Bekerstunt van Dckenburgh PZC Vlissingen verliest in slotseconden Moreauw bezorgt Wissenkerke zege Henk Patty in beeld bij Middelburg 1 VYGZ speelt gelijk bij koploper Huizen Van der Meulen te sterk voor ATB'ers sport 15 Quaak naar hoofdschema Zeges HVV'24 en Terneuzen Vlissingse vrouwen verliezen WHS onderuit tegen Capelle uitslagen wint in Nispen driebanders met twee teams verder Toernooiwinst voor Kalun Yu Meer records schaatser Treur Timo Veerhoek maandag 16 november 1998 GOES - Johnny Quaak heeft zich zaterdag gekwalificeerd voor het hoofdschema van het nationale winterjeugdcircuit in de B-klasse. De tennisser uit Burgh-Haamstede deed dat door een zege op Pascal van Aken. De wedstrijden voor het hoofdschema beginnen komend weekeinde in Almere. Alexander Nonnekes, die net als Quaak uitkomt in de leef tijdsklasse tot en met zestien jaar, slaagde er niet in zich te" plaatsen. Na winst in de eerste kwalificatieronde ging de Goesenaar in de tweede schifting onderuit tegen Olivier Stijl: 6-4 7-5. De Kruiningse Sylvana Bauer en Merlyn Atoon uit Brouwershaven tennisten zaterdag in het Limburgse Pannin- gen om zich voor het hoofdtoernooi te plaatsen. Twee over winningen brachten Bauer naar het hoofdtoernooi voor de veertienjarigen. Atoon had een driesetter en een tweesetter nodig om het voorbeeld van Bauer te volgen. De Terneuzense Stefanie Maenhout sneuvelde in haar eerste kwalificatieduel tot en met veertien jaar. Bij de zestienjarigen won plaatsgeno- te Annick van de Walle haar eerste partij evenmin. TERNEUZEN - Ondanks de vele regen van de afgelopen da gen en de algehele afgelasting van het zondagvoetbal, kwa men HW'24 en Terneuzen toch in actie. HW'24 won met 5-0 van Hoofdplaat, terwijl Terneuzen Sluiskil met 1-8 verplet terde. De wedstrijd tussen HW'24 en Hoofdplaat werd gespeeld op het trainingsveld van HW'24, dat moeilijk bespeelbaar was en goed voetbal in de weg stond. HW-speler Eddy van den Bosch vervulde een hoofdrol. De middenvelder scoorde een maal voor rust en driemaal erna. Carlo Blommaert zorgde tussendoor voor 4-0. Op het goed bespeelbare hoofdveld van Sluiskil ging de thuis club een halfuur gelijkop met Terneuzen. Daarna was de der-1 deklasser in alle opzichten beter en liep de score vlot op naar 1-8. Dominique Verlinde zorgde na een kwartier weliswaar voor 1-0, maar nog voor rust brachten Tom Nieuwelink en' Thierry de Waele Terneuzen op 1-2. In de tweede helft scoor den Barry van der Hooft en Mike But elk tweemaal Thierry de Waele en Michel de Vries maakten de overige treffers. HOORNAAR - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal verloor Vlissingen op een nauwelijks bespeelbaar veld met 3- 1 van de reserves van Stedoco. De wedstrijd kon doorgang vinden, omdat de thuiswedstrijd van het eerste vrouwenteam van Stedoco was afgelast. Daarmee werden de regels van de KNVB overtreden, en Vlissingen kreeg tevens te maken met een aantal vrijkomende speelsters van dat eerste team. De thuisclub stond bij rust verdiend met 2-0 voor, al kreeg Stedo- - co bij het eerste doelpunt wel de hulp van de Vlissingse keep- ster. Na rust was Vlisingen de betere ploeg. Bianca Bomer maakte er na vijf minuten al 2-1 van. Twee minuten later werd het na een persoonlijke fout van een verdedigster 3 -1maar in het vervolg van de wedstrijd verscheen tot vijf keer toe een Vlissingse speelster alleen voor de Stedoco-keepster. Doel punten kwamen daar echter niet uit, waardoor Vlissingen naar de tiende positie op de ranglijst zakt. SPRANG-CAPELLE - Van de twaalf vastgestelde