Vitesse mist fortuin in Bordeaux Cees Houtepen dient ontslag in Kerstboomsysteem Willem II faalt Club Brugge blijft Stuttgart de baas Arnhemmers spelen prima onder Neumann, maar trekken aan kortste eind Jan Poortvliet wacht op tegenbod Fiscus verdenkt Sanchez Vicario Hooligans mishandelen agent Donatie Festina tegen doping Brouwer 's werelds beste zeilster Vuurpijl bederft feest Fiorentina Van de Reij den langer aan roer van NOCNSF Meijer houdt de eer aan zichzelf door Gerard Borgman BORDEAUX - Vitesse warmde zich gisteravond aan de magie van Europees voetbal, maar mocht de beloning niet omar men. In de eerste goede partij onder trainer Neumann bracht de Arnhemmers het sterke Bor deaux aan het wankelen. Maar mede door een ten onrechte af gekeurde goal van Machlas trokken de Fransen toch aan het langste eind (2-1) en gaan zij doornaar de derde ronde. We hebben het in Arnhem weg gegeven", treurde Neumann na de uitschakeling. ..Ondanks het verlies hebben we hier een uit stekende prestatie geleverd. We hadden alleen geen geluk, neem bijvoorbeeld de glaszuivere treffer van Machlas die werd af gekeurd. Deze wedstrijd heeft de mogelijkheden van Vitesse aangegeven. Dit schenkt ver trouwen voor de competitie." Voor de matig gevulde tribunes van het Stade du Pare de Lescu- re ontrolde voor Vitesse al snel het droomscenario. In de zeven de minuut kopte Arco Jochem- sen een voorzet van Louis Laros knap binnen: 0-1. Het even wicht in de totaalscore was na de 0-1-nederlaag in Arnhem hersteld, Vitesse vond de mee valler waarop het in de aanloop naar de returnwedstrij d had ge- door Koen de Vries MIDDELBURG - Cees Houte pen heeft zijn ontslag ingediend als trainer van voetbalvereni ging Middelburg. De oefen- meester zag geen perspectieven meer bij de zondag-derdeklas ser. Hij liet gisteravond eerst de spelers van de eerste selectie weten er een punt achter te zet ten en stelde vervolgens het be stuur in kennis. Houtepen kreeg aan het begin van dit seizoen te maken met een verzwakte selectie, toen bleek dat diverse talenten kozen voor zaterdag-eersteklasser Veere en verschillende spelers hun toezegging om naar Mid delburg te komen introkken. Bovendien bleek dat de trai ningsopkomst steeds gering was. Toen ook diverse spelers uit de selectie van de A-junioren wei gerden voor het eerste elftal uit te komen omdat ze liever voor het op hoog niveau uitkomende Middelburg Al speelden, waren de kaarten wat betreft Houte pen geschud,Ik heb nog van al les gedaan om het tij te keren, maar dat is mij niet gelukt." Afgelopen zondag was wat be treft Houtepen de maat vol. Di verse spelers lieten niets van zich horen, nadat bekend was speculeerd. „Als wij als eerste scoren, dan wordt het een open duel", had Nikos Machlas ge zegd. En inderdaad, het werd gister avond een open en attractieve wedstrijd. Ook na de snelle ge lijkmaker van Johan Micoud (luij krulde de bal prachtig in de verre hoek) zochten beide ploe gen volop de aanval. Vitesse- doelman Kostas Chaniotakis was attent bij pogingen van Laslandes en Micoud, Michel Kreek moest een bal van de lijn glijden, maar "Vitesse had ook met een voorsprong de rust in kunnen gaan, als Orlando Trustfull wat meer fortuin had gehad. Mentaliteit Dat Vitesse lang uitzicht hield op een goed