Doek valt voor machteloos Ajax Van Nistelrooij in illuster rijtje PZC sport donderdag 26 november 1998 23 Morten Olsen hoopt op laatste strohalm champions league Kaiserslautern naar kwartfinale ondanks nederlaag bij Benfica Wim Jansen in beeld bij Blackburn Rovers Kwartfinale Champions League onhaalbaar na nederlaag tegen Croatia Hoop van Barcelona definitief vervlogen van onze sportredactie AMSTERDAM - Morten Ol sen, die volgens zijn criticas ters te weinig jeugdspelers van Ajax de kans geeft, riep gisteravond in de cruciale partij tegen Croatia Zagreb twee pupillen uit het eigen opleidingsinstituut op voor hun Europese debuut. Zo zou de laatste kritiek ook wel verstommen, werd wellicht gedacht in Amsterdam, waai de kwartfinale van de Cham pions League lonkte. En toen kwam Croatia Za greb langs, met de doeltref fende invaller JosipSimic, en toen zei de verslagen Olsen zuur: „Wat Croatia heeft ge daan, is legaal, maar het is niet moeilijk. Zo won IJsland van Rusland, zo speelde het gelijk tegen Frankrij k De Arena viel gisteravond stil. „Voetbal kan soms mooi zijn, maar soms ook helemaal niet", treurde Olsen. De trai ner erkende dat Ajax in een zeer lastig parket is beland. ,Het ziet er nu niet meer goed uit. Misschien kunnen we de tweede plaats nog bereiken, maar de eerste plaats is on mogelijk." Ajax - altijd aanvallend, zel den intelligent - werd gefrus treerd op een manier zoals het in Europees verband in eigen huis al vaker is ge beurd. Olsen: „Vorig jaar werd ons verweten dat we in de Uefacupwedstrijd tegen Spartak Moskou, een goede counterploeg, te naïef speel den. We hadden ons voorge nomen het nu vooral verde digend goed neer te zettenen dat is gelukt. In de eerste helft hebben we helemaal niets weggegeven." Daarentegen had Olsen zelfs in de tweede helft - vreemd genoeg - kansen voor Ajax gezien. „We hebben gedaan wat we ons hadden voorge nomen: geduld betrachten. Het is moeilijk spelen tegen een ploeg die acht man ach ter de bal houdt. Feitelijk hebben ze niet eens getx-acht te counteren," Olsen toonde mededogen voor debutant Brutil Hosé, die het moest afleggen tegen de pas 23-jaiige maar al be hoorlijk gelouterde Kroati sche aanvoerder Dario Si- mic. „Er lag weinig ruimte door de speelwijze van Croa tia. Het waren moeilijke om standigheden voor een nieuwkomer als Hosé, Dani ondexwond vlak achter de spitsen hetzelfde probleem." Op de tweede debutant, de rustige en sobere Mensah, was weinig aan te merken. Aan het doelpunt, en de daaraan voorafgaande sli ding van doelman Van dei- Sar die Frank de Boer in ver legenheid bracht, maakte Olsen weinig woorden vuil. „In zo'n wedstrijd weetje dat er zo'n moment komt. hoe goed je alles ook hebt geoxga- niseerd." Even voor Olsen had Croa tia's nieuwe coach Velimir Zajec vol trots gespi'oken van 'een van onze grootste over winningen'. De 42-jarige Zajec is een man met clubge voel. Hij was eindjaren tach tig al eens technisch direc teur bij Croatia (toen nog Dinamo) Zagreb. Een maand geleden werd hij aangezocht als opvolger van Zlatko Kranjcar, die werd ontslagen na nederlagen in de Cham pions League tegen Olym- piakos Piraeus en Porto. Onder