ody Hoegee wil snel zekerheid R O'Shea investeert in zichzelf PZC sport 31 loetingse keeper van Willem II wil hogerop in betaald voetbal voorbeschouwing Wmm% Open Middelburgs squashtoernooi is klaar voor grote stap Ferdi Tilroe rekent op volle winst Kapelle vrijdag 20 november 1998 bw inr Jasper van der Bliek £DA - Hij voetbalde samen t spelers als Kluivert, See- rf, Zenden en Van Bronck- rst. „Dat kan ik nog steeds na niet geloven. Mijn naam 5 inkt raar in dat rijtje." Op zijn (tiende door Feyenoord weg- taapt bij Kloetinge. Sinds- jnzat hij altijd bij een prof- ib. Speelde een EK en WK orde jeugd. Toch had hij ninx- jr een basisplaats en raakte x beetje in de vergetelheid. ;sondanks is Rody Hoegee ervan overtuigd dat zijn ns snel komt. Goese doelman speelde ast Kloetinge en de Feye- ord-jeugd bij Willem II, iarta en opnieuw bij de Til- 1/ jigse club. Momenteel is hij er de doelman. Een positie die enschijnlijk weinig perspec- f biedt. „Aan de ene kant is tzo", vertelt Hoegee. „Ik heb ee keepers voor me, Van Fes- ai en Sensei, en ik train met ttweede, terwijl het voor mijn ieaix beter is om met de selec- mee te doen. Aan de andere ntben ik pas 21 en breken de teste keepers pas op latere aftijd door. Daar put ik hoop t. Ik weet dat ik goed genoeg nom op eredivisieniveau mee kunnen. Nu moet ik de kans g krijgen." «frote clubs gee zat in de selectie voor Europees Kampioenschap der achttien .jaar in 1994, en n jaar later bij de groep voor it WK voor jeugdspelers. Na- noeg al zijn medesplers uit die riode zijn tegenwoordig on- r de pannen bij clubs als Ajax Feyenoord. Sommigen zelfs Barcelona of Real Madrid, legee zit bij het tweede van illemll. „Je kan daarverkeer- conclusies uit trekken. Je oet niet vergeten dat ik slechts ben en doelman. De twee an- rekeepers uit die periode, Van ssem en Westerveld, zijn in- jdaad verder dan ik, maar zij 10 n ook twee jaar ouder. Het is dat voor mij de tijd wel een m etje gaat dringen. Ik heb het TOllemllnaarmijnzin, maar wil meer. Ergens vaste keus irden of tenminste op de bank een goede club." legee, die tegenwoordig sa- menwoont in een buitenwijk van Breda, vindt dat hij veel pech heeft gehad „Het is twee keer gebeurd dat ik ernstig ge blesseerd raakte, net op het punt dat ik een vaste plek als re serve-keeper zou krijgen. Dat was bij Sparta en Willem II. Ik was dan weer zo lang uit de rou latie dat ik terug naar het twee de moest. Gewoon domme pech, maar wel frustrerend én slecht voor mijn carrière. Want ik ben normaal gesproken helemaal niet blessuregevoelig. Ook onlangs nog was de Zeeuw se doelman geblesseerd. „Tij dens een training aan het einde van het vorig seizoen, brak ik mijn enkel. De dokter zei dat ik daar zeven maanden voor uit moest trekken, tegen december zou ik fit zijn. Mooi niet, binnen drieënhalve maand was mijn enkel genezen. Wonderbaarlijk snel. Ik ben nu bijna klaar met i'e valideren en verwacht over drie weken helemaal fit te zijn. Ondanks het stroeve verloop van zijn loópbaan op dit mo ment blijft Rody Hoegee goed gemotiveerd, al is dat niet altijd even makkelijk. „Ik heb er na tuurlijk wel eens de balen van, zeker als ik op beslissende mo menten een blessure krijg. Maar ik blijft doorgaan, want ik weet dan ik het kan. Daarnaast moet je geluk hebben. De juiste men sen moeten je zien op de mo menten dat je goed speelt. Het is wel zeker dat ik niet te lang meer doorga zoals nu. Ik wil ze kerheid, ook voor mijn vriendin. Aan het eind van dit seizoen be slis ik wat ik doe. Of ik blijf of wegga, want er is belangstelling van andere clubs. Maar wat is wijsheid? Het