Met opgeheven hoofd ten onder Zeeuws waterpolo in mineur PZC Vierde zege op rij tennissers Drive sport Toppers zaalvoetbal geven elkaar weinig toe Libretitel voor Edwin de Kort Vierde plaats John Vermeule f Dave Christiani ongenaakbaar Tweede plaats voor judoka Evers! Bressiaanse judoka's succesvol Titels Geelhoed en Van Schaik Arno Seijbel heeft veel geleerd van historisch verlies tegen Engelse rugbyers Tennisteam Schelde start met een zege IOC erkent Afghanistan niet uitslagen agenda dinsdag 17 november 1998 sbw door Hans Hollestelle VLISSINGEN - In de eerste klasse van het zaalvoetbal voor vrouwen geven de kop lopers elkaar geen duim breed toe. Zowel lijstaan voerder Kerkhove Verhuur als het als tweede geklasseer de Kloetinge 2 wonnen hun partij. Kerkhove Verhuur bleef met 6-4 de baas over Biezentrappers/Gerka Sport 1 en Kloetinge 2 zegevierde met 5-0 over Eggermont. Het verschil tussen beide rivalen blijft drie punten. Kerkhove Verhuur - Biezen trappers/Gerka Sport 1 6-4: De thuisclub stond halver wege met 4-0 voor. Biezen- trappers kwam terug tot 4-3. Kerkhove liep verder uit. Man- Sleypen (4x) en José Verhage (2x) schoten Kerk hove naar de overwinning. Jacolien Moerdijk, Carolien Slootmaker, Trees Vervenne en Suzanne van de Knijff scoorden tegen. Kloetinge 2 - Eggermont 5-0: De thuisclub speelde iets fel ler. De 2-0-voorsprong bij rust kwam geen moment in gevaar. Miranda Bekenes (3x), Esther Kole en Bianca de Bart maakten de doelpun ten. De Vliegher - Biezentrap pers/Gerka Sport 3 0-5: Het eerste doelpunt viel pas hal verwege de tweede helft. Doelpunten van Josa van de Vliet, Marcia Bosten (beiden 2x) en Marieken Verbruggen. Schinkel Assurantie - Pub bles 5-5: In de bekerwed strijd ging Schinkel nog met 6-0 de boot in tegen Pubbles. Nu werd het een gelijk op gaande wedstrijd waarin over en weer werd gescoord. Voor Schinkel schoten Eveli en Toutenhoofd (3x) en Or- pha Hitijahubessy (2x) raak. De goals van Pubbles waren van Joska Lamper (3x), Irma de Witte en Jacquelien van Assche. Tympaan - Kloetinge 1 2-7: Kloetinge stond aan het be gin van de tweede helft al met 4-0 voor, Judith Bruinooge (3x), Tamara Jacobusse (2x), Janine van der Horst en In- grid Jansen waren succesvol voor Kloetinge. Astrid Lau- weret en Mirjam van Star- renburg scoorden tegen. OOST-SOUBURG - Edwin de Kort van biljartvereniging Va GABV uit Oost-Souburg is in sportkantine De Belt gewestr lijk kampioen zesde klasse libre geworden. Door het gering krachtsverschil tussen de acht finalisten was het een span nende eindstrijd. Door in zijn laatste partij met 30-25 in 3 beurten te winnen van mevrouw De Bruin stelde De Kort zij) kampioenschap veilig. De overige Zeeuwse deelnemers aaj dit kampioenschap A Ceulemans uit Breskens, R. Pronk uf Bruinisse, F. Valke uit Clinge en T. van Ombergen uit Middel* burg, eindigden respectievelijk op vierde, zesde, zevende ai achtste plaats. Door het behalen van dit kampioenschap mi' Edwin de Kort meedoen aan het Nederlands Kampioensch; in deze klasse. L I 's-HEERENBERG - John Vermeule van Achilles heeft in d derde Montferlandloop de vierde plaats behaald op de vijfr tien kilometer. Daarmee was hij de snelste Nederlander acht ter drie Afrikaanse lopers. De tijd van Vermeule was 46 mini» ten en 14 seconden. Rob Mol van Veteranen