Asselman veelzijdige voetballer Samenwerking met Belgen is nodig PZC Franse judoka mag in EC-finale uitkomen sport vrijdag 6 november 1998 z 31 Aanvaller vindt zijn draai vooruitzicht tussen schelde en grens HVV'24 neemt alleen met winst genoegen door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Gyon Asselman voetbalde slechts twee jaar in de jeugd van Honte- nisse en koos op tienjarige leef- tijd voor tennis. Hij drong door tot de fasetraining, werd ver- i schillende keren Zeeuws kam- pioen bij de jeugd en leek voor- goed aan tennis verslingerd. Na acht succesvolle jaren stopte l Asselman abrupt, waarna hij zich weer aanmeldde bij voet balvereniging Hontenisse. Trai ner Ad Roovers beschouwt As selman als een multifunctionele speler en gebruikt hem in een aanvallende rol op het midden- veld. Gyon Asselman is inmiddels 27 jaar en bezig aan zijn derde op- eenvolgende seizoen in de i hoofdmacht, nadat hij op acht- j tienjarige leeftijd debuteerde in i het keurkorps van de blauw- i witten. Onenigheid met trainer Willy Broekhoven en een zware 1 knieblessure zorgden voor een grillig verloop van zijn sportie ve loopbaan, die vooral geken merkt wordt door aanleg voor veel sporten. Asselman volley balde bij het inmiddels ter ziele gegane Athanatos, schreef op jonge leeftijd geregeld in voor trimlopen van sv Aloy en werd gepolst door tafeltennisvereni- ging SAR, nadat hij op de Zeeuwse schoolkampioen- i schappen goed had gepresteerd, i Hij voetbalde twee jaar in de jeugd van Hontenisse, maar koos voor tennis omdat de per- I soonlijke successen zich daarin opstapelden. „Mijn tante was i mijn eerste tennisleraar", ver- telt hij. „Ik werd uitgenodigd voor de regiotraining in Axel en zat later bij Jan-Willem Visser op de fasetraining. Ik deed ja- renlang niks anders dan tennis sen. Als ik niet moest trainen, De Sterre wil tegen Spivo punten pakken ZUIDDORPE-Nadrieuitduels staan de volleyballers van De Sterre morgen voor de eerste thuiswedstrijd. De debutant in de derde divisie H slaagde won tot nu toe slechts in één set te f winnen en lijkt de tol te betalen voor een gebrek aan ervaring. „Maar we hebben het idee dat we op de goede weg zitten", zegt Ronald Bleijenberg. De Sterre is erop gebrand om te- gen middenmoter Spivo die g'e- I dachte in winst te vertalen. Vorige week werden de Zuid- dorpenaren gecomplimenteerd door koploper Atak'55, maar keerde de ploeg zonder punten naar huis. „We hebben de stij gende lijn beslist te pakken, maar maken op beslissende mo menten nog te vaak een serie ffl van drie, vier fouten. Dat heeft ilf ons opgebroken." •j> Ronald Bleijenberg hoopt de x prestatiecurve tegen Spivo een ip andere wending te geven. „An- iij ders ga je met je kop tussen je *1 schouders volleyballen en dat ii. moeten we niet hebben. Ik heb 1 het idee dat de ploegen allemaal dicht bij elkaar liggen. Maar teams met de meeste ervaring trekken dikwijls aan het langste en eind." Spivo is voor De Sterre een on- u1 bekende tegenstander. „Het zou aii een team met een paar lange mensen moeten zijn, maar zeker o; geen superploeg. Als onze eigen ill opslag goed is en we voor een iuil goede pass zorgen, hebben we ;e met onze snelle buitenaanval vi; zeker kansen." Bleijenberg js hoopt in de eerste thuiswed- at- strijd op veel steun van het pu il bliek. „We moeten winnen en jtc daarmee het begin van een mooie reeks neerzetten. stond ik met mijn vader op de baan." Gyon Asselman schreef bij de jeugd veel toernooien op zijn naam, werd verschillende keren