Oranje is klaar voor grote werk Rykkje geeft Noren weer hoop Missie De Clercq eindelijk geslaagd Herboren Graf naar 106e toernooizege Ronde van Italië op maat voor Pantani Nederland-China bij nieuwe telling korter Volleyballers na drie zeges op WK ingedeeld in zwaarste poule Bridgers Crash weer in finale *y: Longo geeft recordpoging op Axa vierde nationale profploeg Emile Hendrix tiende in Berlijn Rothenberger beste Nederlander Twee nationale zwemrecords Tafeltennisbond even uit misère Van der Gouw blijft langer bij Manchester Cesar terug bij Dortmund 199? j I van onze sportredactie I SEND AI- Alsderallypointtel- I ling, die vanaf 1 januari in alle I sets wordt gebruikt, al op het j WK in Japan was ingevoerd, I dan zou Nederland gisteren de I wedstrijd tegen China ook met 3-1 hebben gewonnen, maar dan met de setcijfers 21-25,25- 20, 25-11) en 25-21. De wed strijd, die twee uur en twintig minuten in beslag nam, zou bo vendien een uur en twaalf mi- nuten korter zijn geweest. Bondscoach Gerbrands ver baasde zich gisteren over de uitkomsten van het onderzoek naar de gevolgen van het rally- pointsysteem, waarbij elke aanval met een punt eindigt. Nu is het in het volleybal nog zo dat alleen de serverende partij een punt kan scoren. De laatste set werd volgens het nieuwe telsj'steem al beëindigd bij een stand van 5-3. Omdat er veel side-outs werden ge scoord, liep de score volgens het rallypointsysteem snel op naar 25-21. Op die manier ge rekend werd de eerste set 'afge broken' bij 6-9 (21-25) in het voordeel van China, de tweede set bij 6-3 (25-20) en de derde ook bij 6-3 (25-19), in beide ge vallen in het voordeel van Ne derland. De eerste set duurde in werke lijkheid 26 minuten. Volgens de nieuwe puntentelling was de openingsset al na zestien mi nuten ten einde. De verschillen in de laatste set waren nog veel groter. Die duurde gisteren 42 minuten. Was er anders geteld, dan had China Nederland al na vijftien minuten moeten felici teren met de overwinning. Toen waren er in het echt nog maar acht punten (5-3) geteld. De nieuwe telling heeft grote consequenties voor het spel, verwacht de Nederlandse bondscoach Gerbrands. „Nu wordt er soms op overleving gespeeld. Als je van tevoren weet dat een wedstrijd onge veer iets meer dan een uur duurt, dan kun je de hele wed strijd lang pompen. Die belas ting kunnen de spelers wel aan. Dat is goed voor het spektakel. Waar klimt het volk voor op de banken? Als Guido Görtzen een bal binnen de drie meter slaat of een harde sprongservi- ce." GPD [oor Edwin Alblas SEND AI - Het Nederlands vol leybalteam stort zich vanaf ivoensdag op het WK in de 'pou le des doods'. Het na drie wed strijden nog ongeslagen Oranje irijgt in Chiba-Makuhari ge- keischap van Italië, Rusland, (Joegoslavië, de Verenigde Sta ten, Griekenland en weer China •n Oekraïne, de twee teams die Nederland het afgelopen week einde al de baas was. Omdat de ormatie van bondscoach Ger- irands als winnaar van groep C laar intrede doet in de nieuwe GRONINGEN - De bridgers van !het Leidse Crash zijn er voor het iderde opeenvolgende jaar in ge- islaagd de finale van het NK clubs te bereiken. De paren Ver- hees/Hoogenkamp, Bertens- /Nab en Versluis/Vis waren dit weekeinde in Groningen te sterk voor het Amsterdamse Pe gasus: 219-168 imp's. Bij Pegasus hadden Van Prooij- en en De Wijs zaterdag een zeer slechte dag. Het paar maakte zondag plaats voor Maas en de uit Schoondijke afkomstige Vincent Ramondt. Met de broer tjes Oltmans en Bomhof/Nie- meijer probeerde Pegasus vergeefs de catastrofale achter stand na drie van de vijf zittin gen (161-74) om te buigen. Landskampioen HOK ging za terdag gelijkop met Modalfa. Na drie zittingen stonden