Met opgeheven hoofd ten onder PZC Verrassende winst duo Roctus/Saman Vierde zege tennissers Drive sport Arno Seijbel heeft veel geleerd van historisch verlies tegen Engelse rugbyers Toppers zaalvoetbal geven elkaar weinig toe Terèse van Lare onderscheiden Hoge score voor Mirjam de Feber Zeeuws waterpolo kopje onder Dave Christiani ongenaakbaar Libretitel voor Edwin de Kort Vierde plaats John Vermeule Handbalsters Hontenisse gelijk Bressiaanse judoka's succesvol Badmintonners van Terneuzen kloppen Avanti Zaalvoetballers Amstelhoekje blijven winnen uitslagen Koploper De President houdt schade beperkt dinsdag 17 november 1998 z20 doorSven Remijnsen HUDDERSFIELD - Arno Seij bel is ongeschonden uit de strijd gekomen. De 28-jarige rugbyer uit Nieuw- en Sint Joosland hield zich afgelopen zaterdag knap staande in de slag die het Nederlands rugbyteam met grootmacht Engeland uitvocht. Ondanks de 110-0-nederlaag die de Nederlandse amateurs leden tegen de Engelse profes sionals. kijkt Seijbel met een ge voel van trots terug op de histo rische 'slag van Huddersfield'. Seijbel: „We hebben het veld met opgeheven hoofd verlaten." De masseur van het Nederlands rugbyteam maakte gisteren overuren. Twee dagen na de partij tegen Engeland hadden de beste rugbyers van Neder land overal last van. Wat spier pijn betreft, hoefde Arno Seijbel niet onder te doen voor zijn teamgenoten. „Ik voel meer dan de normale stijfheid", vertelde Seijbel, terwijl hij op de massa getafel onder handen werd ge nomen. ..Dat komt doordat het tempo van de wedstrijd hoger lag dan we gewend waren. En geland was in alle opzichten een professionele tegenstander." Na de nedeiiaag tegen de Engel se profs werkte het nationaal team zondag een lichte training af. Bondscoach Old hield zich voornamelijk bezig met het ver zachten van de mentale pijn die zijn spelers hadden opgelopen. Seijbel: „Old hield ons voor dat we als team het veld zijn inge gaan en dat we als team het veld door Hans Hollestelle VLISSINGEN - In de eerste klasse van het zaalvoetbal voor vrouwen geven de kop lopers elkaar geen duim breed toe. Zowel lijstaan voerder Kerkhove Verhuur als het als tweede geklasseer de Kloetinge 2 wonnen hun partij. Kerkhove Verhuur bleef met 6-4 de baas over Biezentrappers/Gerka Sport 1 en Kloetinge 2 zegevierde met 5-0 over Eggermont. Het verschil tussen beide rivalen blijft drie punten. Kerkhove Verhuur - Biezen trappers/Gerka Sport 1 6-4: De thuisclub stond halver wege met 4-0 voor. Biezen- trappers kwam terug tot 4-3. Kerkhove liep verder uit. Mary Sleypen (4x) en José Verhage (2x) schoten Kerk hove naar de overwinning. Jacolien Moerdijk, Carolien Slootmaker, Trees Vervenne en Suzanne van de Knijff scoorden tegen. Kloetinge 2 - Eggermont 5-0: De thuisclub speelde iets fel ler. De 2-0-voorsprong bij rust kwam geen moment in gevaar. Miranda Bekenes (3x), Esther Kole en Bianca de Bart maakten de doelpun ten. De Vliegher - Biezentrap pers/Gerka Sport 3 0-5: Het eerste doelpunt viel pas hal verwege de tweede helft. Doelpunten van Josa van de Vliet, Marcia Bosten (beiden 2x) en Marieken Verbruggen. Schinkel Assurantie - Pub- bles 5-5: In de bekerwed strijd ging Schinkel nog met 6-0 de boot in tegen Pubbles. Nu werd het een gelijk op gaande wedstrijd waarin over en weer werd gescoord. Voor Schinkel schoten Eveli en Toutenhoofd (3x) en Or- pha Hitijahubessy (2x) raak. De goals van Pubbles waren van Joska Lamper (3x), li-ma de Witte