Regen aan moties in Oostburg PZC De boomkikkers springen straks van 't Zwin naar de Braakman De Vries-Hommes wordt burgemeester van Middelharnis PvdA ziet in school Oostburg een puik verenigingsgebouw Bibliotheek verkast naar kerk VVD-er Geluk wil fonds waterschade zeeland Steun aan slachtoffers Mitch Parkeerproblematiek blijft politiek Hulst bezighouden Progressief Hulst blijft bij harde lijn, CDA is tot inkeer gekomen Schoennoppen HVV'ers bedreiging atletiekbaan vrijdag 13 november 1998 z20 door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het regende mo ties donderdagavond in de be- grotingsraad. Coalitiepartij PvdA kwam met maar liefst acht moties. Eén daarvan, een bijdrage aan de slachtoffers van orkaan Mitch, was snel beklon ken. De raadsleden waren zelfs bereid het voorgestelde bedrag van duizend gulden te verhogen tot een dubbeltje per inwoner, als de gift diezelfde avond nog telefonisch zou worden doorge geven aan de organisatie van de inzamelingsactie. Ook het voorstel van D66 om het eventuele overschot op de Wet Voorzieningen Gehandicapten volgend jaar terug te laten vloeien naar de bestemmingsre serve kreeg de instemming van de fracties. Daarmee werd tege lijkertijd tegemoet gekomen aan de bezwaren die eerder in de commissievergaderingen en door de werkgroep West- Zeeuws-Vlaanderen Gehandi captenbeleid waren geuit tegen de greep van negen ton uit de WVG-pot. Alle partijen liepen te hoop te gen het besluit van de minister van verkeer om de rijksweg N61 voorlopig niet aan te pakken. Zij ondersteunden hiermee het collegestandpunt dat vorige week aan het Bestuurlijk Over leg is meegedeeld. Duurzaam Veilig mocht wat D T betreft, voorlopig worden TERNEUZEN Woonmarkt - In de openbare bi bliotheek in Terneuzen wordt vrijdag 20 november een woon markt gehouden. Aan het eve nement werken de ING-bank, bouwbedrijf Simons, Reham Vastgoed en notariskantoor Everaert, Seijdlitz en Loof mee. Belangstellenden kunnen van 13 tot 20 uur in de bibliotheek terecht met allerhande vragen over wonen en huizen. opgeschort, totdat duidelijk heid is over de rondwegen Bres- kens en Schoondijke en de aan passing van de N61D T vond de reconstructie van de weg tus sen Oostburg enIJzendijke 'pu re geldverspilling' en 'levensge vaarlijk'.De partij stelde in een motie verder voor om het fiets pad langs de Zuidzandsestraat ter hoogte van de kruising Oude Kerkstraat door te trekken. Verkrotting De toename van verloederde en leegstaande winkelpanden en woonhuizen in Oostburg en IJ- zendijke was vooral de PvdA een doom in het oog. Het ver zoek aan het college om een ac tieplan op te stellen, om ver krotting van panden tegen te gaan, en de regeling voor wo ningverbetering te vereenvou digen, kon de instemming van de fracties krijgen. Moties van de PvdA over het behoud van een kwalitatief goed fiets-voet- veer en van het CDA over het ïn- stéllen van een onderzoek naar een kleinschalig windmolen park in de Hoofdplaatpolder, werden eveneens gedragen door de partijen. Fietspad Het fietspad Oostburg-Groede was onderwerp van discussie bij de behandeling van het investe ringsschema. D T vond dat dit er toch moet komen, ondanks het negatieve oordeel van wa terschap het Vrije van Sluis, die de kosten van 1,6 miljoen niet vindt opwegen tegen de verbe tering van de verkeersveilig heid. PvdA ging er al vanuit dat het waterschap het fietspad toch niet zou aanleggen, en stel de daarom voor dan maar een fietspad