Hardere opstelling TVM-advocaat Goede positie Italiaanse clubs VVD wil Spelen naar Nederland halen Raadsman Priem onderschat macht onderzoeksrechter Finland in de ban van HJK Helsinki Cambuur maakt een goede indruk tegen Heerenveen Ajax blij met de nieuwe grasmat Joost van Mierlo denkt voorzichtig aan andere stappenin zaak-Priem Arbiter Jaap Uilenberg bedreigd Feyenoord volgt AA Gent-speler Ferguson naar Gullits Newcastle Di Stefano beste Spaanse speler Rodman wil alweer scheiden van onze sportredactie DEN HAAG - De VVD vindt dat in 2012 of 2016 de Olympische Spelen en de Paralympics in Ne derland moeten worden gehou den. De regering moet de komende jaren een langeter- inijnvisie ontwikkelen voor het organiseren van grote sporteve nementen. WD-Kamerlid Rijpstra wil dit voorstel vandaag bij de begro tingsbehandelingvan sport lan ceren. Volgens Rijpstra is het Europees kampioenschap voet- bal in 2000 pas het begin. Daar na zou het tijd zijn voor andere kampioenschappen binnen de landsgrenzen, zoals het EK of WK turnen, zwemmen of atle tiek. „Als blijkt dat we dat aan kunnen, dan kunnen we het grootste sportevenement ter wereld binnenhalen." NOCNSF noemt het WD-plan interessant. „Het is ook een seri euze gedachte. We kennen Rijp stra te goed, die roept niet zo maar iets. Er zijn ook veel Ne derlanders die het prima vinden als ons land de Olympische Spe len, maar ook andere grote eve nementen, zou binnenhalen. Dat is ons na de kandidatuur van Amsterdam toch wel duide lijk geworden. Rijpstra weet dat de laatste po ging van Nederland om dfe Olympische Spelen te organise ren, is mislukt. „Amsterdam heeft zich kandidaat gesteld, maar er bleek veel weerstand te gen het evenement te bestaan bij een groep mensen in de stad. Er is een cultuuromslag nodig." Om iedereen voor te bereiden op de komst van de Olympische Spelen is een strategische opzet nodig, stelt het liberale Kamer lid. Henk Vonhoff, oud-voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité en in die rol ooit een warm pleitbezorger voor de kandidatuur van Amsterdam, is uitgesproken negatief. De fout van toen niet herhalen, rede neert Vonhoff. Zijn verhaal komt erop neer dat Nederland in vrijwel alle opzichten te klein is voor de Olympische Spelen. „Het brengt een enorm schaal probleem met zich mee, evenals een grote investering. Boven dien is de besluitvorming vol strekt ongrijpbaar en oncontro leerbaar met een aantal zelfs structureel onbetrouwbare ele menten. Ten aanzien van dit soort zaken hebben veel IOC-le- den een moraal die afwijkt van wat als gebruikelijk wordt ver ondersteld. Daarnaast kan er een politieke discussie ontstaan van een aard waarvan ik me af vraag of het verstandig is dat daarbij kroonprins Willem- Al exander in zijn rol als IOC-lid wordt betrokken." ANP/GPD door Frits Bakker EPERNAY - Het zou een wan hoopsdaad zijn, maar het is niet uitgesloten. Cees Priem kan ook zelf beslissen om uit Frankrijk te vertrekken. De ploegleider wordt vandaag in het Paleis van Justitie in Reims verhoord door onderzoeksrechter Madrolle, die de dopingzaak van TVM be handelt. De verwachting is dat de Zeeuw onder controle in Frankrijk moet blijven en dat de hogere beroepszaak wordt afge wezen. TVM-advocaat Joost van Mierlo en de ploegleider zelf zijn niet van plan zich daarbij neer te leggen. Joost van Mierlo zei aan de vooravond van het verhoor: „We zullen er alles aan doen om de rechter van ons gelijk te overtui gen, maar ik acht de kans dat Priem vrijkomt minimaal. De onderzoeksrechter Madrolle heeft alle troeven in handen, zij is de 'leading lady' van het on derzoek. Toch wil ik proberen met tact tot bepaalde afspraken te komen. Als de rechter daar niet in meegaat, kunnen we al tijd nog andere stappen nemen. Welke? We kunnen weer in be roep gaan, maar Cees kan ook gewoon