Blauwedijk niet blij met Bakker OPHEFFINGS UITVERKOOP 1 JSL i Alle dames badpakken en bikini's PZC Vlissingen wil weten waar de burger informatie zoekt gulden f A Jubileum Vlijt Volharding Loonadministratie WlW'ers Walcheren nu beter geregeld Geven om cultuur die je lief is. ,20 Middelburgers willen niet wijken voor nieuwe schouwburg Rijk moet grenzen voor vergoeding schade door wateroverlast oprekken Simon gooit er nog een schepje bovenop SPECIAALZAAK RECLAME Slagerij Brouwer Extra voordelig deze week De Hyundai Coupé va 35.950,- <S>HYUnOFII GOEDHART PLAATSVERVANGEND LID (M/V| iiiiiiiiillHIHififiiJkiiMiéüllllfiiiwIK. t li. GEMEENTE MIDDELBURG zeeland woensdag 21 oktober 1998 door Jeroen Bos MIDDELBURG - Bewoners van de Blauwedijk in Middelburg zijn geschrokken van het plan van Riek Bakker om op de plaats van hun woningen een schouwburg te bouwen. Bakker, van stedenbouwkundig bureau BVR uit Utrecht, deed dit voor stel in de toekomstvisie Middel burg 2030. Via een brief van de gemeente zijn bewoners van de Blau wedijk donderdag al op de hoogte gesteld van de aard van het plan. Het gaat om toekomst muziek en er is nog niets beslist. Desondanks heeft het idee tot bezorgdheid geleid. Bewoner P. J. F. Castenmiller heeft een bewonex^sbrief opgesteld. Hij roept hierin zijn straatgenoten op om gezamenlijk tegen het plan op te treden. ,,Ik ben geschrokken van het plan voor onze stx'aat", ver klaart Castenmiller. „Er is be hoorlijke onrust in de buurt ge kweekt. Niemand in de sti'aat wil verhuizen. Dat blijkt uit de reacties die ik verzameld heb. Als je beluistei-t hoe het plan bij de gemeente ligt, lijkt zij en thousiast te zijn. We moeten daarom als bewoners gezamen lijk iets doen." Over de invulling van een gezamenlijke actie wordt binnenkort door de P.J.F. Castenmiller: „Niemand in de straat wil verhuizen." foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het slagwerkensemble van mu ziekvereniging Vlijt Volharding uit Oost-Sou burg viert zaterdag 31 oktober het 35-jarig bestaan met een jubileumfestival in het Arsenaal theater te Vissingen. Vanaf 16.30 zijn er achter eenvolgens slagwerkoptredens van de Zeeuwse Muziekschool, EMM uit Kruiningen, De Vliegen de Hollander uit Terneuzen, Mozart uit Yerseke en Vlijt en Volharding uit Souburg. Iedere groep verzorgt een optreden van twintig minuten. Het einde van het festival wordt ver wacht rond 21.30 uur. De toegang is gratis. De slagwerkgroepen maken gebruik van diverse door Edith Ramakers VLISSINGEN - Welke krant slaat de Vlissinger erop na om meer te weten te komen over wegwerkzaamheden in de buurt of om geïnformeerd te worden over de eerstkomende raadsver gadering? Zijn dat de vaste ru brieken in de huis-aan-huis- bladen of de dagbladen. Dringen internet en teletekst op, of zijn televisie en radio juist in opkomst? Daar komt bij dat de rol van de wijkbemiddelaar wel eens onderscïiat zou kunnen worden in de informatiever strekking. Op die vragen ver wacht Vlissingen antwoord te krijgen. Deze week hebben ruim 2000 Vlissingse huishoudens een enquêtefoimulier ontvan gen, waarin vragen staan over het 'informatiezoekgedrag'. Stagiaire communicatie Saskia Tromp van de Hogeschool voert het onderzoek uit. Tot uiterlijk 30 oktober kunnen de formulie- ren worden ingediend. Zij brengt spoedig verslag uit van de resultaten. „We vragen ons onder andere af of burgers al be hoefte hebben aan een intemet- OOST-SOUBURG Ontmoetingsmiddag 50-plus - AKTIVA, dienstencentrum Bachten Poorte, organiseert een ontmoetingsmiddag voor 50- plussers en jongere belangstel lenden in