Mark la Grand vol vertrouwen Willemsen bouwt nieuwe motorfiets rcï im d Zware dobber voor zwalkend HW'24 Axel heeft iets goed te maken in duel met Terneuzen De Meijer rekent op zege Terneuzen vooruitblik Derby is nu ook topper achter de schermen Oud-motorcoureur maakte van hobby zijn beroep tussen schelde en grens De voetbalwedstrijden tussen Axel en Terneuzen hebben voor Mark la Grand van Axel en de Temeuzen-spelers Patrick de Meijer en Danny van de Velde net als de trouwste supporters nog altijd iets extra's. La Grand koos als zoon van de toenmalige penningmeester van Terneuzen voor een opmerkelijke overgang naar Axel. Zijn zus Davina woont samen met Patrick de Meijer, zijn zus Ivanka met Danny van de Velde. Van de Velde moet de derby door een blessure missen. Mark la Grand en Patrick de Meijer gaan een sportieve con frontatie aan. door Peter van Kouteren zich eenbasisplaats in de hoofd macht te verwerven. Mark la AXEL - Hij scoorde in de jeugd Grand begreep dat er voor hem van Terneuzen aan de lopende bij Terneuzen geen toekomst band, maar slaagde er niet in om was en koos voor het shirt van Mark la Grand, ex-Terneuzen en nu speler van Axel: „Terneuzen is te verslaan, want ze hebben toch ook al twee keer verloren." foto Charles Strijd aartsrivaal Axel. Vier keer speelde hij tegen zijn oude club. Telkens leidde het tot verlies. „Tegen Terneuzen gaan de sim pelste dingen fout." Het is de constatering van een nuchter type, dat het in familie kring soms zwaar te verduren heeft. Voetbal is op verjaarda gen steevast onderwerp van ge sprek. „Met Patrick praat ik serieus over hoe het spelletje ge speeld moet worden, maar we proberen elkaar ook op te ruien. Ik geniet er eigenlijk altijd van. Mijn moeder komt wel eens tus senbeide enneemt het vaak voor me op. Vervolgens vraagt mijn vader dan aan haar of ze nou voor Terneuzen of voor Axel is. Om er heel droog aan toe te voe gen: Terneuzen moet gewoon winnen." „Patrick is buiten het veld een hele rustige jongen, die af en toe ook heel maf kan doen. Hij zit momenteel wel lekker in zijn vel. Dan is het lachen hoor. Al leen met het voetbal gaat het wat minder. Zondag is hij ge wisseld. Daar was hij niet blij mee." Niet moeilijk ,Ik vond het niet moeilij k om b ij Terneuzen te vertrekken. Ik had samen met Patrick in de eerste selectie gezeten, maar kwam door blessures in het tweede elf tal terecht. Toen Rinus Zegers voor het tweede jaar vroeg of ik naar Axel kwam, ben ik gegaan. Mijn vader vond ook dat ik beter kon weggaan. Bij Axel heb ik het geweldig naar mijn zin. We proberen altijd van achteruit op te bouwen, hoewel er dit seizoen nog te paniekerig wordt ge speeld. We hebben zondag tegen Zierikzee echt fantastisch ge voetbald, maar wel verloren." Puhliek Axel heeft dus in meer dan een opzicht iets goed te maken. „Ik hoop dat het publiek de grote winnaar wordt", kijkt Mark la Grand vooruit. „Na de wed strijd zoek ik Patrick even op, want ik denk dat wij gaan win nen. Terneuzen is te verslaan, want ze hebben toch ook al twee keer verloren. Ze missen zóveel spelers. Dat zal toch zeker wel wat schelen. Maar dat zal Ter neuzen na afloop vast a Is excuus aanvoeren." Patrick deMeijer (rechts): „Ik denk dat we met de punten naar huis gaan." foto Charles Strijd door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Patrick de Meijer (22) is aan zijn achtste seizoen bij Terneuzen bezig en beleeft goede herinneringen aan de laatste wedstrijden tegen Axel. „Nee, we sluiten in fami liekring nooit een weddenschap af", zegt hij. „Als we dat zouden doen, dan zou Mark misschien wel elk jaar moeten betalen." Het klinkt uitdagend uit de mond van de zelfverzekerde werker in het middenrif van Terneuzen. „We trekken nogal eens met elkaar op", vertelt hij. „We