AKE A 10.99 Gratis 1 Maak het uzelf gemakkelijk ÜMBU 5.00 Stoom afblazen in het kuuroord Professionele gezinsorganizer Bizar gemak Nooit meer in de rij 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 30 OKTOBER 1998 Advertentie GOE IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.402.899 van Den Helder tot Maastricht. Hoe gaat het met u? Ook druk, druk, druk? Misschien wordt het tijd om de boel eens op een rijtje te zetten. Hebt u alles thuis goed geor ganiseerd? Komt u nog wel aan uzelf toe? U werkt hard, verdoet veel tijd in de file en vrije tijd is een schaars goed. Deze week helpt Goed Nieuws u aan een aantal tips om het leven makkelijker te maken. Laat het huishouden een dagje sloffen en begin bij uw eigen welzijn. Ga eens lekker met een stel vriendin nen of vrienden een dagje in een kuuroord liggen luieren en genieten. Laat de stress uit uw lichaam masseren. Wist u trouwens dat er professionele 'gezinsorgani- zers' bestaan? Zij zetten uw hele huishouden weer op de rit als dat nodig is. Zo zijn er nog veel meer dienstverleners die uw leven kunnen veraan genamen. Met één telefoontje naar de sparerib koerier, de strijkservice of de hondenuit- laatservice bijvoorbeeld be spaart u uzelf een hoop werk. Gemak dient de mens, moet u maar denken. 'Maak hec uzelf zo gemakkelijk mogelijk', is ons motto deze weck en een beetje verwennen -hoort daar bij. Wat dacht u bijvoorbeeld van een dagje kuuroord als dé plek om eens verplicht te lui- -eren? Er zijn in Nederland vier gerenommeerde kuuroorden met thennaalbaden: Fontana Nieuwe- ^schans, Sanadome 'Bad' Nijmegen, Thermaalbad Arcen en Thermae 2000 'Bad' Valkenburg. Zo'n dagje 'zwembad' voor volwassenen hoeft geen kapitalen te kosten: voor ongeveer 40,- kunt u een hele dag zwemmen, lezen en luieren in een rustige omgeving, leder kuurcentrum heeft een thermaal- 'bad, gevuld met water uit een thermale bron dat Tveel ijzer en jodium bevat en een temperatuur heeft van boven de 20°C. U kunt gebruik maken van zoutwaterbaden, kruidenbruisbaden, koolzuur- whirpools en de sauna. Tegen een meerprijs biedt ieder kuuroord allerhande extra mogelijkheden Zoals een uitgebreide lichaamsmassage, een gezichts behandeling. lichaamspakkingen in pure algen of algencrème. Ja. zelfs een hooibad hoort tot de mogelijkheden. Ieder kuuroord bezit tevens een 'bewegingsstudio' waar u onder deskundige leiding kunt fitnessen. Een dagje kuuroord is dus helemaal naar eigen wens in te vullen. Hoewel kuuroorden bij uitstek geschikt zijn voor mensen met spier- en gewrichtsklachten, is het eigenlijk voor iedereen een unieke manier om eens helemaal te onthaasten. Aanvraagbon Haute cuisine in een oogwenk JA. >k wil 'Lekker koken in 30 minuten' graag 7 dagen vrijblijvend thuis ontvangen. Als ik het boek besluit te houden geldt een prijs van 79.90 9,90 verzendkosten), die ik ook in 5 maandelijkse ter mijnen van 17,96 mag voldoen. Deze termijnregeling kost mij niets Heeft u 's avonds vaak weinig tijd en wilt u toch lekker eten? Dan is 'Lekker koken in 30 minuten' echt iets voor u. U hoeft zich niet langer zorgen te maken of u wel de tijd, het fijnproevers. Al lezende kijkt u de kunst af van professionals: de stap-voor-stap illustraties tonen u nieuwe, andere technieken waarmee elke bereidingswijze ;en koud kunstje geduld of de energie hebt KO&/\fÊwordt. En om er om een lekkere maaltijd zeker van te zijn dat i voor de bereiding van Postcode: Plaats: Stuur deze bon in een voldoende gefrankeerde envelop naar: Reader's Digest Postbus 12770, f 110" AT Amsterdam S -§c-- te maken. Dit boek is rijkelijk gelardeerd met professionele tips van topkoks om bereidingstijden te verkorten en handige hints voor het uitgekiend gebruiken van uw keukenapparatuur. Ondanks de korte bereidings tijd is het culinaire gehalte van de maar liefst 300 recepten hoog: van bakbacon met grapefruit en gember tot zalm-asperge- salade en van preitaart