van Cadzand-dorp naar -bad aan te leggen. Hier voor kon het al gereserveerde bedrag van acht ton worden ge bruikt. De raad besloot daar over verder te praten in de com missie. door Marcel Modde MIDDELHARNIS De voorma lige Zeeuwse PvdA gedeputeer de G. de Vries-Hommes (51) wordt per 1 januari de nieuwe burgemeester van de gemeente Middelharnis. Zij volgt daar haar partijgenote J. G. Sleu- rink-Rabbinge op. die 1 septem ber gebruik maakte van de rege ling om vervroegd uit te treden. De Vries is sinds januari dit jaar waarnemend burgemeester van Schiermonnikoog. Sinds april 1993 stond ze aan het roer van de Friese gemeente Nijefurd. In Middelharnis werd de benoe ming van De Vries donderdag met gemengde gevoelens ont vangen. De SGP fractie van lo co-burgemeester G. Slootweg (tevens voorzitter van de ver trouwenscommissie) had in de profielschets nadrukkelijk la ten opnemen dat de opvolger van Sleurink een man moest zijn. Dat standpunt brachten ze in mei nog eens extra onder de aandacht van de Zuid-Holland se commissaris van de koningin J. Leemhuis. Slootweg wilde gisteren na het bekend worden van de benoeming niet zeggen of hij moeite heeft met het feit dat hij andermaal een vrouw naast zich krijgt als bestuurder. De vertrouwenscommissie had drie kandidaten voorgedragen aan de commissaris. Hoe hoog De Vries op dat lijstje stond, 'doet er niet toe', stelt Slootweg. De PvdA reageerde bij monde yan fractievoorzitter W. Hooij- man verheugd. „Ik ben er bui tengewoon tevreden over. Temeer omdat ik dit niet had verwacht. Niet dat het een vrouw zou worden, maar ook niet dat het iemand van de PvdA zou zijn. De WD is landelijk flink in opmars, dus ik had eer der gedacht dat het iemand uit die hoek zou zijn." De Vries is de derde burgemeester van PvclA- huize op rij in Middelharnis. Zij was van 1978 tot haar vertrek in 1993 naar Nijefurd lid van het Zeeuws provinciebestuur, waarvan de laatste negen jaar als gedeputeerde. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het Koningin Wïlhelmina Lyceum aan de Bre- destraat in Oostburg, dat na de nieuwbouw van het Zwincolle ge leeg komt te staan, moet een verenigingsgebouw worden. Dat vindt devPvdA-fractie in de gemeente Oostburg. De sociaal democraten zien hierin een op lossing voor het nijpende ruim tegebrek van veel verenigingen, het behoud van het beeldbepa lende gebouw en de parkeerpro blemen bij de voormalige Prins Willem Alexanderschool. In een motie stelde de PvdA donderdagavond tijdens de be- grotingsraad voor om het KWL- gebouw te reserveren voor de verenigingen in Oostburg. De- locatie van de Willem Alexan derschool, waar veel clubs nu nog zitten, kan dan bestemd worden voor woningbouw. Ook wilde de fractie snel duidelijk heid over de locatie van een (tij delijk) jeugdhonk. Wethouder R. Leentfaar vond het geen goed idee om deze motie nu al te on dersteunen. Hij zei wel toe bin nenkort een mini-symposium te beleggen over het gebouwenbe- leid. Daarin komt ook de situa tie in IJzendijke en - in later sta dium - het multifunctioneel centrum in Groede aan de orde. Leentfaar vond het verstand j- ger om het gebouwenbeleid in tegraal te bezien, in plaats voor elke club afzonderlijk geschikte huisvesting te zoeken. De jonge ren in Oostburg krijgen, zo liet hij de raad weten, nog voor het einde van het jaar duidelijkheid over welke plek hij voor een tij delijke jeugdsoos in gedachten heeft. De 25.000 gulden die de PvdA hiervoor wilde uittrek