Megabios wordt publiekstrekker FAMILIE BERICHTEN Dauwtrappen voor uitzending Vroege Vogels vanuit Saeftinge Plaats uw familieberichten in de PZC Opening CineCity luidt in Vlissingen nieuw filmtijdperk in zeeland Hoge scores bij drum- er majoretten wedstrijden Fietslichtactie op Tholen Nekletsel na val vraagt van u even wat aandacht! Aan alle bewoners van ARNEMUIDEN, KLEVERSKERKE EN VEERE Sterven doe je niet ineens, maar af en toe 'n beetje en alle beetjes die je stierf, 't is vreemd, maar die vergeet je, het is je dikwijls zelf ontgaan, je zegt ik ben wat moe, maar op 'n keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Toon Hermans Heden overleed onze lieve moeder, oma en oma oma JANNETJE KRUIDHOF weduwe van Ir. J. G. Snip Helmond, 11 mei 1905 Middelburg, 14 november 1998 Geldrop: Gerrit en Eveline Geldrop: Aafje Maasland: Engbert en Iet Kleinkinderen en achterkleinkinderen 4334 CJ Middelburg Park de Griffioen 4 Correspondentieadres: Poorterstraat 31, 5663 CG Geldrop. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 18 no vember a.s. om 13.00 uur, in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te ontmoeten. "Want Gij, o Here, zijt mijn toevlucht. Ps. 91:9a Omringd door allen die haar dierbaar waren is in haar eigen vertrouwde omgeving overleden onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ELISABETH NEELTJE DE REGT-LAMAIN weduwe van Eduard Cornelis de Regt in de ouderdom van 98 jaar. J. I. de Regt N. W. de Regt-de Bruine Eddij en Maria Marije, Michiel, Mattijs Pim en Annelies Corinna, Matthijs R. A. de Regt i E. F. de Regt-Verhage Renate en Kazimier Christina, Dominique, Yasmine Angelique en René Marijn Vlissingen, 14 november 1998. "Scheldehof" Correspondentieadres: Goeman Borgesiusstraat 15, 4384 JL Vlissingen. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 18 november om 12.45 uur in het rouwcentrum Over- toom-Groeri, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissin gen. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissin gen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum. Heden overleed onze geliefde tante, mevrouw E. N. DE REGT-LAMAIN Namens alle neven en nichten ook uit Canada en Amerika J. M. Lamain Sophiastraat 5, 4493 BX Kamperland. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De overgang van de Vlissingse bioscoop Alhambra naar CineCity is te vergelijken met het zit ten in een stoel of in een comfortabele zetel. Benauwdheid tegenover een weldadige ruimte, gedateerde tegen over gewaagde vormgeving, maar toch ook charme tegenover degelijk heid. „Die degelijkheid, zakelijkheid is bedoeld om het product film alle aandacht te geven. Daar hoort bij dat kwaliteit van beeld en geluid met sprongen vooruit zijn gegaan. De hele omgeving in de nieuwe cinema ademt naar film, zodra je binnenstapt. Dit is een cinema waarop ik trots kan zijn", zegt Ad Weststrate van CineCity. Vanaf zaterdag gaan de zeven zalen met een capaciteit van 1250 zetels open voor publiek. In de grote zaal is plaats voor 345 mensen, twee zalen kunnen 225 kijkers hei-bergen en er zijn op de eerste verdieping vier klei nere zalen met elk 115 plaatsen. In de grootste zaal hangt een doek van zestien meter breed. De rijen lopen sterk op, omdat Kinepolis, de Belgi sche partner van Weststrate, ervan uitgaat dat iedereen een goed beeld moet hebben. „Muziekboxen hangen aan de wand en achter het filmdoek. Het klimaat is geregeld. Mensen die hier naar toegaan, moeten zich lekker voelen", vult Weststrate aan. Enthousiast Zonder pijn sluit hij binnenkort defi nitief de deuren van Alhambra. „Die bioscoop heeft zijn beste tijd gehad. Het Alhambra is te klein entebenepen geworden. We konden door ruimtege brek niet draaien wat we wilden. Van uit nostalgisch oogpunt kunnen we wel vast blijven houden aan het Al hambra en zijn vier zalen en vijfhon derd stoelen, maar daarmee bereik je nooit een grotere groep kijkers die en thousiast