is een moeilijke beslissing." Twijfel knaagt vooralsnog niet. „Nee. Ik weet zeker dat het me lukt om een volwaardige doelman te wor den. Mijn kwaliteiten zijn goed genoeg." Er is nog een reden dat de bijna 22-jarige keeper snel hogerop wil. ..De Olympische Spelen in 2000. Daar wil ik ontzettend graag bij zijn. Ik weet dat ik nu niet bij de selectie zit. maar dat kan veranderen. Als ik ergens goed speel, veel ballen pak. kan ik best nog geselecteerd worden. Maar j adan moet er snel iets ge beuren. Als derde keeper van Willem II kom je niet bij Jong Oranje." Op het moment is het met de aandacht rond zijn persoon rus tig. „Er is een tijd geweest dat ik vaak in de krant stond en ieder een wist waar ik mee bezig was. Tegenwoordig is het anders. Nu vragen mensen in Goes wel eens: waar speel je tegenwoordig?" k 5 Rody Hoegee: „Mijn carrière is tot nu toe één groot leerproces geweest." foto Van Eijndhoven/TonToemen Hoegee ziet er oud uit voor zijn 21 jaar. „Ik denk dat ik een voor sprong heb op jongens van mijn leeftijd. Al heel vroeg ben ik voor de leeuwen geworpen. Toen ik een ventje van zestien was ging ik elke dag met de trein naar Rotterdam om te trainen bij Feyenoord. Daar werd ik keihard aangepakt door Pim Doesburg. Het is voorgekomen dat ik huilend thuiskwam. Ook was het voetbal daar technisch en conditioneel veel harder. Ik werd gedwongen om me vol wassen te gedragen en op te stel len. Dat ging bij mijn andere clubs ook zo. Mijn carrière is tot nu toe één groot leerproces ge weest." Publiekswissel Eén keer stond de sympathieke sporter in een eredivisiewed strijd tussen de palen. „Dat zal ik nooit vergeten. Het was mei vorig jaar. Sparta-RKC, de af- scheidswedstrijd van Edward Metgod. Vijf minuten voor tijd kreeg hij een publiekswissel. Ik mocht erin. Het enige dat ik kon denken was 'kijk, ik sta in de eredivisie'. Onwerkelijk bijna." Als klein mannetje wilde Roy Hoegee al voetballen. Die droom is nooit veranderd. „En nu bén ik voetballer. Eigenlijk moet ik niet eens zeuren dat ik derde keeper bij Willem II ben." Duizenden jongens zouden daarvoor tekenen. Naast pech heb ik ook geluk gehad in de sport. Want om vanuit Zeeland door te breken naar grote prof clubs is al heel bijzonder." Hoe wel hij er al een tijd niet meer woont, heeft Hoegee nog steeds binding met Zeeland. „Elke woensdag werk ik in een snow- boardzaak in Goes. Leuk voor de afwisseling en dan kan ik ook bij mijn ouders langs. Gek ge noeg werkt mij vriendin, die uit Breda komt, ook twee dagen per week in Goes. Bij een parfum zaak. Dus we komen nog vaak genoeg in Zeeland." In Hoegee's toilet hangt een aantal foto's. „Ze zijn wel rede lijk, hè? Ik heb een tijdje model lenwerk gedaan. Had ik trou wens ook een baan in kunnen krijgen, maar ik heb gekozen voor de sport. Ik doe ook nog een Schoevers-opleiding in Rotter dam, maar dat is maar om er iets bij te doen. Wat ik wil is voetbal len." door Alex Krappen MIDDELBURG - Het squashtoernooi in Goes, dat afgelopen weekeinde gehou denhad moeten worden, ging niet door wegens gebrek aan belangstelling. Voor de Open Middelburgse kampioen schappen is de belangstelling overweldigend. In bijna alle categorieën zit het toernooi vol. En de A-categorie is weer wat sterker, want de winnaar van vorig jaar, Adri an Hansen, staat slechts als tweede geplaatst. Onbetwiste publiekstrekker is de 22-jarige Australiër David Palmer, die rond de dertigste plaats op de we reldranglijst bivakkeert. De verliezend finalist van vorig jaar, de Fin Janne Kyttanen, is verhinderd, maar heeft zelf voor een vervanger gezorgd. Organisator Jan-Willem