PSV doet aan schadebeperking Hoek bedwingt mat Harelbeke Litmanen inzetbaar bij Ajax Einde carrière dreigt voor Stan Valckx Carlo Blommaert en Arno Zwegers vrijuit Voetbalschool Assist maakt nieuwe start met dertig spelers doelman Ronald Waterreus verliest realiteit niet uit het oog Ook Vassilenko naar Gym Gala Kijkoperatie judoka Van der Spil New Gravin raakt achterop Opening complex in Terneuzen Vermeulen sluit deur voor Van den Hemel uitslagen van onze sportredactie EINDHOVEN - De kans is groot dat Stan Valckx op 22 september tegen Feyenoord zijn laatste wedstrijd uit zijn imposante loopbaan heeft af gewerkt. Sindsdien vergaat de verdedi ger van PSV van de pijn in zijn linkerknie, waaruit in april de len van de meniscus en knie- en kruisbanden operatief werden verwijderd. Valckx, het sukke len nu meer dan beu, wacht de- ze week een nieuwe kijkopera tie. Na 435 officiële wedstrijden voor VW, PSV en Sporting Lissabon en twintig interlands voor het Nederlands elftal dreigt het einde van een in drukwekkende carrière. Valckx zelf wil, vermoedelijk tegen beter weten in, nog niet zover gaan. „Ik ga van het slechtste scenario uit, dan kan het alleen maar meevallen. Aan het einde wil ik nog niet denken. Maar nu gaat het ab soluut niet meer. Ik kan nog geen honderd meter lopen. Zo kan en wil ik gewoon niet ver der. Ik moet toch echt aan later denken." Valckx, gisteren 35 jaar gewor den, kreeg na de competitie wedstrijd tegen Feyenoord op vier plaatsen in en rond zijn linkerknie last van stekende pijn. Sindsdien trainde hij al leen nog mee aan de vooravond van de Champions League wedstrijd in Lissabon tegen Benfica. „Het is echt ondraag lijk. De pijn schiet naar alle kanten. Daaruit blijkt dat mijn knie toch behoorlijk kapot is. De medische staf denkt dat er ergens een los stukje meniscus zweeft. Ik hoop dat ze bij de kijkoperatie iets kunnen vin den. Zo niet, dan moet die knie echt open." Valckx, die zijn loopbaan in 1983 begon bij de Venlose eer- ste-divisionist FC WV, was bezig aan zijn laatste jaar bij PSV. Na dit seizoen zou de Limburger in dienst treden bij Kees Ploegsma. De voormalige manager PSV heeft een make laarskantoor. Mocht deze week na de kijkoperatie worden be sloten dat Valckx opnieuw een medische ingreep aan de kruis banden moet ondergaan, is het einde van Valckx' loopbaan vrijwel zeker in zicht. „Maar", zo houdt Valckx de moed er in, „ik hoop nog steeds dat een kijkoperatie afdoende is." GPD door Mark Caldenhoven SINDHOVEN - Geduld, het nodewoord de laatste maanden »j PSV, lijkt langzaam maar ze re r plaats te maken voor onvre de. De huidige malaise bij PSV jaat Ronald Waterreus aan het lart. „Het is de harde realiteit." •ijnlijk is de terugval zeker, rindt de doelman. „Daarom noeten we zorgen dat we niet ïog verder wegzakken." Selden neemt Waterreus een >lad voor de mond. „Niet in nijn belang, maar in dat van }SV." Hij repte eerder al van ge- >rek aan kwaliteit bij de Eind- ïovense miljoenenformatie. Dat kwam hem op een publieke- ijke reprimande te staan van voorzitter Harry van Raaij. ;Het was geen kritiek, meer een constatering. Ik proef dat de verantwoordelijke mensen het jeleid