Nederland liep bi de mannen H50 een tijd van 59 minuten en 32 seconden. RILLAND-BATH - Dave Christiani van de biljartverenigiri Gona uit Kerkrade heeft de tijdens de voorwedstrijden anka kader 47/2 groot voor de Jeugd, gespeeld in biljartzaal Jaco» in Rilland-Bath, zijn kandidatuur gesteld voor het Nedeij lands Kampioenschap in deze discipline. Christiani ongej naakbaar voor zijn vier tegenstanders. Hij behaalde de eerstj plaats met een algemeen gemiddelde van 3 871 en een hoogst) serie van 192. 1 DEN HAAG - LanahEvers uit Nieuwe-Tonge heeft tijdens dj Zuid-Hollandse judokampioenschappen de tweede plaat! behaald. De veertienjarige judoka deed dat in de vrouwenea tegorie tot 57 kg. Na in de finale van Yvonne van Hengel tl hebben verloren, won ze in de strijd om de tweede stek op ipi pon van Merlijn Tromp. VLISSINGEN - De Bressiaanse judoka's Jeffrey de Boer (-6 kg), Martijn Loonen (-90 kg) en Barry de Wilde (-70 kg) heb ben met de Belgische judoclub Samoerai uit Ronse de eerst plaats behaald in de Belgische eredivisie. Tijdens de laatst competitiedag versloeg hun ploeg Hooglede met 4-3. Bij ea 3-3-stand bracht wereldkampioen Harry van Barnevelt +100 kg) de beslissing door met ippon te winnen van zijn Hon gaarse tegenstander. OOST-SOUBURG - Geelhoed en Judo-Ryu van Schaik heb ben tijdens de Zeeuwse teamkampioenschappen judo drie ti tels veroverd. Aan de tweede titelstrijd deden dertig ploegei in zes verschillende klassen mee. Vooral de leef tij dsgroep j on gens negen, tien en elf jaar was er een met veel deelnemer (negen teams). Het team van Judo-Ryu van Schaik (uit Mid delburg en Vlissingen) met daarin Evert Lafeber, Jelle Bon gertman, Boy de Punder, Ramon van de Grift, Martijn Kraak Walid Benkadour en Erik Jongepier (vijf basisspelers en twe reserves) won uiteindelijk in de finale met 4-1 van het tean van Geelhoed. Veel moeilijker was het om in de leeftijdsgroej twaalf, dertien, veertien jaar bij de meisjes voldoende in schrijvingen te krijgen. Er werd maar gestreden door twe teams (allebei van Judo-Ryu van Schaik). doorSven Remijnsen HUDDERSFIELD - Arno Seij bel is ongeschonden uit de strijd gekomen. De 28-jarige rugbyer uit Nieuw- en Sint Joosland hield zich afgelopen zaterdag knap staande in de slag die het Nederlands rugbyteam met grootmacht Engeland uitvocht. Óndanks de 110-0-nederlaag die de Nederlandse amateurs leden tegen de Engelse profes sionals, kijkt Seijbel met een ge voel van trots terug op de histo rische 'slag van Huddersfield'. Seijbel: „We hebben het veld met opgeheven hoofd verlaten." De masseur van het Nederlands rugbyteam maakte gisteren overuren. Twee dagen na de partij tegen Engeland hadden de beste rugbyers van Neder land overal last van. Wat spier pijn betreft, hoefde Arno Seijbel niet onder te doen voor zijn teamgenoten. „Ik voel meer dan de normale stijfheid", vertelde Seijbel, terwijl hij op de massa getafel onder handen werd ge nomen. „Dat komt doordat het tempo van de wedstrijd hoger lag dan we gewend waren. En geland was in alle opzichten een professionele tegenstander," Na de nederlaag tegen de Engel se profs werkte het nationaal team zondag een lichte training af. Bondscoach Old hield zich voornamelijk bezig met het ver zachten van de mentale pijn die zijn spelers hadden opgelopen. Seijbel: „Old