Achterstand bij sociale diensten PZC Steun voor eigen plek jongeren NOOD Kat met veel ervaring m/v 10790 5720 6260 Modellen '99 in aantocht, modellen '98 in de uitverkoop! Allemaal voor bodemprijxen! 4680 7840 8130 9700 6030 ARDI KEUKENS B.V. College Kapelle moei zich nu waarmaken De complete llectie coats9 mantels en jacks!! zeeland >20 Niet alle taken vervuld Rijk moet grenzen voor vergoeding schade door wateroverlast oprekken Kapelle rekent op extra politie na herverdeling over drie districten WB 1 Ml'-LU jj f 50i>° SSHBBI (of beter gezegd: een gunstig bericht voor uw beurs!) woensdag 21 oktober 1998 door Mieke van der Jagt GOES - De sociale diensten in Reimerswaal en Schouwen- Duiveland hebben vastgesteld tekort te schieten op delen van de taken die ze in een convenant met het ministerie waren over eengekomen. Elk jaar spreken de gemeenten met de minister af wat ze kwantitatief op de ver schillende uitvoeringsterreinen zullen doen. Elders in Zeeland doen de sociale diensten het, in vergelijking met de rest van Ne derland, redelijk goed. Van de 548 gemeenten sloten er 150 een verbeteringovereenkomst met het ministerie van Sociale Za ken. Dat betekent dat ze niet op alle punten him afspraken kon den nakomen, wat betreft de ta ken voor 1998. De gemeente Reimerswaal heeft gebruik gemaakt van de moge lijkheid om een verbeterings traject aan te vragen. Directeur J. de Pooter is blij dat het Rijk die mogelijkheid biedt. ,,Wij hebben, doordat we druk bezig zijn geweest met automa tiseren, niet zoveel debiteuren opnieuw kunnen onderzoeken als we met het Rijk in het uitvoe ringsconvenant overeen geko men waren. Daarom hebben we een verbeteringstraject aange- Begin actie zuinig stoken SINT-MAARTENSDIJK - Wet houder K. A Heijboer van mi lieu in de gemeente Tholen reikt morgen, donderdag, de eerste meterkaarten voor het nieuwe stookseizoen uit. Dat is meteen het startsein van de actie 'zuinig stoken' in de ge meente Tholen. Alle.inwoners van de gemeente krijgen vol gende week net als in alle andere Zeeuwse gemeenten rondom de Oosterschelde, de gemeentelij ke meterkaart voor gas/elektri citeit/water in de bus. vraagd. Met een paar gelichte acties zijn we er nu zeker van dat we volgend jaar voldoende heronderzoeken hebben ge daan. Die onderzoeken houden in dat we de positie van mensen met schuld van tijd tot tijd op nieuw tegen het licht houden. We kijken of ze inmiddels niet meer kunnen terugbetalen dan we in beginsel met hen overeen zijn gekomen." Achterstanden Tholen en de andere gemeenten op Zuid-Beveland hebben het ministerie geen ruimte ge vraagd om van het uitvoerings convenant af te wijken. „Noord-Beveland gelukkig ook niet", zegt F. Weijmans, waarne mend hoofd sociale zaken. „Door de gemeentelijke herin deling hebben we tot vorig jaar wel achterstanden gehad in de uitvoering van allerlei taken. Die hebben we gelukkig nu in gelopen. We kunnen nu netjes doen wat we met het ministerie hebben afgesproken." Ook op Schouwen-Duiveland loopt het bij de afdeling sociale zaken allesbehalve op rolletjes. De afdeling liep door verschil lende oorzaken een forse ach terstand op. De gemeentelijke herindeling, de invoering van een nieuw computersysteem en het opzetten van nieuw beleid door de gemeente speelde de af deling parten. De sociale re cherche - die moet controleren of een uitkering terecht is of wordt verstrekt - kon slechts weinig huisbezoeken afleggen. Om die problemen het hoofd te bieden en de uitkering van het Rijk niet in gevaar te brengen werden uitzendkrachten inge zet. Ook moest een verbeterplan opgesteld worden. Dat bracht wat verbetering, maar heeft de problemen tot nu toe nog niet helemaal opgelost. Volgens wet houder sociale zaken D. van der Wekken (PvdA) gaat het nu weer de goede kant op met de af deling sociale zaken. door Harmen van der Werf GOES - Het waterschadegebied in de gemeente Borsele verdient uitbreiding. Volgens de provin cie, het waterschap Zeeuwse Ei landen en de landbouworgani satie LTO Raad Zeeland is daar voldoende reden toe. Staatsse