Lekker-proevers zijn genadeloos PZC Nieuw pand Auto Euro Delta Reizen veroorzaakt behoefte tot schrijven Geroutineerde Liberg komt nog op dreef Magische vingers in café De Pompe Mini-popfestival in De Ploeg zeeland 18 Inter Scaldes blijft koploper in Top-100 van restaurants ondernemend zeeland GS willen uitwisseling f heemkunde stimuleren i Drie jaar cel geëist voor drugshandel 'infiltranten kunst cultuur Blotkamp over moderne kunst vrijdag 20 november 1998 sbw door Jacques Cats MIDDELBURG - Het bedie nend personeel van restaurant Het Groot Paradijs in Middel burg is hevig verontwaardigd: gastvrouw Els, echtgenote van de aan het fornuis verbonden patroon Ron Henderikse, heeft er andermaal van langs gekre gen in de nieuwe aflevering van de strenge culinaire wegwijzer Lekker. Mevrouw Henderikse kan gewoon geen goed doen. Al Bakker Remijn uit Ovezande bakt de beste Zeeuwse bolus MIDDELBURG - Bakker K. Remijn uit Overzande is de winnaar van de Zeelandtrofee 1998. Zijn Zeeuwse bolussen bleken de besten van alle 33 in zenders voor de jaarlijkse vak wedstrijd van de bakkersbond NBOV regio Zeeland. Zijn ro zijnenbrood, het tweede in te zenden product, was goed voor een tweede prijs. De wedstrij den werden gehouden bij het Delta College in Middelburg. Bij de Zeeuwse bolussen ging de tweede prijs naar bakkerij Remijn in Kwadendamme. Derde wei'd bakkerij A de Bruijne Zn. te Sluiskil. Nummer een in de categorie ro zijnenbrood werd bakkerij Bouwman te Oosterland. Der de werd bakkerij Van Meijel in Clinge. In de derde categorie, het saucijzenbroodje, werd bakkerij Daane uit Vlissingen eerste. Tweede werd bakkerij Schrieks in Middelburg, bak kerij Joosse uit Goes kreeg de derde prijs. De Zeelandtrofee voor beste bakproducten werd voor de dertiende maal uitgereikt. Elk jaar variëren, de bakopdrach- ten, afgezien van de Zeeuwse bolussen. Welk broodproduct en kleinbakproduct daarnaast moeten worden ingezonden, wordt vastgesteld door het be stuur van de bond. Dat was dit jaar voor het eerst het bestuur van de nieuw gevormde NVOB ï'egio Zeeland. jaren wordt er weinig vleiend over haar opstelling en uitstra ling bericht. Thans wordt Els aangeduid als 'een sergeant-majoor, die haar vriendelijk personeel soms doet ineenkrimpen'D eze vast stelling staat volgens levens partner Ron haaks op de vele haihelijke reacties die in het kader van een door het gere nommeerde samenwerkings verband van 'de Alliance' te houden verkiezing van de beste bediening bixxnenkomen. En de bedienden zijn zonder uitzon dering blijvextjes. Hooguit kan worden gex-egi- streei'd dat de blik van Els bij een vol huis wat meer gecon centreerd overkomt. Hende- rikse vindt dat de uitlatingen van de Lekker-rapporteux's een 'beperkte taalkennis' verraden en een gebrekkige ervaring in het doorgronden van de mense lijke psyche. Fortuin Hoewel de kritiek wat harder wordt naarmate een zaak meer pretenties heeft, lijkt het er op dat de proef-eters bij hun be- ooi'deling het houwdegen va ker thuis laten. Voor wie de ver-houding tussen prijs en kwaliteit xxit het oog verliest zwaait er wat, want een restau rantmaaltijd kan zomaar een fox*tuin kosten. Manoir Inter Scaldes in Krui- ningen blijft in de bezigheid tongstrelen onbetwist koplo per, zowel in het land als in het gewest. Maardje Boudeling is meesteres in schaal- en schelp dierenland. Echtgenoot Kees zakt in de rangschikking van de beste gastenontvangers xraar de tiende plaats. In de rij van de beste 25 restaux-ants van Nederland is Oud Sluis te Sluis opgeklommen tot nxjmmer 13. Bij de beoordeling wordt de overtreffende trap van 'zalig' opgevoerd. In de landelijke top-100 bezet Het Groot Para dijs de 37ste plaats. Eenden borst wordt vrijwel nergens in het land zo prettig bex-eid als op die locatie. Nieuwelingen in de top-100 zijn de Kromme