wedstrij den in de derde klasse ging alleen Capelle tegen WHS door. De Tholenaren verloren in Sprang-Capelle met 4-2. Nadat de thuisploeg al snel de leiding had genomen, kon Leon de Witte WHS nog voor rust op gelijke hoogte brengen. In de tweede helft liep de thuisclub uit naar 3-1omdat Capelle, in tegenstelling tot WHSniet verzuimde om de kansen te benut ten. Halverwege de tweede helft kon Hans Leune de achter stand terugbrengen tot 3-2, maar in de laatste minuut werd het via een benutte strafschop nog 4-2. Zaterdag voetbal Hoofdklasse B: Heerjansdam-GVW 0-0, Huizen-VVGZ 0-0. Rest afgelast. Huizen DOVO Spakenburg Kloetinge GVW Kozakken Boys Heerjansdam Achilles Veen Hoek Sparta Nijkerk Bennekom AVW'66 Volendam WGZ 0 17 12-6 0 16 19-9 0 12 13-7 2 12 15-12 3 12 16-11 3 10 19-17 3 10 7-14 2 9 8-12 3 9 14-16 7 2 2 3 6 13 2 0 5 3 Gravendeel Capelle Rillandia Tholense Boys Baronie Zwaluwe Klundert NEO FSV NOAD'67 WHS SPS 7 1 6 1 116 4 0 4 5 4 7 10 6 3 0 22 28-9 2 19 33-19 2 16 29-17 1 14 16-9 2 14 26-24 2 13 27-12 2 9 13-15 5 7 11-17 5 7 19-32 8-30 8-24 5-15 H'dam 2 7-16 ASWH2 8-16 Oranje Wit 2 8-13 Nivo Sp 2 9-13 •Hoek 2 3 pt' Derde klasse 031: 24-0. Col Boys 2 8-18 VCK 2 8-18 WIK 2 8-14 Meeuwen 4 8-14 B'landers2 8-13 SKNWK 2 9-12 Hoek 2 8-7* Kapelle 2 8-6 Yerseke2 8-1 W'mina'262 7-0 ndering. Nieuwdorp 2-SKNWK DFS2 8-10 N'dorp 2 9-10 BruseB.3 7-7 Mevo2 8-7 D'daele 3 7-5 Veere 3 8-3 8 17-18 11-19 9-11 8-13 Stand eerste periode: DOVO 7-15, Hui zen 7-13, Spakenburg 6-12 Stand twee de periode: GVW 2-4, Heeriansdam 2-4, Huizen 2-4, Kozakken Boys 1-3. Derde klasse B: Capelle-WHS 4-2. Rest afgelast. Vrouwenvoetbal Tweede klasse A: Stedoco 2-Vlissingen 4-1, Botlek-Terneuzense Boys 2-2. Rest afgelast. Kloetinge 7-9" Quick B RWH 7-21 ZwartWit 7-15 TerLeede2 7-13 Vlissingen Tern Boys 9-12 Stedoco 2 5-6 Zwaluwen 7-11 EBOH 7-6 Berkel 7-10 Botlek 8-2 Derde klasse 803: Capelle-Nieuwdorp 4- 0. Sliedrecht 8-24 Capelle 8-21 WIK Everstein SSC'55 Peursum Vierde kl< Kerkwijk 6-7 W'chem 6-7 7-16 SVS'65 7-6 7-12 S'polders 7-5 7-12 Zeel Sport 7-3 6-9 Nieuwdorp 8-1 e 804: Smerdiek-SKNWK 6- Gravendeel winnaar eerste periode. Stand tweede periode: Capelle 2-6, FSV 1-3, Rillandia 1-3. Vierde klasse A: Wissenkerke-Cadzand 1-0, Waarde-SVR 6-1. Rest afgelast. Zaamslag 9-25 Borssele 9-14 Nieuwdorp 9-20 K'dijke 8-13 W'kerke 10-20 Waarde 10-11 W'dijk 9-19 Cadzand 9-5 Nieuwland 8-18 SVD 9-3 ZSC 9-16 H'kerke 9-3 Spui 8-14 SVR 10-0 Stand eerste periode: Zaamslag 7-19, Wolfaartsdijk 7-18, Nieuwdorp 7-16. Stand tweede periode: Wissenkerke 2-6, Zaamslag, Nieuwland, Krabbendijke, Nieuwdorp en Borssele 1-3. Reserves zaterdag Hoofdklasse: Nivo Sparta 2-Hoek 2 2-1. Rest Afgelast. Koz Boys 2 8-22 WGZ 2 7-12 Kloetinge 2 7-16 A'muiden2 7-8 Smerdiek 9-24 DFS SKNWK 7-12 Nieuwland 7-12 Beveland. Meeuwen 7-21 Kloet 2 Oostk. 2 ZSC 6-9 *DFS 1 pt in mindering 6-8* Juniorenvoetbal A-junioren. Eerste divisie B: VVV Al -For- tuna S. A1 1-3, Feyenoord A1-MVV Al 2- 0. Rest afgelast. F'noord Al 9-20 RodaJCAl 6-9 MW Al M'burg A1 Dordt A1 RKCA1 E'sior Al Sparta A1 7-19 FortunaAI 9-17 Eindh A1 8-12 Quick BA1 8-11 VW Al 8-11 B-junioren. Tweede divisie B: Rv Barendrecht B1 2-0. Spart. B1 7-15 Dordt B1 7-15 UVS BI 8-15 B'drecht B1 6-13 Sparta BI 7-13 RBCB1 ADO B2 RVCB1 RKCB1 E'sior BI SWSMC BI 7-12 RCSB1 doorWim Broekhoven VLISSINGEN - In de vierde klasse kwamen alleen Wissen kerke en Waarde in actie. Wis senkerke won van Cadzand met 1-0. Waarde versloeg SVR met 6-1. Wissenkerke-Cadzand 1-0: De bezoekers waren met een verde digende