Jong Oranje overklast Zeeuwen Becker te sterk voor Schalken PZC Bondscoach Mathieu dicht volleybalsters hoge klassering toe Veel Belgen in springconcours Heikant asenda Souburg bedwingt titelkandidaat GZC sport woensdag 28 oktober 1998 sbw 24 Oranje oefent tegen Australië r Keeperstraining Frans Hoek Gevoelig verlies Deto Jeans Arena trainer Verenigde Staten Jones op proef bij Aberdeen Stuttgart wijst Dortmund terug Provinciale korfbalselectie kansloos tegen WK-kandidaat: 24-11 uitslagen VLISSINGEN - Het Nedeiiands vrouwenvoetbalelftal ondei achttien jaar speelt vrijdag in Kloetinge een interland teger Australië. De wedstrijd geldt voor Oranje als voorbereidin; op het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioen schap, dat volgende maand plaatsvindt. Zeeland is ook vertegenwoordigd in het vrouwenelftal. Hon; Stouthamer van Oostkapelle speelt al vier jaar voor Neder land. Van de tegenstander Australië weet Stouthamer niets „Ik heb geen idee hoe ze spelen en of ze goed zijn. Het is echl een onbeschreven blad." Van 20 tot en met 28 november wer ken de vrouwen EK-kwalificatiewedstrijden af tegen hel gastland Engeland, Ierland en de Faeroer Eilanden. Op pa pier te doen, vindt Stouthamer. „Het moet lukken om ons t< plaatsen voor de eindronde. Ons team is best sterk, met een so lide verdediging, en aardige spitsen." Zondag speelt Oranje nog een keer tegen Australië, in Zierik-1 zee. Voor de Oostkapelle-speelster hebben deze wedstrijdei iets speciaals. „Het is mijn eerste interland in Zeeland. II speel dus voor eigen publiek, dat vind ik echt geweldig." Zt verwacht dan ook behoorlijk wat publiek. „Hoe vaak krijgen mensen nu de kans om in Zeeland een interland te zien?" di TERNEUZEN - In Terneuzen vindt vandaag een keepersdaj plaats. De dag staat onder leiding van Frans Hoek, vroege!R1 keeperstrainer bij Ajax ennuBarcelona. Maarliefst 140 jongi se Zeeuwse doelmannen hebben zich aangemeld voor het evene g< ment, waar ook de profs Erik de Koeijer en Rody Hoegee aan re wezig zullen zijn. Het evenement wordt gehouden op het ter- ,1 rein van voetbalclub Terneuzense Boys. I h< In k' AXEL - Deto Jeans, tot vorige week nog ongeslagen in d(di zaalvoetbalcompetitie Axel/Sas van Gent, leed een gevoelig! nederlaag. Gemeente Axel toonde aan over betere papieren tf D beschikken: 14-5. Joep van de Broek (4x), Jos Lambert (3x)g< Eric Bolleman (3x), Tonnie Hendriks (2x) en Leo Bracke velrc den het vonnis. Treffers van Serge Agterhuis (3x) en Patricl bi Liefting (2x) voor Deto Jeans mochten niet baten. st Outokumpu bleef via goals van Mels Verhelst en Mare en Kigi de Jonge nipt de baas over Marine Service. Robin Wolfert ei 21 Patrick Wieland konden door hun tegentreffers de nederdaaisi niet meer afwenden. Dynasty 4 blijft na de 3-1-zege in Sas vai z; Gent op Spetters aanvoerder van de ranglijst. Doelder Hou m boekte in de onderste regionen een belangrijke zege op Ceres re tar: 2-1. Ook tegen Ratjetoe slaagde IZV 3 er niet in het eerst! punt binnen te halen. Benny Sport is na de 4-3-zege op Dol w Schoot/Gerrit de Jonge subtopper geworden. NEW YORK - Bruce Arena wordt de nieuwe bondscoach vai de Amerikaanse voetballers. Arena (47) moet de Verenigd Staten naar de eindronde van het WK in 2 0 02 loodsenArena voorganger Steve Sampson stapte vier dagen na de WK-eind ronde in Frankrijk op. De nieuwe bondscoach haalde de laat ste drie seizoenen met zijn clubteam Washington DC Unitei de finale van de Major League Soccer. De eerste twee duel werden