al afstemmen op de toe- comst. Dat zegt voldoende. Ik constateer het niet graag, maar tve doen nu puur aan schadebe- jerking. Daarvoor hoef je geen malyticus te zijn. Nee, dat is (een pijnlijke conclusie, het is •ealisme. PSV moet alleen wel :örgen dat het niet nog verder wegzakt." n een Champions League-on waardige poule met debutant HJK Helsinki, het door een fi nanciële crisis geteisterde Ben fica en het teruggevallen Kai- lërslautem is PSV ondanks de ntemestrubbelingen nog iteeds niet kansloos voor een lu cratieve plaats in de kwartfina- e. De wereld op zijn kop? „Ach, dat is wat overdreven. Maar een (igantische verrassing zou het zeker zijn." Waterreus blijft echter realistisch. „We zitten in een minder aansprekende groep. Dat mag je niet uit het oog verliezen." Een plaatsje bij de beste acht clubs van Europa, zo beaamt Waterreus, zou de problemen bij PSV maskeren. „Absoluut. Als je tegen NEC pas aan voetballen toekomt als Bart Latuheru rood krijgt, verdoezelt dat een hoop. Kennelijk moeten we dit sei zoen de gifbeker tot de laatste druppel leegdrinken. Want hoe je het ook wendt of keert: we staan er in de competitie alles behalve florissant voor." Nood Veel manschappen heeft Rob- son tegen Kaiserslautern niet tot zijn beschikking. Gisteren riep de Engelsman uit pure nood de Eindhovense scholier Ilja van Leerdam van het tweede elftal op om bij de laatste trai ning in het Philips-stadion twee teams van elf te kunnen forme ren. Tegen de Duitse landskam pioen mist PSV in elk geval Stan Valckx, Ernest Faber. Andre Ooijer, Davy Oven, Georgi Gak- hokidze en het geschorste duo Abel Xavier en Marcos dos San tos. Bovendien werd de Fin Joonas Kolkka gisteren uit voorzorg naar het St. Anna-zie- kenhuis in Geldrop gestuurd voor nader onderzoek aan zijn lies. De vleugelspits, die de trai ning liet schieten, had tijdens het competitieduel met NEC last gekregen. Kolkka zal echter gewoon in de basis starten, „desnoods met een pilletje". Dat geldt vrijwel zeker niet voor Gilles de Bilde. De Belg wordt waarschijnlijk het slachtoffer van het aanvalstrio dat zondag tegen NEC de voorkeur kreeg. Met Ruud van Nistelrooij, Luc Nilis en De Bilde miste PSV ba lans en kwam het verdedigend zwaar in de problemen. Om het evenwicht te herstellen lijkt Dennis Rommedahl op de rech terflank de voorkeur te krijgen boven spits De Bilde. Het maakt de klus er voor Rob- son niet overzichtelijker op. „Vorige week heb ik met negen man getraind. Daar moest ik het mee doen. Elf waren er weg met interlandverplichtingen en vijf spelers kampen met blessures. Dat maakt het allemaal met ge makkelijker." Het was volgens Waterreus het kille bewijs dat het momenteel in Eindhoven vooral pappen en nathouden is. „Sorry voor het cliché, maar PSV moet nu roeien met die rie men die het heeft." GPD PSV kampt met personele problemen. Trainer Bobby Robson mist vanavond in het duel met Kaiserslautern zeven spelers. foto Paul Vreeker/ANP GOES - De organisatie van het Univé Gym Gala heeft weder om een wereldtopper weten te strikken voor het turnspekta- kel dat zaterdag in Goes plaatsvindt. De Rus Dimitri Vas silenko, regerend Olympisch, Europees en