met kaas tot tongstrelende Ricotta-kip met tomatensalsa, u vindt het allemaal m dit fraai uitgevoerde boek voor de gerechten inder- r daad niet meer dan 30 minuten nodig is, zijn ze stuk voor stuk door experts getest. Heeft u al een beetje trek gekregen? Bestel dan vandaag nog 'Lekker koken in 30 minuten' met de bon hiernaast. U zult dan snel ontdekken dat verandering van spijs inderdaad doet eten! 320 Pagina's. Meer dan 300 kleurenfoto's. Geïllustreerde stap-voor-stap bereidingsiech- nieken. Tevens verkrijgbaar in de boekhandel. Gratis Jubileumkookboek voor maar 5 kuipjes Blue Band Met tijdelijk drie zegels op Blue Band Halvarine en Calcium heeft u nog sneller de vijftien jubileum zegels voor dit unieke kookboek Wij hoeven u niets te vertel len: één week niets doen in uw huis en het is een complete cha os. Vooral opgroeiende kinderen weten uw huis in een mum van tijd om te toveren in een ongeor ganiseerde bende. Natuurlijk kunt u er dan weer even uw schouders onder zetten en de boel opnieuw struc tureren. Maar er zijn steeds meer mensen die dat op een gegeven moment niet meer zien zitten, het huishouden wordt hen te gecompliceerd. In gezinnen met kinderen bijvoorbeeld hebben ouders, naast een eigen tijdschema met werk en afspraken, ook nog eens de agenda van de kinderen waar ze rekening mee moeten hou den: school, voetbaltraining, hockeywedstrijd, zwemles, feest jes, er moet wat gebracht en gehaald worden Geen wonder dat sommige mensen het huishouden dan boven hun hoofd groeit. Gelukkig is daar nu professio nele hulp voor. Sinds een aantal jaren bestaat namelijk de Neder landse Vereniging van Professio nele Organizers. Overgewaaid uit Amerika, waar men graag veel 'quality time' wil (en wie wil dat nou niet)Daar komt dan ook de gedachte achter de 'organizers' vandaan: dat uw woonomgeving weer bij u gaat passen als een lek kere jas. De aan de vereniging ver bonden, meestal wat oudere, vrouwelijke 'organizers' komen daarvoor een hele dag bij u thuis en zorgen dat het hele huishou den stapje voor stapje weer in het gareel komt. Zij scheppen orde in uw cha otische huishouden, geven alle spullen hun vaste plek, helpen u opruimen en opbergen en maken schema's waar dat nodig is. De gedachte dat u niet de enige bent in Nederland die het huishouden af en toe niet meer ziet zitten werkt natuurlijk al troostend. De vereniging bestaat niet voor niets en er zijn legio gezin nen die dankbaar gebruik maken van een professionele organizer. U maakt immers in één dag een nieuwe start, en na die dag komt uw kind nooit meer te laat op zwemles omdat u geen idee hebt waar het badpak zou kun nen zijn. Misschien ten overvloede: omdat het werk natuurlijk ver trouwelijk is, heeft de vereniging z'n eigen beroepscode en geheim houdingsplicht en gaan de orga nisers zeer discreet te werk. Wilt u meer informatie, bel dan met 030-688 10 61. Heeft u weieens van 'Chin- dogu's' gehoord, vreemde en op vallende Japanse gimmicks die het leven eenvoudiger moeter maken? Ik ontdekte er onlang een vermakelijk boekje over en a bladerend ging er een wereld aai bizarre creativiteit voor me open De meest bijzondere 'gemaks- uitvindingen' zijn erin opge nomen. Zoals bijvoorbeeld een 'camerabeugel' die over hei hoofd gedragen kan worden ei waarmee vanaf het voorhooft gefotografeerd kan worden. Er wat dacht u van een keuken schort waaraan al het benodigde keukengereedschap kan wor den gehangen? Toegegeven, he rammelt en rinkelt allemaal een beetje tijdens culinaire avonturen maar u heeft wel de zekerheid a uw benodigdheden continu bi de hand te hebben. Heeft u kennissen die altijt zeuren over uw vlekken in hun tapijt of op hun parket? Trek eer paar schoenen aan met honden- sporen op de zolen als u de honc meeneemt. Met een gerust hart geeft u vervolgens uw trouwe viervoeter de schuld van allc- viezigheid. Iets heel anders, maar we handig als u van plan bent om ai te slanken, zijn