gewonnen, de laatste werd begin deze week met 2-1 verloren van Chicago Fire. SID ROTTERDAM - Chaly Jones is deze week op proef bij d Schotse club Aberdeen. De 21-jarige aanvaller mag vertrek ken bij Feyenoord, waar hij in het tweede elftal speelt en geei kans krijgt in het keurkorps. Tot twee keer toe werd Jones eei jaar uitgeleend aan Excelsior, maar beide keren moest hij te rugkeren naar De Kuip. GPD van onze sportredactie ARNHEM - Pierre Mathieu is overtuigd van zijn eigen kun nen. Vol vertrouwen heeft hij de taak op zich genomen de Neder landse volleybalsters naar een medaille bij de Olympische Spelen in Sydney te leiden. „De vrouwen staan straks op het ere podium", beweert de zelfverze kerde bondscoach. „Als je niet kunt geloven in een doel, bereik je nooit iets." Het WK, dat woensdag 4 no vember in Japan begint, geldt voor Mathieu als eerste testcase op weg naar het olympische toernooi in 2000. Zijn aanstel ling als bondscoach beschouw de hij in mei als een bekroning van 25 jaar investeren in het mannen- en vrouwenvolleybal. Na eerder ervaring te hebben opgedaan als trainer bij Jong Oranje en manager bij de vrou wen, bevalt de functie als hoog ste baas hem goed. „Je bent ei genlijk een topmanager." De 54- jarige Doetinchemmer kreeg bij zijn aantreden de erfenis van zijn voorganger Bert Goedkoop in handen. Diplomatiek „Ik wil eigenlijk niet meer op die periode terugkijken", ontwijkt Mathieu de kwestie diploma tiek. Na veel aandringen wil de Brabander toch wel iets zeggen over de situatie die hij aantrof. „Het team heeft geestelijk en mentaal een vervelende dreun te verwerken gekregen. Het is een moeilijke tijd geweest." Ook het gebrek aan wedstrijd ritme was Mathieu een doom in het oog. De voormalige onder wijzer is altijd tegenstander ge weest van het plan de speelsters uit de competitie te halen. Na het WK zwerven alle speelsters uit naar onder meer Duitsland en Italië, „De jongeren hebben competitie nodig om ervaring op te doen. Ze moeten zich met anderen kunnen meten en tes ten. Natuurlijk heeft Goedkoop met de wintertraining wel een basis gelegd. We moeten daar nu op voortborduren." Moeizaam Zijn eerste succesje heeft Mathieu, zij het moeizaam, met het team al geboekt. De vrou wen kwalificeerden zich voor het EK in 1999. „Dit was een must, want anders had het team pas in 2003 weer een EK kunnen spelen. Voor de nummer acht van de wereldranglijst zou dat een aderlating zijn. Ondanks een moeilijke periode is het ge lukt." Tien landstitels Met de kwalificatie deed Mathieu zijn naam als 'resul taattrainer' meteen weer eer aan. De coach, die inmiddels tien landstitels achter zijn naam heeft, beschouwt dit stempel echter als een degradatie van zijn staat van dienst. „Als coach van Jong Oranje heb ik toenter tijd met Joop Alberda een dui delijk beleid uitgestippeld. Dat geldt ook voor mijn tijd als club- coach in Oldenzaal en Ommen. Ook daar heb ik echt iets voor de toekomst neergezet." Met het nationale team wil de trainer opnieuw laten zien dat hij op lange termijn iets kan be reiken. Mathieu gelooft dat zijn team potentieel genoeg heeft om de wereldtop te halen. „Het gaat om de uitdaging. Als die er niet is, kim je ook nooit iets berei ken." Na het WK gaat Mathieu als trainer aan dé slag bij de man nen van VC Nesselande. Met dit team veroverde hij verrassend de nationale titel. De club uit Zevenhuizen huurt hem voor zes maanden van Top Volleybal Nederland (TVN). In de afgelopen jaren heeft Mathieu een speciale manier van coachen