Jurry duikt in kantoorbranche WIK haalt kunstenaar uit bijstand Villa-Lobos Trio speelt voor ware liefhebber Air Liquide neemt BOC-vestigingen over CDA moet volgens lijsttrekker hard werken aan imago Het plan was een vangnet voor een héle kunstenaarscarrière zeeland 16 Nieuwe veiligheidscertificaten voor Terneuzense project- en woninginrichter in detail ondernemend zeeland kunst cultuur Rovoce-ensemble treedt op in Renesse donderdag 26 november 1998 door René van Stee TERNEUZEN - Jurry Terneu- zen, specialist in project- en woninginrichting, slaapcom fort en zonwering, is uitgebreid met een volledig assortiment kantoormeubelen en meubilair voor de gezondheidszorg. Dit meubilair voldoet, in combinatie met de Europese Een autobedrijf en een kle dingwinkel hebben van pand geruild in Middelburg. Recars, dat kortgeleden vanuit Klein Vlaanderen naar de Segeer- straat in Middelburg trok, is in middels weer verhuisd naar de Gravestraat. Daar vindt het autoaccessoirebedrijf een gro tere winkel en een werkplaats waar auto-aanpassingen en in- bouwwerk kunnen worden uit gevoerd. Het pand aan de Gra vestraat was vestigingsplaats van de surfwinkelRoha. Ernest de Putter nam de Middelburgse vestiging van de Kamperland- se surfhandel vorig jaar over. Hij heeft de winkel nu gericht op skatende jongeren en die opent morgen, vrijdag onder de naam The Tube aan de Segeer- straat. Recht daartegenover loopt al een andere zaak in vrijetijdskleding van De Put ter, Yeb Lifestyle. De eerste Week van het Sie raad, uitgeroepen door het In formatiecentrum voor dia mant, sieraden en horloges te Den Haag, vindt plaats van maandag 7 tot en met zondag 13 december. Juweliers houden die week diverse acties. Theo Lucas in Goes geeft persoonlij - ke sieraadadviezen en reinigt en polijst sieraden gratis. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. SEN-normen, aan alle Arbo- wetgevingseisen. Jurry, dat 20 personeelsleden telt,speelt met deze uitbreiding in op de steeds grotere vraag naar onder meer ergonomisch verantwoorde werkplekken en meubilair dat bij gebruik het lichaam zo wei nig mogelijk belast. Met de verkoop was reeds op 1 januari van dit jaar op beschei den schaal gestart en sinds het begin van deze week is het vol ledige assortiment verkrijg baar. „De markt op het gebied van kantoormeubelen en meu bilair in de gezondheidszorg groeit sterk. Omdat de verkoop van deze artikelen goed aan sluit op onze andere activitei ten was dit het juiste moment om er in te stappen", verklaart directeur Jan Jurry de keuze. „Ook is het aanbod onder één dak nu groter en completer. Daardoor kunnen klanten kie zen uit een volledig pakket dat toegesneden is op al hun moge- Midwinterschouw in Slot Moermond RENESSE - Het evenement wordt aangekondigd als 'een huiselijke fair'. Vanaf vrijdag 27 november tot en met zondag 29 november vormt het slot Moermond in Renesse het de cor van de Midwinterschouw. In de benedenzalen van het slot én in een grote tent in de kas teeltuin prestenteren ongeveer twintig standhouders hun pro ducten. De meesten van hen zijn af komstig uit Zeeland. De beurs biedt een overzicht van wat er zoal te verkrijgen is op het ge bied van ondermeer woning en tuininrichting, cadeaus, kleding, antiek, wijn en kunst. De Midwinterschouw wordt georganiseerd door Slot Moer mond in samenwerking met Europatuin. Het is voor de tweede keer dat de fair wordt gehouden. Vorig jaar trok het evenement ongeveer 3000 be zoekers. De Midwinterschouw is vrij dag geopend van 14.00 tot 21.00 urn'. Zaterdag 28 en zon dag 29 november zijn de ope ningstijden van 10.00 tot 17.00 uur. lijke wensen. Vloeren in allerlei soorten en maten (behalve steen) en project- en woningin richting blijven overigens liet leeuwendeel van onze activi teiten voor hun rekening