Damploeg terug in de realiteit Gehandicapt Avanti onderuit Sandy den Exter drie keer foutloos 's-Gravenpolder heeft de toekomst Optimaal resultaat praatsessie EMM i 's-Gravenpolder haakt na nederlaag tegen Damlust afin titelstrijd Peter Klaasse winnaar dressuur agenda door Daaf Kasse MIDDELBURG - De drie Zeeuwse clubs die uitkomen in de landelijke damcompetitie konden zaterdag geen potten breken. In de eerste klasse A staat PWG 's-Gravenpolder weer met beide benen op de grond na de 8-12 nederlaag te gen Damlust uit Gouda. In de tweede klasse C speelde Middel burg een prima wedstrijd tegen koploper CAB Holland/DEZ uit Hardinxveld-Giessendam, maar verloor desondanks met Ji ll. De reserves van PWG waren kansloos tegen De Variant uit Oudenbosch: 7-13. Na drie achtereenvolgende overwinningen leek het er op dat PWG dit jaar mee zou doen in de strijd om de titel in de eer ste klasse A Tegen het dit sei zoen matig opererende Damlust was de Zuid-Bevelandse ploeg vooraf dan ook duidelijk favo riet. De Goudse ploeg bleek za terdag in het Dorpshuis van 's- Gravenpolder echter veel ster ker dan verwacht. Dominique de Rooij ondervond dit als eerste: hij ging ten onder aan een vleugelopsluiting. In de tijdnoodfase ging het even later lelijk mis bij Jaap Veerhoek en Chiel Hamers. Daaf Kasse zorg de weliswaar met een winstpar tij voor enig weerwerk, maar met een 2-6-achterstand was het al snel duidelijk dat de twee de competitienederlaag voor PWG in de lucht hing. Te mager Een volgende tegenvaller was het gelijkspel van Aart Walra ven, die een perfecte partij had gespeeld en veel te mager werd beloond. Na een gelijkspel van Arjo Kousemaker verkleinde Andres van den Berge de achter stand door te profiteren van tijdnoodblunders van zijn te genstander. Een nederlaag van Cees Rijk, die in een goede stand slachtoffer werd van een venij nig offer, bracht de stand op 6- 10 voor de bezoekers. Hoewel Erwin Hamers en Evert Wisker- ke beiden kansen hadden in het eindspel was het voordeel te ge ring om in winst om te zetten: 8- 12. Ondanks de 9-11-nederlaag speelde Middelburg zaterdag de beste wedstrijd van het seizoen. Koploper CAB Holand/DEZ had de handen vol aan de Zeeuwse degadatiekantidaat en kon pas in een zeer laat stadium de winst veilig stellen. Na pro bleemloze gelijke spelen van Bram Goedhart, Pim Filius en Piet Nieuwenhuijzen zorgde Frans Blaas met zijn eerste overwinning van dit seizoen voor een 5-3-voorsprong. Gerard Krijger en de jonge aan winst Bennie Provoost speelden beiden uitstekende partijen maar hadden te weinig voordeel om te winnen, zodat het 7-5 werd. Arie Kammeraat stond tegen de sterke Theo Voorspuij onder druk, maar bleef binnen de remisemarge. In evenwicht Bij een 8-6-voorsprong ging het echter toch nog fout bij de Mid delburgers. Cees de Wolf, die in een tijdnoodfase een fout be ging, moest het onderspit del ven, waardoor de ploegen weer in evenwicht waren. Peter Schunselaar forceerde tegen de vroegere NK-finalist Wim Kalis fraai remise, waarna alle ogen gericht waren op Jaap de Jonge. Deze had in een halve hekste- ling-partij voortdurend onder zware druk gestaan. Hij kwam in een moeilijk eindspel terecht, waarin hij uiteindelijk de vlag moest strijken. Het goede spel van de Middel burgers biedt in ieder geval per spectieven voor de tweede helft van de competitie, die voorlopig in