PSV koestert gelijkspel in Arena I I I I I I Scorebord op tilt tijdens recordrace van Engelsen V olleybalbroeken volgens jury iets aan ruime kant Boussatta vervangt niet fitte Bergkamp Raas en De Rooy eisen duidelijkheid 13 14 20 ijax kan numerieke meerderheid niet uitbuiten in amusant foutenfestival Protest van Fiorentina afgewezen maandag 16 november 1998 Bevrijdende zege mannen Morres Dubbelslag voor Ockenburgh Real Madrid blameert zich Brigt Rykkje verrast in Hamar Volleyballers liggen op koers Boogerd heeft oog voor het volk Van Laarhoven ziet droom uitkomen /an onze sportredactie (MSTERDAM - Ajax is er niet n geslaagd tien PSV'ers te ver laan. Na de rode kaart voor loelman Waterreus in de 77e ninuut stonden de Eindhove- laren met de rug tegen de muur. Haar de ploeg die twee keer een oorsprong uit handen gaf, oonde veerkracht. En koester- Ie het gelijke spel (2-2) als een overwinning. begrijpelijk, aangezien reserve- teeper Patrick Lodewijks de aatste minuten groggy vol- t naakte. Hij was in het veld ge- comen nadat Ronald Waterreus rood had gekregen. Dani raakte jodewijks vlak voor tijd hard aan het hoofd, hetgeen de doel- Bobby Robson woedend op Dani AMSTERDAM - Met het resul taat (2-2) toonde Bobby Robson zich na afloop van de topper te gen Ajax dik tevreden. Maar de coach van PSV was woedend over de schop van Ajacied Dani tegen het hoofd doelman Lode wijks, die de uit het veld ge stuurde Waterreus verving. Zondagavond bleek uit onder zoek dat de keeper een hersen schudding had opgelopen. „Er zijn echter geen verdere afwij kingen geconstateerd", zei een woordvoerder van PSV. Lode wijks blijft zondagnacht ter ob servatie in het ziekenhuis. Ze ker is dat hij enkele weken uit de roulatie is. „Maar hij mag blij zijn dat hij nog leeft", overdreef Robson enigszins. „Hij kreeg zo'n harde trap tegen z'n hoofd, hij bloed in de ogen had. Ik ben me doodgeschrokken, zo iets heb ik nog nooit gezien. Ui lenberg had rood moeten geven aan Dani." ANP man op een bloedende wond kwam te staan. Lodewijks her vatte het duel, maar zag er aller minst fris uit. Meteen na het laatste fluitsignaal viel hij neer en verliet per brancard het veld. Ajax - PSV was bepaald geen goede wedstrijd, maar wel aan trekkelijk van de eerste tot en met de laatste minuut. Beide ploegen steken niet in grootse vorm. Het elftal van coach Rob son vertoonde in de Arena niet temin tekenen van herstel. De Eindhovense formatie was in de eerste helft beter dan de landskampioen. Beter gezegd, het was de minst slechte ploeg. PSV speelde veel agressiever, gretiger en de spelers wisten el kaar makkelijk te vinden. Maar na de rust speelde de ploeg weer het vertrouwde countervoetbal. Nonchalant Bij Ajax ging veel fout. De spe lers leden veel balverlies, het positiespel was niet goed en de ajacieden maakten niet de in druk voor elke bal te willen vechten. Ajax speelde ook erg nonchalant. De tweede goal van PSV (31e minuut), was daarvan een voorbeeld. Witschge ver speelde heel knullig de bal aan Van NistelrooijOliseh stond er bij en keek ernaar, Frank de Boer ging vervolgens de fout in, waarna Nilis simpel kon scoren. Bij Ajax was de verdediging de achilleshiel. Blind mist wed strijdritme. Hij maakte foutjes die hij anders nooit zou maken. De jonge Splinter moest door schuiven naar het middenveld om PSV's vormgever Khokhlov het opbouwen onmogelijk te maken. Maar de Rus overliep Splinter. Vooral aan de zijkanten kreeg PSV veel ruimte. Al na acht mi nuten maakte Iwan daar ge bruik van. De Pool troefde de lakse Witschge af en schoot de bal langs Van der Sar, 0-1. PSV kreeg daarna niet veel kansen meer, alleen Van Nistelrooij was nog een keer dicht bij een goal. Kort na de hervatting kreeg de kersverse international een ge weldige kans. Maar hij faalde oog in oog met Van der Sar. Ajax' aanvallers waren zeker Ajax-invaller Brutil Hosc wordt onderuit gehaald door Ronald Waterrreus. De keeper van PSV kreeg hiervoorderodekaart. foto Hans van Weel/GPD V..