Zajec won Croatia al met 3-1 van Poi'to en gister avond zei de trainer met in gehouden Kroatisch senti ment: „We hebben laten zien dat we ook zonder topspelers als Prosinecki en de ge- schoi'ste Mujcin op het hoog ste niveau een goede presta tie kunnen neerzetten." Ronald de Boer zocht de voornaamste oorzaak van de nederlaag bij het falen in de eigen ploeg. „We kunnen al leen onszelf verwijten ma ken", zei hij na afloop. „Het was in de man-tegen-mansi tuatie na het doelpunt heel moeilijk. We hadden gewoon niet de macht er doorheen te komen." „We wisten tevoren dat die Kroaten in de counter heel gevaarlijk waren. Maar we hadden er iets tegenover kunnen stellen. Dat hebben we nagelaten. De goal viel ongelukkig. Die jongen stond toevallig precies op de juiste plek, De kansen op een plaats in de kwartfinale zijn nu wel verkeken. Het ziet er slecht uit." GPD/ANP Groep A: Ajax-Croatia Zagreb 0-1Olym- piakos Piraeus-Porto 2-1 Olympiakos 5 3 1 1 10 7-5 Ajax 5 2 1 2 7 4-3 CroatiaZ. 5 2 1 2 7 4-6 Porto 5 1 1 3 4 8-9 Groep B: Rosenborg-Bilbao 2-1, Galata- saray-Juventus uitgesteld. Rosenborg 5 2 2 1 8 7-6 Galatasaray 4 2 1 1 7 7-6 Juventus 4 0 4 0 4 4-4 Bilbao 5 0 3 2 3 4-6 Groep C: Inter-Real Madrid 3-1, Spartak Moskou-Sturm Graz0-0. Inter 5 3 1 1 10 7-5 R.Madrid 5 3 0 2 9 15-7 Spartak M. 3-3, Bayern München-Bröndby 2-0. BayernM. 5 3 1 1 10 8-5 Man. United 5 2 3 0 9 19-10 Barcelona 5 1 2 2 5 9-9 Bröndby 5 1 0 4 3 4-16 Groep E: Dinamo Kiev-Panathinaikos 2- 1, Arsenal-Lens0-1 Dinamo Kiev 5 2 2 1 8 8-6 Lens 5 2 2 1 8 4-3 Panathinaikos 5 2 0 3 6 5-6 Arsenal 5 1 2 2 5 5-7 Groep F: HJK Helsinki-PSV 1-3, Benfica- Kaiserslautern 2-1. Kaiserslautern 5 3 1 1 10 7-4 Benfica 5 2 1 2 7 6-7 PSV 5 2 0 3 6 8-9 Helsinki 5 1 2 2 5 6-7 Groep D: Barcelona-Manchester United Kaiserslautern van onze sportredactie LISSABON - Ondanks de 2-1- nederlaagbij Benfica heeft Kai serslautern zich gisteren als eer ste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De Duitsers hebben dat te danken aan de 3-1-zege van PSV op HJK Helsinki. Kaiserslautern had in Lissabon weinig kans op een goed resul taat. Benfica kwam via Gomes en Joao Pinto op 2-0. Pas in de laatste minuut kon Risehe te- genscoren. Kaiserslautern kan in poule F alleen nog achter haald worden door Benfica, maar in dat geval beslist het on derling resultaat en dat is in het voordeel van de Duitsers. Olympiakos Piraeus verwierf zich een prima uitgangspositie door de 2-.l-overwinning op FC Porto, De Grieken hebben in de laatste wedstrijd van poule A aan een gelijkspel genoeg bij Croatia Zagreb. Groep A Olympiakos Piraeus (Gri) - FC Porto (Por) 2-1 (1-0). 9. Gogic 1- 0, 55. Djordjevic 2-0. 76. Zahovic 2- 1. Scheidsrechter: Dallas (Scli). Ro de kaart: S4. Anlzas (Olympiakos Piraeus). Gele kaart: Djordjevic, Karapialis, Anatolakis (Olym piakos Piraeus). Mendes, Doriva, Capucho, Secretario (FC Porto). Aantal toeschouioers: 70.000. Groep F. Benfica (Por) - Kaiserslau tern (Dui) 2-1 (1-0). 