ontwikkeld. Hij maakte naam met zijn psycho logische trucs waarmee hij de tegenstander in verwarring probeert te brengen en zijn ei gen ploeg wil stimuleren. Zo gaf h ij de vrouwen van Volco blikjes groenten van sponsor Bonduel le toen zij om de landstitel tegen WC speelden. „Ik ben geen goochelaar. Maar ik probeer mijn team altijd te prikkelen." De coach noemt het dan ook een uitkomst dat de internationale bond (FIVB) de trainers toe stemming heeft gegeven tijdens de wedstrijd de bank te verla ten. „Als de concentratie het even laat afweten, kan ik de ploeg op die manier net over dat dode punt heen trekken. Ik kan de speelsters ruggensteun geven als dat nodig hebben. Het is een kwestie van gefundeerd coa chen." Mathieu's vertrouwen in het team en in zichzelf is groot. „Als het team in Sydney geen me daille wint, mag ik er straks op worden afgerekend. Maar ik ben overtuigd van een goed re sultaat." AVP Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitii zesde ronde: R. van der Veken - P. va j Welt 1-0, J. van der Made - S. Stoel rem se, A. de Jonge - A. Bandsma 0-1, M. Krii ger - J. Heiligers 1-0, J. Baris - A. va Wijngaarden 1-0, M. den Boer - D. Baa\. 1-0, A. van der Westen - L. Oosters 1-0,/ Bloom - H Jukkenekke 0-1, H. de Jonge S] J. Kordes 1-0, A. de Nie- P. de Vrieze 1-1 |)i J. Pannekoek - C. van Eldik 0-1, J. Hooi., strate - A. Kouters remise, V. Harinck - Verkerk 0-1, P. Romijn - J. de Jonge 0-1 G. van de Waarden - P. Plaisier 0- i Stand: 1R. van der Veken 406.50 punte j 2. J. Aangeenbrug 352.67, 3. J. van di Made 264.00, 4. J. Verduin den Boi" 241.67, 5. S. Stoel 241.00, 6. P. van del Berg 232.00,7. A. Bandsma 228.33,8. It Bl Krijger 226.33, 9. P. van Welt 221.67, 11 J. Baris 221.50. Sportprijsvragen Lucky Ten. Winnende getallen van din Q dag 27 oktober: 4-5-7-10-13-15-17-22-2: n 33-35-37-40-44-56-60-63-66-76-77. (oi J der voorbehoud) Toto 43. Eerste prijs: 2 winnaars elk 55.544,40, tweede prijs: 35 winnaars 486,70, derde prijs: 384 winnaars 110,90. Tennis Stuttgart. Mannen, 4,4 miljoen gulder Eerste ronde: Becker (Dui) - Schalkf (Ned) 6-2 7-5, Haas (Dui) - Nainkin (ZAf): 4 6-4, Gustafsson (Zwe) - Gross (Dui) 6 6-3, Johansson (Zwe) - Damm (Tsj) 5-7 3 6-2, Stoltenberg (Aus) - Prinosil (Dui)' 66-1, Norman (Zwe)-Rosset (Zwi)7-63 6-4, Kiefer (Dui) - Byron Black(Zim) 4-6 6 7-6, Wayne Ferreira (ZAf) - Spad: (VSt) 6-2 3-6 7-5, Philippoussis (Aus! Santoro (Fra) 6-1 5-7 6-2. Tweede rond Siemerink (Ned/15) - Raoux (Fra) 6-7 'i 6-4, Ulihrach (Tsj)- Albert Costa (Spa)6 6-2, Martin (VSt) - Kucera (Slw) 6-2 6-4 Mexico. Mannen, 650.000 gulden. Eersl ronde: Novak (Tsj) - Delgado (Par) 4-67 7-6, Burillo (Spa) - Lapentti (Ecu) 6-1 6- Arnold (Arg) - Campbell (VSt) 6-4 6-7 6- Marin (Spa) - Sargsian (Arm) 7-6 2-6 6 El Aynaoui (Mar) - Zabaleta (Arg) 6-3 6 Viloca (Spa) - Squillari (Arg/8) 4-6 7-66 Voetbal Veere. Oefenduel: Veere-Vlissingen a(i STUTTGART - VfB Stuttgal heeft zich gisteravond ten kosl van Borussia Dortmund g« plaatst voor de kwartfinale va het toernooi om de Duitse beke De ploeg van de Nederland) verdediger Frank Verlaat vvo met 3-1. Hamburger SV liet zie in een reeks strafschoppen vei rassen door Rot-Weiss Obei hausen uit de tweede Liga. De treffers in Stuttgart vieleni de tweede helft. Voor de thui! club scoorden Akpoborie e Rost (2x). Hassler redde, de voor Dortmund, waar Alftt Nijhuis meespeelde, in de vooi laatste minuut uit een straf schop. Ook Borussia Mönchenglaii bach (1-0 bij VfL Bochum) e VfL Wolfsburg (3-1 thuis