Bouw op tuingrond toegestaan PZC Inwoners van Kortgene, gefeliciteerd met de renovatie van dorpshuis "de Pompweie"! Deel van grote oorlogscollectie tentoongesteld in Westkapelle Sluiting dreigt voor consultatiebureaus Bouwers en leveranciers wensen 'la veel succes zeeland b20 Gemeente Tholen stapt af van verouderde regels Hoofdaannemer tfnnRP aevELAifo vrijdag 30 oktober 1998 door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Op gronden met tuinbestemming gelegen binnen de gemeente Tholen kan in de nabije toe komst gebouwd worden. Ook de diepte van het bebouwingsvlak voor woondoeleinden wordt verruimd. Met deze maatregelen komt de gemeente Tholen tegemoet aan de moderne beleidsinzichten en wetgeving. De bestemmings plannen die nu nog van toepas sing zijn op de bebouwde komgebieden van de gemeente dateren uit de jaren zeventig en begin jaren tachtig en, zo stelt het college van burgemeester en wethouders, gelden inmiddels als verouderd. Vooruitlopend op de bestem mingsplanwijziging stelt het college dan ook een interimbe- leid voor, dat opgenomen is in de nota Bebouwingsmogelijkhe den op woonpercelen. De in de ze nota opgenomen visie kan in een later stadium worden opge nomen in het definitieve be stemmingsplan. Voorwaarden Gesignaleerd is dat de behoefte om op gronden met een tuinbe stemming te bouwen, toeneemt. De gemeente komt aan deze wens tegemoet door de moge lij kheid te bieden om per perceel ten hoogste één gebouw te plaatsen met een maximumop pervlakte van negen vierkante meter en een maximale bouw hoogte van tweeëneenhalve me ter. Dit bouwwerk mag geen zelfstandige functie vervullen en dient uitsluitend te worden gebruikt voor opslag van bij voorbeeld tuingereedschap en - meubilair. Ook de behoefte om woningen uit te breiden wordt steeds gro ter. Het gemeentebestuur wil daarom het bebouwingsvlak voor woondoeleinden verrui men van tien naar twaalf meter. Voor percelen waar vrijstaande woningbouw is toegestaan wordt de toegestane diepte van het bebouwingsvlak uitgebreid tot vijftien meter. Geschillen Vanuit de periode voor de ge meentelijke herindeling, toen de gemeenten Tholen en Sint- Philipsland nog twee geschei den gemeenten waren, komen overigens nog enkele verschil len voort doordat beide gemeen ten met andere bureaus werk ten. Deze verschillen worden door het nieuw geformuleerde interimbeleid weggewerkt. De commissie Gemeentelijke Ont wikkeling wordt gevraagd ad vies uit te brengen over de nota Bebouwingsmogelijkheden op woonpercelen op maandag 2 november in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Voorafgaand aan deze vergade ring vindt een hoorzitting plaats over het ontwerp ge meentelijk restauratie-uitvoe ringsprogramma 1999-2004. De vergadering begint om half acht. In het Polderhuis in Westkapelle staat de komende maand de Tweede Wereldoorlog centraal. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lukas Fransen WESTKAPELLE - John Daane (34) uit Middelburg verzamelt al meer dan 25 jaar alles wat met de Twe'ede Wereldoorlog te ma ken heeft. En dan vooral materi aal dat op Walcheren is gevon den en gebruikt. In de loop der jaren heeft hij een uitgebreide verzameling opgebouwd. In het Polderhuis in Westkapelle is de hele maand november een deel van zijn collectie tentoonge steld. Daane is opgegroeid met verha len over de Tweede Wereldoor log. „Mijn opa heeft het niet overleefd. Hij wilde zijn radio niet inleveren en is door de Duitsers opgepakt en in een kamp gestopt. Mijn oma raakte zwaargewond bij een explosie. Ik volgde de geschiedenislessen op school aandachtig. Toen ik op de basisschool zat, was het in om spullen uit de oorlog te ver zamelen." Daane kan zich het eerste verzamelstuk dat hij in handen kreeg nog goed herinne ren. „Een groen geschilderde Duitse" helm. Tot mijn grote woede gooide mijn moeder die op mijn negende weg." Bunkers Moeders actie kon de verzamel woede van haar zoon niet stuit ten. „Hoe meer je je ermee be zighoudt, hoe interessanter het wordt. De verzameling wordt steeds completer." Het zijn vooral bunkers die de interesse van de Middelburger wekken. „Ik geef rondleidingen