instelling naar Wissen kerke gekomen. Daaf van der Maas liet in de eerste helft de beste kans liggen voor de thuis ploeg. Alleen voor doelman Mamix Martlé faalde Van der Maas. Ook in de tweede helft had de thuisclub het beste van het spel. Nadat Ronald van Ou- werkerk na een te korte terug speelbal van Achim Senala via Martin van Hekken voor open doel had gemist, was het na der tien minuten in de tweede helft wel raak. Robin Moreauw kopte uit een gemakkelijk weggege ven hoekschop de verdiende openingstreffer binnen. Beide ploegen kregen daarna vol doende kansen om te scoren. De beste mogelijkheid was voor Wissenkerke-speler Van der Maas. Hij zag zijn duikkopbal op de voorzet van Van Hekken echter rakelings naast gaan. Waarde-SVR 6-1: De matige wedstrijd werd verdiend dooi de thuisploeg gewonnen. Via" Frank Lobbezoo en Theo van. Houten was het bij rust 2-0. Na een uur werd het door Max Westdorp 3-0. Via een benutte strafschop van Stefan Man- haart redde SVR de eer. Doel punten van Walter Plessins en Frank Lobbezoo (2x) gaven ver volgens het klasseverschil in het voordeel van Waarde aan: 6-1 door Koen de Vries MIDDELBURG - Henk Patty is de enige kandidaat om de bij Middelburg opgestapte trainer Cees Houtepen op te volgen. Patty (39), die momenteel de Al-selectie van Middelburg onder zijn hoede heeft, werd vrijdag door voorzitter Simon Harinck benaderd voor de functie. Uiterlijk woensdag zal Patty een beslissing nemen. „Ik ben er nog niet uit", zei hij gisteren. In eerste instantie is het de be doeling dat Patty het lopende seizoen afmaakt met Middel burg 1. Patty, die vroeger voor VCK uitkwam en jeugdtrainer was bij de club uit Koudeker- ke, zal moeten bekijken of hij toekomst ziet in de eerste selec tie van Middelburg. Houtepen zag dat duidelijk niet meer. De trainingsopkomst bleef on danks herhaaldelijk gemaakte afspraken beneden peil. Harinck opper de mogelijkheid aan Patty om zowel de eerste selectie als die van de A-junio ren de rest van het seizoen on der zijn hoede te nemen. Maar dat ziet Patty niet zitten. „Ik moet ook aan mezelf-denken. Wellicht is het mogelijk om dat enige tijd te doen, maar toch niet voor langere tijd." S. Remijnsen R.H.N. Boogert Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl NISPEN - Bij een mountain bikewedstrijd voor jongens tot en met 12 jaar in het Brabantse Nispen heeft Tinto Veerhoek de overwinning gegrepen. De Ritthemse coureur liet na 15 minuten en één ronde een tien tal Belgen achter zich, en be haalde daarmee zijn derde ach tereenvolgende overwinning. Zijn broer Jamo eindigde in de race voor jongens tot en met 15 jaar als zesde. door Barry van der Hooft HUIZEN - Nadat het onderaan de ranglijst bivakkerende WGZ vorige week een 2-2-ge- lijkspel in de wacht sleepte te gen Dovo, lukte het de promo vendus zaterdag opnieuw om een punt te pakken. Voor kam pioenskandidaat Huizen vergat vooral de van GVW overgeko men spits Paul Hartog te scoren, waardoor de wedstrijd met de zelfde stand eindigde als waar mee hij was begonnen: 0-0. De wedstrijd Heerjansdam- GVW vond eveneens doorgang, maar beide ploegen konden het publiek niet boeien. Na een slechte wedstrijd met voor bei de ploegen maar enkele doelrij- pe kansen, stond ook hier de stand van 0-0 op het scorebord. Alle andere wedstrijden werden afgelast. Door het gelijkspel tegen WGZ is Huizen wel de nieuwe koplo permet 17 punten uit 9 gespeel de wedstrijden, maar zowel Do vo (16 uit 8) als Spakenburg (15 uit 7) kan nog boven dit punten totaal uitkomen. Heerjansdam-GWV 0-0. Scheids