beide clubs op 90. Zondag drukte Mo dalfa door: 165-135. De finale vindt plaats op 12 en 13 decem ber in de RAI. ANP groep H, treft het de grote con currenten Joegoslavië, Rusland en Italië pas in de tweede helft van het speelschema, dat vanaf 24 november in Hamamatsu wordt afgewerkt. Toon Gerbrands noemt met enig gevoel voor dramatiek de bonte verzameling van volleybal grootmachten in Chiba-Ma kuhari de 'poule des doods'. Dat Nederland in de tweede ronde bij Italië, Rusland en Joegosla vië zou worden ingedeeld, stond voor de loting al nagenoeg vast. Italië won zijn groep in Kobe en nam de Verenigde Staten mee als nummer twee. Joegoslavië en Rusland waren de nummers - een en twee in Uozo. China ver gezelde Nederland naar de tweede ronde. Griekenland en Oekraïne werden er als twee van de vier nummers drie 'ingeloot'. De nummers een en twee van de groep plaatsten zich voor de Fi nal Four. De rest wordt tot de troostronde veroordeeld. Harakiri Gerbrands vindt het een voor deel dat Nederland woensdag de reeks van zeven wedstrijden begint tegen de op papier zwak ste ploeg, Griekenland. Een dag later staat de tweede confronta tie in één week tegen Oekraïne op het programma. „Het is een opbouwende serie", meende Gerbrands. „Met om de twee wedstrijden een rustdag. Ik maak me eigenlijk niet zo druk om dit soort zaken, tegen wie we wanneer moeten. Maar het kan zo zijn dat we drie, vier keer op rij winnen en omdat de andere ploegen ook allemaal tegen el kaar spelen, hoop je dat er een de weg kwijtraakt en averij op loopt. Maar je hebt het natuur lijk wel over de laatste vier van van onze sportredactie GAVERE-ASPER - Veldrijder Mario de Clercq had een specia le wens: winnen in Gavere-As- per, waar hij ooit zijn militaire dienst vervulde. Zondag lukte het de wereldkampioen in de plaatselijke veldrit, die meetelt in de strijd om de Super Presti ge. „De mooiste overwinning uit mijn loopbaan, op het WK na", aldus de glunderende winnaar. Al vier keer eerder probeerde hij het op het voor hem bekende terrein. Vroeger kroop hij er door de modder, nu eigenlijk weer. Want de regen had het par koers behoorlijk blubberig ge maakt. De op eigen terrein rij dende Belgen waren het best gewapend tegen de omstandig heden, getuige het compleet Belgische podium. Een halve minuut na De Clercq kwam de jonge Sven Nijs, win naar van de eerste SP-wed- strijd, als tweede over de meet, van onze sportredactie PHILADELPHIA - Steffi Graf heeft gisteren op grootse wijze de 106e toernooizege in haar loopbaan behaald. In het toer nooi van Philadelphia versloeg ze in de finale de Amerikaanse Lindsay Davenport, de nummer één van de wereld, met 4-6 6-3 6-4. De zevenvoudige Wimbledon- kampioene pakte vorige week ook de eindzege in Leipzig. Na langdurig blessureleed is de 29- jarige Graf weer helemaal de oude. Morgen begint ze als favo riete aan de Masters in New York. De Duitse komt in de eerste ron de uit tegen de Tsjechische Jana Novotna. Fitste Ondanks negen wedstrijden in twaalf dagen was er in de finale bij Graf geen spoor van ver moeidheid te bespeuren. Da venport zette haar met 6-4 op achterstand, maar daarna liet Graf haar Californische tegen standster lopen. In haar 135e fi nale maakte de Duitse de fitste indruk. Graf speelde het duel bekwaam uit: 6-3 6-4. de Olympische Spelen. Als ie dereen op orde is, wordt het die laatste dagen heed zwaar. Dat is zeker." In de andere groep zijn Cuba en Brazilië kansrijk om de laatste vier te halen. Met Spanje, Ko rea, Canada, Japan, Argentinië en Bulgarije is de concurrentie voor die twee plaatsen minder groot dan in de andere groep. Volgens Gerbrands is dat geen toeval en heeft het alles te ma ken met de 'status aparte' van