31. Gomes 1-0, 70. Joao Pinto 2-0, 90. Rische 2-1. Scheidsrechter: Barber (Eng). Gele kaart: Ronaldo, Madeira, Mintö (Benfica), Reich, Ojigwe (Kaisers lautern). Aantal toeschouioers: 25.000. van onze sportredactie ROTTERDAM- Het Engelse Blackburn Rovers heeft Wim Jansen benaderd om met on middellijke ingang manager te worden van die club. Blackburn ontsloeg afgelopen weekeinde de Brit Roy Hodg son, die met het door de multi miljonair Jack Walker bijeenge- kochte miljoenen-team naar de laatste plaats van de Premier League Is afgegleden. Enkele seizoenen terug was Blackburn onder leiding van Kenny Dalg- lish nog kampioen van Enge land. Wim Jansen heeft na zijn ver trek bij Celtic, dat hij vorig sei zoen naar de landstitel leidde, geen nieuwe job meer aanvaard. Wel werd hij voortdurend bena derd door binnen- en buiten landse clubs. Plij sloeg onder meer de aanbieding af om bondscoach van Nederland te worden. Directeur John Williams beves tigde gisteravond dat de naam van de Nederlander bovenaan het verlanglijstje van de club in het noordwesten van Engeland staaf. Jansen heeft dit jaar veel indruk gemaakt door zijn pres taties met Celtic, dat na zij n ver trek is teruggevallen, en in de Europacup snel werd uitge schakeld. Blackburn zou Jan sen, die weer in Hendiik Ido Ambacht woont, tientallen mil joenen guldens ter beschikking willen stellen om aankopen te doen op de transfermarkt. GPD van onze sportredactie BARCELONA - De kans dat Barcelona aan het einde van het seizoen in Nou Camp de finale van de Champions League speelt, is definitief verkeken. De formatie van de Nederlander Van Gaal ver speelde gisteravond de laat ste kans om Europees te overwinteren. In eigen huis speelde de ploeg gelijk tegen Manchester Uni ted. Het sensationele duel eindigde in 3-3. Op Old Traf- ford waren dezelfde teams eerder met dezelfde eind stand geëindigd. Als een ver rassing kwam het gelijke spel niet. Van Gaal had moeite een representatief elftal op de been te krijgen. Zo ont brak Kluivert omdat hij niet speelgerechtigd was. Naast Cocu waren ook Luis Enri que, Bogarde, Guardiola en Nadal geblesseerd. Droomstart Toch kenden de Catalanen een droomstart. Na één mi nuut scooi'de Anderson. Door treffers van Yorke (25e minuut) en Cole (53e minuut) kwam United, zonder de ge blesseerde Cr ui j ff, op voor sprong. De gelijkmaker kwam op naam van Rivaldo. Daarna scoorde Yorke weer voor de Engelsen en Rivaldo voor de Spanjaarden. Bayern München trok profijt van de remise in Nou Camp. De Duitsers wonnen thuis met 2-0 van Bi'öndby en zijn nu lijstaanvoei'der. Jancker en Basler scoorden. Roberto Baggio hielp Inter kort voor tijd aan belangrij ke winst op Real Madrid. Hij scoorde twee keer in de slot fase en bracht de stand van 1- 1 op 3-1. Aanvankelijk werk ten de Spanjaarden dankzij een treffer van Seedorf een achterstand weg. Inter was op voorsprong gekomen door Zamorano, die een schot van Ronaldo doelti'effend ver lengde. Bij de Italianen speelde Winter mee. In dezelfde groep was het een slechte dag voor Spartak Moskou. De Russen lieten twee punten liggen in de thuiswedstrijd tegen het al uitgeschakelde Sturm Graz. Het bleef in Moskou 0-0. Voor Sturm Graz, dat op ei gen veld verloor van de Rus sen, betekende de remise in Moskou het eerste punt in de Champions League. Kiev kwam nogal gelukkig aan