resultaat, dankte het vooral aan de goede menta liteit waarmee Bordeaux werd gevoetbald. In tegenstelling tot de laatste weken, toen Vitesse vaak tam, aarzelend en inspira tieloos aan de matches begon, hadden de Arnhemmers gister avond wel vanaf het begin de nodige vurie in het lijf. Einde lijk opende Vitesse fel en gecon centreerd, eindelijk speelde Vi tesse weer eens goed verzorgd voetbal. Europacup-wedstrij den zijn iets speciaals, brengen extra krachten in de spelers naar boven, zo werd gister avond nog maar eens bewezen. Zoals Herbert Neumann reeds had voorspeld, verkoos Vitesse de gecontroleerde aanval boven het blinde opportunisme. Bor deaux zocht snel het vaste aan speelpunt Lilian Laslandes, waarna Sylvain Wiltord of op komende spelers voor diepgang zorgden. De thuisploeg speelde aanvallender dan verwacht. Hoewel de aanvallers Nikos Machlas en Martijn Reuser wei nig in het stuk voorkwamen, bood de ruimte achter Bor deaux' verdediging mogelijkhe den voor de gasten. Regie Vitesse nam in de tweede helft zelfs de regie in handen. Binnen vijf minuten schoot Nikos Machlas de bal achter doelman Ramé, maar ten onrechte ging de vlag omhoog voor buitenspel Het bleek de laatste grote kans voor de bezoe*kers. Vlak na Machlas' treffer had Vitesse an dermaal de arbitrage tegen zich, toen Ali Benarbia na een charge op Trustfull (nog) niet bestraft werd met zijn tweede gele kaart. Een kwartier later kon Vitesse de illusies begraven. Laros ver speelde bal vlak voor de zestien aan Michel Pavon, keeper Cha niotakis kreeg het schot van de aanvoerder niet onder controle, waarna Steve Goossen zijn man Wiltord ruimte gaf om de 2-1 in de rebound binnen te tikken. Neumann reageerde onmiddel lijk, door de offensieve krachten Mamadou Zongo en Willem Korsten in te brengen voor La ros en Remco van der Schaaf. Met nog twintig minuten op de klok kon deze noodgreep even wel geen redding meer brengen. Alleen Zongo mocht met een kopbal nog even ruiken aan een treffer. Maar het spel van gister avond moet Vitesse vertrouwen schenken voor het zware com petitieprogramma. Girondins Bordeaux (Fra) - Vitesse (Ned) 2-1 (1-1). S. Jochemsen 0-1, 9. Micoud 1-1, 66. Wiltord 2-1. Scheidsrechter: Roca (Spa). Rode kaart: 90. Benarbia (Bordeaux, 2x geel). Gele kaart: Jemmali (Bor deaux), Laros, Reuser (Vitesse). Eer ste wedstrijd: 1-0. Aantal toeschou wers: 15.000. GPD geworden dat de wedstrijd af ge last was. „Terwijl was afgespro ken dat we bij elkaar zouden ko men. Toen heb ik alles even de revue laten passeren. Mijn be sluit stond een eind vast, zeker toen ik maandagavond het met een aantal zaken die tijdens de vergadering van de jeugdcom missie aan de orde kwamen, niet eens was." Houtepen neemt met pijn in het hart afscheid van Middelburg. „Ik hoop dat de mensen die ver antwoordelijk zijn voor mijn vertrek nu eindelijk eens gaan nadenken over de toekomst van Middelburg. Het gaat helemaal de verkeerde kant op. Ik heb me steeds voor honderd procent in gezet voor de club. Je mag dat van anderen toch ook verwach ten, zeker als je onderaan de ranglijst staat. Voorzitter Simon Harinck en aanvoerder Evert Eikenhout betreuren het vertrek van Hou tepen, maar hebben wel begrip voor zijn beslissing. „Op deze manier kon hij niet fatsoenlijk