Peru de ploeg van badpakken PZC Nieuwe profploeg krijgt gestalte Roelant Oltmans nuchter onder lofzang sport s28 Winst voor Oranje-volleybalsters Voortvarende start Japan Clinic op manege Aqua Delta Geen problemen BC Zierikzee Verduijn den Boer verrast topper Nederlaag driebanders 3B-SD 1 Kartkampioen toont klasse Sumiala mag weg bij Twente Uerdingen verliest bij amateurs Leko op half puntje van leider Anand uitslagen agenda woensdag 4 november 1998 door Edwin Alblas TOKYO - Peru is op de wereld kampioenschappen volleybal in Japan een opvallende partici pant. De Zuid-Amerikaanse volleybalsters, vandaag de te genstander van Nederland dat gisteren zijn eerste wedstrijd van Kenia won (3-0), hebben het als enige aangedurfd de wed strijden in badpak te spelen. Het Peruviaanse initiatief wordt door de almachtige presi dent van de wereldvolleybal- bond (FIVB), dr. Ruben Acosta, van harte ondersteund. De Mexicaan heeft het verfraaien van het volleybal tot zijn levens- Werk gepromoveerd. Ooit werd Peru tot de absolute wereldtop gerekend. In 1982 eindigde het op het WK als gast land tweede achter winnaar China. In de Olympische finale van 1988 verloor Peru van Rus- TOKIO - Japan heeft de eerste wedstrijd bij het WK volleybal voor vrouwen met overtuiging gewonnen. Het gastland, tegen stander van Nederland in groep A versloeg Peru met 3-0 (15-8 15-6 15-3). De wedstrijd van Japan werd voorafgegaan door de officiële openingsceremonie van de we reldtitelstrijd. Deze festivitei ten stonden in het teken van de Japanse volleyballegendes. De olympische kampioenen van 1964 en 1976 (vrouwen) en 1972 (mannen) maakten hun op wachting in de hal met 12.000 toeschouwers. De 'oudjes' en la ter ook de prestaties van het huidige vrouwenteam brachten de vele Japanse toeschouwers in vervoering. In de eerste ronde viel vooral de uitslag in groep C van het duel tussen Rusland en Brazilië op. De Europees kampioen versloeg in Matsumoto de vice-wereld- kampioen met 3-0 (15-7 15-6 15-11). ANP land. Daarna bleef het land op de grote mondiale toernooien altijd ver van een plaats op het erepodium verwijderd. De ploeg verraste alleen in 1993 nog een keer bij de Zuid-Amerikaanse kampioenschappen, waar ze de titel voor de neus van Brazilië wegkaapte. Twee setjes Van Peru weet de Nederlandse bondscoach Pierre Mathieu niet meer dan hij gisteren in de ver loren wedstrijd van de Zuid- Amerikaanse ploeg tegen Japan zag. Hij keek twee setjes aan en liet zijn assistent-Arjen Boon stoppel met een videocamera achter om het restant te filmen. Peru is te doen, mompelde hij bij vertrek. Ook Japan had hem niet geïmponeerd. „Maar maak nooit de fout om een tegenstan der te onderschatten", waar schuwde hij ook. Hij refereerde fijntjes aan Duitsland, dat in groep C ver rassend de wedstrijd tegen de Dominicaanse Republiek ver loor en daardoor praktisch is uitgeschakeld. Nu wordt de Do minicaanse Republiek waar schijnlijk de belangrijkste op ponent van Nederland in de tweede ronde, waarin de ploeg van Mathieu in een groep met verder vermoedelijk Rusland, Brazilië, weer Japan en Peru bij de eerste vier moet eindigen om haar doelstelling (een plaats bij de eerste acht) te realiseren. Onderschatten deed