wereldkampioen met de Russische ploeg, zal in Sportpunt Zeeland zijn kunsten komen vertonen. Eerder had de organisatie bij de vrouwen al een heuse wereldtopper in huis gehaald met de Wit-Russin Svetlana Boguinskaja. GOES - Judoka Jessica van der Spil uit Goes ondergaat bin nen twee weken een kijkoperatie in Tilburg. Bij onderzoek in het Sport Medisch Adviescentrum is gebleken dat de mediale band van Van der Spils rechterknie inderdaad is afgescheurd. Een kijkoperatie moet uitwijzen hoe erg het met haar achter ste kruisband gesteld is en of haar meniscus ook beschadigd is. Jessica van der Spil (19) meldt zich va ndaag i n het Tilburg- seTwee Steden-ziekenhuis om af te spreken wanneer ze onder het mes kan. De Goese judoka raakte ruim een week geleden geblesseerd bij het WK j udo voor j unioren i n het Colombiaan se Cali. WESTDORPE - In de strijd om de eerste plaats van de compe titie poolbiljarten van het district Kanaalzone heeft het team van New Gravin belangrijke punten verloren. De ploeg uit Westdorpe kwam in de confrontatie met de Vice Presidents niet verder dan 3-3 en omdat zowel De President als Cody's hun wedstrijd met 5-1 wonnen van respectievelijk De Gravin uit Westdorpe en Zondagsvermaak uit Sint-Jansteen heeft New Gravin nu twee punten achterstand. De President blijft de ranglijst vooralsnog aanvoeren. De subtop is afgelopen week verder achterop geraakt bij de drie toonaangevende ploegen. Zondagsvermaak viel ver te rug door het verlies tegen Cody's. Opvallend is echter de op komst van nieuwkomer De Witte Leeuw. De ploeg klopte Dream Team met 4-2, waardoor het kort tegen de subtop aan zit. Ook het team van De Tukker uit Westdorpe deed goede za ken door te winnen van hekkensluiter Biljartcentrum Hulst: 4-2. Door dat resultaat nemen de Westdorpenaren nu de vier de plaats inHet team van First Ladies speelde gelijk tegen De Roskam uit Kapelleburg en daarmee kreeg het aansluiting met The Riff dat met 4-2 van de reserves van De Tukker ver loor. TERNEUZEN - De opening van het nieuwe sportcomplex van de voetbalvereniging Terneuzense Boys staat twee dagen in het teken van festiviteiten. Komende vrijdag wordt om 18.00 uur op het hoofdveld aan de Frederik van Eedenstraat in Terneuzen begonnen met het of ficiële gedeelte. Om 19.30 uur vindt er een vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen de eerste selectie van Terneuzense Boys en de A-junioren van NAC, waarin ex-Boys-speler Jean-Philip Becht en twee Braziliaanse talenten spelen. NAC Al bevindt zich momenteel in de subtop van de hoogste divi sie. Het duel staat onder leiding van ex-betaald voetbal scheidsrechter Jef van Vliet, die wordt bijgestaan door Peter Scherpenisse en Angelo Boonman. De Terneuzense zanger Sjakco de Braai en de Braziliaanse samba dansgroep Estrelas Dancantes zullen de avond kleur geven. Zaterdag is er een Open Dag. 