Animo ATB-Cup groeit nog steeds Grappiger dan Gebrselassie, sneller dan Freek de Jonge PZC Vier topatleten aan start in Amsterdam Jeugd bewondert Van Vossen en Dudek ZVV Zeeland met moeite langs De Post 29 sport Wedstrijdreeks van start in Wemeldinge ZK motorcross in Axel afgelast Duel Helsinki - PSV vervroegd Blessure Curovic valt mee Veldman geopereerd aan knie Vertrek Laudrup nog niet rond Tegenslag koploper Mallorca World Cup Squash in Nederland ..jloor Wim de Vos JVEMELDINGE - Voor de Reeuwse wielrenners begint [inorgen de overwintering. Tij dens een lange reeks wedstrij den strijden zij om de Zeeuwse ATB-Cup en houden ze zo hun ilpnditie op peil. Zaterdag staat Jn Wemeldinge de eerste wieler- jjace over onverhard terrein op het programma; op zaterdag 30 rjanuari van het nieuwe jaar jjvordt de finalerit gehouden in ^'lissingen. In de tussenliggende periode kunnen de renners bijna 3jvekelijks aan de bak. épe wedstrijden van de ATB- wmpetitie hebben de laatste ja sten een enorme ontwikkeling jioorgemaakt. Niet alleen het 1(jantal organisatoren dat inte- ojesse heeft om een wedstrijd te gouden is gegroeid, ook aan ren- eJerszijde valt een groeiende be- epngstelling te noteren. „De ^•egrenners benutten deze wed strijden om tijdens de winter maanden hun conditie op een njoed niveau te houden. Daar- jaast heeft de ATB zich natuur- tjk erg ontwikkeld en is er ook en groot aantal renners dat .yich alleen hiermee bezighoudt. ^Daardoor is er een mix van deel nemers aan de wedstrijden ont daan die voor goede wedstrijd sport kan zorgen", zegt Danny ajoethaert uit Sas van Gent die (jjamens de KNWU van het dis trict Zeeland de ATB-competi- Te coördineert. ','jjeel blij pjoethaeid heeft ook ervaren dat tjT dit jaar weer meer wedstrij den op de kalender staan. Heel ailij is hij in de eerste plaats met ?n Advertentie a HELAAS 19de verbouw van Brasserie H OCKENB1 IM.II i" Goes, is nog niet af. lie geplande j eredivisie biljartwedstrijden d l/l 1 en 8/11) -"U worden W "l'IT"" gespeeld v\ lë ra. jKL 'MTel.: 0113-270870 g' ior Marco Knippen ISTERDAiVI - In 'zijn' mara- m was hij vorig jaar de eerste ïsterdammer. Een kleine mi- sneller dan in de voorgaan- _J editie kwam Dolf Jansen na 2 ~jjir, 37 minuten en luttele se inden onder het finishdoek Ruim achter de Keniaanse Sammy Korir maar nog juist voor de (eiste vrouw de Ethiopische Ifenesh Alemu (2.37,37). Mooi, 'Haamt Jansen, maar tijd en zijn niet het belang- Trouwens: „Zo slecht ik het ook niet gedaan in ijn leven. Ik ben een stuk grap- p-ger dan Haile Gebrselassie en igjloop veel harder dan Freek de Niet iedereen kan dat eengezinswoning ligt aan de /9nd van Amsterdam-Zuidoost, bt ver verwijderd van de pol- 0jr die zich een weg baant n$ar sjcoude. Dolf Jansen heeft er cilt een duurloop vari zo'n 32 ki- tneter op zitten en heeft, in het dden van de woonkamer, op een massage- K el. Terwijl zijn pezige benen s>rden gemasseerd, rijgt Jan- 3rj de zinnen aan elkaar. Een terval aan woorden klettert jer. Het enthousiasme druipt van af. ïsen verhaalt over zijn dage- cse zwerftochten door Neder- hd. Lopend over bekende en 0 nder bekende paden geniet in stilte van zijn vrijheid, met - chts de eenzaamheid als 's uwe bondgenoot. Het is zijn g' nier om, al is het maar voor r m, te ontsnappen aan de hec- 8,(k van alle dag. „Niets is lek- der dan de stress van je af te en, Tien, twintig, dertig kilo- ter en ik kan er weer tegen- Of hardlopen verslavend rkt? Ja, absoluut." g bijna dagelijks wordt hij ■I, ïgenaam verrast door de om- üng waarin hij z'n trainings- mieters aflegt. „Onlangs tra 1 we op in Utrecht. Ben ik 0 U' de voorstelling zo'n twee e gaan rennen. Via het cen- m naar Amelisweerd en ,a uvandaan de stad uit. Lek- een jaagpad op, met naast s de Vecht... of was het nou de imme Rijn? Maakt ook niet Heerlijk gelopen, in ieder al." 0 ar ook in plaatsen als bij- rbeeld Goes, Tilburg, Apel- >5 rn en Gorinchem komt hij lii nschoots aan zijn trekken. J- el mensen weten niet half mooi Nederland is. Zoveel .7 ïurschoon. Polders, dijken. S nen en stranden; we hebben <9 allemaal hier. Ja, zelfs in 1 Helder is het goed toeven. minste, dan moet je wel de de route kiezen. 