wordt voor film. Ik vind het frustrerender als ik zie hoeveel er mo gelijk is in de wereld van film en hoe weinig we daarmee in Nederland doen. In het buitenland leeft film veel meer dan in Nederland." Want het filmbezoek in Nederland is laag. Hij rekent voor dat er vorig jaar twintig" miljoen bioscoopbezoeken in het land werden genoteerd. Een per soon gaat ongeveer 1,2 keer per jaar naar de film. „In België ligt dat op 2,3 per persoon per jaar. Daar heb je meer van dit soort bioscopen, met de Metro polis van Antwerpen als de grote broer van de CineCity." Doorredenerend verwacht Weststrate ook dat de CineCity rendabel te ma ken is. Hij gaat uit van jaarlijks 200.000 bezoekers. „In een straal van twintig minuten rijden met de auto wonen 238.000 Zeeuwen. Als we het landelijk gemiddeld daarop loslaten zitten we op 250.000 bezoekers. Wij hebben genoeg aan 200.000. Het Al hambra heeft dit jaar met die geringe re capaciteit zo'n 135.000 bezoekers ontvangen. Ik heb er dus alle vertrou wen in dat CineCity slaagt." Voor de naam CineCity is gekozen om dat daarmee de nieuwe filmgeneratie een gezicht krijgt. „Het Alhambra heeft in 88 jaar een goede naam opge bouwd. We hebben lang gedacht om die naam over te nemen, maar toch uiteindelijk voor CineCity gekozen. We slaan met deze cinema een nieuw tijdperk in. Daar hoort ook een andere naam bij." De nieuwe formule zal ertoe bij dragen dat het bezoekersaantal omhooggaat, voorspelt hij. In de grotere zalen wor den cle meer commerciële films ge draaid, in de kleinere kunnen die films nog even nadraaien. „Daarnaast kun nen we ook meer soorten films aanbie den. Ik noem La vita bella. die draait binnenkort. Zo'n film zouden we hier nooit naar toe hebben kunnen halen in de oude situatie. De commerciële films, de publiekspakkers maken het als het ware mogelijk om films voor kleiner publiek te tonen, die minder opbrengen." Maar aan de echte cultfilms komt hij niet. „Die pareltjes zijn heel waarde vol voor Cinema Schuttershof in Mid delburg en 't Beest in Goes. Zo bijten we elkaar niet, maar vullen we elkaar aan. Zij vertonen de literatuur in de filmkunst, ik geef de paperbacks uit." Opening Vrijdag wordt de opening van CineCi ty met jong en oud gevierd. De com missaris van de koningin, W. T. van Gelder, en de gouverneur van Oost- Vlaanderen, H. Balthazar, tekenen rond 20.00 uur voor de officiële ope ning. 's Middags krijgen duizend uit verkoren kinderen van verschillende basisscholen de film Abeltje, naar een verhaal van Annie M.G. Schmidt, te zien en de hoofdrolspelers van Abeltje wandelen vrij rond. 's Middags wor den er verrassingsfilms vertoond waarvoor enkele Zeeuwse radiosta tions dezer dagen de verloting rege len. 's Avonds zullen er voorfilms ver toond worden voor genodigden, die volgens Weststrate verrast zullen worden. Op de opening van het restaurant moet nog even gewacht worden. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in ARNEMUIDEN, KLEVERSKERKE Oils onaemoua EN VEERE aan het waterleidingnet op dinsdag 17 t/m vrijdag 20 november 1998. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid Schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- fyëirAX sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat PFhT bedrijven, instellingen of personen met vooraf individueel zijn gewaarschuwd, li Na drie, voor hem heel zware, maanden is na een werkzaam leven van ons heengegaan onze onverge telijke allerliefste vader, groot- en overgrootvader JANIS CORNELIS WIRTZ weduwnaar van Martina Bos 25-12-1908 t 13-11-1998 Groot is de leegte die je achterlaat. Mooi zijn de herinneringen die blijven. Sanni en Nico Marcel en Andrea Collin, Sven Sandro en Astrid Coletta en Eddy Rinaldo 4421 GE Kapelle, 13 november 1998 Spaarlingstraat 34 Correspondentieadres: Biezelingsestraat 15,4421 BL Kapelle. Voor familie en belangstellenden zal er een korte overdenking gehouden worden op dinsdag 17 no vember om 12.15 