Japan. „De poule-indeling V Oranje-libero Marko Klok kijkt de bal na die hij heeft gestopt. foto Toussaint Kluiters/ANP vooraf is pure politiek geweest. Als Japan zich niet als nummer twee maar als nummer drie had geplaatst voor die tweede ron de, zou het zonder twijfel in die zwakste groep zijn ingeloot. Ze doen er alles aan om Japan zo lang mogelijk in het toernooi te houden. Als Japan er uitgaat, plegen er hier een paar haraki ri." Teleurstelling Het Japanse volleybal glijdt steeds verder af. „Als dit we reldkampioenschap op een gro te teleurstelling uitdraait, wordt het een groot probleem om het volleybal hier groot te houden. Het dreigt op mondiaal niveau een strijd tussen Cuba, Brazilië en Europa te worden. Dat is natuurlijk ook niet goed voor het volleybal." China is volgens Gerbrands de enige Aziatische ploeg die nog aanhaakt. De Chinezen maak ten het Oranje gisteren in Sen- dai nog behoorlijk lastig. „Als liefhebber is het fantastisch om naar het spel van die jongens te kijken", riep Gerbrands giste ren na de 3-1 -overwinning (9-15 15-11 15-7 15-9) op de nummer twee van de groep. Een dag eer der had Nederland tegen de meer statische volleyballers van Oekraïne ook al gewonnen: 3-0 (15-8 15-10 15-7). Voor de hernieuwde kennisma king met die twee ploegen is de Haarlemmer niet bang. „Oekra- ine is een ploeg die ons wel ligt", zei hij achteraf. „China had ons spel goed bestudeerd, maar ik verwacht niet dat zij in de twee de wedstrijd tegen ons veel an ders gaan spelen. Dat is een ploeg die veel traint en in een wedstrijd toch op de vertrouw de dingen teruggrijpt." GPD gevolgd door Bart Wellens. De Nederlander Richard Groenen- daal was op de vierde plek de beste van de rest. Dat hij niet op hetpodium kwam, was te wijten aan pech. Tot tweemaal toe reed Groenendaal lek. Alleen De laatste keer had dat fatale gevolgen. De Nederlander was met De Clercq en Wellens voor aan gekomen. Toen het materi aal Groenendaal in de steek liet, demarreerde De Clercq. Wellens kon zijn landgenoot toen niet meer volgen, waardoor de we reldkampioen halverwege koers alleen op kop kwam. Nijs passeerde zowel Groenen daal als de leeggestreden Wel lens en pakte de tweede plaats. Voor De Clercq was het al zijn zevende overwinning dit sei zoen. De leiding in het SP-klassement blijft in handen van Nijs. De Clercq staat tweede, Groenen daal derde. ANP Jevgeni Kafelnikov heeft het laatste startbewijs voor het WK tennis in Hannover veroverd. De 24-jarige Rus profiteerde van het verlies van Greg Rusedski in de halve finales in Stockholm tegen de Zweed Jo hansson. Door die nederlaag zou Kafelni kov bij prolongatie van de titel in Moskou zeker zijn van kwali ficatie voor Hannover. De Rus maakte zondag in de finale te gen Goran Ivanisevic geen fout: 7-6 7-6. In de eerste set verzuim de de Kroaat op 6-5 en 40-30 toe te slaan op een setpunt. Een dag eerder had Rusedski in Stockholm beslag kunnen leg gen op het laatste deelnemers- bewijs voor Hannover. Bij winst in de halve finale op de Zweed Johansson was hij de tweede Brit na Tim Henman ge weest in het WK. Maar Rusedski had in de Zweedse hoofdstad zijn zenuwen niet in bedwang: 7-5 7-6. In de finale kreeg Johansson geen kans van Todd Martin. De Amerikaan, 21e van de wereld, behaalde zijn tweede toernooi zege in dit jaar: 6-3 6-4 6-4. Eer der had hij op het gravel van Barcelona gezegevierd. RTR/ANP/DPA Noorse Nederlander revelatie van wereldbekerwedstrijd Hamar door Johann Mast HAMAR - Het kleine aantal Noren dat gisteren de moeite nam om het Vikingski- pet te bezoeken, klom op de banken voor een Nederlander. Brigt Rykkje (23) stak op de 5000 meter olympisch kampioen Gianni Romme naar de kroon en schaatste