cretaris G. de Vries van Binnen landse Zaken en Tweede- Kamerleden zijn door hen uit genodigd om op korte termijn in het veld te komen kijken. De Vries maakte vorige week vrijdag bekend welke gebieden definitief voor een waterscha devergoeding in aanmerking komen vanwege de waterover last half september. De ver wachting was dat het water schadegebied in Zeeland hier en daar zou worden uitgebreid, maar dat gebeurde niet. Provincie, waterschap Zeeuwse Eilanden en LTO Raad Zeeland betreuren dat. Binnenlandse Zaken heeft voor de aanwijzing van de waterschadegebieden een grens getrokken bij honderd millimeter neerslag of meer. Die loopt dwars door de gemeente Borsele. Maar, stellen de briefschrijvers, in Borsele zij n niet genoeg goed gekeurde meetpunten van het KNMI. Ze liggen te ver uit el kaar, wat een verkeerd beeld heeft gegeven. Rond Baarland, Ellewoutsdijk enHeinkenszand is ook meer dan honderd milli meter neerslag gevallen, blijkt uit waarnemingen van Zeeuwse Eilanden en van particulieren. „Dat kan onder ede worden ver klaard", aldus hoofd water kwantiteit en -kwaliteit van het waterschap J. Dees. stellen. Alleen de PvdA was het daar niet mee eens, omdat die partij eerst wel eens over het personeelsbeleid van de ge meente Kapelle wilde praten. Volgens burgemeester De Groot heeft de aanstelling van een voorlichter daar niets mee te maken. Hij merkte op dat een voorlichter niet alleen persbe richtjes schrijft, maar ook aan het college moet doorgeven wat er in de dorpen leeft. Het college van B en W is uit op goede com municatie met de bevolking. Bezuinigen Verder hield het college vast aan het plan om te bezuinigen op de kosten voor het huis-aan-huis- blad Scheldepost. De verenigin gen mogen niet langer meer op kosten van de gemeente hun stukjes in de voorlichtingsru briek plaatsen. Ze kunnen hun ei best kwijt bij de regionale pers, vond de burgemeester, Dat levert de gemeente 25.000 gul den op. De WD was het niet met deze maatregel eens. Het CDA pleitte voor beperking voor het doox-gaande vrachtver keer door de dorpen. Daar wordt aan gewerkt, antwoordde wethouder G. J. J. Burger (CDA), omdat de straten in de gemeente de komende jaren in gericht worden volgens het principe van duurzaam veilig. door René Schrier KAPELLE - De gemeente moet het politiebureau in Kapelle niet verkopen. Het kan nog wei eens van pas komen bij de her verdeling van politiemensen in het district Oosterscheldebek- keu, opperde burgemeester G. C. de Groot dinsdagavond hoopvol in de gemeenteraads vergadering. Het CDA had de suggestie gedaan het bureau te verkopen als de politie het toch maar af en toe gebruikt. De Groot bereed in de begro tingsvergadering zijn stok paardje met de mededeling dat Zeeland een enorme achter- stand heeft als het gaat om de politiebezetting. Binnenkort worden de Zeeuwse politiemen sen opnieuw verdeeld over de drie districten. Het kan niet an ders of het district Oostersehel- debekken krijgt dan meer men sen, veronderstelde hij. De Groot vergeleek nog even de si tuatie van twaalf jaar geleden toen er in Tholen, Reimerswaal en Kapelle 69 politiemensen werkten. Nu zijn dat er nog nau welijks de helft en in verband met vacatures is de bezetting nog maar 40 tot 45 procent van die oorspronkelijke 69. De meerderheid van de gemeen teraad besloot een voorlichter in deeltijd dienstverband aan te Het speelterrein in Schore waar de jongeren ontmoetingsplaats moet worden gerealiseerd. foto Willem Mieras door Lineke Broos SCHORE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van Kapelle ligt, wordt er een jongeren ontmoetings plaats (JOP) op het speelterrein achter de Boomweidelaan te Schore gerealiseerd. De omwonenden van het speelterrein moeten nog gehoord worden, daarna neemt de gemeenteraad in december een beslissing „Vanaf het begin staat het college al posi tief tegenover het voorstel", vertelt wet houder J. H. Herselman. „We zijn bereid om mee te werken, alleen moet nu nog met de omwonenden contact opgenomen wor den, om te onderhandelen waar de ont moetingsplek