Frank de Boer komt tot inkeer Curovic kan niet zonder telefoon vertrokken bij Hoek NOCNSF blijft bij standpunt in de zaak-Huibregtsen sport dinsdag 20 oktober 1998 19 Ajax vol zorgen naar Athene De Bruinvis wint in Goes Ruime zege Scheldestroom 2 Derde plaats Zeeuwse judoka's Australiërs te gast bij Tjoba Titel driebanden voor Vermeulen Breder onderzoek tegen Feyenoord Verdediger kijkt met spijt terug op periode van afwezigheid bij Ajax Excelsior grijpt naast koppositie Spaanse bond schorst Gil y Gil Mike Tyson mag de ring weer in Nieuwe leiders topscorerstrijd De geblesseerde Ajacieden Babangida (links) en Oliseh vertrokken gisteren naar Athene voor het Championsleagueduel met Olympiakos Piraeus. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie ATHENE - Het was een vliegtuig vol zorgen dat gisteravond in Athene landde. Ajax-trai- ner Morten Olsen nam het lijstje met gebles seerden nog eens door. Er leek geen einde te ko men. Danny Blind bleef gewoon thuis. Gisteren werd naast de meniscusblessure nog een ont steking aan de voet geconstateerd. Frank de Boer, Oliseh en Tobiasen zijn niet te zwaar ge blesseerd. De grootste zorgen heeft Olsen over Litmanen en Ronald de Boer. Zij seelden tegen Twente in het belang van de ploeg met pijn. Drie dagen later is het belang in de Champions League natuurlijk nog groter. GPD GOES - De zwemploeg van de Bruinvis, die vorige week in de districtscompetitie een zwakke start had, heeft zich in Goes goed gerevancheerd. Na een spannende strijd met De Ganze ging de eerste overwinning in de eerste klasse van de Zeeuwse competitie naar de ploeg uit Sas van Gent. Het Middelburgse Luctor lijkt bezig met een vrije val. De Middelburgei's staan nu al op een praktisch onoverbrugbare achterstand op de laatste plaats. Het zag er in Goes lange tijd naar uit dat De Ganze de wed strijd zou gaat winnen. Maar aan het eind kwam De Bruinvis opzetten en toen de Sassenaren de a fsluitende esta fettes won nen, was de zege een feit. Ester Wisse van Bevelanders won bij de vrouwen de mg- en wisselslag. Voor De Bruinvis waren Jan-Willem Ramondt, Roel van de Velde, Robbert Dellaert en Tim Roeb goed voor elk een overwinning. OOSTBURG - In de Zeeuwse competitiewedstrijd in de twee de klasse was de B-ploeg van Scheldestroom in het Oostburg- se zwembad De Eenhoorn oppermachtig. Het verschil met De Otters was meer dan driehonderd punten. Van de geplande zevenkamp kwam niets terecht, want de ploegen van De Honte, 't Vrij e en Schelde B lieten het afweten Een tegenslag voor de organisatoren, die op een leuke wed strijd hadden gerekend. Het gevolg was dat de B-ploeg van Scheldestroom de wedstrijd domineerde. Evelyn Verplanke van Scheldestroom viel op met drie overwinningen. Bij de mannen waren haar clubgenoten Dennis Eggermont en Ties van Bruinessen met elk twee overwinningen het meest suc cesvol. GOIRLE - Lex Nagtegaal van Judo Ryu Van Schaik en Pim Schelleman van Sportcentrum Delta zijn bij de Zuid-Neder landse judokampioenschappen gedeeld derde geworden in de B-klasse tot 73 kilogram. Nagtegaal won in de voorronden van Schelleman met een overname. Schelleman herstelde zich in de herkansingen en veroverde het brons. In de strijd om de derde plaats moest Jan Metzer van Budo Sport Helmond tegen Nagtegaal opgeven vanwege een goed aangezette ver wurging. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De nationale korfbalse lectie van Australië onder 23 jaar is gistermiddag in Zeeland gearriveerd. De twintigkoppige selectie, die onder leiding staat van trainer Marc Garret, is te gast bij korfbalvereniging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen en belegt èe komende twee weken een trainingskamp. Het team zal diverse wed strijden spelen ter voorbereiding op het wereldkampioen schap korfbal voor spelers onder 23 jaar. KLUNDERT- Kees Vermeulen van biljartvereniging De Graanbeurs uit Zierikzee is in Café De Beurs in Klundert ge westelijk kampioen derde klasse driebanden geworden. In een spannende finale versloeg Vermeulen zijn naaste concur rent Van Kuijk van biljartvereniging Het Vaartje uit Dongen in 36 beurten (20-12). Met een score van 13 matchpunten, een gemiddelde van 0,498 en een hoogste serie van 5 verzekerde Vermeulen zich van deelname aan het Nederlands kampioen schap, dat van 20 tot 22 november wordt gespeeld in Arnhem Hij promoveerde tevens naar de 2e klasse driebanden. Ook de beide andere Zeeuwse deelnemers presteerden goed. Martin Roels van de biljartvereniging BCH uit Hulst eindigde op een derde plaats, terwijl Ruud Cevaal van 't Raedthuys uit Oost- Souburg vierde werd. wan onze sportredactie ROTTERDAM - Het gerechte lijk vooronderzoek tegen Feye noord, wegens verdenking van fiscale delicten en valsheid in geschrifte, gaat twee tot drie {maanden duren. Dat zei inaan- Idag de Rotterdamse persofficier van justitie C. de Kimpe. De persofficier verwacht geen aan houdingen in de zaak. „Dat is niet waarschijnlijk nee, al valt net niet helemaal uit te sluiten." Raadsman H. Mentink van de :lub zei vrijdag dat bij de belas- ingdienst vragen rezen na een lontrole bij Feyenoord over de leriode tussen 1992 en 1996. „Het gerechtelijk vooronder zoek tegen Feyenoord omvat de jaren negentig", zei De Kimpe daarover. Later verduidelijkte ze: „Het speelt zich af in die pe riode. Van wanneer tot wanneer kan ik in het belang van het on derzoek niet zeggen." De Kimpe stelde dat de verden kingen tegen Feyenoord „veel gecompliceerder" liggen dan advocaat Mentink wil doen ge loven. Mentink zei vrijdag dat de inval van de Fiod (Fiscale In lichtingen- en Opsporings dienst) vorige week bij Feye noord overdreven was. De fiscus verdenkt Feyenoord van belastingontduiking. Vol gens de advocaat gaat het om een meningsverschil tussen de belastingdienst en de club over de fiscale afhandeling van bui tenlandse transfers. Het Open baar Ministerie vindt dat een wel erg simpele voorspiegeling van de zaak. „Er zijn redelijke vermoedens aanwezig dat er strafbare feiten zijn gepleegd", stelde De Kimpe. Vorige week dinsdag namen re chercheurs van de Fiod bij huis zoeking in het kantoor van de Stichting feyenoord een deel van de administratie mee. Ook op andere adressen, zoals bij de Belgische spelersmakelaar Louis de Vries in Antwerpen, deed de Fiod huiszoeking. ANP door Henk Hoijtink ATHENE - Frank de Boer zei drie maanden geleden dat hij zich niet meer kon opladen voor Ajax. Toch maakt de internatio nal zich nu op voor het belang rijke tweeluik, morgen en over twee weken, tegen Olympiakos Piraeus. Met spijt kijkt de ver dediger terug op een 'nutteloze' periode waarin hij met broer Ronald trainer Olsen bescha digde. „Ik kan goed begrijpen dat onze uitspraken hem nog lang zullen achtervolgen." „Ik hoop", zegt Frank de Boer, „dat de hele zaak nu naar de achtergrond wordt verdreven, [k had na de 5-0-zege van zon dag op Twente een positiever gevoel dan na de overwinning eerder op Porto. Iedereen was [el. Er waren steeds drie ajacie den rond de bal om iemand van [\vente op te jagen. Dat is voor mij een teken dat we weer op de goede weg zijn." Olsen is getergd door jullie kri tiek tijdens de verloren arbitra gezaak tegen Ajax: hij zou een tonig