Flakkee wil onder mensen komen De Moor brengt DBGC op koers PZC WIK en DFS gaan voor overwinning in Schouwse derby sport Winstkansen voor 3BSD 2 tussen burgh en bru Nieuwe voorzitter stuurt voetbalvereniging uit Oude Tonge vrijdag 30 oktober 1998 s30 Personeelsavonden slaan enorm aan bij jubilerende schietvereniging Secretaris Koos Timmerman toont trots een antieke zwart kruit voorlader. foto Pieter Honhoff ZIERIKZEE - Het eerste team van Driebanden Schouwen- Duiveland (3BSD) krijgt zater dag een lastige uitwedstrijd voor de kiezen tegen de nummer twee van de ranglijst, Doggy Shop Den Haag uit Delft. Het tweede team van Schouwse bil jartvereniging speelt morgen avond de thuiswedstrijd tegen hekkensluiter LM 1 uit Rotter dam. De kopman van het tweede team, Peter Houwelingen, is van mening dat de kans op winst te gen de Rotterdammers groot is. Daarmee zou 3BSD 2 zich stevig in de middenmoot vestigen. Het tweede team dat tegen LM 1 aantreedt, bestaat behalve Houweling uit Wil Ernst, Joop van den Oudenhoven en Bob Bergman. Het eerste team heeft verster king gekregen van Peter de Haan die als reserve van het meegaat naar Delft met Rinus Pankow, Johan Flikweert, Ri nus Lems en Cees de Boer. Vanaf morgen zal de Zierikzeesche biljartclub in alle komende thuiswedstrijden met twee offi ciële arbiters de competitie spe len. Het bestuur heeft verder de bekende driebanden eredivisie speler Peter van Mierlo uit Rot terdam bereid gevonden om ge durende de maand november les te geven in het clubgebouw van Zierikzee Biljartcentrum. De eerste les van Van Mierlo begint woensdag 4 november om 19.00 uur. Schaakkoppel De Jonge toont strijdlust ZIERIKZEE - Het echtpaar De Jonge legde tijdens de zesde ronde van de huishoudelijke schaakcompetitie in Zierikzee veel strijdlust aan de dag. Beide spelers gebruikten de volle speeltijd van vier uur. Adrie de Jonge ging in een span nende partij onderuit tegen Arend Bandsma. Pas in een in gewikkeld eindspel moet De Jonge opgeven. Zijn echtgenote toverde mooie stellingen op het bord. Ze speelde met wit tegen Norbert Kordes. Vanwege het heftige verzet van Kordes kon ze pas tegen twaalven de overwin ning in haar zak steken. Ondanks de winst op Kordes staat De Jonge nog lang niet bij de beste tien van de interne competitie. De bovenste plaats wordt ingenomen door Richard van der Veken. Tweede staat Hans Aangeenbrug met een wedstrijd minder gespeeld door Frans Evers SOMMELSDIJK - Schietver eniging Flakkee bestaat 25 jaar. In tegenstelling tot de meeste schietverenigingen is Flakkee niet bang om de schietsport door middel van indrukwek kende posters onder de aan dacht van de bevolking te bren gen. Aan de kreet 'Zelf klein- en grootkaliber pistool- en ge- weerschieten!' gaven onlangs op twee open dagen zo'n 350 nieuwsgierigen gehoor. Ook de wapens, waarmee 'onder des kundige begeleiding' mee mocht worden geschoten, logen er niet om. Niet alleen vuist vuurwapens als Beretta, Colt, Smith Wesson lagen te wach ten op aspirantleden, ook zware jongens als AR 16, Garand en Kalashnikof lagen voor liefheb bers van de 'big bang' gebruiks klaar in het clubgebouw aan het Haveneind in Soramelsdijk. Secretaris Koos Timmerman spreekt namens het bestuur als hij vertelt zeer tevreden te zijn over de publieke belangstelling tijdens de twee open dagen. „We hadden niet gedacht dat er zo veel mensen langs zouden ko men omdat Waterstaat en de Apostolische Gemeenschap te gelijk met ons ook open dagen hielden." Samen met voorzitter Adrie Tieleman en penning meester Leen van de Boogert zorgde Timmerman eind jaren tachtig voor een omslag in de vereni ging. Flakkee begon 25 jaar ge leden namelijk als een militaire schietvereniging waar het grootkaliber militair geweer een centrale rol speelde. Nadat de militaire schietbaan in het duingebied van Goedereede op last van de overheid was geslo ten, liep het aantal geweer- schutters van de vereniging te rug. Roosjesmelken Timmerman: „Vanaf dat mo ment