langs bunkers op Walcheren. Mijn collectie is inmiddels zo groot dat ik alle gevechtsbunkers in de tankgracht rondom Koude- kerke zou kunnen inrichten." Het meeste materiaal heeft Daane gekregen van mensen op Walcheren. „Maar ik ga wel eens langs bunkers in Frankrijk. Daar heb ik onder meer het stuk geschut gevonden dat op de ex positie staat." In het Polderhuis heeft Daane onder meer een strandje aange legd zoals dat er tijdens de inva sie moet hebben uitgezien. Aangeklede poppen, munitie, landmijnen en een rupsvoer tuigje maken het beeld af. Even verderop is een compleet inge richte gevechtsbunker, zoals er twee in de buurt van Westkapel le stonden, te bezichtigen. Het 47 millimeter-kanon is het enige in Nederland. Naast een een- mansonderzeeër, een schutters putje met zendapparatuur en een mitrailleursnest met een zwaar machinegeweer, zijn er veel foto's en andere attributen. De expositie is elke dag in no vember toegankelijk van 10.00 tot 21.00 uur. De entree is gratis. door Jeroen Bos VEERE - Thuiszorg Walcheren dreigt de consultatiebureaus in Biggekerke en Grijpskerke te sluiten als zij in de toekomst voor hogere huisvestingskosten op moet draaien. De stichting weigert bovendien de aanpas sing van het verenigingsgebouw Ons Huis in Meliskerke te beta len. Als de gemeente Veere die kos ten niet voor haar rekening neemt, gaat ook dat consultatie bureau dicht. Directeur L. Q. Phernambucq van Thuiszorg Walcheren hoopt hierover vol gende week met de gemeente Veere te onderhandelen. „Ons standpunt is simpel. Als wij voor extra kosten moeten opdraaien, sluiten wij de vesti gingen", aldus Phernambucq. „Natuurlijk is dit wel met te genzin. Meliskerke bijvoor beeld kent een goede toestroom. Wij krijgen daar 55 bezoekers per maand. De ruimte in Grijps kerke hebben wij van de voor malige gemeente Mariekerke gratis tot onze beschikking ge kregen. Wij weigeren daar nu huur voor te gaan betalen.Voor de vestiging in Biggekerke wordt wel huur betaald, maar een eventuele huurverhoging zal Thuiszorg niet accepteren. Het college van B en W van Vee re wacht voorlopig een raming van de verbouwingskosten van het gebouw in Meliskerke af. Als de kosten bekend zij n zal het college met een voorstel komen. Bij de gemeente was donderdag niemand bereikbaar om haar standpunt tijdens de onderhan delingen over de huurkosten nader toe te lichten. B en W van Veere zijn wel bereid om de verbouwing van het con sultatiebureau in Aagtekerke betalen. De commissie Welzi bespreekt dinsdag 3 novemb een voorstel om 57.000 guld» uit te trekken voor de verboi wing van het bureau in veren gingsgebouw Amicitia. Het g bouw voldoet momenteel ni aan de eisen voor een kruisg bouw. Het college had voor aanpassingen aanvankelijk e< krediet van 33.000 gulden op prioriteitenlijst gezet. Maar u de prijsopgaven van de aann mer bleken de kosten hoger i te vallen. Volgens het college is het vi belang dat de verbouwing v< Amicitia zo snel mogelijk k< beginnen, zodat de gezon» heidszorg van nul- tot vier-jar gen uit Domburg niet in h gedrang komt. Bekeuring voor 47 hardrijders ZIERIKZEE - Bij drie sne heidscontroles donderdag Noord-Beveland en Schouw» zijn bij elkaar 47 hardrijdersg snapt. Het ging om controles de middag- en avonduren in h| kader van het project gericl verkeerstoezicht. Op de Oost-Westweg bij Wi senkerke (limiet 70) werd» zestien overtredingen geconst; teerd. De hoogst gemeten sne heid was 105 km/u. Op Provincialeweg N256 bij Ka (limiet 100) werden derti» hardrijders betrapt. De snels reed 130 km/u. Op de Weg na; de Val bij Zierikzee (N256, 1 miet 80) passeerden achtti» voertuigen de radar met te hoj snelheid. De hoogst gemet» snelheid was hier 117 km/u. Z BOUW GARANT O A. van Heesstraat 19 4493 AJ Kamperland Tel. (0113) 37 22 87 b.g.g. (0113) 37 1882/ 37 22 6" Fax: (0113) 37 27 11 en bijeenkomsten (van bruiloft tot buurtfeest en van barbecue tot br oodmaaltij d) Alle inwoners van Kortg'ene (en andere belangstellenden) zijn vanmiddag van 14.00 tot 16. van harte welkom om "De Pompweie" te Bernhardstraat 2a Kortgene

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34