Mathieu gisteren ook niet bij Kenia, een ploeg die hij op grond van haar conduitestaat niet hoefde te vrezen. Kenia domineert de laatste acht jaar weliswaar het Afrikaanse volleybal, maar dat zegt alles over de belabberde status van het volleybal op dat continent, waar de FIVB nog bergen ontwikkelingswerk moet verzetten. „Kenia heeft geen volleybalcultuur. Dat duurt nog wel tien jaar", ver moedt Mathieu zelfs. De Keniaanse bondscoach Gil bert Ohanya deed in het Yoyogi stadion zelfs uitgebreid zijn be klag over de armoedige omstan digheden, waarin zijn ploeg de kloof naar de mondiale subtop enigszins moet dichten. Nadat de Keniaan was onder vraagd over hoe het toch kwam dat zijn speelsters tijdens de wedstrijd geregeld een schoen verloren, brandde hij los. De veronderstelling dat Afrikaan se speelsters niet gewend zijn om op schoeisel te lopen, zat niet eens zo ver bezijden de waar heid. „Helaas moet ik hier eer lijk zeggen dat we ons in Kenia moeten behelpen", jammerde Ohanya. „We hebben tot aan de WK alleen een voorbeeld van de gekleurde bal gezien en er niet eens mee kunnen spelen. Kle ding is ook een probleem. De grote sponsors in het volleybal weten ons niet te vinden." Kenia blijft nog wel even aan modderen. De ploeg neemt voorlopig nog genoegen met een figurantenrol. Het vierde giste ren elk punt tegen Nederland als een overwinning, gepaard met Afrikaanse dansrituelen. Dat toneelstukje werd in totaal veertien keer opgevoerd (15-7, 15-1,15-6). Prominente fan Van Peru, dat gisteren kansloos van Japan verloor, heeft Mathieu vandaag meer tegen stand te duchten. Buiten de toch al aanzienlijke supportersscha- re die met de Peruviaanse ploeg is meegekomen, heeft het team bovendien nog prominente fan: dr. Ruben Acosta. De Mexicaan bedenkt niet alleen nieuwe re geltjes om de volleybal aantrek kelijker te maken, maar schaamt zich er evenmin voor om toe te geven dat het oog ook wat wil. Hij juicht het toe als speelsters zich in sexy badpak ken hullen, hoewel dat eigenlijk voorbehouden zou moeten zijn aan beachvolleybal. De Neder landse internationals willen er in ieder geval nog niet aan. Cap tain Cintha Boersma: „Als ze dat ook bij ons gaan invoeren, dan moeten ze mij tijdig op de hoogte te stellen, want dan on derga ik nog enkele weken een vermageringskuur. Je ziet na melijk alles door zo'n ding." GPD Cintha Boersma (nummer 5) probeert het blok te ontwijken in het gewonnen duel met Kenia. foto Koji Sasahara/AP BRUINISSE - Ruitervereniging De Grevelingen houdt zater dag 14 november een clinic op manege Aqua Delta in Bruinis- se. Ingrid Langel. eigenaresse van manege Aqua Delta, en d- topamazones Barbara enMischa Koot uit Oude Tonge verzor gen de instructies voor geïnteresseerden. Langel bijt om 1 l.Oi uur het spits af, waarna de zusjes Koot om 13.30 uur de lesser overnemen. Afsluitend verzorgt het trio een demonstratie. ZIERIKZEE - Het eerste team van badmintonclub Zierikzes kende in de vijfde competitiewedstrijd in de eerste klasseE geen problemen met Marathon. De ploeg van trainer Williaj van der Maas won met 8-0. Van de acht partijen eindigden® drie in een driesetter. Evenzovele keren was Frans Koopmat daarbij betrokken. Jolanda van Groningen boekte