precies komt." Een aantal omwonenden deelde in juli tij dens een hoorzitting zijn bezwaren mee. Er werd gevreesd dat er veel overlast, zo als geluidshinder, in de wijk zou komen als de JOP zo dicht bij him huis komt. Volgens de manager van de sector samen leving van de gemeente Kapelle, A J. van den Berge, komt het allemaal goed met de vestiging van een ontmoetingsplaats. Door overleg met omwonenden moeten de bezwaren die in een hoorzitting kenbaar zijn gemaakt, weggenomen worden. „Hier komen we wel uit", zegt Van den Berge. „Het plan is nu om de ontmoetings plek in plaats van bij de ingang, zo ver mo gelijk achter op het speelterrein te vesti gen. Dan hebben de omwonenden minder last van eventuele overlast omdat de plaats niet dicht op de huizen staat. Nu gaat het alleen nog om de financiering", vertelt de manager door René Schrier KAPELLE - Het college van Burgemeester en Wethouders van Kapelle heeft een goede start gemaakt, maar nu komt het aan op daden. Die bood schap kregen B en W dinsdag avond bij de behandeling van de begroting voor 1999 mee van verschillende raadsfracties. Er waren complimenten voor hel 'open beleid', maar er was ook de vraag om beleidsvoorne mens, nieuw beleid en concrete voorstellen. Nu hebben B en W van Kapelle heel wat op stapel staan, bleek uit de woorden van de verschil lende wethouders. Zo kondigde P. A Ganseman (Gemeentebe lang) aan dat er een toekomstvi sie op de recreatieve ontwikke ling in de gemeente komt. Deze nota moet aangeven waar de grenzen liggen van de recreatie in Kapelle en antwoord geven op vragen over dè groei van campings, de bouw van recrea tiewoningen of de realisatie van nieuwe recreatieve voorzienin gen. In dat kader merkte raads lid H. M. Koster (SGP) op dat er wat hem betreft geen vestiging van een regionale WV in We- meldinge hoeft te komen. Gan seman was dat niet met hem eens, temeer daar het bedrijfsle ven bereid is mee te betalen. Wethouder J. H. Herselman (VVD) kondigde een evaluatie van het sport- en subsidiebeleid aan. De SGP had vraagtekens gezet bij subsidies die aan aller lei verenigingen worden gege ven. Overigens gaf hij aan dat de bijdrage die de voetbalvereni gingen moeten betalen met 2100 gulden naar beneden gaat. Een suggestie van zijn eigen partij om de privatisering van het dorpshuis in Wemeldinge te bekijken wees hij af. Het zou KENNISGEVING VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "1£ HERZIENING YERSEKE HOGEWERF" Burgemeester en wethouders van Reimerswaal maken ingevol ge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat op 29 september 1998 de gemeenteraad het bestemmingsplan "1 herziening Yerseke Hogewerf' heeft vastgesteld. De herzie ning heeft betrekking op een nieuwe juridische regeling voor de bestaande agrarische bebouwing langs de Steeweg en maakt de voorgenomen reconstructie van de Steeweg mogelijk Met mgang van donderdag 22 oktober tot en met 11 november 1998 ligt het vastgestelde bestemmingsplan voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie bij de afdeling Bouwen en Wonen, kamer 3.10. aan het Oude Plein 1 m Kruinmgen Het gemeentehuis is geopend voor het publiek van 08 30 uur tot 12.00 uur, verder kunt u alleen terecht op afspraak De gemeenteraad heeft ten opzichte van het ter inzage gelegen oniwerpbestemmingsplan bij de vaststelling geen wijzigingen aangebracht, derhalve kunnen alleen degenen die kunnen aanto nen redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze aan de raad kenbaar te maken, gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk hun bedenkingen inbrengen bi| Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Kruiningen. 21 oktober 1998 namens burgemeester en wethouders v Reimerswaal ir J Gideonse hoofd afdeling Bouwen en Wonen Bt| talloze kinderen m Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. Dit zijn kinderen in de pi'; -.HjjflA Jeugdhulpverle- Kinderhulp helpt de hand|e Helpt u meel echts 25.