Watergang in Hoofdplaat en Katseveer in Wilhelminadorp. Vanwege een 'zwalkende kwaliteit' komt Lekker bij De Waag in het Schouwse Serooskerke niet tot een exacte rangschikking. De muziek is te hard, het herentoi let niet schoon en de prijzen van de wijnen 'krankzinnig'. De onder het kopje 'aaxxbevo- len restaurants' gerangschikte eetgelegenheid In den Wal- chersen Dolphijn te Domburg dient volgens Lekker de prij zen goed in de smiezen te hou den, hostellerie Schuddebeurs zit weer in het goede spoor, het Waepen van Veere is het beste x'estaurant van het stadje en bij Nolet's Vistro in Yerseke is alles van een ongekende vex'sheid. Ex-os Marazzi van La Dolce Vita geeft in Goes de betex-e Itali aanse keuken gestalte. Ex- wordt al een plaatsje in de ere divisie vrij gehouden. De Bour gondiër in Vlissingen houdt terdege rekening met de kleine kindermaagjes. Le Dauphin, het restaurant van Grand Ho tel Ax-ion in Vlissingen; is een vex-rassende nieuwkomer Het vanwege een hoog aanbod aan vegetarische gerechten ge prezen Surabaya in Middel brug en Bandoeng" in Oost- Souburg behoren tot de aanbe volen Indonesische restau rants. Voor een plezierige ken nismaking met de Vietnamese keuken gelieve men vooral af te x-eizen naar Viet Hoa in Wemel- dinge. In de nieuwe dubbele showroom van Auto Euro Delta staan de Volkswagens beneden en de Audi's boven. foto Charles Strijd De rubriek Onderne mend, Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbiis 18, 4380 AA Vlissingen. door Renévan Stee TERNEUZEN - Met de ope ning van het nieuwe pand op industrieterrein Handelspoort in Terneuzen is Volkswagen en Audidealer Auto Euro Delta klaar voor de eenentwintigste eeuw. Donderdagmiddag werd het nieuwe onderkomen offici eel geopend door de Terneu- zense burgemeester R. Barbé. Naast de verdere officiële plichtplegingen werd vuur- wex-k afgestoken waarbij in fel le letters Auto Euro Delta op lichtte. Voorts konden de vele genodigden genieten van een optreden van de populaix-e Ne derlandse band Lois Lane. Als primeur stond in de showroom een exemplaar van de nieuwe Beettle te px-onkeix. Vrij bijzon der; want dit model komt pas in december op de Nederlandse markt. Öok viel er een nieuwe Audi TT Coupé te bewonderen. Auto Euro Delta is het derde garagebedrijf dat neerstrijkt op Handelspoort. Het groots opgezette pand, dat in tien maanden is neergezet en waar in met name de dubbele show room en de ruime werkplaats opvallen, heeft een vloeropper vlakte van 2500 vierkante me ter. Er is gebruik gemaakt van de nieuwste bouwtechnieken met de modernste materialen en snufjes. En het x-esultaat mag er zijn. Niet in het minst vanwege het afwijken van een bijna standaax'dprincipe in de bouw van gax-agebedrijven, waarbij vaak een vierkante loods wordt opgetrokken die later wordt aangekleed. De grotendeels in glas opgetrok ken showroom, waar in combi natie met de ovex-vloedige lichtinval een zeer ruimtelijk effect is verkregen, is beslist een blikvanger. De showroom bestaat uit twee verdiepingen. Op de begane grond staan de Volkswagen modellen en op de eerste ver dieping de Audimodellen. Alle nieuw te bouwen VW-Audives- tigingen worden volgens dit principe gebouwd om de her kenbaarheid van beide merken te benadx-ukken en de over zichtelij kheid voor de klanten te vergroten. Belangstellenden kunnen vanaf vandaag tot en met zondag terecht tijdens de open deurdagen. Ter vergro ting van de feestvreugde zijn ondermeer een poffertjes kraam, een sxxikerspinkraam en een sneltekenaar aanwezig. door Wout Bareman TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten gaan meer aandacht be steden aan het werk van de heemkuixdige verenigingen. Dat gebeurt in het kader van het provinciaal cultuurbeleid en in Euregio-verband. „Samenwer king, ook over de Westerschelde heen, zal worden