Waterstaat tegen extra ligplaatsen mmm toéfs# S. Ah DE CITADEL |^!?Jl8-aïhtig PZC ADVERTEREN DOET VERKOPEN CUE- EN LASER ACTION Alternatief speeltoestel komt eraan (i Museumhaven krijgt van gemeente ruim halve ton noodhulp MIDDELBURG INTERNATIONAAL POOLTOERNOOI POPPE zeeland 20 Uitbreiding jachthaven Bruinisse zou tot forse groei watersport leiden Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! m.m.v. G-STRINGEN Protaction drive-in show Zaterdag 14 november 1 jaar vrijdag 13 november 1998 door Marcel Modde GOEDEREEDE - Rijkswater staat Zeeland voelt weinig voor uitbreiding van de jachthaven van Bruinisse met achthonderd ligplaatsen. Niet alleen zullen daardoor de problemen rond de sluizen en de brug bij het dorp groter worden, de dienst vreest tevens voor een forse toename van de watersport in het Ooster- scheldegebied. Meer ligplaatsen in Bruinisse zal ongetwijfeld meer scheep- vaart tussen het Grevelingen- meer en de Oosterschelde tot gevolg hebben, verwacht Rijks waterstaat. En dat, zo geldt het uitgangspunt, is niet de bedoe ling. In een brief aan het Na- tuur- en Recreatieschap De Grevelingen pleit de instantie voor het opstellen van een 'bek ken-overstijgende visie' voor de watersport in de volledige Zeeuwse Delta. Nu wordt er voor ieder deelgebied nog een apart beleidsplan opgesteld. Kortaf De Raad van Bestuur van het Grevelingenschap reageerde donderdag in haar vergadering uiterst kortaf op het standpunt van Rijkswaterstaat. Zowel de vaste vertegenwoordiger van de dienst als zijn vervanger waren verhinderd voor de bijeenkomst in Goedereede. De bestuursle den die er wel zaten, hadden geen zin om aan de hand van 'een paar losse opmerkingen op MIDDELBURG Groep Papilion - Het Middel burgse musical- en operettege zelschap Groep Papillon pre senteert zaterdag 28 november het nieuwe programma tijdens de Open Avond Papillon. Dat gebeurt in De Boog aan de He rengracht 52 in Middelburg. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal vanaf 19.30 uur. De voorstelling begint een half uur later. OOST-SOUBURG Najaarsmarkt - De creatieve handwerkgroep Bachten Poorte houdt donderdag 26 november een najaarsmarkt in Bachten Poorte te Oost-Souburg. Van 10 tot 12 en van 14 tot 15 uur wor den er sinterklaas- en kerstca deautjes verkocht. een velletje A-4' een discussie te voeren, zo zei wethouder C. Veerhoek van Schouwen-Dui- veland. Het epistel werd voor kennisgeving aangenomen en het concept-beleidsplan 1998- 2008 ging zonder verder op- of aanmerkingen de molen in voor definitieve vaststelling. Gepikeerd Veerhoek reageerde buiten de vergadering om hevig gepikeerd op de handelswijze van Rijks waterstaat Zeeland. ,,In 1995 is het beleidsplan voor het Ooster- scheldebekken vastgesteld. Daaruit kwam naar voren dat het gebied moest worden ont zien. Dus als er gedacht werd aan uitbreiding van ligplaatsen ten behoeve van de watersport, dan moest de aandacht op de randmeren worden gevestigd. Nu doen we dat als Grevelin genschap en dan begint Rijks waterstaat plotseling het omge keerde te roepen. Omdat zo de druk op de Oosterschelde groter wordt. En dan moeten we ook ineens de Zeeuwse delta in z'n totaliteit bekijken. Terwijl er in het kader van de alom uitgedra gen gebiedsgerichte benadering recent een nieuw beleidsplan voor de Oosterschelde is vastge steld voor de duur van tien jaar en wij voor een zelfde periode net een soortgelijk plan hebben aangenomen voor de Grevelin gen. Die gebieden hebben elk hun eigen karakter. Die moet je niet op een grote hoop gooien. Aan dit soort opzetjes van Rijkswaterstaat doe ik dus mooi niet mee!" Landschapsvisie In de brief benadrukt Rijkswa terstaat tevens dat bouwen op en rond de waterkering in af wachting van het nog nader te formuleren beleid van de rege ring, uit den boze is. Daarnaast wordt de voorkeur uitgespro ken voor opstelling van een landschapsvisie aan de hand waarvan mogelijke initiatieven tot bebouwing rond de Greve lingen kunnen worden getoetst. Wat volgens de overheidsin stantie ook niet simpel ter zijde mag worden geschoven is dat de door het (financieel weinig draagkrachtige) schap gewen ste extra scheepvaartsluis niet is opgenomen in de meerjaren begroting van het ministerie van