1 eerste tien kilometer doe ik nlijkniks anders danvoelen de terugkeer van de wedstrijden in Wemeldinge. De organisato ren besloten vorig seizoen om wel zelf wedstrijden te houden maar niet deel te nemen aan de competitie. „Er waren wat pro bleempjes maar die zijn weer opgelost zodat we weer deelne men aan de competitie. Maar ik moet wel zeggen dat het niet ten koste van het aantal deelnemers is gegaan", aldus secretaris Hans van Oosten van het wieier- comité Wemeldinge. Vorig seizoen konden er op het parkoers van Klein Stelle in We meldinge telkens zo'n 100 deel nemers ingeschreven worden. Naast deze wedstrijden heeft ook de organisatie van de Ar- jaan de Schipper Trofee beslo ten om 'het veld' in te gaan. Op zaterdag 2 januari is er daarom na jaren weer een wedstrijd op de Hollandse Hoeve in Goes. Danny Soethaert vindt het ove rigens wel jammer dat de regio kampioenschappen veldrijden niet in Zeeland worden gehou den. Sinds enkele jaren organi seren de vijf districten uit Zuid- Nederland gezamenlijk dit kampioenschap, om zodoende een aantrekkelijk deelnemers veld bij elkaar te krijgen. Organisatie Dit jaar was Zeeland aan de beurt, maar er bleek geen orga nisatie bereid om de wedstrijd op zich te nemen. „Ik denk ook dat dit enigszins komt omdat het districtsbestuur pas laat naar organisatoren is gaan zoe ken voor dit kampioenschap. Daardoor was de tijd te kort om het kampioenschap nog op po ten te zetten. Het is jammer, want enkele jaren geleden bij het eerste regiokampioenschap in De Braakman was er toch een aantrekkelijke wedstrijd met vooral veel deelnemers", merkt Soethaert op. Hoewel de renners hun komst vooraf niet hoeven te melden bij de organisatoren verwacht zo wel Danny Soethaert als Hans van Oosten weer een grote be langstelling van de zijde van de renners. Zo hebben bijvoor beeld in de categorie tot 35 jaar Frangois Franse, Wilfred Geijs. Eric de Crom, Dennis Mesu, Theo Akkermans en Marcel Re- mijn al laten weten in elk geval bij de eerste wedstrijden in We meldinge (daar wordt op drie achtereenvolgende zaterdagen of het goed gaat, kijken of ik in een lekkere groep zit, zorgen dat het niet te hard gaat... van die dingen. En laat ik u gelijk ver tellen: het voelde goed, de groep was lekker, het ging (iets te) snel. fragment uit de column van DolfJansen over de Amsterdam Marathon, Het Parool, maan dag 3 november 1997) „Ik loop nu alweer zo'n twintig jaar hard. Ik ben ermee begon nen op het moment dat er in de Verenigde Staten net sprake was van een 'running boom'. Talloze boeken over hardlopen werden in die tijd uitgebracht. Ik verslond ze. Trainingsmetho- gereden) aanwezig te zullen zijn. Verder mag natuurlijk ook de deelname worden verwacht van de Zeeuws-Vlamingen Michel de Koning (vorig seizoen de ver rassende tweede in de competi tie achter winnaar Edwin En den, tactiek, wedstrijdopbouw: alles wilde ik over de sport we ten." „Van trainers en hun aanpak moet ik echter niets weten. Ik geloof er niet in, denk het zelf beter te weten. Noem het koppig of eigenwijs. Aan de andere kant; je kent je lichaam zelf het beste en weet dus tot hoever je kunt gaan. Natuurlijk ga je een paar keer flink op je bek. maar daar is toch niets mis mee? Van teleurstellingen leer je weer." „Hans Sibbel loopt overigens ook. In 1984 deden we samen mee aan de marathon van Am sterdam. Het was zijn vierde marathon, voor