in haar en kelspel de ruimste zege: 11-111-2 tegen Corrie Hollestelle. ZIERIKZEE - Richard van der Veken is zijn ongeslagen status in de huishoudelijke competitie van schaakvereniging Zie rikzee kwijt. Oorzaak was de goede vorm van Jan Verduiji denBoer, die geenfouten maakte in zijnpartij tegen de topper Door de misstap van Van de Veken nam Han Aangeenbrug dr koppositie over. Hij versloeg Han van der Made. DEN HAAG - Het eerste team van driebandenvereniging 3B- SD Goudswaard heeft in de derde divisie de uitwedstrijd var Doggy Shop Den Haag met 6-2 verloren. Alleen kopman Si nus Pankow overtuigde in zijn partij tegen Peter Kostermat (30.caramboles om 22). De teamgenoten van Pankow, Johai Flikweert, Rinus Lems en Cees de Boer, kwamen er tegen Dog gy Shop niet aan te pas. ZIERIKZEE - De kartkampioen van de laatste bedrijven- competitie, Van Gilst Kevers uit Bruinisse, is de nieuwe cyclus wedstrijden goed begonnen. Bij Delta Racing, de kartbaanii Zierikzee, toonde Van Gilst Kevers zijn klasse door de eersti race te winnen. Verder had de kartformatie de snelste rond» van de avond. BB Bakkerij/Baart Wearhouse werd tweede e; The New Beetles derde. ENSCHEDE - Antti Sumiala mag vertrekken bij FC Twente De 24-jarige aanvaller heeft het hele seizoen al geen basis plaats en komt de laatste weken ook niet meer in aanmerkt n- voor een plek in de selectie. Sumiala, tot voor kort nog Fi ns mj ternational, heeft nog een contract tot en met het jaar 2000- GPD SIEGEN - Trainer Henk ten Cate en aanvaller Hans van de- Haar kunnen KFC Uerdingen nog niet inspireren. De club ui de tweede Bundesliga verloor gisteren in de achtste finale j van het Duitse bekertoernooi van de amateurs van Sport- freunde Siegen: 1-0. Siegen staat op de tiende plaats in de Re- gionalliga West/Südwest. In de strijd om de DFB Pokal hooit de club bij de laatste acht, waarin op 1 of 2 december Bundes- liga-club VfL Wolfsburg de volgende tegenstander is. De tref fer voor Siegen, dat eerder de profs van Mainz '05 en SU Freiburg uitschakelde, kwam een kwartier voor tijd van di l Litouwer Cirba. SID van onze sportredactie LAHORE - De Zuid-Koreaanse bondscoach Jeon Jae Hong zuchtte gistermiddag eens diep in de perskamer van het natio nale hockeystadion van Lahore. Hij hief zijn armen ten hemel en toverde een moeizame glimlach op zijn lippen. „Nederland?" kreunde hij. „Onverslaanbaar bij deze Champions Trophy." De beminnelijke Zuidkoreaan kon het een kwartiertje na de zware nederlaag tegen Oranje (5-0) allemaal nog niet bevat ten. „Die jongens zijn technisch zo ontzettend goed", sprak hij hoofdschuddend. „Bovendienis hun strafcomer veel te gevaar lijk. Nee, tegen dit Nederland is momenteel niets te beginnen." Roelant Oltmans hoorde de lof zang van zijn aangeslagen colle ga onverstoorbaar aan. De voorman van Oranje vond het nog veel te vroeg voor juichende kritieken. Pakistaanse journa listen die hem al min of meer fe liciteerden met de eindzege van het toernooi, wees hij minzaam terecht. „We zijn pas halverwe ge de Champions Trophy", con stateerde Oltmans. „De finale is nog ver weg. Daarvoor moeten we ons eerst nog kwalificeren. Ik weet nu alleen dat we niet meer kunnen degraderen." Onderschatting