9.49 W WEG 4.00 weer voor de deur Capriolen Sun Machine Knorr Mayo Mix De feestdagen staan Feestelijke hazenrugfilets met tijm-honingjus 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 NOVEMBER 1998 Advertentie GOE IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.402.899 van Den Helder tot Maastricht. Wist u dat over de hele wereld in december verschil lende feesten worden ge vierd? Veel landen vieren Kerstmis. Tot zo'n 1500 jaar geleden viel Kerstmis elk jaar op een andere dag. .Paus Julius I koos in de vierde eeuw voor 25 december en zo is het sindsdien gebleven. In de loop van de tijd is er in veel landen bovendien een extra dag aangeplakt. December is natuurlijk ook de maand van Sinter klaas. Niet alleen in Neder land, maar ook in landen als Oostenrijk, Duitsland en Kroatië komt de Goedheilig man langs. De Italiaanse variant van Sinterklaas is La Befana. Deze vriendelijke heks vliegt op haar bezem steel langs de schoorstenen om daar cadeautjes voor de kinderen in te gooien. Om de feestsfeer in Frankrijk op te snuiven, geven wij u deze week leuke tips voor een weekendje Parijs. Kortom, veel plezier in de december feestmaand. NIEUW "Zie ginds komt de stoom boot...", op kleine kinderen heeft het naderende Sinterklaas feest vaak een giote impact. Opvallend is ook hun wat af wijkende gedrag. Ze zijn rustelo zer, soms nerveuzer en halen, om de Sint mild te stemmen, zo af en toe de meest curieuze en crea tieve capriolen uit. Zo had m'n zoontje Barry of een gegeven moment bedach: dat naast de traditionele wortel en suikerklontjes voor het paard het misschien een goed idee was om op een schoteltje ook wal i 'menseneten' neer te zetten. Etei dat hij zelfbij het avondeten ui z'n mond had gespaard. Met dat hamsteren begon hi al in januari. Opvallend was wé dat hij alleen een restje bewaard wanneer we spruitjes of tuin bonen aten. "Voor het paard vai Sinterklaas", was dan zijn royal voorstel. Vorige week kwam ook m'i dochter Anita met iets bijzondei op de proppen. Het was me al opgevallen da ze, zodra ze thuis kwam, haa schoenen uittrok en die verwis selde voor die van haar vader Tot het slapengaan bleef ze erii rondlopen. Vorige week echte wilde ze er ook in naar schoo gaan, maar dat leek me een beetj overdreven. Toen ik haar vroeg wat d bedoeling was, deed ze eers geheimzinnig. Maar na wat dooi vragen kwam de aap uit d mouw. Het bleek een vorm vai nieuwe zakelijkheid te zijn: grote schoenen passen nu een maal grotere cadeaus. Met zij almachtige oog moest de Sin natuurlijk wel in de gelegenhei worden gesteld om daar tijdi notie van te nemen. """kei. De niei/we transparante formele, zoiets puurs kan je niet verb"9en- Goed Nieuws van: „SYSTEM? afwas tabletten, normaal of citroen pak a 40 stuks KNIPKORT1NG Alleen tegen inlevering van deze coupon geldig bij Cl 000 van donderdag 26 november t/m woensdag 2 december 1998. 8"710408 008783" Het Sun System bestaat ken en etensresten, uit een reeks zorgvuldig op Sun Zout helpt kalkaan- elkaar afgestemde Sun pro- slag voorkomen, ducten. die u samen met uw Sun Glansspoelmiddcl vaatwasser het beste resul- geeft strepen en doffe wa- taat garanderen. tervlekkcn geen enkele kans. Sun Vaat wasmiddel (Ta- Voor een stralend en streep- blctten of Micro poeder) loos resultaat kiest u het verwijdert hardnekkige vlek- onovertroffen Sun System. Sun. De vaatwasspecialist. Nieuw van Knorr: Met de komende feest dagen voor de deur wordt het binnen- en buitenshuis extra gezellig gemaakt. Kaarslicht, lekker eten en gezellig samen zijn gaan hand in hand. Met het oog op die gezellige dagen introduceert Knorr Mayo Mix, een reeks koude tafelsauzen voor bij vlees en vis, die daar naast ook heerlijk smaakt bij fondue, gourmet en barbecue. Mayo Mix is er in 4 populaire smaken: Knoflook, Kerrie, Cocktail en Tuinkruiden. De bereiding is zeer eenvoudig: voeg 4 eetlepels mayonaise en 4 eetlepels melk aan de mix toe, roer het geheel door en klaar is uw saus. Zo maakt u dus in een handomdraai de lekkerste verse sauzen. Maak u op voor een mooie maand December feestmaand is natuurlijk ook december mooi- maand. Als u graag in de tuin werkt of in huis klust, kunnen verzorgde nagels en handen soms een probleem zijn. Wilt u tijdens de feestdagen toch chique voor de dag komen, loop dan eens binnen bij een nailstudio. Daar kunt u uw nagels vanaf circa 35,- laten manicuren, of vanaf zo'n 100,- kunstnagels laten aanbrengen. Kunstnagels zijn er in ver schillende soorten, lengtes en kleuren. In principe kunnen ze vier tot acht.weken blijven zit ten. Mocht er een nagel afvallen, dan kunt u die weer (laten) op plakken. Overigens zijn bij de drogist ook goedkope 'doe-het- zelf kunstnagelpakketten te koop. Meer weten? Ga eens langs bij een nailstudio bij u in de buurt. Warme taart of frisse vlaai in een handomdraai! HO FRUIT SPRINGT ERUIT Guinness Record Boek 1999 Gebruik Dove Cream Shower samen mét de Doye Puft®, De