Uur van de waarheid vervroegd Sampras start goed in Hannover PZC Hoek onderuit tegen Terneuzen Laurens van Lieren een klasse apart sport woensdag 25 november 1998 sbw 24 Nederlandse volleybalploeg vergooit medaillekansen Sterke deelnemers open NK driebandenvrouwen Woede in Turkije over verplaatsing wedstrijd Aangeenbrug neemt leiding over Badmintonners verder in China Bekers jockey-legende geveild Co Adriaanse bij korfbaltraining Wereldtitel rallycross Makinen uitslagen agenda door Edwin Alblas HAMAMATSU - Uren na de af straffing tegen Joegoslavië keerden de volleyballers van Nederland gisteren terug in de Hamamatsu Arena. Verscholen tussen het publiek, dat was af gekomen op de wedstrijd Rus- land-Italië, overdacht de ploeg van Gerbrands nog even zijn in de ochtenduren gemaakte zon den. De Russen, die met 3-1 van de Italianen verloren, zitten in het zelfde schuitje als Nederland. Dat maakt de confrontatie tus sen de twee Europese groot machten vandaag extra boei end. De winnaar mag nog hopen op een plaats bij de eerste vier, de onderliggende partij wordt veroordeeld tot de troostronde. De uitglijder van gisteren ver vroegde het uur van de waar heid voor de Nederlandse ploeg. Tegen de Russen mag er niets meer misgaan, anders is Neder land uitgeschakeld voor een plaats bij de laatste vier. En dan nog is Nederland niet waar het zijn wil. Ook Italië moet morgen nog worden verslagen. De Russische ploeg is een bonte verzameling van internationals die na het EK van 1991 geen gro te titel meer hebben gewonnen. Tegen Italië, dat heel vroeg in de Maar daarmee oordeelde hij niet over de kwali tei t.Het is al lemaal erg op individualisme gebaseerd. Maar dat kan ook heel gevaarlijk zijn. Het is niet te hopen dat wij ze in die situatie treffen." De 30-jarige Dmitri Fomine en de 29-jarige Rouslan Olikhver zijn de bekendste 'zwervers' van de ploeg. Fomine speelt al jaren in Italië, Olikhver is uitgeweken naar Brazilië. De opmerkelijk ste van het stel is echter bonds coach Guennadi Chipouline. Tot hij werd aangesteld als ge neraal van het nationale team, was hij louter de grote baas van de Russische club Belogorie Belgorod. Daar bouwde hij in korte tijd een bedenkelijke re putatie op. Het Belgische Maas eik weet er alles van. De Belgen dienden vorig jaar voor een Champions League-wedstrijd naar het verre Russische oord af te reizen. Volgens latere Belgi sche beschuldigingen liet de in die contreien machtige Chipou line het dichtstbijzijnde vlieg veld tijdelijk sluiten, waardoor de Belgen na hun vlucht ook nog 400 kilometer per bus dienden af te leggen. Bovendien rekende Chipouline, geheel in strijd met de voorschriften van de Europe se volleybalbond, voor die 'dienst' honderden dollars. door Peter Godrie ZIERIKZEE - Het eerste open Nederlands kampioen schap driebanden-groot voor vrouwen kent een sterke bezetting. Het toernooi, vol gens pr-man Peter van Mier- lo een Europese primeur, heeft de Turks-Duitse top- speelster Gidsen Degener weten te strikken en de twee voudig Nederlands kampi oene libre, Gerrie Geelen uit Krimpen aan den IJssel. Het Zeeuwse tintje bij het evenement, dat zaterdag qn zondag in het biljart centrum aan de Zierikzee Meelstraat wordt gehouden, wordt ver- zorgd door Joke Breure uit Temeuzen. Het veld van ze ven deelneemsters wordt