rechter. C. Sprong (Ammerzoden) Gele kaart: Walter van de Burg en Nuri Sendur beiden Heerjansdam), Paul Malherbe en Emmanuel Forta- do (beiden G VW). Aantal toeschou wers: 750. Huizen-VVGZ 0-0. Scheidsrechter J.S. Bonnga (Leeuwarden). Gele kaart: Robert de Groot en Maarten Stekelenburg (beiden Huizen), M. Veedi en C. Versteeg (beiden WGZ). Aantal toeschouwers: 900. joor Jasper van der Bliek ,IER - De driebanders van Irasserie Ockenburgh hebben isteren in het nationale beker- ioemooi een unieke prestatie jeleverd. Nadat het eerste team J^ich zaterdag ten koste van Die 'Haghe eenvoudig plaatste voor _<le achtste finales, bereikte gis teren ook het tweede team de J^derde ronde. Dat beide teams 3f.zich bij de laatste zestien ploe- j-;gen plaatsten, kwam in de ge schiedenis van Ockenburgh nooit eerder voor. De reserves van Ockenburgh zorgden voor een geweldige ver rassing door eredivisieclub Poppeliers te verslaan. In Utrecht werd het zeer verassend 6-2 voor de Goese biljarters. De return, vanwege een verbou wing aan het speellokaal ge speeld in het Belgische Lier, ein digde in een 4-4-gelijkspel. Voldoende voor een plek bij de laatste zestien. ;!berkel en rodenrijs - Kalun Yu heeft gisteren in Ber kel en Rodenrijs een A-rang- lijsttoernooi gewonnen. De ta feltennisser van 't Zand versloeg in de finale Barry Wij- ersmet 25-23 en 21-14. •TYuhad het in de wedstrijd tegen 'frde speler van landskampioen FVT/Visser erg moeilijk. In de teerste game wist hij een 20-17- achterstand om te buigen in een 25-23-overwinning. Door deze- ge in het A-toernooi verdiende '6-jarige Yu stax*tbewijzen voor de Open Hongaarse en de Open Finse Kampioenschap pen, waar hij zich in de kijker kan spelen en internationale er varing opdoen. Er was in Zuid-Holland nog meer Zeeuws succes. Kapo Yu, het zusje van Kalun pakte in de cadetten-klasse de zege. In de finale won ze in twee sets van Hoonhorst-speelster Sigrid van Ulsen. In dezelfde categorie ein digde Kimberly 't Hooft van SAR '72 uit Kloosterzande op de vijfde plaats. DEN HAAG - Schaatstalent Jan beur uit Oud-Sabbinge heeft zaterdag in Den Haag de Zeeuwse jeugdrecords op de 500 en de 1500 meter verbeterd, beur scherpte een week eerder ook al twee records aan. De snelste Zeeuwse tijd op de 500 meter hield slechts één week 1 Zaterdag liet B-junior Treur een tijd van 42 seconden en 62 honderdsten noteren, een halve seconde sneller dan zijn oude record. Op de 1500 meter was de 16-ja- rige schaatser uit Oud-Sabbin ge maar liefst negen seconden sneller dan Maarten Janse, op wiens naam het oude record stond. De overwinning kwam niet sim pel tot stand. Volgens Raymond Nicodem, speler en begeleider van de Goese driebanders was de zege verdiend. „We hebben er ontzettend voor moeten knok ken, maar het is gelukt. Een aantal van onze spelers was dit weekeinde weergaloos. Vooral onze kopman Francis Forton was op dreef. Hij won twee keer van Chris van de Smissen. Toch geen kleine jongen." Ook Roland Uytdewilligen zorgde voor een verassing door zaterdag te winnen van Kurt Ceulemans. Een dag later wist hij die stunt niet te herhalen. De Zeeuwse overwinning hing in Lier nog even aan een zijden draadje toen Poppeliers in twee partijen in sets voorstond. Toch bleek de koploper in de eerste divisie veerkrachtig genoeg om de achterstand goed te maken. Door zeges van Raymond Nico dem en Francis Forton werd de 4-4-eindstand bereikt. Het eerste team van Ocken burgh had zaterdag weinig moeite met Die Haghe. In Den Haag won het Goese team twee keer, met 6-2 en 8-0. John