ne men omdat ook die markt enorm groeit." Op de officiële presentatie van de assortimentsuitbreiding kreeg Jurry uit handen van burgemeester R. C. E.Barbéde certificaten ISO 9002 en VCA (veiligheidscertificaat van de aannemerswereld) uitgereikt. Tesamen met het predikaat Hofleverancier (sinds 1908) is Jurry de enige in de branche in Zeeuws-Vlaanderen die deze predikaten tegelijk mag voe- In Zeeuws-Vlaanderen zijn we al 120 jaar (vijf generaties) een begrip en dat zouden we graag in heel Nederland willen wor den. Trouwens, we zijn al heel ren. Een trotse Jurry hierover: „Tekens van soliditeit en inno- vativiteit. Het betekent tevens een stukje erkenning die goed is voor onze naamsbekendheid. actief buiten de regio, want tachtig procent van de omzet is afkomstig van buiten Zeeuws- Vlaanderen. "Particulieren kunnen sinds enige maanden alleen op afspraak bij Jurry te recht. „Het was misschien even wennen, maar het blijkt een schot in de roos te zijn", zegt Jurry. „Het mes snijdt namelijk aan twee kanten. Het personeel wordt veel efficiënter ingezet en particuliere klanten worden via afspraak veel beter gehol pen, want je kunt ze veel meer persoonlijke aandacht geven. En dat het werkt blijkt wel uit de reacties, die zijn namelijk zonder enige uitzondering po sitief." De nieuwe kantoormeubelenlijn die Jurry in het assortiment voert. foto Charles Strijd door Wout Bareman BRUSSEL - De producenten en leveranciers van industriële gassen Air Liquide uit Frank rijk en British Oxygen Compa ny uit Groot-Brittannië heb ben de onderhandelingen over overname door Air Liquide van de vestigingen van BOC in de Benelux en Duitsland nage noeg afgerond. Dat hebben de twee bedrijven bekendge maakt. BOC produceert en ver koopt gassen in vloeibare vorm via pijpleidingen, maar ook in cilinders. Het bedrijf heeft een vestiging in Temeuzen - naast Dow Benelux - waar ongeveer twintig mensen werk vinden. In België concentreren de acti viteiten zich in Herenthout en in Duitsland onder meer in Bopfingen, waar een cilinder- vulfabriek is gevestigd. In Duitsland maakt BOC gebruik van 240 kilometer pijpleiding voor het transport van water stof. De gezamenlijke omzet van de activiteiten in de Bene lux en Duitsland bedraagt on geveer 150 miljoen gulden. De totale omzet van de BOC-groep bedroeg vorig jaar ongeveer 110 miljard gulden. Air Liqui de is gespecialiseerd in indu striële en medische gassen en heeft ruim 27.000 werknemers in meer dan 60 landen. De groep boekte vorig j aar een om zet van ongeveer 13 miljard gulden. Bij de overname in de Benelux en Duitsland zijn 119 werkne- mers van BOC betrokken, van wie er 26 in Nedexiand - en dan voornamelijk in Terneuzen - werkzaam zijn. Bedrijfsleider G. J. Brus van BOC-Temeuzen verwacht niet dat de overname gevolgen zal hebben voor het personeel. Bij een recente reorganisatie binnen BOC bleef de Terneu zense vestiging ook al buiten schot. door Richard Hoving AXEL - De lijsttrekker van het CDA Zeeland L. Coppoolse is niet gerust op de komende ver kiezingen voor Provinciale Sta ten. „We staan er in de peilingen niet best voor en stralexx nog on voldoende een wervend imago uit." Coppoolse, een van de twee CD A-gedeputeerden in het hui dige dagelijks provinciebestum; werd woensdagavond op een bijeenkomst van zijn partij in Axel tot lijsttrekker benoemd. In zijn vooruitblik op de verkie zingscampagne zei hij niet in de gemakkelijkste pex-iode provin ciaal lijsttrekker te worden. Coppoolse verwees naar een re cent onderzoek waaruit blijkt dat het programma van het CDA zonder omslag veel men sen aanspreekt. „Maar zodra het CDA beeldmerk er nadruk kelijk op aangebracht wordt, haken veel deelnemers af wat betreft hun sympathie voor het programma", aldus Coppoolse. Tegen deze achtergrond riep de