werken", aldus Eikenhout. Middelburg heeft nog geen op volger op het oog voor de ver trekkende trainer. Voorzitter Harinck, die bij de komende al gemene ledenvergadering ove rigens aftreedt, gaat morgen de meningen peilen van de selec tiespelers. Nikos Machlas toont zijn frustraties nadat een doelpunt van hem is afgekeurd. EINDHOVEN - Jan Poortvliet, die door de Liberiaanse voet balbond benaderd is om bondscoach te worden, is in afwach ting van een Afrikaans tegenbod. De oud-international, mo menteel trainer van de Belgische club Overpelt Fabriek, heeft zijn salariseisen op tafel gelegd. „Misschien zijn ze er steil van achterover geslagen. Ik weet het niet, Maar ik heb nog niets gehoord." BARCELONA - Toptennisster Arantxa Sanchez Vicario zou in haar geboorteland Spanje de belasting voor meer dan 5 miljoen gulden hebben ontdoken. Het onderzoek van de fis cus richt zich op de periode 1989-1993. De winnares van de Franse Open in mei zou niet de vereiste 183 dagen per jaar in het ministaatje Andorra hebben doorgebracht De 26-jarige Spaanse woont in Andorra omdat ze er geen belasting hoeft te betalen. Haar familie woont nog steeds in Barcelona. Sanchez Vicario heeft de Spaanse topadvocaat Buenaventura Castillanos in de arm genomen. Hij zegt met telefoon- en stroomrekeningen te kunnen aantonen dat zijn cliënte van 1989 tot 1993 daadwerkelijk in Andorra heeft ge woond. Als het onderzoek negatief voor Sanchez Vicario uitpakt, ris keert ze een langdurige gevangenisstraf. SID BENIDORM - Aanhangers van Liverpool hebben gisteren in het Spaanse Benidorm een politieman met een fles ernstig toegetakeld. Het slachtoffer is met verwondingen aan het hoofd opgenomen in het ziekenhuis. De politie arresteerde tijdens rellen in de Spaanse kustplaats in totaal acht Engelse hooligans. Liverpool speelde gisteravond voorde UEFA-cup tegen Valencia. SID PARIJS - Sponsor Festina van de gelijknamige Spaanse prof wielerploeg heeft een bedrag van 4 miljoen Franse francs (cir ca 1,35 miljoen gulden) beschikbaar gesteld voor dopingon derzoek. De renners van de Festinaploeg werden in de laatste Ronde van Frankrijk gediskwalificeerd op verdenking van gebruik van prestatiebevorderende middelen. De meeste le den van de equipe, onder wie de Zwitsers Alex Zülle en Pascal Richard, gaven later tijdens een politieverhoor toe zich met bloeddoping (EPO) te hebben beziggehouden. „Festina heeft besloten op een actieve manier een bijdrage te leveren aan het bestrijden van dopegebruik", aldus een pers verklaring van de firma. „Bovendien zullen we ons in de toe komst in deze gevoelige materie zorgvuldiger opstellen." Toe gezegd werd dat er binnen de ploeg voortaan meer controle zal zijn op het gebruik van verboden middelen. Zülle en een andere Zwitser, Laurent Dufaux, hebben de Festinaploeg in middels verlaten. RTR SCPIIPHOL - De internationale zeilfederatie ISAF heeft Ca- rolijn Brouwer uitgeroepen tot de beste zeilster van het jaar. De 25-jarige Voorhoutse werd deze zomer wereldkampioene in de Europe-klasse en won de regatta's in Kiel, Medemblik en in de haven van Sydney. In haar Olympische discipline heeft de doctoranda talen en cultuur van Latijns-Amerika de hegemonie overgenomen van Margriet Matthijsse uit Rotterdam. De prijs werd Brou wer