gaan wel eens samen op stap en gaan vrij vaak naar Hoek kijken. Ik weet zeker dat we zondag na afloop bij elkaar in de kantine staan. De één mis schien wat stiller dan de ander. Ik heb Mark vorig seizoen na de wedstrijd in Axel een uur lang niet gezien. En we zullen elkaar in de wedstrijd natuurlijk te genkomen. Dan is het hard en meedogenloos, zeker weten." „Ik ken Mark vanaf het moment dat hij bij de eerste selectie van Terneuzen kwam. Hij viel voet ballend buiten de boot, komt re delijk patserig over en weet zo wel over voetbal als over andere aangelegenheden zijn mondje goed te roeren. Axel ligt ons ei genlijk wel. We missen zondag Danny van de Velde, Antoine Thoen (geblesseerd) en Dannv Magito (geschorst). Verder is het onzeker of Michel de Vries en Peter Nieskens kunnen spelen. Voetballend moet Terneuzen veel beter kunnen dan de ploeg in de laatste wedstrijden heeft laten zien, vindt hij. „Balverlies kan natuurlijk dodelijk zijn, maar de trainer zegt steeds dat we acties moeten durven ma ken. Ik denk dat wij met de pun ten naar huis gaan. In zo'n wed strijd als deze kan iedereen toch een paar procent meer geven. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Welke clubs aan de vooravond van dit voet balseizoen ook als kampioens kandidaat in de vierde klasse van het zondagvoetbal werden genoemd: niét IJzendijke en Hoofdplaat. Toch staan zondag (in Hoofdplaat) de nummers één en twee van de ranglijst tegen over elkaar. Alf Waatjes (Hoofdplaat) en Frank van de Vijver (IJzendij ke) zijn de eersten om toe te geven dat de huidige klassering van beide ploegen „boven verwach ting" is. Waar Hoofdplaat volgens ver dediger Alf Waatjes (31) vooraf hoopte „rond de zevende, acht ste plaats te kunnen spelen", daar was voor IJzendijke -be weert Van de Vijver (29)- „een probleemloos seizoen" het enige uitgangspunt. Meer kleur Het geeft de derby van zondag alleen maar meer kleur, hoewel beide spelers maar al te graag willen doen geloven dat de wed strijd op zichzelf al „heel speci aal is". „Vier, vijf jaar geleden hebben we voor het laatst tegen elkaar gespeeld", weet Frank van de Vijver nog. „We kwamen toen allebei nog in de eerste klasse van de afdeling uit. Hoofdplaat werd dat seizoen kampioen, maar wij promo veerden ook." Het succes van Hoofdplaat is dit seizoen volgens Alf Waatjes een gevolg van een goede sfeer („dat was een paar jaar geleden wel anders"), een getalenteerde lichting en een groot scorend vermogen. En IJzendijke teert niet alleen op de inbreng van een aantal routiniers, die in hun beste jaren zitten, maar ook op „een grote veerkracht". „We zijn dit seizoen beter in staat om terug te komen van een achter stand dan andere jaren", zegt Van de Vijver. Prognose Wie de beste van de twee is, laat zich vooralsnog raden. „Wij hebben het voordeel van een jonge en brede selectie", meent Alf Waatjes. „Bovendien heb ben wij méér spelers die kunnen scoren." „In ons voordeel is dat wij een aantal spelers hebben die door de wol geverfd zijn", beweert Van de Vijver. Een prognose? Van de Vijver: „Met alle respect voor Hoofd plaat, maar ik denk dat wij zul len wónnen". En Waatjes: „Ik hou het er op, dat het een kleine overwinning voor ons wordt." door Aector Dooms TERNEUZEN - Zijn passie is de motorsport. Johnny Willemsen uit Axel was jaren actief als mo torcoureur. Hij behaalde suc cessen op de Wereld- en Europe se kampioenschappen, werd in 1982 Nederlands kampioen 500cc en stopte tien jaar later als wedstrijdrijder. In 1993 werd de 43-jarige oud-Terneu- zenaar als monteur gevraagd voor het Grand-Prix team van Kees Doorakkers. Hij reisde een seizoen lang de hele wereld af. De motorcircuits in Japan, Au stralië, Amerika en vele Euro pese landen staan hem op het netvlies. „Het was een mooie