-' Weer drugsvangst in dopinglab Italië ROME - In een afgedankte koel kast van het dopinglaboratori- um Acqua Cetosa van Rome is een grote hoeveelheid drugs, waaronder cocaïne en morfine, gevonden. De Italiaanse sportkrant Gaz- zetta dello Sport meldde zater- dat de vondst werd gedaan tijdens een inventarisatie door directeur Broté en secretaris generaal Maffei. De twee topmensen van het la boratorium, dat onder de ver antwoordelijkheid valt van het Italiaans olympisch comité, hebben de zaak doorgespeeld naar justitie die een onderzoek doet naar het dopinggebruik in Italiaanse sport. Het Ro meinse lab is door het IOC drie maanden gesloten nadat onregelmatigheden werden vastgesteld: vergissingen, nala tigheid en verdwijning van uri- nestalen voor de contra-exper tises. AFP GENEVE - De commissie van beroep van de Uefa heeft het protest van de Italiaanse voetbalclub Fiorentina tegen haar dis kwalificatie in de Uefa- beker afgewezen. De tuchtcommissie verbande eerder de Italiaanse club' naar aanleiding van een vuurwerkincident. In de rust van de wedstrijd tegen de Zwitserse club Grasshoppers raakte de vierde official gewond aan hals en knie, nadat vlak bij hem een vuur- werkbom was ontploft. De 24-jarige vermoedelij ke dader is later in die week aangehouden. Op het moment dat de bom afging, stond Fiorentina er uitstekend voor. De eer ste wedstrijd hadden de Italianen met 2-0 gewon nen, en bij rust in de re turn stond het 2-1 voor Fiorentina. De Italianen gingen een week geleden in beroep tegen de straf van de tuchtcommissie, maar de beroepscommissie velde hetzelfde oordeel. Daar door treedt Grasshoppers in de derde ronde aan te gen Bordeaux, dat in de tweede ronde won van Vi tesse. AFP van onze sportredactie HUDDERSFIELD - Het was een rugbywedstrijd maar het duel kreeg een cricketuitslag. Engeland verpletterde zater dag Nederland (met Arno Seij- bel uit Nieuw- en Sint Joos- land in de gelederen), in een kwalificatiewedstrijd voor het WK, met 110-0. Het scorebord in Huddersfield sloeg na het honderdste punt op tilt. Engeland brak alle records in de wedstrijd. Het scoorde zes tien tries, zes meer dan het re cord. Payl Grayson miste één conversie en schoot er 15 raak. Zeven meer dan het record van Simon Hodgkinson. De Engel se ploeg passeerde inhaar 110- jarige bestaan voor de eerste keer de grens van 100 punten. De grootste zege die Engeland ooit behaalde was 60-7 tegen Japan in 1987. Voor Nederland was Rogier van de Walle in de tweede helft dichtbij een try. Voor rust mis te Garrone Everts een vrije schop. Nederland is ingedeeld in groep 2 met Engeland en Italië. Woensdag staat de wed strijd tegen Italië op de rol. Ita lië is achtste in de wereld. Ne derland staat 22e op de ranking. Insiders vrezen op nieuw het ergste voor Oranje. Gehakt De kennismaking met het top- rugbv van de wereld kon voor de Nederlandse amateurs niet onaangenamer zijn. Engeland maakte gehakt van Oranje zonder voluit te gaan in de scrum uit vrees de tegenstan ders te blesseren. „Laten we het record pakken", wenste de Engelse coach Clive Woodward in de rust. Dat lukte met vijftig punten. De uitblin kers bij Engeland waren naast conversiespecialist Grayson, Back en Gussiot die vier tries achter hun naam schreven. Dit trio zorgde voor zeventig van de 110 punten. De vernedering voor Neder land kreeg gestalte toen Engel se spelers warmingup-oefe ningen gingen doen terwijl de wedstrijd aan de gang was. Het verschil was ook te groot, De meeste Engelsen trainen drie keer per dag, de Nederlanders hooguit drie keer per week. Uiterst kritisch waren de En gelse zondagskranten, die met koppen als 'Engeland laat zich Hollandse traktatie lekker smaken' en 'Mismatch van de eeuw' flink uitpakten. En Clive Woodward, de winnende bondscoach van Engeland, loofde weliswaar het moedige spel van de Nederlanders, maar plaatste kanttekeningen bij de huidige opzet van de WK-k walif icatiecy clus Hooker Arno Seijbel uit Nieuw- en Sint Joosland kon weinig uit richten op het ultra moderne sportcomplex in Huddersfield. Vooral in de scrum kreeg hij het als hooker (degene die de bal met zijn benen naar zijnploeg- genoten moet manoeuvreren) behoorlijk voor zijn ldezen. Keer