Speeltuin Poortvliet splijtzwam McDonald's mag bouwen in Goes Dankdienst voor nieuw kerkdak deze klapper niet! 1 Bestuur waterschap discussieert over informatie aan pers Goese raad laat zich niet dwingen tot bijdrage actie Mitch Uitbreiding te krap stadskantoor kost Goes zo'n 14 miljoen zeeland Thools college verdeeld over jeugdvoorziening bij School met de Bijbel Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! Geweldig hoor... dat die mevrouw toen onmiddellijk reanimatie heeft toegepast... dat is echt zijn redding geweest. vrijdag 20 november 1998 door Esme Soesman POORTVLIET - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen is zwaar verdeeld over de vraag of er al dan niet geld gestoken moet worden in speeltuin De Speelhof in Poortvliet. De wet houders I.C. Moerland (PvdA) en R. Ravensteijn (VVD) hebben afstand genomen van het colle gevoorstel om 25.000 gulden in de speeltuin te investeren. Wethouder K. A Heijboer (SGP) verklaarde zich eerder al tegen stander van de investering, omdat er geen garantie wordt afgegeven dat de speeltuin op zondagen gesloten zal zijn. Bur gemeester H.A van der Munnik en CDA-wethouder W.C. van Kempen blijven tot op heden vasthouden aan het college voorstel. De hierdoor ontstane tweede ling in het college is een afspie geling van de verdeeldheid die leeft onder de inwoners van de kern Poortvliet. Het plan om op het schoolplein van de School met de Bijbel aan de School straat een speeltuin, bedoeld voor alle kinderen van Poort vliet, aan te leggen is niet bij ie dereen in goede aarde gevallen. Zo bleek eerder al tijdens een hoorzitting en een vergadering van de commissie Algemeen Be stuur en Welzijn. Tegenstanders menen dat een openbaar speel terrein nooit op een schoolplein kan liggen. Zij vrezen onder meer dat samen spelen er niet bij is en dat de speeltuin in de prak tij k aan de leerlingen van de christelijke school zal toebeho ren. Ook wordt gevreesd dat de aan wezigheid van speelapparatuur de promotie van de School met de Bijbel ten goede komt. Bo vendien is het nog maar de vraag, zeggen de tegenstanders, of de speeltuin wel toegankelijk is als de school gesloten is. Deze ingebrachte bezwaren hebben Moerland en Ravensteijn ertoe doen besluiten hun mening te herzien. De twee overige colle geleden blijven wel vasthouden aan het eerste standpunt. Zij zijn ervan overtuigd dat kinde ren gaan spelen waar ze het leuk vinden, zonder stil te staan bij de ligging van het speelterrein. Dat ouders een keuze voor de christelijke school maken van wege de aanwezigheid van een speeltuin, lijkt hen eveneens on- waarschijnlijk. Niet de speel tuin maar het geboden onder wijsprogramma is bij dit soort keuzes van doorslaggevend be lang. Ook is bepaald dat de speeltuin voortdurend bereik baar moet zijn. Nu - en in de toe komst - wordt geen hek om het plein geplaatst. Spaarpot De 25.000 gulden die in De Speelhof gestoken moeten wor den, zaten nog in de spaarpot voor de renovatie van het speel terrein aan de Deestraat. Beslo ten is van deze renovatie af te zien, omdat de locatie niet als gunstig wordt beschouwd en bovendien voor een daadwerke lijke verbetering veel meer geld benodigd is. Financiële overwegingen spe len ook een rol in de beslissing geen volledig nieuw terrein op een nog onbesproken locatie aan te leggen. De commissie Algemeen Be stuur en Welzijn wordt in haar vergadering van woensdag 25 november gevraagd uitsluitsel te geven over deze kwestie. De vergadering is in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk en begint om half acht. door René Schrier GOES - Binnen het bestuur van waterschap Zeeuwse Ei landen is een discussie over openbaarheid opgerakeld. De vraag is of het bestuur niet wat terughoudender moet zijn met informatie aan de pers. Hoofdingeland M. Wattel uit Gapinge was de eerste die erover begon in een commissievergadering van het waterschap. Vervolgens gaf dijkgraaf W. A Gosselaar woensdagavond een voorzet in de algemene vergadering. In zijn openingswoord con stateerde hij dat in een com missievergadering de vraag is gesteld of het dagelijks