op de duizendste van een seconde dezelfde tijd. Rykkje woont in Haarlem, schaatst voor de Nederlandse ploeg Unit 4 van Leen Pfrommer, maar komt uit voor zijn ge boorteland Noorwegen. Hij manifesteer de zich bij de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen als de potentiële topper waarop de Noren zo lang gewacht hebben. „Ik zeg altijd maar dat ik een halve Noor ben en een halve Nederlander. Dan krijg j e geen scheve gezichten", zei Rykkje. Brigt Rykkje, zoon van een Noorse vader en een Nederlandse moedei', verhuisde op zijn rijfde naar Nederland, omdat zijn moeder niet in Noorwegen kon aarden. Toen hij als schaatser te maken kreeg met de moordende concurrentie onder de Ne derlanders, besloot hij gebruik te maken van het feit dat hij nog steeds een Noors paspoort bezat. Als lid van een Noorse schaatsclub slaagde hij erin zich te kwali ficeren voor het EK allround in Heeren veen en dit voorjaar werd hij in het Noorse schaatspak bij de Olympische Winterspe len 29e op de 1500 meter. Concurrentie Bij een Noorse selectiewedstrijd in Hamar werkte Rykkje onder leiding van Leen Pfrommer vorige week al een prima 5000 meter af. Hij bleef erkende stayers als Kjell Storelid, Eskil Ervik en Remi Herei- de de baas. Bondscoach Geir Karlstad kon niet om de pupil van Pfrommer heen en Rykkje greep de kans met beide handen aan. Kort nadat wereldrecordhouder Gianni Romme 6,35,60 reed, deed Rykkje precies hetzelfde. Rintje Ritsma herstelde zich van zijn matige optreden op de 1500 meter door op bijna twee seconden als derde te eindigen. „Dit is goed voor het Noorse schaatsen in het algemeen," zei Rykkje glunderend. ..Het is goed dat die Koss eens vergeten wordt. Daar teren ze hier wel heel erg lang op." Aan een eigen olympische gouden medaille wilde de Haarlemmer nog niet denken, daarvoor kwam het succes te plotseling. „Bij het begin van het seizoen wilde ik allrounder zijn, maar het WK af standen is nu mijn voornaamste doel." Terwijl Rykkje over de baan snelde, zorg den zijn coach Leen Pfrommer en gele- genheidscoach Karlstad voor een hilari sche scène. Als coach van de nationale selectie stond de Noor erop ook de pupil len van Pfrommer te begeleiden. Kinder achtig, vond Pfrommer. ..Die Noren zijn zó chauvinistisch dat ik onmiddellijk ben buitengesloten nadat mijn jongens zich kwalificeerden. Ik was pisnijdig en heb Karlstad gewoon uitgedaagd." Zaterdag stond de oud-militair op het ijs, Brigt Rykkje was de revelatie tijdens de werelbekerwedstrijd in Hamar. De Nederland se Noor deelde de overwinning op de 5000 meter met Gianni Romme, die exact dezelfde tijd schaatste. foto Reuter maar na een waarschuwing deed hij dat gisteren niet meer. Van een afstand riep hij Rykkje aanwijzigingen toe. Pfrommer: „Brigt heeft er toch verstandig aan ge daan om voor Noorwegen te kiezen. De concurrentie is op de lange afstanden nog steeds heel groot in Nederland." Motivatie Van die concurrenten had juist Gianni Romme dit seizoen moeite om zich op te laden. „Na zo'n olympisch jaar is de in stelling toch anders. Ik ben nog niet zo scherp als vorig jaar. Zo'n eerste World Cup is bovendien altijd even slikken. Ik had problemen met mijn techniek. Maar het is goed voor mij dat de concurrentie is toegenomen." Een andere olympisch kampioen, Ids Postma, had geen last van motivatiepro blemen. Alsof er geen zomer was geweest, toonde de Dearsumer zich zaterdag op de 1500 meter de beste. Postma gleed bijna een seconde sneller over de streep dan Ad- ne Söndral, de olympisch kampioen op de mijl. De vaandeldrager van de KNSB- kernploeg en hoofdsponsor Aegon bleef Rintje Ritsma, die moeite met het ijs had, ruim twee seconden de baas. Sanex-trainer Geert Kuiper wilde