- bezorgt u 'Ikavondie' Help de Sint 'n handje giro 404040 -I ad. i-fiuf Biedt zich aan: Gespecialiseerd in: Spinnen, in het raam zitten, op schoot liggen, miauwen, lui zijn, balanceren, eigenwijs en oost-indisch doof zijn. Gevraagd: Schone kattenbak, knuffels, warmte en veel liefde. :fy Het Dierenasiel bij u in de buurt is overvol met lieve katten die op een nieuwe baas wachten. geen pas geven dat nu te doe nu het dorpshuis verbouwd ga worden in combinatie met bouw van een woonzoi'gcoi plex voor ouderen. Structuurvisie Burgemeester G. C. de Gro liet weten dat er een structui visie voor de hele gemeen komt over de ontwikkeling v Kapelle de eerstkomende ti tot vijf tien jaar. Een periode vj dertig jaar, zoals in andere Mi den-Zeeuwse gemeenten voi hij te lang. Dan wordt het vc gens hem koffiedik kijken. J. P. J. vanNimwegen (Gemee tebelang) pleitte voor bete verlichting van het gehucht Olifant bij Wemeldinge. E komt er niet, antwoordde wt houder G. J. J. Burger (CDi omdat da t gehucht buiten de b bouwde kom ligt en daar zoi de gemeente niet voor verlic ting. Trouwens, er staat al e lantaarnpaal, wist Burger zi te herinneren. De PvdA hield een pleidooi v< een extra verhoging van grondprijs in verband met zorgwekkende toestand van gemeentekas. Geen verhogii van vijftien maar vijfentwinl gulden, voerde R. H. D. La: beek (PvdA) aan, dat kan makkelijk, gelet op de omrij gende gemeenten. Herselm: vond het niet nodig om extf winst op de bestemmingsplai nen te maken. De meerderhf van de raad steunde hem daari De SGP was als enige tegen verhoging van de tarieven vol rioolafvoerrecht en onroerenf zaakbelasting, zolang niet di delij k is wat het college van B W met dat geld gaat doen. B antwoord van Herselman d dat later duidelijk woi'dt als I beleidsvoorstellen komen, voij Koster niet concreet genoeg. Geldig tlrp zaterdag 24 oktober 1998 bij aankoop van een heren- of domescoat mantel of jack Hartelijk welkom in ttxa gastvrij kledmghuis Cassette model hoekkeuken met massief beuken raamwerk en binnenpaneel in kleur. Compleet met koelkast, combi-magnetron, kookplaat, schouw, afwasautomaat, werkblad en spoelbak. Luxe hoekopstelling met vierzijdig afgerond front en extra hoge hang kasten. Compleet met koelkast, kookplaat, oven, schouw, werkblad en spoelbak. Moderne cassette deur met breed raam-i werk. Hoekopstelling T met hoge hangkasten. Compleet met koelkast, kookplaat, afwasautomaat, oven, schouw, werkblad spoelbak. Een gunstig beursbericht. Vierzijdig afgerond front in matte uit voering. Compleet met korvenkast, koelkast, oven, kookplaat, schouw, werkblad en spoelbak. Prachtige hoek opstelling. Cassette front in diverse kleuren. Compleet met hoge hangkasten, glaskasten, korven, schouw, koelkast, kookplaat, oven, werkblad en spoelbak. Een keuken uit groot- moeders tijd maar voorzien van alle moderne gemakken. Houten deurfronten in vele kleuren lever baar. Compleet met Combi-magnetron, kookplaat, koelkast, afzuigunit, multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Sfeervolle hoek- M jm jttv jflfc keuken met M MSI Cl f| veel extra's. Mvy Heel decoratief zijn de hangkasten met glas en houten laden en de design korvenkasten met glas. Compleet met combi-magnetron, kook plaat, schouw, koelkast, multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Een juweel van een keuken met een geheel eigen uitstraling. Veel decoratieve elementen doen het verleden herleven. Modem comfort zorgt voor vriendelijk gebruiksgemak. Compleet met brede korven, decorelementen, combi magnetron, afwasautomaat, kookplaat, afzuigunit, koelkast, multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Praktische hoekopstelling. Kunststof front in 6 kleuren leverbaar. Met extra hoge hangkasten. Compleet met koelkast, afwasautomaat, oven, kookplaat, schouw, werkblad en spoelbak. Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma. t/m Za. 09.30-18.00 uur. Vr. tot 21.00 uur. (Tevens 's avonds geopend op afspraak). 96/09 Albeeldingen kunnen afwijken Prijs- en zetfouten onder voorbehoud Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen ERKEND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34