Leden CZAV krijgen restitutie PZC Gamma Terneuzen bouwmarktreus Slachtofferhulp blij met mogelijkheid anonieme aangifte Worsteling tussen zin en zijn Boek over drama-oefeningen is goede leidraad voor onderwijs zeeland woensdag 4 november 1998 20 Mogelijk door hoge omzetten en lage kosten in detail ondernemend zeeland De harde leerschool van Maria Callas kunst cultuur door Claudia Sondervan WEMELDINGE - CZAV, Co- operatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging b.a. in We- meldinge, keert in totaal 2,4 miljoen gulden uit in nakortin- gen aan haar leden in de land en tuinbouwsector. Directeur A W. Bierens verwacht voor het in september afgesloten boek jaar 1998 minimaal eenzelfde resultaat te behalen als in 1997. Zoals het er naar uitziet res teert na de nakorting nog een resultaat van 3,6 miljoen gul den. Dat geld wordt in de reserves van de organisatie gestopt en onder meer gebruikt voor ver dere uitbreiding van de Agri- landsupermarkten en OK-ben- zinestations. Van die stations zijn er in aanbouw in Kapelle, Vlissingen en Oost-Souburg, die in 1999 opengaan. De winst is ontstaan door hoge omzetten in diverse afdelingen en zeer lage organisatiekosten. De nakortingen worden ver strekt op afnames gewasbe schermingsmiddelen (vier pro cent) en curatieve fungiciden (zes procent) tegen schimme laandoeningen bij gewassen in akkerbouw en fruitteelt. Deze middelen werden in dit natte teeltseizoen veel meer toegepast dan andere jaren. Op meststoffen en veevoer wordt twee procent nakorting gege ven. CZAV restitueert bedra gen vanaf minimaal honderd gulden. De teruggaves vormen een welkome lastenverlichting voor de land- en tuinbouw, in dubio over de kwaliteit en bruikbaarheid van zowel de opgeslagen producten als de te velde staande gewassen en de De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus IS, 43S0 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Forel Visspecialist uit Dor drecht opent donderdag 5 no vember een nieuwe viszaak in winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen. In de nieuwe zaak zijn alle visspecialiteiten te krijgen. Ook kan men er terecht voor vers gebakken vis en stoofschotels. Burgemeester R. Barbé van Terneuzen verricht donderdag om 15.00 uur de of ficiële opening. Het Onderdeurtje, speciaal zaak voor baby- en kindermo de aan de Hobeinstraat in Vlissingen wordt vrijdag 6 no vember heropend door de Zeeuwse theaterduo Muis en Leeuw. Ze delen om 16.00 uur kleurplaten uit bij de ver nieuwde winkel, die na vijfjaar een nieuwe koers is ingeslagen. De zelfmaakmóde heeft plaatsgemaakt voor een collec tie baby- en kinderkleding in maten tot en met 164. Er zijn nog twee rekken met kleding uit het eigen atelier. lage prijzen bij varkens- en rundveehouderij en De kwaliteit van de graanoogst verschilt zeer binnen het CZ- AV-gebied Zuid-Nederland en neemt van het zuiden richting noordgrens danig af. De kwali teit voldoet echter voor de vee voederindustrie, die grote hoe veelheden afneemt tegen lage prijzen. De betere kwaliteiten graan voor zetmeel- en maalin- dusterie worden beconcur reerd door grote voorraden in de EU en kwalitatief op het randje staande partijen, die de prijs drukken. De prijzen van aardappelen als Bintje stijgen aanzienlijk door zorgen of er wel voldoende aanbod is. Van de monopolierassen zijn nog geen prijzen bekend, maar er De winnaar van de eerste BOV-trofee in Midden-Zee land wordt vrijdag 6 november bekend gemaalit in Grand Ho tel Arion in Vlissingen. In ge zelschap van commissai'is van de koningin in Zeeland W. T. van Gelder en alle Midden- Zeeuwse burgemeesters wordt om 17.00 uur duidelijk welk bedrijf geselecteerd is om de Beste Ondernemers Visie. Tij dens de de bijeenkomst geeft prof. drs. F. Stevens, directeur van het Instituut Nederlandse Kwaliteit een lezing. Europatuin