ge completeerd door de Ooster- houtse Connie Broeders, Christel Willemse uit Alphen aan den Rijn, de Maastricht se Karina Jetten en de Don- gense Anja Verbogt. De open nationale titelstrijd driebanden-groot is een ver volg op het kampioenschap driebanden-klein, vorig jaar in Krimpen aan den IJssel. Na dit evenement werd Peter van Mierlo gevraagd om een toernooi driebanden-groot op poten te zetten. Hij proef de behoefte bij vrouwen om driebanden te spelen op de grote tafel, alleen er was nog geen officiële wedstrijd. van onze sportredactie ISTANBUL - In Turkije is woe dend gereageerd op het besluit van de UEFA om het duel tussen Galatasary en Juventus, die voor vanavond gepland stond, een week te verschuiven. Vooral de Turkse kranten halen fel uit naar de Europese voetbalbond. Vette koppen als 'stommeknecht Van Gaal zet Baia uit selectie BARCELONA - Louis van Gaal heeft een dag voor de cruciale Champions-Lea- guewedstrijd tegen Man chester United tweede doelman Vitor Baia uit de selectie gezet. De Portugees, die vorig seizoen zijn plaats verloor aan Ruud Hesp, had hevi ge kritiek op zijn coach. ,,Van Gaal behandelt spe lers als kleine kinderen. Dat past niet bij zo'n grote club", foeterde Baia. „Van Gaals omgang met men sen deugt niet, hij kijkt minderwaardig tegen zijn medemens aan." Als ver vanger van Baia selec teerde Van Gaal jeugd keeper en doelman van Jong Spanje, Javier Ar- nau. Baia mag vertrek ken, wat de coach betreft. RTR van onze sportredactie TERNEUZEN - In een oefen duel met zondag-derdeklasser Terneuzen moest Hoek gister avond een nederlaag incasseren met niet-alledaagse cijfers. De dit seizoen zo geplaagde hoofd klasser verloor met 6-4. Op het harde, maar redelijk be speelbare tweede veld van het Vliegende Hollander-complex kwam Hoek weliswaar uiterst voortvarend uit de startblok ken, maar met name na de rust was Terneuzen zoveel doeltref fender dat op de eindstand wei nig af te dingen viel. Door doelpunten van Ronald van Sliedregt, Wesly Roman (uit 's Mans verleden in het volleybal is duister. Om over zijn huidige inbreng maar te zwijgen. Hij houdt van jagen en bowlen. Nie mand durft met zekerheid te zeggen of de 44-jarige Rus enige tactische inbreng heeft, of dat hij dat overlaat aan zijn assis tenten. Hij heeft zich bij de na tionale ploeg wel omringd door veel spelers van zijn eigen club. Begrijpelijk dat wordt gefluis terd dat die spelers binnen de Russische ploeg een dikke vin ger in de pap hebben. Bij het Nederlands team is Toon Gerbrands op papier en in wer kelijkheid de baas. Hij schroomde daarom gisteren niet om de spelers van zijn ploeg na de afstraffing tegen Joegoslavië (15-9, 15-4, 15-13) een gebrek aan vechtlust onder de neus te wrijven. Nederland verspeelde door die instelling haast zeker zijn kan didatuur voor een medaille. Of het moet Nederland vandaag voor de wind gaan en de rest te genzitten. Maar Italië ziet er so lide uit en Joegoslavië is beter dan ooit. Datzelfde Joegoslavië had bij de laatste drie grote con frontaties tegen Nederland - de finale van het EK 1997 (3-0), Olympische Spelen 1996 (3-0) en EK '95 (3-0) - nog in het stof gebeten. De ploeg van bondscoach Zoran Gajic heeft als voordeel dat hij al enige jaren niet van samen stelling is veranderd. Vier van de zes spelers die gisteren