Zeeuws kampioen en was expo nent van een talentrijke lich ting. „Ik zat op de fasetraining met Sandra Begijn, Stephanie Rottier, Ronald van Remortel, Tim van Veldhoven, Guido Tol- hoek, Bemd van Quekelberghe en Jeroen Verstraeten. Er werd heel veel aan onze techniek en conditie gewerkt. Op mijn acht tiende ben ik gestopt. Ik had ja renlang niks anders gedaan en was het beu. Sindsdien heb ik nog hooguit een keer of vijf ge tennist. Ik heb er gewoon geen tijdvoor." Zestig uur Asselman mikte op een oplei ding aan het Cios, maar zag die droom uiteenspatten nadat hij twee jaar achter elkaar tever geefs genoegen moest nemen met een plaats op de wachtlijst. „Ik werkte op het KMBO een heel jaar met Staf de Moor aan oefeningen voor de testdag van het Cios. Het ging allemaal goed, maar ik kwam als elfde op de wachtlijst te staan. Dat vind ik nog steeds heel spijtig, want ik sport ontzettend graag. Ik ken jongens vanhier, die wel ge plaatst werden, maar een jaar later stopten omdat de oplei ding te zwaar was. Met Wilco de Zwart en Edward Tieleman behoort hij tot de vrachtwagenchauffeurs in de eerste selectie van Hontenisse. „Ik werk gemiddeld zestig tot vijfenzestig uur per week", ver telt hij. „Maar het brengt goed op. Dat vergoedt veel. Als ik naar Duitsland moet, sta ik om half vier 's ochtends op. Dat gaat niet van harte, maar ik heb er geen moeite mee. Het is altijd haasten, haasten, haasten. in de A-junoren gespeeld. Dat ging gelijk goed. Ik stond in de spits en maakte in mijn eerste seizoen 24 doelpunten. Paul Kouijzer haalde me na een half jaar bij het eerste. We werden kampioen van de eerste klasse van de afdeling. Ik weet nog dat we toen met 2-0 van Terneuzen wonnen. Edward Tieleman maakte de eerste goal. Ik scoor de de tweede." ,,Ik voelde me gelijk opgenomen in een ploeg met allemaal jon gens van 'Klooster'. Het jaar daarop werd Willy Broekhoven trainer. Hij beloofde steeds dat ik mocht spelen, maar kwam zijn afspraken niet na. Na drie competitiewedstrijden ben ik in het tweede gaan spelen." Twee jaar later keerde hij onder Jan de Lobel terug in de eei'ste selec tie. Zijn heroptreden in de hoofdmacht was van korte duur. „Ze schopten mijn kniebanden af, waardoor ik twee jaar lang niet kon voetballen. Dat kwam wel goed uit, want ik ging elke keer kijken en leerde dardoor mijn vrouw kennen." Veelzijdig Gyon Asselman, voetballer van Hontenisse: „Natuurlijk heb ik soms geen zin om te trainen, maar ik sla geen enkele keer over." foto Charles Strijd Doordat we zo vroeg rijden, zijn we de files meestal voor. „Natuurlijk heb ik soms geen zin om te trainen, maar ik sla geen enkele keer over. Mijn baas Alex Tieleman regelt ons werk. Het bedrijf is sponsor geworden van het eerste elftal. Hij zorgt ervoor dat wij altijd kunnen trainen. Ik haal mijn slaap ook niet in. We gaan 's zaterdags avonds op stap en mijn vrouw voetbalt op zondagochtend. Het niveau stelt niet veel voor, maar ik ga wel altijd kijken." Een veertien dagen lange trip met de A-junioren van Honte nisse dreef hem eigenlijk als vanzelf weer terug in de armen van de voetbalclub. „Ze gingen naar Zweden en ik mocht mee", staat hem nog helder bij. „We speelden er een vijfdaags toer nooi. Daarna heb ik een halfjaar Gyon Asselman vierde zijn ren tree in het keurkorps in 1995 en heeft zich sindsdien ontpopt als een veelzijdige speler. Hij was al eens vrije verdediger, speelde in de punt van de aanval en voor ziet de laatste weken de spitsen vanuit het middenveld van aan voer. „Ik zou eigenlijk