Oostburg opent vrijdag 6 november om 20.00 uur de kerstshow met het the ma 'My home is my castleZa terdag 7 (08.00-17.00 uur-) en zondag 8 november (11.00 tot 17.00 uur) houdt het tuincen trum aan de Nieuveltweg open dagen. Nog meer open dagen, tussen 11.00 en 17.00 uur, houdt het tuincentrum op de zondagen 6,13 en 20 december. zal ook weinig beschikbaar- zijn, verwacht de coöperatie. De benodigde bruinrotvrij- verklaringen stagneren boven dien de leveringen. CZAV stel de deze week de nieuwe vestiging in Middelburg in het voormalige DMD-pand op Ar- nestein officieel open voor de relaties rondom Middelburg. Coasters Door de ligging aan het Kanaal door Walcheren wil CZAV de locatie ook gebruiken voor de ontvangst van coasters met meststoffen uit het buitenland, De oude vestiging aan de Kle- verskerkseweg wordt gesloten maar fungeert nog als graan- opslag'. De CZAV, die nu aan het zeven tigste boekjaar begint, ge bruikt de jaar-vergadering op 15 januari 1999 om stil te staan bij de betekenis van coöpera tieve organisaties voor indivi duele boeren anno 1999, daartoe aangezet door de cen- tenniumvieringen van collega coöperaties als Cebeco-Han- delsraad en Rabobank. De vergadering begint om 14 uur in De Stenge in Heinkens- zand. Met nog eens duizend vierkante meter erbij is de Terneuzense Gamma-vestiging de grootste in Zee land en één van de grotere in Nederland geworden. foto Charles Strijd door Claudia Sondervan TERNEUZEN - Drie jaar na opening kreeg Gamma-vesti ging Terneuzen duizend vier kante meter oppervlak erbij en een herziening van het interi eur. De jonge loot van de Inter- gamma bouwmarktengroep in het Zeeuws-Vlaamse blijkt meer dan renderend. Met nog eens duizend vierkan te meter erbij is de markt aan de Kennedylaan. tegenover ei genaar De Hoop bv, 4550 vier kante meter groot en daarmee de grootste in Zeeland en één van de grotere in Nederland. Woensdag 11 november her opent de bouwmarkt met fees telijkheden en gelegenheidsac ties. De extra vierkante meters wor den gebruikt om het assorti ment in de vele artikelgroepen te verdiepen. ,,Waar we eerst vijf meter schap van hadden, staat er nu zegt maar twintig meter van", legt franchisene mer van de Gamma-formule in Terneuzen, J. N. Paulusse uit. Op die manier kan de bouw markt het steeds grotere areaal aan nieuwe producten van fa brikanten naar het pubhek brengen, zonder de traditione lere producten weg te drukken. De nieuwe ruimte werd daar naast gestoken in een groter magazijn en zaaghal met nieu we machinerie. Het aanvanke lijk personeelsbestand van vijftien medewerkers is inmid dels aangevuld tot 45 mensen, waarwan 28 voltijd. Voltijd wordt ook de telefoonbezetting van de bouwmarkt, om vragen van klanten omtrent beschik baarheid van materiaal te be antwoorden. Omvang Zestig tot zeventig procent van de klanten komt uit Terneuzen en directe omgeving, maar de bouwmarkt trekt door zijn om vang klanten uit heel Zeeuws- Vlaanderen. De eerstvolgende Gamma bouwmarkt zit een do zijn kilometers verderop, op de grens in Zelzaete maar heeft een bescheidener maat. De doehetzelf-markt is als één van de weinige sectoren van de de tailhandel nog steeds groeien de. In de Randstad bij de grotere bouwmarkten blijft schaalver groting de trend in de strijd om het marktaandeel waarbij brancheverbreiding naar de groene gebieden in de tuinsec- tor en uitstapjes in interieurin richting niet geschuwd wor den. In Terneuzen zal Gamma geen tuincentrum-afdeling of kleinmeub^lsectie beginnen, stelt Paulusse. „We gaan nu echt niet meer bloemen verko pen. We blijven aan de basis: de aangever voor de kleine ver- bouwinkjes in en om het huis." Terug naar de basis is ook een nieuwe service die de bouw markt verleent: de losse ver koop van schroefjes en boutjes, op veler verzoek. „Mensen die maar een paar