het teken zal staan van de strijd tegen de degradatie. De reserves van PWG 's-Gra- venpolder lijken zich al neerge legd te hebben bij de degradatie. Zaterdag bleek tegen de Variant uit Oudenbosch dat het team wel homogeen is, maar te weinig sterke dammers in huis heeft om de toppers bij de tegenpartij aan banden te leggen. Na een neder laag van Nico de Winter, een ge lijkspel van Daniëlla de Vos en een overwinning van Jan Baay- ens werd het 3-3, maar daarmee had de thuisploeg zijn kruit ver schoten. Nederlagen van René Duse- bout, Ko Louwerse en Jan de Jonge bezorgden de Brabanders een ruime voorsprong, zodat de wedstrijd beslist was. Gelijke spelen van Ferry Berkholst, Jan van Beeck, Danny de Jager en Wim Koppejan brachten de eindstand op 7-13. door Vincent de Rijke 's-GRAVENPOLDER - Damclub PWG/'s- -Gravenpolder is met zo'n zeventig actieve leden de grootste damvereniging van Zee land. Waar elders binnen de damverenigin gen de vergrijzing toeslaat, houden in 's-Gravenpolder met name de jongere leden de club draaiende. „Waarom zou een jong iemand de verant woordelijkheid niet kunnen dragen?", vraagt de 24-jarige voorzitter Janine van der Horst zich zaterdag tijdens het duel van het eerste team van PWG/'s-Gravenpolder hardop af. Van der Horst combineert het voorzitterschap van de damclub met haar studie economie aan de UVA te Amsterdam. Daarnaast is ze ook nog eens centrale mid denvelder van het eerste voetbalteam van de vrouwen van Kloetinge. Mede daardoor komt ze niet vaak uit voor de eerste twee damteams, omdat die in de lan delijke competitie uitkomen, die (net als het vrouwenvoetbal) op zaterdag wordt afge werkt. Doordeweeks versterkt zij het derde team dat uitkomt in de provinciale competi tie. Van Der Horst: „Ik geef nu nog de voor keur aan het voetballen. Maar als ik daar te oud voor ben geworden, kan ik altijd nog meer tijd in het dammen gaan steken." Ondanks het vertrek van twee toonaange vende spelers (Johnny de Leeuw en Piet Karregat) kende het eerste team een goede start in de eerste klasse. „Maar we hebben de op papier sterkste tegenstanders nog niet gehad", waarschuwt de voorzitter. „Dus op dit moment staan we misschien iets boven ons niveau. Met deze spelers is het overigens niet mogelijk om hogerop te komen. Op voorhand was de doelstelling dan ook lijfs behoud in de eerste klasse. De damvereniging werkt zijn wedstrijden af in het dorpshuis van 's-Gravenpolder dat er de veelzeggende naam Ons Dorpsleven op na houdt. De accommodatie is perfect geschikt voor het afwerken van damwed- strijden. „Dat kun je niet van alle clubs zeg gen. Het gebeurt regelmatig dat je moet spe len in rumoerige of ijskoude zalen of tussen het publiek van een café." Niet alleen de accommodatie is goed ver zorgd bij de club, ook het werven van nieu we (jeugdige) leden laat weinig te wensen over. Wie een blik werpt op het ledenbe stand zal constateren dat er wel degelijk animo is onder de jongeren als het op dam men aankomt. „Wij proberen door middel van promotie op lagere scholen zoveel mo gelijk jeugdige leden naar de club te trek ken. Dat is enorm veel werk, maar erzijnge- lukkig nog mensen binnen de vereniging die het willen doen. Het is dan ook leuk dat je spelers ui t eigen j eugd in het eerste team ziet spelen." Maar wat de damclub nog het meest uniek maakt, is dat zij een heuse vrouwelijke voorzitter heeft. Want voor zover de infor matie strekt, is er geen enkele damvereni ging in Nederland met een vrouwelijke voorzitter. Laat staan een van 24 jaar. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", slaat Ja nine van der Horst de spijker op z'n kop. door Jasper van der Bliek WESTKAPELLE - Ruiterver- eniging de Vroonruiters uit Westkapelle hield zaterdag een dressuurwedstrijd voor paar den en pony's. Peter Klaasse van rij vereniging Walcheren ging er in de hoogste klasse op Kamiro met de hoofdprijs vandoor. Hij behaalde 186 punten. Met twee punten minder eindig de Marijke Brasser met Cione als tweede. Op datzelfde paard won de thuisrijder Jan Brasser de wedstrijd in de Ml-klasse, met 168 punten. Achter hem fi nishte Miranda Weijermans op haar paard Jolika als tweede. Annelies van Rooyen en Petra Minderhoud eindigden met 164 punten op een gedeelde derde plaats. Voor de wedstrijden in de cate gorie L had zich een flink aantal deelnemers ingeschreven. Er werd daarom in twee groepen gereden. In de eerste groep pak te Ingrid Verburg van Oranje zon de hoofdprijs. Op Luca Ca I alora reed zij naar een tot] van 164 punten. Op slechts e puntje achterstand eindiavar Wanda Lauwereins met Ep, grant op de tweede stek. InlRO andere L-groep had ScheliJZw stad-amazone Miranda Weyijraa mans haar paard het best omina controle. Met Matrichta haalldc ze 165 punten. Christa Deki)teg werd op Jazz tweede met v,Bo; punten minder. Een trapje lagigcl in de B-categorie, was VroSlIij ruiter Han Wattel succesvol (tre zijn paard Lester. Achter Wat; ma finishte Petra de Kam met Ij bit roy op de tweede plaats. vo< Bij de pony's dresseerde EilMt Sophie Wiskerke opmerkelj) Fe; goed. Op Nosy Girl behaalde] ba amazone van Zuid-Bevelalvo met maar liefst 196 punten no hoogste score van de dag. Bij j ere M-pony's was Malou Goris nlsle Quick Step de beste, terwijl Ylj na na Sehroevers in de B-categoijru; de hoofdprijs opeiste. Schrtfba vers reed op Morion-S naar q m totaal van 171 punten. m< laa lp Damclub Middelburgs jonge aanwinst Bennie Provoost (links) speelde tegen zijn vele jaren oudere opponent Trapman een uitstekende partij, maar kwam niet verder dan remise. Middelburg verloor de wedstrijd tegen koploper CAB Holland/DEZ nipt met 9-11. foto Ruben Oreel van onze sportredactie VROUWENPOLDER - Bij de springwedstrijd van ruiterver- eniging Oranjezon in Vrouwen polder waren maar liefst 83 rui ters present. Het concours is daarmee één van de grotere in Zeeland. De wedstrijd werd gereden op een klassiek parkoers en be stond uit twee manches. In de Z- klasse was Sandy den Exter van rijvereniging Noord-Beveland superieur. Met Kimberley was ze in de twee manches én de bar rage foutloos en zette daarin een tijd van 32.6 op de klok, goed voor de eerste stek. Met een tweede paard, Jourville, reed ze nog een manche en was weder om foutloos. De talentvolle Christiaan van de Plasse was in de M-categorie de beste. Op zijn paard Dei Mossel Sky breaker sprong ruiter van Zuid-Beveland in barrage netjes over alle hinde nissen en finishte in een tijd v; 33.1. Rens Wondergem, met C zumir de nummer twee in de klasse, maakte een springfout In de L-categorie was het ong kend spannend. Van de 22 dee nemers waren er vijftii foutloos. In een spektaculai barrage was Omar Vonsee m Galaxy V de beste. De numm twee Nicky