en Jacquelien van Assche. Tympaan - Kloetinge 1 2-7: Kloetinge stond aan het be gin van de tweede helft al met 4-0 voor. Judith Bruinooge (3x), Tamara Jacobusse (2x), Janine van der Horst en In- grid Jansen waren succesvol voor Kloetinge. Astrid Lau- weret en Mirjam van Star- renburg scoorden tegen. van onze sportredactie HULST - Gino Roctus en Geert Saman zorgden voor een dave rende verrassing door de man- nendubbel Cl van het ING Bank dubbeltennistoernooi in Den Dullaert te Hulst op hun naam te schrijven. In de finale ver sloegen het koppel het favoriete duo Ronny van Kessel/Gert-Jan Louweret. De vrouwendubbel C.1 werd in een poule met drie koppels ge speeld. Het duo Marianne Fr- aanje/Nancy Verstraeten kwam als sterkste uit de bus. De mannendubbel Cl-finale leek een prooi te worden voor Louweret/Van Kessel. In de hal ve finale had de combinatie met speels gemak het duo Pascal van Poecke/Dennie Cappendijk met 15-4 verslagen. Tegenstanders Gino Roctus/Geert Saman be haalden een knappe overwin ning op het duo Rucli Martens- /Robin de Witte. In de finale gingen Roctus en Saman sterk van start, Na tien minuten spelen hadden ze al een 3-0-voorsprong opgebouwd en die werd niet meer weggegeven. Vooral Van Kessel had een com plete off-day. Hij miste veel vol leys aan het net, terwijl zijn re turn ook niet goed doorkwam. Bij een 6-4-voorsprong voor Roctus/Saman moest Saman serveren. Dat was de laatste kans om terug te komen in de wedstrijd voor het duo Van Kes- sel/Louweret. Saman serveerde RODELIGHEM - Triatlete Te rèse van Lare uit Sluis in een run-mountainbike-runwed- strijd in het Noord-Franse Ro- delinghem op de derde plaats geëindigd. Van Lare werd na afloop van de wedstrijd gehuldigd door het gemeentebestuur. Ze kreeg een onderscheiding van het depar tement Nord/Pas de Calais, om dat ze als veteranen-wereld kampioene voor de vierde keer aan de start kwam in Rodelig- hem. Bovendien werd ze - met het oog op de Europese eenwor ding - in het zonnetje gezet om dat ze door haar frequente deel name aan wedstrijden in België en Frankrijk meewerkt aan de vervaging van de landsgrenzen. De 49-jarige Zeeuws-Vlaamse legde het traject van 5 kilometer lopen, 24 kilometer mountain- biken en 3 kilometer lopen af in 2 uur 12 minuten 14 seconden. weer hebben verlaten. Volgens Old hebben we de juiste instel ling getoond. Maar we hebben nooitdeillusiegehaddatwevan Engeland konden winnen." Tulpenveld Hoewel de grootste overwin ning uit de geschiedenis van het nationaal team van Engeland ten koste van Nederland werd behaald, is Seijbel toch niet he lemaal ontevreden. De Zeeuwse rugbyer, die in de competitie uitkomt voor HRC uit Den Haag, heeft veel geleerd van zijn 27e interland in het shirt van Oranje. „Het klinkt misschien raar, maar de partij tegen Enge land was de beste oefenwed strijd die we hadden kunnen hebben. Engeland speelt het spel zoals het gespeeld moet worden. Ze trainen dan ook twee keer per dag. Daar kunnen wij nog veel van leren." In de aanloop naar de confron tatie met de nummer vijf van de wereld, stoorde Seijbel zich enigszins aan de laatdunkende manier waarop de Britse media zich uitlieten over de Neder landse ploeg. „Dc media waren niet echt positief over ons. De kranten schreven dat van ons evenveel weerstand verwacht kon worden als van een tulpen veld. Maar achteraf was er toch wel waardering voor de manier waarop wij ons hebben ver weerd. We zijn met opgeheven hoofd