mij was het de thoven) en Eric Vereecken. De laatste beëindigde vorig jaar zijn wielerloopbaan maar ver scheen enkele weken geleden weer aan de start van een trim- koers. „Ik wil toch weer mee gaan doen aan de ATB-competi- tie en om weer wedstrijdritme vuurdoop. Hij kwam binnen na 2.57, ik volgde op zes minuten. Nog steeds herinnert hij me er aan. Dit jaar hoopte ik revanche te kunnen nemen. Maar nu heeft hij een spierblessure opgelopen aan de bil, waardoor hij er mor gen niet bij is. Krijg ik het dus nog een jaar te horen." „Samen trainen doen we bijna nooit. Alleen als we ons enkele dagen in een of ander gat heb ben teruggetrokken om de tek sten te schrijven voor een nieuw programma, willen we nog wel eens samen op pad gaan. Maar liever lopen we alleen. Hans is trouwens ook minder fanatiek. Hij zit liever op een semi-legale op te doen start ik nog in een paar wegwedstrijden", vertelde Vereecken toen. Voorts mag er een belangrijke rol worden verwacht van Ri chard Slabbekoorn. De jeugdi ge Kapellenaar eindigde vorig seizoen als eerstejaars junior op plek in een boerensloot te vis sen, terwijl ik een echt trai- ningsdier ben." Op het Damrak komt de pijn: de kou is in m'n buik geslagen, ik had er toch uiervet op moeten smeren. Dus kramp en steken. Ik moet in de laatste zes kilome ter vijf keer stoppen, buikadem halingen doen en door de knieën om de pijn een beetje weg te krij gen. Ik bied bij deze mijn excu ses aan, aan de mensen die mij daar zagen passeren. Dat was geen fijn plaatje. „Het plezier haal ik niet uit snelle tijden. Al ben je er na- de vierde plaats in het eindklas sement. In de categorie boven 35 jaar zal Adrie Jongeneelen uit het Brabantse Bosschenhoofd ongetwijfeld weer de te kloppen man worden met Huib Slabbe koorn, Evert Ekhard en Johhn- ny Stroosnijder als outsiders. tuurlijk toch mee bezig. De ma rathon leent zich echter niet voor voorspellingen. Iedere keer is het weer anders, net een schaakspel. Bij een verkeerde zet kan het zomaar ineens afge lopen zijn. Even een te hoge ver snelling, en de verzuring slaat toe." „Nu ben ik sowieso geen snelle starter. Mijn kracht is dat ik, meestal dan, lang hetzelfde tempo kan aanhouden. Waar de meeste atleten in het tweede deel van de marathon volledig instorten, blijf ik in een soort steady-state lopen. Dat blijkt ook uit mijn persoonlijk record op de 21,1 kilometer, 1 uur, 11 minuten en 20 seconden. Het verval is minimaal." De Marathonpoort brengt emo tie, de overslaande speaker haalt mij als 'eerste Amster dammer in, na 2 uur, 37 minu ten en een paar seconden. Ik lach en huil tegelijk: het is me gelukt, de pijn is groot en ik loop een minuutje sneller dan vorig jaar. Tussen de fotografen en EHBO'ers, die in mij een fijn, mager kluifje zien, vind ik Mar griet en Aike. Aike draagt haar petje met 'hup papa!' (verplicht) en lacht mij toe met een hele gro te lach (vrijwillig). Ik ben blij, ik ben binnen, ik ben pijn. Zo onge veer. „Het gekke is dat ik nog steeds voor iedere wedstrijd bloedner veus ben. Ik voel me tegelijk sterk en gammel, misselijk en hongerig. Vreemd, want ik loop niet voor het geld of het publiek en mijn leven hangt er ook niet vanaf. Toch is het een terugke rend ritueel. Pas als het start schot klinkt, verdwijnt het kna gende gevoel." „In het theater heb ik juist hele maal geen last van planken koorts. Volkomen rustig ben ik, zo vlak voor een voorstelling. Misschien heeft het er mee te maken dat ik bijna dagelijks voor een volle zaal sta, terwijl ik gemiddeld maar één marathon per jaar loop. „Tijdens een voorstelling kun je je ook missers veroorloven. Het publiek klapt toch wel, zozijn ze nu eenmaal opgevoed, of mis schien beter gezegd afgericht. Een grap of een rake oneliner is natuurlijk ook zo gemaakt. Ach, en