Labrujere was in barrage 0.8 seconde langzam Als derde eindigde Moniqi Swagemakers met Cadans. In de B-klasse sprong Grai van ruiter Bastiaan Broeksi het best. Carolein van de Plai was bij de Z-pony's de beste, amazone van Zuid-Bevelai sprong foutloos en finishte in seconden. (Advertentie) Zandbergen bokst naar zege BREDA - De Middelburgse boksers Rocco Zandbergen, Ra- man Mohammed en Dawoud Mohammed traden zaterdag aan op een toernooi in Breda. Alleen Zandbergen wist zijn partij te winnen. De 20-jarige Rocco Zandbergen won in de klasse tot 60 kilogram met 3-0 van Boschenaar Ispir- gel. De tweelingbroers Raman en Dawoud Mohammed (16) maakten hun debuut. De partij van Raman tegen de Rotter dammer Dimitri Ljovitci ein digde onbeslist. Weltergewicht Dawoud Mohammed verloor van Igor van de Kerkhof uit Eindhoven met 3-0. Van der Ende in Vlissingen VLISSINGEN - Toparbiter Ma rio van der Ende is vanavond te gast bij de scheidsrechtersver- eniging Walcheren. De Hage naar houdt een lezing. Ook Arie Treffers, voorzitter van de be langenorganisatie betaald voet bal, is aanwezig. De bijeen komst in het clubgebouw van de voetbalclub Walcheren begint om 19.00 uur. Zege voor Avanti 2 MIDDELBURG - De reserves van Avanti deden het in een an dere Zeeuwse derby beter dan de eigen hoofdmacht. De Mid delburgers versloegen de Sjut- tel uit Cadzand met 6-2. Alleen Edo Phaff kon in het en kel potten breken voor de Sjut- tel. Het mixed-dubbel Marije Pfaff en Eddie van Hommeien zorgde voor het tweede punt. maandag- Biljarten Driebanden. Tweede divisie: De Arend- Tempo. Biljartzaal Jacobs, Rilland-Bath. Aanvang 19.30 uur. Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse: Aagtekerke-GZC. Middelburg 2-PWG 's- Gravenpolder 3. Eerste klasse: Middel- harnis-PWG 's-Gravenpolder 4. Aan vang 19.30 uur, Zaalvoetbal District Zuid I. Eerste klasse- 21.45 uur SSV '65-Verona Boys en Matisse-Troy (Sportpunt Zeeland, Goes), 21 00 uur Hulshof-Biezentrappers (Buitelstee, Din- teroord), 19.55 uur Van Bergen-De Post (Omganck, Wouw). Reserve eerste klas se: 20.50 uur Matisse-FC Phoenix (Sport punt Zeeland. Goes). Badmintonners Terneuzen profiteren in Zeeuwse derby door Jurriaan de Reu MIDDELBURG - In de vierde klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie stond za terdagmiddag de derby tussen het Middelburgse Avanti en Terneuzen op het programma. Gezien het geringe verschil op de ranglijst, Avanti stond op de vierde en Terneuzen op de vijfde plaats, beloofde het een spannend duel te worden. Al snel bleek dat er van enige spanning geen sprake was. De Middelburgse badmintonners konden weinig weerstand bie den aan hun Zeeuws-VIaamse opponenten en verloren kans loos met 7-1. Avanti moest door het ontbre ken van Maralde Louws en Patrick Caljouw (beiden ge blesseerd) twee belangrijke spelers missen. Toch gaf trai ner William van der Maas voor de wedstrijd zijn ploeg nog voldoende kans om te winnen „Normaal hebben we weinig problemen met Terneuzen. maar omdat we vandaag twee vaste spelers missen, zal het een stuk moeilijker worden. Toch gaan we vandaag voor de winst hoor, maar als we vijf van de acht partijen kunnen pakken ben ik heel tevreden." Terneuzen liep al vroeg in de wedstrijd üit naar een comfor tabele voorsprong. Martijn van Hoye was in zijn enkelspel met 6-15 6-15 te sterk voor Bas Codee en ook Patrick van