de winst tegen Panathi naikos. De Griek Basinas schoot elf minuten voor het einde in eigen do^l, waarmee hij de Oekraïnse topclub op 2-1 zette. Daar bleef het bij. Pas zeven minuten daarvooi-" had Rebrov voor Kiev de ge lijkmaker verzorgd. Pana thinaikos was al vroeg op voorsprong gekomen door Lagonikakis. In de poule deelt Kiev nu met Lens de koppositie. De Fransen scha kelden Arsenal uit. In Lon den verloor de thuisclub, zonder Bergkamp maar met O vermars, met 1-0. Match winner was Debève. Parlour (Arsenal) en Vairelles (Lens) kregen de rode kaart. Groep B. Rosenborg (Noo) - Ath letic Bilbao (Spa) 2-1 (1-0). 2. Sö- rensen 1-0, 50. Sörensen 2-0, 90. Perez 2-1. Scheidsrechter: Hey- nemann (Dui). Gele kaart: Skammelsrud, Pedersen (Rosen borg), Felipe (Athletic Bilbao). Aantal toeschouwers: 15.000. Groep C. Spartak Moskou (Rus) - Sturm Graz (Oos) 0-0. Scheids rechter: Piraux (Bel). Gele kaart: Gorloekovic (Spartak Moskou), Kocijan, Schupp (Sturm, Graz). Aantal toeschouwers: 25.000. Inter Milaan (Ita) - Real Madrid (Spa) 3-1 (0-0). 51. Zamorano 1- 0,59. Seedorf 1-1, 86. Baggio 2-1, 90. Baggio 3-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Gele kaart: Baggio, Cauet (Inter Milaan), Sanchis, Illgner, Mijatovic, Seedorf (Real Madrid). Aantal toeschouwers: 77.829. Groep D. Barcelona (Spa) - Man chester United (Eng) 3-3 (1-1). 7. Anderson 1-0, 25. Yorke 1-1, 53. Cole 1-2, 57. Rivaldo 2-2, 68. Yor ke 2-3, 73. Rivaldo 3-3. Scheids rechter: Benko (Oos). Gele kaart: Blomqvist, Keane, Irwin, Scho- les (Manchester United). Aantal toeschouwers: 70.000. Bayern München (Dui) - Brönd by IF (Den) 2-0 (0-0). 51. Jancker 1-0, 57. Basler 2-0. Scheidsrech ter: Sarvan (Tur). Gele kaart: Strunz (Bayern München), Faxe, Daugaard (Bröndby IF). Aantal toeschouwers: 30.000. Groep E. Dinamo Kiev (Oek) - Panathinaikos (Gri) 2-1 (0-1). 35. Lagonikakis 0-1, 72. Rebrov 1-1, 80. Basinas 2-1 (eigen doel). ScheidsrechterKrug (Dui). Gele kaart: Kossovski (Kiev), Lagoni kakis (Panathinaikos). Aantal- toeschouwers: 35.000. Arsenal (Eng) - Lens (Fra) 0-1 (0- 0). 72. Debève 0-1. Scheidsrech ter: Frisk (Zwe). Rode kaart: 90. Parlour (Arsenal), 90. Vairelles (Lens). Gele kaart: Sikora, Cool (Lens). Aantal toeschouwers: 73.000. RTR/ANP doorYpe Minkema AMSTERDAM - Voetballers zijn soms voorspellers. Ronald de Boer zei een dag voor de wed strijd tegen Croatia Zagreb dat Ajax vooral geduld moest heb ben als na een uur het doelpunt niet was gevallen. En Danny Blind, de aanvoerder, riep dat na de vijfde speeldag van de Champions League het grote re kenwerk zou kunnen beginnen. De ajacieden kregen gelijk, hoe wel ze het zo als gisteravond nooit hebben bedoeld: 0-1 tegen Croatia Zagreb. De goal viel in derdaad na iets meer dan een uur, alleen aan de verkeerde kant. En de beste rekenmeesters van Amsterdam zullen Ajax de kwartfinale nog niet binnen kunnen cijferen. Geen groepswinnaar, zo veel is na de dreun van gisteravond wel duidelijk. Ajax blijft immers op zeven punten hangen, terwijl leider Olympiakos doorschiet naar tien. De Grieken kunnen natuurlijk hun laatste duel nog verliezen, maar dan komt te genstander Croatia ook op