ging het grootkaliberpis- toolschieten bij ons een steeds grotere rol spelen. Ook merkten wij dat er naast het zogenaamde roosjesmelken bij een aantal van onze leden een behoefte was aan meer dynamische schiet sportdisciplines zoals bow- lingpin- en klapschijfschieten." De verhoudingen qua schiet sportdisciplines zijn bij SV Flakkee op dit moment min of meer gestabiliseerd. „Van de 150 leden schiet veertig procent fanatiek wedstrijden en zo'n zestig procent mag worde; ge kwalificeerd als recreatieschut- ter", aldus de secretaris. „We hebben een vaste kern zoge naamde schijf schutters die on der aanvoering van onze hoofd- klasseschutter Hans Kuipers aan districts- en nationale kam pioenschappen deelnemen. Bo vendien hebben we een vaste groep schutters die zich heeft gespecialiseerd in het bow- lingpin- en klapschijfschieten." Uniek Echt uniek is Flakkee in Neder land is met zijn 'Top Gun'-com- petitie. Top Gun is een zeer dy namische schietdiscipline die in het leven is geroepen door pen ningmeester Leen van de Boo gert. Tijdens de open dagen heeft het Top Gun-demonstra- tieteam van SV Flakkee de be zoekers laten proeven van een meer dan dynamische schiet sportdiscipline De poster vertelt: 'De demo be gint op een verduisterde baan met een aantal zeer kleine doe len op 25 meter afstand. Daarna leggen de schutters met zwaar- kaliberhandvuurwapens een volledig parcours af waarbij zij steeds hun eigen wapen trekken vanuit een heupholster. Zij la ten verschillende schiethoudin- gen zien zoals staand, liggend, geknield, rennend en vanachter een barricade. Tijdens de laatste stage maken de schutters ge bruik van het zeer krachtige ka liber 357 magnum waarbij je kunt horen en zelfs voelen welk een intense energie vrijkomt bij dit soort kalibers. Logische vraag aan Timmer manhoe is het met de veiligheid gesteld? „Veiligheid staat bij ons bovenaan. Bij ons schieten nieuwe leden alleen onder des kundige begeleiding. Ook stel len wij als eis dat zij onze veilig heidscursus moeten hebben gevolgd alvorens zij met een wa pen de baan op mogen. Boven dien hebben wij alle veilig heidsregels voor onze leden op papier gezet. Wij eisen dat een ieder zich daar stinkt aan houdt." Geluidsoverlast Op de poster wordt gesproken over een soms oorverdovende show van het 'Top Gun'-team. Met de mate van geluidsoverlast valt het voor de omwonenden van de Westplaat wel mee „Ik mag aannemen als je hier komt wonen dat je weet dat er een schietvereniging is. Maar ik ver wacht geen problemen want on ze baan is na de brand van vorig jaar (zwartkruitresten vatten vorig jaar zomer vlam op de baan waardoor de gehele 25 me ter baan volledig uitbrandde) opnieuw geïsoleerd. Ook is die uitgebreid getest door zowel de Koninklijke Nederlandse Schietsport Associatie als het Ministerie van Defensie op alle veiligheids- en geluidsnormen zoals die gelden voor overdekte schietbanen. Onze accommoda tie voldoet aan alle eisen. Bo vendien heb ik gehoord dat de gemeente van plan is tussen ons clubgebouw en de Westplaat een geluidswal te plaatsen. SV Flakkee wil weten de enige grootkalibervereniging van de regio te zijn en doet er dus 'alles' aan om onder de mensen te ko men. Koos Timmerman is de grote initiator achter het zoge naamde 'bedrijfsplan' van de club. Personeelsverenigingen worden bij SV Flakkee met open armen ontvangen voor een avondje recreatieschieten. Tim merman: „Dat slaat enorm aan. Een Rotaiy Club, het bankwe zen, een olieraffinaderij, een ac countantskantoor, een vrou wenclub, we hebben het hier allemaal binnen gehad. Ik zie deze bedrijf sa vonden als de ide ale manier om een groter pu bliek kennis te laten maken met de schietsport." door Ben Hameeteman OUDE TONGE - Bijna twee jaar lang zeilde het voelbalschip Don Bosco Grijsoord Combinatie (DBGC) uit Ou de Tonge stuurloos rond. Na het vertrek van voorzitter Sjaak Damen kon het bestuur geen nieuwe schipper vinden. Vice-voorzitter Koos Wervers deed wat van hem werd