dinsdagavond uitgereikt in Palma de Mallorca door de Noorse koning Harald en door Konstantijn, de voormalige koning van Griekenland. De jury bestond uit ongeveer drie honderd leden; uit het ISAF-comité, van nationale waterT foto Jasper Juinen/ANP sportbondenen journalisten. GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - Club Brugge is ge slaagd waar Feyenoord faalde: het uitschakelen van VfB Stutt gart in het UEFA-bekertoer- nooi. De Belgische club won gisteravond op eigen veld na verlenging met 3-2. Dat was na de 1-1 in Duitsland genoeg voor een plaats bij de laatste zestien. Vijf minuten na de 1-0 kreeg Stuttgarts Thiam zijn tweede gele kaax-t. Zes minuten later volgde Djordjevic hem naar de kleedkamer. Met negen tegen elf waren de Duitsers wel bij mach te de Belgische kampioen nog in verlegenheid te brengen. Ver laat zorgde in de 76e minuut voor de gelijkmaker. In de ver lenging leek de numerieke meerderheid Brugge te helpen. Vermant (Brugge) schoot tegen de paal, in dezelfde minuut trof ploeggenoot Lembi de lat. De 2- 1 kwam er toch, in de 105e mi nuut door Claessens na een fout van doelman Ziegler. Nog gaf Stuttgart zich niet ge wonnen. Vijf minuten in de tweede helft van de verlenging zorgde Bobic voor 2-2. Bij die stand was Stuttgart verder. Maar op de 3-2 van Ilic, vijf mi nuten voor tijdhad zelf s het mi raculeuze Stuttgart geen ant woord meer. Club Brugge (Bel) - VfB Stuttgart (Dui) 3-2 na verlenging (0-0. 1-1). 60. De Cock 1-0, 76. Verlaat 1-1,105. Claessens 2-1, 110. Bobic 2-2, 115. Ilic 3-2. Scheidsrechter: Oezoenov (Bul). Rode kaart: 65. Thiam (Stutt gart, 2xgeel), 71. Djordjevic (Stutt gart, 2xgeel). Aantal toeschouwers: 13.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Slavia Praag (Tsj) - Bologna (Ita) 0-2 (0-0). SO. Signori 0-1, S5. Cappioli 0- 2. Scheidsrechter: Bikas (Gri). Aan tal toeschouwers: 8827.Eerste wed strijd: 1-2. Panna (Ita) - Wisla Krakau (Pol) 2-1 (1-0). 20. Fiore 2-0, 46. Zajac 2-0 (ei gen doel), 90. Zajac 2-1. Scheids rechter: Hamer (Lux). Aantal toe- schouiuers: 9000. Eerste wedstrijd: 1-1. AS Monaco (Fra) - Grazer AK (Oos) 4-0 (2-0). 6. Gava 1-0, 16. Spehar 2- 0, 55. Diawara 3-0, 66. Gava 4-0. Scheidsrechter: Irvine (NIe). Aantal toeschouwers: 4000.Eerste wed strijd: 3-3. Real Sociedad (Spa) - Dinamo Mos- kou (Rus) 3-0 (0-0). 55. Kovacevic 1- 0, 69. De Paula 2-0, 75. Kovacevic 3- 0. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Eerste ivedstrijd: 3-2. Aa7ital toe schouwers: 20.000. FC Zürich (Zwi) - Celtic Glasgow (Sch) 4-2 (0-0). 51. Del Signore 1-0, 56. Chassot 2-0, 57. O'Donnell 2-1, 61. Bartlett 3-1, 72. Larsson 3-2, 74. Sant'Anna 4-2. Scheidsrechter: Sundell (Zwe). Eerste wedstrijd: 1- 1. Leeds United (Eng) - AS Roma (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Heynemann (Dui). Rode kaart: 45. Wome (AS Ro ma, 2xgeel). Eerste wedstrijd: 0-1. Olympique Lyon (Fra) - Rode Ster Belgrado (Joè) 3-2 (3-1). 17. Cave- glia 1-0, 37. Bunjevcevic 1-1, 40. Cocard 2-1, 42. Caveglia 3-1, 90. Og- ndenovic 3-2. Scheidsrechter: Fer nandez Marin (Spa). Eerste wed strijd: 2-1. Olympique Marseille (Fra) - Werder Bremen (Dui) 3-2 (1-0). 36. Maurice 1-0, 47. Eilts 1-1, 52. Issa 2-1, 78. Dugarry 3-1, 83. Herzog 3-2. Scheidsrechter: Durkin (Eng). Toe schouwers: 50.000. Eerste wed strijd: 1-1. Aston Villa (Eng) - Celta de Vigo (Spa) 1-3 (1-2). 