vertrekken." Voor Cees Priem gaat dat drei gement nog iets .te ver. De Zeeuwse ploegleider reageerde geschrokken: „Ik wacht eerst even af wat er uit dat verhoor komt. Maar. of ik zou vluchten? Weet ik niet. Dan wil ik eerst de consequenties weten van zo'n daad. Zo ver heb ik er nog niet over nagedacht, moet ik zeggen. Maar als je altijd maar weer wordt gekleineerd, dan schiet het ook niet op." De hardere opstelling van TVM is het gevolg van de starre hou ding die justitie blijft innemen. De twee Franse advocaten van TVM en J'oost van Mierlo gaan er sinds maandag vanuit dat Priem de vrijheid heeft om Frankrijk te verlaten. Het hoger beroep in Reims, dat door TVM was ingediend, bracht vorige week een vormfout aan het licht in het rechterlijke dossier. „Daardoor is Priem vrij", blij ven de drie advocaten volhou den. Termijn Joost van Mierlo zegt dat er wet telijk ook een termijn is verstre ken, waarin een beslissing moest worden genomen over het verzoek tot vrijlating van Priem en Moors. Dat van Moors is af gewezen, bij Priem werd de zaak vorige week verdaagd. Volgens Van Mierlo is nu de wet telijke termijn van 25 dagen verstreken en mag Priem terug naar Nederland. De onderzoeksrechter heeft die conclusie van tafel geveegd. Cees Priem kreeg gisteren in ho tel De Champagne in Epemay, waar hij al bijna vier maanden verblijft, een aangetekend be richt van de Franse justitie. Daarin werd de beslissing in de beroepszaak weer herroepen. Odile Madrolle, die de TVM-de- legatie vanmiddag om twee uur zal verhoren, beroept zich op haar vrijheid om de termijn weer met vijf dagen te verlen gen. Cees Priem en zijn advocaten gaan zich daartegen vandaag in Reims verweren. Het verhoor door de onderzoeksrechter was door de advocaten al eerder aangevraagd. De TVM'ers zul len niet alleen de beroepszaak aanvechten, maar willen ook de In de vrieskou ging Cees Priem gisteren een eindje fietsen. De ploegleider wordt vandaag in Reims opnieuw verhoord. foto Ed Oudenaarden/ANP uitslagen van het onderzoeks rapport in de dopingaffaire aan de orde stellen. Cees Priem, Jan Moors en de in de gevangenis in Reims verblij vende ploegarts Andrei Micha- ilov zijn door de Franse justitie in staat van beschuldiging ge steld naar aanleiding van een vondst van 104 EPO-ampullen in een auto van TVM. Daarna zijn tijdens de Tour de France invallen gedaan in het hotel van TVM, waarbij verdachte midde len in beslag zijn genomen. zie ook pagina 2 ENSCHEDE - Scheidsrechter Jaap Uilenberg is herhaalde lijk bedreigd, omdat hij vorige week Ajacied Dani slechts een gele kaart gaf na diens overtreding op PSV-doelman Lode- wijks. Uilenberg heeft zelfs overwogen met fluiten te stoppen. „Ik ben thuis en op kantoor zo'n vijftien keer gebeld door ano nieme figuren. De bedreigingen kwamen er steeds op neer dat ze zeiden mij wat te zullen aandoen. Het is de eerste keer dat me dit als scheidsrechter overkomt", aldus Uilenberg. De arbiter is aan zijn laatste seizoen bezig. Mogelijk komt daar nog een jaar bij als staatssecretaris Vliegenthart van Sport het bij de KNVB voor elkaar krijgt de leeftijdsgrens van scheidsrechters in het betaald voetbal te schrappen. „Mijn zin was even over, maar ik ga door zolang het nog kan." ANP ROTTERDAM - Feyenoord heeft belangstelling voor AA Gent-speler Pieter Collen. De 18-jarige verdediger is een rij zende ster in het Belgische voetbal. De jeugdinternational speelde afgelopen weekeinde een sterke wedstrijd tegen An- derlecht, en had met zijn tweede doelpunt een belangrijk aan deel in de 3-2 zege van de 'Buffalo's'. Collen speelde Ander- lechts beste speler Per Zetterberg uit de wedstrijd. Collen, die ook in de belangstelling staat van Anderlechtheeft vorig jaar een driejarig contract afgesloten met AA Gent, mede op ad vies van de toenmalige trainer Jan