lijsttrekker de leden op de ko mende maanden aan een imago te werken dat iets prikkelends en vernieuwends in zich draagt. „Een CDA-visie die voor brede groepen in de samenleving be grijpelijk en intrigerend over komt." W erkgelegenheid Coppoolse gaf aan dat het in de vier jaar na 3 maart 1999 in de eerste plaats gaat om creëren van werkgelegenheid. Een groei van het aantal banen in Zeeland is volgens hem nodig om de ver grijzing tegen te gaan. Naast de werkgelegenheid baart de ziekenhuiszorg het CDA zorgen. Coppoolse stelde dat hoogwaardige ziekenhuis- zorg in de toekomst alleen over eind kan blijven als er optimaal wordt samengewerkt. De sa menwerking moet rxiet alleen binnen de provincie worden ge zocht. De Zeeuwse ziekenhui zen moeten ook over de provin cie- en landsgrens gaan kijken. Tijdens de algemene vergade ring in Axel werden de kandida tenlijst, inclusief de lagere plaatsen voor de dxie Zeeuws- Vlaamse kandidaten in de top tien, en het verkiezingspro- gramma voor de Statenverkie- zingen definitief vastgesteld. Een oproep van de afdeling Axel om zich zo stellig mogelijk uit te spreken tegen gemeentelijke herindeling in Zeeuws-Vlaan deren haalde het niet. De meer derheid ging akkoord met de formulering dat het CDA tegen herindeling is tenzij bestuurlij- ke knelpunten niet op een ande re manier toereikend kunnen worden opgelost. Het niet rigoureus afwijzen van verdere herindeling was vol gens de Axelse wethouder A M. G. van Waes een gemiste kans. „Er zijn maar een paar punten waarop een partij zich in de aanloop naar de Statenver kiezingen kan profileren. Ge meentelijke herindeling is daar Aanpassingen Veerse sluizen VEERE - De provincie gaat in december de sluizen in Veere aanpassen voor centrale bedie ning. Van 30 november tot half december wordt vooral gewerkt op het buitenhoofd, tussen de grote en de kleine sluis. Het hui dige bedieningsgebouw wordt verplaatst en er komt een tijde lijke porta-cabin. Tegelijkertijd worden grond- en andere kabels verlegd. Het pu bliek dat over de sluizen wil, zal hinder onderwinden. De scheep vaart in de sluizen krijgt te ma kenmet stremmingen. De kleine sluis is van donderdag 3 tot en met woensdag 9 december niet beschikbaar De stremming voor de grote sluis wordt ver wacht tussen dinsdag 8 en vrij dag 11 december De maximaal toegestane afmetingen voor de kleine sluis zijn 60 bij 7,40 mete: met een diepgang van 2,80 me ter. Advertentie City OnLine in Zeelandd Nieuwe wet wil opzetten eigen praktijk stimuleren doorErnst Jan Rozendaal MIDDELBURG - In januari treedt de nieuwe Wet Inko mensvoorziening Kunstenaars (WIK) in werking. Een kunste naar die onvoldoende ver dient, is daardoor niet langer aangewezen op de bijstand. Het doel van de WIK is kunste naars in de gelegenheid te stel len een renderende beroeps praktijk te beginnen. „Wij hebben natuurlijk het liefst dat mensen voor zichzelf kun nen zorgen", zegt Cees van Loon, hoofd van de afdeling sociale zaken in Middelburg. „In de praktijk blijkt dat voor kunstenaars niet zo gemakke lijk te zijn." Middelburg is een van de drie centrumgemeenten die door het Rijk zijn aangewezen om de WIK in Zeeland uit te voe ren. In samenwerking met de' gemeente Goes is op 2 decem ber een voorlichtingsdag over de WIK georganiseerd in de Stadsschouwbuxg in Middel burg. Temeuzen kiest voor een andere manier om kunstenaai's in het rayon Zeeuws-Vlaande- ren te inf ormeren, maar ook zij blijven welkom bij de voor lichtingsdag in Middelburg. Van Loon: „Een belangrijk punt op de voorlichtingsdag zal zijn dat kunstexxaars moe ten beseffen dat wanneer zij niet kiezen voor de WIK maar voor de bijstand, zij echt ge dwongen worden om te sollici teren. Sinds de Bijstandswet van 1996 is dat een strenge eis, omdat in het beleid wordt uit gegaan