liever meer aan de bal zijn", zegt hij. „Dat weet Ad Roovers ook. Ik ben wel iemand die zijn mond opendoet. De trainer verlangt dat ik de voorhoede coach. Ad is constant met de ploeg bezig en heeft er werkelijk alles voor over. De trainingsopkomst is goed. Ik denk dat er gemiddeld veertien man is. Hij vervolgt: „Er wordt heel veel met de bal getraind. Ik vind dat we meer zouden moeten lopen. We hebben een ploeg zonder uit blinkers en we kunnen allemaal goed met elkaar opschieten. We gaan 's zaterdags zeker met een halve ploeg tot een uur of twee op stap. Voor sommigen is dat misschien iets te laat. Ik loop zelf altijd heel veel en kan er niet zo goed tegen als iemand zijn kop laat hangen. Dan laat ik me wel hox-en, want ik verlies niet graag. Het voetbal leeft weer in Kloosterzande. Er wordt bin nen de club veel gedaan. Er zijn al twaalf sponsors lxd van de club van duizend, Daarnaast is er een club van hondei'd. Voor die mensen moeten we allemaal ons best doen. Ik vind dat we net als voi'ig jaar weer bij de eex'ste vier moeten eindigen. Dan mo gen we niet te veel steekjes meer laten vallen."- Honk Pieters vertrouwt op zonnige toekomst voor Wielertrimbond Zeeuws-Vlaanderen door Wim de Vos HEIKANT - Honoré Pieters is de naam. Voor ingewijden en in timi is het kortweg Honk. Die ingewijden worden er steeds meer sinds Pieters secretaris is geworden van het district Zee land van de KNWU. Daarnaast is de inwoner van Heikant ook al verschillende jaren secretaris van de Wielei-trimbond Zeeuws-Vlaanderen (WTB) en heeft hij dus een goede kijk op het gebeuren rond de trimkoer- sen in het deel van Zeeland on der de Westerschelde. Zijn conclusie van het onlangs afgesloten trimseizoen: „De sa menwerking met een Belgische bond heeft veel wedstrijden ge red. Qua deelname van Zeeuwse trimmers en cyclospox'tieven is het dit jaar minimaal geweest. Sommige wedstrijden, zoals bijvoorbeeld Schoondijke en Hengstdijk, waren een aanflui ting" wat betreft deelname. Honk Pieters heeft het dit jaar dus allemaal van nabij mee kun nen maken. Aan de ene kant de KNWU - wedstri j denwaarvoor de belangstelling van de zijde van de renners nu gestabiliseex-d lijkt te zijn, en aan de andere kant de wielexiak waaruit hij afkomstig is: de tx-imkoersen. Slagader Reeds een paar jaar is ook bij de wedstrijden van de WTB de be langstelling van de x-enners ta nende. Vandaar dat de Zeeuws- Vlaamse trimbond al een paar jaar over de grens met België kijkt en daar samenwerking heeft gezocht met de BVB, een bond voor zogeheten vrije lief hebbers, trimmers dus. „Dat is dit jaar opnieuw onze slagader gebleken. Als die er niet was ge weest hadden we bij de meeste wedstrijden geen volwaaixlig deelnemersveld gehad. Nu is dat gelukkig beperkt gebleven Luc Berkenbosch plotseling kwam te ovei'lijden. Bex'kenbosch was de initiatief nemer van Belgische zijde om de gespi'ekken op gang te houden en de samenwex-king verder uit te bouwen. „Dat was een gi'ote tegenvaller. Niet alleen als mens missen we Luc Bex-kenbosch, maar zeker ook als de man die ons bij de BVB betx-ok. Voox-al ook door hem zijn we dit jaar bijvoorbeeld tijdens de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen over de Muur vgn Geraardsbergen Honk Pieters over het onlangs afgesloten trimseizoen: „De samenwerking met een Belgische bond heeft veel wedstrijden gered. Qua deelname van Zeeuwse trimmers en cyclosportieven is het dit jaar minimaal geweest. foto Charles Strijd tot slechts een paar wedstrij den. Zoals ik reeds