uur in de aula waarbij tevens ge legenheid is voor afscheidnemen. Aansluitend zal vanuit de aula op de algemene be graafplaats te Kapelle om 13.00 uur de begrafenis plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in het bovengenoemd gebouw. maandag 16 november 1998 door Hans Hollestelle HEINKENSZAND - De afde ling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekverenigingen heeft zater dag in De Stenge in Heinkens- zand de jaarlijkse mars-, drum- en majorettenwedstrijden ge houden. Tweeëntwintig groe pen uit heel Nederland maten zich aan elkaar. De deelnemers leverden goed werk. Het merendeel van de groepen behaalde een eerste prijs. Vier groepen kregen zelfs een wimpel van de jury. Het eve nement werd besloten met een def ilee van alle korpsen. Uitslagen: Eredivisie: Sectie A-majoretten: Libertatis Pri- mitiae, Brielle, 86.33 pt, le pr. met wimpel; The Striene Stars, Steen bergen, 86.05 pt, le pi", met wimpel, sectie A-a mars/mars: Excelsior. Woerden, 90.25 pt, lepr. met jury on derscheiding en wimpel, sectie F mars/stilstaand: Eendracht maakt macht, Leersum, 85.13pt, lepr. met wimpel. Eerste divisie. sectie A-majoretten: Sempre Cres cendo, Hellevoetsluis, 78.43, 2e pr; Wilhelmina, Sleeuwijk, 83.20 pt, le pr. sectie D mars/stilstaand: City guards of Alkmaar, Alkmaar, 80 50 THOLEN - De Verkeersouders van Tholen-stad houden zater dag 21 en maandag 23 novem ber een fietsverlichtingsactie. Ze beginnen een reparatie-actie op het schoolplein aan de J. van Bloisstraat. Vrijwilligers repa reren zaterdag tussen negen en twaalf uur 's ochtends fietsver lichting, waarbij alleen eventu ele materiaalkosten in rekening worden gebracht. Maandag wordt de actie ver volgd met een controle op alle scholen tussen acht uur en half negen 's ochtends. Wethouder K. A Heijboer staat om acht uur bij CNS de Regenboog klaar om aan de eerste leerlingen met licht een lootje uit te reiken. Ook de Eben-Haëzerschool en Ter Tolne worden aangedaan. Om half negen'trekt de wethouder op Montessorischool De Kraal twee winnende nummers. De gelukkigen krijgen een fiets computer cadeau. Op de overige scholen worden de winnende lootjes door verkeersouders ge trokken. pt, le pr.; Fortissimo, Den Ha< 77.13,2e pr. Tweede divisie. sectie A-majoretten B peloton: bertatis Primitiae, Brielle, 83.53 le pr. sectie A-majoretten: Juliai Uitwijk,82.38, lepr;OnsGenoegi Rockanje, 78.88 pt, 2e pr. sectie A mars/mars: Nut en uitspannir Zonnemaire, 74.50, 2e pr.; Kunst eer, Zierikzee, 82.50 pt, le pr. Derde divisie, sectie A-majoretten B peloton, U spanning door inspanning, Roze burg, 80 pt, le pr.; Sempre Cresce do, Hellevoetsluis, 82.20 pt, le sectie A-majoretten: De Juweeltj. Geertruidenberg. 81.95, lepr.; Do oefening sterk, Dussen, 88.53 pt, pr. met promotie. Jeugd divisie, sectie A-majoretten C-peloton: I bertatis Primitiae, Brielle, 82.53 le pr.; B-peloton: Juliana, Uitwij 75.15, 2e pr.; De Juweeltjes, Gec truidenberg, 83.80 pt, le pr; Ons G noegen, Rockanje, 78.28, 2e pr. majoretten: Door oefening ster Dussen, 85.80 pt, le pr. MIDDELBURG - Op het Vli: singsbolwerk in Middelhui vond in de nacht van zaterdi op zondag, rond kwart over eei een eenzijdig fietsongev, plaats. Een 28-jarige Middé burgse werd onwel en viel. Ms vermoedelijk nekletsel werd z overgebracht naar het ziekei huis Walcheren in Vlissingen. MIDDELBURG Taizé-dienst - In de Nieuw] Kerk in Middelburg wordt zi terdag 28 november een taizs dienst gehouden. Om 19.30 ui begint het inzingen, de diei duurt van 20 tot 21 uur. Na dienst kan deelgenomen wor den aan een gespreksgroej Thema is, met het oog op de ad ventstijcl: Wie vernachten wij: Omgaan met gestorvenen - D Spirituele Sociëteit Zeelan houdt donderdag 19 novembe een thema-avond over omgaai met gestorvenen. Ds. Han Stolp, bekend als radio- en tv pastor van de IKON, staat onde andere stil bij de vraag hoe men sen moeten omgaan met de on verwerkte gevoelens die