ken, zei hij niet nodig te hebben. Het college heeft een leegstaand schoolstraat op het oog. Hier voor is 'slechts' 9000 gulden no dig. Het Grote Gat bij Oostburg. foto Charles Strijd door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Fietsers, wandelaars en boeren zijn er ongetwijfeld niet van ge diend. Bar en boos is het met het weer ge steld. De gure wind maakt het er donder dag niet aangenamer op. Voor de natuur is de regen van de afgelopen weken echter een weldaad. De reservaten van het Zeeuwse Landschap liggen er in elk geval goed bij. De plassen staan vol water: vo gels hebben van de koude nog geen last. Een zwerm kieviten cirkelt boven De Blikken tussen Oostburg en Nieuwvliet. Dit natuurgebied voorbij Scherpbier is, afgezien van de unieke getij degebieden 't Zwin, Zwarte Polder, Paulinapolder en de Platen, één van de paradepaardjes van natuurbeheerder Het Zeeuwse Land schap in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het 'geaccidenteerde' grasland - met hoogte verschillen - werkt volgens beheerder Re- né Beijersbergen als een soepbord. Het water blijft er in staan, terwijl de omlig gende akkerlanden geen overlast onder vinden van de hoge waterstand. Dat is het resultaat van drastisch ingrijpen, een jaar of drie geleden, waarbij de waterloop door het gebied werd verlegd naar de noordzijde en de egalisatie ongedaan werd gemaakt. Het overtollige water op de landbouwgronden kwam voortaan in de nieuwe sloot terecht. De Blikken dient als voorbeeld voor de plannen van de natuurorganisatie met haar nieuwe gronden. Het Zeeuwse Land schap heeft onlangs van de provincie 1,3 miljoen gulden gekregen voor de aankoop van 75 hectare grond in West-Zeeuws- Vlaanderen van het Bureau Beheer Land bouwgronden. De grootste 'brok' daarvan is te vinden in de Sophiapolder, waar 45 hectare is verworven. De rest bevindt zich - 'puzzelstukjes', zoals Beijersbergen de lappen grond zelf noemt - in de Willem Leopoldpolder, Aardenburgse Haven, Grote Gat, Baarzandse kreek, Zwinpol der en Tienhonderdpolder. Ook heeft de natuurbeheerder een zeven hectare grote dijk, de Tragel, tussen Schoondijke en Oostburg, in bezit gekregen. Eldorado Op 1300 hectare die Het Zeeuwse Land schap in West-Zeeuws-Vlaanderen in be heer heeft, lijkt dit niet zoveel, maar als je bedenkt dat slechts driehonderd hectare daarvan polderlandreservaat is, dan komt er toch 25 procent bij, geeft Beijers bergen aan. Vooral met de Sophiapolder is hij blij. Door deze aankoop ontstaat een vrijwel afgerond gebied, waardoor hij bij wijze van spreken direct aan de slag kan om hier een eldorado voor weidevogels en boomkikkers, zoals de Blikken, te creë ren. De oude Zwingeulen worden hersteld en de waterleiding komt buitenom, in plaats van dwars door het gebied, te lo pen. Voor de rest van de verworven percelen geldt dat nog niet écht ingericht kan wor den, omdat Beijersbergen anders proble men krijgt met de buren. „Zet je er water op, dan worden ook de omliggende perce len natter. Graaf je af, dan wordt het juist droger. Daarom verhuren we de gronden in de tussentijd aan boeren, totdat we alle gronden in een polder in eigendom heb ben. Wil ik zolang niet wachten, dan zaai en we het gebied alvast in met graszaad en gebruiken we geen kunstmest of onkruid- bestrijding meer. Dan is er natuurlijk al een behoorlijke inspanning geleverd." Een voorbeeld hiervan is het Grote Gat. Zuidelijk daarvan is onlangs een akker land omgedoopt tot