Tijs- sens was de enige die een steekje liet vallen. Tegen Jan Lommers ging hij nipt de boot in. Roland Forthomme, Martin Spoormans en Ron Schuman hadden geen enkel probleem met hun tegen standers. Het eerste team van de Zeeuwse club komt in de volgende ronde uit tegen Arpashipping, het tweede tegen Solfender. Beide ploegen spelen in de eredivisie. Nicodem gelooft best in nieuw succes voor beide teams. „We zijn nu op dreef. Ik sluit niet uit dat we de kwartfinale halen." doorWim de Vos WEMELDINGE - Marco van 1 der Meulen ontnam de derde ATB-wedstrijd van het seizoen in Wemeldinge alle spanning, j Van der Meulens prestatie was zaterdag groots. Evenals een paar weken eerder reed de cou- reur uit Oostburg echter buiten mededinging mee, want Van der Meulen reed op een crossfiets in plaats van op een mountain bike. De manier waarop Van der Meulen won, was indrukwek kend, maar voor de wedstrijd van geen enkele waarde. De overwinning ging naar de Belg Eddy Pauwels, die de Zeeuwen Michel de Koning en Michel Hommers voorbleef. De strijd om de Zeeuwse ATB Cup is een andere weg ingesla gen en alleen nog maar toegan kelijk voor de 'echte' mountain- bikers. Zaterdag toonde Van der Meulen opnieuw aan dat de om mekeer terecht is geweest. Op zijn crossfiets had de Oostbur ger behoorlijk wat voordeel ten opzichte van de renners die op een mountainbike reden. Op het zeer drassige parkoers, waar Van der Meulen geen enkele moeite had met zijn crossfiets door de modder te blijven rij den, moesten de overige deelne mers allen van de fiets om stuk jes te lopen. Van der Meulen leverde een grootse prestatie in het Wemeldingse Bos, waar het plaatselijke wielercomité voor een aantrekkelijk en afwisse lend parkoers had gezorgd. Michel de Koning uit Hulst lijkt zich definitief een plaats aan de top te hebben toegeëigend. Twee weken geleden won De Koning al de eerste wedstrijd in Wemeldinge, en ook zaterdag reed hij weer vooraan mee, al moest hij Eddy Pauwels voorla ten gaan. Door zijn tengere li chaamsbouw is de Belg op zwa re omlopen in het voordeel ten opzichte van De Koning, die door zijn lengte aardig wat ki lo's moet meetorsen. Toch maakte De Koning indruk, al had hij in eerste instantie heel wat tegenstand te duchten van Michel Rommers, die lange tijd achter Pauwels als tweede reed. De Koning had het parkoers vooraf blijkbaar niet geheel juist ingeschat, waardoor hij de bandenspanning te hoog had opgevoerd. Nadat de Hulste naar de spanning naar beneden had.gebracht, kwam hij plotse ling veel beter uit de voeten. Al snel nam hij de tweede positie van Rommers over om die in het verdere verloop van de wed strijd niet meer af te staan. In de categorie van 35 jaar en ouder lijkt Jacob Cysouw dit jaar niet te kloppen. Nadat hij de eerste twee wedstrijden al op zijn naam had geschreven, was hij zaterdag weer met afstand de sterkste. Opnieuw moest Adrie Jongeneelen zijn meerde re erkennen in cle coureur uit Westkapelle, die zichzelf nog steeds verbaast. Cysouw: „Ik begrijp het niet. Jongeneelen is licht. Hij zou toch veel beter op dit parkoers uit de voeten moe ten kunnen. Maar bij mij ging het opnieuw wel lekker. Bij de vrouwen was Miriam Di- eleman de rapste. Jacky van Ast won met ruime voorsprong bij de nieuwelingen en jeugd. SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) P.B. Godrie (coördinator noord) E.M.S. Pentury Martin Spoormans boekte in het bekerduel met Die Haghe twee overwinningen voor Brasserie Ocken burgh. foto Pieter Honhoff door Casper van Belzen VLISSINGEN - De vrouwen