemaal'. En ook voor het springen had ik in het begin angst. Het nemen van klippen en bochten ging me al vrij snel goed af. Ik had al die ja ren natuurlijk al veel van mijn vader gezien en dat bracht ik nu zelf in de praktijk. Echte training of coaching heeft Van Rumpt junior nooit van zijn vader gekregen. „Hij heeft me wel altijd veel adviezen gege ven. Zo weet ik nog dat hij altijd zei 'ga bij de start zo dicht moge lijk bij de starter staan'. Dan het WK voor jeugdspelers. Na genoeg al zijn medesplers uit die periode zijn tegenwoordig onder de pannen bij clubs als AjaxenFeyenoord. Sommigen zelfs bij Barcelona of Real Ma drid. Hoegee zit bij het tweede van Willem II. „Je kan daar verkeerde conclusies uit trek ken. Je moet niet vergeten dat ik slechts 21 ben en doelman. Veel pech Hoegee, die tegenwoordig sa menwoont in een buitenwijk van Breda, vindt dat hij veel pech heeft gehad. „Het is twee keer gebeurd dat ik ernstig ge blesseerd raakte, net op het punt dat ik een vaste plek als. reserve-keeper zou krijgen. Dat was bij Sparta en Willem II. Ik was dan weer zo lang uit de roulatie dat ik terug naar het tweede moest. Gewoon domme pech, maar wel frus trerend én slecht voor mijn konjenamelijkzien wanneer hij het hek liet zakken en dan ben je een fractie sneller weg dan de rest van het veld. Ook heeft hij me altijd gewaarschuwd voor springschansen met uitgereden sporen. Die kan je beter rustig nemen en daarna pas weer vol het gas erop. Als je toch springt, kan je namelijk schuin in de lucht komen en zodoende ver keerd neerkomen", aldus junior. Beloning Maar ook tips over bijvoorbeeld het van te voren te voet verken nen van het circuit en geen sprongen doen die je niet aan durft, heeft Van Rumpt maar al te graag ter harte genomen. Zijn carrière. Want ik ben normaal gesproken helemaal niet bles- suregevoelig." Ook onlangs nog was de Zeeuwse doelman geblesseerd. Ondanks het stroeve verloop van zijn loopbaan op dit mo ment blijft Rody Hoegee goed gemotiyeerd, al is dat niet al tijd even makkelijk. „Ik heb er natuurlijk wel eens de balen van, zeker als ik op beslissende momenten een blessure krijg. Maar ik blijft doorgaan, want ik weet dan ik het kan. Daar naast moet je geluk hebben. De juiste mensen moeten je zien op de momenten dat je goed speelt. Het is wel zeker dat ik niet te lang meer doorga zoals nu.". Er is nog een reden dat de bijna 22-jarige keeper snel hogerop wil. „De Olympische Spelen in 2000. Daar wil ik ontzettend graag bij zijn. Ik weet dat ik nu belangrijkste tactiek bestaat er uit dat hij altijd probeert na de start bij de eerste tien rijders te komen. „Die eerste halve ronde is heel belangrijk", vertelt hij. „Het afgelopen seizoen ben ik zodoende heel vaak bij de eerste vijf geëindigd. In twee wedstrij den ben ik totaalwinnaar ge worden. Ik heb weinig andere wedstrijden gereden, maar me helemaal op Axel geconcen treerd. Het kampioenschap is een mooie beloning." In het dagelijks leven is Kees van Rumpt als automonteur- /APK-keurmeester werkzaam in de garage van pa. Dat is waar schijnlijk ook de reden dat de kersverse kampioen niet of nau- niet bij de selectie zi t, maar dat kan veranderen. Als ik ergens goed speel, veel ballen pak, kan ik best nog geselecteerd worden. Maar ja, dan moet er snel iets gebeuren, Als derde keeper van Willem II kom je niet bij Jong Oranje." Voorsprong Hoegee ziet er oud uit voor zijn 21 jaar. „Ik denk dat ik een voorsprong heb op jongens van mijn leeftijd. Al heel vroeg ben ik voor de leeuwen geworpen. Toen ik een ventje van zestien was ging ik elke dag met de trein naar Rotterdam om te trainen bij Feyenoord. Daar werd ik keihard aangepakt door Pim Doesburg. Het is voorgekomen dat ik huilend thuiskwam. Ook was het voet bal daar technisch en conditio neel veel harder. Ik werd ge dwongen om me volwassen te foto Marijke Folkertsma welijks met materiaalpech van doen heeft. Na elke wedstrijd haalt hij zijn Honda uit elkaar en onderhoudt elk belangrijk onderdeel tot in de puntjes.Het crosstalent