van i «off Weg vrij voor bouw manege Sas PZC Jeugd Oostburg krijgt tijdelijke soos Axel maakt schoon schip in verloederd park Rooseveltlaan zeeland vrijdag 16 oktober 1998 z 1 2 CDA bezorgd over hoge kosten perceel theater Oostburg wil tijdelijkl opvangcentrum sluiten bij vol AZC Snel weer bouwgrond in Hoek en Zaamslag Buurman Cerestar tegen bedrijfswoning op sportterrein Boulevard in Breskens vrij van vrachtverkeer Zitgroep DUCATA 2 en 2'/2Z-itsbank in streepstof, mee massief kersen voorpoot 4995,- Fauteuil 1945,- Kersen salontafel Inclusief doorschuiflade 1195,- Hoektafel 795,- WONINGINRICHTING Molendijk 15 - HOEK - Tel. 0115 - 4412 35 EEN VAN 'T HOFF CLIENT IS STEEDS CONTENT Vrijdag koopavond tot 20.00 uur. Parkeren voor de deur. In Oostburg is geen honk voor jongeren. Die groepen nu buiten samen. foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg broedt op plannen voor een tijdelijk jonge rencentrum in Oostburg. Het gaat om een noodoplossing. Wethouder R. Leentfaar geeft daarbij de voorkeur aan een leeg staand gebouw boven het plaatsen van con tainers. Het centrum moet nog voor het eind van het jaar kunnen draaien. Leentfaar wil nog niet zeggen welk pand hij in gedachten heeft. Hij verwacht hierover binnenkort uitsluitsel te kunnen geven. De stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaan- deren had de gemeente gevraagd aan de komst van een jeugdsoos mee te werken, omdat uit een enquête onder zeshonderd leerlingen van het Zwincollege dit voorjaar overduidelijk was gebleken dat een derge lijke voorziening node wordt gemist. Ook tij dens een bij eenkomst begin dit jaar op het Zwincollege kreeg de toenmalige wethou der jeugd- en jongerenwerkCBol ijnte ho ren dat er erg veel behoefte is aan een zo'n accommodatie. Zij beloofde toen, in de hitte van de verkiezingen, dat er een centrum zou komen. Wethouder Leentfaar, die de porte feuille inmiddels heeft overgenomen, wordt nu geacht de belofte van Bolijn waar te ma ken. „Dat zal nog lastig worden", erkent hij. „We hebben het niet in de begroting opge nomen. En al met al kom je toch aan een be drag vanhonderdduizend gulden dat ergens vandaan moet komen." Projectbureau In de voorbereidingen voor de 'feestelijke opening' van de soos heeft de stichting Wel zijn alvast het projectbureau Jeugdruimte ingeschakeld om een bouwtechnisch ont werp te maken voor het gebouw. Dit plan wordt de komende weken doorgesproken met de gemeente. Het Zwincollege aan de Bredestraat, dat vrijkomt na de verhuizing naar de Nieuw- straat, wordt genoemd als een van de moge lijke locaties. door Marcel Modde TERNEUZEN - De CDA- raadsfractie is niet gerust op de gevolgen van het 'enorme be drag' dat de gemeente Terneu- zen heeft betaald voor aankoop van het perceel van het voorma lige Grand Hotel Rotterdam. Het terrein aan de Westkolk- straat dient voor de bouw van een nieuw theater en aanver wante zaken. De hoogte van de aankoopsom werd donderdag in de commis sie VROM niet openbaar ge maakt. Volgens het SGP-raads- lid ing. C. van Burg gaat het om een 'schrikbarend bedrag'. Zijn CD A-collega A de Bruijne vree st zelfs dat de som wel eens een te forse aanslag zou kunnen zijn op het totaalbudget (zeventien miljoen gulden) dat de gemeen te beschikbaar heeft voor het nieuwe theater. „Ik maak me ernstige zorgen, over de financi ële basis", zo zei hij. Verantwoordelijk wethouder K. van der Hoofd erkende dat de overeenkomst met grondeige naar Westkolk BV niet is waai de gemeente op had gehoopt. „Maar ik kan weinig anders zeggen dan dat dit de uitkomst is van een lange reeks onder handelingen die we naar ons beste kunnen hebben uitge voerd." Volgens hem is er nog voldoende financiële basis om op de afgesproken manierver- der te gaan. De kans op de bouw van een bio scoop in het gebied is in elk ge val groter geworden. Onderzoek heeft aangetoond dat de exploi tatierechten voor zo'n voorzie ning van de Hulsterse familie Cattoir slechts van toepassing zijn op de exacte locatie van de voormalige bioscoop. Tot voor kort werd aangenomen dat de rechten golden voor geheel Ter- neuzen. Het plangebied is groot genoeg om een filmzaal buiten die 'claimzone' te bouwen. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat er bij het Cen traal orgaan Opvang Asielzoe kers op aandringen om het tij delijke opvangcentrum voor asielzoekers in motel West in Schoondijke te sluiten, wanneer in het voormalige vormingscen trum Hedenesse in Cadzand het maximumaantal van 350 asiel zoekers is bereikt. Die toezegging deed wethouder R. Leentfaar donderdag aan de gemeenteraad. De wethouder kon de zorgen van D T-raads- lid A Heij boer over de geconsta teerde overlast rondom het cen trum niet helemaal wegnemen, want hij erkende tegelijkertijd dat in de afspraak tussen het COA en de gemeente over de Schoondijkse opvang, slechts gesproken wordt over een ter mijn 'zo spoedig mogelijk'. Hoe lang dit is, kon Leentfaar niet zeggen. En met de huidige vraag naar opvangmogelijkheden in Nederland 'zal dat ook niet van daag of morgen zijn'. De raad ging vrijwel unaniem - alleen D T'er L. Baarends stemde tegen - akkoord met de bestuursovereenkomst over de inrichting van een asielzoekers centrum in Cadzand. De CDA- fractie stelde daaraan wel de voorwaarden dat de bedrijfs voering van de omliggende be drijven gegarandeerd moet blij ven, dat er voldoende politie aanwezig zal zijn, dat het aantal van 350 echt het maximum is, dat met de bevolking 'helder' wordt gecommuniceerd en dat de problematiek rondom het on derwijs op het centrum snel wordt opgelost. Basisschool Vooral dit laatste punt was voor de VVD reden om in eerste in stantie te willen tegenstemmen. De WD wil dat eerst alle plooi en tussen de openbare basis school in Breskens, die het on derwijs op het centrum gaat verzorgen, en de gemeente zijn gladgestreken. Fractievoorzit ter J. Provoost verweet de wet houder in deze kwestie zwak te hebben geopereerd. De overige fracties kwamen slechts met het dringend advies de impasse snel te doorbreken. Het verschil van mening houdt verband met de gestelde voorwaarden van de school. Zij wil dat de gemeent voldoende formatieplaatsen oi de allochtone leerlingen ade quaat te kunnen begeleiden e voldoende hulpmiddelen, zoal computers, beschikbaar steil Om deze eisen kracht bij te zet ten, heeft de school de geschil lencommissie ingeschakeld di begin november een bindend uitspraak doet. Wethouder Leentfaar kon zie vinden in de randvoorwaarde] die zijn eigen partij had gesteld maar kon de raad niet meer be loven dan dat hij zijn uiterst best zou doen om het niet op eei zitting van de geschillencom missie te laten aankomen. Hi had zelf' de goede hoop dat di ging lukken. Na een schorsinj kwam Provoost met het com promis om wel akkoord te gaan ondanks bezwaren tegen de gro te hoeveelheid asielzoekers. Hi wilde echter nog deze maam geïnformeerd worden over d gesprekken met de medezeg genschapsraad van de schooi De raad kon zich hierin vinden Oostburg houdt deur dicht voor veehouderij OOSTBURG - De gemeenti Oostburg houdt de deur op slo voor uitbreidingsplannen ei nieuwvestigingen van varkens houders of kippenmesters. Eeij gat in de regelgeving werd don. derdag in de raadsvergadering in allerijl gedicht met een nieuw voorbereidingsbesluit op hel bestemmingsplan buitenge bied. Het besluit overbrugt de 'blan-j co' periode die zou ontstaan tusj sen de vaststelling van het her-J ziene streekplan Zeeland en d< verwerking van de door de pro vincie goedgekeurde gemeente lijke plannen Landelijk Gebiec en Buitengebied. Burgemeestei G. Noordewier verwacht dal hier ongeveer een maand tusser zit. Wanneer de gemeente niet! zou doen en het vorig jaar geno men voorbereidingsbesluit zoi verlopen, dan zouden kwaad willenden kunnen profiterei van deze lacune. De raad kreej het voorstel staande de verga dering voor zijn neus. Het werq unaniem aangenomen. door Marcel Modde TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat haast maken met de voorbereiding en uitvoe ring van nieuwbouwplannen voor de kernen Hoek en Zaamslag. In