van BC Vlissingen leden zater dag tegen koploper Filtech Five een ruime nederlaag (91-46). De mannen van Vlissingen verloren in de laatste seconden van East wood Tigers (65-62). De jon gensjunioren van Vlissingen dolven het onderspit tegen WSC (69-61). De vrouwen van BV Souburg behielden him onge slagen status in de derde divisie door te winnen van Eastwood Tigers (66-45). Filtech Five - BC Vlissingen 91- 46: Vlissingen ging met een mi me achterstand (47-17) de rust in. In de tweede helft ging Fil tech Five over op een zone-ver dediging. Nadji Blinding en In ge Vandewynckel moesten met vijf fouten uit het veld en Vlis singen had geen wissles meer. Filtech Five paste de verdedi ging daarop aan, waardoor de Brabantse ploeg verder uitliep. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 18, Nicotine Croste 10, Inge Vandewynckel 7, Femke ten Haken 4, Quintana Pattinama 3, Nadji Blinding 2, Ietje Boerma 2. Eastwood Tigers - BC Vlissin gen 65-62: Na zeven minuten in de tweede helft stond Vlissingen achttien punten voor (43-25) en leek op de overwinning af te ste venen. Maar Eastwood kwam terug en in de veertiende minuut was de stand weer gelijk: 51-51. In de resterende tijd was het ver schil telkens maar twee punten. In de laatste seconden van het duel kreeg een speler van East wood de bal, dribbelde naar de middellijn en schoot op de bas ket. Het wanhoopsschot viel in de ring en Vlissingen keerde zonder punten huiswaarts. BV Souburg - Eastwood Tigers 66-45: De vrouwen van BV Sou burg kwamen goed uit de start blokken. Door een hoog tempo kon de opponent uit Oosterhout de schoten niet afstoppen. Aan Souburgse kant werd goed ver dedigd, waardoor Souburg bij rust met 37-19 leidde. Na de rust begon coach Hans van de Linde met zijn langste vijf speelsters, Een speelster van BV Souburg (links) waagt een doelpoging in het duel met Eastwoord Tigers. foto Ruben Oreel waardoor Eastwood moeite had door de Souburgse verdediging heen te komen. Toch scoorde de ploeg meer, maar Souburg kwam niet in gevaar. Volharding - Flash 37-40: De vrouwen van Volharding ston den een groot deel van de wed strijd op voorsprong tegen kop loper Flash. De eerste helft werd" gecontroleerd door de Goese da mes en dat resulteerde in een 25- 16-voorsprong bij rust. In de tweede helft kwam Flash in de wedstrijd en zette een inhaalra ce in. Volharding kon uiteinde lijk niet meer aan een kleine ne derlaag ontsnappen. WSC 2 - Marathon 54-32: De Waalwijkse thuisploeg stond bij rust op een 27-20-voorsprong. In de tweede helft nam het Zeeuwse team te snel het schot in plaats van de juiste kansen af te wachten. Door fast-breaks kon WSC uitlopen naar een rui me overwinning. Nuva Den Helder - BC Vlissin gen 74-30: In Den Helder leden de Vlissingse meisjesjunioren een mime nederlaag tegen kop loper Nuva. Qua veldspel kon BC Vlissingen zich dankzij Tir- za Pentury goed staande hou den. Het grote verschil werd echter veroorzaakt door het veel hogere schotpercentage van Den Helder. Vooral vanaf de driepuntslijn wisten de Noord- Hollandse meisjes veel kansen te benutten. Bij Vlissingen werd Marjolein van Bosse topscorer met negen punten. WSC - BC Vlissingen 37-40: In Waalwijk bleven de jongensju nioren van BC Vlissingen de he le wedstrijd in de race dankzij onder meer 22 punten van Er- win Hilbert. In de achttiende minuut van de tweede helft werd Hilbert echter met een dis kwalificerende fout het veld uitgestuurd en de nederlaag kon niet meer worden afgewend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 15