tege Arminia Bielefeld) haalden <i laatste acht in de reguliej speeltijd. SID VA/nian<ïHan doorLucien Roelandt HEIKANT - In Manege Heikant staat zater dag de tweede wedstrijd van de Rabo-Inter- polisspringcompetitie op het programma. En ook nu weer mag de organisatie SHSH (Stichting Hippische Sport Heikant) zich verheugen in een vol programma. Ook de belangstelling uit België is ditmaal groot. Wedstrijdsecretaresse Anneriet Burm: „Bij de start van de competitie was het buiten seizoen in Belgie nog niet afgesloten. Zij mogen dan in het buitenland niet starten. Maar nu het seizoen is afgesloten, is de vraag naar een startbewijs van de overkant van de grens groot." „Het mooie van deze competitie is, dat je drie wedstrijden kunt laten vallen", zegt Burm. „Als je dan eens niet kunt, of je paard is geblesseerd, ben je niet meteen uitgescha keld voor het eindklassement. Bovendien tellen de punten voor de finale dubbel. Daardoor blijft er tot de laatste wedstrijd een groot aantal kanshebbers voor de eind zege. En dat maakt dit toernooi voor de rui ters zo aantrekkelijk." Niet alleen de Belgen maken gebruik van deze aantrekkelijke regeling, maar ook de Zeeuwse Sandy den Exter. De Noord-Beve- landse was bij de start verhinderd, maar is zaterdag wel van de partij. Zij kan ook me teen gezien worden als een van de belang rijkste gegadigden in de strijd om de Grote Prijs Rabo-Interpolis in de klasse Z/ZZ, die op dit moment wordt aangevoerd door Mar- greet Walraven. Springkanon Sandy den Exter pakt meteen groot uit. Met Eron en Veersedam's Frisbee in de klasse ZZ en Kimberly en Jourville in de klasse Z gooit de amazone uit Kortgene vier kanshebbers in de strijd. Den Exter kan op de nodige te genstand rekenen. Martijn Cerpentier uit Koewacht, die op de tweede plaats van de ranglijst staat, verkeert met de merrie Iduna in een geweldige vorm. Ook Ilyo de Loos is er ongetwijfeld op ge brand om voor eigen publiek te vlammen. Bovendien heeft de Zeeuwse kampioen nog iets recht te zetten. Tijdens de opening toon de zijn springkanon Nadir weer zijn beken de nukken en grollen. Daardoor viel de Hulstenaar buiten de barrage. De Loos ken nende zal hij er alles aan doen om dat dit maal te voorkomen. In de klasse L maakt de Zeeuwse kampioene Michelle Evertse dit seizoen voor het eerst haar opwachting in Heikant. De pas twaalf jarige amazone uit Nieuwland wordt me teen als favoriet voor de eindzege getipt. Met de op eigen terrein rijdende Josee de Vetter, Rachel Bergs, Piet Huige, Anja van der Linden, Martin de Kroo en Noud Loos is de concurrentie echter bijzonder groot. woensdag— Voetbal KNVB-beker. Tweede ronde: FC Gronin- gen-Tonegido (19,00 uur), Excelsior- PSV, GA Eagles-De Graafschap, Willem ll-FC Zwolle, Emmen-Heerenveen, Hera- cles-NAC (19.30 uur), Ajax-UDI'19 (20.15 uur). Keeperspromotiedag. Sportcomplex Terneuzense Boys, Terneuzen. Keepers trainingen onder leiding van Frans Hoek. Zaalvoetbal Eerste klasse. Bekercompetitie: FC Dau- wendaele-SSV'65. Nassaulaan, Middel burg. Aanvang 21.00 uur. Competitie Ziezavo. Sporthal Onderdak Zierikzee, 20.10 uur: Stella Boys-FC Kerk- werve, Autobedrijf Van der Have-PTT, 20.50 uur: WIK-De Gouwe Geit, Wear- house-Café Storm, 21.30 uur: De Ban- jaard-Boa Tarde, Garage Slager-Braber Groenvoorziening, 22.10 uur; Trema-SV Dreischor, Toren Boys-Tweewieler Bouwman. door Jasper van der Bliek GOES - Hoewel trainer Ko Crucq en organisator Erik Mal- jers voorafgaand aan de korf balwedstrijd tussen het Zeeuws team en Jong