van een uitstroomge dachte. Toch is daar voor kun stenaai's tot dusver soepel mee omgegaan. Voor velen van hen is het kenmerkend dat er geen continuïteit zit in het inkomen. Ze zijn afhankelijk van op drachten, tijdelijke contracten en de waardering voor wat ze hebben gemaakt. Ze komen dus regelmatig financieel in de problemen. Maar nu de WIK er is, zullen we geen pardon meer hebben met kunstenaars die kiezen voor de bijstand." Sollicitatieplicht De hoogte van een WIK-uitke- ring ligt op 70 procent van de bijstand (het eerste jaar 80 pro cent voor degenen die vanuit de bijstand direct in de WIK komen), maar er mag tot 125 procent van het bijstandsni veau worden bijverdiend. Een sollicitatieplicht of de dwang passende arbeid of scholing te aanvaarden bestaat niet. Er wordt wel getoetst of iemand echt kunstenaar is - in de breedste zin van het woord: van schilder tot musicus - ove rigens zonder daarbij de kwa liteit van het werk te betrek ken. Het idee achter de WIK is dat een kunstenaar alle gele genheid moet krijgen om een eigen praktijk op te bouwen en dat kost tijd. Vanaf de eerste inschrijvingsdatum kan in een periode van tien jaar maxi maal vier jaar van de WIK wor den genoten. „Wie zichzelf niet met zijn kunst kan onderhou den, wordt uiteindelijk dus wel uitgeselecteerd", aldus Van Loon. De 30 procent die via de WIK bespaard wordt op de bijstand moet via 'flankerend beleid' van gemeenten ook voor kunst worden aangewend. Omdat criteria nog niet bekend zijn en 'WIKkers' hun individuele wensen kenbaar kunnen ma ken, is nog volstrekt onduide- Cees van Loon:,,Als een kunstenaar niet kiest voor de WIK, maar voor de bijstand, wordt hij echt gedwongen om te solliciteren. foto Ruben Oreel lijk hoe dat geld wordt ingezet. Tijdens de voorlichtingsdag zal onder meer worden inge gaan op de fiscale aspecten van de WIK en kwesties als vermo gen. Van Loon: „Iemand hoeft natuurlijk niet zijn piano op te eten om pianist te zijn. Dat kun je ook doortrekken naar een atelierruimte in een koop huis." Mogelijke problemen zijn ook te vernachten als het gaat om voorschotten en bij zondere bijstand. Een WIK- gemeente kan geen voorschot ten uitbetalen en voor bijzon dere bijstand is een kunstenaar nog steeds aangewezen op de gemeente waarm hij woont. De voorlichtingsdag op 2 de cember in de Stadsschouw burg in Middelburg duurt van 10-17 uur. Informatie: 0118- 675685. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De giganti sche prijzen die soms voor kunst worden betaald, verslui eren het zicht op de ware inko menspositie van de meeste beeldend kunstenaars. Uit on derzoeken in binnen- en bui tenland blijkt dat dxie procent van alle kunstenaars een mo daal inkomen of meer geniet. Tien procent van alle kunste naars heeft een inkomen dat ligt tussen bijstandsniveau en modaal. Zij kunnen dus van de kunst leven. Maar de doorsnee beeldend kunstenaar verdient per jaar ongeveer 11.000 gul den met zijn beroep, terwijl hij jaarlijks ongeveer 10.000 gul den investeert om zijn werk te kunnen maken. Tot die catego rie behoort ook Cees de Valk uit Middelburg. „Een kunstenaar gaat zijn hele leven over bergen en door da len", vertelt De Valk. „Vol goe de moed komt hij van de aca demie, maar dan verandert de mode in de kunst, volgt een echtscheiding of kampt hij met een artist's block en weg is zijn inkomen. De kunstenaarsor ganisaties hadden daarom een Cees de Valk: „Als alleen nog maar verkoopbare kunst wordt ge maakt. leidt dat tot een enorme verarming." foto Lex de Meester vangnet bedacht. Een sooxt knipkaart voor een hele kun- stenaarscarrière, waarvan in financieel slechte periodes ge bruik kon worden gemaakt. Het is de WIK geworden. Dat is meer een startersfonds." Toch wil De Valk de nieuwe re geling positief benaderen. „De WIK