De sussende taal van Oltmans was begrijpelijk. Als liefhebber en als perfectionist had ook hij genoten van enkele wonder schone treffers van zijn ploeg. Maar als geen ander weet hij dat onderschatting en verslapping bij Oranje altijd op de loer lig gen. Daarom hield hij zich in Lahore nog op de vlakte en be nadrukte hij juist de dingen die hem niet bevielen. Over de eerste helft bijvoor beeld was Oltmans terecht niet te spreken. Nederland speelde een beetje plichtmatig, zonder snelheid en creativiteit. De agressieve Zuid-Koreanen mochten zelfs het spel maken. Het vele balbezit leidde ook tot een handvol goede kansen. Vooral Kang Keon Wook toonde zich een meester in het missen, mede door het sterke optreden van doelman Ronald Jansen. Nederland kwam na een half uur uit de eerste echte aanval onverdiend op voorsprong. Spits Piet-Hein Geeris schoof de bal moeizaam in een leeg doel. De topschutter van Den Bosch kwam al na vijf minuten het veld in voor Jaap-Derk Bu- ma, die zich niet aan de op drachten van Oltmans hield. „En dan moet je eruit om even bij te praten op de bank", sprak de bondscoach laconiek. Vrij spel Na de rust speelde Oranje een stuk gretiger. Het overwicht le verde een serie kansen en straf- corners op. De excellerende Geeris maakte met een droge knal zijn zevende treffer in zijn 47e interland. Daarna had Ne derland min of meer vrij spel. Teun de Nooijer tilde de stand naar 3-0 met een prachtig, ver traagd schot. Remco van Wijk scoorde uit de vij fde strafcorner. Specialist Bam Lomans zat op dat moment op de bank met een enkelblessure. Hij keerde later nogwelterugin het veld. Ookli- bero Eric Jazet ging op het droge veld door zijn enkel. „We moe ten afwachten of beiden tegen Pakistan kunnen spelen", Tiet Oltmans weten. De mooiste treffer van het duel kwam op naam van Marten Ei kelboom. De 25-jarige spits van Amsterdam speelde zich via een lange solo schitterend vrij en scoorde koel uit een moeilijke hoek. „Een wereldgoal", beaamde Oltmans, „Maar niet een die je maakt bij een stand van 0-0." ANP Duel tussen Remco van Wijk (links) en de Koreaan Han Beung Kook. foto Koen Suyk/ANP door René Banierink ENSCHEDE - Na een jaartje met alleen Rabobank en TVM worden de contouren van een derde serieuze profwielerploeg in Nederland steeds duidelijker. Batavus en Bankgiroloterij, nu nog sponsors van een amateurploeg, vullen het gat op wat Fo reldorado heeft achtergelaten. Na ama teurs en vrouwen mag de Fries Piet Hoek stra nu zijn no-nonsense aanpak loslaten op minimaal tien professionals. Voor de derde Nederlandse profploeg zijn inmiddels acht renners vastgelegd. Het zijn voornamelijk neo-profs. Maar de teamleiding schermt nog met 'twee echte toppers', waarschij nlijk erkende profs die het toefje slagroom op de taart moeten gaan vormen. De situatie is zelfs zo dat volwaardige beroepsrenners, en volgens pr-man Ronald Scheppink niet de min sten, zelf de telefoon pakken en vragen of ze volgend jaar bij de nieuwe profploeg kunnen rijden. De acht renners die volgend jaar zeker hun brood gaan verdienen met fietsen on der de vleugels van Hoekstra zijn Johan Bruinsma (22), Michel Cerneus (21), Jan van Velsen, Rudic Kemna (32). Maarten Nijland (22), Renger