trainen. Olsen schrijft de achterliggende mindere fase van Ajax toe aan jullie uitspra ken en de uitwerking daarvan ap de buitenwacht. Vind je dat terecht? ,Ik erken dat het voor een groot leel daaraan ligt. Bij slechte re sultaten wordt hij er steeds mee geconfronteerd. Als wij het niet ïadden gezegd, was Olsen nu nog de goede trainer geweest met wie Ajax vorig seizoen de ti tel en de beker won. Ik heb er spijt van. Dit hebben wij niet voorzien. Er moesten in de arbi tragezaak dingen worden aan gegrepen om contractontbin ding af te dwingen. Dat is voor ons uit de hand gelopen; wij hadden er geen controle meer over. Linksback Als Ajax ook maar even minder speelt, wordt gezegd dat jij en niet Rudy libero moet spelen dat Olsen jou als linksback mis bruikt. „Er is geen alternatief als links back. Ik ben oud en wijs genoeg om dat in te zien. En ik kan met mijn ervaring gauw het niveau halen op die plaats. Ik ben altijd een speler geweest die mee denkt voor het elftal. „Zowel de trainer als penning meester Van Os heeft me voor dit seizoen beloofd dat er een links back zou komen. II? had, voor de hele affaire, gezegd dat ik in de voorbereiding in elk geval een kans als libero wilde. Ze zijn met Babayaro bezig geweest, maar die koos voor Chelsea. Dat is het probleem van Ajax, als ook dergelijke clubs in de race zijn." „Wij hebben onze excuses aan Olsen aangeboden, maar de trainer heeft ook mij zijn ver ontschuldigingen aangeboden. Er was alles aan gedaan om een linksback te halen maar het was niet gelukt, zei hijDan geloof ik dat." Maar Barcelona wil je volgend seizoen als centrumverdediger. Ben je niet bang dat je ontwik keling op die positie nu stag neert? „Ik heb al bewezen dat ik het kan. Voordat ik op het WK in het centrum speeldehad ik bi j Aj ax een heel seizoen op links ge speeld. Daarin kan ik snel om schakelen. Een trainer beschadigd, jullie nog niet naar Barcelona, je hebt goodwill verspeeld. Beschrijf de achterliggende periode eens in één woord. „Nutteloos. Niemand heeft er iets aan gehadMaar ik heb geen verwijtende blik van de trainer gezien en door de spelers zijn we normaal opgevangen. Zo werkt dat." Kun je als liefhebber nog genie ten op de training van Ajax? „Ik moet zeggen: we spelen veel meer positiespelletjes dan voor heen. Dat zit wel goed. Dat heeft de trainer bijgesteld. Maar hij heeft het me ook uitgelegd. Vo rig seizoen lag zijn prioriteit vooral op de omschakeling bij balverlies. Nu moeten we pro beren het positiespel te verbete ren. Nu zie ik dat daar wel wat in zit. Alleen dachten wij toen, met inderdaad de achtergrond van jarenlang trainen onder Louis van Gaal, al verder dan de trai ner was." GPD Vitesse-aanvaller heeft veel vrienden in het internationale voetbal Hllbcrt VHH dcil Hcilicl ^OTTERDAM - Excelsior heeft (verzuimd de koppositie in de eerste divisie over te nemen. ibe Rotterdammers verloren op ftVoudestein met 2-1 van Haar lem en staan nu op de vierde plaats met één punt achterstand pp Groningen, Den Bosch en Go 'whead Eagles.Met de tweede ze ge van het seizoen deed Haarlem Be laatste positie over aan Hera cles. De ploeg verloor met 5-0 wan FC Zwolle. (Heracles - FC Zwolle 0-5 (0-4). 10. Verksen 0-1, 12. Tuhuteru 0-2, 17. 6\ihuteru 0-3, 23. Geroer 0-4, 90. bistiia 0-5. Scheidsrechter: Schaap, bele kaart: Zijm, Slot (beiden FC jZ wolle). Aantal toeschouwers: U515. Excelsior - Haarlem 1-2 (0-1). 