gestimuleerd", verzekerde gedeputeerde L. Coppoolse doxxderdagavond tij dens een bijeenkomst van de Heemkundige Vereniging Ter- neuzen. Hij nam daar het boek De lage landen en hun grenzen van P. W. Stuij in ontvangst. „De culturele uitwisseling tus sen Zeeland en Oost- en West- Vlaanderen heeft de afgelopen twintig jaar al tot veel interes sante manifestaties geleid. Denk aan theater- en muziek uitvoeringen, maar ook aan een ■molendag en een volksdansdag. Als een landgrens genomen kan worden, dan moet het ook luk ken met een watergrens als de Westerschelde", constateer^ I Coppoolse, filosoferend overtfi I grens tussen Zeeuws-Vlaande- x-en en 'de rest van Zeeland'. ,de Westex'schelde is exg diep", s'[el de hij vast. Het is een grenp maar die kan worden geslecht Coppoolse wees ex-op dat dj macht verschuift van Den Has naar Brussel. „Het is noodzr over de grenzen te stappen dat cultuuruitingen net als non, Is wei gen, kraken, milieuve_rvuilii)( - en muskusratten niet' bij J grens stoppen. Elkaar help^ leidt tot minder afgunst en mee stabiliteit. Wie over de gren stapt, vergroot de eigen out plooiingskansen. Dat geldt ooi voor de heemkundige verent gingen." Coppoolse constates, de dat de belangstelling onds burgers en bij overheden voet het heemkundige werk tot neemt. „Dat leidt tot meer acti viteiten." Mocht dat leiden te gensoverschrijdende activity, ten, dan ligt een Em'opese subsi die in het verschiet. door Jeroen Bos MIDDELBURG - De officier van justitie heeft donderdag voor de rechtbank in Middel burg drie jaar onvoorwaardelij ke gevangenisstraf geëist tegen twee broers uit Middelburg (40 en 43Hen werd handel in coca- ine en heroïne ten laste gelegd. De broers beweerden als infil tranten voor de Centrale Inlich tingen Dienst (CID) uit Rotter dam te hebben gewerkt. Ze ontkenden drugs te hebben verhandeld. De van oorsprong Turkse broex-s gaven wel toe drugs te hebben uitgedeeld en gebxaxikt. Zij wei-den begin dit jaar aangehouden toen in het huis van de oudste vijftien gram heroïne werd gevonden. Uit tal van getuigenverklarin gen bleek dat cle broers zich in de periode van maax-t 1996 tot februari 1998 in de Middelburg se drugswereld begaven. Vol gens de officier van justitie om daar met grof geweld cocaïne en heroïne te verhandelen, volgens de verdachten om informatie te vergaren voor de CID. Mede- wei-kers van de CID vei-klaar- den dat de oudste broer infor mant was tot maax-t 1996. Zijn jongere broer was van maa: 1996 tot februari 1998 info mant, maar mocht zich niet at strafbare feiten schuldig ken. Het ha ndelen in, of bezitte van drugs zou op zijn eigen co; j to komen te staan, aldus de CU Volgens de verdachten had d CID hen er nooit op gewezen dj het bezitten van drugs voorii formanten stx-afbaar was. I gaven toe soms drugs te hebfo gehad. Dat was noodzakeli om zich in criminele circuit? kunnen begeven zonder daar! argwaan te wekken. „Maars hebben nooit drugs vei'kochl' verklaarde de oudste. „De cier vergeet dat wij door i drugs zeker twintig mensen! de politie konden aangeven.' „Ik zie niet in waarom de Cf xxit Rotterdam interesse' hs om in Middelburg te infills ren", zei de officier van justilj i Uit getuigenvex-klaringen m blijken dat de twee lange lij een schrikbewind hadden g voerd. Bedreigingen met vut wapens werden niet ges duim Zij zouden hun drugs hebb- verkocht aan kleine handel ren. Die verhandelden de w; vervolgens voor de broers. Uitspraak op 2 december. door Ernstjan Rozendaal GOES - 'Hel Zuidamerikaanse beest komt in de stad', kopte een Amerikaans dagblad toeix de Braziliaanse gitarist Nuno Min- delis drie jaar geleden een con cert kwam geven. Ook aandui dingen als 'Magie Nuno', de 'bluesman' en de 'Braziliaanse blues-sensatie' spreken boek delen. Concerten van Nuno Mindelis zijn opwindende ge- bexirtenissen. Komende