Boskamp. Fevenoords be stuurslid technische zaken Rob Baan erkent de interesse. De KNVB legde Feyenoord gisteren een forse boete van 10.000 gulden op wegens wanordelijkheden door supporters tijdens de wedstrijd tegen Roda JC. GPD NEWCASTLE - Ruud Gullit mopperde vorige week nog dat hij als manager van Newcastle United zo weing mocht inves teren, maar gisteren kreeg hij toestemming voor liefst 22 mil joen gulden Duncan Ferguson aan te trekken. De Schotse in ternational komt over van Everton, dat pas in de competitie nog te sterk was voor Newcastle. De 26-jarige aanvaller ver bond zich voor vijfeneenhalf jaar aan The Magpies. Gullit liet weten nog meer versterkingen te willen halen. Zijn club is in tussen afgezakt naar de veertiende plaats in de Premier Lea gue. RTR MADRID - Alfredo di Stefano (72) is uitgeroepen tot de beste Spaanse voetballer ooit. De voormalige vedette, met Spaans- Argentijns bloed in de aderen, won in de jaren vijftig met Real Madrid vijf keer de Europacup voor landskampioenen. Di Stefano liet andere grootheden als Laszlo Kubala (Spaans- Hongaarse afkomst) en voormalig ploeggenoot Francisco Gento achter zich. Di Stefano strijdt met onder anderen Franz Beckenbauer, Johan Cruijff, Bobby Chariton, Eusebio en Michel Platini nog om de titel beste Europese voetballer ooit. SID ORANGE - Negen dagen na zijn 'huwelijk' met de actrice Carmen Electra, ster uit Baywatch, heeft basketbalfenomeen Dennis Rodman alweer een scheiding aangevraagd. Hij deed dat in de Californische plaats Orange. Rodman gaf als reden op dat hij tijdens de plotselinge trouw partij op 14 november in Las Vegas niet toerekeningsvatbaar was. Volgens waarnemers was de exentrieke speler van de Chicago Bulls toen stomdronken en liep hij waggelend naar het altaar. Volgens een woordvoerder van Electra kwam het paar na een paar dagen tot de conclusie dat het beter voor alle partijen zou zijn als het kortstondige huwelijk weer wordt ontbonden. DPA Chris van der Weerden begint in de basis van PSV door Cees van Zweeden PARIJS - De Nederlandse advo caat van Cees Priem, de in Frankrijk vervolgde ploeglei der van TVM, meende maan dagavond in een opwelling dat de 'vrijlating' van zijn cliënt na bij was. De rechter-connnissaris die het onderzoek leidt, werd geconfronteerd met een vorm fout. En dat, zo stelde raadsman Van Mierlo, impliceerde onher roepelijk de vrijlating van de Zeeuw. Het was niet de eerste keer dat Van Mierlo hoop bood aan zijn cliënt. Eerder had hij gezegd dat Priem maar vier maanden onder justitiële controle kon worden gehouden, een veredeld huisar rest. De werkelijkheid is echter dat de rechter-commissaris (de onderzoeksrechter) krachtens de Franse wet een veel grotere macht heeft dan Van Mierlo lijkt te beseffen. Al wat een rechter-commissaris nodig heeft om een gerechtelijk onderzoek te starten is een 'tast baar' feit dat als belastend kan worden beschouwd. Dat feit was in het geval van TVM niet moeilijk te vinden: in een auto van de wielerploeg werden gro te aantallen stimulerende am pullen gevonden. In Nederland zou TVM daarmee misschien een regel van de wielerbond hebben overtreden, maar in het land van de mensenrechten is doping bij wet verboden. De rechter-commissaris had in het geval van Priem drie moge lijkheden: hij kon hem tijdens het onderzoek in het gevang op sluiten, hij kon hem vrijlaten, of hij kon hem onder justitiële con trole plaatsen. Priem werd na een kort verblijf achter de tra hes onder controle geplaatst, wat betekent dat hij zich dage lijks bij de politie moet melden. In beroep Anders dan voor voorlopige hechtenis geldt voor 'justitiële controle' geen periode. Priem moet in beginsel in Frankrijk 'olijven voor de hele periode van het gerechtelijk onderzoek, zelfs als dat jaren zou vergen. De enige die de periode kan bekor