van die dingen nodig hebben worden verplicht een blister met veertig stuks aan te schaffen. We hebben een weegschaal neergezet waarop de klant zelf zijn materialen kan afwegen en meenemen te gen een eenheidsprijs." door Jacques Cats MIDDELBURG-De stichting Slachtofferhulp Zeeland juicht het toe dat er mogelijkheden ko men om anoniem aangifte te doen van geweldsmisdrijven. Woordvoerder J. Geelen ver wacht dat slachtoffers daardoor eerder naar de politie zullen stappen. Vrees voor nog meer problemen weerhoudt gedu peerden er nu nog van in bepaal de gevallen een zaak aanhangig te maken. Premier Kok heeft de mogelijkheid van anonieme aangifte eerder deze week aan gekondigd tijdens het slotdebat over geweld op straat. De stichting Slachtofferhulp moet er bij de eerste opvang op wijzen dat de verdachte, door de stukken in te zien die zijn advo caat in bezit heeft, achter de naam en het adres van het slachtoffer kan komen. Geelen: „Dat beangstigt mensen. Het komt voor dat slachtoffers daarop besluiten dan maar geen aangifte te doen." „Dat wordt voer voor juristen". F. Bos, chef recherche van de po litie Walcheren, verwacht dat het niet direct geregeld zal zijn slachtoffers anoniem aangifte te laten doen van geweld. Vol gens Bos moet de wetgeving er op worden aangepast. „Bij een aangifte behoor je een naam te hebben. Dat is nodig om een zaak met succes op de recht bank te kunnen afronden." Officieel document Voor aangiftes geldt dat ze niet telefonisch kunnen worden af gehandeld. Dat dient te gebeu ren op het politiebureau, maar- dat hoeft niet per se in de plaats waar de gebeurtenis heeft plaats gehad. Op het bureau vertel je als slachtoffer wat je is overkomen. De verklaring wordt vervolgens opgenomen in een officieel document: het pro ces-verbaal van aangifte. Daar in worden naast de vermelding van het tijdstip en de plaats en een omschrijving van het straf bare feit ook persoonsgegevens opgenomen. Met dat officiële stuk kan de po litie vervolgens het speurwerk beginnen en stappen nemen zo als het aanhouden van verdach ten. De aangifte is voorts van belang om over te leggen als er bij de verzekering een clairr, wordt ingediend. Informatie uil een aangifte wordt opgeslagen in de computer. Iedere politie agent kan zo dag en nacht op verschillende plaatsen over die informatie beschikken. Gerucht Er zijn gevallen voorstelbaar waarbij de politie geen aangifte nodig heeft om een onderzoek te beginnen. Zo kan bijvoorbeeld een zaak worden opgestart als bij gerucht is kennis genomen van een ernstig misdrijf. Het ge- beurt ook dat getuigen van ge weldsmisdrijven niet willen hebben dat hun naam bekend wordt. In dat geval is het aan dt rechter-commissaris om te be palen of iemand al dan niet als 'bedreigde getuige' zal worden beschouwd. Justitie in Middelburg melddt afgelopen zomer een toenanif van het aantal geweldsmisdrij ven. Vorig jaar werden 777 de licten geregistreerd. In 1996 wa ren dat er 645. Deze cijfen geven een vertekend beeld vat de werkelijke situatie. Een on derzoek onder de Zeeuwse be volking heeft aangetoond datds gemiddelde aangiftebereidheid op het terrein van geweldsmis drijven 29 procent bedraagt. Solistenconcours voor het eerst in Z-Vlaanderen MIDDELBURG - De afdelinp Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Mu ziekverenigingen (KNFSI houdt zondag 8 november voo: de eerste keer een solistencon cours in Zeeuws-Vlaanderen. In gebouw Malpertuus in Cling zullen vanaf twee uui- 'smic dags negentien solisten en kie ne ensembles hun partij speler Het aantal deelnemers is no. niet groot, maar 'het is eve wennen' stelt afdelingsvoorzit ter C. J. Schout in het voor woord van het programma boekje. Zowel slagwerkers al blazers doen eraan mee. Ai de el n emers worden beoordeel: door het KNFM-jurylid J. W.l de Laat. De strijd tussen