kwam overigens op vrij ongewone wijze in de halve liters terecht. Nog geen jaar na dat Van Rumpt zij n eerste motor had gekregen, nam het dieven gilde bezit van zijn trots. „Dan sta je heel raar te kijken als je machientje zomaar weg is. Ik weet nog dat ik toen erg teleur gesteld was in de mensheid." Al snel kwam er een nagelnieuwe watergekoelde 80cc. „In het eerste jaar waren er geen pro blemen, maar in het tweede jaar ging hij telkens kapot. Dat kost- gedragen en op te stellen. Dat ging bij mijn andere clubs ook zo. Mijn carrière is tot nu toe één groot leerproces geweest. Eén keer stond de sympathieke sporter in een eredivisiewed strijd tussen de palen. „Dat zal ik nooit vergeten. Het was mei vorig jaar. Sparta-RKC, de af- scheids wedstrijd van Edward Metgod. Vijf minuten voor tijd kreeg hij een publiekswissel. Ik mocht erin. Het enige dat ik kon denken was 'kijk, ik sta in de eredivisie'Onwerkelij k bij - na." Als klein mannetje wilde Roy Hoegee al voetballen. Die droom is nooit veranderd. „En nu bén ik voetballer. Eigenlijk moet ik niet eens zeuren dat ik derde keeper bij Willem II ben." Duizenden jongens zou den daarvoor tekenen. Naast pech heb ik ook geluk gehad in de sport. Want om vanuit Zee- te veel ergernis en geld", weet hij nog. Toen zijn motor het weer eens liet afweten had vader Kees een voorstel aan zijn toen veertien jarige zoon. „Mijn vader nam me mee naar de garage waar nog een oude 500 stond en zei 'pro beer deze maar'. Van 80cc naar 500cc was natuurlijk wel wen nen, maar het ging best goed. Ik ben er in ieder geval altijd bij gebleven en blijf er ook in de toekomst op rijden." Het unieke geval wil dat het in die tijd ge beurde dat zowel vader als zoon Van Rumpt tijdens dezelfde wedstrijd aan het starthek ston- derr. Diepste In de koningsklasse hoopt Van Rumpt ooit nog eens Neder lands kampioen te worden. „Dat zou ik schitterend vin den", klinkt het uit het diepste van zijn hart. Wanneer de natio nale cross-top vervolgens ter sprake komt kijkt de Flakkeese crosser net name op tegen de Brabantse snelheidsduivel Gert-Jan van Doom. „Gert-Jan was vroeger altijd een grote woesteling. De laatste jaren is hij echter ovei'gegaan op een snelle mooie rijstijl. Soms rijdt hij nog wel eens bruut, maar dan is dat wel bekeken. Zelf hou ik ook van lekker hard lijden, maar ook van een beetje show maken voor het publiek, want daar komen ze toch ook voor. Als de omstandigheden het toe laten zal ik het niet nalaten om een lange bocht in speedway stijl te nemen. Dat is dan niet de snelste manier, maar wel spec taculair." Na zestien jaar gooi- en smijt- werk is Kees van Rumpt ernsti ge blessures vooralsnog gespaard gebleven. „Ik heb ge lukkig nog nooit echt zware val- paiiijen of ernstige blessures meegemaakt. Ooit heb ik wel eens een dag of vier in het zie kenhuis gelegen. Tijdens een Koniginnecross in Herkingen werd ik hai'd aangereden en viel ik met een klap tegen de grond. Ik heb vier dagen niets gegeten en achteraf bleek gelukkig dat er niets aan de hand was", ver telt Van Rumpt, die hoopt in de nabije toekomst weer op een crosscircuit nabij zijn woon plaats te kunnen lijden. land door te breken naar grote profclubs is al heel bijzonder." Hoewel hij er al een tijd niet meer woont, heeft Hoegee nog steeds binding met Zeeland. „Elke woensdag werk ik in een snowboardzaak in Goes. Leuk voor de afwisseling en dan kan ik ook bij mijn ouders langs. Gek genoeg werkt mij vrien din, die uit Breda komt, ook twee dagen per week in Goes. Bij een parfumzaak. Dus we komen nog vaak genoeg in Zeeland." In Hoegee's toilet hangt een aantalfoto's. „Zezijnwelrede- lijk, hè? Ik heb een tijdje mo dellenwerk gedaan. Had ik trouwens ook een baan in kun nen krijgen, maar ik heb geko zen voor de sport. Ik doe ook nog een Schoevers-opleiding inRotterdam, maar dat is maar om er iets bij te doen. Wat ik wil is voetballen." Frans Evers ZEERKZEE - De grote klapper van komend voetbalweekend is de derby tussen kampioenskan didaat Brouwershaven en debu tant