KPN snijdt diep in Telecom Goes Westen vergroot druk op Irak Onderzoek pleit Spahr van der Hoek vrij Regenboog boven Westerschelde 9f rïwïsWtwi !9Q dubbeltjes intratuin CDA pleit voor alcoholtests in uitgaanscentra 4 WEKEN Den Uyl vond autoloze zondag oneerlijk A Biobak legen vies karwei Ontslag voor operators inlichtingendienst en monteurs, kantoor in de verkoop Lijk vermoorde vrouw gevonden in Sas van Gent EUROPAKKER Ronde kaars Nog geen Willem II en Vitesse onderuit Waterwinning in een oerbos VOOR 15,00 JA, ik wil: 4° NW 4 Buiig en koud Buien, afgewisseld door opklaringen. Matige tot vrij krachtige noordwestenwind. Maxima rond 9 graden. 241e jaargang no. 263 woensdag 4 november 1998 losse nummers 1,75 door Ab van derSluis MIDDELBURG - De van seksuele in timidatie beschuldigde Middelburgse burgemeester L. H. B. Spahr van der Hoek treft geen blaam. Oud-staatssecretaris N. J. Ginjaar- Maas, die in opdracht van minister A Peper (Binnenlandse Zaken) de dooi de ambtenarenvakbond AbvaKabo geuite beschuldigingen onderzocht, ziet geen aanleiding tot strafrechtelij ke stappen. Vier van de vijf klachten zijn vervallen na gesprekken tussen ambtenaren en Ginjaar-Maas. Eén ambtenaar houdt vol seksueel geïnti mideerd te zijn. Dat blijkt uit haar vertrouwelijke onderzoek. De klachten van de vakbond richtten zich eerst tegen het arrogante optre den van de burgemeester en de wet houders P. M. Bruinooge (CDA) en P. Brakman (PvdA). Later besloot mi nister Peper tot een extra onderzoek na beschuldigingen van seksuele inti midatie. De uitkomsten van het onderzoek zijn door commissaris van de koningin W. T. van Gelder naar het ministerie van Binnenlandse Zaken gestuurd. Het wachten is op een eindoordeel van Peper. Zijn departement verwacht dit nog deze week. De beschuldigingen van seksuele inti midatie overschaduwden een conflict tussen de ambtenaren en het college. Die ruzie kwam medio juli naar bui ten toen de vakbond een deel van het college machtsmisbruik verweet. Ambtenaren zouden zijn geschoffeerd en geïntimideerd. De verhoudingen tussen het Managementteam (de be langrijkste ambtenaren) en B en W worden onderzocht door het bureau Berenschot. Wethouder J. C. van Dijk-Sturm (Personeelszaken) ver wacht het eindrapport over anderhal ve week. zie ook pagina 23 door Richard Sandee en Mieke van der Jagt GOES - De afdeling 'tele com operator services' (in lichtingendienst) van KPN Telecom in Goes wordt opgedoekt. Dat is een gevolg van de reorga nisatie die landelijk 4000 voltijd- en 1300 deeltijd banen kost. In Goes verdwijnen in de loop van volgend jaar 28 arbeids plaatsen. Verder zal KPN de ko mende drie jaar monteurs in Zeeland ontslaan. Onbekend is nog óm hoeveel mensen het hierbij gaat. Het kantoor in Goes wordt overbodig. De enige Zeeuwse KPN'ers die zeker zijn van hun baan in de provincie zijn de veertig mede werkers van de drie Primafoon- winkels en het businesscenter. Het bedrijf telt nu meer dan 200 werknemers in de regio. In juni werd al bekend dat tachtig men sen van KPN Goes, administra- SAS VAN GENT - De Zeeuws- Vlaamse politie heeft dinsdag bij Sas van Gent de stoffelijke resten opgegraven van een Bel gische vrouw. Het lichaam van de 26-jarige Peggy Ongena uit Assenede, die sinds 9 september werd vermist, werd gevonden op aanwijzing van een half september in België aangehouden man. Die had te genover de Belgische politie te kennen gegeven meer te weten over de vermissing. De vrouw bleek op gewelddadi ge wijze om het leven te zijn ge bracht. Haarlichaam werd ach tergelaten op een terrein aan de Schapersweg, noordelijk van Sas van Gent nabij het voorma lig sportterrein De Valcke, In overleg met de officier van justitie in Middelburg is de zaak overgedragen aan het parket van de procureurs des konings in Gent. Het verdere onderzoek komt voor rekening van de Bel gische justitiële instanties. tieve medewerkers en verko pers, naar Rotterdam en Breda moeten verkassen. Deze tachtig hebben nu nog, evenals de circa honderd monteurs, het kantoor in Goes als uitvalsbasis. Ook de medewerkers van de inlichtin gendienst en van het business center werken hier. Voor geen van hen zal het pand echter dienst blijven doen. Wie niet ontslagen wordt, moet van huis uit gaan werken of in een