Ypenburg (27), Paul van Schalen (26) en Rik Reinerink (25). Van die acht hebben alleen Michel Cemeus (Foreldorado) en Johan Bruins ma (Rabobank) een jaartje ervaring als beroeps. Bruinsma heeft een speciale con structie, hij wordt gehuurd van Rabobank na een jaar waarin de neo-kampioen van Nederland 1997 als debuterend prof de weg kwijt raakte. Onder vleugels van ma nager Arend Scheppink, die hem na een eerdere inzinking bij de amateurs op hel juiste spoor hielp, moet Bruinsma zijn rij ke talenten tot wasdom brengen. Een andere renner met een speciale con structie is Maarten Nijland. De Hengeloër wilde dolgraag prof worden als veldrijder maar zocht tevens een team waarin hij een goed wegprogramma kon rijden ter voor bereiding. De Rabobank was het ideaal beeld van de nationaal kampioen der neo's, maar manager Raas koos voor de beste renner ter wereld in die categorie, de Belg Sven Nijs. Nijland had vervolgens meerdere opties maar koos als veldrijder voor het privé-team van Rietveld, waar voor hij afgelopen weekeinde de eerste twee wedstrijden reed. Nijland heeft ove rigens als enige Nederlander naast Van der Poel en Groenendaal een contract voor alle Super Prestige-wedstrijden. In de zomer komt de 22-jarige Hengeloër vervolgens op de loonlijst te staan van Ba- tavus/Bankgiroloterij. Deze unieke con structie werd vorige week definitief goed gekeurd door de KNWU. Scheppink/Hoekstra co. sturen niet al leen tien profs de weg op komend seizoen, ze blijven ook een amateurploeg inzetten met daarbij ook een heleboel jonge ren ners (ver) onder de 23 jaar. De ploeg wil niet alleen in professioneel opzicht een opleidend karakter houden. GPD TILBURG - De Hongaar Peter Leko is koploper Anand in de tiende ronde van het Fontys- toemooi in Tilburg tot op een half punt genaderd. Terwijl Anand moest vechten voor zijn remise tegen debutant Sadler, won de Hongaar een gestroom lijnde Spaanse partij van Adams. Het brengt enige spanning terug in een aanvankelijk door veel remises geteisterd toernooi. Je roen Piket behield zijn derde plaats door een plusremise met Victor Kortsjnoj. Van Wely moest hard zwoegen voor het halve punt. Hij stond de gehele partij zwaar onder druk. Tegenstander Topalov weigerde het enkele malen definitief af te maken. Tot in het zevende uur bleef het de vraag of er voor de thuisspeler nog licht aan het einde van tunnel zou zijn. Een laatste onnauwkeurigheid op de 67e zet kostte de Bulgaar de winst. Na drie nederlagen op rij voelde dit voor hem als de vierde aan. Kramnik Kramnik maakte door zijn tweede overwinning op rij wat goed van een desastreuze start. Hij versloeg nu landgenoot Zv- jaginsev. Lautier heeft de weg naar boven definitief ingesla gen door de uitgebluste Svidler op te brengen. Voor benjamin Peter Leko wordt het vandaag, als de laat ste ronde op het programma staat, nog een hele klus Anand te achterhalen of voorbij te stre ven. De Hongaar speelt met zwart tegen Loek van Wely. Zijn Indiase rivaal voor de hoofd prijs heeft ook zwart, tegen Zvjagïnsev. ANP Keeper Bochum opnieuw positief FRANKFURT AM MAIN - Ook de contra-expertise heeft uitge wezen dat doelman Ernst van VfL Bochum positief heeft ge reageerd op een dopingcontrole. De