tijd, met hard werken in het be geleidingsteam. Ik had de hoofdverantwoording over het motorische en rijwielgedcelte. Een jaar heb ik het gedaan, maar ik heb er nooit spijt van gehad." In 1994 werd Willemsen de mo gelijkheid geboden om samen met Willy van de Voorde en Bou- dewijn Verstraeten Motorcen trum Terneuzen BV te beheren. Zijnhobby werd zijn werk. Toch wilde hij de motorsport niet zo maar laten schieten. Twee jaar geleden kwam John Bakker bij het bedrijf werken. „Hij reed met de motor op de openbare weg, maar ik zag meteen dat hij talent had." Willemsen nam Bakker onder zijn hoede. Hij nam de zeventienjarige Terneu- zenaar mee naar een circuit net over de Franse grens. Daarna kwam alles in een stroomversnelling. „Hij kreeg de kans om op een Honda van Wilco Zeelenberg te rijden. Met het team van Zeelenberg zi j n we toen naar trainingsstages in Frankrijk en Spanje geweest. Een professionele aanpak. Alles was tot in de puntjes geregeld", kijkt hij terug. Stratencircuits Zelf leerde Willems op een heel andere manier - via wedstrijden op stratencircuits - de facetten van de motorsport kennen. „Ta lent kweek je door veel te trai nen. Je wordt handiger in het sturen. Het materiaal was in mijn tijd minder en ook de cir cuits waren onveiliger. Ik heb altijd vooraan gereden, omdat ik mijn grenzen wilde verleg gen. Tegenwoordig hebben ze het beste materiaal, maar je moet er wel mee kunnen om gaan. De lat wordt steeds hoger gelegd. Het gaat voor veel jonge coureurs te snel, omdat ze te Johnny Willemsen: „Ik heb altijd vooraan gereden, omdat ik mijn grenzen wilde verleggen." foto Charles Strijd weinig trainen. Alles draait pm het gevoel met de motor, want anders ga je fouten maken. Je moet in korte tijd beslissingen kunnen nemen", vertelt hij Willemsen trachtte zi j n ervarin gen over te brengen op John Bakker. In de aanloop naar de wedstrijd maakte hij de motor rijklaar. Hij begeleidde zijn pu pil in de wedstrijden van de standaardklasse Suzuki-cup. „Vrijdag zorgde ik voor het» transport, zaterdag waren er de trainingswedstrijden en de wedstrijd zelf." Door de drukte op de zaak moest hij de begeleiding - vooral de voorbereiding vergde veel tijd - laten schieten, maar hij volgt zijdelings nog de presta ties van Bakker Hoewel de motormarkt verza digd dreigt te raken, is Willem sen niet pessimistisch over de toekomst. Zo bezit hij het offici ële dealerschap van Yamaha en Ducati. „Het is van belang een goede service te verlenen De Ducati heeft een explosieve groei doorgemaakt. We krijgen klanten uit heel Nederland en ook uit België. De onderdelen krijgen we rechtstreeks van de Ducati-fabriek in Italië. Volgens Willemsen heeft dit te maken met de contacten die hij in Italië heeft opgebouwd. Via sponsor Knuttemann, een Ner derlandse miljonair die in Bel gië woont, kreeg hij de gelegen heid om het sportieve Italiaanse merk te testen. „Hij kocht acht motors en huurde circuits af in Frankrijk en Italië. Hij reed zelf ook en Knuttemann genoot zichtbaar als hij anderen op zijn motor zag rijden. Twee jaar ben ik met hem meegeweest om de Ducati te testen voor de rijders van het WK-team." De uitstap jes naar Italië leverden goede re laties op. „We kunnen daardoor gemakkelijker aan fabriekson- derdelen komen." Toen Guus Meijer, al jaren vaste klant, aanklopte om een Ducati racemotor te bouwen, hoefde Willemsen niet lang na te den ken. Meijer wil volgend jaar met een Ducat'900 Super Sport wedstrijden gaan rijden in de BOTT-klasse. „We hebben een kostenplaatje gemaakt, want er komt nogal wat bij kijken. We hadden meteen in de gaten dat Guus het serieus meende. Hij ging accoord en wij zijn nu bezig om de motor te bouwen. Vier maanden geleden zijn we be gonnen. Het motorblok is uit el kaar gehaald. Dat schud