26. Sanchez 0-1, 30. Collymore 1-1, 34. Mostovoj 1-2, 48. Penev 1-3. Scheidsrechter: Ancion (Bel). Valencia (Spa) - Liverpool (Eng) 2-2 (1-0). 45. Lopez 1-0, 80. McMana- man 1-1, 87. Berger 1-2, 90. James (eigen doel) 2-2. Scheidsrechter: Veissiere (Fra). Rode kaart: 90. Car- boni (Valencia), 90. Ince (Liverpool, 2x geel), 90. McManaman (Liver pool). Eerste wedstrijd: 0-0. Aantal toeschouwers: 50.000. Atletico Madrid (Spa) - CSKA Sofia (Bul) 1-0 (1-0). 45. Juninho (straf schop) 1-0. Scheidsrechter: Huyghe (Bel). Eerste ivedstrijd: 4-2. Aantal toeschouwers: 28.000. ANP SALERNO - De UEFA-bekerwedstrijd Fiorentina - Grasshoppers is gisteravond na 45 minuten gestaakt. De Belg Philippe Flament, de vierde official van de UEFA, raakte door vuurpijl gewond aan hals en knie. Hetprojectiel ontplofte vlak voor zijn voeten, op circa drie meter af stand. Het incident had plaats toen de ploegen zich na afloop van de eerste helft naar de kleedkamer begaven. Vier spelers van de Zwit serse bezoekers klaagden over pijn aan de oren. Ook de Belgische international Luis Oliveira (Fiorentina) moest zich onder medische behandeling laten stellen. Aannemelijk is dat Grasshoppers nu een plaats bij de laatste zestien in de UEFA-Cup krijgt toegewezen. Fiorentina (Ita) - Grasshoppers (Zwi) na 45 minuten gestaakt bij stand 2-1. 12. Oliveira 1-0, 32. Grenl-1, 37. Oliveira2-l. Scheidsrechter:Piraux(Bel). Eerste wedstrijd: 2-0. SID/RTR Sevilla laat Brabanders volkomen kansloos: 3-0 van onze sportredactie SEVILLA - Willem II is kans loos uitgeschakeld in de UEFA-beker. De Tilburgers verloren in Sevilla met 3-0 van RealBetis. Machteloos, krach teloos, kansloos. „Wij scoren altijd", had Adri- aanse vooraf nog dapper ge sproken. De oefenmeester stond gisteravond, na de ne derlaag die veel hoger had kunnen uitvallen, met een mond vol tanden. De Tilbur gers, die in eigen huis (1-1) nog hadden gedomineerd, kregen in Spanje geen enkele kans. In de Spaanse zon kreeg Adri aanse een heldere ingeving. Zomaar ineens, tijdens de trai ning. Sinds zijn komst naar Tilburg koos hij voor het drie- spitsensysteem, altijd en over al. Maar in Sevilla kreeg hij een kerstgevoel. Hij dacht weer aan het door hem zelf, ooit bij FC Den Haag, geïntro duceerde kerstboomsysteem. Een spits met twee beweeglij ke aanvallers erachter. En zo stond Loeffen ineens in de basis. Als piek op de boom, als boomlang aanspeelpunt voorin. Met het rugnummer 14, alsof de geschiedenis dat nummer nooit een magische klank meegaf. Erger kon Wil lem II de histoxie geen geweld aandoen. Loeffen is niet alleen boomlang, hij oogt ook nog houterig. Naar de bank Ramzi en Ceesay waren de twee andere aanvallers. Adri- aanse verwees daarmee vaste basiskrachten Heering en Ab- dellaoui naar de bank. De eer ste bleek op de training in Spanje uit vorm, de tweede wat gemakzuchtig. „We heb ben hier echte krijgers nodig. Spelers die tot de bodem wil len gaan", vond Adriaanse, Sevilla was niet echt veiTast door de opgetuigde kerst boom. De nummer zestien in de Spaanse competitie speelt namelij k al j arenlang bij na net zo. Oli was de enige zonder echt vex'dedigende taken. Fi- nidi, Denilson en Benjamin (van links naar rechts) meld den zich zo snel mogelijk aan het front. En de x~est. van het elftal leunt naar achteren. Galasek was gekoppeld aan de man van 70 miljoen gulden, de Braziliaan Denilson (21). De jongste aan Spaanse zijde, maar de man van wie iedereen De Braziliaan Denilson stoomt namens Sevilla op naar het doel van Willem n. Sanxi Hyypia kan hem niet volgen. foto Emilo Moreanatti/ANP zoveel veiwacht. De duurste aankoop was tot dusver slechts een miskoop, maar Clemente nam sinds zijn aan treden begin vorige week de druk weg. „We verwachten van hem waar zelfs ervaren voetballers zich geen raad mee weten. Er spelen maar weinig Spaaxxse talenten van zijn leef tijd in deprimera division." Deixilson leeft onder de vierde trainer van het seizoen op en dat kwam Willem II dinsdag heel slecht uit. De Braziliaan drong Galasek ver naar achte reen en daardoor moest Ramzi vooral vex'dedigend gaten dichten. Willem II kreeg in de eerste helft een comer, veel meer kon de ploeg aanvallend niet uitrichten. De openings treffer van Betis dreigde voortdurend. In de 29e minuut was het raak. Oud-ajacied Fi- nidi zette een mooie aanval op en rondde uiteindelijk zelf af: 1-0. Bevrijd Na de pauze maakte Loeffen plaats voor Abdellaoui, maar kansen kregen de Tilbux-gers nooit. Betis speelde als be vrijd, onder leiding van Finidi en Denilson, de enige buiten landers in de ploeg. De Brazili aan was de aangever bij doel punt nummer twee, in de 56e minuut. Benjamin rondde af: 2-0. De stoere kerels uit Tilbux-g bleven de aanval zoeken. Dat pleit voor hen, maar is eigen lijk logisch, Hyypia. Prom- rnayon en Hendriks, die in de basis de voorkeur had gekre gen boven Hill, zijn matige vei'dedigers. De defensie is veruit het zwakste gedeelte van de ploeg, Finidi en zijn vrienden genoten zich dinsdag suf. Adriaanse en co niet. De kerstboom werd afgetuigd. Heel hardhandig. Betis Sevilla (Spa) - Willem II (Ned) 3-0 (1-0). 29. Fi7iidi 1-0, 56. Benjamin 2-0, 90. Fernando 3-0. Scheidsrechter: Granat (Pol). Aantal toeschouwers: 28.500. Betis Sevilla: Prats; Otero, Solo- zabal, Urena en Luis Fernandez; Finidi, Alexis (22. Canas), Denil son (79 Fernando), Ito en Benja min; Oli (58. Cuellar). Willem II: Van Fessem; Prommay- on, Hendriks (60. Hill), Hyypia en Schenning; Valk, Galasek en Arts (60. Bombarda); Ceesay, Loeffen (46. Abdellaoui) en Ramzi. ANP door Henk Stouwdam PAPENDAL - Met Joop van der Reijden valt niet te spotten. Het stomxde gisteravond zowel let terlijk als figuurlijk op het na tionaal spox-tcentrum Papendal, niaar de interim-voorzitter van NOCNSF bleef fier overeind. Conform de wens van Van der Reijden werd tij deus de algeme ne ledenvergadering van de sportkoepel een nieuw bestuur geformeerd en ging de vei'gade- ring akkoord met een verlen ging van zijn mandaat, ook als sputterden Piet van der Molen van de atletiekunie en Wim Let- terie van de judobond flink te gen. Zij stonden echter alleen in hun kritiek op Van der Reijden. De vergadering was amper be gonnen of Van der Molen blies flink stoom af. De KNAU-voor- zitter zette de aanval in op Van der Reijden met een i'eeks af keurende opmerkingen en kriti sche vragen. Hij nam het de i n- terïm-voorzitter van NOCNSF kwalijk dat hij zich niet aan zijn belangrijkste