tuchtcommissie van de Duit se voetbalbond heeft Ernst daarom verzocht maandag op een hoorzitting te verschijnen. Pas daarna zal besloten worden of Ernst een straf krijgt opge legd. De doelman onderging op 26 september na de wedstrijd FC Kaiserslautem - VfL Bo chum een controle naar het ge bruik van prestatiebevorderen- de middelen. Kaiserslautem heeft protest aangetekend tegen de uitslag van het Bundesliga- duel (3-2 voor Bochum). SID Badminton Zierikzee. Eerste klasse B. Zierikzee-Ma- rathon 8-0: André Verloo-Jan Boone 15-1 15-4, Frans Koopman-Bram Louws 15-8 9-1515-7, Jolanda van Groningen-Corrie Hollestelle 11-1 11-2, Mirelle van der Ha- ve-Lies Hulsbergen 13-1211-0, Verloo/K- oopman-Boone/Louws 17-14 9-15 15-7, Van der Have/Van Groningen-Hollestel- le/Hulsbergen 15-8 15-5, Verloo/Van Groningen-Boone/Hollestelle 15-3 15-9, Koopman/Van der Have-Louws/Hulsber- gen 15-129-15 15-11. Bowling Nationale trioleague. Vrouwen, klasse 1A: Kruitmolen-Waalwijk 3-0, Kruitmo- len-Tilburg 0-3, Kruitmolen-Venray 1-2. Klasse 2D: Uw eigen drogist, M'burg- Rijsbergen 2-1, Uw eigen drogist-Rotter dam 2-1, Uw eigen drogist-Hoogerheide 1-2. Mannen, klasse 3E: Schoonen Elek tra M'burg-Rotterdam 0-3, Schoonen Elektro-50+ R'dam 1-2, Schoonen Elek- tro-Zwijndrecht 0-3. Klasse 3H: Schade- net Vliss.-Non Stop R'dam 2-1, Schade- net-Hellevoetsluis 1-2, Schadenet- Spijkenisse 0-3. Renesse. Obelix-toernooi. Eindstanden. Mannen: 1. Frits Krikke 207,0 (gemiddel de handicap), 2. Marco Berrevoets 202,7, 3. Cees-Jan Kooman 201,3. Vrouwen: 1. Laura Boogaard 202,7, Coby Bakker 185,7,3. Hilda de Bruijn 185,0. Hockey Lahore. Mannen, Champions T rophy. Nederland - Zuid-Korea 5-0, Spanje - Duitsland 5-1, Pakistan - Australië 4-4. Stand: 1. Nederland 3-9 (12-4), 2. Austra lië 3-5 (7-5), 3. Spanje 3-4 (9-6), 4. Zuid- Korea 3-A (5-9), 5. Pakistan 3-2 (9-10), 6. Duitsland 3-0 (3-11). Karten Zierikzee. Bedrijvencompetitie. Eerste race: 1. Van Gilst Kevers 10 punten, 2. BB Bakkerij/Baart Wearhouse 6,3. The New Beetles 4, 4. Café de Vlinder 3, 5. Silver Arrows 2,6. Trim Line 1. Kegelen Zierikzee. ZKB-clubcompetitie. Eind standen. Eerste klasse: 1. Club X 15 pun ten, 2. Splinters 15, 3. Herovema 14, 4. Sans Souci 7, 5. Treffers 6, 6. Radja, 7. Baanbrekers 2. Tweede klasse: 1. VOC 15,2. Plankhouders 9,3. Unité9,4. VOP7, 5. Ostran 5, 6. TOG 0. Schaken Tilburg. Fontystoernooi, tiende ronde: Lautier (Fra) - Svidler (Rus) 1-0, Anand (Ina) - Sadler (GBr) 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Zvjaginsev (Rus) 1-0, Leko (Hon) - Adams (GBr) 1-0, Topalov (Bul)-Van We ly (Ned) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Kortsjnoj (Zwi) 1/2-1/2. Stand: 1. Anand 7,2. Leko 6 1/2, 3. Sadler, Piket en Kramnik 5 1/2, 6. Zvjaginsev en Adams 5,8. Svidler en Van Wely 4 1/2,10. Topalov en Lautier 4,12. Kortsjnoj 3. Zierikzee. Huishoudelijke competitie. Zevende ronde: J Verduin den Boer-R. van der Veken 1-0, J. van der Made-J. Aangeenbrug 0-1, S. Stoel-P. van den Berg 0-1, P. van Welt-M. Krijger 0-1, M. den Boer-A. Brakel 0-1, A. de Jonge-A. Milutinovic traint New Jersey NEW YORK - Bora Milutinovic is definitief de nieuwe trainer van de Amerikaanse profclub New Jersey MetroStars. De