Verkeer pn Waterstaat. Speelvoorziening op het Vlissingse Van Houtenplein, ook een product van leerlingen van de KMS-bedrijfsschool. foto Ruben Oreel Project bedrijfsschool voor Vlissingse De Beaufortstraat door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het speeltoestel op het pleintje aan De Beaufortstraat in Missin gen krijgt een andere eindvorm. Het was de bedoeling om een groot gecombineerd toestel te plaatsen, naar ontwerp van leer lingen van de bedrijfsschool van de Schel de. Maar door de verscherpte Europese richtlijnen voor speeltoestellen is het ge combineerde glij-, klim-, hang- en sport- toestel afgekeurd. „Het is heel jammer, maar toen wij vier jaar geleden het toestel bestelden, golden niet zo'n strenge veiligheidseisen. De ge meente geeft ons er wel iets moois voor te rug", merkt Emmy de Nooyer van de werkgroep speeltoestellen Paauwenburg op. De speeltoestellen bij De Beaufort straat zijn incompleet. Begin van dit jaar zou de gemeente het complete ontwerp plaatsen, maar de aanvulling kon de toets der kritiek niet doorstaan. „De leerlingen moesten het in hun vrije tijd doen. Daar om heeft het zo lang op zich laten wach ten. Het leek zo'n geslaagd idee. Voor de studenten was het een ideaal werkstuk en wij konden ook onze eigen wensen in het ontwerp kwijt. Daar komt ook nog bij dat het goedkoper was en dat het eens wat an ders was dan een toestel dat iedereen bij de groothandel kan kopen. Voor het Van Houtenplein, hier in de buurt, zijn we net snel genoeg geweest. Dat hebben ook de leerlingen van de bedrijf school gemaakt. Het college komt het wijkcomité tegemoet met een bedrag van 13.500 gulden. Daar voor kan het alternatieve toestel aange schaft worden. „Over zes weken is het er waarschijnlijk. Dat er iets moet komen in onze wijk is duidelijk. De jeugd is er altijd bezig. We kunnen nu wel mopperen dat de rest is opgeslagen in een schuur, en dat het zonde is, maar alle speeltuinen hebben te maken met die nieuwe veiligheidseisen. Ze zijn erg streng, we moeten oppassen niet te beschermend voor de kinderen te willen zijn." door Peter van den Belt Z1ERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft 56.000 gulden vrijgemaakt om de stichting Museumhaven voorlopig in stand te houden. Het geld is nodig om de kredie ten af te lossen die de stichting bij de bank heeft uitstaan. Voor zitter P. J. Huijbrecht van de stichting, die zich in het verle den herhaaldelijk beklaagde over het gebrek aan gemeente steun, heeft verheugd gerea geerd op de forse donatie. Financieel zaten we echt moei- lijk. We hebben wel eens ge dacht dat ons voortbestaan niet langer verzekerd was", aldus Huijbrecht in een eerste reactie. „We zullen het geld gebruiken om onze huidige financiële situ atie te saneren." Wethouder Veerhoek heeft het geld moeten halen uit het muse umpotje. Er wordt nu wel inge teerd op het beschikbare budget voor het prestigieuze Museum havenproject, waarvan het nog steeds de vraag is of het kan doorgaan. „Ik kon het bedrag niet uit de begroting halen. Al les wat ik nu uitgeef, kan ik straks niet meer investeren in het project zelf. Maar het is nu van belang dat de museumha ven blijft bestaan en de schepen in goede staat blijven", aldus Veerhoek. Ministerie Momenteel wordt alles in het werk gesteld om geld te genere ren voor een projectleider. Daarvoor is 50.000 gulden no dig, de helft is al binnen. De stuurgroep Zeeland Maritiem heeft hiervoor 25.000 gulden toegezegd. De gemeente Schou wen-Duiveland heeft eenzelfde bedrag aangevraagd bij het Mi nisterie van Onderwijs, Cultuur- en Wetenschappen. „Dat minis terie heeft altijd aangegeven dat het wil meebetalen aan de plan vorming", aldus Veerhoek. Veerhoek wil haast maken met de komst van de projectleider die voor een half jaar wordt aan getrokken. Wanneer het geld van het ministerie uitblijft, zal de periode echter worden ver kort. Eerder deze week zijn in een ge sprek tussen de gemeente, de VW-Schouwen-Duiveland en de Stuurgroep Zeeland Mari- doe IVL! tiem de functie-eisen opgestelt waaraan zo'n projectleide moet voldoen. Binnen een paa nii weken moet hij of zij met werkzaamheden zijn begonnen lat Veerhoek: „De projectleide moet de gesprekken voorberei den die