vorken waarop een vergrootglas gemonteerd is Ja, voor werkelijk alles lijkt een oplossing bedacht te zijn. Tot slot nog één tip om uw huis gratis en zonder moeite e extra schoonmaakbeurt te geven: naai aan het kruippak van uw kleine een paar grove zwabbers, zodat hij het zwabbcrwerk vooi zijn rekening neemt. Opgeruimi staat netjes en u heeft onge twijfeld een dankbaarder gevoe wanneer u weer eens een vuile Dat lekker eten heel makke lijk te bereiden is, zie je vooral bij eenpansmaaltijden. Alle ingre diënten gaan in dezelfde pan waar door de verschillende smaken zich heerlijk met elkaar kunnen vermengen. U heeft er nauwe lijks omkijken naar! En heel weinig afwas bovendien. Griekse rijstschotel met shoarma, olijven en fetakaas Hoofdgerecht voor 4 personen ca. 20 minuten bereidingstijd olijfolie 25 g Blue Band 500g shoarmavlees 250gestieden prei 350g langkorrelrijst 1/2 I kant-en-klare tomatensaus 1 vleesbouillontablet 300g gemarineerde olijven met fetakaas Coed Nieuws van: Omo Hoofdwas of Omo Color navulzak 1,5 kilo Alleen tegen inlevering van deze coupon geldig bij Cl000 van donderdag 29 okt. t/m woensdag 4 nov. 1998. 710408 005270' Dat zie je. Dat voel je. Dat weet je. Hoe vaak maakt u de vol gende situatie mee? U leest in de krant een recen sie van een toneelstuk of een concert die u aanspreekt. Maar u constateert achteraf, tot uw spijt, dat het er weer niet van ge komen is ernaar toe te gaan. Domweg omdat het u door uw hoofd is geschoten, omdat u het te druk had, of omdat u geen zin had om einde loos in de rij te staan voor een kaartje. Aan dit pro bleem komt vanaf 1 november aanstaande een eind. Heeft u een toneelstuk of een concert ontdekt waar u naartoe wilt, dan hoeft u alleen het volgende nummer te draaien: 0900-0191 (75c/pm). Dit is het nummer van de allernieuwste nederlandse service: de Uitlijn. Zeven dagen per week van 8.30 uur tot 20.30 uur krijgt u één van de medewerkers aan de telefoon bij wie u kunt reser veren en die u uitgebreide infor matie kan geven over theater voorstellingen en concerten door heel Nederland. Ook op m a m m l. vragen over de eindtijd I van het stuk of over de parkeermogelijkhe- den bij het betreffende LI JPI I theater, heeft men bij de Uitlijn het antwoord. En wilt u voor die ene cabaretier best een stukje rijden? Met één druk op de knop kan de Uit lijnmedewerker zien waar in Nederland nog plaatsen vrij zijn. Meer dan honderd theaters en concertzalen zijn bij de Uitlijn aangesloten; het is een initiatief van de Stichting Kaartverkoop Netwerk Nederland. Eindeloos belgemak Vroeger was het doodnor maal dat de bakker, de melkboer en de groenteman aan de deur kwamen. Wij hebben het jaren lang zonder deze diensten moe ten stellen. Gelukkig zijn er weer talloze bedrijven en particulieren die graag uw bestellingen komen brengen of u laten profiteren van hun 'service aan huis'. Diensten bij u in de buurt vindt u in het telefoonboek. We hebben een aantal hedendaagse 'bezorgers' voor u op een rijtje gezet. De strijkservice De sushi koerier De hondenuidaatservicc De pedicure De kok-aan-huis De oppascentrale De interieurverzorgster De masseur De sparerib koerier Verhit een scheutje olie (ca. 1 eetlepels) met de Blue Band ir een diepe braadpan. Roerbat hierin het vlees 3 minuten. Voet de prei toe en roerbak dezt 1 minuut mee. Roer de rijst erdoor Voeg '/2 1 water, de toma tensaus en het bouillon tablet toe. Breng het geheel tegen de kook aan en laat de rijs! op een heel laag vuur in ca. 15 minuten gaar worden. Tussen tijds een paar keer omroeren. Roer de gemarineerde olijver met fetakaas op het laatste moment door het gerechi en laat het nog even door warmen. Goed Nieuws-tip: Serveer er eventueel een knappe rige salade van ijsbergsla, tomaat paprika en uiringen bij. José van Mi! HARDNEKKIGE VLEK S MAAR ÉÉN NANIER DIE HARDNEKKIGE VLEKKEN ÉCHT VERWIJDERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10