zon dagmiddag, 22 november, treedt hij op in café De Pompe in Goes. MindeÜs werd in 1957 geboren in Angola. Op zijn vijfde begon hij muziek te maken, aanvanke lijk nog op blikjes, stukken hout en sigax-endozexx, waarbij hij de jongeren uit zijn omgeving imi teerde die hxin eigen instrumen ten bouwden. Toen hij negen was, kreeg hij van zijn vader een echte, akoestische gitaar. Rond dezelfde tijd maakte hij kennis met de muziek van Otis Red ding, de eerste die gx-ote invloed op hem had. Op zijn veex-tiende maakte Min delis zijn eei'ste plaatsopnamen. Hij was uitgenodigd door een Afrikaanse groep die traditio nele muziek wilde mixen met de gitaax-stijl van Jimi Hendrix. Nuno Mindelis was inmiddels naar de muziek van oude blues muzikanten als Robert Johnson en Big Bill Broonzie gaan luiste ren. Tegelijkex-tijd nam hij ken nis van de destijds zeer succes volle rockbands Deep Pux-ple en Pink Floyd. Naarmate hij ouder werd, begon Mindelis steeds meer te luisteren naar de mu ziek van gitaristen als B. B. King, John Lee Hooker, Johnny Winter en Jimi Hendrix. In 1974 verliet Mindelis Angola vanwege de burgeroorlog. Hij week uit naar Canada, maar voegde zich al snel bij zijn fami lie die zich in Bx-azilië had ge vestigd. In Brazilië bleef hij blues spelen, een muziekstijl die daar destijds niet erg gewild was. Pas in 1990 werd het mu ziekgenre plotseling populair en kort daarna werd Mindelis in de gelegenheid gesteld zijn eer ste solo-cd Blues Derivados op te nemen. Het goed ontvan gen albuxxx leverde een contx-act op bij een grotex'e platenmaat schappij, waaxvoor hij Long Distance Blues opnam, onder meer bijgestaan door gitarist Larry McCray uit de band van Gax-y Moore. Dit tweede album bezorgde Mindelis in Brazilië de stei'status. Zijn zang is en blijft matig, maar hij wordt geroemd om zijn virtuoze gitaarspel. De beste Inmiddels is hij ook buiten Zuid-Ameiika een gerespec teerde bluesgitarist. Hij wex'kte samen met onder anderen Ro- bext Cray en ex-Rolling Stones- gitarist Mick Taylor. Door het Amerikaanse tijdschrift Guitar Player Magazine is hij dit jaar uitgeroepen tot de beste onaf hankelijke bluesgitarist ter we reld. Zijn laatste album heeft hij opgenomen met de oude bege leidingsband van wijlen Stevie Ray Vaughan. Zondag staat hij zomaar in café De Pompe in Goes, geboekt door drummer Peter Kempe van de Juke Joints. Mindelis moet zich in Eux-opa nog bewijzen, maar zijn reputa tie in Noord- en Zuid-Amerika doef vermoeden dat het een kwestie van tijd is voor hij hier in grote zalen optreedt. Concert: Nuno Mindelis, Café De Pompe Goes, zondag 22 november om 16.00 uur MIDDELBURG - Kunsthistori cus Carel Blotkamp geeft zon dag 22 november vanaf 15.00 uur een lezing in De Vleeshal in Middelburg. Blotkamp is hoogleraar kunst geschiedenis van de nieuwste tijd aan de Vrije Universiteit in Amstei-danx. Hij schx-eef onder A fp^l £SSt meer boeken over Pyke Koch, Ad Dekkex-s, Carel Vissex; Piet Mondriaan en De Stijl, Uitgangspunt van de lezing is de tentoonstelling van beeldend kunstenaar Bei-end Strik en het architectencollectief One Ar chitecture, die in De Vleeshal te zien is. Naar aanleiding daar van zal Blotkamp vex-tellen over de wisselwerking tussen beel dende kunst en architectuur in deze eeuw. ZIERIKZEE - Hel concexi. dat de Mijke Loeven Band zondag middag zou geven in Theater Mondi-agon in Ziexikzee is ver- plaatst naar februai-i volgend jaar. Op enigszins timide toon maar zonder opsmuk vertelde Carolijn Visser over haar reisexrvaringen. foto Charles Strijd door Trees van Herpen TERNEUZEN - Carolijn Vis ser veroverde met haar sym pathieke reisverhalen de bewondering van bijna twee honderd belangstellenden op eexx door Prometheus georga niseerde avond in Porgy Bess. Aaxx de hand van enkele fragmenten uit haar boeken en een laconiek