be stuur niet te snel is met infor matie aan de pers. Hij be schouwde dat als een voorzet voor een discussie over de openbaarheid van het water schapsbestuur. Het gaat dan onder meer over de vraag of de beslissing teruggedraaid moet worden om de samen vatting van de besluitenlijst van het dagelijks bestuur aan de pers te sturen. Het dagelijks bestuur vindt dat in een tijd van moderne openbare besluitvorming die beslissing niet teruggedraaid moet worden, zei de dijk graaf in de algemene verga dering. Maar met de opmer king dat dat een zaak van de algemene vergadering is speelde hij de bal nadrukke lijk terug. In de commissievergadering merkte Wattel op dat het da gelijks bestuur passief moet zijn met het verstrekken van informatie aan de pers, opdat de algemene vergadering tot een zorgvuldige verantwoor de besluitvorming kan ko men. De pers drukt volgens Wattel vooraf een stempel op de nog te voeren discussie. Hij deed dan ook de suggestie om de voorlichting aan de pers aan te passen. In een reactie op zijn opmer kingen legt Wattel uit dat het hem er niet om gaat de pers aan banden te leggen. Echter sommige zaken - hij noemt als voorbeeld nieuw beleid - moeten eerst uitgediscussi eerd worden binnen het wa terschap voordat de infor matie naar buiten gaat, 1$ zijn mening. Daarnaast vindt hij het geen goede zaak dat bestuurders via de pers met elkaar discussieren. De burger mag, aldus Wattel die lid is van de agrarische frac tie in het algemeen bestuur van het waterschap, best in- formatie krijgen maar hoeft niet alles te weten. Daar is de algemene vergadering voor, om de afwegingen voor heni te maken. Omslag Waterschappen in het alge meen stonden in het verleden bepaald niet bekend als bol werken van openheid. Metde fusie van de waterschappen in midden- en noord-Zee land is daar enige verande ring in gekomen. Het water schap Zeeuwse Eilanden stuurt een beknopt verslag van de vergaderingen vanhet dagelijks bestuur, evenals de stukken voor de vergaderin gen van commissies en alge-1 meen bestuur aan de pers, Maar die krijgt die. stukken pas enkele dagen nadat ze aan de hoofdingelanden ge stuurd zijn. Dat wordt ge daan, legt hoofd communi catie A van der Wel uit, opdat de bestuurders van het wa terschap de informatie van hun eigen organisatie niet uit de krant hoeven te lezen, Overigens wordt wel beke ken welke besluiten van het dagelijks bestuur openbaar gemaakt kunnen worden en welke niet. Desgevraagd geeft dijkgraaf Gosselaar aan dat hij - en met hem het dagelijks bestuur- geen enkele behoefte heeft aan het terugdraaien van de openbaarheid. Daarnaast is het zo dat hoofdingelanden regelmatig eerder op de hoogte worden gesteld van bepaalde zaken dan de bui tenwereld, vertelt hij. „Eris weinig wat wij als dagelijks bestuur achter houden. Trouwens de algemene ver gadering heeft zelf besloten dat de beknopte besluiten lijst van het dagelijks be stuur openbaar mag wor den." door Mieke van der Jagt GOES - De gemeenteraad van Goes is donderdagavond niet meegegaan met een initiatief voorstel van GroenLinks voor een bijdrage van één gulden per inwoner voor de hulpactie voor de slachtoffers van Mitch, te dekken uit een korting van tien procent op de salarissen van raadsleden en wethouders. De raad, die zich uitputte in om schrijvingen van hoe sympatiek ze het voorstel vond, bleef op het standpunt staan dat ieder voor zich moet bepalen of en wat hij aan een dergelijke actie geeft. Uit de reacties op het voorstel, met verve verdedigd door GroenLinks-raadslid D. van Ewijk, bleek enige verholen verontwaardiging. De raad vond het niet kies vanwege de individuele consequenties. Vol gens Van Ewijk kon het voorstel niet anders worden behandeld dan andere voorstellen tot be zuiniging. „Wij hebben ge meend dat een bijdrage van de gemeente op zijn plaats is. De dekking ervoor konden we ner gens anders vinden en de post salarissen is geen andere post dan andere. Daarop kun je ook best bezuinigen omdat je iets anders belangrijker vindt." De spreekster toonde zich op recht geschokt door opmerkin gen van SGP-raadslid