binnen- en buitenwereld staat centraal in 'Teibele en haar demon'. foto Marijke Folkertsma Toneelvoorstelling naar Jiddisch sprookje I. B. Singer door Ali Pankow OUWERKERK - Het Jiddische sprookje 'Teibele en haar de mon' van de Poolse schrijver Is aac Bashevis Singer geldt als basis voor het tonen van een worsteling tussen zin en zijn, tussen roes en betekenis, tussen binnen- en buitenwereld. To neelgroep Ouwerkerk wil die strijd laten zien met een thea tervoorstelling met spel, muziek en dans, onder leiding van mid denkader-regisseur Ad van Geesbergen en choreografe Ni cole Meijsen. Teibele is een jonge onbestorven weduwe van een echtgenoot die haar verlaten heeft, omdat hij niet aan zijn 'echtelijke plich ten' kan voldoen. Zolang niet duidelijk is of deze ex nog leeft, is Teibele gedoemd haar nach ten in eenzaamheid door te brengen. Onderdrukte driften en begeerten doen haar van de monen dromen. Alchonon, de hulponderwijzer die hopeloos verliefd is op Tei bele, verzint een duivels-oplos- sing. Hij bezoekt haar als de demon Hurmizah, die haar ver leidt en haar erotische fantasie- en vervult. Als de hulponderwijzer echter meer wil dan de twee nachtelij ke bezoeken per week, waagt hij zijn vriend Menasha om raad. Deze verzint een overlij densverklaring van Teibeles ex- man, zodat de weg naar een re gulier huwelijk open ligt. Als demon maakt Alchonon Teibele wijs, dat zij voorbestemd is om met de hulponderwijzer te trou wen. Ondanks haar afschuw van de hulponderwijzer gehoor zaamt Teibele, maar ze komt niet over haar weerzin heen. Zij gelooft Alchonon niet als hij onthult dat hij haar beminde demon heeft gespeeld en ze kwijnt weg, verlangend naar haar duivelse minnaar. Brutaliteit Toneelgroep Ouwerkerk geeft een hedendaags beeld van dit Jiddische sprookje en laat het verhaal van Teibele en haar de mon afspelen tepridden van een wereld van toeschouwers, die commentaar leveren op wat zij zien en menen te zien. „We had den dit stuk al eerder gelezen, maar toen ontbrak ons de bruta liteit en hadden we nog te wei nig zicht op een mogelijke aanpak", zegt regisseur Van Geesbergen. Het stuk is hier nog meer weinig keren opgevoerd. Voor zover- hij heeft kunnen na gaan in Nederland alleen door het Ensemble Raamtheater uit Antweipen. Dat gezelschap bracht de voorstelling ook in België en Israel. Bij de toneelgroep in Ouwer kerk achtten spelers en regis seur de tijd rijp de uitdaging aan te gaan. Om de tegenstelling tussen binnen- en buitenwe reld, het conflict tussen lust en verstand aan te scherpen heeft Van Geesbergen twee monolo gen aan de oorspronkelijke tekst toegevoegd. Die monolo gen komen uit 'Ten Oorlog' van Luk Perceval enTomLanoye, de succesvolle compilatie van alle koningsdrama's van Shakespe are. Die monologen versterken, volgens Van Geesbergen de hy pocrisie van de toeschouwers in de buitenwereld. Zij geven blijk van hun afkeuring over de lus ten en het mateloze in de bin nenwereld, maar herkennen die verlangens wel en hunkeren zelf evenzo. Dubbelheid „Die dubbelheid willen we laten zien met onze voorstelling", zegt de regisseur. „We zijn er niet op uit een boodschap over te brengen of een eindoordeel te vellen in de zin van: dat heb je d'r nou van. We streven er naar een boeiend spektakel te maken met elementen van helderheid, banaliteit, religie en rituelen." De cast wordt gevormd door: Eugène Totté, Yolanda Smits, Joke van Stuyvenberg, Guido den Broeder, Leo van Gemeren, Rianne de Waal en Jannie Kunst. Gezien de vormgeving waarbij zowel podium als zaalvloer worden gebruikt, kan slechts een beperkt aantal toeschou wers per opvoering aanwezig zijn. De voorstellingen worden gegeven op 20, 21, 27 en 28 november in het dorpshuis in Ouwerkerk, aanvang 20.30 uur. MIDDELBURG, Stadsschouwburg 'Masterclass', van Terrence Mc- Nally, door