als het een keer niet aanslaat, dan pak je het de volgende dag gewoon anders aan. Nieuwe uit voering, nieuwe kansen." „Tijdens het lopen heb je echter te maken met anderen factoren als tijdwaarneming en het li chaam. Die zijn echt onverbid delijk en niet te vermurwen. De klók tikt gewoon door en je li chaam sputtert enorm tegen als het hem niet bevalt. En dan kun je je nergens achter verschuilen, sta je er helemaal alleen voor." GPD vrijdag 30 oktober 1998 van onze sportredactie AMSTERDAM - De winnaar van de vorige marathon van Amsterdam, de Keniaan Sam my Korir. is dit jaar een van vier lopers die sneller dan 2.08.10 is geweest. Fiz, Europees kampioen 1994, winnaar van Rotterdam in 1995, door Hans Hollestelle VLISSINGEN - ZVV Zeeland. Matisse en FC Dauwendaele hebben zich geplaatst voor de halve finale van de bekercom petitie in de hoogste klasse van het Zeeuwse zaalvoetbal. Hoofdklasser ZVV Zeeland be haalde een nipte 3-2-overwin- ning op De Post, Matisse bleef met 4-3 de baas over Kloetinge en Dauwendaele won met 7-2 van SW'65. ZVH/Morres was vrijgeloot en gaat zonder te spe len naar de halve eindstrijd. FC Dauwendaele - SSV '65 7-2: Halverwege was er al een 3-0- voorsprong opgebouwd Het zou zelfs nog 5-0 worden voor dat SSV wat kon terugdoen. Francis Langemaire, Edwin Leonhart (beiden 3x) en Robin van de Velde scoorden voor de wereldkampioen van 1995 en nummer twee van de wereld vo rig jaar (achter zijn landgenoot Abel Anton), heeft 2.08.05 als toptijd staan. De Keniaan Eric Kimaiyo (2.07.43). de Span jaard Alberto Juzdado (2.08.01) en Korir (2.08.02) zijn de andere trekpleisters van deze editie De Tanzaniaan Francis Naali (2.09.24) geldt als outsider. thuisclub. De tegentreffers wa ren van Edwin Bom en René van Gilst. Matisse - Kloetinge 4-3: Eric Flore en Marciano Seedo scho ten Matisse naar een 2-0-voor- sprong. Nog voor rust maakte Stoffel Biesterbosch 2-1. Edwin Moens schoot Matisse vervol gens naar 3-1 waarna Adil Fer- toute het verschil terugbracht tot 3-2. Eric Flore was nogmaals succesvol: 4-2. In de slotminu ten kwam Kloetinge terug tol 4- 3 door Fertoute. ZVV Zeeland - De Post 3-2: ZW Zeeland had meer geluk in de afwerking en kwam op een 3-0- voorsprong door doelpunten van Alex van den Hoven, Wil liam Sallet en Ferdi Tilroe. De Post nam daarna meer risico en kwam via Remco Krijger én Ja v co.de Kok terug tot 3-2. ;i-l AXEL - Het Zeeuws kampioenschap motorcross dat komen de zaterdag zou worden gehouden in Axel is in verband met de slechte gesteldheid van het terrein afgelast. De organisatie heeft de Zeeuwse titelstrijd nu gepland voor zaterdag 7 no vember. ZEIST - De Europese voetbalbond UEFA heeft het Cham pions League-duel tussen HFJ Helsinki en PSV op 25 novem ber vervroegd. In verband met de winterse omstandigheden en het tijdsverschil begint de wedstrijd om 18.45 uur in plaats van 20.45 uur Nederlandse tijd. Ook het duel Dinamo Kiev -■ Panathinaikos en de thuiswedstrijden van Sparta Moskou te gen Inter (4 november) en Sturm Graz (25 november) zijn om dezelfde redenen verschoven. ARNHEM - De blessure van aanvaller Dejan Curovic van Vi tesse valt mee. De Serviër zal vier tot zes weken uit de roulatie zijn. Gisteren onderging Curovic een operatie, waarbij een botsplinter uit de linkerknie werd verwijderd. De spits had de blessure dinsdag opgelopen, tijdens het bekerduel met Volen- dam (3-0). Aanvankelijk vreesden artsen dat de speler de voorste kruisband zou hebben beschadigd door bloed dat in de knie was vrijgekomen. ANP ARNHEM - Vitesse-speler John Veldman heeft gisteren een operatie aan de knie ondergaan. Dr. C.N. van Dijk heeft in het AMC in Amsterdam een stukje van de achterhoorn van de binnenmeniscus verwijderd. De verdediger, die al vanaf half september kampte met problemen