kan toor elders in het land. Volgens KPN is de reorganisatie nodig om op te kunnen tegen de con currentie die door de liberalise ring van de telecommunicatie markt is ontstaan. De afdelingen 'inlichtingen, on derhoud en beheer van het vaste telefoonnetwerk en stafdien sten zijn volgens KPN onrenda bel. De directie schrapt duizend banen op het hoofdkantoor en de vijf rayonhoofdkantoren. Bij Inlichtingen, waar vooral in deeltijd wordt gewerkt, verval len landelijk 250 voltijdbanen doordat het aantal vestigingen wordt ingekrompen van acht tien tot zes. Bij het onderdeel bouw en beheer van het vaste net vervallen 500 banen en bij installatiediensten 1500, onder wie veel monteurs. Bij de 'ver koopeenheden' slinkt het aantal banen met 750. Het gaat om chefs, boekhouders en andere 'ondersteunende taken'. Gedwongen ontslagen zijn vol gens de concernleiding niet te voorkomen. En overal in het land zullen veel KPN'ers van werkplek moeten verhuizen, zo als twee jaar geleden gebeurde bij een landelijke reorganisatie. Er komen ook duizend nieuwe Terwijl onophoudelijk de ene regenbui de andere opgevolgt weet de zon af en toe door het wolkendek heen te breken. Dat levert soms mooie plaatjes op zoals hier bij het sluizencomplex in Terneuzen. foto Charles Strijd (Advertentie) Decoratieve grote ronde kaars. De hoogwaardige kwaliteit zorgt in de donkere maanden van het jaar voor vele uren sfeervol licht. 015 cm, hoogte 15 cm. J.4,95 van onze redactie buitenland LONDEN - De VS en Groot- Brittannië hebben Irak gisteren gewaarschuwd gas terug te ne men bij de escalerende confron tatie met de Verenigde Naties. Frankrijk riep zijn gezant terug. Verder drongen de Fransen er bij Bagdad per brief op aan de opschorting van de samenwer king met de VN-wapeninspec teurs terug te draaien. Irak ver brak afgelopen weekend de samenwerking met de VN. President Clinton stuurde mi nister van Defensie Cohen op reis om steun voor eventueel ge bruik van geweld te krijgen van bondgenoten in Europa en het Golfgebied. Cohen bezocht eerst Londen, dat steun toezeg de aan Clinton. Washington en Londen bedreigden Irak in fe bruari ook al met geweld, toen het land de inspecteurs tegen werkte. VN-secretaris-generaal Kofi Annan loste die crisis op. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Cook, zei dat Saddam Hoessein de confronta tie met de VN niet mag winnen. Dat zou te veel afbreuk doen aan de autoriteit van de VN. Frankrijk deelde Bagdad mee dat het Irak niet zal helpen om onder de VN-sancties uit te ko men. De VN stelden die in 1990 in na de invasie van Irak in Koe weit. Bagdad het gisteren demon stratief tientallen kinderen be graven. Volgens Irak zijn die het slachtoffer geworden van het VN-embargo. De rouwstoet stopte voor een hotel in Bagdad waar buitenlandse handelsde legaties verblijven. 'Zij zijn dood door het embargo' stond op een plakkaat. 'Amerika ver moordt de kinderen', luidde een andere leuze. De voornaamste sanctie is een verbod op olie-ex- port. De sancties worden pas opgeheven als de deskundigen zeker weten dat Bagdad niet meer beschikt over massaver- nietingswapens. ANP (Advertentie) Dubbeltjesplant of Pellea. Deze kamerplant kan toe met weinig licht. Inclusief roomwitte vaas (hoogte 26 cm). Van 13.95 voor van onze redactie binnenland DEN HAAG - Premier Deu Uyl was tij dens de oliecrisis in 1973 eigenlijk hele maal niet voor de autoloze zondag. Hij had er met koningin Juliana over gespro ken en vroeg zich met haar af of het wel eerlijk was tegenover mensen die op zon dag hun familie bezochten. Dat onthulde oud-premier Lubbers giste ren in Den Haag, tijdens de presentatie van een boek over de oliecrisis. Lubbers was in het kabinet-Den Uyl minister van Economische Zaken. Het boek, getiteld Doelwit Rotterdam, is geschreven door D. Hellema, C. Wiebes en G. Witte. Zij tonen aan dat de Arabische boycot nooit echt ef fectief is geweest. De rantsoenering van benzine was een overbodige maatregel, is hun conclusie. Lubbers erkende dat die conclusie ge rechtvaardigd is. De distributie was ech ter maar één van de maatregelen op grond van de Machtigingswet om in te grijpen in de economie. Om politieke redenen werd de maatregel gehandhaafd, terwijl de op slagtanks in Botlek uitpuilden. Mam