ten, of zelfs bij aanvang van het onderzoek een periode kan be palen, is de rechter-commissa ris zelf. Echter, de verdachte kan in be- jtoep gaan tegen de beperking pan zijn bewegingsvrijheid, wat Priem uiteraard ook heeft ge daan. Dat beroep diende afgelo pen donderdag voor de Cham bre d'Accusation (de Kamer van Inbeschuldigingstelling), een strafkamer van het Cour d'Ap pel (het Hof van Beroep). Tijdens dat beroep, dat achter gesloten deuren plaatsvond, heeft de rechter-commissaris waarschijnlijk aangevoerd dat het gebruik van doping in Ne derland geen strafbaar feit is. Priem, zo gaat die redenering, zou dus de dans ontspringen als de Chambre d'Accusation hem naar Nedeiiand liet vertrekken. Daarmee zou de rechter-com- missaris sterk hebben gestaan, ware het niet dat de procureur een vormfout had gemaakt - hij had verzuimd een document in te vullen. Van Mierlo, Priems advocaat, concludeerde - wel licht voorbarig - dat daaimee zijn cliënt 'vrij' was. Vormfout In principe betekent een vorm fout inderdaad dat de rechter commissaris zijn onderzoek moet staken. Echter, de Chambre d'Accusation, kan in dat geval gewoon besluiten het onderzoek door dezelfde (of een andere) rechter-commissaris te laten voortzetten. Hoe dinsdagavond de kaaiden erbij lagen, was nog onduide lijk. Volgens advocaat Van Mierlo heeft de Chambre d'Ac cusation inderdaad gelast het onderzoek te staken. Maar de rechter-commissaris zou tegen dat besluit in beroep zijn ge gaan, een langdurige procedure bij het Cour de Cassation (het Hof van Cassatie). Als het gerechtelijk onderzoek wordt voortgezet, wordt Priem berecht door het Cour d'Assises. Op zo'n assisenhof wordt de vierschaar gespannen door een lekenjury, tegen wier uitspraak geen beroep mogelijk is. Dat is slecht nieuws voor Priem, maar nog beroerder is dat het vonnis waarschijnlijk niet mals zal zijn (indien hij schuldig wordt bevonden). Het feit dat de rechter-commissaris hem deze zomer onder justitiële controle plaatste, was al een veeg teken. In het wetboek van strafrecht (artikelen 137 en 143) staat het aldus: onder justitiële controle kunnen uitsluitend die perso nen worden geplaatst „die een gevangenisstraf of erger boven het hoofd hangt". Met een boete zal Priem, indien schuldig be vonden, er niet van afkomen. van onze sportredactie HELSINKI - Finland is het land van ijshockey, autosport en schansspringen. Dan komt pas voetbal. Vandaag is het voor één keer anders. Helsingin Jalka- pallo Klubi, de verrassende de butant in de Champions Lea gue, weet alle Finse ogen op haar gericht. Als de schijn niet bedriegt zal HJK Helsinki tegen PSV zelfs een Fins toeschou- wersrecord breken in de jacht naar een plaatsje bij de beste acht van Europa. HJK Helsinki heeft de dolle ta ferelen rond de wereldtitel van Formule 1-coureur Mika Hak- kinen doen verstommen. Zelfs Tommi Makinen, die gisteren verrassend wereldkampioen rallycross werd, moet even in de schaduw plaatsnemen van de ploeg van Antti Muurinen. Van avond bevolken naar schatting 33.000 toeschouwers het Olym pisch Stadion. Dat zou een re cord betekenen in het Finse clubvoetbal. Kuusysi Lahti mocht erin 1986 32.500 begroe ten tegen Steaua Bukarest. Na de zege op Benfica, waar door HJK Helsinki de Eindho- venaren op de ranglijst in groep F voorbij streefde, is Finland in de ban van voetbal. HJK was een bijrol voorspeld, maar heeft met de duels met PSV en Kai- serslautern nog voor de boeg zo waar nog uitzichten op de kwartfinales. PSV, zo waarschuwde trainer Muurinen alvast, wacht een warm onthaal. Hij moest de training gisteravond zelfs voor tijdig afblazen. „De spelers zijn zo hongerig dat ik de boel maar- het inrukken. Aiders hadden ze elkaar nog blessures bezorgd." Nu kan HJK Helsinki, dat vori ge week met financiële steun van de Finse voetbalbond op de