tegen over het Nederlandse zestal stonden, spelen in de niet kin derachtige Italiaanse competi tie. Gerbrands: „En met dit ge zelschap kunnen ze het ook nog wel tot en met Sydney 2000 uit zingen." Enige obstakel Het enige obstakel dat Joego slavië moet zien te vermijden is een boycot. De weinig gewaarde manier waarop de Joegoslavi sche regering zich in Kosovo en omstreken manifesteert, leidde in de voorbije zomer al bijna tot een verbanning van 's lands na tionale ploegen uit de interna tionale sportgemeenschap. De FIVB, de wereldvolleybalbond, had Frankrijk toegezegd aan het WK te mogen deelnemen, zou de Europese unie met een boycot - in het Nederlands par lement werd zelfs tot zulks op geroepen- het mes op de kelen Misha Latuhihin (boven) en Marko Klok konden niet voorkomen machtige Joegoslaven. van de Joegoslavische leiders hebben gezet. Dat gebeurde niet. Gisteren waren de rollen zelfs omgedraaid. Joegoslavië zette Nederland letterlijk voor het blok. Sluipwegen om te ont snappen waren er niet, omdat te veel spelers hun dag niet had den. Drie sets in anderhalf uur, langer duurde de kwelling niet. Het griefde Gerbrands nog het meest dat de ploeg de schrobbe ring gelaten had ondergaan. „We kunnen best tegen een ver lies, maar dan kun je altijd nog het maximale van jezelf geven. Dat het wordt geaccepteerd dat de ploeg een slechte dag heeft, is dat Oranje verloor van de opper - foto Toussaint Kluiters/ANP een kwalijke zaak", bromde de bondscoach. Voor het maken van verwij ten is geen tijd, meen de Van de Goor. „Belangrijk is nu om de hoofden leeg te maken. De grootste fout die je kunt ma ken is om nu te gaan tobben. We mogen er niet te lang bij stil staan." GPD van de Italianen', 'kruistocht' en 'schande voor het voetbal' bepalen de voorpagina's van de kranten. De UEFA heeft het duel in Is tanbul uitgesteld wegens de vertroebelde relaties tussen Turkije en Italië, omdat Rome weigert de gearresteerde Koer denleider Abdulla OScalan uit te leveren. Ook de Turkse minister-presi dent Yilmaz heeft zich over de affaire uitgelaten. Zijn bood schap was duidelijk toen hij op merkte dat sport en poliek ge scheiden moeten blijven. Mi nister Aktas van Binnenlandse Zaken en politiechef OSzde- mier van Istanbul hebben tever geefs geprobeerd de Italiaanse angst voor eventuele rellen weg te nemen. Het bestuur van Juventus uitte zijn bezorgdheid over de veilig heid van de spelers in Istanbul en drong aan op uitstel van het duel. Bovendien wilde Juventus 'op neutraal terrein spelen. Vooralnog handhaaft de UEFA Istanbul als plaats van de wed strijd. In Turkije gingen de laatste dagen duizenden de monstranten de straat op. Zij verbrandden Italiaanse vlag gen. Vice-voorzitter Donat van Ga- latasaray laakte het UEFA-be- sluit maandag al. „Bovendien denk ik dat de situatie een week later in Istanbul niet veranderd zal zijn." Donat sluit niet uit dat Galatasaray zich terugtrekt uit de Champions League. ANP/DPA/AFP Pete Sampras in actie tegen Jevgeny Kafelnikov. foto Fabian Matzerath/EPA een strafschop) en Geert-Jan de Smet leidden de bezoekers na nog geen kwartier spelen met 0- 3 en kort voor de rust scoorde ook Hubert van den Hemel nog eens. Dat zou normaal gespro ken voldoende voor de overwin ning geweest moeten zijn. Nog voor de rust bracht Mike But Terneuzen