grasland. Soms zijn het echter niet de buren, maar is de be heerstaak het probleem. „We moeten soms gebieden in de wachtstand zetten, omdat we er niet aan toekomen." Maar dan wordt het ook écht mooi. „In de meest ideale situatie kan een beestj e als de boomkikker straks, na 2015, van 't Zwin naar de Braakman huppelen. Onderweg komt hij langs hollebollige graslanden, meidoornhagen, enkele knotwilgen, vee drinkputten en moerassige plekken. Nee, niet langs bos. Het moet wel Zeeuws land schap blijven." KIELDRECHT door Wout Bareman TERNEUZEN - Het filiaal in Sluiskil van de stichting Open bare Bibliotheek Terneuzen krijgt zo goed als zeker een an der onderkomen. De huidige vestiging aan de Bosjesvveg is al jaren aan vervanging toe. Directeur H. Spenkelink ver wacht dat het bestuur en de ge meente binnen enkele maanden overeenstemming zullen berei ken met het parochiebestuur over de verhuizing naar een zij vleugel van de katholieke kerk. Met de verbouwing van die vleugel is ruim 110.000 gulden gemoeid. Omdat het biblio- theekbestuur niet over reserves beschikt, moeten andere bron nen worden aangeboord. Vol gens Spenkelink heeft de ge meente zelf al de nodige gelden gereserveerd voor de vervan gende huisvesting. Er zou ook geput kunnen worden uit de WVG-pot (ten behoeve van de aanpassing van het gebouw- voor gehandicapten). Wethou der J. Baart (cultuur) wil niet vooruitlopen op komende be sprekingen. „Er ligt een heel boekwerk over de bibliotheek - en dus niet alleen over het filiaal Sluiskil - op m'n bureau. Bin nenkort is er weer een gesprek met het bibliotheekbestuur en vervolgens komt de hele finan ciële situatie van de stichting aan de orde in B W." Mobiel De bouw van een bibliotheekfi liaal in Hoek blijft een niet te vervullen wens. Over zo'n filiaal wordt al meer dan twintig jaar gepraat. Spenkelink: „Wij wil len een volwaardige voorzie ning en dat vergt toch al snel een investering van vele tonnen. Er is even sprake van geweest dat we ons in of bij het verzorgings huis Vremdieke zou vestigen, maar dat bleek niet haalbaar. Uit een verder verleden heb ik begrepen dat ooit ook pogingen zijn gedaan in te trekken in het buurthuis, maar ook dat ketste af. We blijven dus werken met de bibliobus, al gaan we die wel efficiënter en doelgerichter ge bruiken." De wekelijkse stop bij Vremdieke blijft en daarnaast wordt intensiever ingespeeld op de 'leesbehoeften' van de schooljeugd. De scholen in Hoek krijgen om beurten - en voortaan onder schooltijd - be zoek van de bibliobus. Spenke link: „En wat de volwassenen betreft gaan we ex-van uit dat die mobiel zijn en hun bibliotheek bezoek koppelen aan een be zoekje aan de stad." Een permanente openstelling van de hoofdbibliotheek aan de Ruildag - De Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden houden zondag 15 november in feest zaal Sint Michiel aan de Beu kenlaan vanaf 9.00 tot 17.00 uur een ruildag. KOEWACHT Oostkolk in Terneuzen blijkt nog steeds niet haaibaai'. Door bezuinigingen én de gevolgen van de invoering van de 36-uri- ge werkweek voor het personeel zag het bestuur zich vorig jaar genoodzaakt de deuren vanaf 1 foto Charles Strijd januari van dit jaar op donder dag gesloten te houden. Spen kelink heeft berekend dat open stelling tussen 13.00 en 17.00 uur donderdagsmiddags al snel een extra kostenpost van 35.000 gulden zou opleveren, door Barend Pelgrim HULST - De parkeerproblematiek blijft de Hulster politiek bezig