Oranje een kleine nederlaag voorspelden, hadden beiden na afloop vrede met de 24-11-nederlaag. Jong Oranje was immers eenvoudigweg be ter, zowel als team als individu eel. Dat moet ook, want bonds coach Jan Hof en chef d'equipe Ben Criun hebben maar één doel: volgende week met Jong Oranje wereldkampioen wor den. Met minder nemen ze geen genoegen. De wedstrijd tegen Zeeland was onderdeel van de oefencampagr ne richting dat ene grote doel. Het duel'begon veelbelovend. Ruim een kwartier ging de strij d geheel gelijk op, in een vast pa troon: Nederland scoorde, Zee land maakte gelijk door scores van Jacqueline van Beek, Astrid Koole en Rob Wisse. Dat ging zo door tot een stand van 3-3. Toen kreeg de Oranje-brigade wat meer grip op de wedstrijd en liep iets uit. Toch bleven Zeelands beste korfballers knokken, waardoor de pai-tij tenminste spannend bleef. Zo'n tien minuten voor het einde van de eerste helft was het hek toch van de dam. Jong Oranje had de tegenstander ge wogen en te licht bevonden. Vanaf dat moment zat Zeeland in de houdgreep. Met het groot ste gemak scoorden de wereld kampioenen in spe, en als de bal onverhoopt even in het Zeeuwse aanvalsvak kwam, werd dat slordigheidje binnen een halve minuut weer ongedaan ge maakt. Daadkracht Het was te merken dat het Zeeuws team slechts een gele- genheidsploeg is. De spelers waren onvoldoende op elkaar ingespeeld, en voelden elkaar derhalve niet goed aan. Tel daar de grotere ervaringvan de oppo nent bij op, plus het feit dat dat team louter uit hoofdklasse spelers bestaat, en het verlies is verklaard. Waar het bij het Zeeuws team vooral aan ontbrak, was daad kracht in het aanvalsvak. Zeker in de tweede helft wisten de spe lers op de spaarzame momenten dat de bal in dat vak was, weinig met het leer te doen. Vrij lopen was een probleem, omdat Oran je uitstekend dekte. Dat resul teerde in veel gemiste schoten van lange afstand en gesteggel onder de korf.. Alleen uitblinkster Astrid Koole wist haar oud PKC-colle- ga Denise Bezemer een aantal keren goed te omzeilen en scoor de twee treffers. Het langzame, zoekende spel van de Zeeuwen stond in schril contrast met wat Oranje vooral in het tweede ge deelte van de wedstrijd liet zien. Razendsnel overgooien, een paar schijnbewegingen en sco ren maar. Ook werden bijna alle vrije worpen eenvoudig benut. Zenuwachtig Keek hij in het begin van de par tij nog nors en zenuwachtig, naarmate de wedstrijd vorderde kon bondscoach Jan Hof breed lachen en naar hartelust wissel spelers inbrengen. Voor aan vang van de wedstrijd hamerde Hof op een hecht collectief. „Ik wil Nederland als team laten spelen, zonder egotrippers. Een wedstrijd win je alleen samen." Kennelijk was de boodschap goed overgekomen, want ieder een pakte wel een puntje mee en echte uitblinkers waren er niet, met uitzondering van leider Maurice Out (Die Hag'he). Jong Oranje heeft slechts één week de tijd om zich voor te bereiden op het WK. „Dat moet genoeg zijn", zegt Hof. „We trainen nu elke dag bijna zes uur, en ik weet al ongeveer hoe de basis zal zijn." Van het Zeeuwse team wist hij vooraf niets. „Ik kijk al leen naar mijn eigen team. En dat moet winnen." Ko Crucq, gelegenheidstrainer van de dappere Zeeuws ploeg, begon met een heel andere doel stelling aan de wedstrijd tegen Jong Oranje. „We gaan gewoon gezellig korfballen. Het Zeeuw se publiek moet leuke sport voorgeschoteld krijgen en een gezellige avond hebben." In dat opzicht was de wedstrijd van gisteravond geslaagd, want on