ten onder gegaan." Seij bel moet morgen (woensdag) opnieuw aan de bak in het WK- kwalificatieduel met Italië. Het verlies met dubbele cijfers tegen Engeland heeft zijn zelfvertrou wen allerminst geschaad. Seij bel denkt zelfs dat een overwin ning tegen de sterke Italianen tot de mogelijkheden behoort. „Waarom zouden wij niet kun nen winnen? Italië is ook een professionele ploeg, maar als wij alles geven wat we hebben, moeten we voor een verrassing kunnen zorgen. We zien wel waar we stranden." Memorabel De voorbereiding op Seijbels 28e interland is inmiddels in volle gang. Bondscoach Old moet ervoor zorgen dat zijn spe lers zowel fysiek als mentaal klaar zijn voor het duel met de nummer zes van de wereld. „We trainen op de gebruikelijke din gen. Old neemt de vaste patro nen met ons door. Daarnaast probeert hij ons op mentaal ge bied klaar te stomen voor de wedstrijd." De herinneringen aan de inter land tegen Engeland heeft Seij bel dus even van zich af moeten zetten. Maar zaterdag 14 no vember 1998 staat voor altijd in zijn geheugen gegrift. „Het was een memorabele interland. Een heel speciale ervaring, die ik waarschijnlijk nooit meer zal meemaken. Het was gewoon gaaf. Van elke minuut heb ik ge noten, en dat ga ik ook tegen Ita lië doen. We moeten gewoon blijven genieten, dan komt het allemaal wel goed. sterk en trok de game naar zich toe. Uiteindelijk wonnen Sa man en Roctus met 9-6. De vrouwendubbel Cl werd in een poule van drie koppels ge speeld. Tot de laatste wedstrijd had iedereen nog kans op de winst. Marianne Fraanje/Nan- cy Verstraeten speelden in de laatste wedstrijd gelijk tegen Ingrid Visser/Wendy de Schep per. Daardoor werden ze eerste in de poule. Eerder hadden ze in een spannend duel gewonnen van Karin Geus/Jeanine Holle- stelle. De' gemengddubbel B-finale tussen Jeanine Hollestelle/Ro- nald van Remortel en Jacqueli ne de Bokx/Michel Verberk- moes werd een prooi voor het eerstgenoemde koppel. In het begin ging de strijd nog gelijk op, maar bij een 8-4 voorsprong voor Hollestelle/Van Remortel was de wedstrijd gespeeld. Karin Geus/Robin de Witte leg den beslag op de titel in het ge mengddubbel Cl. In de finale waren ze met 8-3 te sterk voor Nancy Verstraeten/Gino Roc tus. ABSDALE - Het dressuurcon- cours in Absdale verliep zater dag zonder problemen. Van de vijftig deelnemers was Mirjam de Feber uit Hulst de beste. In de hoogste Z1-categorie werd haar proef op Etoile beloond met 180 punten. Éen stapje lager, in de M2-klas- se, was Karin de Feber de sterk ste. Met haar dressuuroefening op H. Medley haalde De Feber 157 punten. Teuneke de Keizer, rijdend voor het organiserende Luctor et Emergo haalde op Passepartout één punt minder en viel daarom net buiten de prijzen. Ook de L-ruiters verschenen in de zandbak. Na de wedstrijd bleken Eveline de Winne uit Hulst en thuisrijdster Mireille Caluwaarts even goed. Beide amazones haalden 165 punten en moesten de prijs delen. Derde werd Christel de Maat van de Honteruiters op haar edele vier voeter Louise. Er werd in Absdale ook op po ny's gereden. Suzanne de Plaa van Luctor et Emergo won in de L-categorie de eerste prijs. Haar proef op Persival was goed voor 175 punten. In de B-klasse won Veerle de Cock. Met Cin derella haalde de amazone 162 punten. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De Zeeuwse waterpoloploegen hadden een slecht weekeinde want geen I van de ploegen kwam tot winst. Stormvogel verloor bij Barracuda met 7-4, terwijl Schelde bij RWV kopje onder ging: 9-6. De reserves van Stormvogel verloren hun eer ste duel met WPC'9S 2 met 13- 9 en de Vlissingse vrouwen verloren van RZ (7-5). Barracuda-Stormvogel 7-4: Stormvogel startte moei- zaam. Barracuda hield lang J een voorsprong van twee pun- ten. In de derde periode liep het uit naar 6-2. In de laatste periode zette Stormvogel een j slotoffensief in, maar succes bleef uit. Scores Stormvogel: Robin Jura- j nek 3 en Frank Leijnse 1. RWV-Schelde 9-6: Schelde faalde aanvallend, RWV kwam op 3-0. Pas in de derde periode ging Schelde beter spelen. RWV liep toch uit naar 7-3. Schelde knokte terug, maar verloor toch. Scores Schelde: Cees van Houwe- lingen en Danny Soetens 3. WPC'98 2-Stormvogel 2 13-9: De Vlissingsers waren geha vend en speelden rommelig. WPC'98 2 liep uit naar 7-5. Stormvogel 2 miste vervol gens talloze kansen. Scores Stormvogel: Sven-Eric Sandifort 3, Ad van 't Westende en Gep Navest 2, Joey de Beer en Chris van der Draai 1 RZ-Stormvogel 7-5: De wa- terpoiovrouwen van Storm vogel hadden een goede start. Later ging het gelijk op, De Zeeuwse vrouwen hadden grote problemen de overtalsi- tuaties te benutten, terwijl RZ dat wel deed. Scores Stormvogel: Tessa Simon, Annemarie Dommisse, Karin Pasman, Irma Heijboer en Angeli- que Lok 1 Lutra-Schelde 12-5: Na een gelijk opgaande eerste perio de nam Lutra een 3-2-voor- sprong. Vervolgens gaven de Schelde-vrouwen het heft volledig uit handen. Via 7-3 en 8-4 werdhet uiteindelijk 12-5. Scores Schelde: Rowena Witkamp 3, Jolanda Jansen en Sandra Se- gersl. Schelde-PSV 6-13: Hoewel Chris van Royen en Chris Eijsebaert meespeelden, kon den de junioren van Schelde PSV niet onder druk zetten. PSV dat elk jaar vanuit de om geving Eindhoven de beste ju nioren onderbrengt, nam in de eerste periode een 4-1-voor sprong. Schelde kon in de tweede periode goed tegen stand bieden (3-6), maar daarna verhoogde PSV het tempo (10-3). PSV speelde relaxed de wed strijd uit, zodat Schelde de schade beperkt kon houden. Scores Schelde: Chris van Royen en Chris Eijsebaert 3. van onze sportredactie KAPELLE - Het Zeeuws-Vlaamse Drive is in de districts-indoortenniseompetitie voor mannen niet te kloppen. Afgelopen weekeinde boekte de Sasse ploeg de vierde zege op rij. MLTC hield na de singles nog gelijke tred met Drive, maar na de dubbelspelen toonde Drive zich twee keer zo goed: 8-4. Ludo/Alberts Sport ï-ukte op naar de tweede plaats door opponent 't Halve Maantje op niet mis te verstane wijze klop te ge ven: 10-2. DOS en Hulster Ambacht waren ook in Kapelle actief. Het werd een ontmoeting die de tennisploeg uit Hulst een overwinning opleverde waar weinig op viel af te dingen. Frans van de Vel de hield de eer van de Vlissingers hoog. Voor de rest was het Hulst Ambacht dat de klok sloeg: 10- 2. Bij de gemengde équipes deelden de in de eerste klasse acterende afvaardigingen van Souburg en Tiola de punten: 6-6. RILLAND-BATH - Dave Christiani van de biljartverenigin Gona uit Kerkrade heeft de tijdens de voorwedstrijden anke kader 47/2 groot voor de jeugd, gespeeld in biljartzaal Jacob in Rilland-Bath, zijn kandidatuur gesteld voor het Neder lands kampioenschap in deze discipline. Christiani was onge H naakbaar voor zijn vier tegenstanders. Hij behaalde de eerst plaats met een algemeen gemiddelde van 3 871 en een hoogst serie van 192Op de tweede plaats volgde Sjors van Ginnike uit Sprundel. OOST-SOUBURG - Edwin de Kort van biljartvereniging VE GABV uit Oost-Souburg is in sportkantine De Belt geweste lijk kampioen in de zesde klasse libre geworden. Door het ge ringe krachtsverschil tussen de acht finalisten was het ee: spannende eindstrijd. Jan Laros uit Loon op Zand en me vrouw De Bruin uit Bergen op Zoom bleven de latere kampi oen dicht op de hielen. Door zijn laatste partij met 30-25 in 3 beurten te winnen van mevrouw De Bruin stelde De Kort zijr kampioenschap veilig. De overige Zeeuwse deelnemers aan dit kampioenschap, A C-eulemans uit Breskens, R. Pronk uit Bruinisse, F. Valke ui Clinge en T. van Ombergenuit Middelburg, eindigden respec tievelijk op vierde, zesde, zevende en achtste plaats. Door he behalen van deze titel mag Edwin de Kort meedoen aan he, Nederlands kampioenschap in deze klasse, dat in decembe wordt gespeeld in het Noordhollandse Twisk. Arno Seijbel (links) probeert de Engelse aanvoerder Martin Johnson af te stoppen tijdens de historische interland tussen Engeland en Ne derland, die door de Engelsen met 110-0 werd gewonnen. foto David Rogers/Allsport 's-HEERENBERG - John Vermeule van Achilles heeft in df derde Montf erlandloop in 's-Heerenberg de vierde plaats be haald op de vijftien kilometer. Daarmee was hij de snelste Ne derlander achter drie Afrikaanse lopers, in 46 minuten en 1 seconden. Rob Mol (Veteranen Nederland) liep bij de mannen H50 een tijd van 59 minuten en 32 seconden. HULST - De handbalsters van Hontenisse hebben in eiget huis gelijk gespeeld tegen Spirit: 12-12. Margriet Dooms nan met zeven treffers het leeuwendeel van de score voor haar re kening. Er zat meer in, maar de bezoeksters pakten het zaakjf sluw aan. De formatie uit Hulst liet zich uit haar concentratie halen door het ruwe spel van Spirit.„Ongelooflijk wat hier vanmiddag allemaal werd getolereerd," zei speelster/train- ster Margriet Doorns na afloop van de puntendeling. VLISSINGEN - De Bressiaanse judoka's Jeffrey de Boer (- kg), Martijn Loonen (-90 kg) en Barry de Wilde (-70 kg) heb ben met de Belgische judoclub Samoerai uit Ronse de eerste plaats behaald in de Belgische eredivisie. Tijdens de laatste competitiedag versloeg hun ploeg Hooglede met 4-3. Bij een 3-3-stand bracht wereldkampioen Harry van Barnevelt +100 kg) de beslissing door met ippon te winnen van zijn Hon gaarse tegenstander. Door de overwinning mag judoclub Sa moerai aan het Europees kampioenschap meedoen, dat in het voorjaar van 1999 plaatsheeft. Michiel van Graefschepe en Carla Rammelaere van judover eniging Breskens-Eede hebben tijdens een toernooi in Beek enDonkrespectievelijk de derde en de tweede plaats behaald, Van Graefschepe won in de klasse boven 60 kilogram bij de dertienjarigen drie van de vijf wedstrijden met ippon. De twee verliespartijen kwamen tot stand tegen Rodi Strik (Ma- jaheicha ryu). De veertienjarige Carla Rammelaere stond in de klasse tot 44 kilogram tweemaal tegenover Bo Derks en verloor beide malen. Ze verloor de eerste wedstrijd met een vol punt en de tweede op beslissing. MIDDELBURG - De badmin tonclub Terneuzen was dit weekend superieur in de ont moeting met Avanti uit Middel burg. De wedstrijd, in de vierde klasse van de badmintoncom- petitie, kon zelden boeien. Ter neuzen won afgetekend: 7-1. Martijn van Hoye van Terneu zen was na afloop verrast over de ruime overwinning' van zijn ploeg. „Ikhad niet vernacht dat het zo makkelijk zou gaan, maar we kwamen natuurlijk al