Mevo. Brouwershaven doet vanaf het eerste moment volop mee in de strijd om het kampi oenschap, terwijl Mevo vriend en vijand blijft verrassen. Op de ranglijst staat de ploeg uit Zierikzee enigszins vertekend maar toch trots op een vierde plaats met alleen sterke ploegen als ZPR, Brouwershaven en Smerdiek voor zich. „De won deren zijn de wereld nog niet uit", zegt Mevo-trainer Nico Schoute, maar in zijn hart is hij blij met één punt. „Brouwersha ven is en blijft voor mij titelkan didaat nummer een en ik ben blij dat mijn ploeg lekker mee draait in de vierde klasse", be sluit hij realistisch. Brouwershaven-trainer Pim Potappel kijkt tevreden terug naar die andere derby tegen Duiveland. Zijn ploeg maakte met 1-8 vorige week gehakt van de ploeg uit Oosterland. Wordt Mevo net zo'n makkie? „PIo, ho, een derby is nooit een makkie. Daar kan van alles gebeuren. Ik ken Mevo als een goed voetbal lende ploeg. Voor mij de ploeg van de toekomst. Dat wordt dus echt geen makkie. Maar we zit ten in de winning mood en op grond van ons voetballend ver mogen ga ik er vanuit dat we winnen." Vertrouwen SKNWK heeft het moeilijk. Uit acht wedstrijden haalde de ploeg slechts zeven punten en staat derde van onder op de ranglijst. De uitwedstrijd tegen Yerseke (7e plaats) ziet trainer Hugo Crucq met vertrouwen te gemoet: „We beginnen met 0-0, dus als we scherp zijn geloof ik in drie punten." Minder blij was Crucq met de afgelasting van afgelopen za terdag. „Dit is de derde of vierde maal al dat we geen competitie spelen. Dat is slecht voor de mo tivatie. De wedstrijd is voor mij de basis van de training." On danks vijf geblesseerde spelers is Crucq bij maximale inzet van het team dat er morgen staat, overtuigd van winst. DFS speelt uit tegen Colijns- plaatse Boys. Beide ploegen hebben twaalf punten en DFS- trainer Marcel de Nijs gelooft ondanks veel blessureleed in de winstkansen zijn ploeg. „Shit, denk ik soms. Ik mis zeven eer ste elftalspelersMaar als je dan ziet hoe mijn ploeg afgelopen zaterdag Wemeldinge oprolde, alle respect." De eerste wed strijd tegen Colijnsplaatse Boys eindigde in 3-3. Wat wordt het zaterdag? „Een pittig duel. Ge zien de vorm van de ploeg geloof ik in een positief resultaat." WIK-trainer Joost van de Griek houdt zijn hart vast na de 3-6- overwinning van zijn ploeg af gelopen zaterdag tegen GPC. „We hebben dit seizoen eerder met grote cijfers gewonnen. Daarna speelden we een serie van vijf slechte wedstrijden. We moeten hu dus niet denken dat we er zijn." Zaterdag wacht de uitwedstrijd tegen Seroosker- ke, op een na laatst op de rang lijst. „Juist tegen zo'n ploeg moeten scherp en geconcen treerd vanaf de eerste minuut aan de bak. Alleen dan kunnen we met drie punten naar huis gaan." ZSC was vorige week afgelast. Dus heeft trainer Eiwin Kriens een traininkje gedaan. „Het is een ramp, die slechte velden. Al mijn spelbepalende spelers zijn geblesseerd." Kriens praat over Jacco Heyboer (hamstrings), Thomas Petiet (kuit), Arnold van der Have (rug), Remy Flo- hoil (achillespees) en de met zijn knie tobbende Edwin van Oéve- ren. Morgen wacht de wedstrijd te gen Nieuwdorp, dat op de twee de plaats staat. „We zullen met 100% inzet de strijd aan moeten gaan. Zonder mijn spelbepalen de spelers zal ik moeten impro viseren. En dat staat of valt met de instelling van mijn ploeg. Is die optimaal dan maak ik me ze ker geen zorgen." Lachbui Duiveland-trainer Rini Verwest likt zij n wonden op wel zeer spe ciale manier. Op de vraag wat hij vond van de derby tegen Brouwershaven, barst hij ineen lachbui uit. Na enig aandrin gen: „Het was een leuke wed strijd tot de 38e minuut, We stonden met 1-0 voor toen Jaco de Bruine rood kreeg. Daarna was het gebeurd met ons." Over blessures en schorsingen wil de aan het eind van het seizoen ver trekkende oefenmeester weinig kwijt. „Ik hoop dat ik na de win terstop weer over een wat rui mere selectie beschik." Op de vraag hoe dat dan uit moet tegen Alliance kan Ver west wederom zijn lachen niet inhouden: „Vorig