verteld relaas over haar avonturen werd haar werkwijze duidelijk. Visser registreert, zonder oor deel, op een heel persoonlijke wijze mensen in verandex*ende situaties. Als klein meisje in Middel burg had Carolijn Visser een wereldbol waarop ze twee hond ex-d landen telde. Die wilde ze, als ze groot was, alle maal bezoeken en dan zou ze alles weten wat er te weten viel. In tegenstelling tot veel kinderdromen is deze ver uit gekomen. Eex-st Turkije, daar na Hongarije en Polen en al lengs ging ze verder en langer weg. Haar eerste x-eisverhalen werden in NRC Handelsblad gepubliceerd. Deze betroffen China in de periode direct na de Culturele Revolutie. China bleef haar boeien. In de voet stappen van de 17e-eeuwse VOC-dienaar Johan Niehof maakte ze een boottocht door het land, precies in de periode van de gebeurtenissen op het Tien An Mienplein in Peking. Andere reisvexxhalen handelen in Vietnam, Mongolië, Costa Rica en Nicaragua. Een vol gend boek over Estland staat alweer op stapel. Nieuw bestaan De bindende factor tussen die diverse bestemmingen is de veranderingen die zich daar kortelings hebben voorge daan. Visser is geïntxdgeex'd door het vermogen van men sen om op de puinhopen na een (burger)oorlog of omwen teling weer een nieuw bestaan op te bouwen. Daarin speelt haar eigen jeugd in de naoor logse wederopbouw zeker een rol, meent ze. In elk land zoekt ze naar een persoonlijke in valshoek voor haar relaas. Verteltrant Wat haar verhalen zo sympa thiek maakt is de humorvolle verteltrant. Ze laat dexnensen en gebeurtenissen op zich in werken zonder vooroordeel. „Al is het soms moeilijk om de Nederlandse mentaliteit van het opgeheven vingertje te be dwingen." Op een enigszins timide toon vertelt ze zonder opsmuk. Plet gebrek aan talenkennis en aan angst worden weggewuifd als niet ter zake doende. Hila risch is het verslag van een reis naar Mongolië waar alles wat mis kon gaan ook daadwerke lijk mis ging, Visser zou, in haar eigen woorden, nooit een 'echt' boek kunnen schrijven. „Ik xnoet reizen om te kunnen schrijven. Het reizen veroor zaakt die behoefte." MIDDELBURG, Stadsschouwburg Nieuioe Show', muzikaal cabaret van Hans Liberg. door Willem Nijssen Er is weinig mis met succes, maar je moet er toch een beetje voorzichtig mee omgaan. Als in de wereld van de klein kunst iemand succes heeft, dan is het wel Hans Liberg. Veelge vraagd in het buitenland, met name in Duitsland, en onlangs nog bekroond met de Emmy Award. De speellijst voor het seizoen 98/99 is indrukwek kend. Maar zijn 'Nieuwe Show' (de naam is weinig origineel) heeft niet altijd meer die pit en originaliteit van eerdere pro gramma's. Hoofdingrediënt blijft de mu ziek, meer in het bijzonder de knipoog naar de mxiziek. De klassieke muziek staat stijf van de conventies en de vooxge- kookte oordelen. Klassieke mu ziek wordt geëxploiteerd door de Wibi's en de André's. Het is niet moeilijk, maar kennelijk wel erg noodzakelijk om dat al lemaal eens radicaal door te prikken. Dat is het werk van Hans Liberg. Hij doet dat nog altijd met groot enthousiasme, met het onovertroffen 'machts vertoon' van de satiricus en met vernietigend effect. Maar, hij doet dat al 15 jaar, aanvankelijk sterk groeiend in zijn totaal ei gen genre, maar in deze show is die gx'oei toch wel aan het af vlakken. Het draait niet alleen om de klassieke muziek. Er worden vreselijk domme dingen gedaan met muziek, en 'het behang' in warenhuizen en winkelstraten is allang niet meer het ergste. Dat zijn de reclamemuziek (het allerbanaalst in de politiek) en de jingle. Liberg neemt ze gena deloos op dekorx-el. De CDA-tu- ne, de PvdA-deun, de WD-rie- del. Oud materiaal alweer-, Dat geldt veel minder voor de jingle- computer waar Hans Libexg naar hartenlust mee speelt en spot. Nog altijd even rusteloos snelt hij heen en