Straten had weinig moeite met Oscar Bax. 6-15 9-15. Van Straten toonde zich na afloop van zijn partij met Bax zeer verheugd. „Het gaat erg lek ker. Maar dat gaat het tot nu toe steeds in de competitie. We zijn dit jaar gepromoveerd naar de vierde divisie, maar we staan nu al op een vijfde plaats." Ondanks de goede resultaten ziet Van Straten Terneuzen niet hoog op de ranglijst eindigen. „Onze doelstelling is ons te handha ven in de vierde divisie." Niet tevreden De doelstelling van Avanti ligt een stuk hoger. Trainer Wil liam van der Maas dicht zijn ploeg een eerste of tweede plaats toe. „Vorig seizoen zijn we als derde geëindigd, dus moet het mogelijk zijn om voor de eerste twee plaatsen mee te doen. Maar tot nu toe valt dat een beetje tegen. Ik ben daar om ook niet tevreden over hoe het seizoen tot dusver ver- Patrick van Straten ziet, ondanks de ruime zege op Avanti, nog geen hoofdrol voor Terneuzen weg gelegd in de vierde divisie: „Onze doelstelling is ons te handhaven." foto Ruben Oreel loopt." De wedstrijd van za terdag bracht voor Avanti geen verbetering. Alleen Jo- landa Markx was in staat een partij te winnen. Zij versloeg Brigitte Maas met 11-8 11-4. In het andere vrouwenenkel moest Eveline van der Hof haar meerdere erkennen in Chantal van Hoye: 3-11 8-11. De kansen voor Avanti waren definitief verkeken toen ook de beide dubbelspelen niet ge wonnen konden worden. Bas Codee en Oscar Bax verloren niptmet 17-14 15-17 en 11-15 van Martijn van Hoye en Pa trick van Straten, terwijl Jo- landa Markx en Eveline van der Hof met 7-15 14-17 ten on der gingen tegen Brigitte Maas en Chantal van Hoye. Terneu zen wist daarna ook nog de beide gemengddubbels te win nen, maar dat deed er voor de wedstrijd niet meer toe. Die was al gespeeld. Na afloop was het voor Avan- ti-trainer William van dei- Maas meteen duidelijk waar om zijn ploeg zoveel minder was dan Terneuzen. „Het ont breken van twee vaste spelers is gewoon funest geweest. Het niveauverschil is voor de in vallers gewoon te groot en voor de vaste spelers is het heel moeilijk om dan in een andere rol te spelen." Verrast Martijn van Hoye van Terneu zen was na de afloop van de wedstrijd ven-ast over de rui me overwinning van zijn ploeg. „Ik had niet verwacht dat het zo makkelijk zou gaan, maar we kwamen natuurlijk al snel op een ruime voorsprong. Dan heb je al een goede uit gangspositie voor het dubbel. Van Hoye ziet de wedstrij d van zaterdag als een goede stimu lans voor het vervolg van de competitie. „Ik denk dat we eerdere wedstrijden soms op cruciale momenten verloren hebben, maar we hebben van daag laten zien dat we op die momenten ook kunnen win nen." Van der Maas ziet het vervolg van de competitie ook nog wel positief in. Omdat die nu drie weken stilligt, heeft hij alle tijd om aan zijn vaste team te werken. Ook de return tegen Terneuzen ziet hij wel zitten. „We zullen bij de volgende wedstrijd tegen Terneuzen, als alle vaste spelers er weer bij zijn. zien hoe de krachtsver houdingen tussen de twee teams werkelijk zijn." Avanti - Terneuzen 1-7. IJE: Bas Codee-Martijn van Hoye 6-15 6-15, Oscar Bax-Patrick van Straten 6-15 9-15. DE: Jolanda Markx- Brigitte Maas 11-8 11-4, Eveline van der Hof-Chuntal van Hoye 3-11 8-ll.HD: Codee/Bax- -Van Hoye/Van Straten 17-14 15-17 11-15. DD: Markx/Van der Hof-Maas/Van Hoye 7-15 14-17. GD: Markx/Codee-Van Hoye/Van Hoye 6-155-15, Van der Hof/Bax- -Maas/Van Straten 5-15 3-15. Vrouwen EMM in slotfase onderuit MIDDELBURG - De handbal- vrouwen van EMM leden giste ren een onnodige nederlaag. Tegen EHC werd met 14-13 ver loren. Delta Sport wacht na de afstraffing bij Quintus nog steeds op de eerste zege. Vd Voort Quintus 2-Nutsspaar- bank/Delta Sport 30-20: In drie duels kregen de Schouwenaren maar liefst 87 treffers voor de kiezen. Koploper Quintus 2 heerste op alle fronten. Voor de pauze liet Delta Sport zich nog van zijn beste kant zien. Zonder Jan Groenendijk, Bert Nuijens en Erwin Bos zag de Schouwse formatie kans om tot 7-6 aan te klampen. Toen Quintus het tem po omhoog schroefde was het over en uit. EMM - EHC 13-14: Als de Mid delburgers vrouwen zich in de strijd om de titel willen gaan mengen, zullen ze het roer heel snel moeten omgooien. Na drie duels heeft de ploeg slechts twee punten op zak. In de laatste mi nuut gaf EMM de zege cadeau aan de ploeg uit Leidschendam. „Zo veel ervaring en dan twee maal dom balverlies lijden. Dan verdien je de punten gewoon niet," aldus coach Dingemanse. Scores EMM: Miranda Dekker 3. Angela vd Bergh 2, Carolien David- se 2, Petida Tax 2. Marlies Ram- steijn 2, Aletta Baan en Suzan Wohrmann. Roda-GSC 27-11: Trainer Peter Eeman rekende beslist niet een op zege maar, hij vond de marge toch wel wat aan de ruime kant. „Iedereen liep nog een beetje in de wolken van het gelijke spel tegen Hontenisse." Aucora 2-Olympus 1 6-8: De eerste punten zijn binnen. Trai ner Nico Franke kon het maar nauwelijks bevatten. „Waar we al weken mee bezig zijn op de training kwam er tegen Ancora ook in de wedstrijd uit EMM 2-Walburg: Het duel werd na twaalf minuten in de tweede helft gestaakt. Een speler van Walburg raakte zo ernstig ge wond aan zijn knie, dat hij moest worden overgebracht naar het ziekenhuis. Deskundi ge hulp liet langer dan 15 minu ten op zich wachten, waarna de arbiters het duel besloten te sta ken. Ventura 3-GSC 1 16-20: Geen beste wedstrijd van GSC maai de buit werd niet vergeten. De derde garnituur van Ventura werd afgetroefd op snelheid. Trainer Jaap Quinten: „Het veldspel was niet best, maar de tactiek is goed uitgevoerd." HVOS 2-Olympus 20-30: De Vlissingers staan na drie ronden fier aan de leiding. Bij 15-15 stroopte iedereen de mouwen extra op en de derde zege was .een feit. door Ron de Waal MIDDELBURG - De bespre king die trainer Rob de Vos afge lopen week met zijn de handbal lers van EMM hield, heeft zijn uitwerking zeker niet gemist. De Middelburgse oefenmeester miste een stukje beleving bin nen zijn team en greep een ver helderend gesprek aan om zijn ploeg weer op scherp te krijgen. Een tot op het bot gemotiveerd EMM liet gisteren vooral in de tweede helft zien dat het als een sterk collectief tot grootse din gen in staat is. De ploeg behaal de een zeer verdiende 24-20- overwinning. In de beginfase zag het er abso luut niet naar uit dat de Middel burgers een makkelijke middag tegemoet zouden gaan. Het Schiedamse DWS, dat gesterkt was door de zege op Hellas van vorige week, pakte snel het ini tiatief en bleef vooral door zes treffers van de linkshandige Marco van Linstee steeds aan de positieve kant van de score. Een nerveus acterend EMM had in die fase grote moeite om een bres te slaan in de Schiedamse achterhoede. Verdedigend zat het