met het gewricht, moet ten minste vier weken van de ingreep herstellen. ANP LONDEN - Chelsea laat de Deense oud-international Brian Laudrup voorlopig niet vertrekken. De Londense club wil niet meewerken aan een transfer naar FC Kopenhagen. Lau drup maakte woensdag bekend naar zijn vaderland terug te keren. Voorzitter Colin Hutchinson van Chelsea reageerde verbaasd. „Misschien komt het ooit zo ver, maar nu is daarvan nog geen sprake." Laudrup voelt zich ongelukkig in Londen, waar hij niet of nauwelij ks aan spelen toekomt.Ik wil na tien jaar in het buitenland te hebben gespeeld, graag terug naar Denemarken", liet de 29-jarige voetballer weten. RTR MALLORCA - Mallorca moet het voorlopig stellen zonder Joegoslaaf Veljko Paunovic. De middenvelder van de trotse koploper in Spanje kampt met een hamstringblessure. Hij is ten minste zes weken uitgeschakeld. De 2I-jarige speler die sinds zijn overgang van Atletico Madrid is opgebloeid, heeft inmiddels een operatie ondergaan. Hij hoopt over een maand de training te kunnen hervatten. RTR ZOETERMEER - De Squash Bond Nederland heeft de orga nisatie van de World Cup Squash toegewezen gekregen. Bij dit evenement spelen teams met twee mannen en één vrouw om een prijzenpot van 140.000 gulden. De World Cup heeft volgend jaar van 11 tot 15 augustus in 's-Hertogenbosch plaats. Nederland eindigde in 1996 in Kuala Lumpur bij de eerste editie als zevende. ANP van onze sportredactie VLISSINGEN - Ajacieden Danny Blind en Richard Wit- schge verblijdden honderden Zeeuwse jeugdvoetballers twee weken geleden al met hun komst. Gisteren was het de beurt aan twee profs van de concurrent: feyenoorders Pe ter van Vossen en Jurek Du- dek. Plaats van handeling was dit maal sporthal Baskensburg in Vlissingen, waar het 100-jarig bestaan van de Rabobank werd gevierd. De organisatie, die in handen was van de Zeeuwse Sportraad, vermaak te zo'n vierhonderd jeugvoet- ballers met verschillende spel vormen. De aanwezigheid van feye noorders Van Vossen en Dudek maakte het feest compleet. Doelman Dudek droeg een steentje bij tijdens het gevecht om de penaltybokaal. Van Vos sen reikte de prijzen uit. foto Lex de Meester Dolf Jansen (25-6-1963, Amsterdam) is cabaretier, radiopresentator, columnist en hardloper. Met Hans Sibbel vórmt Jansen inmiddels bijna tien jaar het cabaretduo Lebbis Jansen. Motnenteel trekken ze het land door met hun vijfde programma Over drijf. Ze geven zo 'n 140 voorstellingen per jdar. Voor de Vara is Jansen de vaste pre sentator van het radioprogramma Spij kers met koppen en voor dezelfde omroep presenteert hij, in afwisseling met Jack Spijkerman, de Steen beenshow. De at leet Jansen heeft acht marathons vol bracht en zijn persoonlijk record staat op 2.28,22. In de marathon van Amsterdam valt hij morgen die toptijd aan. Cabaretier Dolf Jansen loopt negende marathon in Amsterdam Dolf Jansen: „Niets is lekkerder dan stress van je af lopen". foto Emiel van Lint/GPD De winnaars van de marathon van Amsterdam in de afgelo pen tien j aai-: Mannen 1988 Gerard Nijboer (Ned) 2.14.28 1989 Gerard Nijboer (Ned) 2 13.52 1990 Zerihun Gizaw (Eth) 2.11.52 1991 Tesfaye Tafa (Eth) 2.13.26 1992 Inocente Miranda (Mex) 2.14.58 1993 Kenichi Suzuki (Jap) 2.11.56 1994 Tesfay Eticha (Eth) 2.15.56 1995 Hisavuki Okawa (Jap) 2.14.00 1996 Joseph Chebet (Ken) 2.10.57 1997 Sammy Korir (Ken) 2.08.24 Vrouwen 1988 Elena Murgoci (Roe) 2.41.56 1989 Gabriela Gorzynska (Pol) 2 47.16 1990 Renate Kokowska (Pol) 2.35,31 1991 Mieke Hombergen (Ned) 2.41.14 1992 Pol ja Grigorenko (Rus) 2.50.41 1993 Yoshua Yamamoto (Jap) 2.29.12 1994 Barbara Kamp (Ned) 2.51.57 1995 Agnes Heyman (Ned) 2.48.57 1996 Nadezda Ilijna (Rus) 2.34.35 1997 Elfenesh Alemu (Eth) 2.37.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 29