beide dorpen zijn geen bouwkavels meer beschik baar. De ervaring is dat mensen daardoor uitwijken naar plaat sen buiten de gemeente, waar die ruimte nog wel bestaat. Het gemeentebestuur houdt er rekening mee dat de daling van het aantal inwoners volgend jaar doorzet, ondanks eerdere verwachtingen over het nieuw- bouwplan Othene en de 'massa le' toeloop van bouwvakkers voor de Westerscheldetunnel. Verschillende raadsleden vroe- gen zich donderdag in de com missie vrom af of die negatieve bevolkingsaanwas niet voor een deel te maken heeft met het ruimtegebrek in de omliggende dorpen. Mensen die daar niet meer kunnen bouwen, trekken door naar de volgende plaats. Vooral Philippine is in die zin een belangrijke concurrent van Terneuzen. Het plan Nieuw- Othene blijkt in elk geval geen aanvaardbaar alternatief voor deze doelgroep, zo is de erva ring. Wethouder K. van der Hoofd kon niet ontkennen dat het ge brek aan bouwkavels de daling van het inwonertal in de hand werkt. Hoe groot die invloed op dat cijfer is, valt echter moeilijk in te schatten. Het college on derschat de problematiek ech ter niet, stelde de wethouder. Hij maakte bekend dat is besloten met voorrang aan de slag te gaan met de planontwikkeling voor nieuwbouwprojecten in Hoek en Zaamslag. Het streven is op zeer korte termijn al met BRESKENS - De bewoners van de Boulevard in Breskens zijn in de nabije toekomst verlost van het zware vrachtverkeer door hun straat. Het Oostburgs colle ge van B en W heeft donderdag het besluit genomen het vracht verkeer uit de straat te weren en via de Westlandstraat en Lan- geweg naar de boot te leiden. De omwonenden hadden de ge meente opgeroepen snel wat aan de verkeersituatie voor hun deur te doen. De mensen klaag den over de trillingen van voor bij denderende vrachtwagens. Doordat de huizen vrij dicht aan de weg staan, is er sprake van veel overlast. Ook ontstaan er regelmatig gevaarlijke situaties bij de onoverzichtelijke bocht. Middels een handtekeningen actie hoopten zij op een snelle Die komt er, vertelt wethouder L. Wille. De Boulevard wordt zo spoedig mogelijk in beide rich tingen afgesloten voor het vrachtverkeer. Wille beseft dat daarmee het probleem enigszins verlegd wordt naar de West landstraat en de Langeweg, maar hij noemt deze oplossing aanvaardbaar. „Deze route is ook altijd bedoeld geweest voor het zware verkeer. Bovendien staan de huizen hier niet zo dicht op de weg en is de weg bre der." De verkeersmaatregel is een tij delijke oplossing. Het biedt de gemeente de gelegenheid om te werken aan een definitieve op lossing. Hiervoor moet een offi cieel verkeersbesluit worden genomen, waartegen bezwaar kan aangetekend. Daar gaat on geveer vier maanden overheen. door Barend Pelgrim AXEL - De gemeente Axel gaat het park en de vijver aan de Roo- seveltlaan opknappen. De oe vers van de vijver worden veili ger gemaakt, het wandelpad wordt herstraat, er komt een groter hondenuitlaatterrein, voor de kinderen komt er een speel- en trapveld met doelen en de verlichting in het park wordt verbeterd. Het is hoog nodig dat het park een beurt krijgt. Gemeente raadslid D. Oggel illustreerde donderdagavond in de commis sie openbare werken aan de hand van foto's de bedroevende staat van de Axelse wandel- en recreatieplek. Het park krijgt een heel ander aanzien. De hoge afrastering rond de vijver gaat weg. Daar voor in de plaats komen er lage, zeventig centimeter hoge, paal tjes met daartussen een dubbele draadverbinding. Een laag hek werkje rond de vijver is volgens de gemeente zinloos in verband met de aanwezige eenden. De dieren vinden steevast een ma nier om het hekwerk te onder graven. Bovendien zou een der gelijk lage omheining te vandalismegevoelig zijn. De steile oeverkanten worden licht hellend gemaakt, zodat het praktisch onmogelijk is om het water in te glijden, iets wat met de huidige schuine kanten ge makkelijk kan gebeuren. Ook het groen en de bomen in het park worden onder handen ge nomen. De bewoners van de Eisenhowerlaan hebben erop