Rouwendal vindt dat teke nend voor het enthousiasme van de deelnemers voor het toernooi. „We krijgen veel deelnemers door mond-tot- mondreclame. Kyttanen heeft het toernooi aanbevo len bij Timo Tuominen, die competitie speelt in Amster dam en deze week toch in Ne derland is. Hij is de nummer drie van Finland en zeker een aanwinst voor het deelne mersveld." Andere nieuwe deelnemers zijn de jonge Belgische broers Nicolaas en Domini que Vandecaesbroeck en de Brit Jay Francis, een top-10- speler in Engeland. Oudge diende is zijn landgenoot Steven Cook, die bij een Rot terdamse club competitie speelt. Namens Zeeland komt Dimitri Kayser in de A- categorie uit. Rouwendal is de koning te rijk met de be zetting van de topgroep. „In de breedte is die groep sterker dan vorig jaar. Toen wandelden de finalisten makkelijk het schema door. Nu zullen ze vanaf de kwart finale aan de bak moeten." Ook in bijna alle andere cate gorieën is het toernooi goed bezet. „Het toernooi zit bijna vol. Als we volgend jaar nog doorgroeien, moeten we eens kijken of we niet een aantal partijen in Vlissingen kun nen spelen. Misschien kun nen dan in februari een aan tal partijen van de Open Zeeuwse in Middelburg ge speeld worden. Je moet so wieso voorkomen dat je men sen moet teleurstellen. Ex- zijn al zo weinig toernooien. Alleen in de bezetting van de B-categorie is nog een zor genkindje voor Rouwendal. De bond organiseert name lijk aanstaand weekeinde zelf een toernooi in Nieuwe- gein voor B-spelers, waarbij punten voor de ranglijst te verdienen zijn. Dat is in Mid delburg niet het geval en bo vendien is Nieuwegein dich terbij voor veel spelers uit de Randstad. Rouwendal kan dat wel begrijpen, maar zelf zou hij nooit naar zo'n toer nooi gaan. „Het is heel groot, en een speler is daar gewoon een nummer. Je geeft je te genstander een hand, speelt een potje, en daarna gaat ie der zijns weegs. Van de Open Middelburgse is juist de sfeer heel belangrijk." Na het toernooi is het tradi tionele etentje. „Dat wordt door de deelnemers zeer op prijs gesteld." Om ook de B- spelers volgend jaar naar Middelburg te krijgen, wil Rouwendal het toernooi offi cieel aanmelden bij de bond, zodat ook ranglijstpunten te behalen zijn. Voor de topcategorie heeft Rouwendal grootse plannen. „Dat de nummer dertig van de wereld komt is natuurlijk fantastisch, maar ik zou vol gend jaar ook wel eens een echte wereldtopper binnen vóllen halen. De nummer vier of vijf van de wereld kost echter tweeduizend gulden en daarom ga ik dit jaar pro beren een grote sponsor bin nen te halen." Aan de grootte van de topgroep vól hij niets veranderen. „Dan loop je de kans dat je minder Zeeuwse spelers kan laten meedoen, texwijl de Zeeuwse spelers toch de basis van het toer nooi zijn." De Open Middelburgse Kampioenschappen worden aanstaande zaterdag en zon dag gespeeld in squashcen- trum Squahzzy aan de Gre- nadiersweg te Middelburg. De beste spelers komen voor het eerst in actie op zaterdag middag rond 12.00 uur. Zon dag rond die tijd zijn de halve finales, die veel spektakel beloven. De finale begint tussen vier uur en half vijf. Ierse Zeeuws-Vlaming ziet Hoek als leerschool door Peter van Kouteren AXEL - Kieran O'Shea werd achttien jaar geleden geboren in Axel, maar heeft de Ierse natio naliteit. Hij voetbalde vier jaar in de jeugd van Lokeren, ver kaste vorig jaar naar NAC en is dit seizoen de Benjamin in de eerste selectie van Hoek, die voor een belangrijk deel uit rou tiniers bestaat. In een verdedi gende rol op het middenveld hoopt hij op het hoogste ama teurniveau in de voetsporen te treden