voormalige bondscoach van onder meer de Verenigde Staten tekende gisteren een contract voor twee jaar. RTR van der Westen rem, H. Jukkeneke-H.di Jonge 1-0, L. oosters-D. Doeswijk 1-0,A van Wijngaarden-J. Kordes 0-1, A Bloom-V. van den Berg 1-0, J. de Jonge C. van Eldik 1-0, C. Polderman-A. Kouten 1-0, H. Bremer-J. Verkerk rem, P. de Vrii- ze-J. Pannekoek 0-1, J. Hoogstrate-P. Plaisier 1-0, K. Strayer-G. van de Wae' den 1-0. Stand: 1.J. Aangeenbrug 415.6: punten; 2. R. van der Veken 405.50; 3..' Verduin den Boer 308.33; 4. M. Krijg? 286.83; 5. P. van den Berg 286.33; 6. A Brakel 263.33; 7. J. van der Made 261.1» 8. A. Bandsma 244.50; 9. S. Stoel 242.05 19. A. van derWesten 230.00. Sportprijsvragen Lucky 10 van 3 november: 2-3-5-10-19-22-23-34-39-50-53-57-58-60 69-71-72-74-79-80. (onder voorbehoud! Toto 44. Eerste prijs: geen winnaar: Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto I 8387,20 ontvangt. Derde prijs: 46 wi naars, die 455,80 ontvangen. Tennis Parijs. Mannen, 4,6 miljoen gulden. Eer ste ronde: Santoro (Fra) - Arazi (Mar)4-: 6-4 6-1. Spadea (VSt) - Pioline (Fra) 6-46 4, Golmard (Fra) - Byron Black (Zim) 7-6 6-4, Norman (Zwe) - Clement (Fra) 7-66 3. Tweede ronde: Henman (GBr/9) - D Pasquale (Fra) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/13 - Kiefer (Dui) 6-3 6-4, Martin (VSt) - Iw nisevic (Kro/14) 4-6 6-1 7-6. Leipzig. Vrouwen, 900.000 gulden. Eer ste ronde: Graf (Dui) - Dragomir (Roe) 6 6-3, Zvereva (WRu/7) - Nagyova (Slw)7-: 6-3, Sugiyama (Jap/6) - Klósel (Dui) 6-46- 3, Plischke (Oos) - Morariu (VSt) 6-2 6-2 Serna (Spa) - Grande (Ita) 6-2 6-1, Coetze' (ZAf/5) - T atarkova (Oek) 6-44-6 6-4, Sidol- (Fra) - Mauresmo (Fra) 6-3 6-3, Licho vtseva (Rus) - Appelmans (Bel) 6-1 7-5, Pitkowski (Fra) - Rittner (Dui) 6-3 6-4. Bogota. Mannen, 700.000 gulden. Eersti ronde: Balcells (Spa) - Lapentti (Equ) 6-3 7-6, Delgado (Par) - Hrbaty (Slw/7) 6-45 3, Sargsian (Arm) - Arnold (Arg) 6-2 6-4, Puerta (Arg/6) - Campbell (VSt) 6-1 6-3. Voetbal Duitsland, competitie: Schalke'04 - Frei burg 1-1. Beker, achtste finales: Sp. Sief gen-Uerdingen 1-0. Oostenrijk, competitie: Rapid Wien Salzburg 1-0. Volleybal Tokio. WK vrouwen, eerste ronde Groep A: Nederland - Kenia 3-0(15-715-1 15-6). Japan - Peru 3-0 (15-8 15-6 15-31 Groep B: Italië - Bulgarije 3-0 15-1215-1C 15-6), Cuba - Verenigde Staten 3-0 (152 15-8 15-10). Groep C: Zuid-Korea - Kroa,: tië 3-2 (15-12 9-15 15-12 7-1515-11), Rus-: land - Brazilië3-0 (15-715-615-11). Groef D: Dominicaanse Republiek -Duitslandï 2 (1-15 15-11 15-6 7-15 17-15), China Thailand 3-0 (15-9 15-2 15-5). woensdag Biljarten Derde divisie: LM 1-3B-SD Goudswas-- (20.00 uur). Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Jongepi? Sport-Biezentrappers. Aanvang 20.K uur, Baskensburg, Vlissingen. ZVH/Mo' res - Hulshof. Aanvang 20.55 uur. De" Dullaert, Hulst. Competitie Ziezavo. Sporthal Onderd!' in Zierikzee, 20.10 uur: Zeelandia-Stud»: 't Marktje, Profile Tyrec RR-FC Kerkwe' ve, 20.50 uur: Balkan Express-Stel: Boys, L.C. van der Cingel-PTT, de Gouw? Geit-Autobedrijf Van der Have, 21.3 uur: De Pupekop-Café Storm. Derde zege Oranje-hockeyers op Champions Trophy

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50