ik met mogelijke finaft ciers moet gaan voeren. Boven dien moet zo iemand het projee; een stevige onderbouwing ven. Binnen een maand of vier der moet het allemaal echt in de Er startblokken staan." rijf Plan Ruim een maand geleden wildf [an het dagelijks gemeentebestuur eer het hele project Museumhaven plus nog afblazen. De leden vai ras raadscommissie grondgebied- set zaken, ruimtelijke ordening er pa: economische zaken staken daar for toen een stokje voor. Er moes een betere financiële onderbou wing komen en dan zagen df verschillende politieke fracties nog wel mogelijkheden voor het bit ambitieuze plan met historischs he' scheepsbouwdemonstraties, rollenspelen en films. tn Vismijn Breskens mogelijk weg uit havengebied BRESKENS - De vismijn in Breskens zal na de volgend jaar geplande privatisering verkas sen naar een ander onderkomen in het vissersplaatsje. Een mogelijke vestiging van de nieuwe visafslag op industrie terrein Deltahoek, net buiten Breskens, sluit burgemeester G Noordewier van de gemeente Oostburg niet uit. De raad van Oostburg en de visserijsector hebben niet afwijzend op de herhuisvestingsplannen gerea geerd. Zou de afslag op de huidige lo catie blijven zitten, dan moet er door de nieuwe eigenaren (ge meente, vissers en handelaren die de aandelen in handen krij gen) na de privatisering fors worden geïnvesteerd. Gedacht moet dan worden aan bedragen boven het miljoen. De mijn beschikt over een reser ve van twee miljoen gulden. Vo rig jaar was er een omzet van ruim 22 miljoen gulden. 1 Aan alle bewoners van oost souburg, ritthem, vlissingen, kóudekerke en middelburg-zuid Opdat u niet struikelt over ons werk N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in Oost Souburg Koopmansvoetpadaan het waterleidingnet op maandag 16 november 1998. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat PFhT bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn .gewaarschuwd. 1 HULP N0DIC BIJ STOPPEN MET ROKEN? Bel: 0900-500 20 22 KOM OP 1 STOP Glasscherven brengen geluk Glas kan met veel gekletter in scherven vallen. Maar hei kan ook smelten, Dat gebeurt met de 337 miljoen kilo glasafval die jaarlijks wordt ingezameld. Bijna 90% van alle huishoudens - een prachtig hoog getal - brengt gebruikt glas naar de glasbakken. Met veel gerinkel begint daar de cyclus die tot nieuw glas leidt. Want bij de produktie van nieuw glas bestaat de helft van de grond stof uit oud glas. Daardoor hoeft er veel minder zand. kalk en soda gebruikt te worden Dat spaan de natuur. Het is dus waar dat scherven geluk brengen: een kapotte sambaipot kan gewoon weer een ketchupfles worden. Een lege wijnfles een olie. En een groentepotje een augurkenpot. Zo komt van het één het ander. Wilt u meer infomtatie over rycling'? Bel dan voor een gratis brochure: 079-3449449. organiseert zaterdag 14 en zondag 15 november 1998 Dagelijks van 11.00 u - 19.00 u Zaterdagavond live-muziek van 21.00 u - 03.30 u een unieke combinatie met pit Walensingel 63, 4331 NN MIDELBURG, Telefoon: 0118-624370 na 13.30 uur MORGEN bestaat cadeau en woondecoratie Dat willen wij graag met u vieren. Daarom op deze dag voor iedere klant een leuke attentie. De Citadel - Nieuwe Burg 25 - Middelburg De nieuwe Passat de auto van de toekomst. Een compromisloze auto die nieuwe normen stelt. Zijn dynamische vorm, de superieure techniek, het indrukwekkende veiligheids concept, nieuwe dimensies in. comfort, een voorbeeldig lange levensduur. Neem plaats en u krijgt het gevoel dat de Passat voor u op maat is gemaakt. De Passat is royaal en krachtig, elegant en sportief. Esthetisch tot in detail. Ook wat betreft veiligheid legt de Passal nieuwe maatstaven aan. Met zijn standaard veiligheidssystemen neemt hij een unieke positie in: airbags, gordelspanners, ABS, veiiigheidssfuurkolom, en absorberende schuimblokken in de portieren. Sportief accent? Zuinig accent? Benzine of diesel? De Passat biedt u de combinatie die past bij uw rijstijl. Goed nieuws: fileprobleem m.o.l levertijden is opgelost! De Passat Ervaar zijn dynamische vorm, de superieure techniek,.... kom langs voor een proefrit. wie anders? Gildeweg 22, Vlissingen Tel: (011 8) 42 40 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20