met twee treffers te rug in de wedstrijd (2-4). De tenjgval kreeg nog meer vorm in de tweede helft, toen Mike But voor de derde maal doel trof en Mike van Rossem voor 4-4 zorgde. In de laatste tien minuten verloor Hoek, dat op Geert de Poorter en Dimitri M'buyu na compleet was, door twee treffers van A-junior Rem- co van Leeuwen. van onze sportredactie HANNOVER - Titelverdediger Pete Sampras is het toernooi om de wereldtitel tennis in Han nover uitstekend begonnen. De als eerste geplaatste Amerikaan won de openingspartij van het evenement gistermiddag met 6- 2 6-4 van de Rus Jevgeni Kafel nikov. Er is Sampras veel aan gelegen het toernooi opnieuw te winnen. Dat zou betekenen dat hij de concurrentiestrijd met de num mer twee van de wereld, de Chi leen Marcelo Rios, positief afsluit en voor de zesde maal achtereen een seizoen met de eerste plaats van de computer- lijst bekroont, een record. Rios speelde Sampras in de kaart door zijn eerste partij in de avonduren te verliezen. Hij had geen antwoord op het uitge kiende spelletje van de Brit Tim Henman, die in de tweede set oppermachtig was (7-5 6-1). Het betrof een partij in de witte groep. Sampras kwam alleen in de slotfase van de partij even in de problemen. Hij moest drie breekpunten afweren en had vier matchpoints nodig om de zaak af te ronden. Vorig jaar had Sampras dezelfde tegenstander in de finale bedwongen. Het was de tiende keer in twaalf ontmoe tingen dat Sampras van Kafel nikov wist te winnen. „Ik was heel geconcentreerd", aldus Sampras. „Dit is een heel be langrijke week voor me. Ik voel me fris, zowel fysiek als men- van onze sportredactie AMSTERDAM - Laurens van Lieren heerste op alle fronten bij de nationale dressuurwedstrijden van Jumping Am sterdam. Met afstand werd de ruiter uit Schore winnaar van de Amev Hippo Dres- suurcup. Van Lieren won de eerste proef van de na tionale dressuurfinale en was met Rubi- quil onder het zadel ook een klasse apart bij kür op muziek. Van Lieren totaliseerde in het eindklassement een percentage van 71.25, bijna vier procent meer dan zijn naaste concurrente Hella Hermsen uit Beekbergen. Jeff Heystek uit Leidschen- dam werd derde. Ilyo de Loos leverde tijdens Jumping Amsterdam een uitstekende prestatie. De ruiter uit Hulst veroverde met zijn spring- kanon Nadir in de finale van het ZZ (1,35 meter) een fraaie tweede plaats. De Loos bleef met de hengst, waarvoor van de zijde van de topruiters enorme be langstelling bestaat, in het zwaar en tech nisch parcours foutloos. Hij voegde zich hiermee bij de zeven combinaties voor de barrage. Met een foutloze ronde en een tijd van 30.81 seconden stelde de Zeeuw dui delijk zijn kandidatuur voor de overwin ning. Zijn achtervolgers beten zich stuk op de tijd van de combinatie uit Hulst, behalve de laatste starter en thuisrijder Johan La- seur. De Amsterdammer kwam met Joke niet in de buurt van het houtwerk en toon de zich ook nog een fractie van een secon de (30.44) sneller dan De Loos. ZIERIKZEE - Hans Aangeenbrug heeft in de huishoudelijke competitie van schaakvereniging Zierikzee de leiding over genomen van Richard van der Veken. In een rechtstreeks duel om de eerste plaats ontbrak het Van der Veken aan een goed aanvalsplan. Hij probeerde Aangeenbrug met een afwijkende opening te verrassen, maar