21. poudmijn 0-1 (strafschop), 62. Ca- be2a 0-2, 84. Hertog 1-2. Scheids rechter: Vink. Rode kaart: 90. Sol IExcelsior/2x geel). Gele kaart: Al- lach (Excelsior), Van de Broek yiaarlem). Aantal toeschouwers: *053. ANP iMADRID - De Spaanse voetbal- lond heeft voorzitter Jesus Gil y lil van Atletico Madrid met on middellijke ingang een schor ing van acht maanden opge- egd. )e maatregel is een gevolg van aatdunkende opmerkingen van ie steenrijke, maar excentrieke ireses aan het adres van de arbi- er na afloop van een wedstrijd fön zijn club op 11 januari tegen Real Madrid (1-1). „We laten ms niet beroven", had Gil y Gil inder meer uitgeroepen. Het :ommentaar van de geschorste raorzitter op het besluit was zo- ils gebruikelijk kernachtig: ■Het interesseert me geen bal." 5ID Siemerink alweer mei uitgeschakeld LYON - Jan Siemerink heeft 'oor de derde achtereenvolgen de maal een partij voor de eerste onde van een tennistoernooi 'erloren. Na Bazel en Wenen [ing de Rijnsburger in Lyon on deruit tegen de Italiaan Pozzi. iiemerink begon goed, maar noest zich toch gewonnen ge- 'en: 6-2 4-6 4-6. Hij was als zes- Ie geplaatst. Begin deze maand •racht Siemerink het toernooi 'an Toulouse op zijn naam. 'aarna leed hij louter nederla- en. iet toernooi van Ostrava ver iep voor Paul Haarhuis ook niet laar wens. Hij ging in de eerste onde tegen de Zweed Thomas inqvist ten onder: 6-3 4-6 4-6. 1VP door Gerard Borgman ARNHEM - Hij heeft vrienden in heel Europa. Landgenoten, die net als hij op jacht zijn naar eeuwige roem en glorie in het in ternationale voethal. „Als ik twee of drie dagen niet thuis ben geweest, staat mijn antwoord apparaat vol met boodschap pen", zegt Dejan Curovic (30) aan de vooravond van de Euro pacupwedstrijd tegen Girond- ins de Bordeaux, de ploeg van zijn vriend Nisa Saveljic. Curovic: „Vriendschap is heel belangrijk in het leven. Ik wil zeker elke veertien dagen even weten hoe het met mijn vrien den en familie gaat, dus ben ik elke dag wel met iemand aan het bellen. Ja, dan kan de telefoon rekening wel eens oplopen tot een duizend of vijf. Marco Pero- vic heeft dat ook. Zo zijn Joego- slaven. We willen het liefst elke dag met iedereen bellen. Als ik een paar dagen niet thuis ben geweest, staat mijn antwoordapparaat vol met berichten uit Frankrijk, Engeland, of Spanje." „Mijn beste vriend is Branko Brunovic van Espanyol. Savo Milosevic van Real Zaragoza en Albert Nadj van Real Oviedo zijn ook heel goede vrienden van mij. Net als ik zijn zij oud-spe lers van Partizan Belgrado. Ivan Vukomanovic van Bordeaux ken ik niet persoonlijk. Nisa Sa veljic wel. Is ook een vriend van mijToen ik wegging bij Parti zan, kwam hij net bij Partizan binnen. Hij is verdediger, ik heb vaak tegen hem gespeeld in de nationale competitie." Plagen Normaal gesproken verzinkt Curovic voor een wedstrijd nooit in gedachten over de te genstander. „Dat doet DJ nooit." Dit keer is het evenwel anders. „Spelen tegen Nisa vind ik iets heel speciaals. Dat is ook lo gisch, denk ik. Ik zal hem in de wedstrijd wel een beetje probe ren te plagen. Een beetje tegen hem praten. Zo van: 'slechte bal, jongen', of 'waarom doe je dat nou', als hij een lange pass geeft die niet aankomt, haha." Niet dat Curovic verwacht dat ze vanavond een koppel zullen vormen. „Nisa pakt meestal de diepe spits, dus ik denk dat Nisa op Nikos Machlas zal spelen. Daarbij zal Curovic graag een handje helpen. Zoals hij zater- dagavond ook weer twee keer als aangever fungeerde bij hel dendaden van de Griekse top scorer. Machlas en Curovic, het is een ijzersterk duo. Vindt ook Curovic. „Hoe het komt, dat weet ik niet, maar het klikt ge woon tussen ons. Misschien is het omdat we als Zuid-Europe anen dezelfde mentaliteit heb ben. Ik weet altijd wat Nikos doet, en wat hij wil." Curovic