hield ons voor dat we als team het veld zijn inge gaan en dat we als team het veld weer hebben verlaten. Volgens Old hebben we de juiste instel ling getoond. Maar we hebben nooit de illusie gehad dat we van Engeland konden winnen." Tulpenveld Hoewel de grootste overwin ning uit de geschiedenis van het nationaal team van Engeland ten koste van Nederland werd behaald, is Seijbel toch niet he lemaal ontevreden, De Zeeuwse rugbyer, die in de competitie uitkomt voor HRC uit Den Haag, heeft veel geleerd van zijn 27e interland in het shirt van Oranje. „Het klinkt misschien raar. maar de partij tegen Enge land was de beste oefenwed strijd die we hadden kunnen hebben. Engeland speelt het spel zoals het gespeeld moet worden. Ze trainen dan ook twee keer per dag. Daar kunnen wij nog veel van leren." In de aanloop naar de confron tatie met de nummer vijf van de wereld, stoorde Seijbel zich enigszins aan de laatdunkende manier waarop de Britse media zich uitlieten over de Neder landse ploeg. „De media waren niet echt positief over ons, De kranten schreven dat van ons evenveel weerstand vernacht kon worden als van een tulpen veld. Maar achteraf was er toch wel waardering voor de manier waarop wij ons hebben ver weerd. We zijn met opgeheven hoofd ten onder gegaan." Seij bel moet morgen (woensdag) opnieuw aan de bak in het WK- kwalificatieduel met Italië. Het verlies met dubbele cijfers tegen Engeland heeft zijn zelfvertrou wen allerminst geschaad. Seij bel denkt zelfs dat een overwin ning tegen de sterke Italianen tot de mogelijkheden behoort. „Waarom zouden wij niet kun nen winnen? Italië is ook een professionele ploeg, maar als wij alles geven wat we hebben, moeten we voor een verrassing kunnen zorgen. We zien wel waar we stranden." Memorabel De voorbereiding op Seijbels 28e interland is inmiddels in volle gang. Bondscoach Old moet ervoor zorgen dat zijn spe lers zowel fysiek als mentaal klaar zijn voor het duel met de nummer zes van de wereld. „We trainen op de gebruikelijke din gen. Old neemt de vaste patro nen met ons door. Daarnaast probeert hij ons op mentaal ge bied klaar te stomen voor de wedstrijd." De herinneringen aan de inter land tegen Engeland heeft Seij bel dus even van zich af moeten zetten. Maar zaterdag 14 no vember 1998 staat voor altijd in zijn geheugen gegrift. „Het was een memorabele interland. Een heel speciale ervaring, die ik waarschijnlijk nooit meer zal meemaken. Het was gewoon gaaf. Van elke minuut heb ik ge noten, en dat ga ik ook tegen Ita lië doen. We moeten gewoon blijven genieten, dan komt het allemaal wel goed." Arno Seijbel (links) probeert de Engelse aanvoerder Martin Johnson af te stoppen tijdens de historische interland tussen Engeland en Ne derland, die door de Engelsen met 110-0 werd gewonnen. foto David Rogers/Allsport van onze sportredactie KAPELLE - De kopgroep in de eerste klasse afdeling mannen- teams van de districts-indoor- tenniscompetitie wordt na de duels van het afgelopen week einde gevormd door Zeeuws- Vlaamse formaties. De onaan tastbare ranglijstaanvoerder Drive boekte zijn vierde zege in successie, Ludo/Alberts Sport en Hulster Ambacht manifes teerden zich als de concurrenten op afstand. Beide bleven aan de positieve kant van de score te blijven en liepen zelfs iets van hun achterstand