slaagde daar niet in. Aangeenbrug verweerde zich uitstekend, nam de aanval over en kreeg vol doende overwicht om de overwinning binnen te halen. Martin Krijger speelde een spetterende partij tegen Jan Verduijn den Boer. Na enkele mindere zetten van Verduijn den Boer zege vierde Krijger een tikkeltje onverdiend. Mevrouw de Jonge ontwikkelt zich tot een goede speelster. Ze staat op een mooie dertiende plaats in het klassement. Tegen Dick Baars kwam ze in een prima wedstrijd tot remise. HONG KONG - De Nederlandse badmintonners Jeroen van Dijk en Dicky Palyama hebben de tweede ronde bereikt van het Grand-Prixtoernooi in Plong Kong. Rotterdammer Van Dijk hoefde niet eens in actie te komen. Zijn Nigeriaanse te- genstande Abimbola kwam niet opdagen. Gouwenaar Palya ma won van de Maleisiër Chua, de nummer 96 van de wereld: 10-15 15-7 15-12. Het damesdubbel Nicole van Hooren/Lott Jonathans verloor kansloos van het Chinese duo Hong/Lu, de nummers 30 van de wereld: 4-15 8-15. In het herendubbel hadden Quinten van Daim en Dennis Lens een walk-over in de eerste ronde. ANP LONDEN - Bekers en andere prijzen van de Britse jockey-le gende Sir Lester Piggott gaan vandaag onder de hamer. De veiling bij Sotheby's in Londen heeft niet met geldproblemen van Piggott (63) te maken, maar alles met ruimtegebrek in diens woning. De opbrengst is geschat op 300.000 gulden. Piggott stopte eind 1995. Hij behaalde als jockey meer dan vijfduizend overwinningen, zijn eerste toen hij achttien was. Piggott neemt op de „eeuwige" ranglijst in Groot-Brittannië de tweede plaats in, achter Sir Gordon Richards. SID/ANP PAPENDRECHT - Voetbalcoach Co Adriaanse zal dinsdag 1 december een korfbaltraining bijwonen van het eerste team van het Papendrechtse PKC. De trainer van Willem II oreerde na de nederlaag tegen Vitesse dat zijn spelers veel kunnen le ren van de manier van verdedigen van korfballers. Daarop nodigde PKC hem uit. Adriaanse heeft, zo laat een woord voerster van de korfbalclub weten, laten weten graag op de invitatie in te gaan. ANP LONDEN - De Finse autocoureur Tommi Makinen is gisteren voor de derde achtereenvolgende maal wereldkampioen ral lyrijden geworden. De beslissing viel toen zijn enige overge bleven concurrent, de Spanjaard Carlos Sainz, de strijd staakte in de slotfase van de Rally van Groot-Brittannië. De 34-jarige Makinen, die deel uitmaakt van de stal van Mitsubi shi, viel zelf zondag al in de eerste etappe van de Britse rally uit. Sainz had toen goede kansen om de Fin voorbij te streven omdat hij in het klassement slechts twee punten achterstand had. Toen Sainz gistermiddag ook uitviel, was de weg vrij voor Ma kinen om zich wederom wereldkampioen te mogen noemen. De Brit Richard Burns bracht de Rally van Groot-Brittannië op zijn naam. Hij bleef de Fin Juha Kankkunen na drie etap pes met 28 klassementsproeven van in totaal 380 kilometer 3 minuten en 46,5 seconden voor. Derde werd de Belg Bruno Thiry. RTR Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Euro Damplein - Splitting Image 0-4, The Angels - Pets Place 1-3, Computer Service - Pinkillers 3-1, Coco Wear-Team Meeuws4-0, Makzo-Spruyt Pallet 2-2, Killa Bees - B B catering 3-1. Stand: Pinkillers 33, Coco wear 33, Split ting Image 30, Pets Place 27, Computer Service 27, Spruyt Pallet 26, Killa