heeft het nog niet gezegd, of Machlas loopt voorbij. De Griek legt zijn arm om de schouder van Curovic. „De beste aanval van Nederland", zegt de Griek lachend. Curovic: „Indezestien meter is Nikos de beste spits van Europa. Als hij daar een goede bal krijgt aangespeeld, is het op voorhand geen halve goal, maar al voor zeventig procent een doelpunt." Het duo zal vanavond weer een voorname rol moeten spelen, wil Vitesse zich een gunstige uitgangspositie verwerven voor de return in Bordeaux. „We moeten morgen de basis leggen voor de derde ronde", weet Cu rovic. „Als we de derde ronde halen, zou dat een fantastisch resul taat zijn. We moeten op een slimme manier aanvallen, en ze ker de nul houden. Dat is heel belangrijk. Met 1-0 winnen is al goed, want Vitesse scoort al tijd." DJ Superstar Hij zegt het zoals DJ Superstar het altijd zegt: vol overtuiging, met de bravoure van een echte winnaar. „Het is belangrijk dat je altijd weet wat je wilt", zegt de nummer veertien, die zijn toekomst al grotendeels heeft uitgestippeld. „Ik ben al vijf tien, zestien jaar prof. Mijn hele leven heb ik niets anders gedaan dan voetbal. Ik weet hoe het voetbalwereldje werkt. En wil er ook na mijn actieve loopbaan in blijven werken. Als trainer, of als scout. In elk geval wil ik de trainerscursus gaan volgen. Ik weet inmiddels ook wel Ijoe je een goede trainer kimt worden." Als hij zelf voor een spelers groep zou komen te staan, bij voorbeeld. „Ik wil graag trainer worden in Nederland. Volgend jaar september woon ik vijf jaar in Nederland, ik hoop dat ik dan ook een Nederlands paspoort krijg." Curovic zal dus niet terugkeren naar zijn familie in Belgrado. „Natuurlijk mis ik mijn familie. Maar ook voor hen is het beter dat ik in Nederland ben. Hier kan ik ze helpen, door geld voor ze te verdienen." Maar met een zaktelefoon bin nen handbereik zal de goed lachse rasoptimist zich ook in de toekomst wel redden. „Ik heb ook veel Nederlandse vrienden. Dat is belangrijk, voor de dag die komt nadat ik gestopt ben met voetballen." GPD van onze sportredactie HOEK - Hubert van den Hemel is met onmiddellijke ingang ge stopt bij Hoek. De linkermid denvelder ziet voor zichzelf geen toekomst meer bij de zater dag-hoofdklasser, waar hij sinds vorig seizoen speelt. „Ik heb er geen zin meer in", zegt Van den Hemel. „De trainer ziet het niet in me zitten." Van den Hemel leverde gister avond zijn spullen in bij de Zeeuws-Vlaamse club. De oud speler van Terneuzen is diep te leurgesteld in trainer Frans Ver meulen, die hem al sinds de voorbereiding buiten het elftal houdt. Vorig seizoen werd Van den Hemel door de toenmalige trainer Adriaan Nieuwenhuijse regelmatig opgesteld, maar af- van onze sportredactie ARNHEM - NOCNSF is niet van gedachten veranderd over de uitspraken die oud-voorzit ter Wouter Huibregtsen bij de Olympische Winterspelen in Nagano zou hebben gedaan over prins Willem-Alexander. De instantie betreurt de op schudding en distantieert zich van de inhoud van de bewerin gen. Anton Geesink verklaarde afge lopen zaterdag opnieuw naar de mening van het NOCNSF te zul len vragen. Het Nederlands IOC-lid deed dat naar aanlei ding van vragen die hi] op zijn beurt kreeg gesteld tijdens de algemene vergadering van de club van de internationale sportfederaties (GAISF) in Monte Carlo. Vorige week diende in Amster dam de rechtszaak van Hui bregtsen tegen de Volkskrant. Het ging daarin om uitspraken die hij in zijn hoedanigheid van voorzitter van het NOCNSF in Nagano deed over prins Willem- Alexander na diens benoeming in het IOC. Huibregtsen had het in het artikel