zo vroeg in het seizoen geen conclusies aan het nog niet imponerende optreden van zijn schaatsers Rintje Ritsma, Marianne Timmer (12e op de 1500 meter) en Martin Hersman verbinden. „Bij zo'n eerste wed strijd is het altijd zoeken. Timmer mist de spirit nog wat om bij de top te zitten, maar het seizoen is nog lang." GPD MANCHESTER - Jeannie Longo heeft zaterdag op de houten wielerbaan van Manchester opnieuw twee pogingen onder nomen om haar eigen werelduurrecord te verbeteren, maar de veertigjarige Francaise faalde beide keren. Longo arriveerde donderdag in Manchester vanuit Mexico-Stad, waar ze op de olympische wielerbaan vier keer vergeefs een aanval op haar eigen uurrecord deed. In Manchester stopte ze de eerste keer na 24 ronden. Ze lag op dat moment 5 seconden achterop haar record, dat ze in 1996 in Mexico-Stad op 48 kilometer en 159 meter bracht. Bij haar tweede poging was Longo zaterdag nog langzamer Na 39 ronden staakte ze haar aanval. RTR DEN HAAG - Het Nederlandse wielerpeloton krijgt een vier de profploeg. Behalve de equipes van Rabobank, TVM-Farm Frites en Batavus/Bankgiroloterij sponsort ook Axa volgend seizoen een profformatie. Axa verschijnt met dertien renners op de weg als 'tradeteam III', een groep die aan de minimum eisen voor de professionele status voldoet. Tot de gecontrac teerde Axa-renners behoren routiniers als Anthony Theus, John den Braber, Niels van der Steen, Marcel Luppes, Angelo van Melis en de baanrenners Danny Stam en Robert Slippens. GPD BERLIJN - Emile Hendrix is op het CSI van Berlijn als tiende geëindigd in het springconcours om de wereldbeker. Met Fi nesse maakte hij in de barrage éénspringfout op de zeven hin dernissen. Voor de barrage van zaterdag hadden zich twaalf combinaties geplaatst. De overwinning ging naar de Zwitser Beat Miindli, die met zijn hengst Poor Boy het snelst foutloos rondging. Als tweede eindigde de Duitser Tebbel en als derde diens landgenoot Beerbaum. DPA BERLIJN - Sven Rothenberger was gisteren de beste Neder lander in de eerste wedstrijd voorde wereldbeker dressuur. In Berlijn moest hij rijdend op Weyden drie Duitse combinaties laten voorgaan. De 29-jarige tweevoudig olympisch kampi oene Isabelle Werth zegevierde met haar tweede paard Anto ny. Tweede was Ulla Salzgeber met Rusty en derde Jürgen Wirths met Souveran. DPA AMERSFOORT - Pieter van den Hoogenband en Marcel Wou- da hebben in Amersfoort tijdens limiet wedstrijden voor het EK en WK beiden een Nederlands record gezwommen. Van den Hoogenband pakte op de 400 meter vrije slag het record van Wouda af in een tijd van 3.46,12. Wouda zwom op 28 maart bij wereldbekerwedstrijden in Parijs 3.46,31Zelf ver beterde Wouda op de 200 meter schoolslag met 2.10,95 de top tijd van Benno Kuipers, die op 21 januari in Sydney tijdens WB-wedstrijden 2.11,21 had gezwommen. ANP UTRECHT - De Nederlandse tafeltennisbond is voorlopig uit de financiële misère. Door een aangekondigde belastingaan slag en overdracht van pensioengeld moest de noodlijdende bond op zoek naar bijna twee ton. Tijdens de bondsraadver gadering gingen de vermogende afdelingen akkoord met een eenmalige overheveling van 180.000 gulden naar de bonds- kas. Om in de toekomst ook over eigen reserves te beschikken, besloot de NTTB tot een contributieverhoging van 12,75 pro cent. Recreanten gaan tachtig cent meer betalen, de competi tiespelers vier gulden. ANP van onze sportredactie MILAAN - De Piraat is geluk kig. De route van de Ronde van Italië 1999 is uitgezet naar de zin van Marco Pantani. De laat ste winnaar kreeg vijf aankom sten op een bergtop, een door tocht over de beruchte Gavia op de voorlaatste dag en een mini mum van 76 tijdritkilometers. Marco Pantani, die