Bees 19, The Angels 19, B B catering 17, Makzo 16, Euro Damplein 9, Team Meeuws 8. Dinsdagleague: Suzuki gara ge - Meizon 3-1, Sunlux - Schadenet 0-4, Bakkeete - Kwenie 2-2, Schoonen Elektro - Rijw.h. Marco 1-3, De Geere - Kruitmo- len 2-2, Van der Zwan - SSK keukens 3-1 Stand: Van derZwan 30, Schadenet 29,5, Kwenie 29, De Geere 25, Schoonen Elek tro 24, Kruitmolen 22, Meizon 22, Suzuki garage 21, Bakkeete 18, Rijw.h. Marco 16,5, SSK Keukens 16, Sunlux 11. Woensdagleague: Auto De Voogd - Dixat 4-0, Herwegh - Sporthuis Maartense 3-1, Dream Team - Neptunus 1-3, Morena - Maximaal 3-1, Filmclub - Lambik 3-1, Theo maakt 't- Schrobbelerke 2-2. Stand: Herwegh 31, Filmclub 29, 't Schrobbeler ke 26, Morena 23, Dream Team 23, Nep tunus 21, Auto De Voogd 21, Sporthuis Maartense 20, Lambik 20, Maximaal 19, Dixat 19, Theo maakt 't 12. Donderdag league: Schoonen Elektro - Hercules 0-4, Sios - Amigos 2-2, EPZ - 't Schrobbelerke 0-4, Sagro - Indufor 0-4. Stand: 't Schrob belerke 30, Indufor 28, Sios 21Sagro 20, Hercules 20, EPZ 17, Amigos 11, Schoo nen Elektro 3. Jeugdleague: M'burg 2 - M'burg 1 3-1, M'burg 3 - M'burg 4 2-2. Stand: M'burg 1 34, M'burg 2 26, M'burg 4 15, M'burg 3 5. Bandsma 398.33; 6. J. van der Made 340.50; 7. A. de Jonge 340.00; 8. P. den Berg 333.00; 9. A. van der Westen 324:50; 10. A. van Brakel 296.83. Schietingen Zeelandia Ovezande. Liggende wip. Wip 1: eerste hoofdvogel W. van lersel, Wil lem Teil; eerste zijvogel H. Franse, Wil lem Teil; tweede zijvogel P. Verbart, Wil lem Teil; eerste kal H. Schipper, Victoria; tweede kal Joh. Rentmeester, Willem Teil; eerste en tweede O. kal loting; ste klep C. Jeremiasse, Zorgvlied; twee de klep R. Verbart, Willem Teil; derde klep B. Vermeule, Zorgvlied. Vliegende vogel: 1. M. de Rooy, Zeelandia; 2. Jac, Vermue, Jacoba van Beieren. Meeste kleine vogels C. Stouthamer, Edele Handboog. Wip 2: eerste hoofdvogel H Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofd vogel R. Klippel, Doel naar Hoger; eerste en derde zijvogel A. Rentmeester, Wil lem Teil; tweede zijvogel H. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel J. Vermeule, Ede le Handboog; eerste kal H. Koens, Spes Nostra; tweede kal F. Rentmeester, Wil lem Teil; derde kal H. Franse, Willen Teil; vierde kal B. Vermeule, Zorgvlied. Mees te kleine vogels P. de Jonge, Spes Nos- Sportprijsvragen Lucky Ten: 4-11-14-17-19-22-23-31-35 36-40-42-44-45-47-65-67-68-76-79. (on der voorbehoud). Toto 47. Eerste prijs: geen winaar; twee de prijs: 28 winnaars, elk 299,30; derde prijs: 408 winnaars, elk 51,30. (onder voorbehoud). Bridge Tennis taal. Dan'ben ik op mijn best." Sampras krijgt in de rode groep vandaag Carlos Moya te bestrij den. De Spanjaard, vierde ge plaatst, begon eveneens met een zege. Hij herstelde zich goed van een matig begin tegen de Slo- waakKarol Kucera: 6-7 7-5 6-3. Vandaag begint het toernooi ook voor de Amerikaan André Agassi, die twee dagen terug in de training last kreeg van een lichte rugblessure. Hij moet het opnemen tegen de Spanjaard Alex Corretja. ANP Goes. Ter Valcketoernooi, 9e editie met 90 paren (resultaten in procenten), top- 20: dms. Hurkmans/v. d. Vinne 64,97, de Bakker/van den Berg 64.36, Hage/de Zeeuw 62.76, dms. van Boven/Schuur man 62.48, echtpaar Reijerse 61.11dms. Bolderheij/Roovers 60.63, dms. Uyl/Uyl 