echter gelijk goed in elkaar bij de Middelburgers, die via Sjoerd Jongepier, Erwin Schaalje en Jean-Marie Toubi- ana de tegenstander al op de ne- gen-meterlijn aanpakte. Wan neer DWS er toch in slaagde om deze stoorzenders te ontwijken was daar altijd nog de lange Ed win Pasman als slot op de deur. Het verschil liep nooit verder op dan twee punten in Schiedams voordeel, ook omdat Erwin Schaalje na een kwartier het net begon te vinden en zijn ploeg met twee loepzuivere uithalen terugbracht tot 5-6. Via twee strafworpen van Marco van Linstee liep DWS toch weer wat verder uit maar Fernando Silva liet met een fantastische lob EMM weer dichterbij komen. Kort voor rust offerde Francois Ven-ijzer zich op ten faveure van een extra voorste-lijnspeler. De spelverdeler verklaarde na afloop: „We kwamen er niet echt gemakkelijk doorheen en dooi de beweeglijke Jean-Marie Tou- biana op mijn positie te poste ren wist ik dat er meer mogelijk heden zouden komen. Dat dit dan ten koste ging van mijn ei gen speeltijd had ik er graag voor over, Zeker toen bleek dat deze zet veel waard was." Het optreden van Toubiana had al snel in de tweede helft succes. De kleine maar o zo snelle speler ontpopte zich als regelrechte g van de Schiedamse tegen] stander. Toubiana ging beurtelings al middenopbouwer en tweed cirkelspeler fungeren en brach op die manier DWS soms tc wanhoop. Er ontstond door hej veranderen van tactiek bij EMJ! ook veel meer ruimte voor d( twee opbouwers Edwin Pasma] en Erwin Schaalje. Vooral Schaalje mocht zich naar harte lust uitleven en voor het eerst i de wedstrijd kon EMM ee: gaatjeslaan: 14-12. Het Schiedamse gevaar, da! vooral van Van Linstee moe? komen, werd in de tweede helf. veel beter ingedamd. Ondertusv sen had EMM alle schroom vas zich afgegooid. Jean-Mariï Toubiana had de grootste schil' in zijn nieuwe rol en mede doo' drie doelpunten van deze abso lute uitblinker kwam EMR! voor het eerst in het duel op eer marge van drie: 19-16. Wreed EMM gaf het publiek vooral i: het laatste kwartier waar voo: zijn geld. Door een paar doel treffende uithalen van Erwir Schaalje kwamen de Middel burgers zelfs op een 21-17-J voorsprong. Toch gaven de gas-j ten uit Schiedam zich niet zo! maar gewonnen en via twef snelle tegenaanvallen van d( kleine Etiënne Gommel kwan DWS weer terug tot 21-19. Vit twee makkelijk verkreger. strafworpen hadden de Schie dammers zelfs de gelegenheid om naast EMM te komen, maar dat werd wreed verstoord dooi; keeper Manuel Kremer die me: fantastische reddingen zijr. ploeg overeind hield. Het Schiedamse verzet was de-! finitief gebroken en de thuis ploeg kon met een gerust gevoel' de laatste minuten uitspelen Erwin Schaalje verzorgde he: slotakkoord met een uitersi; subtiel rollertje: 24-20. Trainer Rob de Vos was uiter mate tevreden met het vertoon-, de spel. „We verkeren in een pe-! riode waarin bijna elk duel eer vierpunten wedstrijd is omdat de ploegen zo dicht op el kaai staan. Ik was daarom ontzet tend blij dat. er nu een echt team in het veld stond dat bereid was voor elke meter te vechten", al dus een tevreden De Vos. Scores EMM: Erwin Schaalje Jean-Marie Toubiana 7. Edwin Pas-\ man 3, Erik van Broekhoven, Sjoen Jongepier. Fernando Silva 2] Scheidsrechters: Luijs en Terhei (Den Haag). Aantal toeschouivers 120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16