's Morgens wordt er een vier-tegen-vier voetbaltoernooi afgewerkt, 's middags zijn er voor verschillende elftallen van de zaterdagclub nog inhaal wedstrijden. Behalve een sponsorbeurs zijn erdoorlopend de monstraties van onder meer modelhelikoptervliegen met Nederlands kampioen Kees Verplanke, een levend tafelvoet balspel en aerobics/fitness. De open dag op het Terneuzense complex begint om 10.00 uur. Belgische eersteklasser niet verder dan gelijkspel in oefenduel: 1-1 door Peter van Kouteren HULST - De KNVB heeft de HW'24-speIers Carlo Blom maert en Arno Zwegers vrijge sproken van de hun ten laste ge legde straf. Beide spelers kregen twee we ken geleden in de uitwedstrijd tegen TAC/BWB van scheids rechter Van Woerkom een rode kaart. Zwegers vanwege ver meend duw- en trekwerk ten opzichte van de arbiter. Blom maert vanwege commentaar op de leiding. Tijdens de mondelinge behan deling van de strafzaak weer legden spelers en bestuursleden van HW'24 en TAC/BWB una niem de beschuldiging van de scheidsrechter. HW'24 werd gisteren schriftelijk op de hoog te gesteld van de uitspraak. Voorzitter Gerard van de Voor de reageerde verheugd op de vrijspraak. „Het was ons in eer ste instantie vooral te doen om Arno Zwegers. Hij heeft de scheidsrechter absoluut niet aangeraakt. We zijn natuurlijk heel blij dat beide spelers de vol gende wedsti-ijd gewoon inzet baar zijn." Geel Pierre Withagen kreeg twee keer geel en moest eveneens vroegtijdig vertrekken. Beide kaarten zijn als geel achter de naam van Withagen genoteerd. De aanvaller is daardoor even eens nog speelgerechtigd. HW'24, dat de wedstrijd met acht man eindigde, verloor in Tilburg met 2-1. De club vecht de uitslag niet aan, omdat daar tegen niet binnen de gestelde termijn is geprotesteerd. We proefden toch ook veel en thousiasme bij anderen."Op dit moment is het zeker dat vijftien spelers van dertien en veertien jaar de trainingen zullen vol gen. Eenzelfde aantal D-pupil- len en eerstejaars C-junioren traint eveneens gezamenlijk als groep. De voetbalschool be schikt over zestien ei-varen veld- en keeperstrainers, waar van er bij toerbeurt vier per avond aanwezig zijn. Stageplaats Een stageplaats bij Assist kost 195 gulden per pupil. Siersema: „Daarvoor krijgen de spelers dertig trainingen, een kleding- pakket, twee stagedagen, bij NAC en SK Lokeren, en drie cli nics." Daarnaast is er professio nele begeleiding op het gebied van fysiotherapie en verzor ging- De voetbalschool wil de oplei ding met name door middel van clinics dichter bij de mensen brengen, door op verschillende locaties aan de slag te gaan. Siersema: „Vanuit West- Zeeuws-Vlaanderen is ge waagd om een clinic in bijvoor beeld Aardenburg of Sluis te houden. En de voetbalvereni ging Steen heeft al eens eerder gewaagd of we een keeperscli- nic zouden kunnen houden." [door Peter van Kouteren BIERVLIET - De voetbalschool Assist maakt woensdag 28 okto ber op de accommodatie van Biervliet een herstart met dertig jeugdige voetballers. Dat is aanzienlijk meer dan eind sep tember, toen Assist met slechts twaalf jeugdspelers een valse start van het tweede jaar kende. Dat lage aantal leidde tot een tijdelijke stop en enkele weken van bezinning. Die tijd werd be nut om meer voetballers voor de voetbalschool warm te maken. Assist is daarin geslaagd. Initia tiefnemer Henk Siersema: „Daar zijn we natuurlijk heel blij om. Niet alleen omdat we er veel energie in hebben gestoken. Weer winstpunt