eerder aan gaf de wedstrijden in Schoon dijke en Hengstdijk. Ondanks goede afspraken die we met de BVB hadden, organiseerden zij toch een wedstri j d op de dag van deze koex-sen bij oixs in het alge meen mee is gevallen. We heb ben de Ronde van Denoek gehad met veel x-enners en niet te ver geten de Omloop van Zeeuwsch-Vlaandex-en. Veel renners, goede stiijd en stex-ke winnaars in de verschillende ca- tegox-ieën. Het blijft echter jam mer dat er vooral weinig Zeeuwse rennei-s op de deelne merslijsten hebben gestaan." Teloorgang „In Zeeuws-Vlaandex-en is het aantal actieve renners behoox-- lijk teruggelopen en vanuit Midden-Zeeland hebben we ook bijna geen remxexs gezien ondanks dat we met de trim- bond daar (MTZ) ook afspraken hebben gemaakt waardoor er geen twee wedstrijden op de zelfde dag werden gehouden in Zeeland. Van concurrentie was er dus nimmer sprake." Het is voor het bestuur van de WTB nu wel noodzakelijk om de touw tjes goed in handen te houden om verdex-e teloox-gang tegen te gaan. Honk Pieters is er van ovex-tuigd dat het hoofd alleexx boven water gehouden kan wor- den als er een vex-dere samen werking met een Belgische or ganisatie komt. Daartoe zijn al gedurende langex'e tijd gesprek ken bezig geweest, maar enkele weken geleden kwam er een be- hoox'lijke kink in de kabel toen de Belgische ex-profwielrenner Laag pitje „Sportief gezien was dat na- tuurlijk een hoogtepunt nxaar momenteel staan de besprekin gen op een laag pitje", zegt Pie ters die de verdere samenwex-- king met de Belgen soms wel eens somber heeft ingezien. Vooral ook omdat de BVB zal gaan fuseren met een andere Belgische vrij elief hebbersbond de VWF. „'Hebben ze ons dan nog wel nodig?' heb ik me al ver schillende malen afgevraagd, „immers, met dat samengaan ontstaat de gx-ootste Belgische vrije bond. Wij hébben ons in gedachten al eens buiten zien vliegen maar vooralsnog is ex- geen helderheid. De besprekin gen van Belgische kant moeten nu door een ander wox-den voox-tgezet. Het komt er koit- weg op neer dat we nu afhan kelijk zijn van één man, maar eerlijk gezegd heb ik er wel ver trouwen in." De verdere samenwex-king met de - grote - Belgische bond zou de trimwedstx-ijden in Zeeuws- Vlaanderen zeker ten goede ko men. Daaivan is Pieters over tuigd: „Zeeuwse renners zijn er niet meei'. We zijn dus afhanke lijk van de Belgische coureurs. Bovendien zox-gen ze altijd voor goede wedstrijden. Het is nog even afwachten, maar ik heb hoop op een goede afloop." door Gijs van Oosten HAARLEM - De judoclubs Kenamju uit Haarlem en het Duitse Abensberg hebben giste ren bij de Europese Judo Unie (EJU) een protest ingediend te gen de deelname van de Frans man Djamel Bouras aan de eindronde van de Europa Cup die morgen wordt gehouden. Boux-as is lid van Pax'is St. Ger- main Alliance, één van de vier ploegen die zich hebben ge plaatst voor de finales. Bouras, de regex-end olympisch kampi oen, is vorig jaar tijdens een 'out-of-competition' controle betrapt op het gebx-uik van nandx-olon, een stof die op de do- pinglijst van het Intex-nationaal Olympisch Comité (IOC) staat. Boux-as is destijds door de Inter nationale Judo Fedei-atie (de wereldbond IJF) een schorsing van twee jaar opgelegd tot 2 ok tober 1999. De Franse minister van sport heeft vorige maand op gx-ond van een nieuw officieus onderzoek besloten de schor sing van Bouras terug te bren gen tot één jaar. In de px-aktijk betekent dat de sanctie met on middellijke ingang wordt opge heven. De Court of Arbitration in