d gestorvenen hebben achterge laten. De avond wordt afgeslo ten met een viering waarin d geliefde gestorvenen wordei bedankt. De avond in wijkcen trum Het Zuiderbaken in Mid delburg (Rentmeesterlaan) be gint om 19.30 uur. foto's Ruben O reel Opdat u niet struikelt over ons werk. door Sheila van Doorsselaer EMMADORP - Luisteraars die het populaire radioprogramma Vroege Vogels van presentator Ivo de Wijs een keertje live wil den meemaken, moesten zon dagochtend behoorlijk vroeguit de veren. Iedereen werd stipt om 7.30 uur verwacht. De program mamakers hadden deze keer hun tenten opgeslagen in café Het Verdronken Land in Emma- dorp, voor een speciale uitzen ding over Het verdronken Land van Saeftinge. Te gast in het programma waren C. Kostense. voorzitter van de «lichting Het Zeeuwse Land- Jschap, T. Kramer, lid van de Na- Jtuur Wetenschappelijke Ad viescommissie en commissaris Jvan de koningin W. van Gelder. JSommige toehoorders kwamen •wat later, omdat zij door de och tendnevel moeite hadden het kleine huiskamercafeetje, ver stopt onder aan de dijk, te vin den. Hoewel het publiek tijdens de uitzending nog binnendrup pelde, begon het programma precies op tijd. Alle stoelen in het café stonden rond de discus sietafel. er kon dan ook geen mens meer bij. Presentatoren Ivo de Wijs en Margreet Reijntjes stonden in directe verbinding met verslag gevers die samen met de drie gidsen van Saeftinge door de schorren en slikken van het Ver dronken Land ploegden. Ook werd er verslag gedaan vanuit het bezoekerscentrum even ver derop, waar de geschiedenis van het in het schor gevonden eeu wenoude lijk 'Jetje' werd ver teld. Knusse sfeer Behalve de bijzondere vegetatie van het brakwaterschor stond ook de uitdieping van de Wes- terschelde en de gevolgen daar van voor de natuur in Het Ver dronken Land op de agenda. Temidden van de vondsten uit Saeftinge, diverse heiligen beeldjes en oude affiches van al coholische dranken vond het gesprek plaats. De Wijs vond het één van de gezelligste plaatsen waar hij ooit een uitzending had gemaakt. De knusse sfeer werd nog versterkt door klanken van het Belgische trio I Solisti del Vento, dat met dwarsfluit, kla rinet en fagot het muzikale ge deelte van de uitzending voor zijn rekening nam. Ondertussen gingen schalen met broodjes, bolussen en koffie van hand tot hand. Kramer uitte zijn zorg over de natuurcompensatie die nodig is nu de Westerschelde voor de scheepvaart wordt uitgediept. Door het uitdiepen gaan grote gedeelten schor en slik verloren. Compensatie is mogelijk door ontpoldering. Het lijkt Kramer de enige juiste manier, maar de plaatselijke landbouwers den ken daar anders over. Kostense was vooral te gast om luisteraars te overwegen om lid te worden van Het Zeeuwse Landschap. Het telefoonnum mer van de stichting werd dan ook menigmaal de ether inge- schald. Van Gelder vertelde waarom hij zo'n groot liefheb ber is van de Saeftinge. Hij vier de zelfs zijn '25-jarig huwelijk temidden van de schorren en slikken. Grote afwezige tijdens de uit zending was de bekende colum nist, bioloog en poezenliefheb ber Midas Dekkers. De Wijs deed het voorkomen alsof Dek kers de weg kwijt was, maar in werkelijkheid was hij bezig met voorbereidingen voor zijn tele visieprogramma. Na de eindtu- ne van de uitzending werd ie dereen getrakteerd op een 'heksenborrel', de plaatselijke alcoholische lekkernij. Dat het 'geheime' ingrediënt zeealsem niet bij iedereen bekend was, en vooral bij de ploeg uit Hilver sum, bleek wel uit een opmer king van een techneut: „Zeg, dat groene spul, kan ik dat ook op eten?" Ad Weststrate: „Mensen die hier komen, moeten zich lekker voe len." De nieuwe bioscoop achter de boulevard is af. Vroege vogels rond de tafel in het Emmadorpse café, vlnr commissaris Van Gelder, presentatoren Reijn- -tjes en De Wijs en de natuurbeschermers C. Kostense en Th. Kramer. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10