moettankers kregen opdracht langzamer te varen, omdat er geen plaats meer was, aldus Hellema. ANP l Koopavond: vri]dap. tot 20.45 i KOUDEKERKE Vlissingsestraat (tussen Koudekerke en Vlissingen). Tel. 0118-551623 HET GROENE WARENHUIS ir geopend. Maandag t/m zaterdag vanaf 8.45 uur geopend. banen in groeisectoren zoals mobiele telefonie, Internet diensten en automatisering. Volgens de directie is er voor de meeste werknemers die hun baan verliezen ander werk bij KPN. AbvaKabo, de grootste bond van KPN-personeel, en CFO zeggen geen gedwongen ontslagen te accepteren, commentaar op pagina 2 reacties op pagina 19 Vuilnisophalers zijn niet gelukkig met de biobak. Het legen is zwaar werk en het controleren van de inhoud alles behalve een pretje. Ze zijn deze bakken voor groen- *1 Q te-, fruit- en tuinafval liever kwijt dan rijk. Het Nederlandse voetbal is gisteren beroofd van de twee over gebleven deelnemers aan het Uefacup-toernooi. Willem II was kansloos bij Betis Sevilla (3-1). Vitesse had mo gelijkheden zich te plaatsen ten koste van Bordeaux, O "7 maar had weinig geluk. Bordeaux won met 2-1. In het waterwingebied tussen Clinge en Heikant geeft Delta Nutsbedrijven de natuur vrij spel. De meest natuurlijke vor men van begroeiing moeten in dit Oostzeeuwsvlaamse gebied terugkeren. Het doel is onder meer om, ooit, een oer woud tot stand te brengen zoals in Europa nu alleen O nog in Polen te vinden is. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6; economie: 7; radio en televisie: 9; uit: 13,14,15,17 en 18; zeeland: 19,20,2123 en 25; sport: 27, 28 en 29; buitengebied: 3132,33,34 en 35. door Cees van der Laan DEN HAAG - De politie moet volgens het CDA stappers in uitgaanscentra een alcoholtest kunnen afnemen. Daarmee wil len de christen-democraten wil lekeurig geweld voorkomen. CDA-woordvoerder Van de Camp zal het voorstel vandaag- indienen bij de behandeling van de begroting van Justitie. Als bij een ademanalyse blijkt dat een stapper een alcoholpromillage van meer dan 1 heeft (voor be stuurders van een voertuig geldt 0,5 als grens) moet hij een be keuring krijgen en verwijderd worden uit het uitgaansgebied of zes uur de cel in. Van de Camp zegt dat de alco holtests alleen in 'aangewezen' uitgaanscentra gehouden mo gen worden en niet daarbuiten. Hij denkt dat dit een effectief in strument is om willekeurig ge weld te voorkomen. Daarbij is immers vaak alcohol in het spel. Ook moet de politie mogelijkhe den krijgen om preventief in uitgaansgebieden te fouilleren. 'Streetwise-project' Daarnaast wil het CDA het Am sterdamse 'Streetwise-project' landelijk invoeren. In de hoofd stad worden sinds kort kleine overtredingen, zoals openbare dronkenschap, wildplassen en belediging van politieagenten onmiddellijk bestraft met boe tes. Van de Camp: „Kleine over tredingen kunnen uiteindelijk leiden tot geweld op straat of criminaliteit. Je moet het bij het begin aanpakken, waar tole rantie overgaat in slordigheid." Het CDA lanceerde al voor de verkiezingen een plan om wille keurig geweld op straat aan te pakken. Premier Kok kwam maandag in Leeuwarden met de opmerking dat bij deze vorm van geweld anonieme aangiftes mogelijk moeten kunnen zijn. Justitieminister Korthals wil ook het verboden wapenbezit aanpakken. Hij toonde zich gis teren buitengewoon geïrriteerd over de kritiek die hij maandag kreeg van D66-fractieleider De Graaf. Die verweet hem te wei nig ambitie aan de dag te leggen. Het CDA vindt dat notoire rel schoppers of gewelddadige stappers, preventief in hechte nis moeten kunnen worden ge nomen. Zij moeten zich dan op bepaalde tijden bij het politie bureau melden en daar blijven ter voorkoming van geweldda digheden tijdens een voetbal wedstrijd of een uitgaansavond. Het CDA wil bovendien een wetswijziging waardoor groepsgeweld strafbaar wordt gesteld. Nu kunnen verdachten alleen individueel worden aan gesproken. GPD Advertentie (eenmalig binnen zes maanden) een proefabonnement van 4 weken voor 15,00 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 33,25 per kwartaal met automatische afschrijving 5 93,50 Naam: Postcode: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: 0800-0231231 De PZC 713214 000002

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 1