je zo leeg. De standaard-onderdelen moeten worden vervangen door exclusieve race-onderdelen. Je moet creatief zijn, want twintig procent is experimenteel. Het is een fantastische uitdaging", vindt Willemsen. Vistitekaartje Samen met Paul Willems en zijn compagnon Van de Voorde werkt hij aan de motor, die vol gend jaar februari gereed moet zijn. „Het moet een perfecte ma chine worden. Een visitekaart je. We gaan eerst de machine tosten op het trainingscircuit in Frankrijk. Daarna zal ik in het voorseizoen zoveel mogelijk meegaan om Meijer te begelei den. Mario van de Voorde wordt zijn vaste begeleider." Meijer is een laatbloeier, maar Willemsen merkt dat het de 31- jarige Terneuzenaar ernst is. „Hij rookt en drinkt niet. Hij heeft er al wat kilo's af getraind. Hij doet er alles aan om goed voor de dag te komen. Ik ben er van overtuigd dat hij zijn start bewijs zal halen. Ik vind het vooral leuk, omdat het iemand uit de streek is. We zitten hier toch in een uithoek. Zelf heb ik nooit te klagen gehad. Ik heb ze ventien jaar sponsors gehad. Ik ben blij dat ik nu iets voor een ander kan terugdoen, want dat gevoel ken ik", bevestigt Wil lemsen zijn liefde voor de mo torsport. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De nieuwe voetbalcompetitie is dit weekeinde alweer aan de zevende speeldag toe: de voorlaatste speeldag van de eerste periode in de klasse waarin twaalf teams uitko men. Op het programma staan onder meer de derby's tussen Axel en Terneuzen (in Axel) en Hoofdplaat en IJ zendijke (in Hoofdplaat). Het zwalkende HW'24 treft op eigen veld koploper Zwa luw VFC en Terneuzense Boys en AZW gaan op be zoek bij respectievelijk 's- Heer Arendskerke en Co- lijnsplaatse Boys. HW'24 leed vorige week al weer zijn derde uitnederlaag in zes wedstrijden en beleeft deze weken dus allesbehalve veel vreugde aan de competi tie. Het verschil met Dongen was ook zo groot (7-3), dat HW niets in te brengen had en van geluk mocht spreken dat de thuisclub niet met dubbele cijfers won. „De oorzaak", veronderstelt aan valler Carlo Blommaert, „is in de eerste plaats een gebrek aan zelfvertrouwen. Daar naast is er niemand die er op dit moment bovenuit steekt, die de anderen op sleeptouw kan nemen." Het gevolg is dat HW sedert het begin van de competitie alleen maar slechter is gaan spelen en van een kandidaat voor de mid denmoot verworden is tot een kandidaat voor degradatie. Hoe het nu verder moet? Daarop moet Carlo Blom maert het antwoord schuldig blijven. „Voorlopig moeten we roeien met de riemen die we hebben, in de hoop dat er de komende weken een ken tering komt." Wat dat laatste aangaat treft HW'24 het echter niet dat zondag koploper Zwaluw VFC op bezoek komt. Blom maert beseft dat ook: „Wat ik tot nu toe begrepen heb", zegt hij, „is dat Zwaluw een fantastische ploeg moet heb ben. Absoluut de beste in de ze tweede klasse. Daarom denk ik ook: ieder punt dat we zondag binnenhalen is meegenomen. Over een aan tal weken krijgen we drie di recte concurrenten op ri]. Te gen die tijd zullen we er voor moeten zorgen dat we er weer staan." Trainer Ko Stoutjes- dijk hoopt zondag weer de beschikking te hebbën over Harm Rietjens (die vorige week met het tweede mee speelde) en Marvin Hame link. Voor Carlo Blommaert en Arno Zwegers dreigt (nog steeds) een schorsing. Terneuzense Boys Zaterdag-tweedeklasser Terneuzense Boys bewees zichzelf vorige week een goe de dienst door op eigen veld SSV'65 met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Jaap Goossen voorkwam daarmee niet alleen een terugval naar de middenmoot maar beves tigde ook dat het zich met de besten in de tweede klasse kan meten. Aan de voor avond van de uitwedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke vindt Terneuzense Boys