snel op een ruime voorsprong bij de enkelspelen. Dan heb je al een goede uitgangspositie voor het dubbel." Avanti-Terneuzen 1-7. HE: Bas Co- dee-Martijn van Hoye 6-15 6-15, Oscar Bax-Patrick van Straten 6-15 9-15. DE: Jolanda Markx- Brigitte Maas 11-8 11-4, Eveline van der Hof-Chantal van Hoye 3-11 8-11.HD: Codee/Bax-Van Hoye- /Van Straten 17-14 15-17 11-15. DD: Marlcx/Van der Hof-Maas/Van Hoye 7-15 14-17. GD: Markx/Co- dee-Van Hoye/Van Hoye 6-15 5-15, Van der Hof/Box-Maas/ Van Stra ten 5-15 3-15. TERNEUZEN - De hegemonie van Amstelhoekje/VeDeCo be gint zich in de tweede klasse van het Zeeuws-vlaamse zaalvoet bal aardig af te tekenen. De Ax elaars bleven ook dit keer tegen Gemeente Terneuzen zonder puntverlies: 2-6. De prestatie kreeg extra glans door zes verschillende doelpun tenmakers: Ko de Jonge, Marco van Dijke, Capy van Kouteren, Mark Witte, Rick Wouters en Eric Deij. Edo Lucieer en Erik Roose scoorden voor Gemeente. IZV-HKC 5-6: Hans Stoffijn (3x), Johan Plamont (2x) en Wim van de Velde bezorgden HKC de winst. IZV had aan doelpunten van Arno Wauters (3x). Luc de Kesel en Joerv Gans niet genoeg. Philippine/Marinet-Dc Graaft* 3-5: Lex-Janse (2x), Xavier Her mans, Manuel Dhondt en Hans van de Boom als schutters voor De Graaff. Dany Knol, Eiik de Jong en Donnv Goossen teken den voor de Marinet-productie. Dow-De Ruyter 4-6: Alex Meij er (2x), Gerard van de Ven en Jurgen Meijer hadden hun aan deel in de score van Dow. Bij De Ruyter hadden Luc Mangnus (3x), Stanny Matthijs, Rudi Martens en Igno Dalmijn het vi zier op scherp staan. Biljarten Poolbiljarten. Competitie Kanaalzone: Cody's 2-Vice Presidents 3-3, New Gra- vïn-De Gravin 4-2, Tukke-Tukker 2 5-1, The Riff-Dream Team 2-4, Witte Leeuw- Fïrst Ladies 4-2, De President-Zondags- vermaak 3-3, Biljartcentrum Hulst-Ros kam 4-2, Cody's-Tricky Hot Shot 2-4. Stand aan kop: De President 10-49-105, New Gravin 10-45-98, Cody's 10-44-93, De Tukker 10-35-85, Vice Presidents 10- 35-83, Zondagsvermaak 10-34-80. Oost-Souburg. Gewestelijke finale 6e klasse libre. 1. Edwin de Kort (Oost-Sou burg) 12- 0.663-6.2. J. Laros (Clinge) 10- 0.667-5.3. B. De Bruin (Bergen op Zoom) 8-0.627-6. 4. A. Ceulemans (Breskens) 7- 0.567-7. 5. S. Hilker (Bergen op Zoom) 7- 0.552-5.6. R. Pronk (Bruinisse) 6-0.596-5. 7. F. Valke (Clinge) 4-0.669-8. Judo Oost-Souburg. Zeeuwse teamkampi oenschappen. Jongens. 9-11 jaar: 1Van Schaik 6, 2. Geelhoed 6, 3. SS Delta 1 en Kiai 1. Meisjes. 6-8 jaar: 1. VanSchaik3,2. Geelhoed 3, 3. Breskens/Eede 2, 9-11 jaar: 1Geelhoed 4,2. De Boevere, 3. Van Schaik 4. Sportprijsvragen Lucky Ten, van 16 november. 8-13-16-17- 25-28-31-32-34-38-39-40-45-50-60-64- 68-69-78-79. (onder voorbehoud) Lotto 46. Eerste prijs (jackpot): geen win naar. Tweede prijs: 2 winnaars ieder f. 50.000,00. Derde prijs: 56 winnaars f. 1000,00. Vierde prijs: 137 winnaars f. 250,00. Vijfde prijs: 2998 winnaars f. 25,00. Zesde prijs: 3875 winnaars f. 10,00. Zevende prijs: 52.138 winnaars f. 5,00. Cijferspel 46. Zes cijfers goed: 1 winnaar f. 100.000,00. Vijf cijfers goed: 3 winnaars f. 10.000,00. Vier cijfers goed: 25 win naars f. 1000,00. Drie cijfers: 268 win naars f. 100,00. Twee cijfers goed: 2788 winnaars f. 10,00. Tennis Kapelle. Distrïcts-indoorcompetitie. Mannen. Eerste klasse. Drive 1-MLTC 1 8-4: P. Cortvriendt-O. Molopodis 15-3, C. de Jonge-M Wisse 9-4, B. Dutree-D. van Hoof 6-7, Ph. de Baets-T. Nelis 4-11, C. de Jonge/B. Dutree-O. Molopodis/M. Wisse 