van Patrick Naudts. Kieran O'Shea, in de Belgische jeugdcompetitie bekend om zijn tomeloze inzet, wil echter meer en droomt nog van een profcar rière. Zijn ovei'schrijving van NAC naar Hoek mag niet verkeerd worden uitgelegd. De 18-jarige O'Shea ziet zijn verblijf bij de hoofdklasser vooral als een in vestering in zichzelf en wil daar op termijn zijn vooi'deel mee doen. „Ik had bij NAC kunnen blijven", zegt hij, „maar ik zie Hoek als een stapje omhoog. Het is niet verkéei'd om als 18-jarige bij een hoofdklasser te kunnen spelen." O'Shea mocht in zijn eerste maanden bij Hoek een paar keer invallen en begon in verschil lende vriendschappelijke duels in de basis. „Ik vex-wacht bin nenkort een kans te kxójgen om ook voor de competitie in de eer ste helft te mogen beginnen. Ik ben naar Hoek gegaan om er veel te leren en heb nu al heel veel van de andex-e spelers opge stoken", stelt hij vast. Kieran O'Shea vertrok op 12-ja rige leeftijd uit de jeugd van Ax el naar Lokex-en. Hij speelde er op nationaal niveau en werd op jonge leeftijd omgevormd tot een stofzuiger in de as van het veld. „We speelden altijd voor veel publiek, de supporters leef den enorm mee. De wedstrijden tegen Andexóecht en Cub Brug ge waren hoogtepunten. Mijn vader en moeder reden altijd, daar ben ik ze dankbaar voor. Ik heb er een schitterende pexóode gehad." Geen Nederlander „Ik ben geen Nederlander, maar heb de Ierse nationaliteit. Toen ik veertien jaar waskreeg ik op eens een uitnodiging voor de Ierse nationale ploeg onder de vijftien jaar. Ik heb een week met die jongens in trainings kamp gezeten en een wedstrijd gespeeld. Dat was natuurlijk geweldig. Ik zat vroeger 's zatei-- dags met mijn opa op de radio Kieran O'Shea: „Het is niet verkeerd om als achttienjarige bij een hoofdklasser te spelen." foto Charles Strijd naar Engels voetbal te luisteren en ben zelf fan van Manchester United. Vooral van Roy Keane, omdat hij eigenlijk eenzelfde type speler is. En opeens speelde ik met jongens van Tottenham Hotspur, Liverpool en Man chester United. Ik vergeet die week nooit meer. Typisch En gels voetbal, het middenveld werd vaak overgeslagen. De trainer die mij erbij haalde, is opgestapt. Jammer genoeg heb ik er daarna nooit meer iets van gehoord. Dezelfe ploeg is vorig jaar wei-eldkampioen onder de achttien jaar geworden." Na bijna vier jaar Lokeren koos de jonge Axelaar vorig seizoen voor een avontuur in Neder land. „Ik kon bij Lokeren een vijfjarig contract kxójgen" zegt hij. „In België wordt bij de jeugd heel pi-estatiegericht gewerkt, terwijl er in Nedexóand meer i'uimte is om iets te leren. Ik heb drie weken bij PSV meegetraind en scoorde in een wedstrijd van het tweede elftal tegen een hoofdklasser. Uiteindelijk heb ik voor NAC gekozen, omdat ik in hun sporthotel kon worden geplaatst. Op die manier was mijn schoolopleiding ook goed geregeld." De Belg De Bredase club was met de A- junioren net gepromoveerd naar de hoogste landelijke klas se. O'Shea speelde er met de uit Terneuzen afkomstige Jean- Philip Becht en de Brazilianen Sergio Pacheco de Oliviera en Christiana dos Santos. Bovendien kwam hij vorig sei zoen af en toe samen met Ter- neuzenaar Björn de Smit in het tweede elftal van NAC uit. „Naast die Brazilianen speelt er bij NAC een Slowaak en een Zuid-Afxókaan. Ze noemden mij de Belg. Het voetbal was goed, maar ik had moeite met de speelwijze", bekent hij. „In Bel gië heb ik altijd in een 4-4-2 of zelfs 5-4-1 systeem gespeeld. Bij NAC speelden we veel aanval lender: 4-3-3. Ik viel niet echt buiten de basis, maar heb wel een paar wedstrijden aan