houden. Verschillende partijen vroegen donderdag tijdens de be- grotingsraad om het opknappen van parkeerterreinen, het vrij hou den van parkeergeld van bepaalde plaatsen en de handhaving van locaties. Voor vrachtauto's moet er ook iets gebeuren. Progressief Hulst wil een snelle aanpak van de parkeei-voorziening bij de voetbalclub St. Jansteen. Dat ziet er volgens de fractie uit als een maanlandschap. Volgens het CDA moet het Oranjebolwerk, na de sanering in '99, in gebruik blijven als pai'keerplaats en boven dien gratis blijven. Het gemeentebestuur moet van de CDA'ers ver der ook het Havenfort belastingvrij houden. Ook de PvdA drong aan op bepaalde maafregelen voor vrachtwagens. Wethouder van openbare werken, W. Kayser, wil kijken naar een verruiming van de pai-keei-mogelijkheden voor vrachtwagens op industrieterrein Hogeweg en daar ook de nodige voorzieningen tx-effen voor de truckers. Hij beloofde het Oranjebolwerk als par keerplaats te handhaven. Ook voor de Blaauwe Hoeve wordt ge zocht naar een passende oplossing. Kayser voegde er wel aan toe dat de parkeerbelasting regulerend moet blijven werken, voor de bin nenstad. SINT-JANSTEEN door Barend Pelgrim HULST - De CDA-fractie van Hulst houdt gemengde gevoe lens over aan de algemene be schouwingen. Enerzijds is er bij fractievoorzitter J. Steijaert te vredenheid over datgene wat zijn partijgenoten en hij bereikt hebben, namelijk toenadering tot het college. De relatie tussen de oppositiepartij CDA en het bestuur is deze zittingsperiode niet bepaald hartelijk geweest. Anderzijds kan zijn fractiege noot J. van Eek zich niet aan de indruk onttrekken, dat het col lege van B en W nog steeds niet erg wil luisteren naar de voor stellen van het CDA Namens de andere oppositie partij, Progressief Hulst, zei fractievoorzitter A Hegger te volhai'den in de hai'de lijn tegen de 'regerende' partijen Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen, WD en PvdA Dat kwam haar, na de harde kritiek die het college al spuide in zijn antwoord op de algemene be schouwingen van CDA en voor al Progressief, gister-en op een stevige reactie te staan van bur gemeester A Kessen. Hij ver wacht een constructievere be nadering van Progressief Hulst. Sinds de gemeenteraadsverkie zingen is de relatie tussen coali tie en oppositie in de Hulster raad ijzig geweest en tijdens vergaderingen vlogen de ver wijten dan ook over en weer. Dwarsliggerij Volgens Steijaert is onder zijn leiding definitief een eind ge maakt aan consequente dwars liggerij, een tactiek die tot voor kort door zowel CDA als Pro gressief Hulst werd gevolgd. De CDA-voorman van Hulst be weert dat zijn partij vanaf nu een meer zalvende vorm van op positie zal voeren. Steijaert: „Uiteraard zijn ook de heren achter de tafel (de wethouders B. Picavet, W. Kayser en P. Wee- maes plus Kessen, red.) achter de tafel een duidelijke oppositie van het CDA niet gewend. Ook voor hen is het wennen aan een dualistisch systeem. De in terpretatie van het college van onze inleiding van de algemene beschouwingen getuigd abso luut niet van het optimaal be nutten van de democratie. Ex- wordt niet ingegaan op de doc i ons geuite kritiek, het colleg loopt hiervoor wederom weg, Steijaert sloot niettemin af me i een handreiking: „Openhei i- van bestuur kost tijd maar d CDA-fractie wil voluit mede), verantwoordelijkheid clragei voor het besturen van onze ge meente." Reynaertland Zowel VVD, CDA als Progres sief Pluist vroegen