amazone De Frel KOEWACHT - Stcfanie de Frel voegde tijdens de dressuurwed- strijd van het Axelse Graeve Jan weer een winstpunt aan haar to taal toe. De amazone uit Koewacht reed lolly HH in manege Magrette in de klasse Z2 naar 167 punten. Voor een nationale proef ruim voldoende (61.7%) voor de extra bonus. door Sven Remijnsen HOEK - Hoek hield gisteravond verrassend goed stand tegen Harelbeke. Op eigen veld hield de Zeeuws-Vlaamse zaterdag hoofdklasser de zwak acterende Belgische eersteklasser schijn baar moeiteloos op een gelijk spel: 1-1. Harelbeke-trainer Henk Hou waart, die gaandeweg het vriendschappelijke duel steeds meer onder de indruk raakte van de tegenstander, stak zijn bewondering dan ook niet onder stoelen of banken. „Hoek heeft een stevig ploegje. Ze hebben heel knap gevoet bald." Over de verrichtingen van zijn eigen elftal hield Houwaart zich op de vlakte. Het ongeïnspireer de Harelbeke werkte de oefen wedstrijd als een verplicht nummer af en maakte geen mo ment aanspraak op de overwin ning. De ploeg, die de voorlaat ste plaats in de Belgische eerste klasse bezet, was bij vlagen wel iswaar gevaarlijk voor de goal, maar sprong slordig met de kan sen om. „Goals maken is ons probleem", gaf Houwaart toe. „We krijgen veel kansen, maar scoren niet." De cijfers bewijzen het gelijk van de Haagse oefenmeester. Met acht doelpunten uit tien duels is Harelbeke de minst pro ductieve ploeg van de Belgische competitie. De geïmproviseerde Hoek-verdediging bleef gister avond dan ook zonder veel moeite op de been tegen de voor hoede van Harelbeke. Verrassing Hoek-trainer Frans Vermeulen verraste vriend en vijand met zijn keuze voor Geertjan de Smet in de achterhoede. De lin kerspits werd bijgestaan door Frank van Damme en de naar achteren teruggehaalde John Bentschap Knook, die het cen trum van de verdediging vorm den. Geert de Poorter speelde linkshalf, terwijl Daan Boydens links voorin was geposteerd. De gewijzigde linkerflank van Hoek werd veroorzaakt door de afwezigheid van een aantal ge blesseerde vaste krachten. Kurt Pacqué (enkel). Franky Standaert (achillespees) en Di mitri Mbuyu (lies) waren geha vend uit de strijd met Kloetinge gekomen. Patrick Naudts werd rust gegund, omdat de aanvoer der volgens Vermeulen 'een mindere wedstrijd' achter de rug had. Noodoplossing De noodoplossing op links re sulteerde verrassend genoeg al na vier minuten in een doelpunt. De lichtvoetige aanvaller Daan Boydens, die een prima wed strijd speelde, werd knap vrij- gespeeld door Geert de Poorter. Alleen voor doelman Geert de Vlieger schoot Boydens vervol gens hard binnen in de rechter hoek: 1-0. Een kwartier later kwam Harel beke op gelijke hoogte door een mooie individuele actie van aanvaller Fodé Camara. Nadat een kopbal van centrumverde diger Kenny Verhoene slecht was weggewerkt door de Hoek- defensie, trof Camara doel met een prachtig uitgevoerde om haal: 1-1. Verder dan een aantal halve kansen kwam Harelbeke niet in het vervolg van de partij. Scho ten van de Nederlanders Martin Laamers (ex-Vitesse) en René Klomp (ex-PSV) gingen rake lings over en naast het doel van Kristof Verbiest, die André de Letter weer verving tussen de palen. Bij Hoek werd spits Ronald van Sliedregt aan banden gelegd door de sterke verdediger Milan Hadjic, die op proef is bij Harel beke. Angelo Nijskens viel in de tweede helft geblesseerd uit Coach Vermeulen treurde ech ter niet om de aanvallende on macht van zijn ploeg. „Verdedi gend hebben we het zeer goed gedaan. Maar in dit soort wed strijden til ik niet zo zwaar aan het resultaat." Hoek-Harelbeke 1-1 (1-1). 