de kant gezeten." „Ik pak elk seizoen normaal ge sproken een paar kaartjes, om dat ik voor niemand aan de kant ga. Ik wil altijd winnen. Ik denk dat dat komt omdat ik in de jeugd van Axel al vei-vroegd ovex'ging, waardoor ik eigenlijk altijd tegen oudere spelers heb gevoetbald. Ik heb Iers bloed, dat is op het veld te zien. Wat ik bij Lokeren en NAC heb geleerd, hoop ik bij Hoek verder te kun nen uitbouwen." De 18-jarige Ferdi Tilroe debuteert dit seizoen in de eerste se lectie van Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema door Vincent de Rijke VLISSINGEN - Als de weer goden de Zeeuwse voetbal liefhebbers dit weekend goed gezind zijn, speelt morgen (zaterdag) lijstaanvoerder Kapelle op eigen terrein te gen streekgenoot Kruinin- gen. 's-Heer Arendskerke en SKNWK duelleren om de drie punten die beide ploe gen hard nodig hebben om zich te distantiëren van de drie laagst geklasseerde ploegen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Zondag speelt derdeklasser Middelburg thuis tegen Pa trijzen. Wie de degradatiezo ne in ogenschouw neemt, kan in één oogopslag constateren dat dit een cruciaal treffen is. Alle ploegen in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal speelden tot op he den acht competitiewedstrij den, wat de ranglijst ex-g overzichtelijk maakt. Kapel le leidt nog steeds, maar na het puntverlies tegen Ter- neuzense Boys (twee weken terug) volgt WC'68 met slechts een punt achtex-stand. Kapelle valt tot nu toe op door het goede voetbal en de goede prestaties. Toch is dit niet het erxige positieve dat zich voordoet bij de club. Een ander opvallend feit is dat Kapelle beschikt over enkele jeugdige wisselspelers die bij nagenoeg elke invalbeurt van zich doen spreken. Een van deze spelers is de 18-ja- rige Ferdi Tilroe, die dit sei zoen voor het eerst opgeno men is in de eerste selectie van Kapelle. „Ik zie het eer ste seizoen bij de senioren als een soort leerjaar," zegt de jeugdige aanvaller, „maar af en toe vind ik het toch jam mer dat ik op de bank zit. De ovei'stap van de jeugd naar de senioren is groot, net als de ondexóinge concurrentie. Want we hebben bij Kapelle veel gelijkwaardige spelers. Maar ik hoop dit seizoen toch aan de bak te komen." Het makkelijk scorende Ka pelle krijgt het moeizaam scorende Kruiningen op be zoek. Tilroe ziet de wedstrijd met alle vertrouwen tege moet. „In deze klasse gaat Kapelle altijd voor de volle winst, ongeacht de tegen stander. Ook tegen Kruinin gen kunnen we de drie pun ten pakken, daar heb ik alle veitrouwen in", spreekt Til roe vol zelfvertrouwen. Kruiningen Kruiningen heeft het gedu rende de competitie niet makkelijk met het behalen van de punten. De geel - zwaxóen wachten nog steeds op de eerste seizoensover winning. Centrale midden velder van Kruiningen Gexó- -Jan Poleij gaat ten eerste bij zichzelf te rade. „Wij missen simpelweg teveel kansen, en daar ben ik zelf ook schuldig aan", aldus de in Breda woonachtige Poleij. „Voor ons is het nu zaak om de pun ten te gaan pakken. Kapelle mag dan wel in een 'winning mood' zijn, maar de dxóe pun ten zullen toch een keer naar Kruiningen moeten gaan." Poleij hoopt op tijd fit te zijn voor de aankomende wed strijd tegen Kapelle. De 26-jarige middenvelder kampt nog met een kuitbles- sure. „Het zal erom span nen," bet hij begin deze week weten. 