zich dan ook terug op een met SSV'65 en WC'68 gedeelde tweede plaats en vooral dat laatste verheugt aanvaller Leon Goossen. „Zou iemand voor de competitie gezegd hebben dat we na zes wed strijden zo hoog zouden staan, dan zou ik het niet ge loofd hebben." Toeval is de hoge klassering van de Terneuzense zater dagclub echter niet, meent de topscorer. „Gezien ons spel tot nu toe is onze huidige klassering verdiend." De verwachting is dat de vorm van dit moment ook voldoen de is voor een overwinning op 's-Heer Arendskerke. de nummer laatst van de rang lijst. Toch heft Leon Goossen een waarschuwend vinger tje. „Dat soort wedstrijden zijn meestal de lastigste. Bo vendien heeft 's-Heer Arendskerke vorig jaar een heel seizoen bovenin meege daan. Zo zwak zullen ze toch niet zijn....?" Van het kwartet spelers dat vorige week hiel inzetbaar was, keren Onno Ribbens en Kees Schieman terug bij de selectie. AZW AZW zag vorige week zijn thuiswedstrijd tegen Wemel- dinge afgelast, maar vond dat achteraf bezien zo erg niet. De extra rustdag, waar van de ploeg van trainer Robbie de Muijnck mocht ge nieten, kwam in zoverre goed uit dat een aantal geblesseer de spelers verder kon herstel len. „Het positieve van de af gelopen week", zei Robbie de Muijnck enkele dagen terug nog, „is dat er weer wat spe lers aan het terugkomen zijn." Zo verwacht hij dat hij voor de uitwedstrijd van morgen tegen Colijnsplaatse Boys weer een beroep zal kunnen doen op Gerben Steijaert, Jacco Koekkoek, Patrick Baumgarte en Peter Bakker, zodat alleen Peter van de Velde, Jochem Mar cus, Theo Hanny en Johnny Dieleman nog zullen ontbre ken. „Het zou lekker zijn als we zaterdag met een overwin ning naar huis konden terug keren. Als we dan ook vol gende week ons inhaalduel met Wemeldinge zouden winnen, zouden we toch weer met een schuin oog naar bo ven kunnen kijken." De Muijnck rekent er sowieso op, dat AZW de komende weken een aantal plaatsen zal stijgen, omdat de huidige klassering (tiende met een totaal van vijf punten uit vijf wedstrijden) beneden hun stand is. Vierde klasse In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal had Zaamslag vorige week een prima dag. Terwijl de ploeg van trainer Nico Bakker zelf met 4-1 van Hoedekenskerke won, verloor concurrent Wolfaartsdijk met 3-1 van Nieuwland, met als gevolg dat Zaamslag na zes wed strijden alleen aan de leiding gaat. Morgen verdedigen de Zeeuws-Vlamingen hun eer ste plaats in de uitwedstrijd tegen Waarde, dat met zeven punten uit zes wedstrijden niet verder kan reiken dan de tiende plaats. Spui gaat in dezelfde klasse op bezoek bij ZSC'62 en Cadzand speelt voor eigen publiek tegen Nieuwland. In de vierde klasse van het zondagvoetbal wordt de ranglijst ook na de zesde speeldag nog aangevoerd door IJzendijke, terwijl Hoofdplaat (ondanks de af gelasting van het duel met Luctor'88) nog steeds tweede is. Vooral daarom is de direc te confrontatie tussen beide teams aanstaande zondag (in Hoofdplaat) zo interessant. Hoofdplaat-IJzendijke is voor de bezetting van de bo venste plaatsen overigens niet de enige wedstrijd, die het predikaat 'belangrijk' toegedicht mag worden. Daarvoor in aanmerking ko men ook RCS-Breskens en Steen-Vogelwaarde. Bij de eerste wedstrijd zijn de num mers vier en vi]f betrokken, bij de tweede de nummer drie en zes. Verder op het pro gramma staan nog Hontenis- se-Clinge en Sluiskil-FC Bergen. Zowel voor Honte- nisse als voor Sluiskil geldt dat gewonnen moet worden om bij te blijven. Clinge heeft vooral behoefte aan een zege om afstand van de laatste plaatsen te kunnen nemen. Voor AZW-trainer Robbie de Muijnck en zijn elftal kwam de afgelasting vorige week zaterdag tegen Wemeldinge niet slecht uit. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 53