biedt kunstenaars een mogelijkheid een aantal jaren zeer effectief met het eigen werk bezig te zijn. Dat komt de kwaliteit ten goede en dat zorgt ervoor dat iemand mis schien een zelfstandige prak tijk kan opzetten. Nu krijg ik die kans gewoon niet.Ter illu stratie vertelt De Valk hoe hij het - bijna - afgelopen jaar is doorgekomen. De eerste maanden was hij bezig met het bedenken van een video geluidsinstallatie in De Water- toren in Oost-Souburg. Dat vergde veel research en een in vestering van 5000 gulden. Met 1000 gulden vergoeding en 4000 gulden subsidie werden de kosten gedekt. Zijn inko men verki-eeg hij ondertussen door les te geven aan het Mid delburgs Instituut voor Kunst zinnige Vorming. Dat levert 1000 gulden in de maand op. „Daarvan moet ik wel de huur van mijn atelier betalen en bij voorbeeld mensen die iets voor dat project hebben gedaan. Ik kan er dus niet van leven. Daarvoor moet ik eerder ge maakte schilderijen en teke ningen zien te slijten." Dat lukte kort voor de vakantie, waardoor hij er even tussenuit kon. Maar toen klapte de mo tor van zijn auto en de verwar mingsketel van zijn huis, „Nu pak ik dus alles aan. Ik maak nu een muurschildering in res taurant Bandoeng in Oost- Souburg. Ik werk zeven dagen in de week. Dat meen ik. En dat heeft echt niets met de roman tiek van het kunstenaarsvak te maken." De Valk zal zeker een beroep doen op de WIK, mits hij zijn begin jaren tachtig goedkoop verworven huis niet hoeft op te eten. Een inkomensvoorzie ning voor kunstenaars is bitte re noodzaak, concludeert De Valk. „Je kunt de economische wet van vraag en aanbod niet toepassen op de kunsten. Als alleen nog maar ver-koopbare kunst wordt gemaakt, leidt dat tot een enorme verarming. De motor zou uit de kunsten wor den gehaald. Alle vernieuwen- de kunst is gebaseerd op het expei-iment. Dat is de makke van alle regelingen rondom kunst. Dat is het domein van de vrijheid. Geen dogma's, geen regels, dan gedijt kunst. Hoe meer een kunstenaar zich aan past aan de markt, hoe minder hij kunst met een grote k kan maken." door Piet Kleemans RENESSE - Vocaal ensemble Rovoce treedt zaterdag 28 no vember op in de Jacobuskerk in Renesse. Het tienkoppige gezel schap vertolkt onder meer wer ken van Scarlatti en Brahms. Rovoce staat onder leiding van de Rotterdamse dirigent Lucas Groen, tevens oprichter van het ensemble. Hij studeerde orkest directie en compositie aan het Rotterdams Conservatorium en was al tijdens zijn studie actief als dirigent bij het Staats Phil- harmonisch Orkest in Ksice en het jeugdorkest van het Rotter dams Conservatorium, Rovoce zingt onder meer het tienstemmige Stabat Mater van Scarlatti. Scarlatti wordt door kenners gezien als de belang rijkste Italiaanse componist voor toetsinstrumenten en één van de meest oorspronkelijke genieën uit de muziekgeschie denis. Verder o'p het programma Drei motetten en Fest-und Gedenkspruche van Brahms. Sietse van Wijgerden, de vasts organist van de Jacobuskerk zorgt voor de begeleiding van ds tien zangers. Verder speelt hij twee koralen uit de Schübler- verzameling, waaronder het be roemde Wachet aufruft uns die Stimme en Tocatta, adagio eri fuga in C Dm-, beide van Bach Van Wijgerden is afgestudeerd uitvoerend- en docerende kerk musicus en actief als muziekwe tenschapper. Het concert begint om 19.30 uui MIDDELBURG, Concertzaal Villa-Lobos Trio, Tanja van de Kooij, hobo, Martine Belderok, klarinet en Jaap de Vries, fagot met werken van Mozarl, Ibert, Schulhoff, Tansman, Pouletic en Villa-Lobos door Douwe Eisenga Gisteravond was slechts een handjevol publiek getuige van een interessant en speels programma, op een uitmunten de manier door het jonge Villa- Lobos Trio ten gehore gebracht. De staande ovatie die het trio aan het eind ten deel viel, was