De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 in Oost-Sou burg. De ontmoetingsmiddag vindt plaats op dinsdag 3 no vember tussen 14.00 en 16.30 uur. Alle groepen van het dien stencentrum zullen hun mede werking verlenen door Edith Ramakers MIDDELBURG - De Stichting Werkgelegenheidsprojecten Walcheren heeft een specialist aangesteld voor de loonadmini stratie van haar 255 werkne mers. Het gaat om die werknemers die via de Wet In schakeling Werkzoekenden (WIW) in dienst zijn. Ook is pe riodiek managementsoverleg vastgesteld. Een van de aanleidingen voor deze aanpassingen is dat de on dernemingsraad het bestuur onlangs op financiële proble men bij WlW'ers wees. „Weden- ken op deze manier de knelpun ten weg te kunnen werken", zegt C. Lodder, projectleider van de Stichting Werkgelegenheids projecten De stichting werkt in opdracht van de drie Walcherse gemeen ten en is belast met het creëren van door het rijk gesubsidieerde banen. Lodder wijt de proble men voor een groot deel aan de invoering van de nieuwe wet, de WIW. De organisatie voor de stichting wei'd daardoor 'groter en zwaarder'. „De voormalige JWG'ers en banenpoolers vallen nu ook onder de WIW. Vroeger was je met de verwerking van de gegevens voor de administratie van de banenpoolers en JWG'ers zo klaar. Dat was ge woon 100 procent van het mini mumloon. In juni is er een vol- waardige CAO afgesloten. Daar ligt de kern van het probleem", haalt Lodder aan. Gegevens Persoonlijke gegevens moesten in de loonadminstratie inge voerd worden, zoals onregelma tigheidstoeslagen, reiskosten, de inschaling van medewerkers. Volgens Lodder had de stichting daarvoor niet voldoende tijd. Iedereen moest in feite een nieuw contract krijgen. Besloten werd om in afwachting van het nieuwe vastgestelde in komen, WlW'ers alvast een voorschot van 600 gulden te ge ven, De WlW'ers dachten een meevallertje te krijgen, maar in juni kon met de terugbetaling van het voorschot worden be gonnen. Eerst werd 350 gulden ingehouden en in juli 250 gul den. De ondernemingsraad rea geerde furieus, want zij had verzocht om dat bedrag over langerer termijn te compense ren. Een aantal mensen kwam erdoor in financiële problemen. Dat kaartte de ondernemings raad bij het bestuur aan. Met het aanstellen van een spe cialist op het gebied van loonad- ministratie en het regelmatig buurtbewoners vergaderd. Cas tenmiller vi-aagt zich af of Mid delburg zichzelf moet vei'kopen aan projectontwikkelaars. „Dat is precies waar we heen dreigen te gaan", vindt hij. „Aan het plan dat nu' op tafel ligt hangt een behoorlijke prijskaart. Denk maar eens aan de kosten van het onteigenen en afbreken van woningen en de bouw van de schouwburg. Dat is waar schijnlijk alleen mogelijk als daar een commerciële gigant achter komt te staan. Als de ge meente dat geld zelf wil opbren gen zullen de elfduizend inwo ners, die er volgens Bakker in de periode tot 2030 bij zouden ko men, dat moeten ophoesten." Afschuwelijk „De gedachte, dat wij hier mis schien weg moeten, speelt dag en nacht door mijn hoofd", laat bewoonster I. Verduin weten. „Het laat me gewoon niet los. Ik vind het een afschuwelijk idee dat wij zouden moeten vei'trek- ken." Zij wijst op de relatief ho ge leeftijd van vele straatgeno ten. „Op zo'n leeftijd begin je moeilijk aan iets nieuws. Men sen wonen hier ideaal. Het is dicht bij het station, de biblio theek en het stadscentrum. Wij vertrekken natuurlijk niet zon der slag of stoot, maar de vraag is of wij van de gemeente kun nen winnen", aldus een bezorg de Verduin. M. van Oeveren zegt niets tegen het ontwikkelen van