tien. En in dat geval, zeggen de regle menten, gaan de ondexdinge re sultaten tellenAj ax was in t wee duels nog wel beter dan Olym piakos, maar minder dan Croa tia. De Amsterdammers zullen moeten hopen dat het achter deurtje open staat; plaatsing bij de beste nummers twee. Daar zijn nog twee plekken te verdie nen. Maar ook die optie betekent een kansberekening met heel veel getallen achter de komma. In Groep C (Real, Inter, Spartak), (Manchester United, Bayern München) en E (Dinamo Kiev, Lens) zijn de kansen aanmerke lijk groter. In Groep B moet Ga latasaray-Juventus nog worden gespeeld. Vast staat in ieder ge val dat Aj ax de laatste wedstrij d in groep A, op 9 december uit te gen Porto, moet winnen. Spookbeeld jfog nooit, riepen de Amster dammers vooraf trots, nog nooit was Ajax in de Champions Lea gue eerder uitgeschakeld dan in de halve finale. En hoe lang was liet geleden dat de kampioen er Europees al voor de winter uit agen? Dat was negen jaar gele ien, in 1989, met het beruchte itaafincident. Dat spookbeeld bere spel had ook een keerzijde: alle bewegingen moesten nu door de drukste 'straat' van cle Arena. Het probleem lag verdei- voorin. Brutil Hoseé trof het niet bij zijn debuut. De negen tienjaxdge spits (nul doelpunten, nul goals) moest het op zijn eerste grote avond uitvechten met Kroatisch international Daiio Simic, met dik 350 duels achter zijn naam. Hosé kreeg zijn momentjes. Bij voorbeeld na rust, toen hij de bal kreeg aangespeeld met - na- tuurlijk - Simic in zijn rug. Er was net te weinig ïust in het hoofd en de voeten. Zo speelde Hosé: enthousiast, en een tikkie te wild. Twee keer bespi-ong hij de oude keeper Ladic, één keer ging hij neer op een vermeende elleboog van zijn bewaker. Plosé raakte er flink van door van de kook. Na 63 minuten werd de debutant naar de kant gehaald. Te laat. En Dani, op de plaats van Litmanen, was weer eens cle pingelaar op de vexkeer- de avond. Dat gebrek aan stoot kracht legde nog meer druk op de schouders van cle 'cultuur dragers', de ouwe hap. Daar zit ten vooral vormgevers en aan gevers, maar weinig afmakers tussen. De druk kwam plotseling bij de ajacieden te liggen. Rustig blij ven, had Ronald de Boer nog ge zegd. Maar Ajax wilde die goal scoren, zodat er risico's werden genomen. In de 68e minuut was het zover Doelman Van der Sar gleed de bal weg voor de voeten van Biscan, maar pax'does in de schoenen van Josip Simic. De invaller besefte het moment van magie niet. Hij draaide, en leek niet te weten wat te doen. Toch kwam de dodelijke lob er. De ge slagen Van der Sar kafferde zijn collega's niet eens uit. Een top voetbalier weet wanneer hij verslagen is. Ajax (Ned) - Croatia Zagreb (Kro) 0- 1 (0-0). 