in. In Racketcentrum Kapelle kruisten Drive en MLTC de rac kets. Paul Cortvriendt gaf de ploeg uit Sas van Gent meteen een ruggensteunt je door Orestis Molopodis te verslaan. Cor de Jonge vergrootte de voorsprong tot vier punten ten koste van Michiel Wisse. Wellicht onver wacht begon MLTC daarna aan een succesvolle inhaalrace. Dmitri van Hoof liet tegen Bert Dutree de balans nipt in zijn voordeel doorslaan, terwijl Tonny Nelis duidelijk afreken de met Philippe de Baets: 4-4. Gelijke uitgangsposities dus aan het begin van de derde speelperiode, maar niet meer dan dat. De thuisclub bleek na melijk zeer bedreven in het dub belspel. Nadat Dc Jonge en Dutree in dit opzicht hun visite kaartje hadden afgegeven, maakten Cortvriendt en De Baets het karwei iets minder BERGEN OP ZOOM - In de vierde klasse van de nationale wintercompetitie zijn de reser ves van de Schelde met een overwinning van start gegaan. Ingedeeld in de vierde klasse van de gemengde teams werd Souburg 2 met 7-5 teruggewe zen. Mark Felius en Sake Smit wa ren bij de Vlissingers succesvol in hun singles, Kim Dijkstra en Lydia Wisse eisten bij Souburg de eer op. De zege van de combi natie Tinta van Wely/Lenneke Clement in de laatste speelpe riode gaf uiteindelijk de door- slag. De Zoom en Roosendaal 3 kruis ten in deze poule eveneens de rackets. De formatie uit Bergen op Zoom zegevierde met 7-5. overtuigend af: 8-4. Ludo/Al berts Sport rukte op naar de tweede plaats door opponent 't Halve Maantje op met mis te verstane wijze klop te geven. De eerste klap voor de Goesenaren, door Peter de Vrieze uitgedeeld aan Duncan Blackman, bleek dus geen daalder waard. Via Donovan Blackman, Ruben Verheul en Ralf Vervaet stelden de Oostburgers vervolgens na melijk vlot orde op zaken, waar na ze in de dubbels de kroon op hun werk zetten: 10-2. DOS en Hulster Ambacht waren ook in Kapelle actief. Het werd een ontmoeting die de tennis- ploeg uit Hulst een overwinning opleverde waar weinig op viel af te dingen. Frans van de Velde hield de eer van de Vlissingers hoog en Dirk Rempt gaf Pascal van Poecke nog goed partij. Voor de rest was het Hulst Am bacht dat de klok sloeg. Met na me de routiniers Jean Loup Del tour en Roland Renique deden het weer goed: 10-2. In de tweede klasse vond aan de top van de ladder een afreke ning plaats. Zierikzee maakte daar Lewedorp namelijk op on dubbelzinnige wijze duidelijk met de herfstkampioen in spé te maken te hebben. Johnny Quaak, Dennis Stevense, Jacco de Looff, Robert Praet en Ivo Struijk leverden in deze belang rijke tweekamp immers geen punt in: 12-0. Bij de gemengde teams deelden de in de eerste klasse acterende afvaardigingen van Souburg en Tiola de punten. Harold van Bremen en Mario de Regt van de thuisclub en Sharon de Witte en Marjolein de Meijer bij Tiola za gen in de singles de schijnwer pers op zich gericht: 6-6. LAUSANNE - Het Internatio naal Olympisch Comité erkent Afghanistan niet langer. Voortdurende binnenlandse po litieke conflicten zijn de reden voor de intrekking van het lid maatschap van het Afghaanse Olympisch Comité. Het IOC heeft met onmiddellijke ingang alle ondersteuning voor sport ontwikkeling stopgezet. Vorige week deelde een functionaris van de islamitische Taliban-re- gering mee dat om financiële re denen geen ploeg kon worden gestuurd naar de Aziatische Spelen in Bangkok in deceme- ber. SID Biljarten Oost-Souburg. Gewestelijke finale 6e klasse libre. 