verlangd, maar zonder echte stuurman was het soms moeilijk koers houden. Vorige week werd einde lijk een nieuwe preses gekozen. Zijn naam Cees de Moor. Het had heel wat voeten in aarde, voor dat De Moor definitief akkoord ging met zijn benoeming. „Na het vertrek van Sjaak Damen vorig jaar januari werd ik meteen gevraagd of ik zijn taak wilde overnemen. Maar ik heb de boot geruime tijd weten af te houden. Ik ben liever hard achter de schermen bezig, dan dat ik op de voorgrond sta. Maar toen bleek dat niemand de vereniging wilde leiden. Op een gegeven moment ging het voltallige bestuur op me in praten en toen ben ik gezwicht. Ik kan de club nu eenmaal niet laten stikken. Zo'n leuke en groeiende vereniging mag niet kapot", aldus de kersverse voorzitter van de blauw-witten. De 54-jarige geboren Brouwenaar, zoon van wijlen Piet de Moor (onder meer oud-voorzitter van ASV Brou wershaven), wil de zondag-derdeklas ser op geheel eigen wijze gaan bestu ren. „Toen ik vijf jaar geleden in het bestuur ben gekomen, werd DBGC ei genlijk maar door twee man bestuurd. Dat vind ik maar niets. Ik hou van openheid en ik vind dat de vereniging door het hele bestuur geleid moet wor den. Daarom hebben we ook een be leidsplan gemaakt en zijn de taken be ter verdeeld. Mijn idee is DBGC als een bedrijf te leiden. Verder wil ik graag dat de leden meedenken en meepraten, waardoor ze het 'wij-DBGC-gevoel' krijgen", aldus De Moor. Subsidies DBGC staat aan de vooravond van di verse ongewilde veranderingen. In de gemeente Oostflakkee staat al vier jaar de hoogte van de subsidies stil. daalt langzaam maar zeker het aantal leden van de Oude Tongse voetbalvereniging en worden de exploitatiekosten elk jaar hoger. Verder beraadt de gemeen teraad zich op een eventuele privatise ring van alle gemeentelijke sportvel den, waaronder de thuisbasis van DBGC, sportpark De Koepel. „Daarom is een commercieel zakelijke aanpak gewoon nodig. Omdat we al twee jaar met verlies draaien, moeten er soms minder populaire maatregelen getrof- DBGC-voorzitter Cees de Moor: „Ik ben liever hard achter de schermen bezig, dan dat ik op de voorgrond sta". foto Pieter Honhoff fen worden. Zo is de vervoersbijdrage teruggedraaid en zijn ook de vergoe dingen van de trainers naar beneden gegaan. En als je eerlijk en open vertelt hoe het allemaal zit, kan men dat best begrijpen." Op het verlanglijstje van Cees de Moor prijken diverse wensen, waar hij in de nabije toekomst zijn schouders onder wil zetten. Zo moet de parkeerplaats worden opgeknapt en moet de gemeen te worden aangespoord de beloofde straatverlichting aan te leggen op dijk naar het sportpark. Verder zou hij graag een lichtinstallatie willen op het derde veld en is een beregeningsinstal- latie voor het hoofdveld zeer wenselijk. „En eigenlijk zouden we ook van die knollentuin, wat het hoofdveld is, af willen. Ik heb de offertes voor een nieuw veld al in huis. Kijk maar...", al dus de slagvaardige praeses. Over de sportieve prestaties van DBGC hoeft de nieuwbakken voorzitter zich weinig zorgen te maken. De hoofd macht, dit jaar onder leiding van de nieuwe trainer Bryan Wolff, doet het vooralsnog niet slecht. Momente'el be zetten de Oude Tongenaren de gedeelde eerste plaats in de derde klasse C. „Het gaat boven verwachting met dit nog jonge elftal. Ik denk dat een periodeti- tel er toch minstens inzit. Het spel is echt veranderd, vind ik. Je ziet dat er meer getikt wordt en de bal maar één keer geraakt wordt. De lange trap komt nog wel eens, maar dat mag. De jongens knokken ook allemaal voor elkaar. Het is een hecht team op dit moment. Ik vind het prachtig om ze zo bezig te zien", klinkt het enthousiast. Gemis Van gemis van de naar buurman NTVV vertrokken spits Rob Karsbergen is er nauwelijks sprake, volgens de nieuwe voorzitter. „Het heeft nog niet echt voor problemen gezorgd. En van mij mag iedereen gaan en staan waar hij wil. Misschien hadden we met Rob er bij meer doelpunten gemaakt, maar zo