68. Josip Simic 0-1. Scheids rechter: Batta (Fra). Gele kaart: Wit- schge, Ronald de Boer (Ajax), Krz- nar (Zagreb). Aantal toeschomvers: 46.000. Ajax: Van der Sar; Mensah, Blind, Frank de Boer en Sier (41. Mel- chiot), Ronald de Boer, Dani en Wit- schge; Wamberto (72. Babangida), Hose (64. Benni) en Hoekstra. Croatia Zagreb: Ladic; Tokic, Krz- nar (46. Jurcic), Biscan en Juric; Rukavma (80. Sabic), Dario Simic, Saric (54. Josip Simic) en Cvitano- vic; Jelicic en Marie. GPD PSV trekt opgaande lijn door bij HJK Helsinki door Mark Caldenhoven weer naar links of de gok nemen met de verre van fitte Tom Sier. Moest hij bovendien Sunday Oliseh, de Nigeriaanse ex-inter- national, passeren voor debu tant Kofi Mensah? Oliseh speel de niet. Dinsdag nog fit als een hoentje, gisteren plots weer last van de rug. Er bleef één echte keuze over voor Olsen. De trainer van Ajax ging voor de oplossing-De Boer. Er zaten nadelen aan de geko- fpto Dusan Vranic/AP zen oplossing. Dat wist Olsen ook. Met Frank de Boer, Blind en Witschge had Ajax bijna al z'n zwaargewichten in de 'as' van het elftal gepropt. Daar hadden, niet toevallig, ook verreweg de meeste Kroaten zich verzameld. Maar de coach voelde vooral de voordelen. Mensah was inder daad een stuk rustiger en be trouwbaarder dan Oliseh. Sier liet zich ook niet verleiden tot al te verre avonturen. Maar dat so HELSINKI - Drie keer stond zijn naam op het reusachtige scorebord van het Olympisch Stadion, daar kreeg Ruud van Nistelrooij de rillingen van. Dat hij zich schaarde in een illuster rijtje van in de historie van de Champions League, met namen als Marco van Basten, Raul, Faustino Asprilla en Ales- sandro del Piero, daar werd hij koud noch warm van. „Ik had er gewoon meer moeten maken." Met drie doelpunten tegen HJK Helsinki leidde Van Nistelrooij PSV voorbij de hartstochtelijke Finse klip (3-1). Dat huzaren stukje was tot gisteravond pas twaalf spelers in zeven seizoe nen Champions League gelukt. De naam van Van Nistelrooij zoemt nu ook in Europa rond. En en passant zette een 22-jari- ge PSV weer op de Europese kaait, In de vrieskou van Helsinki ex- celleerde Ruud van Nistelrooij. De Brabander, anderhalf jaar geleden nog anoniem bij FC Den Bosch, bevindt zich in de voxrn van zijn leven. Dertien doelpun ten in de eredivisie, na gister avond vier in de Champions League en een prima interland- debuut tegen Duitsland. Van Nistelrooij werd bedolven onder een karrevracht aan com plimenten. Trainer Bobby Rob- son stamelde 'ongelooflijk' en directeur Frank Arnesen jubel de 'fantastisch'. Alleen voor Ro nald Waterreus was Van Nistel rooij s knappe optreden geen geheim meer. „Het wordt een beetje een eentonig vex-haal. Het valt zo langzamerhand niet meer op als hij scoort." Van Nistelrooij heeft al maan den de wind in de rug. Lang zaam lijkt PSV het kielzog van zijn troetelkind) e te volgen. Wa ren de Eindhovenaren na een desastreuze seizoenstart de laatste weken in de eredivisie al aan de betere hand, gisteravond volgde ook de bevestiging in Eu ropa. De eerste overwinning iix een uitwedstrijd sinds 8 septem ber tegen RKC (3-4) gaf de Eind- hovense burger in het ijskoude Plelsinki weer moed. De eerlijkheid, zo gaf WateiTeus toe. gebiedt te zeggen dat PSV 'hachelijke situaties' meemaak te. De Eindhovenaren stonden in het sfeervolle Olympisch Sta dion van Helsinki bij vlagen met de rug tegen de muur. De 34.146 dolenthousiaste toeschouwers, die tezamen een toeschouwers record in het Finse clubvoetbal boekten, wilden de verrassende debutant in de Champions Lea- Ruud van Nistelrooij juicht nadat hij PSV op