verwacht veel korfballiefheb bers hadden het hondenweer getrotseerd om naar Sportpunt Zeeland te komen. Elke Zeeuw se score werd door hen begeleid met veel gejuich en applaus. Voor de Zeeuwse korfballers zelf was het een eer om tegen het Oranje-genootschap te spelen. Crucq: „Alle spelers vinden het Basketbal Vrouwen. Eredivisie. Final four: Lies hout-Prisma 86-58. Buitenlands voetbal Duitsland. Beker. Achtste finales: Bo- chum-M'gladbach 0-1, Oberhausen- HSV 3-3 nv Oberhausen wns, Stuttgart- Dortmund 3-1, Wolfsburg-Bielefeld 3-1, Engeland. League Cup. Derde ronde: Barnsley-Bournemouth 2-1, Charlton- Leicester 1-2, Liverpool-Fulham 3-1, Lu- ton-Coventry 2-0, Northampton-Totten ham 1-3, Norwich-Bolton 1-1 Bolton wns, Nottingham-Cambridge 3-3 Nottingham wns, Sunderland-Grimsby 2-1 nv, Tran- mere-Newcastle 0-1 Italië. Beker. Derde ronde, eerste wed strijd: Ju ventus-Venezia 1-1. Schotland. League Cup. Halve finale: St. Johnstone-Hearts 3-0. St. Johnstone in finale tegen Glasgow Rangers. Dammen Hoofdklasse Zeeuwse Dambond. Twee de ronde: GZC - Souburg 8-8: C. Rijk - P. Filius 1-1, M.J. Walraven- M. Bronke 1-1, J. de Wild - A. Alewijnse 1-1, C.L. Boot-J. van 't Padje 1-1, J. Sinke - B. Rampersad 1-1, J. Schot - M. Marijs 2-0, M. van Riet - L. van Daele 0-2, L.A. van de Zande - P. Blok 1-1BDV-Aagtekerke 10-6: P. Karre- gat - D. Bosselaar 2-0, R. Dusebout - A. Provoost 1-1, J. van Beeck - A. den Hol lander 2-0, D. de Vos-F. Blaas 2-0, H. Roo- denburg - M. Provoost 0-2, J. van Ele- wout - D.A, Boogert 1-1, F. Berkholst - J. Maranus 2-0, P. den Hollander - A. Rïe- mens 0-2. Tholen - Middelburg 2 8-8: A. Kousemaker-D. KasseO-2, H. Gunter-C. de Jonge 2-0, A. Slager - D. Davidse 1-1, J.A. van Akkeren - J. Moens 1-1, J. van de Velde - R. van Eenennaam 1-1, G. van de Velde - P. Walraven 2-0, W. Drenth - C.P. de Vos 1-1, S. Schot-J. Grim 0-2. PWG 's- Gravenpolder 3 - Lammerenburg 4-12: A. van de Schraaf-P. Schunselaar 0-2, J. van de Horst-W. Koppejan 0-2, P. Geelhoed- J. Boone 0-2, A. Mol-J. Koppejan 1-1, J. van de Hart-P. Francke 1-1, M. van de Plasse-A. de Buck 1-1, W. de Leeuw-C. van Rijswijk 0-2, C. Korstanje-H. de Vlie ger 1-1. Stand: 1. Lammerenburg 2-4, 2. GZC 2-3,3. BDV 1 -2,4. Tholen 2-2,5. Sou burg 1-1, 6. Middelburg 2 2-1, 7. Aagte kerke 2-1,8. PWG 's-Gravenpolder3 2-0. Hockey Dortmund. Vrouwen, vriendschappe lijk: Duitsland - Nederland 2-3 (2-1). 19. Kauschke 1-0 (sc), 25. Lück 2-0, 32. Van der Wielen 2-1 (sc), 50. Van der Wielen 2- 2,58. Van den Boogaard 2-3 (sc). van onze sportredactie GOES - Tijdens de tweede ronde in de hoofdklasse van de PZDB bedwongen de dammers van Souburg in eigen huis op verras sende wijze titelkandidaat GZC (Goes-Zierikzee Combinatie): 8-8. Souburg nam tot ieders verba zing een voorsprong door winst van Van Daele op Van Riet. Na twee remises trok Schot door een zege op Marijs de stand ge lijk. Aan de vier bovenste bor den werd fel strijd geleverd, maar aan het eind bleken alle standen gelijkwaardig- De eindstand werd derhalve 8-8, hetgeen het eerste verliespunt betekent voor GZC. Titelverdediger BDV kreeg be zoek van Aagtekerke en sloot deze wedstrijd winnend af door winstpartijen van Karregat, Van Beeck, De Vos en Berkholst. Voor Aagtekerke werden zeges genoteerd voor M. Provoost en Riemens: 10-6. De teams van Tholen en Middelburg deelden de punten. Tholen kwam op voorsprong door winst van Gunter op De Jonge. Grim bracht de stand in evenwicht door te winnen van Schot. Op nieuw nam Tholen de leiding door G. van