1. Edwin de Kort (Oost-Sou burg) 12- 0.663-6.6. R. Pronk (Bruinisse) 6-0.596-5.8. T. van Ombergen (Middel burg) 2- 0.561-5 Jeu de boules Middelburg. Najaarstoernooi voor dou- blettes met licentie. Poule rood: Anton Flink/Wim Roemersma 5+37, MaxClaas- sen/Johan van Kaam 5+24, Fons de Krij- ger/Nicola Micollef, B.o.Z. 4+29, Chris en Mieke Verbiest, B.o.Z. 4+16, Ada Wou- ters/Marco Wouters 4+14. Poule blauw: Mario jr. en Mario sr. de Filippis 5+42, Leo Wouters/Willy Wirtz 5+31, Koos Bar- to/Rinus Consemulder 4+37, Henny Wijs/Olly van Splunter 4+28, Wim Kos ter/Bart Brasser 4+27. Extra prijzen: Van de Brande/de Bin, Clinge; Ina en Wim van Selm, B.o.Z.;Theo de Roover/Hans Wirtz en Ad Priester/Servie Keersemeekers. Sportprijsvragen Lucky Ten, van 16 november. 8-13-16-17- 25-28-31 -32-34-38-39-40-45-50-60-64- 68-69-78-79. (onder voorbehoud) Lotto 46. Hoofdprijs: geen winnaar. Tweede prijs: 2 winnaars ieder f. 50.000,00. Derde prijs: 56 winnaars f. 1000,00. Vierde prijs: 137 winnaars f. 250,00. Vijfde prijs: 2998 winnaars f. 25,00. Zesde prijs: 3875 winnaars f. 10,00. Zevende prijs: 52.138 winnaars f. 5,00. Tennis Kapelle. Districts-indoorcompetitie. Mannen. 1e klasse. Drive 1-MLTC 1 8-4: P. Cortvriendt-O. Molopodis 15-3, C. de Jonge-M Wisse 9-4, B. Dutree-D. van Hoof 6-7, Ph. de Baets-T. Nelis 4-11C. de Jonge/B. Dutree-O. Molopodis/M. Wisse 10-4, P. Cortvriendt/Ph. de Baets-D. van HoofTT- Nelis 9-6. Ludo Al berts sport l-'t Halve Maantje 1 10-2.D. Blackman-P. de Vrieze 3-10, D. Black- man-R. Hillebrand 7-5, R. Verheul-A. te Boekhorst 10-3, R. Vervaet-R. van Har- tingsveldt 12-1, D. Blackman/D. Black man-P. de Vrieze/R. Hillebrand 10-3, R. Verheul/R. Vervaet-A. te Boekhorst/R. van Hartingsveldt 12-4. DOS 1-Hulster Ambacht 1 2-10: D. Rempt-P. van Poec ke 6-8, F. van de Velde-S. Verstraeten 10-5, B. Bout-J.L. Deltour 3-8, Ch. Schets-R. Renique 2-12, D. Rempt/F. van de Velde-P. van Poecke/J.L. Deltour 5-10, B. Bout/Ch. Schets-S. Verstraete- n/R. Renique 6-13. 2e klasse. Zierikzee 1-Lewedorp 1 12-0: J. Quaak-J. Raas 14-1, D. Stevense-S. Smits 11-5, J, de Looff-R. Menheere 11-6, R. Praet-J. de Jager 9-6, D. Stevense/R. Praet-J Raas/S. Smits 11-5, J. de Looff/I. Struijk—R. Menheere/J. de Jager 11-4. Ludo/Schippers Nauta 2-Vrouwenpol- der 1 4-8: D. Blackman-M. Murre 16-2, E. Hermans-J. Meerman 5-14, V. Ver- heul-M. Sinke 4-9, S. Minnaert-M. Pas- senier 16-2, D. BlackmanA/. Verheul-M. Murre/J. Meerman 6-11, E. Hermans/S. Minnaert-M. Sinke/M. Passenier 6-10. MLTC 2-'t Halve Maantje 2 2-10: J. Koolen-M. van Klinkenberg 9-7, N. Ma- rijnissen-S. van Marion 4-11, R. van Da- len-D. Verschuure 2-11, E. Wijkhuijs-J. Meijer 2-15, J. Koolen/N. Marijnis- sen-M. van Klinkenberg/D. Verschuure 7-12, R. van Dalen/E. Wijkhuijs-S. van Marion/J. Meijer 5-11. Gemengd. 