Lausanne, een door het IOC in het leven geroepen instantie, heeft daarop besloten de schor sing in afwachting van een ver- volgondex-zoek tijdelijk op te heffen. Die uitspx-aak is door de IJF over genomen, de EJU dient zich daar aan te houden. De tijdelijke opheffing van de schorsing noemt EJU-voorzit ter Frans Hoogendijk 'een grof schandaal'. Hij voert vandaag overleg met de voox-zitter van de IJF. „Men heeft de mond vol over dopingbestxijding", zegt Hoogendijk, „maar op deze ma- door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na een ondei-- breking van één week wordt de voetbalcompetitie dit weekein de hervat. Tenzij Pluvius op nieuw roet in het eten strooit en de regen opnieuw met bakken uit de hemel naar beneden komt. Op het programma staan onder meer HVV24-RKDVC, VC Vlissingen-Terneuzen, Ka- pelle-Terneuzense Boys en Ax- el-Moerse Boys. HVV'24 HVV'24 treft zondag in RKD VC de nummer tien van de x-anglijst en dat is een van de concuxTen- ten als het gaat om de bezetting van de ondei'ste plaatsen. „Als we winnen slaan we een serieus gat naar beneden", benadrukt aanvoerder Ang'elo Verbraeken op voox-hand het belang van de wedstrijd van zondag. „Maar ik moet er niet aan denken in wat voor situatie we komen te ver- kex'en als we vei'liezen..." HVV'24, dat twee punten meer telt 'dan de tegenstander uit Dx-unen, mag zich in elk geval gewaarschuwd weten, want twee weken tex-ug nog won RKDVC veivassend met 0-1 van GSBW (uit) en volgens Angelo Verbraeken „zullen er dat dit seizoen niet veel nadoen." Trainer Ko Stoutjesdijk kan zondag waarschijnlijk putten uit een voltallige selectie. Ge schorst is niemand exx behalve enkele 'lichte blessuregevallen' is iedereen voldoende fit om aaxx het duel te beginnen. Terneuzen Wat dit laatste betx-eft, staat Terneuzen er op dit moment wat minder rooskleux-ig voox-. Voor de uitwedstrijd van zondag te gen Vlissingen zijn Jos Kayser en Danny Magito nog geschox-st en Danny van de Velde en Antoi- ne Thoen nog geblesseerd. Maar meer nog dan dat baart de mati ge vorm waarin de ploeg mo menteel verkeert zorgen, be- weexl middenvelder Mike But. „We hebben een selectie om bo venin mee te doen", zegt hij, „maar écht goed gaat het nog niet." But vexwacht met name daarom zondag „een moeilijke wedstrijd." „Alleen als we van eigen kracht uitgaan en als ie dereen voor de volle honderd procent zijn taak uitvoex-t, is Vlissingen te kloppen. Tussen Terneuzen, dat dei-de staat en Vlissingen, de nummer negen van de ranglijst, gaapt op dit moment een gat van vier punten. „Zondag zouden dat er zeven moeten wox'den", meent Mike But. Axel Voor Axel staat zondag de thuiswedstx-ijd tegen Moerse Boys op het programma en dat lijkt op voorhand niet de meest eenvoudige opgave. Moex-se Boys immex's is met een totaal van dertien punten uit vijf wed- stx-ijden de huidige nummer twee en is nog altijd ongeslagen. „Makkelijk zal het zondag dan ook niet worden", beseft aan voerder Menno van Grem- berghe. „Aan de andex-e kant is het wel zo, dat een tegenstander als Moex'se Boys extra moti veert." Na twee nedei-lagen op rij heeft Axel - de ploeg is texaiggevallen naar de achtste plaats - hoe dan ook behoefte aan een goed re sultaat. „Want als we opnieuw vex'liezen kunnen de problemen wel eens heel erg groot worden", vex-onderstelt Axels laatste man. Voor het duel met Moerse Boys (Van Grembex-ghe: „Qua voetbal ligt die ploeg ons de laatste jaren wel") is de van een nier maakt de sport zich bela chelijk. Stel dat uit het vervolg- ondei'zoek