Canarische Eilanden de warmte opzocht en tot zaterdag in Brug ge verbleef, aantreden in zijn sterkst mogelijk opstelling. Dus met het Finse talent Mikael Forssell. De 17-jarige aanvaller- zou tien dagen geleden al zijn overgestapt naar Chelsea, maar- de Engelsen en HJK Plelsinki kwamen overeen dat Forssell pas op 15 december naar Lon den vertrekt. Ook PSV, dat de Finnen bij de ouverture van de Champions League in september door een treffer van Anold Bruggink in blessuretijd met 2-1 versloeg, kent geen personele problemen. Gisteravond bij de afsluitende training maakte twijfelgeval Chris van der Weerden een fitte indruk. GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - De drie Italiaanse vertegenwoordigers in de derde ronde van de UEFA-beker heb ben zich gisteren een goede uit gangspositie verschaft om de kwartfinale te bereiken. Panna speelde gelijk bij Glas gow Rangers 1 -1Bologna ver nederde Betis Sevilla (4-1), ter wijl AS Roma met 1-0 won van FC Zürich. Parma kwam op voorsprong via Balbo, maar Wallace zorgde voor de gelijkmaker. Bij de Ran gers was Van Bronckhorst we gens een blessure afwezig. AS Roma won heel gelukkig van FC Zürich (1-0), dankzij een benut te strafschop van Totti ver in blessuretijd. De Schotse arbiter- Young haalde zich daarmee de woede op de hals van de Zwit sers, omdat zij vonden dat hij de bal wel erg makkelijk op de stip legde. De tweede Zwitserse club uit Zürich, Grasshopper, kwam tegen Bordeaux op een 2-0-ach- terstand via de Franse topsco rers Wiltord en Micoud. Kavel- aschvili, Turkyilmaz en Comisetti zetten Grasshopper in een tumultueuze wedstrijd echter op een 3-2 voorsprong. Wiltord maakte uiteindelijk de gelijkmaker voor Bordeaux, dat Vitesse elimineerde in de tweede ronde. De Italiaanse middenmoter Bo logna was thuis veel te sterk voor Real Betis Sevilla, 4-1. Da- vide Fontolan was twee keer trefzeker. De confrontatie tus sen Real Sociedad en Atlético Madrid eindigde in een zege van 2-1 voor de thuisploeg door een eigen doelpunt van Fresnedoso vijf minuten voor tijd. Andrei Kanchelskis (links) probeert Louis Sartor van Parma te snel af te zijn. foto Ch ris Bacon/EPA Club Brugge-trainer Gerets re kende tegen Olympique Lyon op een overwinning, maar zijn ploeg ging verrassend met 1-0 onderuit. AS Roma (Ita) - FC Zürich (Zwi) 1-0 (0-0). 90. Totti 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Young (Scho). Aan tal toeschouwers: 19.400. Grasshoppers (Zwi) - Girondins Bordeaux (Fra) 3-3 (2-2). 6. Wiltord 0-1, 20. Micoud 0-2, 21. Kavelasch- vili 1-2, 33. Turkyilmaz 2-2, 53. Co misetti 3-2, 73. Wiltord 3-3. Scheids rechter: Óuzounov (Bul). Aantal toeschouwers: 10.000. Bologna (Ita) - Real Betis (Spa) 4-1 (1-0). 25. Fontolan 1-0, 53. Koly- vanov 2-0, 58. Eriberto 3-0, 62. Ben jamin 3-1, 74. Fontolan 4-1. Scheidsrechter: Larsen (Den). Gele kaart: Paramatti (Bologna), Denil- son, Benjamin (Real Betis). Aantal toeschouwers: 15.000. Real Sociedad (Spa) - Atlético Ma drid (Spa) 2-1 (1-1). 3. Juninho 0-1. 45. Kovacevic 1-1, 85. Fresnedoso 2- 1 (e.d.). Scheidsrechter: Poll (Eng). Rode kaart: 65. Torrisi (Atlético. 2x geel), 77. Aguilera (Atlético, 2x geel). Aantal toeschomvers: 30.000. Olympique Lyon (Fra) - Club Brug ge (Bel) 1-0 (1-0). 45. Bacek 1-0. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Rode kaart: 45. Grassi (Lyon). Gele kaan: Carteron (Lyon), Lesnjak, Ilic, Def- landre (Brugge). Aantal toeschou wers: 20.000. Monaco (Fra) - Olympique Marseil le (Fra) 2-2 (1-2). 10 Pires 0-1, 17. Trezeguet 1-1 (strafschop), 39. Ca mera 1-2, 56. Giuly 2-2. Rode kaart: 63. Maurice (Marseille), 69. Dumas (Monaco, 2xgeel). Aantal toeschou wers: 10.500. Glasgow Rangers (Sch) - Parma (Ita) 1-1 (0-0). 51. Balbo 0-1,69. Wal lace 1-1. Scheidsrechter: Sars (Fra). Aantal toeschouwers: 49.500. ANP Celta de Vigo (Spa) - Liverpool (Eng) 3-1 (0-1). 