1e klasse. Souburg 1-Tiola 1 6-6: H, van Bremen-J. van Overloop 10-7, M. de Regt-T. Groosman 14-4, S. Eckhardt-S. de Witte 4-8, S. van Bremen-M. de Meij er 4-8, H. van Bremen/M. de Regt-J. van Overloop/T. Groosman 16-5, S. Eck- hardt/S. van Bremen-S. de Witte/M. de Meijer3-8.2e klasse. Souburg 2-Tiola2 10-2: S. Bish-I. Kuijpers 10-2, S. Rolff-K. de Jonge 7-10, B. Zwanenburg-A. van Vooren 13-3, S. Marijs-D. van Leeuwen 13-2, S. Bish/S. Rolff-I. Kuijpers/K. de Jonge 12-5, B. Zwanenburg/S. Marij- s-A. van Vooren/D. van Leeuwen 13-2. Bergen op Zoom. KNLTB DIT-nationale competitie. Gemengd. Vierde klasse. De Schelde 2-Souburg 2 7-5: M. Felius-M Gideonse 7-6 6-4 6-3, S. Smit-S. Kal! 6-2 7-6 5-3, T. van Wely-K. Dijkstra 5-' 6-2 2-6 2-3, L. Clement-L. Wisse 6-1 3-4, M. Felius/S. Smit-M. Gideonse/S Kats 4-6 7-6 4-4, T. van Wely/L. Cle ment-K. Dijkstra/L. Wisse 6-3 6-43-3. Voetbal Eerste divisie: Groningen-Volendam 3-2 Eindhoven-ADO DenHaag 1-7, Dordr '90-Excelsior 1-0, Telstar-Emmen 1-2 Den Bosch-RBC 4-1. Stand aan kop: 1 Den Bosch 13-28,2. Helmond Sp 13-25,2 Emmen 13-24. Waterpolo Mannen. Derde klasse bond: RWV Schelde 9-6, ZDHC-GZC 8-11, Barracuda Stormvogel 7-4, Westland'96-Hippo campus 7-4, Poseidon'56-Kempvis 5-6 Tweede klasse district: Breda-Treffersi 7-6, Vennen-Njord 38-8, WPC'98 2 Stormvogel 2 13-9, Hieronymus 2 Arethusa 2 3-6, WPC'98 3-Warande 3 11 6. Kring tweede klasse: Ganze-Scheldes troom 7-3, SWNZ 5-Bruinvis 5-2. Aspi ranten: Vennen-Stormvogel 14-3, Breda Schelde 5-5. Vrouwen. Tweede klasss district: MZ PC-Treffers 5-2, Lutra Schelde 12-5, DBD-Nayade 3-1, RZ Stormvogel 7-5, Vennen-Eszet 9-5 TRB/RES3-ZVD0'74 1-2. Eerste klassi kring: Ganze-WZL 10-8. Zaalvoetbal Mannen. Regio Walcheren. Eerste klas se: Tympaan-Zuidwest Negen 7-3, Taxi centrale-Zeeduin 5-7, Hebu Sport-F( Laurens 5-3, Klaassen Tweewielers-At nemuiden 1-6, Sinar-Jong Ambon 5-1 Ontop-Schinkel Assurantie 7-4. Stam aan kop: Ontop 8-19, Tympaan 7-18, Af nemuiden 8-16. Tweede klasse: Pensior Wolff-VZV 4-4, VAW-Reproba 6-10, DZ1 Jerommeke-Groene Ster Maroc 5-6 Middelburg-Garderen/Dekker 3-5, 1 Hoekje-Hydrofa 5-5, Wea-VOM 7-3 Stand aan kop: DZV Jerommeke 8-21 Groene Ster Maroc 7-18 Garderen/Dekker 8-16. Afdeling Vlissingen. Derde klasse: West kapelle 1-Westkapelle 2 5-5, EPZ-Caf; Stout 1-1, Vanuus-EPZ 2 5-4, To ma-Schinkel Assurantie 2 5-9, PE VW-PKCZ 4-2, Concurrent Joeneitit-Di Sloep 3-12. Stand aan kop: Café StoutS 20, Westkapelle 1 8-18, Schinkel Assu rantie 2 8-16. Vierde klasse: Hoechs Boys-Toma 2 3-3, Schinkel Assuranti! 3-PGV 5-4, Pechiney-VZV 2 4-3. Stam aan kop: Pechiney 7-15, SSVW 6-14, S( Torna 27-12. Vijfde klasse: VAW2-EPZ1 5-1, Westkapelle 4-Uiterton 2 4-6, Hebi Sport 2-Provincie Zeeland 8-3, Twaalf -Groene Ster Maroc 2 0-10, Westkapellf 3-Uiterton 3 9-1. Stand aan kop: Groem Ster Maroc 2 5-15, Westkapelle 3 5-12 Hebu Sport 2 5-12. Vrouwen. Eerste klasse: Di Vliegher-Biezentrappers/Gerka Sport 0-5, Kloetinge 2-Eggermont 5-0, Schin kei Assurantie-Pubbles 5-5, Tympaan -Kloetinge 1 2-7, Kerkhove Verhuur-Bie zentrappers/Gerka Sport 1 6-4. Stam aan kop: Kerkhove Verh. 9-22, Kloetingi 2 9-19, Biezentrappers/Gerka Sp. 3 9-16. dinsdag Biljarten Derde divisie KNBB driebanden: Koffie huis 't Daklïcht-3B-SD Goudswaard 2. Voetbal Vriendschappelijk: VC Vlissingen-Di Meeuwen (19,30 uur), Veere-FC Dat' wendaele (19.30 uur), Yerseke-RCi (19.30uur), Oostkapelle-GPC (19.30 uuri Schouws elftal-Kloetinge (Brouwersha ven, 20.00 uur). Louter nederlagen voor Stormvogel- en Schelde-ploegen door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De Zeeuwse waterpoloploegen hadden een slecht weekeinde want geen van de ploegen kwam tot winst. Stormvogel