's-H Arendskerke Arendskerke ên SKNWK zullen onderling uit moeten vechten wie van de twee ploegen voorlopig afstand neemt van de degradatiezo ne. Beide ploegen zijn nau welijks gebaat bij een gelijk spel. Met name Arendskerke niet, want zij hebben nog al tijd een puntje minder dan SKNWK. „Dit wordt een he le belangrijke wedstrijd, als we winnen schuiven we na- mebjk direct een plaatsje op naar boven," zegt Arends- kerke-doelman Jürg^n Nooióand. „En na de over winning op Kxaiiningen is het beetje vertrouwen dat mis schien verloren was gegaan weer tei'uggekeerd. Laten we hopen dat die goede lijn wordt doorgezet." De doel man draait niet om de hete brij heen als het aankomt op de confi-ontatie met de ploeg uit Nieuwei'kerk. Noorland: „We moeten gewoon wónnen zaterdag." Dauwendaele Dauwendaele is ondanks het slechte competitiebegin in het midden van de ranglijst beland. Twee weken geleden deed Dauwendaele goede za ken door Middelburg op ei gen veld te- kloppen. Morgen zal Terneuzense Boys de te genstander zijn, Dau- wendaele-speler René de Nooijer: „We komen uit een diep dal, maar ik vind dat we nu goed bezig zijn. Er wordt op het moment goed gevoet bald bij ons. Als we tegen Terneuzense Boys van onze eigen kracht uitgaan, denk ik dat we een goede kans ma ken." Noad'67 De hoofdmacht van zater dagderdeklasser Noad werd dit seizoen grotendeels aan gevuld met voormalige A-ju nioren die vorig seizoen erg succesvol waren (zij wonnen de beker van West-Brabant in de finale tegen Internos). Noad heeft dus een erg jonge ploeg, maar begon de compe titie vrij aardig vooreen pro movendus. Ui t de eerste twee duels haal de de ploeg uit Sint-Philips- land vierpunten. Maar daar na kwam de klad erin voor de ploeg van trainer Cees Stoutjesdijk. Want na acht duels staat de ploeg nog steeds op dezelfde vier pun ten en is daarmee op SPS na de laatste in de rij. „Vanaf de derde competitie wedstrijd heeft het bij ons al leen nog maar tegengezeten op het gebied van schorsin gen en blessures", zegt Cees Stoutjesdijk. „Twee weken terug beleefden we op dat ge bied het absolute diepte punt. In de wedstrijd tegen FSV (een 7-0-nederlaag) miste ik maar liefst acht ba- sisspelers. Dat is natuurlijk het toppunt wat een trainer mee kan maken. Je kan van zo'n jonge ploeg niet ver wachten dat ze dat zomaar op weten te vangen." Voor de wedstrijd van mor gen tegen Rillandia zijn de personele problemen al iet wat gereduceerd. „Rilland doelt dit seizoen op promo tie, terwijl voor ons lijfsbe houd in deze klasse al een soort kampioenschap is", al dus Stoutjesdijk. „Ik moet dus reëel zijn met het oog op de tegenstander. Als we za terdag met een gelijkspel weg kunnen komen, hebben we het goed gedaan. We zul len daar in ieder geval alles aan doen." Middelburg Middelburg treft zondag op eigen veld Patrijzen. Uit de geschiedenis blijkt dat het elftal uit 's-Heerenhoek een ploeg is die de Middelburgers totaal niet ligt. De laatste vier seizoenen (acht wed strijden) wist Middelburg slechts een maal te winnen. Dat weet ook Middelbxirg- -speler Michel Sinke, die sinds kort weer hersteld is van een blessure. „We heb ben het altijd erg lastig met Patxójzen"analyseert Sinke. „Die ploeg heeft ons nooit gelegen. Zij zijn verdedigend altijd erg sterk, terwijl Mid delburg het toch puur van het voetballen moet hebben. Vaak zijn dat wedstxójden waarin wij het beste van het spel hebben, maar ik weet uit ervaring dat dit niet altijd in ons voordeel uitvalt." Sinke beseft als geen ander de belangen van de wedstrijd tegen Patrijzen: „Na alle pe- ïókelen van de afgelopen we ken moeten we er gewoon met z'n allen de schouders onder zetten. Want we zullen het zondag toch samen moe ten doen." Middelburg zal het moeten stellen zonder de geschoi'sten Jan de Rijke en doelman Youri Nunnekes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 31