opdracht had ge houden: het vinden van een nieuwe preses. Van der Molen vroeg zich af waarom Van der Reijden nog geen opvolger voor Wouter Huibregtsen heeft ge vonden. Bovendien kraakte Van der Mo len Van der Reijdens analyse over de werkwijze van NOCNSF af. Hij noemde diens x-appoxdage van eqp bedenkelijk laag niveau. Verder liet Van der Molen zich uitgesproken kri tisch uit over de stijl van bestu ren van Vander Reijden. „De pe riode Huibregtsen heeft acht jaar geduurd. De periode die no dig is om een wijngaard tot was dom te laten komen. Ik heb het gevoel dat er nu met een bijl op die wijngaard is ingehakt en de dader met de bijl in de hand trots om zich heen kijkt", vuur de Van der Molen een giftige pijl in de richting van de voormalige staatssecx-etaris. Repliek Nadat Van der Molen zijn gal had gespuwd, diexxde Van der Reijden hem als een gerouti neerd bestuurder van repliek. De interim-voorzitter deelde doodleuk mee geen vooi-fetel van ox-de in de aanval van Van der Molen te kunnen ontdekken en perste hem in een vergadertech- nisch keui'slijf. De criticaster wei'd gedwongen om op afzon derlijke agendapunten zijn kri tische noten te kraken, hetgeen tot een gevecht in cynisme van twee vergadertijgers leidde. Maar niet tot het gelijk van Van der Molen. Met het grootste ge mak ontweek Van der Reijden de vliegende tackles. De actie van de Huibregtsen-adept Van der Molen leidde bij andere gro te sportbonden tot vei-wonde- ring en verbazing. Joop Atsma van de wielerunie en Wim Schenk van de schaatsbond bij voorbeeld vonden de aanval zelfs ongepast, omdat de plan nen van Van der Reijden tijdens het vooreittei-soverleg op 15 september met grote en kamer brede instemming zijn begroet. Zij hadden gisteravond geen nieuwe feiten gehoord die aan leiding zouden geven tot het plaatsen van kanttekeningen. Bovendien hadden beide heren moeite met de toonzetting van Van de Molen. „Veel te agres sief", aldus Schenk. Geen misverstand De commotie rond Van der Reij den heeft hem niet doen wanke len. Van der Reijden liet er geen misverstand over bestaan dan hij niet wenste te wijken en ook weinig begrip op te kunnen brengen voor de kritiek aan zijn adi'es. Hij handelt in zijn bele ving immers geheel te goeder trouw en voox'tdurend in ge meen overleg met de sportbon den. GPD PAPENDAL - Het bestuurslid Riens Meijer heeft gisteravond tijdens de algemene ledenver gadering van NOCNSF de eer aan zichzelf gehouden. Het be stuurslid, dat aanvankelijk niet wenste te voldoen aan de wens van interim-voorzitter Joop van der Reijden om op te stappen, trad op eigen gezag af. Daarmee voorkwam hij dat de vergade ring formeel tot zijn ontslag moest overgaan. Meijer liet gisteren opnieuw we ten dat Van der Reijden in zijn ogen heeft gefaald door niet met een kandidaat-voorzitter op de pi'oppen te komen. Volgens Meijer moet de intex-im-voox-zit- ter opstappen, al is het alleen maar omdat hij zelf bij vooxldu- ring roept zo snel mogelijk te zullen vertrekken. Van der Reijden wenst (nog) niet te vertrekken omdat hij over een half jaar een zeer geschikte kan didaat zal voordragen. Die man of vrouw, van wie de naam angstvallig geheim wox*dt ge houden, is echter nog niet be schikbaar, GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 61