een 1-0-voorsprong heeft gezet. foto Martti Kainulainen/ANP gue wel naar de kwartfinales schreeuwen. Na de show van Van Nisterlrooij werden ze met vuuxwex'k uitge luid. Toen was het echter al een minuutje of tien doodstil. De derde treffer van de PSV'er, uit een stx*afschop na een subtiel passje van de steike Luc Nilis, snoerde HJK letterlijk de mond. Van Nistelrooij: „Het was een heksenketel. Maar niets is mooier dan een vol stadion het zwijgen op te leggen. Daar kreeg ik kippenvel van." Daarvoor was de hartstocht van de Finnen PSV bijna te machtig geweest. Zo werd een foutje van Waterreus op de lijn gerepa reerd door Abel Xavier en dank te de Limburger de lat bij een kopbal van het Finse monster Mika Kottila. Dat HJKHelsinki toch aan een treffer kwam, was te danken aan de arbiter Jose Maria Garcia-Aranda. De Spanjaard beoordeelde een handsbal van Davy Oyen bin nen de lijnen, terwijl de Belg de bal duidelijk buiteix het zestien- metergebied toucheerde. Mika Lehkosuo gaf de Finse fans met de benutte strafschop nieuwe moed, al was die bij de meesten na de doelpunten van Van Ni stelrooij al in de schoenen ge zonken, Voor PSV rest het duel met Ben fica nog, over twee weken in Eindhoven. De Eindhovenaren pakten in vijf wedstrijden zes punten van HJK Helsinki. De nederlagen tegen Kaiserslau- tern en Benfica kwamen PSV duur te staan. Op papier hebben de Bi-abanders nog steeds een miniem kansje, maar daar houdt niemand in Eindhoven nog rekening mee. PSV heeft Europa eerder al uit het oog ver- lox'en, maar Europa zal de ko mende tijd PSV wel in het vizier houden. Ruud van Nistelrooij wel te vex-staan. HJK Helsinki (Fin) - PSV (Ned) 1-3 (0-1). 30. Van Nistelrooij 0-1, 67. Van Nistelrooij 0-2, 70. Lehkosuo 1-2 (strafschop), 81. Van Nistelrooij 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: Gar- cia-Aranda (Spa). Gele kaart: Niki- forov, Nilis, Waterreus (PSV). Aan tal toeschomvers: 34.146, HJK Helsinki: Koivistoinen; Tur- peinen, Kanerva (46. Luis Antonio) Saastamoinen en Nylund: Kuqi (72. Kopteff), Riihilahti, Tihinen (81. Forsell) en Lehkosuo; Piracaia en Kottila. PSV: Waterreus; Van der Weerden. Nikiforov, Xavier en Oyen; Iivan, Van der Doelen, Khoklov en Kolkka (75. Lucius); Nilis (85. Bruggink) en Van Nistelrooij. GPD doemde gisteravond op in de mistige Arena. Keert Ajax terug naar die tijden van toen, kom- mervol en sportief straatarm? En waar staat het Nederlandse clubvoetbal nog? Geen enkele deelnemer haalt het voorjaar van 1999. Het wordt waar schijnlijk een lange, donkere en koude winter voor het vader landse voetbal. Natuurlijk was er frustratie. Frank de Boer knalde de bal kie- zelhard over de zijlijn. Shirtje ruilen, vroeg Igor Biscan. De a jacied wilde er niets van weten. Er heerste gelatenheid en berus ting. Danny Blind sjokte na de laatste mislukte aanval van Ajax met gebogen hoofd terug naar zij n plekAj ax was van zijn voetstuk gevallen. En dat doet doorgaans zeer. Vooral als het ongeluk onverwacht komt. Coach Mox~ten Olsen moest een keuze maken. Frank de Boer Ajacied Wamberto snoept de bal af van de Kroaat Rokavina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 39