dit jaar ook de Tour de France won, was on langs teleurgesteld over het par koers van de Tour 1999. Over de Giro klaagde hij niet. De start is op 15 mei in Agrigento op Sici lië, de finish op 6 juni in Milaan. In totaal rijden de renners 22 etappes en 3780 kilometer. Dat zijn er slechts 89 minder dan vo rig jaar. Er is ook maar één rust dag voorzien. Zes etappes voe ren door het hooggebergte, tegen vier vorig jaar. De tijdrit ten hebben plaats in Ancona (31 km) en Treviso (45 km). MANCHESTER - Raimond van der Gouw heeft zijn contract bij Manchester United met twee jaar verlengd. De 35-jarige re- servedoelman blijft nog tot me dio 2000 bij de Engelse topclub. De eerste keeper,van Manches ter, de Deen Peter Smeichel, maakte onlangs bekend dat hij de club aan het einde van het seizoen verlaat. Van der Gouw verwacht niet dat hij dan eerste man wordt. „Dat denk ik niet. Er zullen een of twee jonge kee pers bijkomen, die ik zal gaan helpen. Maar die jongens moe ten zich nog wel bewijzen." De oud-sluitpost van Vitesse vindt dat hij tot nu toe genoeg aan spelen toekomt.,, Ik had ver wacht dat mijn carrière eerder zou eindigen, maar zolang ik me nog fit voel ga ik door." ANP DORTMUND - Borussia Dort- mund heeft de voormalige Bra ziliaanse international Julio Cesar verleid tot een rentree. De 35-jarige verdediger, die de ze zomer na twee jaar Dort mund de rug toekeerde, komt over van Botafogo. Cesar teken de een contract tot het einde van het seizoen. Om Pantani nog meer te plezie ren is er bovendien een etappe- finish in Cesenatico, de woon plaats van de kale klimmer. Pantani was buitenwoon blijen sprak bij de bekendmaking van het parkoers zelfs van enige overdrijving. „De mooiste etap pe is die naar Aprica, want daarvoor zitten eerst de Gavia en de beklimming van de Morti- rolo, 1852 meter hoog met een stijgingspercentage van 10,3." Sprinter Mario Cipollini gaf harde kritiek. „Dit is geen Ron de van Italië meer, dit is een ron de van skistations." Wereldbe kerhouder Michele Bartoli zei: „Ik kan me beter op de Tour de France richten." De Gavia in de Dolomieten is met 2621 meter en een stijgings percentage van 7,8 het hoogste punt in de Giro. Op de Gavia kan het spoken. In 1988 moest de karavaan er door een zware sneeuwstorm. Johan van der Velde gaf in leidende positie op. Die legendarische etappe werd gewonnen door Erik B reukink, die er zijn indrukwekkendste overwinning uit zijn loopbaan behaalde. Routeschema 82c Giro d'Italia: 15 mei: le etappe, Agrigento - Modi- ca 162 km. 16 mei: 2e etappe, Noto - Catania 155 km. 17 mei: 3e etappe, Catania - Messina 202 km. 18 mei: 4e etappe, Vibo Valentia - Terme Luigiane 176 km. 19 mei: 5e etappe, Terme Luigiane - Monte Sirino 150 km. 20 mei: 6e etappe, Lauria - Foggia 242 km. 21 mei: 7e etappe, Foggia - Lanciano 153 km. 22 mei: 8e etappe, Pescara - Gran Sasso d'Italia 250 km. 23 mei: 9e etappe, Ancona - Ancona tijdrit 31 km. 24 mei: 10e etappe, Ancona - San Sepolcro 179 km. 25 mei: 11e etappe. San Sepolcro - Cesenatico 127 km. 26 mei: 12e etappe, Cesenatico - Sassuolo 168 km. 27 mei: 13e etappe, Sassuolo - Rapallo 232 km. 28 mei: Rustdag. 29 mei: 14e etappe, Bra - Borgo San Dalmazzo 182 km. 30 mei: 15e etappe, Racconigi - Oro- pa 160 km. 31 mei: 16e etappe, Biella - Lum- mezzane241 km. 1 juni: 17e etappe, Lumezzane-Cas- telfranco Veneto 198 km. 2 juni: 18e etappe, Treviso - Treviso tijdrit 45 km. 3 juni: 19e etappe, Castelfranco Ve neto - Alpe di Pampeago 164 km. 4 juni. 20e etappe, Predazzo - Ma donna di Campiglio 207 km. 5 juni2 le etappe, Madonna di Cam piglio -Aprica 187 km. 6 juni: 22e etappe, Boario Terme - Milaan 169 km. AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19