C. F. Möhlmann, die de indruk had gekregen dat GroenLinks poli tieke munt wilde slaan uit an dermans ellende. Over indivi duele consequenties was ze kort: „Bijna alle besluiten die we hier nemen hebben conse quenties voor individuen. Nee, meestal niet voor individuele raadsleden." Burgemeester J. L. M. Mandos kapte de discussie af met de op merking dat het voor de raads leden moeilijk is om over dit soort zaken te discussieren. Zij zijn immers zelf de kwetsbare partij. PvdA-raadslid H. Hoogerland kwam in de eerste termijn nog met een opmerking die hij om schreef als een amendement. Hij wilde als PvdA-f ractie tien pro cent van het salaris beschikbaar stellen en- de rest van de raad uitnodigen dat voorbeeld te vol gen. Mandos formuleerde dat voorstel niet, vroeg er niet meer naar en Hoogerland kwam er in tweede termijn niet op terug. Alleen de driemansfractie van Groen Links was voor én erg te leurgesteld over de afloop. BURGH-HAAMSTEDE - Bijna een jaar werk en anderhalf mil- Donderdagavond werd met een dankdienst en een feestelijke re- joen gulden zit er in het nieuwe kerkdak van de hervormde kerk ceptie de voltooiing van het omvangrijke restauratieproject ge- aan de Ring in Haamstede. vierd. foto Marijke Folkertsma door Mieke van der Jagt GOES - Met de stemmen van de SGP-fract ie tegen is de gemeen teraad van Goes donderdag avond akkoord gegaan met de vestiging van McDonald's sa men met Motoport De Regt op de hoek van de Nansenbaan en de Antony Fokkerstraat in Goes-Zuid. Het nemen van een voorberei- dingsbesluit was nodig omdat op de bewuste plaats eigenlijk geen detailhandel mag worden gevestigd. De SGP-fractie was tegen omdat wethouder S. Heij- ning geen onderzoek naar de verkeersontwikkeling wilde toezeggen. SGP-raadslid S. de Putter vond dat het optimisme van het colle ge over de verkeersafwikkeling veel te veel berustte op aanames en veronderstellingen. Het ho recabedrijf McDonald's heeft zelf al 85 parkeerplaatsen ge pland en er komt ook nog een zo genaamde McDrive, een loket van waaruit de broodjes en de milkshakes door het portier raampje worden aangereikt. Vooral de aansluiting van de Deltaweg op de Antony Fok kerstraat baarde De Putter zor gen. Nu al staat de afrit regel matig vol omdat het verkeer niet kan invoegen en ook de op rit is door de voorrangssituatie niet zelden moeilijk toeganke lijk. Volgens Heijning loopt het allemaal zo'n vaart niet en hij beloofde dan ook geen onder zoek. Reputatie Voor de meeste fracties was het voorbereidingsbesluit de weg om een bedrijf als de hambur gergigant op een plaats te krij gen waar het niet stoort. Groen Links, de fractie die vanwege de milieubelastende reputatie van Mc Donald's eigenlijk helemaal niet van harte meewerkt, ging toch akkoord. De argumentatie kwam erop neer dat een blind paard in het bedrijventerrein bij de Zeelandhallen eigenlijk geen schade kan doen. Met de zuil van 20 meter die de hongerige automobilisten van de A5 8 moet lokken, bleven sommige frac ties moeite houden. Tijdens de raadsvergadering werd ook de Woningbouwplan- ning voor de gemeente Goes tot 2003 vastgesteld. D66-raadslid J. M. Jansen vond dat de ge meente zich wel erg braaf con formeert aan de lijnen die de provincie heeft uitgezet. De re latieve onderbedeling van Goes in relatie tot Vlissingen en Mid delburg interpreteerde hij als zou de provincie Vlisburg de hand boven het hoofd houden. Op Zuid-Beveland wordt im mers de laatste jaren economi sche groei vastgesteld, in tegen stelling tot Walcheren. „We gaan nu meewerken aan het be vorderen van het op en neer rij den tussen Walcheren en Zuid- door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes komt in het stadskantoor ruim 3000 vierkante meter tekort. Het stadskantoor meet ruim 4000 vierkante meter bruto vloerop pervlak en dat is te weinig voor de huidige ruimtebehoefte van het gemeentelijk apparaat. Dat heeft een bouwbureau voor de gemeente uitgerekend. Een an dere conclusie uit het onderzoek is dat het bijna 14 miljoen gul den gaat kosten om het stad- kantoor nagenoeg te verdubbe len en aan te passen. Bromfietser