schuimbevorderende werking van de Dove Pufi® en de heerlijke, vitaliscrende geur van Dove Cream Shower maakt van douchen pas echt genieten! Lekker de zinnen Wilt u eens helemaal weg van huis, dan is Parijs de uitkomst! En met de Thalys staat u tegen woordig al in vier uur op het Gare du Nord. Parijs heeft talloze musea die het bezoeken waard zijn. Wat denkt u van de tentoonstelling 'Theatre des Sens' in het Palais de la Découverte. Daar komen tot 3 januari 1999 de vijf zintuigen letterlijk aan bod; kom kijken, ruiken, voelen, horen en proeven. Heeft u geen zin in cultuur, dan is Parijs de winkelstad bij uitstek om wensen in vervulling te laten gaan op gebied van mode, antiek, sieraden, parfums en delicatessen. Natuurlijk is het beroemde warenhuis Galeries Lafayette altijd de moeite waard. Daarnaast kent de modèstad een groot aantal winkels die de zogenaamde basics verkopen te gen redelijke prijzen, zoals APC, rerzeften in Parijs Episode, Equipment, Halle By's, Mon Ann Pierlot en Zara. Na een druk dagprogramma wilt u natuurlijk 's avonds de zinnen verzetten. Parijs biedt op eetgebied werkelijk voor elk wat wils, van een knus bistrootje tot haute cuisine en buitenlandse specialiteiten. Voor goedkoop eten op typisch Parijse wijze kunt u terecht bij Chartier aan de Rue de Faubourg in Montmartre of aan de Rue de Commerce; een avontuur op zich. Eten doet u voor of na een avondje uit. Theater, film en muziek; de Parijse agenda is enorm uitgebreid. En tenslotte nog een leuke tip, die aansluit op de zintuigen sensatie in het Palais de la Dé couverte: de Australische tap- sensatie Tap Dogs, te horen en zien in Theatre Mogador in de Rue Mogador tot 3 januari 1999! Hero gjaardji-uic is een kant-en-klare vulling voor taart, boordevol fris en lekker fruit in hele stukken. Er zijn 4 variaties: appel, aardbeien, kersen en bosvruchten. LI kunt met Hero gjaartfjyuit alle kan ten op De vulling is zowel warm als koud te gebruiken. Met een kant-en- klare taartbodem en een pot Hero 'jaardji-ait maakt u bijvoorbeeld in een handomdraai een heerlijke vnichtenvlaai. Hero fjaarfffuic kan ook worden meegebakken in de oven. Een zelfgebakken appel taart staat dus in mum van tijd in de oven, want appels schillen is er niet meer bij. Probeer de vier sma ken Hero gjaartfjyuit en verwen uw gezin of gasten met de lekkerste warme taart of frisse vlaai. Nog mooier, dikker, leuker, wil der en kleurrijker! En dat zal zeker gelden voor de records in de editie 1999: Duizelingwek kende records en spectaculaire prestaties. Duizenden feiten, cijfers en wetenswaardigheden. Méér sport, beroemdheden, high-tech, muziek en mode. Een nieuwe, flit sende, visue le vormge ving. *Ruim geïllustreerd met schitte rend fotomateriaal in-een boei ende, kleurrijke opmaak. Een extra hoofdstuk met de nieuwste Nederlandse en Vlaamse records. Guinness Record Boek 1999: ISBN 90 215 3206 9. V Prijs 49,90 K0SM0S-ZSK Met de nieuwe Diamant Geur-Weg biokjes is geurloos frituren tekker makkelijk. Door elke frituurbeurt één Diamant Geur-Weg blokje aan het Diamant frituurvet toe te voegen, verdwijnt de vieze frituuriucht en kunt u optimaal genieten van uw lekkere frites of snacks. De Diamant Geur- Weg biokjes bestaan uit plantaardige oliën en vetten en zijn per acht verpakt. de filets op hoog vuur rondom dichtschroeien. Draai het vuur iets lager en bak de haasfilets gaar naar smaak: ca. 5 min. voor rood vlees; ca. 7 min. voor rosé. Geregeld keren. Neem de haas filets uit de pan, bestrooi ze met zout en peper en pak ze in alumi niumfolie en bewaar ze even on der een dikke keukendoek. Voeg de honing aan het bakvet toe, voeg de tijm toe en laat de honing smelten. Voeg een snufje zout, wat versgemalen peper en de port en de bouillon toe, breng het geheel aan de kook en laat de saus op een hoog vuur inkoken tot de helft van het vocht over is (ca. 5 minuten). Voeg de room aan de saus toe en laat deze nog 1 minuut koken. Snijd de haas filets in dikke plakken, leg ze op borden en schep de saus erbij José van Mil Hazenrugfilet met tijm-honingjus voor 4 personen ca. 20 minuten bereidingstijd 15 minuten om het vlees op temperatuur te laten komen. 4 hazenrugfilets4 cocktailprikkers 25 o boterzout, vers gemalen peper 4 eetlepels honing 1 takje verse of een theelepel gedroogde tijm 1/2 dl rode port 3 dl wild- of runderbouillon (tablet) 2 eetlepels Room Culinair Wie met kerst eens iets anders wil eten kan nu alvast oefenen. Feestelijke hazenrugfilets bijvoorbeeld met tijm-honingjus. Geef daar stoofjpeertjes, spruitjes en een lekkere, luchtige aardappelpuree bij, dat smaakt heerlijk! Laat de filets in 15 min. op kamertemperatuur komen. Vouw de dunne uiteinden van de haas filets om en steek ze vast met een cocktailprikker, zodat de filets overal even dik zijn. •Verhit de boter in een ruime koeken pan, wacht tot een deel van het schuim is weggetrokken en laat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10