4. Daan Boydens 1-0, 19. Fodé Camara 1-1. Scheidsrechter: M. Bruynooge (We- meldinge). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Kristof Verbiest: Danny ter Steege, John Bentschap Knook, Frank van Damme, Geertjan de Smet; Kieran O'Shea, Angelo Nijs kens (55. Peter Vanoutreyve). Geert de Poorter: Wesley Roman (57 Peter Boerjan), Ronald van Sliedregt. Daan Boydens. Harelbeke: Geen de Vlieger (46. Ivan de Wilde); Daniel Maes. Milan Hadjic, Kenny Verhoene, Arek Ku- bik; Lukasz Kubik (46. René Klomp), Manin Laamers (46 Dra- gan Tadic), Olivier Baudry (46 Aziz Ansah); Rimantas Zvingilas, Fodé Camara (67. Joris de Tollenaere), Rafael Zangionov. ATHENE - Ajax kan vanavond in het Champions League duel met Olympiakos Piraeus over Jari Lit manen (links) be schikken. De Fin is voldoende hersteld van zijn enkelblessu re. Litmanen werd gis termorgen onder han den genomen door assistent-trainer Bob by Haarms (rechts) en doorstond de laatste test. „Ik ga er vanuit dat ik speel", zei de ajacied na afloop. Ook Ronald de Boer, die met een knieblessure kampte, is inzetbaar. Ajax mist daarente gen Tijjani Babangida (spier) en Peter Hoek stra (hamstring). Zij worden normaal ge sproken vervangen door Gronkjaer en Wamberto. foto Cor Mulder/ANP doorSven Remijnsen HOEK - Hoek-trainer Frans Vermeulen had gisteravond na afloop van het oefenduel met Harelbeke geen goed woord over voor de manier waarop Hubert van den He mel de club heeft verlaten. „Stijlloos", vond Vermeulen, die de speler gebrek aan ka rakter verweet. „Als je voor een club kiest, moet je niet halverwege het seizoen de handdoek in de ring gooien. Dat hij niet met mij door één deur kon, was nog wel te begrijpen. Dat is een speler eigen die niet wordt opgesteld. Maar wat ik veel erger vind, is dat hij de groep in de steek heeft gela ten, en de club." Van den Hemel leverde maandagavond zijn spullen in bij de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofdklasser, om dat hij te weinig aan spelen toekwam. Het verwijt van de linkermiddenvelder dat Ver meulen hem geen eerlijke kans heeft gegeven, wordt door de Brabantse oefen- meester bestreden. „Toen ik bij Hoek begon, kende ik de spelers natuurlijk niet door en door. Ik ben afgegaan op de voorbereiding, en daarin heeft Hubert zich niet van zijn beste zijde laten zien. Dat vond hij zelf overigens ook." Wat Vermeulen betreft, is de deur definitief dicht voor Van den Hemel. De trainer is vooral teleurgesteld in de handelswijze van de speler. „Van den Hemel heeft mij niet zelf op de hoogte ge bracht van zijn vertrek. Dat getuigt van weinig stijl." Badminton Derde competitieronde. 