bij de begro tingsvergadering waarom di 5 bundeling van drie projecten la- niet de gehoopte, royale Euro- pese 5B-subsidie voor platte landsontwikkeling heeft opge- w leverd. Het college had hel toeristisch plan, Reynaertland en de verkeersontsluiting van Morres bij de provincie aange- 9. meld als één totaalplan, terwij] deze drie voorheen als aparte projecten golden. Nu echter is gebleken dat alleen Reynaert land een bedrag van 664.000 gulden krijgt, de rest niks. Vol gens Kessen is het niet zo dat het gemeentebestuur het daarmee slecht heeft gedaan. Hij voerde aan dat andere gemeenten, zo als Axel, Sluis-Aardenburg en Oostburg, zelfs meer projecten hadden aangemeld en het er niks beter hebben afgebracht dan Hulst. Kessen: „Het zijn alle drie serieuze projecten die hoe dan ook worden uitgevoerd." Vossen stellen hun prins voor HULST - De Hulster carnavals stichting AHC De Vossen pre senteert morgen, zaterda; prins carnaval 1999. Dit gebeurt tijdens het jaarlijk se prinsenbal in zaal De Ster (het Vossenhol) aan de Over- damstraat. Vanaf 21.00 uur ge ven verschillende bevriende carnavalsstichtingen en dweil bands acte de presence. Na hel lopen van de eerste voorzichtige polonaises worden om 23.11 uur de hofdames en leden van de raad van elf bekend gemaakt, Traditioneel wordt de prins op ludieke wijze gepresenteerd. Hulst viert het komend seizoen voor de 32ste keer het zotten- feest. In het jaar 2000 staat er een jubileum voor de deur. Concert - De fanfare Eendracht Maakt Macht houdt morgen, za terdag een concert in de paro chiekerk in Koewacht. Onder het motto 'zin in muziek' treden naast EMM nog het Gregorius- koor uit Axel en het kinderkoor De Vlasvlegeltjes uit Koewacht voor het voetlicht. Dit jeugdig gezelschap staat onder leiding van Marlies Meuldijk en Rita Lijbaart. Mieke Oude Kempers dirigeert het Gregoriuskoor. Bij de Koewachtse muziekvereni ging heeft Anne-Marie Jansen- Hoefeijzers de touwtjes in han den. LAMSWAARDE Prins Carnaval - In De Vier •Jaargetijden in Lamswaarde wordt vanavond, vrijdag, be kend gemaakt wie aanstaande carnaval regeert over de Lamso ren. Onder het motto 'Zin in een avondje uit?' wordt vanaf 21.00 uur het traditionele Prinsenbal gevierd. Om elf minuten over elf zal aangekondigd worden wie in 1999 Prins Carnaval van Lamswaarde wordt. De geruch ten zijn dat er een nieuwe prins descep ter gaat zwaaien. De mu ziek is in handen van dj Pico Bello en van boerenkapel De Lamsoren. Er worden nogal wat carnavalsgroepen en feestvier ders verwacht. De toegang van het Prinsenbal is gratis. PROSPERPOLDER Wandelen - De liefhebbers van de wandelsport komen zondag 15 november in het Belgische grensdorp Prosperpolder aan hun trekken. In het jeugdcen trum kan men van 10.00 uur tot 15.00 uur inschrijven voor een wandel-mee-activiteit. In de polderrijke omgeving zijn rou tes uitgezet van zes, zeven, twaalfeneenhalve, veertien en zestien kilometer. door Barend Pelgrim HULST - De gemeente Hulst onderzoekt of de renovatie van de atletiekbaan in Hulst gecom bineerd kan worden met een aanpassing van het hoofdveld van voetbalclub HW. Bij de reacties op de algemene beschouwingen vroeg H. Neefs (Groot Hulst/Gemeenschappe lijke Belangen) donderdag zijn fractiegenoot, wethouder van sportzaken B. Picavet, hoe kwetsbaar de toekomstige atle tiekbaan is voor betreding met noppenschoeisel. Er bestaan zorgen dat een nieuwe atletiek baan schade zal ondervinden als HW'ers met de noppen