10-4, P. Cortvriendt/Ph. de Baets-D. van Hoof/T. Nelis 9-6. Ludo Al berts sport 1-'t Halve Maantje 110-2: D Blackman-P. de Vrieze 3-10, D. Black- man-R. Hillebrand 7-5, R. Verheul-A. te Boekhorst 10-3, R. Vervaet-R. van Har- tingsveldt 12-1, D. Blackman/D. Black man-P. de Vrïeze/R. Hillebrand 10-3, R Verheul/R. Vervaet-A. te Boekhorst/R, van Hartingsveldt 12-4.DOS 1-Hulster Ambacht 1 2-10: D. Rempt-P. van Poec- ke 6-8, F. van de Velde-S. Verstraeten 10-5, B. Bout-J.L. Deltour 3-8, Ch. Schets-R. Renique 2-12, D. Rempt/F. van de Velde-P. van Poecke/J.L. Deltour 5-10, B. Bout/Ch. Schets-S. Verstraete- n/R. Renique 6-13. Ludo/Schippers Nau- ta 2-Vrouwenpolder 1 4-8: D. Black- man-M. Murre 16-2, E. Hermans-J. Meerman 5-14, V. Verheul-M. Sinke 4-9, S. Minnaert-M. Passenier 16-2, D, Blackman/V. Verheul-M. Murre/J. Meer man 6-11, E. Hermans/S. Minnaert-M! Sinke/M. Passenier6-10. Gemengd. Eer ste klasse: Souburg 1-Tiola 1 6-6.Twee; de klasse. Souburg 2-Tiola 2:10-2. Voetbal Eerste divisie: Groningen-Volendam 3-2; Eindhoven-ADO DenHaag 1-7, Dordr, '90-Excelsior 1-0, Telstar-Emmen 1-2, Den Bosch-RBC 4-1. Stand aan kop: 1, Den Bosch 13-28,2. HelmondSp 13-25,3, Emmen 13-24, 4. Groningen 13-23, 5, VVV 13-22. Waterpolo Mannen. Derde klasse bond: RWV- Schelde 9-6, ZDHC-GZC 8-11Barracuda- Stormvogel 7-4. Tweede klasse district: WPC'98 2-Stormvogel 2 13-9. Hierony- mus 2-Arethusa 2 3-6. Kring tweede klas se: Ganze-Scheldestroom 7-3, SWNZ 5- Bruinvis 5-2. Junioren: Schelde-PSV 6- 13. Aspiranten: Vennen-Stormvogel 14- 3, Breda-Schelde 5-5. Vrouwen. Tweede klasse district: Lutra-Schelde 12-5, DBD- Nayade 3-1, RZ-Stormvogel 7-5. Eerste klasse kring: Ganze-WZL 10-S. Zaalvoetbal Vrouwen. Eerste klasse: De Vliegher-Biezentrappers/Gerka Sport 3 0-5, Kloetinge 2-Eggermont 5-0, Schin kel Assurantie-Pubbles 5-5, Tympaan- -Kloetinge 1 2-7, Kerkhove Verhuur-Bie- zentrappers/Gerka Sport 1 6-4. Stand aan kop: Kerkhove Verhuur 9-22, Kloetinge 2 9-19, Biezentrappers/Gerka Sport 3 9-16. door Wim de Vos WESTDORPE - Ondanks een gelijkspel tegen de gevaarlijke outsider Zondagsvermaak uit Sint-Jansteen (3-3) hield koplo per De President uit Terneuzen de schade beperkt in de compe titie poolbiljarten van het dis trict Kanaalzone. Het als tweede geklasseerde Co dy's liep immers tegen een even verrassende als onverwachte nederlaag aan tegen Tricky Hot Shot (2-4) en New Gravin moest in het plaatselijke duel met de Gravin ook al twee punten inle veren. Na tien wedstrijdronden heeft De President nog steeds vier punten voorsprong op New Gravin dat de tweede plaats heeft overgenomen van Cody's, Het belooft komende vrijdag dan ook erg spannend te worden als New Gravin in Westdorpe aantreedt tegen De President, een echte topper dus. In de onderste regionen behaal de Biljartcentrum Hulst een be- langerijke overwinning tegen Roskam uit Kapellebrug (4-2) en hield First Ladies goed stand tegen Witte Leeuw. Slechts een 4-2-nederlaag was er voor de hekkensluiter. Ook The Riff ver loor met dezelfde cijfers van het Terneuzense Dream Team. De reserves van Cody's speelden verrassend gelijk tegen Vice Presidents en het onderlinge treffen tussen de twee teams van De Tukker uit Westdorpe ein digde in en ruime 5-1-overwin- ning voor het 'eerste'. Robin Juranek scoorde tegen Barracuda driemaal namens Stormvogel, maar kon niet voorko men dat de Vlissingse ploeg verloor (7-4). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34