weer tussen de vleugel en zijn jingle-machine, die op commando begint te 'bra ken'. Tussen de noten en de wanklan ken door maakt Liberg soms ook nog scherpe opmei'kingen. Het. zi jn vooral gezagdragei\s die het moeten ontgelden. („How to suckseed in the Whitehouse"). De voor zijn doen lange uitwei ding over het niet meer aan staande huwelijk van Willem- Alexander heeft verrassende elementen. De prins op zoek naar een prinses, wat hebben we nog? Dat zou een prinses Ghana of India kunnen word; „dan kan het vorstenhuis eint lijk eens kleur bekennen." berg laat vast de muziek ho: j die bij zo'n plechtigheid kunnen klinken. Boeiend best welbijtend. 'The Entertainer' van ScottJi JJ lin gooit hij door de war flardjes van Ravel, Moz^, Listz, Dvox-ak, Chopin en anderen. 'Le Cygne' van Sa Saens 'verkracht' hij samem j een jonge Spaanse cellosp wiens naam me ontging, na wiens fraaie spel en geveinsd! naïviteit een prachtige teg stelling vormde met de vilt I gezichten van de als een au p maat spelende Liberg. Opij) speciaal ontworpen snaai strument in de vorm van het ro-teken krij gt Wim Duisent e commentaar. Na vijf, zes shows raak je wei waar uitgekeken op de opt lendste maniertjes van Hans berg, maar mooie momec E zijn er dus zeker nog voldoei Een moment van bezinning: misschien geen kwaad kunr. Desondanks valt er - eens op temperatuur gekomen -I veel belachelijks te beleven/ 'Nieuwe Shoio' is ook vani (20/11) nog te zien in de St schouwburg te Middelburg door Pascalle Cappetti GROEDE - Voor jongeren in West-Zeeuws-Vlaanderen is op popmuziekgebied weinig te be- leveix. Het jaarlijkse Ledelpop exx daxx heb je het wel zo'n beetje gehad. Discotheek De Ploeg in' Groede speelt op deze behoefte in door elke derde vrij dag van de maand een activiteit te organi seren. Vanavoixd, vrijdag, pakt de discotheek voor het eerst uit niet een mini-popfestival. Drie regionale bands bestijgen vanaf half elf het podium. Voor Rock 'n Roll Messiahs wordt het de eerste keer dat zij met eigen werk naar buiten komt. Tot voor kort speelde de van oorsprong Zeeuws-Vlaam- se band uitsluitend covers. De bandleden - bassisten Eddie Va der en Matthijs Geuze, zanger Laux-ens Simonse, gitax-ist Ex-ic de Vlieger en drummer Machiel Laamers - brengen 'rock-grun- ge' ten gehore, a la Smashing Pumpkins. Sinds andex-half jaar zijn zij in deze samenstelling bij elkaar. Eddie en Matthijs zijn oorsprorxkelijk afkomstig van de formatie Naked High, die -twee jaar geleden in de finale van de Kunstbende in Utrecht hoge ogen gooide. Aanvankelijk speelden ze tal van rock-covex-s, Nu dus het eerste optreden met eigen reper toire. „Een vuurdoop", zegt Laurens Simonse. „We zijn be- rxieuwd naar de reacties. We hechten er best veel waarde aan, want het is toch een kleine ge meenschap waar je voor speelt. Simonse geeft aan dat Naked High weliswaar veel waarde ring van de juxy kreeg, maar dat het grote publiek het een beetje liet afweten. Dat was de x-eden om met Rock 'n Roll Messiahs verder te gaan. „De muziek ligt in het verlengde, maar is vol- wassener geworden. Ook zelf zijn we betere muzikanten j worden, we hebben inmidr redelijk wat podiumervari I Dat helpt om vooruit te korai Gevarieerd Behalve Rock 'n Roll Messi treden vanavond ook de 1 denburgse band Ballei1 Pimps en de Oostburgse Who the Rolling Beatles o één speelt vooral harde me muziek, de ander kenmerkt: door gezellige rock, houd! j van een feestje te bouwen. 0: nisator Jim Fokke wil eikei de vrijdag van de maand gevarieerd programma neei i ten. Bij optredens van bz worden bewust Zeeuws-Vla se muzikanten uitgenodigd dit popfestival is er volgf maand gekozen voor een He kenfeest. Verder staan het ti tionele kerstbal op Tw Kerstdag exx een nieuwjaar op 1 januari op het program

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 38