een toe komstvisie te hebben. Volgens de bewoner is het een goede zaak dat Middelburg vooruit kijkt. Maar aan verhuizen wil hij niet beginnen. „Wonen moet voor iedereen aantrekkelijk zijn, ook in de toekomst. Maar ik voel me bedreigd door dit plan. Ik woon hier niet omdat het me niets uitmaakt. Het is een be wuste keus. Verti'ekken wil ik dan ook niet." „Het plan is heel mooi, maar het kost'veel geld", aldus Van Oeve ren. Als er niet eens geld is voor een fontein op de Markt, vraag ik me af waar het geld voor een nieuwe schouwburg vandaan moet komen." Van Oeveren vindt het bovendien een gemis van de gemeente dat bewoners van de Blauwedijk niet per soonlijk op de hoogte zijn ge steld. Zij moesten het plan uit een bi'ief van de gemeente ver nemen. „De gemeente is daarin volgens mij tekort geschoten", aldus Van Oeveren „Laat ze de oude schouwburg maar opknappen, dat is een pri ma gebouw", vindt een veront waardigde W. J. van der Vorm. „Er is hier dan wel een parkeer garage maar het is maar de vraag of die groot genoeg is voor een schouwburg." Zij vraagt zich af waarom dit plan ontwik keld is. „Wat is er gebeurd met alle oude plannen? Over de bouw van het zwembad hoor je niets meer. Ik zie niet in waarom er nu een schouwbui'g moet ko men als we niet eens een zwem bad kunnen aanleggen." Keurig Zij vraagt zich bovendien af waarom de straat überhaupt zou moeten verdwijnen. „Het is geen verpauperde buurt, alles ziet er keurig onderhouden uit. Bovendien is het hier ideaal wo nen. We wonen overal bij in de buurt. Ik zou trouwens niet we ten waar ik heen moet. We moe ten daarom nu de politiek beïn vloeden", aldus de strijdlustige Van der Vorm. De toekomstvisie Middelburg 2030 zal in december tijdens commissievergaderingen door de gemeentei'aadsleden bespro ken worden. door Harmen van der Werf GOES - Het waterschadegebied in de gemeente Borsele verdient uitbreiding. Volgens de provin cie, het waterschap Zeeuwse Ei landen en de landbouworgani satie LTO Raad Zeeland is daar voldoende reden toe. Staatsse cretaris G. de Vries van Binnen landse Zaken en Tweede- Kamerleden zijn door hen uit genodigd om op korte termijn in het veld te komen kijken. De Vries maakte vorige week vrijdag bekend welke gebieden definitief voor een waterscha devergoeding in aanmerking komen vanwege de waterover last half september. De ver wachting was dat het water schadegebied in Zeeland hier en daar zou worden uitgebreid, maar dat gebeurde niet. Provin cie, waterschap Zeeuwse Eilan den en LTO Raad Zeeland be treuren dat. Aanwijzing Binnenlandse Zaken heeft voor de aanwijzing van de water- schadegebieden een grens ge trokken bij honderd millimeter neerslag of meer. Die loopt dwars door de gemeente Borse le. Maar, stellen de briefschrijver; in Borsele zij n niet genoeg goed gekeurde meetpunten van he KNMI. Ze liggen te ver uit el kaar, wat een verkeerd beeli heeft gegeven. Grens Onder meer rond Baarland, El lewoutsdijk en Heinkenszand ook meer dan honderd millime ter neerslag gevallen, blijkt ui waarnemingen van Zeeuwse Ei landen en van particulieren „Dat kan onder ede worden ver klaard", aldus hoofd water kwantiteit en -kwaliteit van he waterschap J. Dees. Sluitingstocht wandelsport MIDDELBURG - De Zeeuws Wandelsport Bond houdt op za terdag 7 november de jaarlijks Sluitingstocht. De stai*ttijd voor de wandelin van dertig kilometer is tusse: 10.00 en 11.00 uur. Wandelaar voor de overige afstanden (vij tien en vijftien kilometer) ver trekken tussen 10.00 en 13.0 uur. Het vertrekpunt is sporth; De Zandkuil aan de Breewe 94e in Middelburg. trommels, ritmische