aangereden in Middelburg MIDDELBURG - Een 18-jarige bromfietser uit Veere is woens dagmiddag lichtgewond ge raakt bij een aanrijding op de Veersesingel in Middelburg. Een 46-jarige man uit Middel burg reed met zijn auto uit stil stand weg en verleende de aan komende bromfietser geen doorgang. De jpngen liep daar bij enkelletsel op. Beide voer tuigen werden beschadigd. Een uur eerder raakte een 16-ja- rige bromfietsbestuurster uit Serooskex-ke licht gewond bij een ongeval op deEux'opalaan in Middelbuxg. Het meisje botste door onbekende oorzaak tegen een geparkeerde auto en kwam ten val. Ze liep kneuzingen op en beide voertuigen wei'den be schadigd. Beveland. Op Walcheren komen de woningen en hier komt het wex-k." Gedeputeerde G. van Zwieten zal worden uitgeno digd om daar eens over te komen praten. Ook een initiatiefvoorstel van de PvdA, overgenomen door het college, haalde het met glans: Banenpoolers zullen een einde jaarsuitkering krijgen van hon derd gulden per gewelkte maand in 1998. Ter vooi'bei'eiding op een verga dering van de commissie econo mische zaken, milieu en welzijn op dinsdag 24 november, heeft de raad tussentijdse informatie gekregen over het haalbaar heidsonderzoek dat het bureau Arch icon heeft gemaakt. Uit de stukken blijkt dat Archicon wel heeft bekeken in welke lichting het stadskantoor moet wox-den uitgebreid maar verder zwijgt het college daarover in alle ta len. Raadsleden mogen de twee opties voor uitbreiding, inclu sief de voorkeur van het college, vertrouwelijk inzien Rondom het Goese stadskan toor is weinig ruimte. De ge meente kocht een naastgelegen woonhuis met enkele daarach ter gelegen loodsen aan met het oog op een eventuele uitbrei ding. Opknapbeurt Bij de geraamde totale investe- ringslast van 14 miljoen gulden zijn ook een grondige opknap beurt voor het hele pand en het aanbrengen van een klimaatbe- heersingsinstallatie meegeno men. Voox*ts zitten in de raming ruimten voor een centxmm voor weik en inkomen en voor een kantoor voor arbeidsvoorzie ning. Over dat laatste moet de ï-aad zich nog uitspreken. Als het hele circus voor 14 mil joen gulden kan worden gereali seerd, heeft de gemeente op termijn voldoende geld gereser veerd. De openbare commissieverga dering wordt gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om 19.30 uur. Aan alle bewoners van YERSEKE N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in YERSEKE Steeweg aan het waterleidingnet op zaterdag 21 november 1998. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Goes, telefoon (0113) 232333 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- r%ciTA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat PFff bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd, Opdat u niet struikelt over ons werk. Maak kans op ƒ10.000,- extra inruil boven op de ANWB-BOVAG koerslijst DEZE ACTIE DUURT VAN 1 OKTOBER TOT Meer weten over EHBO? Bel 070 338 32 EUROCAR GOES B.V. J. Weyermanweg 9 (De Poel ui) 4462 GB Goes (0113) 25 19 19 Uit handen van Miss Nederland '98 zullen de prijzen worden uitgereikt. Groots rijden tegen lage kosten. Klasse wagens met veel comfort, veilig heid, degelijkheid en vele extra's voor een zeer aantrekkelijke prijs en een nu wel heel spannende inruil. Het Kruis http://www.ehbo.nl Profiteer nu'van deze geweldige Miss Nederland Actie. Als u in de periode van 1 oktober t/m 30 november 1998 een nieuwe Skoda koopt, maakt u kans om een extra inruilwaarde van maximaal 10.000,- te verdienen. Dit natuurlijk nog boven op de inruil die staat aangegeven in de ANWB-BOVAG koerslijst plus het extra-tje van Skoda; 1500,-* Vraag nu naar de voorwaarden en haal het Miss Nederland-actieformulier bij s de dealer. Miss dit niet en maak een proefrit! Misschien wint u wel! Het nieuwe gezicht van Skoda -§ Door het maken van de leukste slagzin, dingt u alsToper mee naar een bedrag van 1000,- voor de nieuwe Octavia Combi, 3000,- voor de Felicia Pick-up, 5000,- voor de Felicia hatchback/combi en als klapper 10.000,- voor de Octavia sedan, (incl BTW) i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34