59.40, dms. van Wingerden/Slager 59.09, van Dijk/Tjin a Lien 59.01van Don gen/de Wit 58.58, Ruedisueli/Leendertse 57.96, Bout/mw. van Loo 57.58, dms. Mans/Blok 57.07, mw. Hoogeboom/ten Hengel 56.40, van Belzen/Krijger 56,10, Kostermans/Nistor 55.21, echtpaar Groen 55.09, van Leerdam/mw. Pol 55.04, echtpaar Philippen 55.04, dms. Bourdui/v. d. Velde 54.90. Hannover. WK mannen, 6,5 miljoen gul den, eerste dag. Rode groep: Sampras (VSt/1- Kafelnikov (Rus/8) 6-2 6-4, Moya (Spa/4) - Kucera (Slw/6) 6-7 7-5 6-3. Witte groep: Henman (GBr/7) - Rios (Chl/2) 7-5 6-1. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Cambuur L. Stand aan kop: Feyenoord 13-32, Ajax 15-31, Heerenveen 15-30, FC Twente 15- 28, Vitesse 14-26. Duitsland: Dortmund-HSV 2-1, Schal ke'04-Bremen 1-2. Stand aan kop: Bay ern München 13-31, Leverkusen 14-29 1860 München 14-27, Kaisersl. 14-27 Dortmund 14-22. Schaatsen Inzeil. Resultaten Zeeuwse senioren: Corné Lepoeter (Wemeldinge) 500 m in 40.51, 1500 m in 2.03.35; Jacco Luteyn (Kapelle) 500 m in 41.96, 1500 m in 2.09.39; Adriaan Provoost (Domburg) 500 m in 44.65, 1500 m in 2.13.30; Addy de Vos (Oude-Tonge) 500 m in 44.26, 1500 m in 2.14.51; Jan Kattestaart (Mid- delharnis) 500 m in 50.08, 1500 m in 2.27.98; Wim van de Kreeke (Wilhelmina- dorp) 500 m in 50.72, 1500 m in 2.35.57; Monique Brandhorst (Wemeldinge) 500 m in 49.67, 1500 m in 2.36.73; Martin de Kok(Lewedorp) 1500 min 2.22.16. Junio ren B: Jan Treur (Oud-Sabbinge) 500 m in 42.82,3000 min 4.31.00. Volleybal Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitie. Tiende ronde: R. van der Veken - J. Aangeenbrug 0-1, M. Krijger - J. Verduin den Boer 1-0, A. Bandsma - P. van den Berg 1-0, A. de Jonge - J. van der Made remise, A. Brakel-A. van der Westen 0-1, H. de Jonge - D. Baars remise, S. Stoel - L. Oosters remise, J.Kordes-J. Baris 1-0, J, de Jonge - P. van Welt 0-1, C. vanEldik-A. Bloom 0-1, A. van Wijngaarden - J. Hoog- strate 0-1, V. van den Berg - J. Verkerk 1- 0, J. Heiligers - J. Pannekoek 0-1, H. Bre mer - D. Doeswijk 0-1, d. van Dalsen - P. de Vrieze 0-1, P. Romijn - K. Strayer 1-0, G. J. van de Waarden - A. Koutexs 0-1. Stand: 1. J. Aangeenbrug 513.00; 2. R. van der Veken 478.50; 3. J. Verduin den Boer 405.67; 4. M. Krijger 403.83; 5. A. Hamamatsu. WK mannen, kwartfinale ronde, vijfde dag. Groep H: Nederland Joegoslavië 0-3 (9-15 4-15 13-15). Grie kenland - China 3-1 (12-15 15-1115-8 13 12), Oekraïne - Verenigde Staten 3-2 (15- 12 4-15 15-12 6-15 15-8), Italië - RuslanC 3-1 (15-3 15-811-15 15-9). Stand: 1. Italië 5-10 (15-1), 2. Joegoslavië 5-10 (15-1), 3 Nederland 5-8 (12-4), 4. Rusland 5-8 (13 7), 5. Griekenland 5-2 (5-13), 6. Oekraini 5-2 (4-14), 7. Verenigde Staten 5-0 (4-15! 8. China 5-0 (2-15). Groep G: Spanje - Ar gentinië3-1 (6-1515-6 17-15 15-5), Cuba Brazilië 0-3 (11-15 7-15 2-15), Canada Bulgarije 0-3 (6-15 9-15 12-15), Zuid-Kc- rea - Japan 3-2 (15-13 15-8 8-15 9-15 13 12). Stand: 1. Brazilië 5-10 (15-1), 2. Span je 5-8 (14-6), 3. Cuba 5-8 12-6), 4. Argenti nië 5-4 (10-10), 5. Bulgarije 5-4 (8-11), Canada 5-4 (7-12), 7. Japan 4-0 (4-12), Zuid-Korea 4-0 (0-12). _woensdag_ Zaalvoetbal Halve finale Zeeuwse beker, hoofd- 6 eerste klasse: ZVH/Morres - ZV Zeelant (Den Dullaert Hulst, 20.55 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24