de Velde, waarna Kasse aan het eerste bord de re mise veilig stelde door te win nen van Kousemaker. Lammerenburg ging op bezoek in 's-Gravenpolder waar het derde team de tegenstander was. Het was een ongelijke strijd, .waarbij Lammerenburg van het begin af een voorsprong nam en die gedurende de avond uitbouwde naar een 12-4-zege. Siemerink plaatst zich wel voor volgende ronde in Stuttgart van onze sportredactie geweldig om vanavond mee te doen. Je speelt toch tegen korf ballers van een hoger niveau en daar leer je alleen maar van. We gaan helemaal niet voor een stunt of om te winnen. Gewoon ervaring opdoen en eens een keer als Zeeuws team spelen." Als het aan de organisatie van het evenement ligt, blijft het op treden van het provinciaal korf balteam niet bij één keer. „We hebben nu tegen Jong Oranje gebald", vertelt Erik Maljers. „Onze volgende opdracht is het 'echte' Oranje naar Zeeland te halen. De bedoeling is dat dat ergens in mei gebeurt. Voorafgaand aan het hoofdme nu van de avond was er als voor gerecht het treffen tussen de jeugd van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen en Jong Au stralië. De Australiërs wonnen met 17-10. Australië, dat ook deelneemt aan het jeugd-WK, is een outsider voor het brons. Zeeland-Jong Oranje 11-24. Scores Zeeland: Astrid Koole, Rob Sander- se, Sjoerd Sanderse 2, Rob Wisse, Jacqueline van Beek, Leon Kloet, Jolanda Kole 1. STUTTGART - In zijn laatste jaar als toptennisser is Boris Becker nog altijd een grootheid. In de eerste ronde van het met 4,4 miljoen grilden gedoteerde toernooi in Stuttgart versloeg de drievoudig Wimbledonkam- pioen gisteren Sjeng Schalken met 6-2 7-5. Jan Siemerink, die een bye had in de eerste ronde, haalde de derde fase. Dat ging in drie sets ten koste van de Frans man Guillaume Raoux. Becker, tegenwoordig een 'deel tijdprof', had een wild card ge kregen van de organisatie, Schalken moest zich kwalifice ren voor het hoofdschema. Op de wereldranglijst ontlopen beide spelers elkaar vrijwel niet: Becker is 65e, de Limbur ger staat een plaatsje lager. Becker (30), in 1990 en '96 win naar in Stuttgart, doet aan het 252e toernooi van zijn loopbaan mee. „Veel trainen doe ik tegen woordig niet meer", zei hij. „Ik bereid me vier, vijf dagen voor een toernooi voor. Dat is alles. Ik ben over deze eerste partij niet ontevreden. Schalken is een goede speler en de overwinning deed me plezier ook al maakte ik teveel fouten naar mijn zin. Ik heb me vermaakt. Ik tennis nog altijd erg graag." Zonder slag of stoot gaf Schal ken, die nooit eerder tegenover Becker stond, zich niet gewon nen. De Nederlander weerde niet minder dan zes match points af voordat hij op het ze vende zwichtte, na een uur en 34 minuten. In de tweede ronde speelt Becker tegen de Span- Boris Becker retourneert in zijn gewonnen partij tegen Sjeng Schalken. jaard Carlos Moya, die dit jaar de open Franse titel veroverde. Siemerink, vijftiende geplaatst, moest hard knokken voor een plaats in de volgende ronde. Hij begon met verlies van de eerste set dooi- de tiebreak met 7-3 af te staan. In de volgende tiebreak was de Rijnsburger gelukkiger (7-5), de derde set won hij met 6- foto Harry Melchert/ANP 4. Zijn volgende tegenstander wordt de winnaar van het duel tussen de Duitser Haas en de als tweede geplaatste Chileen Rios. AFP Een Zeeuwse korfballer (donkere broek) aan de bal in het duel met Jong Oranje. Links Oranje-speler Leon Simons. foto Wi I lem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24