slagwerkinstrumenten en melodisch slagwerk, zoals xylofoon, marimba en klokkenspel. De slagwerkgroep van Vlijt Volharding werd op 5 november 1963 als drumband opgericht. De in structie was in die tijd in handen van Rinus Vuijck van de Marinierskapel.Eind j aren zestig, begin j a- ren zeventig haalde de drumband grote successen tijdens marswedstrijden. Twee jaren geleden werd de drumband omgevormd tot slagwerk- groep. De leiding is in handen van Arno Muller, die in het bezit is van het conservatoriumdiploma slagwerk. Naast Vlijt Volharding heeft hij nog andere slagwerkensembles onder zijn hoede, waaronder het optredende Mozart uit Yerseke. site en of ze vaak een beroep doen op digitale media om in formatie te krijgen over de ge meente", zegt Tromp. De ver wachting is dat nog niet veel mensen hun weg weten te vin den op de internetsite. Het is een medium in ontwikkeling. Dit voorjaar opende de gemeente een internetpagina en sinds de ze week is de gemeente ook via de elektronische snelweg, via e- mail, te bereiken. Auto gekraakt MIDDELBURG - In een perso nenauto aan de Bachtensteene in Middelburg is tussen maan dag 15.30 en 23.15 uur ingebro ken. Er is een portier geforceerd en uit de auto verdween een ra- dio-cdspelerter waai'de van 600 gulden. overleg van het hoofd sociale zaken van Middelburg en Vlis singen, de Vlissingse teamchef en de projectleider moeten de problemen tot het verleden be horen. „Overleg moest ook vastgelegd worden, omdat het contact tussen de stichting en opdrachtgever geoptimaliseerd moest worden. Bovendien kun nen we in de arbeidsvoorziening binnenkort weer veranderingen verwachten. Daar moeten we op inspelen en ons op voorberei den." Lodder vult aan dat er ook be sloten is dat er geen voorschot ten meer gegeven worden. „Dat schept verwarring. Vanaf deze maand weten de mensen precies wat ze verdienen. Ook de nabe taling, onder andere een verre kening van vakantiegeld, is ge regeld. De ondernemingsraad krijgt deze week officieel ant woord van het bestuur op de vragen." Voorzitter van de onderne mingsraad An de Vries, is er te vreden mee dat er duidelijkheid is over het inkomen. „Als je een riant salaris hebt, dan betekent 350 gulden misschien niet zo veel. Maar voor ons wel. Over de nieuwe loonadministrateur zijn we te spreken. Bij hem kunnen we ook met juridische of rechts positionele vragen terecht." IIU 25 Neem er alvast één voor volgend jaar. Ons varkensvlees (met stro gebrand) is voor u een traktatie op tafel Deze week extra voordelig 1 kilo varkensfilet of -rollade 1 kilo procoreur of rollade 1 kilo hamlappen of-rollade 1 kilo verse worst 10,50 7,50 VOOR DE LIEFHEBBERS! ZVz kilo schapenvlees ƒ20, 1 kilo riblappen 1 kilo sucadelappen 13, 13, Dam 79, Middelburg, 0118-612289 Eerste kwaliteit Vers van het mes Altijd extra voordeel SLAGERIJ BLANKENBURGH Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 612914 1 kilo varkenstilet 16.00 1 kilo doorregen runderlappen .8.50 1 kilo schooderlappen 7.40 500 gram shoarmavlees7.50 150 gram gebraden gehakt1.69 150 gram zeeuws spek1.89 150 gram filet american2.60 150 gram schouderham 2.90 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging verpakt l^^ zoals u het wilt en thuisbezorgd. Prins Bernhard Fonds f Anjer Cuiruurj»njïu0r fondsen GIRO».