1A: Zeeland 1- Terneuzen 2 5-3, Stenge 1-Marathon 2 2- 6, Netwerk 1-Zeeland 1 3-5.1B: Rillandia 1 -Netwerk 2 4-4, Avanti 3-Zierikzee 1 2-6, Marathon 1 -Zeeland 2 5-3.2A: Zeeland 3- Terneuzen 4 7-1, Stenge 2-DOK 3-5, Avanti 4-Kats 1 8-0, Marathon 3-Zeeland 3 1-7. 2B: Zeeland 4-Terneuzen 4 0-8, Sjuttul 2-Zeelanb 4 4-4, Kats 2-Terneuzen 3 2-6 3A: Den Ossaert 1 -Astroïden 4 6-2, Stenge 4-Marathon 6 4-4. 3B: Astroiden 3-Zierikzee 4 2-6, Stenge 3-Den Oassaert 2 1-7, Netwerk 3-Terneuzen 6 2-6, Mara thon 5-Rillandia 2 5-3.4A: Rillandia 3-As troiden 6 1-7, Netwerk 5-Wissenkerke 2- 6, Avanti 5-Zierikzee 5 0-8. 4B: Sjuttul; 3- Pluumpje 5-3, Kats 3-Rillandia 4 7-1, As troiden 7-Sinar 3 6-2 Jeugdcompetitie. BIWissenkerke 2-Zierikzee 6 6-2. Basketbal Kazan. Mannen, Saporta Cup (EC 1). Groep H, vijfde speelronde: Kazan (Rus) - Den Helder (Ned) 72-74 (39-38). Biljarten Poolbiljarten. Competitie district Ka naalzone: Tukker-Biljartcentrum Hulst 4- 2, De Gravin-De president 1-5, Cody's 2- Tricky Hot Shot 2-4, Tukker 2-The Riff 4-2, Roskam-First Ladies 3-3, Vice Presi dents-New Gravin 3-3, Witte Leeuw- Dream Team 4-2, Cody's-Zondagsver- maak 5-1. Stand: De President 6-29-64, Cody's 6-29-60, New Gravin 6-27-58, Tukker 6-21-52, Dream Team 6-21-46, Vi ce Presidents 6-20-49, Witte Leeuw 6-20- 49, Zondagsvermaak 6-20-46, Tricky Hot Shot 6-20-46. De Gravin 6-18-45, Tukker2 6-15-42. Cody's 2 6-15-40, Roskam 6-10- 31. The Riff 6-9-23, First Ladies 6-9-23, Biljartcentrum Hulst 6-2-20 Timman (Ned) - Shaked (VSt) 1-0. Stand: 1Polgar 3,2. Timman 11/2,3. Spassky 1. 4. Shaked 1/2. Sportprijsvragen Lucky 10, dinsdag 20 oktober 7-9-13-23-37-40-43-48-51 -52-57-59-61 - 62-65-68-69-70-74-79 (onder voorbehoud) Toto 42. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: vier winnaars, elk bruto f 3313,60; derde prijs: 24 winnaars, elk bruto f 1380,60. Tennis Ostrava Mannen, 2 miljoen gulden. Eer ste ronde: Norman (Zwel - Van Lottum (Ned) 7-6 7-6. Ulihrach (Tsj) - Rehmann (Dui) 6-4 6-3. Kafelnikov (Rus/4) - From- berg (Aus) 7 6 6-3, Kulti (Zwe) - Gambill (VSt) 3-6 6-3 6-3, Prinosil (Dui) - Philip- poussis (Aus/6) 6-3 6-7 6-3. Damm (Tsj) - Black (Zim) 5-7 6-2 6-4. Kroslak (Slv) - Iva nisevic (Kro/5) 4-6 6-2 7-6. Lyon. Mannen, 1.5 miljoen gulden Eer ste ronde: Santoro (Fra/8) - Huet (Fra) 6-3 6-3, Wayne Ferreira (ZAf) - Sapsford (GBr) 6-2 3-6 6-4, Delaitre (Fra) - Alonso (Spa) 6-3 6-1. Reneberg (VSt) Spadea (VSt) 7-6 6-7 6-2, Rafter (Aus/2) - Camp bell (VSt) 6-2 6-2. Moskou. Vrouwen, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Likhovtseva (Rus) - Drago- mir (Roe) 3-6 6-3 6-3, Schett (Oos) - Huber (Dui) 6 2 6-3, Petrova (Rus) - Majoli (Kro) 6-7 7-6 6-0, Serna (Spa) - Raymond (VSt) 5-7 6-3 6-4, Zvereva (WRu) - Panova (Rus) 6-3 6-2. Wielrennen Schaken Hoogeveen. VAM vierkamp Derde ron de: Judit Polgar (Hon) -Spassky (Fra) 1-0, Bateau Bay (Aus) Commonwealth Bank Cycle Classic. Zesde etappe. Nelson Bay - Bateau Bay: 1. Koerts (Ned) 156,1 km in 4.06.10, 2. Brown (Aus). 3. Hunter (ZAf). 4. Sweet (Aus). 5. Grabsch (Dui). 6. Den Braber (Nedl Klassement: 1 Hunter 10.38.39, 2. Zamana (Pol) 0.16, 3. Jen- nings(Aus)0 21,4. Hickson(Aus)0.26,5. Sweet 113,6 Koerts 2.01 mmwm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 53