op keer werd Seijbel met zijn ploeggenoten vele meters achteruit gedrukt. Bij de line- outs had hij meer succes. Hij wiei'p de bal vijf keer in, zijn teamgenoten konden er drie keer mee vandoor. RTR/GPD De scheidsrechter heeft afge floten, het Engelse machtsver toon is voorbij. Arno Seijbel (links) wordt getroost door een teamgenoot. foto ANP De Engelse vechtmachine schoffelt een arme Nederlandse rugbyer onder de groene zoden. foto John Giles/ANP voor de rust machteloos. Benni speelde het zwakst en maakte in de tweede helft plaats voor de negentienjarige Brutil Hose, die vorig seizoen topscorer was van de Al met 39 treffers. Hose is volgens Westerhof, hoofd oplei dingen bij Ajax, het grootste ta lent dat de club sinds jaren heeft gehad. Maar tegen PSV kon hij zijn faam niet waarmaken. Ronald de Boer (hij schoot voor open doel huizenhoog over), Dani (kopbal) en Hoekstra (twee schoten van dichtbijhiel pen nogal wat kansen om zeep, ofschoon de defensie van PSV degelijk speelde. In de 26e mi nuut echter snelde Wamberto linksback Oyen voorbij en te kende de gelijkmaker aan. Ajax kwam na ruim een uur spe len op gelijke hoogte. Frank de Boer kopte de bal hard in na een hoekschop van zijn broer Ro nald. Vanaf dat moment kreeg Ajax grip op de wedstrijd. PSV stond voortdurend met de rug tegen de muur. En vanaf de 77e minuut kon PSV weinig an ders dan proberen een gelijkspel uit het vuur te slepen. Waterreus haalde Hose buiten de zestien meter onderuit, waarna hij een rode kaart kreeg. Robson, die eerder al verdediger Lucius had ingebracht, wisselde vervolgens Nilis voor Lodewijks. Ajax - PSV 2-2 (1-2). 8. 0-1 Iwan, 26. Wamberto 1-1, 31. Nilis 1-2, 62. Frank de Boer 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Rode kaart: 77. Water reus (PSV). Gele kaart: Dani (Ajax), Nikiforov (PSV). Aantal toeschou wers: 49.500. Ajax: Van der Sar; Oliseh, Blind, Splinter (57. Sier) en Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani en Witschge; Wamberto, Benni (46. Hosé) en Hoekstra (88. Kinkladze). PSV: Waterreus; Van der Weerden (82. Xavier), Dirlcx, Nikiforov en Oyen; Iwan, Van der Doelen, Khokhlov (69. Lucius) en Fuclis; Ni lis (78. Lodewijks) en Van Nistel rooij. ANP van onze sportredactie ZEIST - Dennis Bergkamp laat wegens een rug- en enkelblessu re de vriendschappelijke inter land van komende woensdag tussen Duitsland en Nederland aan zich voorbij gaan. Dries Boussatta (AZ) is door bonds coach Frank Rijkaard opgeroe pen als zijn vervanger. Bergkamp meldde zich zater dag af. Een dag later kwamen bedankjes van Aron Winter en Edgar Davids. Winter, de mid denvelder van Inter, kampt met een achillespeesblessure die hij opliep in het competitieduel met Sampdoria. Rijkaard koos Jean-Paul van Gastel als ver vanger. Davids, die uitkomt voor Juventus, ondervindt te veel hinder van een liesblessure. Rijkaard verving hem voor Gio vanni van Bronckhorst. „Dit is het mooiste dat je kan overkomen. Ik heb er geen woorden voor", sprak Boussatta zaterdag na de 2-1 nederlaag van zijn club bij MVV. In Maas tricht zat toevallig net de Ma rokkaanse bondscoach om hem te bekijken. „Maar nu is de keu ze niet moeilijk. Mijn voorkeur gaat natuurlijk uit naar Oran je." Dries Boussatta is naast Ruud van Nistelrooij de tweede debu tant in de Oranje-selectie. De 25-jaxige middenvelder/aanvaller is be zig aan z'n eerste seizoen bij AZ. Daarvóór kwam de geboren Amsterdammer diie jaar uit voor FC Utrecht. Boussatta wist dat hij door de bondscoach werd gevolgd. „Te gen Ajax bijvoorbeeld. Maar toen speelde ik zo verschrikke lijk slecht dat ik nergens meer op durfde te hopen. Van Hane- gem bleef maar op me inpx'aten, bleef me vertrouwen geven." De aanvaller leefde op onder de de aparte benadering van de trainer. Zijn vertrek bij FC Utrecht leek het eindpunt. ..Dit is een overwinning op mezelf. Ik heb een moeilijke periode bij Utrecht gehad, maar nu is alles achter de rug en wil ik alleen maar naar de toekomst kijken. Het is inderdaad ongelooflijk snel gegaan. De spelersgroep en de technische staf hebben me fantastisch goed opgevangen. Maar