-! ijffo Middelburg, Kleverskerkseweg 7-9, tel. 0118-636248 Vlissingen ligt aan de monding van de Wes- terscheide en is met ruim 44.000 inwoners de grootste stad van Zeeland. Karakteris tiek voor Vlissingen is de levendige scheep vaart pal voor de mooiste boulevard van Nederland. Vlissingen biedt werk gelegenheid in indus trie en dienstverlening en heeft alle voorzie ningen van een mid delgrote stad. In Vlis singen is wonen in een betaalbaar huur- of koophuis altijd dicht bij werk, school, winkels en de zee. Er geldt vrije vestiging voor iedereen. Bij de gemeente Vlis singen werken bijna 900 mensen. De ge meentelijke organisa tie bestaat uit de secto ren Middelen, Stads ontwikkeling, Maat schappelijke Zaken, Beheer en brandweer. De gemeente bestuurt 12 openbare basis scholen en er is een gemeentelijke school voor vbo en een stede lijke scholengemeen schap voor mavo/ havo/vwo. Er zijn diverse scholen voor mbo en hbo. VLISSIDGEfl VACATURE OMBUDSCOMMISSIE VLISSINGEN In de Vlissingse Ombudscommissie is een vacature ontstaan voor een De gemeente Vlissingen kent vanaf 1995 een Ombudscommis sie. Deze onafhankelijke commissie heeft als taak het onderzoe ken van klachten van burgers over gedragingen van bestuurders en ambtenaren. Deze klachten worden getoetst aan de normen van behoorlijk bestuur. De commissie werkt eveneens voor de Maatschappelijke Zorg Walcheren (bijv. klachten over het ver voer van ouderen en gehandicapten). De Ombudscommissie bestaat uit drie vaste leden en twee plaatsvervangers. De plaatsvervangers worden in voorkomende gevallen bij toerbeurt uitgenodigd. Een ambtelijk secretaris staat de leden van de commissie bij Hij is voor zijn taak uitsluitend verantwoording verschuldigd aan de commissie Vereisten: Het plaatsvervangend lid moet beschikken over: een ruime dosis mensenken nis en gezond verstand een onafhankelijke opstelling een sociaal/maatschappelij- ke binding met Vlissingen inzicht in de bestuurlijke or ganisatie van een gemeente goede sociale vaardigheden. Inwoners van Vlissingen genie ten de voorkeur. De Ombudscommissie heeft een onafhankelijke positie. Daarom mogen de voorzitter en de (plv.)leden geen deel uit maken van of werkzaam zijn onder verantwoordelijkheid van het Vlissingse gemeentebe stuur, inclusief bestuurders en personeelsleden van een pu bliekrechtelijk samenwerkings verband waarin de gemeente Vlissingen deelneemt (zoals gemeenschappelijke regelin gen). Vergoeding: Voor het bijwonen van de ver gadering wordt een vergoe ding uitgekeerd. Nadere informatie: Nadere informatie over de Ombudscommissie en deze sollicitatieprocedure kunt u krij gen bij de secretaris, de heer F. H. Kuijper, fel. 0118-487438. Belangstellenden zenden hun sollicitatiebrief, binnen 10 da gen na het verschijnen van de ze advertentie, aan burge meester en wethouders van Vlissingen, t.a.v. de secretaris van de Ombudscommissie, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlis singen. Vlissingen, 21 oktober 1998. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Verzoek functiewijziging - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een verzoek is ontvangen van B.V. Monumen- tenbeheer tot wijziging van de bestemming van de percelen Bogardstraat 13, 15 en 17 te Middelburg. B.V. Monumentenbeheer is voornemens de op genoemde percelen staande panden in gebruik te laten nemen als woning. De gebruikname is niet in overeenstemming met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan Hofplein- Lange Defft. Burgemeester en wethouders zijn evenwel bereid medewerking aan het verzoek te verlenen middels het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens zij hiertoe overgaan ligt het verzoek met ingang van 23 oktober 1998 gedurende twee weken (tot en met 5 november 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/ Vlissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 20