aangedrongen overhangende takken weg te snoeien. Dat ge beurt na het vallen van de bla deren. Plantsoenen worden bovendien opnieuw ingericht. Het honden terrein wordt verruimd en met een heg afgescheiden van de rest van het park, zodat wandelaars en kinderen niet onverhoopt in de poep trappen. Ook krijgt het hondenveld goede verlichtin, waardoor baasjes ook 's avonds met hun viervoeter het park in kunnen. De opknapbeurt kost ruim 93.000 gulden. Om de hele operatie vlot te kunnen uitvoe ren - met name het werk aan de vijver - zullen de eenden tijde lijk moeten wijken. Het pluim vee zal door specialisten worden gevangen en voorlopig elders worden ondergebracht. voorstellen naar de raad te ko men. Om hoeveel bouwkavels het gaat, wordt nog bekeken, Duidelijk is wel dat het er niet al te veel kunnen zijn, omdat an ders het door de provincie toe gestane maximum contingent onder druk komt te staan, wat voor andere locaties weer tot problemen zou kunnen leiden. Signaal Ook onderschreef de wethouder het signaal dat de commissie gisteren afgaf over de tweede woningenproblematiek. Het aantal huizen in die sector stijgt nog steeds. Hij deed de toezeg ging nog eens te zullen kijken naar aanvullende mogelijkhe den om deze ontwikkeling aan banden te leggen. door Pascalle Cappetti reactie van de kant van de ge meente. Paarden op de grasmat van het voormalige sportterrein, dat wordt omgebouwd tot een manege. foto Charles Strijd door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - De Sasse on dernemer A Veraart en zijn partner I. Nijsen zijn na ruim een jaar soebatten met de ge meente en zetmeelfabrikant Ce restar eindelijk in het bezit ge komen van sportterrein De Valcke. De datum van de onder tekening van de koopakte is het afgelopen jaar ruim vijf keer verschoven, maar nu kan Ver aart zijn plannen voor de bouw van een manege tot uitvoer gaan brengen. Voor de bouw van een bedrijfswoning op het terrein wacht de ondernemer nog op een vergunning. Hoewel de koopakte nu officieel rond is, begint Veraart pas na de jaai'swisseling met de bouw van de manege. Voetbalvereniging De Com Boys moet de kantine leeg opleveren en moet nog be ginnen met het weghalen van de overgebleven spullen. Ook is Veraart er nog niet helemaal uit met de aannemer. Rijhal De bouwplannen zijn wel al be kend. Op het terrein komt een grote rijhal van 22 bij 50 meter en een paardenstal van 10 bij 50 meter, waarin ruimte is voor 26 boxen. Op het terrein staat nu al een stal die plaats biedt aan 14 boxen. Pietluttig faxje Veraart is opgelucht dat er uit eindelijk toch overeenstem ming is bereikt met Cerestar. Nu dient zich echter een ander pro bleem aan. Via een fax heeft de directie van de zetmeelfabriek laten weten bezwaar te maken tegen de bouw van de bedrijfs woning. „We hebben een piet luttig faxje ontvangen van Ce restar, waarin staat dat hun bezwaren vooral gericht zijn te gen de komst van de woning. Zo blijven we bezig en dat willen we niet", zegt Veraart. Cerestar zag het ruitercentrum indertijd niet graag komen, om dat gevreesd werd dat de mane ge een eventuele uitbreiding in de weg zou staan. Veraart heeft de benodigde vergunning voor de bouw van zijn huis nog niet op zak. Hij woont nu nog in een van de kleedlokalen op het ter rein. „De gemeente wil ons de vergunning van de woning nu nog niet verstrekken. Het colle ge van burgemeester en wet- tuin hebben en verder niets gaan ondernemen." Cerestar- woordvoerder B. Kayser was nog niet op de hoogte van het passeren van de koopakte. „Te gen de grondverkoop hadden wij helemaal geen bedenkingen, die waren gericht tegen de komst van de bedrijfswoning. We zullen nog wel zien wat daar van terecht komt, want Veraart heeft nog geen vergunning. Of wij bezwaar zullen maken tegen de komst van de woning, kan ik nu nog niet zeggen." houders vindt dat de manege eerst in bedrijf moet zijn, omdat het waarschijnlijk vreest dat we alleen een woning neer zullen zetten en dan een mooie grote

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 48