opnieuw blijkt dat Bouras zich schuldig heeft ge maakt aan dopinggebruik, dan zou hij dus ten onrechte hebben deelgenomen aan de Europa Cup. Dan heb je het dus over competitievervalsing." Bouras heeft het gebruik van nandrolon altijd ontkend en vanaf het begin de schorsing aangevochten. GPD enkelopei-atie herstellende Niki de Wolff zeker niet beschikbaai'. Een vraagteken vormt Job Zwa gers. Terneuzense Boys Zaterdag-tweedeklasser Ter neuzense Boys staat, morgen voor de topper tegen Kapelle (uit). De huidige koploper telt op dit. moment drie punten meer dan de Terneuzenaren en weet zich bij voorbaat dus in een voordeliger positie. „Wij mogen absoluut niet verliezen", weet vei'dediger Jan-Gerard Hart man. „Want een nederlaag bete kent onherroepelijk dat we vooi'lopig afhaken. In feite móe ten we winnen, maar met een gelijkspel zou ik nog wel kun nen leven." Voxtge week nog verloor Ter neuzense Boys een oefenduel met AZVV met 1-4. maar aan dat resultaat hecht Hartman geen enkele' waarde. „We waren niet echt gemotiveerd, omdat het nergens om ging. Zaterdag zullen we heus wel schei-p zijn. Kapelle is tenslotte dé absolute titelkandidaat, de beste ploeg in deze tweede klasse, is me ver- teld." Mare de Kunder, die deze week een knie-opex-atie onder ging, en Onno Ribbens moeten het duel met Kapelle aan zich voorbij laten gaan. AZVV AZW lijkt zo langzamerhand aan de beterende hand. Na de 2- 1-zege op Wemeldinge volgde voi'ige week een 1-4 zege op Ter- neuzense Boys. De stijgende lijn van die duels moet morgen doorgetrokken wox-den tegen Serooskerke (uit). „Dat zou dé manier zijn om er weer helemaal bovenop te komen", zegt verde diger Peter van de Velde. „Het vertrouwen begint weer terug te komen, nu de vonxx nog." Wat dat laatste betreft is Van de Velde optimistisch, omdat het aantal blessuregevallen aan zienlijk afgenomen is en de ploeg door de tex-ugkeer van een aantal routiniers weer wat meer in balans is. „Serooskerke zou den we moeten kunnen ver slaan", meent Van de Velde. „Maar dat heb ik dit seizoen al van meer tegenstanders ge dacht..." Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal verplicht het pro gramma voor dit weekeinde IJ- zendijke tot een bezoek aan Steen, de huidige nummer vijf van de i-anglijst. Helemaal com pleet is de koploper voor dat duel niet. Frank van de Vijver is met vakantie en Frank Neve is nog geschorst. RCS, dat vooralsnog de belang- x-ijke concuiTent van IJzendijke in de stx-ijd om de eerste plaats is, gaat op bezoek bij Sluiskil, teiwijl Hoofdplaat op eigen veld Clinge naar een nedex-laag moet spelen om het contact met de leiders niet te verliezen. Voor zowel Sluiskil als voor Clinge geldt ovex-igens dat niet vexdo- ren mag worden om niet nog verder in de problemen te ko men. Bi'eskens, dat in tegenstelling tot vox-ig jaar dit seizoen be scheiden van start is gegaan, komt in Kloosterzande Honte nisse tegen en Vogelwaaxxle steekt de Westeschelde over met de bedoeling om in Heinkens- zand Luctor'88 van drie winst punten af te houden. In de vierde klasse van het za terdagvoetbal kan Zaamslag zijn leidende positie nog verder uitbouwen tegen SVR (uit), de nummer laatst van de x-anglijst met nog geen enkel winstpunt. In Cadzand wordt de derby tus sen Cadzand en Spui gespeeld. Terneuzense Boys treft koploper Kapelle. Jan-Gerard Hartman: „We mogen zeker niet verliezen." foto Charles Strijd. l Ronald Bleijexxberg A&P huismerk niet goed. geld terug j fteYtóaa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 59