als het nu gaat, doen we goed mee. Ove rigens denk ik dat dit jonge DBGC nog niet rijp is voor de tweede klasse. Mis schien kunnen we daar over een jaar of drie, vier over gaan spreken", analy seert De Moor, zelf vroeger ook een ver dienstelijk voetballer bij Brouwersha ven, Dirksland en DES '67. De huidige prestaties van DBGC wordt door Cees de Moor voor het grootste ge deelte toegeschreven aan de werkwijze van oefenmeester Bryan Wolff. De Moor: Bryan is een man naar mijn hart. We hebben natuurlijk een gok ge nomen met zo'n jonge trainer met wei nig ervaring. Daarom hebben we ook een jaarcontract met hem. Zo konden we eerst de kat uit de boom kijken. Maar als je de trainingsopkomst mo menteel ziet. Een opkomst van 24 spe lers is geen uitzondering, terwijl dat vorig jaar misschien maar tien man was. Bryan traint veel met de bal en daar zijn de jongens heel tevreden over." Niet alleen over de prestaties van trai ner De Wolff binnen de lijnen is De Moor te spreken, zeker ook over zijn be trokkenheid daarbuiten en de sociale omgang. „Bryan komt in zijn eigen tijd ook regelmatig naar de jeugd kijken. Hij kijkt verder dan de selectie en zou graag met de gehele vereniging hetzelf de systeem spelen. En daar ben ik hele maal voor. Verder is zijn sociale om gang heel goed en zie je dat hij het heel erg naar zijn zin heeft. Als we straks in november of december over een con tractverlenging gaan praten, denk ik niet dat we hem weg zullen sturen", verwacht De Moor. noeg en verder heeft Kriens o weer de beschikking over Rei Flohil en Reinier Louwerse. I meldde zich onlangs weer als aan. Mentaal overeind Volgens Rinie Verwest had Di veland tegen Smerdiek m< verdiend dan een nederla. „Wat ik belangrijk vond was c we na de 1-0 mentaal overei bleven," Stavenisse is voor Di veland een lastige oppone „Die ploeg ligt ons niet maar moeten winnen om de aansli ting met de middenmoot niet verliezen. En of dat met m< voetbal gaat of niet. dat bo me niet." In de uitwedstr moet Verwest het stellen zont de geschorste Jaco de Bruine de bekende waslijst aan gebli seerden. Bart van de Booga; speelt wegens werkzaamhed voorlopig zijn laatste wedstr voor Duiveland. Nico Schoute werd blij verr; door de winst van zijn team t gen Alliance maar waakt da; bij direct voor onderschatti van de komende tegenstand In Etten-Leur wacht het pui loze Internos. „Toch is die plo op de weg terug. Het wordt e moeilijke opgave voor ons wa we zitten een beetje in de la penmand." Zonder Jan Hei amp, Marco Samen, Nico Hil brand en Anton Hoexum re Schoute af naar Brabant. „Ik zeker uit van een gelijkspel tje." Oorwassing Bert Pentury hecht geen enki waarde aan de oorwassing teg Kloetinge in het bekertreff van vorig weekend. Zond komt Vlissingen op bezoek Zierikzee en heeft hij andt problemen. Marco Jonker John van der Have zijn san: op vakantie, Jarno Vermeulei geschorst en verder zijn er noj wat twijfelgevallen. Thuis gi de trainer altijd uit van d punten maar het zal geen makkelijke opgave worden. ploegen liggen elkaar niet dus het zal weer wel een fel po worden." Trainer Nico Kind heeft d( week zijn topografische kem verrijkt. Zijn Renesse reist naar het Brabantse Wemho een totaal onbekende tege stander die in zes wedstrijd nog geen punt wist te halen. „1 gaan natuurlijk voor drie pi ten," blikt Kind vooruit. Voii week heeft de oefenmeester e goed gesprek met zijn selee gehad en zijn de oorzaken v een aantal nederlagen op e rijtje gezet. Tegen Wernho kan Renesse op oorlogssterl aantreden. Jakkoo Brouwers team sta aan het begin van een vier zware wedstrijden. Na de thu wedstrijd tegen Kruisland v komend weekend volg Nieuw-Borgvliet, WW'67 Val Aan. „Dit wordt al een ci ciale wedstrijd want we moet proberen twee punten voor blijven op Val Aan. De vorm x de dag is bepalend." Brouw die samen met Ard Boogerd v spelritme hoopt op te doen vc de komende wedstrijden, vir het jammer dat WVV afgelop weekend wel speelde en Ou w( kerk niet. „Nu is