van hun voetbalschoenen over de tartanbaan lopen. De baan ligt rond het hoofdveld van de voetbalclub. Picavet heeft met HW-voorzitter G. van de Voorde gesproken over het eventueel verleggen van heï hoofdveld naai- het tweede veld Een andere mogelijkheid is hei vei'leggen van de as van het vela door het een kwart slag te draai en. De voetbalsupporters heb ben zich immers ook beklaagd dat de atletiekbaan niet be paald bijdraagt tot de gezellig heid rond het veld. Zij willen de tribunes bever korter bij de zij lijnen van het veld. Verder gaat Picavet de verhou ding in de subsidiëring tussen binnen- en buitensport nader bekijken. Er gaat op dit moment procentueel veel meer geld naar de zaalsporten. Picavet meent dat de één niet bevoordeeld mag worden ten opzichte van de an der en dat dit gecorrigeerd moet worden. Hij opperde privatise ring als oplossing en zegde toe dit te onderzoeken. Prinsenbal - De stichting Steens carnaval houdt zaterdag 14 no vember het prinsenbal in zaal De Kroon in Sint-Jansteen. In spelend op de tijd van het jaar- wordt afgeleid van Halloween een Fright Night Griezelfestijn gepresenteerd. Om elf minuten over elf uur wordt zal de nieuwe prins van de Steense Ratten worden voorgesteld aan het pu bliek. Het Griezel-prinsenfeest begint om 21.00 uur. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Als de landbouw over een paar j aar op nieuw grote schade onder-vindt door wateroverlast, staat de overheid niet meer klaar om te helpen. Met deze voorspelling bena drukte WD Tweede-Kamerlicl J. M. Geluk donderdagavond tijdens een WD-leden verga de ring van de afdeling Tholen/S- int Philipsland het belang dat zijn partij hecht aan de oprich ting van een eigen fonds om oogstschade te dekken. Hij reageerde hiermee op een opmerking van een agrarisch ondernemer die aangaf zich in de discussie over schaderegelin- gen als bedelaar te voelen weg gezet. „In de media krijg je toch het gevoel dat de boeren er goed van afkomen en wij kunnen ons niet verdedigen", bracht zij in. Dat agrariërs door het water veel schade hebben geleden, wordt door Geluk zonder meer onderstreept. Wel meent hij dat vanuit de sector zelf naar fonds mogelijkheden moet worden ge zocht. „Want het valt niet te ver kopen dat jemetzo'nklein eigen risico wegkomt." In Zuid-West Nederland is dat eigen risico 10.000 gulden groot. In de ge bieden dié later zijn getroffen, maar waar meer gerooid is, geldt een eigen risico van dertig procent. De suggestie door één van de aanwezigen om via fisca le regelingen gelden te reserve ren voor calamiteiten, geeft Ge luk vooralsnog weinig kans van slagen binnen het Nederlandse fiscale systeem. Sas hoeft geen 50 gulden aan rioolrechten te betalen SAS VAN GENT - Een amende ment van de PvdA en Gemeen tebelangen Groot Sas (GGS) donderdagavond tijdens de be- grotingsraad in Sas van Gent heeft resultaat gehad. Inwoners van de gemeente hoeven over 1999 geen 50 gulden per gezin aan rioolrechten te betalen. Door geld dat de gemeente in haar bezit heeft gekregen door de verkoop van sportveld de Valcke aan te wenden voor de ri- oolering, kunnen Sassenaren volstaan met 25 gulden aan ri oolrechten. D66 en CDA wilden in eerste instantie het amende ment niet onderschrijven, maar nadat het college van burge meester en wethouders haar fiat had gegeven, wijzigden beide partijen hun standpunt. Het amendement werd na stemming unaniem aanvaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50