35. Owen 0-1, 49. Mostovoi 1-1, 56. Karpin 2-1, 90. Gudelj 3-1. Aantal toeschouwers: 32.000. van onze sportredactie HEERENVEEN - „Cambuur degradeert niet." Trainer Gert Kruys wist het direct na afloop van Heerenveen-Cambuur (1-1) al zeker. Zijn ploeg had gister avond dan ook een behoorlijke indruk achtergelaten, en de fa voriet terecht twee punten afge pakt. Het was pas het eerste punt in een uitwedstrijd voor zijn ploeg. Op het bevroren veld van het Abe Lenstra-stadion was het moeilijk voetballen. Beide teams kampten met problemen, maar voor Cambuur-doelman De Ron waren die het grootst. De sluitpost kreeg na elf minu ten een afstandsschot van ver dediger Hansma niet onder con trole. Samardzic was alert en tikte de bal in het doel: 1-0. Na rust zette Cambuur aan voor een offensief. Veelvuldig ging de ploeg van Kruys in de aanval. Heerenveen liet zich te vaak te rugdringen, iets wat de ploeg van Foppe de Haan doorgaans niet veel goeds brengt. Deze keer ook niet, door toedoen van invaller Sandor van der Heide. De stand-in voor de geblesseerd uitgevallen aanvaller Schee pers schoot van de rand van het strafschopgebied raak: 1-1. Een mooie invalbeurt voor de speler die zijn opleiding bij Heeren veen genoot. SC Heerenveen - Cambuur Leeu warden 1-1 (1-0). 12. Samardzic 1-0, 70. Van der Heide 1-1. Scheidsrech ter: Van der Ende. Gele kaart: Hans- ma, Radomski (Heerenveen), Hen- driksen, Dijkhuizen (Cambuur). Aantal toeschouwers: 13.870. Heerenveen: Vonk; Radomski, Hansma, Klompe en Mitrita; Pahl- platz (82. Gusatu), Gérard de Nooij- eren De Visser; Talan (76. ElKhatta- bi), Dennis de Nooijer en Samardzic. Cambuur: De Ron, Elzinga, Berhal- ter, Hendriksen en Abma; De Vries, Durmusoglu (69. Muller) en De Roo; Scheepers (36. Van der Heide), Dijk huizen en Van Rijswijk. ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax is zeer te vreden met de nieuwe grasmat in de Amsterdam Arena. De spe lers trainden gistermorgen op het veld en waren unaniem van mening dat de negende grasmat sinds de bouw van de Arena van uitstekende kwaliteit is. „Het nieuwe veld is heel goed", stelde coach Olsen. „Het is beter gelegd dan de vorige grasmat ten, waardoor het beter bespeel baar is, vlakker en de bal rolt sneller en beter." De dag voor een Europacup wedstrijd traint Ajax altijd in Callantsoog. maar door de vorst was het veld daar onbespeel baar. Olsen: „Ik wilde trainen onder dezelfde omstandigheden als waaronder wij woensdag te gen Croatia Zagreb spelen. Verdediger Sier is inzetbaar in de vijfde Champions-League- wedstrijd. Hij had zondag tegen RKC last gekregen van een spier in een bovenbeen, maar dinsdag bleek dat hij verlost is van dat ongemak. Arveladze en Litma- nen zullen zeker niet spelen, net als de langdurig uitgeschakelde Tobiasen. Melchiot, Oliseh en Babangida behoren na hun blessures weer bij de selectie van twintig spelers, van wie er twee moeten afvallen. Croatia Zagreb moet het stellen zonder vedette Robert Prosine- ckï Hij herstelt nog van een her niaoperatie. Middenvelder Mu- jcin is geschorst na zijn tweede gele kaart tegen Porto. Het grote talent Mikic kampt met een voetblessure en zijn meespelen is dan ook hoogst onzeker Twee maanden geleden ont moetten Croatia Zagreb en Ajax elkaar in de eerste CL-wed- strijd. Toen werd het 0-0. Sinds dien is er vooral bij Zagreb veel veranderd. Trainer Kranjar werd ontslagen en opgevolgd door Zajec. En spits Viduka werd verkocht aan Celtic. Maar ook Ajax heeft in vergelij king met het eerste duel een kleine metamorfose ondergaan. In Zagreb maakten Frank en Ronald de Boer hun rentree na hun staking. Olsen: „Toen draaide Ajax niet, we hadden het moeilijk in die periode. De laatste tijd is ons spel verbe terd." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25