de meeste lof gaat voor mij naar Willem van Hanegem. Het is een px-achtig fijne kerel en zijn aanpak past precies bij mijn persoon." Van Hanegem sprak zaterdag middag met Rijkaard. „Maar ik heb die jongen bewust niet me teen ingelicht. Het is beter om dat na de wedstrijd te doen. Hij past in de visie van de bonds coach. Die wedstrijd tegen Ajax was misschien niet zo goed, maar die andere elf wel. Daar om vei'dient hij een kans. Het is absoluut de vex'dienste van hemzelf. Als je geen kwaliteit hebt, word je simpelweg niet voor Oranje geselecteerd en dat staat los van een technische staf of een spelersgroep.ANP Dries Boussatta door Sven Remijnsen KAMPERLAND - De Rabo- bank-wielerploeg wil duide lijkheid van de Franse justitie over het vervoer van medicijnen door Frankrijk. „Wij willen we ten hoe en welke medicamenten mogen worden vervoerd", zei manager Jan Raas zaterdag tij dens de wielerdag in Kamper land. „Anders weten we niet waar we aan toe zijn." De px'ofploegleiders hebben vo rige week gezamenlijk een ver zoek ingediend bij de Franse justitie om uitsluitsel te geven over de manier waarop met het vexwoer van medicijnen moet wox'den omgegaan. „Wij wach ten het antwoord af", zei Raas. „Want als je al niet met aspirine door Frankrijk mag i'ijden, wat mag er dan wel?" Volgens Raas is het wegpro gramma voor het nieuwe wie- Ierseizoen niet beïnvloed door de angst voor de Franse justitie. Raas: „Wij zijn niet van plan om Frankrijk te mijden. We rijden een compleet programma, dat niet anders is dan in andere ja ren." Profploegleider Theo de Rooy hield evenwel een slag om de arm. „In principe doen we vol gend jaar mee aan de Tour de France, maar er zullen nog heel wat vragen moeten worden be antwoord. Wat Cees Priem mo menteel meemaakt, kan ons al lemaal ovei'komen. Er is in Frankrijk een politiek spel aan de gang dat over onze hoofden wordt uitgevochten. Maar ik hoop dat wij volgend jaar op een normale manier naar Franki'ijk kunnen gaan." zie ook pagina 20 van onze sportredactie SEND AI - De Nederlandse vol- leybalplocg hangt een boete van 5000 dollar boven het hoofd. De volleyballers hebben inmiddels een waarschuwing aan hun broek hangen, omdat de speel- tenues mogelijk niet aan de nieuwe richtlijnen van de we- reldvolleybalbond (FIVB) vol doen. Volgens teammanager Gerard Verhalle wordt er in de tweede ronde door de FIVB be sloten of de geldboete ook daad werkelijk wordt opgelegd. De commotie over de dresscode is na het afsluiten van hekvrou- wentoernooi nog lang niet voor bij Ook bij de mannen speurt cle FIVB naar slonzige outfits, die in de ogen van de controlecom missie niet kunnen worden ge associeerd met de nieuwe tover- wooi'den 'speed' en 'power' in het volleybal. Nederland gaat op het veld keurig gekleed. Bij een briefing, voorafgaande aan het toernooi, werd zelfs het shirt van Bas van de Goor nog als het goede voorbeeld gepresenteerd. Maar de broeken van Nederland zijn wat aan de ruime kant. Mis schien dat dit een doorn in het oog is van de Canadese jury president Mark Tennant in Sen- dai, de man die de waarschu wing gaf. Hij voegde er aan toe dat de Hollandex-s niet raar moesten opkijken als er ook nog een boete zou volgen „Als ze bij ons die strakke broekjes moeten aantrekken, waarin je alles kan zien, dan stoppen er zes spelei's acuut met volleybal", dreigde bondscoach Toon Gerbrands met een glimlach. Te gek voor woorden, meende de Haarlemmer wel in alle ernst. „Ik steek er liever niet te veel energie in", bromde hij. „Die rotzooi om het volleybal heen krijgt al veel te veel aandacht. Ik ben in Nederland door vier tele visiestations gebeld die er aan dacht aan willen besteden, ter wijl ze niet geïnteresseerd zijn in beelden van wedstrijden. Daar werk ik dus niet aan mee." Als 'die onzin' nog lang aan houdt, dan is Gerbrands best; bereid om de zaak op de spits te drijven. „In het reglement staat alleen dat een coach een jasje met een stropdas hoeft te dra gen. Dan koop ik een Schotse kilt en trek ik die er onder aan." GPD zie ook pagina 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 13