meer dan terecht. Toen pianiste Marianne Boer een aantal weken geleden een recital verzorgde, speelde zij een vrij duf programma met uit sluitend highlights uit het pia norepertoire. Resultaat, een goed gevulde Concertzaal. Een week daarna nam de Koninklij ke Oratoriumvereniging 'Tot Oefening en Uitspanning' de Mis in As van Schubert in repri se. Resultaat, een bomvolle Concertzaal. Een ander hoogte punt uit demuziekgeschiedenis, het Requiem van Verdi, klonk afgelopen vrijdag. Resultaat, een ruim bezette Concertzaal. Op het moment dat het Villa- Lobos Trio een avontuurlijk concert speelt met relatief onbe kende werken is het bedroeven de resultaat: 21(!) luisteraars. Wat hebben de afwezigen ge mist? Een sprankelend vertolkt Divertimento van Mozart, spits én vloeiend op de juiste plaat sen. Met een mooi aarzelend larghetto en een pittig allegro. Vervolgens klonken vijf prach tige miniatuurtjes in Cinq piè- ces en trio van Jacques Ibert. Waar Mozart geheel volgens de muzikale conventies van zijn tijd, de hoofdrol aan de hobo geeft, verdeelt Ibert de zaken meer over de drie instrumenten. Elk deeltje kort tot zeer kort, toch weet Ibert binnen dit be stek continu verrassende boch ten te nemen. Bochten die door het trio met een uitermate vaste wegligging genomen werden. Het Divertissement van Erwin Schulhoff is er een in de letter- lij ke zin van het woord. Een ver strooiende compositie, vol met muzikale grappen. Het drietal houtblazers huppelde trefzeker door de zeven deeltjes heen. Smeuïge samenspraak, sprin gerige vijfkwartsmaten, een prachtig ingetogen aria en het horten en stoten klonken in de finale van Suite van componist Aleksander Tansman. De meest weerbarstige compo sitie van de avond, het Trio vai Heitor- Villa-Lobos, werd doo het Trio Villa-Lobos tot he laatst bewaard. Dit is een moe dige keuze, want het stuk is nie bepaald een gezellige uitsmijte: Het werk is een beetje verbrok keld, met een groot aantal, som overbodige cesuren. Daar staa een voortdurend spannende te gendraadse ritmiek en melodi tegenover. De bevlogen uitvoe ring verklaarde waarom het ge zeischap heet zoals het heet. Als het Zeeuws publiek in d toekomst nalaat om naar ee. concert te komen dat buiten platgetreden paden valt, danza op den duur het Zeeuws mu ziekaanbod verschralen, ware muziekliefhebber zal da de komst van leuke, spranke lende ensembles naar Zeelan moeten ontberen. Scoopera-debat over cultuurbeleid door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Het tweede Scoopera-debat stelt de vraag of aan cultuurbeleid normen en waarden ten grondslag moeten liggen en zo ja, welke. Het debat wordt zaterdag 12 december ge houden in het gebouw van het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur Scoop, de zo genaamde Scoopera in Middel burg. Aanleiding tot het debat is de vraag naar normen en waarden die de statenfractie van de SGP in februari stelde bij de vaststel ling van het provinciaal cul tuurbeleid. Na een opening door voorzitter M. Beinema van Scoop, zullen docent C. Fahner van de Chris telijke Hogeschool Ede en oud- voorzitter van de PvdA Feli Rottenberg inleidingen houder Na een discussie met de inle ders en andere aanwezigen, zi directeur René Bastiaanse va museum Het Markiezenhof Bergen op Zoom de middag ai sluiten met een prikkelende n actie. De vragen die aan de oré komen zijn: Hoe prikkelend e confronterend mag cultuurbf leid zijn? Waarom voert de ovei heid een beleid op kunst cultuur? Horen er normen waarden ten grondslag te liggf aan een cultuurbeleid van overheid? De bijeenkomst pa in een reeks van debatten ov beleid die Scoop tot aan het ja: 2000 organiseert met de bedo ling de kwaliteit van de Zeeuv se samenleving te verbetere Aanvang: 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 30