in de Volkskrant over 'judas, lafaard en sabo teur'. Huibregtsen trad kort daarna af, maar begon wel een civiele procedure tegen de Volkskrant. Tijdens de zitting verklaarde de gelopen zaterdag, tijdens het duel met Kloetinge, vond Ver meulen de Zeeuws-Vlaming zelfs niet goed genoeg om in te vallen. „Dat heeft voor mij de deur dichtgedaan", zegt Van den He mel. „We zaten met vier man op de bank. Alle andere spelers mochten het veld in, maar ik moest blijven zitten. Dat was een grote teleurstelling." Van den Hemel heeft geen be hoefte aan een gesprek met de Brabantse oefenmeester. Zijn vertrek staat vast. Vandaag (dinsdag) traint de middenvel der mee bij Terneuzense Boys. Van den Hemels voetbaltoe komst ligt waarschijnlijk over de grens. Van den Hemel: „De kans is groot dat ik bij een club in België ga spelen." advocaat van Huibregtsen dat hij met 'judas' niet de prins be doelde maar Juan Antonio Samaranch, al twintig jaar voorzitter van het IOC. Berichten over de rechtszaak waren, zo zei Geesink, in Lau sanne met verbijstering ontvan gen. De Utrechter werd erop aangesproken, onder meer door Samaranch' kabinetschef Fek- rou Kidane. Het NOCNSF ver klaarde desgevraagd nogmaals: „Vooralsnog zien we geen reden aan de oprechtheid van Hui bregtsen te twijfelen." ANP LAS VEGAS - Mike Tyson mag weer boksen. De voormalige wereldkampioen kreeg gisteren zijn licentie terug van de sport - commissie van de staat Nevada. Tyson moest zijn licentie inleve ren nadat hij een jaar en drie maanden geleden tijdens een ti telgevecht een stuk uit het oor beet van zijn landgenoot Evan- der Holyfield. De vergadering van de sportcommissie in Las Vegas duurde drie uur. Met vier stemmen voor en één tegen werd Tyson weer een licentie gege ven. Hij kreeg daarbij wel de waarschuwing dat het zijn laat ste kans is. RTR Dejan Curovic (midden) speelt vanavond met Vitesse in de tweede ronde van de Uefa Cup tegen Bor deaux. „Als we de derde ronde halen, zou dat een fantastisch resultaat zijn." foto Hans Broekhuizen/GPD door Aector Dooms VLISSINGEN - De strijd om de eerste plaats in de stand van Zeeuws topscorer is volop in beweging. De volgorde aan de top verandert wekelijks. Bud Aschman (Rillandia), Raymond Mohr (Heinkens- zand) en Adri van Hanegem (IJzendijke) zijn de leider van vorige week, Edwin van Dam me van Kapelle, voorbijge streefd. De drie goaltjesdieven scoor den twee keer voor hun club, waardoor ze met negen doel punten de ranglijst aanvoe ren. Van Damme bleef op acht staan en moet nu het gezel schap dulden van Robby Jonkman (Hoofdplaat). Op vallend is de opmars van Men- galfeo Read (RCS). De stand geeft een vertekend beeld, want Read scoorde zeven tref fers in slechts vijf wedstrij den. Stand: 1. Bud Aschman (Rillan dia), Adri van Hanegem (IJzendij ke), Raymond Mohr (Heinkens- zand) allen 9. 4. Edwin van Damme (Kapelle), Robby Jonk man (Hoofdplaat) beiden 8,6. Le on Goossen (Terneuzense Boys), Rink Basie (Middelburg zat), Martijn Hengst (Meeuwen), Men- galfeo Read (RCS), Werner Bis schop (Steen), Mare Boeckhout (Breskens) allen 7, 12. Frans Ha genbeek (Rillandia), Ewout Maas (Meeuwen), Davy Gijsel (Sluiskil) allen 6, 15. Wilfred Schipper (Oostkapelle), Jacco Bekenes (Kapelle), John Kivits (Kapelle), Mark de Groote (SSV), Reinier Scholten (SSV), Johan Tuin (GPC), Dennis Goosen (GPC), Jo han Schot (Tholense Boys), Fran- cel Kousemaker (Tholense Boys), Peter Bakker (Colijnsplaatse Bovs), Dominique Verlinde (Sluiskil), Erik de Groene (Luc tor), Angelo Schaalje (Dau- wendaele) gillen 5. KEUKENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19