Toneelgroep Amster dam, met o.a. Sigrid Koetse, Es- thelle Linssen, Eveline Karssen en Jeroen Bik. Vormgeving van Paul Gallis, regie van Gijs de Lange. door Willem Nijssen In 1971 geeft Maria Callas een serie masterclasses in New York. Ze worden druk bezocht door vele bekende artiesten, waaronder ook de toneelschrijver Terrence Mc- Nally. In die jaren is Maria Callas niet alleen een (zij het reeds tanende) beroemdheid, maar ook veelbesproken in de roddelpers. Dat begon al in 1958 met de zogenaamde 'Rome walkout', haar weige ring om vanwege een ver koudheid de tweede acte van 'Norma' uit te voeren. En dat terwijl de Italiaanse presi dent onder de gasten was. Ook haar verhouding met de rijke reder Aristoteles Onas- sis heeft vele tongen in bewe ging gebracht; niet het minste feit daarbij was de 'afwijzing' ten gunste van Jacky Kennedy. Roem en roddel, het zijn vaker de in grediënten geweest voor een artiesten-tragedie. Dat het leven van Maria Cal las een tragedie was, heeft ze lang kunnen verbergen. Maar tijdens die bewuste masterclasses .moet het toch wel door haar werk heen ge schemerd hebben. Terrence McNally heeft het in ieder geval opgemerkt, en vele ja ren later (1995) in het toneel stuk 'Masterclass' verwerkt. Een boeiend en humoristisch stuk, dat terecht bekroond werd met de Tony Award voor het beste nieuwe stuk. De gedramatiseerde Maria Callas hoeft niet in detail de ware Maria Callas te zijn, om toch haar tragedie te kunnen overbrengen. De manier waarop ze in het stuk haar studenten benadert, ver raadt alles over de grandeur en de tragiek van het perso nage. Aan de hand van de grote rollen die zij ooit zong (en waar haar studenten nu eer mee willen inleggen) haalt Maria Callas herinne ringen op aan haar verleden. Ook de pijnlijke. En in de correcties die ze aanbrengt, laat ze zien wat kunst voor haar betekent en hoe zij zelf daar totaal voor leefde. Zinnetjes als „Alleen ons werk telt" of „Ik heb een har de leerschool gehad" en „Ik ben nooit jong geweest" ko men er als terzijdes uit. Maar ze schetsen mee aan het beeld van iemand die zó alleen was, dat alleen de kunst haar kon redden. Daarin de beste te zijn, is de belangrijkste reden van bestaan. Maar wie een maal de beste is, weet tevens het best wat ook in de kunst tóch altijd onvolmaakt zal blijven. Natuurlijk probeert Maria Callas die geest van to tale overgave over te brengen op haar studenten, maar-be wust of onbewust - ook dat besef van het eeuwig onvol maakte brengt ze over, en niet zonder cynisme. Het is juist dat dubbele wat in 'Masterclass' het sterkst ont roert. Omdat het vanuit een grote machteloosheid ge beurt, en zeer waarschijnlijk zonder dat in zijn volle om vang te beseffen. Dat alles moet een actrice weten om haar rol te kunnen spelen, en dat alles moet zij kunnen vergeten om haar rol te kunnen spelen. Sigrid Koetse kan ook die dubbel heid zeer goed aanbrengen en slaagt erin een prachtige rol neer te zetten. Soms be vlogen, dikwijls schamper, altijd honderd procent alert, bewust van haar imago, ei send („Kunst is domineren maar dienend („De compo nist is God."). Dat is de Maria Callas die zij creëert en die zozeer geloofwaardig is dat er momenten zijn, waarop de een niet meer van de ander is te scheiden. Momenten ook waarop de tragiek voelbaar is, en de bewondering voor een opera-zangeres overgaat in de bewondering voor een vrouw die totaal heeft ge leefd. Al was dat dan een le ven waarin het geluk dik wijls niet langer duurde dan één enkel optreden. CAdvertentie City OnLine in Zeelan door Ben Oerlemans VLISSINGEN - Het nadeel van boeken over drama en toneel is dat ze vaak te eenzijdig gericht zijn. Sommige zijn gewijd aan de praktijk van het toneel, an dere specialiseren zich teveel in de theorie. Dramabegeleider Sjaak Vane heeft onlangs een bijzonder