jaar was het. thuis 3-3 en uit 5-5. Bij een goe de inzet verwacht ik dus gewoon met drie punten thuis te ko men." Al een nieuwe club me neer Verwest? „Nee, ik wacht nog steeds af", besluit hij. Zierikzee ontvangt thuis Moer- se Boys. Zierikzee-trainer Bert Pentury is een gelukkig man als zondag de wedstrijd ook werke lijk doorgaat: „Het zou een wel kome afwisseling zijn als we eindelijk weer eens voor de competitie zouden kunnen spe len." Ploewel zondag alles was afgekeurd, speelde Zierikzee een oefenwedstrijd tegen RCS op een goed bespeelbaar veld. Zierikzee won met 2-0 en trainer Pentury was redelijk te vreden. Van Moerse Boys weet Pentury dat de ploeg in de na- competitie nooit erg succesvol is geweest. Dus gaat hij als te doen gebruikelijk uit van de volle winst thuis. Pentury mist Jarno Vermeulen (schorsing) en Ray mond Massop (blessure). Renesse ontvangt thuis de Schutters. Helaas kent Renesse- trainer Nico Kind de Schutters niet. „Twee maal zouden we te gen ze hebben gespeeld en twee maal is de wedstrijd afgekeurd. Ik weet dus helemaal niets van onze tegenstander." Zondag trainde Renesse in de sporthal van Westerschouwen. Het scherp zetten van de ploeg valt Kind lastig, met al die afgelas tingen. „We hebben pas zes wedstrijden gespeeld en het is dus moeilijk te zeggen waar je precies staat. Na zondag hoop ik iets meer te kunnen zeggen." Fitte selectie Dreischor speelt zondag uit te gen Volharding, dat met vier punten uit zeven wedstrijden een plaats boven Dreischor staat. Dreischor-trainer Toine Tiggelman baalt: „Hebikeinde- lijke een fitte selectie en dan wordt het achter elkaar afge last." De fitte selectie die in een oefenwedstrijd Zonnemaire met 9-0 wegzette dus. Afgelo pen zondag hield Tiggelman zijn ploeg bezig in de sporthal van Zierikzee: „Je moet toch wat. We hebben pas zes compe titiewedstrijden gespeeld." Zondag de return tegen Volhar ding, „Ik ga gewoon uit van drie punten. Als het doorgaat..." Het op de tweede plaats staande Ouwerkerk ontvangt als alles goed gaat Rimboe thuis. Hoewel Rimboe aan de staart van de middenmoot hangt, is Ouwer- kerk-trainer Jakkoo Brouwei- een gewaarschuwd man: „Ik heb ze zien spelen tegen koplo per WVV Plet is een ploeg die goede en slechte resultaten boekt. Wij zullen geduld moeten hebben, het tempo hoog houden en de keeper van afstand onder vuur nemen." Ook Brouwer baalt van de afgelastingen: „Ik zie wat haarscheurtjes in de mo tivatie komen." En zondag? „Rimboe speelt veel op buiten spel. Met snelheid vanuit het middenveld en oplettendheid van mijn spitsen, pakken we ge woon die drie punten." Goese keeper van Willem II wil hogerop in betaald voetbal door Jasper van der Bliek BREDA - Hij voetbalde samen met spelers als Kluivert, See- dorf, Zenden en Van Bronck- horst. „Dat kan ik nog steeds bijna niet geloven. Mijn naam klinkt raar in dat rijtje." Op zijn vijftiende door Feyenoord weggekaapt bij Kloetinge. Sindsdien zat hij altijd bij een profclub. Speelde een EK en WK voor de jeugd. Toch had hij nimmer een basisplaats en raakte een beetje in de verge telheid. Desondanks is Rody Hoegee (21) ervan overtuigd dat zijn kans snel komt. De Goese doelman speelde naast Kloetinge en de Feye noord-jeugd bij Willem II, Sparta en opnieuw bij de Til- burgse club. Momenteel is hij er derde doelman. Een positie die ogenschijnlijk weinig per spectief biedt. „Aan de ene kant is dat zo", vertelt Hoegee. „Ik heb twee keepers voor me, Van Fessem en Sensei, en ik train met het tweede, terwijl het voor mijn niveau beter is om met de selectie mee te doen. Aan de andere kant ben ik pas 21 en breken de meeste keepers pas op latere leeftijd door. Daar put ik hoop uit. Ik weet dat ik goed genoeg ben om op eredivisieniveau mee te kun nen. Nu moet ik de kans nog krijgen." Hoegee zat in de selectie voor het Europees Kampioenschap 'onder achttien jaar in 1994, en een jaar later bij de groep voor Rody Hoegee: „Ik blijft doorgaan, want ik weet dat ik het kan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 49