verloor bij Barracuda met 7-4. terwijl Schelde bij RWV kopje onder ging: 9-6. De reserves van Stormvogel verloren hun eer ste wedstrijd bij WPC'98 2 met 13-9 en de Vlissingse vrouwen verloren van RZ (7-5). Barracuda-Stormvogel 7-4: Zonder keeper Van Ginniken en Kees Leijnse kenden de wa- terpoloërs van Stormvogel een moeizame start. Ze kwamen in de eerste periode met 2-0 ach ter. Toen Stormvogel in de tweede periode een aantal opgelegde kansen miste, handhaafde Barracuda de marge van twee punten (3-1). In de derde pe riode kreeg Barracuda vleu gels en liep uit naar een 6-2- voorsprong. In de laatste pe riode zette Stormvogel een slotoffensief in, maar kon het tij niet meer keren. Scores Stormvogel: Robin Jura- nek 3 en Frank Leijnse 1 RWV-Schelde 9-6: Omdat de wateipoloërs van Schelde in de eerste twee periodes aan vallend niets klaar maakten, nam RWV simpel een 3-0- voorsprong. Pas in de derde periode ging Schelde beter spelen en gaf de Rotterdam mers goed partij. RWV liep echter wel uit naar 7-3. Het sterke spel werd in de laatste periode wél omgezet in doel punten. maar verder dan 9-6 kwam Schelde niet. Scores Schelde: Cees van Houwe- lingen en Danny Soetens 3. WPC'98 2-Stormvogel 2 13-9: De Vlissingse reserves moes ten vier spelers thuis laten en gingen met een gehavende ploeg naar Den Bosch. In een nieuw zwembad speelde Stormvogel een rommelige wedstrijd. Na een gelijkop- gaande eerste periode (2-2) kwam WPC'98 2 beter jn de wedstrijd en liep uit naar een 7-5-voorsprong. Stormvogel 2 miste vervolgens talloze kan sen en kwam daardoor niet meer uit de problemen: 13-9. Scores Stormvogel: Sven-Eric Sandifort 3Ad van 't Westende en Gep Navest 2, Joey de Beer en Chris van der Draai 1 RZ-Stormvogel 7-5: De wa- terpolosters van Stormvogel hadden een goede start en na men in de eerste periode een 1- 0-voorsprong. Daarna werd het een leuke partij met twee gelijkwaardi ge ploegen. Dat resulteerde in een 4-3-voorsprong aan het einde van de tweede periode. De Stormvogel-vrouwen had den grote problemen de over- talsituaties te benutten, ter wijl RZ dat wel deed en uitliep naar een 6-3-voorsprong. In de laatste periode zette Stormvo gel nog aan, maar kon niet ver der terugkomen dan 7-5. Scores Stormvogel: Tessa Simon, Annemarie Dommisse, Karin Pas man, Heijboer en Angelique Lok 1 Lutra-Schelde 12-5: Na een gelijk opgaande eei'ste periode nam Lutra een 3-2-voor- sprong. Vervolgens gaven de Schelde-vrouwen het heft vol ledig uit handen. Via 7-3 en 8-4 werd het uiteindelijk 12-5. Scores Schelde: Rowena Witkamp 3, Jolanda Jansen en Sandra Se- gers 1. Schelde-PSV 6-13: Hoewel Chris van Royen en Chris Eijsebaert meespeelden, kon den de junioren van Schelde PSV niet onder druk zetten. PSV dat elk jaar vanuit de om geving Eindhoven de beste ju nioren onderbrengt, nam in de eerste periode een 4-1-voor- sprong. Schelde kon in de tweede pe riode goed tegenstand bieden (3-6). maar daarna verhoogde PSV het tempo en liep vrij snel uit naar 10-3. PSV speelde re laxed de wedstrijd uit, zodat Schelde de schade beperkt kon houden. Scores Schelde: Chris van Royen en Chris Eijsebaert 3 Robin Juranek scoorde tegen Barracuda driemaal namens Stormvogel, maar kon niet voorkomen dat de Vlissingse ploeg verloor. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20