leesbaar werk ge schreven over drama-activitei ten op scholen. De auteur werkt als docent dramatische vorming in het basisonderwijs en is vèr- bonden aan de deeltijdopleidin gen in het MBO in Zeeland. Het boek is voornamelijk be doeld voor gebruik op scholen. Elk hoofdstuk begint met een uiteenzetting van de leerdoelen, waarna een theoretische inlei ding volgt, met opdrachten en een praktische uitwerking daarvan. „Ik wilde met dit boek een totaalproduct neerzetten", verklaart Vane. „Niet alleen de theorie, maar juist werken met voorbeelden uit de praktijk." De diverse oefeningen worden in het boek zelf grondig uitge werkt. Op pagina 64 wordt bijvoorbeeld een voordracht middag besproken, In de lin kerkolom staat een grondige en stapsgewijze theorie van een dergelijk evenement beschre ven, terwijl rechts op de pagina een eventuele uitwerking daar van volgt als leerlinge Cora ook daadwerkelijk zo'n middag houdt. „Ik wilde in mijn boek de ver beelding centraal stellen", zegt Vane, doelend op zijn aanpak. „Drama staat altijd ver van de mensen af, ik wil het dichterbij brengen. Dagelijkse bewegin gen erbij betrekken. Als het wa re de grens tussen fantasie en werkelijkheid een beetje ophef fen om te laten zien datje drama in alle facetten van het leven te genkomt." Gehandicapten Hoewel een grondige toneelthe orie in elk hoofdstuk aan bod komt, wordt vooral veel overge laten aan de fantasie en de creativiteit. Het is vooral de be doeling dat het boek als lesma teriaal in het MDGO gebruikt gaat worden. „In deze tak van onderwijs is men meer gericht op zorg", aldus Vane. „Vandaar dat er in Drama-activiteiten vaak ook oefeningen voorko men voor bijvoorbeeld gehandi capten, jongeren of asielzoe kers." Ook overdrachtskunde aan on derwijzers komt aan bod. „Het boek is zeer zeker te gebruiken voor bijvoorbeeld groepen als scouting of als direct praktijk- werk. Maar het is voornamelijk lesmateriaal voor docenten die aan andere leraren iets willen overdragen." De algehele opbouw is logisch. Van het verzinnen en verbeel den tot licht uitbeelden, energe tisch voelen, teksten schrijven en een heel verhaal maken en dat op de planken of televisie brengen. Het laatste hoofdstuk is gewijd aan speciale doelgroe pen zoals ouderen, gehandicap ten en multiculturele groepen. Door de modulaire opzet is het boek direct in de praktijk inzet baar. Tussen de hoofdstukken door zijn er theoretische en praktische oefeningen om te toetsen of de stof voldoende is 'ingedaald'. Rollenspel De kern van het boek bestaat er uit dat drama een ander licht op iemands leven kan laten schij nen. Door je via een rollenspel in een ander in te leven, kun je je verplaatsten in een andere posi tie. Drama kan abstracte be grippen op een concreter en di recter niveau overbrengen dan traditionele lesstof. Het schrij ven van een gedicht of het den ken in beelden doet vaker een dieper appèl op iemands onbe wuste en boort diepere lagen aan. Vane geeft daarnaast ook aan dat er aan drama-activitei ten vaak gevaren kunnen kle ven. „Snoezel-activiteiten kun nen tot apathie leiden en je moet heel goed in de gaten kunnen houden dat ontspannen mo menten kunnen omslaan in een beklemmende sfeer." De auteur- geeft per hoofdstuk en activiteit voldoende instructies om deze valkuilen in de gaten te kunnen houden. Het boek is een vervolg op 'Wer ken met Drama. Drama-activi teiten voor agogische beroe pen'. „Dat boek is stukken uitgebreider en breder van op zet." Maar Drama-activiteiten zal voor iedereen die in het on derwijs met toneel en expressie te maken heeft een zeer goede leidraad zijn. Drama-activiteiten is uitgegeven bij uitgevenj Nelissen Educatief en kost f 32,- Sjaak Vane: „Drama staat altijd ver van de mensen af, ik wil het dichterbij brengen." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 54