het gat zes pu ten met een wedstrijd mine gespeeld. Psychologisch e voordeel voor WVV. Dreischor reist voor de twee keer van het seizoen af na Zeeuws-Vlaanderen waar nummer vier van de zesde klai A, Biervliet, wacht. Toch ai trainer Toine Tiggelm Dreischor niet kansloos. verschillen zijn klein, er v weinig van te zeggei Dreischors problemen ligg momenteel in de middenlin „We gaan te omstuimig naar ren. We zijn een jonge plo maar moeten ons verstand me gebruiken." Slechts Luci Vroegh ontbreekt. Peter Brussé verdedigt morgen het doel van DFS in de Schouw derby tegen WIK. foto Marijke Fotkertsr door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Het optimisme bij de trainers van de eilandelij- ke ploegen voorspelt komend weekeinde veel goeds voor voet ballend Schouwen-Duiveland. Slechts de weergoden lijken vooraf de grootste tegenstan ders. Op eigen veld treedt Brou wershaven aan in de topper te gen Smerdiek, de nummer twee van de vierde klasse B. Een klas se hoger treffen WIK en DFS el kaar in Kerkwerve. SKNWK speelt de lastige uitwedstrijd te gen Dauwendaele. In Middelburg spelen de num mers acht en negen (SKNWK) van de tweede klasse E tegen el kaar. „Ik denk dat we allebei een beetje te laag staan", spreekt SKNWK-trainer Hugo Crucq. De laatste twee wedstrijden bleef SKNWK ongeslagen en die lijn hoopt Crucq tegen Dau wendaele door te trekken. „Ik wil gewoon winnen. Dan ben ik pas tevreden." Tegen Dauwendaele kan de keuzeheer niet beschikken over keeper Leon Quik, Erwin The- unisse en de lang geblesseerden Mark van Dijke en Peter van der Cingel. Daarentegen is Oby Kikstra terug van een schor sing. Wilco de Valk heeft na een blessure tien dagen rust gehou den en is zo goed als zeker ook van de partij. Trainer Joost van de Griek hoeft zijn mensen voor de derby tegen DFS niet op scherp te zetten. „Het leeft hier. Veertien dagen geleden hoorde ik al over deze wedstrijd." Met twee punten achterstand op DFS lijkt winst voor WIK het meest noodzake lijk. Om daartoe te kunnen ko men zal het tussen de oortjes van de spelers goed moeten zitten. Van de Griek: „De wil om te winnen moet er zijn. Die is er bij sommige spelers wel, bij sommi gen niet. Maar ik ga uit van winst." De trainingsopkomst bij de ploeg uit Kerkwerve moet volgens de trainer nog steeds verbeteren. Bij WIK ontbreken Gerrie van de Hoek, Eric van de Sande en Dennis Lazar terwijl het meespelen van Marco Gan- zeman dubieus is. Weinig problemen Marcel de Nijs heeft in tegen stelling dan zijn WIK-collega weinig problemen. Slechts Arco Dekker is een vraagteken en Ro nald Braam zit weer op de bank. De Nijs gaat eveneens uit van een zege, ook al speelt zijn ploeg een uitwedstrijd. „Dat maakt mij niet zoveel uit. Wij passen ons toch niet aan aan de tegen stander. Het wordt een open wedstrijd met twee aanvallende ploegen en veel goals." De 8-1-overwinning van Brou wershaven op DOSKO was vol gend Pim Potappel een matige afspiegeling van de krachtsver houdingen. Tegen Smerdiek zal zijn ploeg uit een ander vaatje moeten tappen. „Ik heb veel contact met Ard Beurkens, de trainer van Smerdiek, en beide ploegen zijn aan deze wedstrijd toe." Potappel kent het belang van het treffen. „Als je wint doe je mee voor de bovenste plaats, anders loop je een tijdje achter de feiten aan. Ik ben pas tevre den als we winnen." Clement van Splunder en Erik Hartog zijn zeker absent, André Goud zwaard en Rene Dalebout zijn twijfelgevallen. Verder wacht Peter de Haan een schorsing. Wissenkerke is voor ZSC-trai- ner Edwin Kriens de verrassing van de vierde klasse A „Het is eigenlijk een vijfdeklasser maar ze doen het goed. Vorig jaar heeft ZSC er in een oefenwed strijd gelijk tegen heeft ge speeld." Toch gokt Kriens in de, zoals hij het bestempeld, be langrijke wedstrijd op winst. Wissenkerke-uit komt te vroeg voor de geblesseerde Marco de Jonge. Jan Meganck en Edwin van Oeveren zij n weer wel fit ge- SH6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44