Cadzand heeft meer glans nodig PZC Snoodijk wenst schoon en poep vrij Axel Bouw appartementen op plek van gesloopte hervormde kerk Sluis Clingse ouderraad is getreuzel rond bouw nieuwe school beu zeeland vrijdag 16 oktober 1998 z 1 Fietstochten met activiteiten Overleg over afvalverwerking Auto schept bromfietser Brand in bedrijfsschuur Vrouw te water in Nollebos Mensenhandelaars opgepakt Structuurvisie op stapel om badplaats op te krikken Hulster clown vult cd met kinderliedjes TERNEUZEN - Het Toeristisch Bureau Zeeuws-VIaanderen houdt zaterdag 17 en zondag 18 oktober samen met de landelij ke organisatie Toerisme en Re creatie AVN twee natuurfiets- tochten in Zeeuws-VIaanderen. De bestaande fietstochten, de Cathalijneroute rond Oostburg en de Hof te Zanderoute rond Lamswaarde zijn speciaal voor deze gelegenheid uitgebouwd met natuuractiviteiten. Deelnemers ontvangen bij aan vang een routekaart met de lo caties waar de activiteiten wor den gehouden. Bij de kaart zit ook een lijst met opdrachten en een fietstas - te leen - met attri buten zoals een loep, verrekij ker en windmeter. Het startpunt van de Cathalij neroute is aan de kaasboerderij De Ysenagel aan de Bak kerstraat 58 in Oostburg. De Hof te Zanderoute begint bij de Petrus en Paulushoeve aan de Jac. de Waalstraat in Lams- j waarde. Beide tochten zijn on geveer 35 kilometer lang en in te korten tot 20 kilometer. Starten kan tussen 10.00 en 14.00 uur. Aanmelden uiterlijk vrijdag 16 I oktober bij het Toeristisch Bu- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 4537 AK TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax: (0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti M. Modde S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl EINDHOVEN - De drie zuidelijke provincies moeten op korte termijn samen met Vlaanderen bekijken welke mogelijkhe den er zijn om de afvalverwerking gezamenlijk ter hand te ne men. Dat zei de Brabantse commissaris van de koning mr F Houben donderdag op een bijeenkomst in Eindhoven. Nu zijn bij de afvalverwerking grenzen nog heilig. Afval wordt verwerkt danwel gestort daar waar het is ingezameld. Volgens Houben staat het vast dat na de Nederlandse provin ciegrenzen op termijn ook de landsgrenzen voor afval open gaan. Het ligt naar zijn mening voor de hand dat de drie zuidelijk provincies hier met Vlaanderen over praten. Overigens vindt Houben het een slechte zaak als de afvalmarkt ineens volledig zou worden opengebroken. ANP MIDDELBURG - Een 19-jarige bromfietser uit Middelburg is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Torenweg/Roozenburglaan De Middelburger reed over het fietspad aan de Torenweg in de richting Arnestein. Daar kreeg hij geen voorrang van een 40- jarige Middelburgse automobilist die uit de Roozenburglaan kwam. De bromfietser is met onder meer een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling mocht hij weer naar huis. Beide voertuigen raakten beschadigd. NIEUWE TONGE - In een bedrijfsschuur aan het Kromme- weegje in Nieuwe Tonge (Goeree-Overflakkee) is woensdag middag brand uitgebroken. De brandweer en het personeel van het bedrijf waartoe de schuur behoorde hebben gezamenlijk het vuur bestreden. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. Er vielen geen gewonden. VLISSINGEN - Een49-jarige vrouw uit Vlissingenis donder dag rond het middaguur in het Nollebos in Vlissingen te water geraakt. De vrouw wandelde met een kennis langs een water-; partij terwijl ze haar hond uit liet. De vrouw raakte op een ge-; geven moment uit balans en viel in het water. Ze ging hierbij 1 kopje onder. Haar vriendin was alleen niet in staat de Vlissingse te redden, Samen met een toegestelde omstander kon de vrouw op het droge worden gebracht. Een inmiddels gewaarschuwde am bulance was niet meer nodig. De vrouw kwam met de schrik vrij en is naar huis gegaan. BERGEN OP ZOOM - De recherche van Bergen op Zoom heeft drie Tsjechische meisjes, die het slachtoffer van men senhandel waren, bevrijd. Er zijn veertien verdachten aange houden, van wie twaalf nog vast zitten. De politie rolde de bende op tijdens de zoektocht naar twee zusjes van 14 en 19 jaar. die in Tsjechië waren ontvoerd, in Ne derland waren verkocht en vervolgens gedwongen werden tot prostitutie. Het derde meisje, eveneens 19 jaar werd in een woning in Den Haag aangetroffen. De politie hield de ver dachten aan in Enschede, Den Haag, Standdaarbuiten en Roosendaal. Dertien verdachten hebben de Albanese natio naliteit of zijn van Albanese afkomst. De veertiende heeft de Tsjechische nationaliteit. Hun leeftijden variëren van 20 tot 34 jaar. De verdachten, die in het hele land actief waren, maakten veelvuldig (maar kortstondig) gebruik van voertui gen die op naam zijn gesteld van zogenaamde 'katvangers'. De drie slachtoffers zijn inmiddels terug naar Tsjechië. door René Hoonhorst Burgemeester W. de Graaf van Axel geeft hem nog altijd het woord na mens Lijst Snoodijk. Peter Snoodijk is nou eenmaal lijsttrekker (en enig raadslid) van een partij die officieel nog geen naam had toen ze op het allerlaat ste moment besloot mee te doen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Formeel is hij dan ook voorman van zijn eigen naamslijst, maar Snoodijk profileert zich liever als politiek kopstuk van Ge meentebelangen Axel, de vereniging die direct na de verkiezingen officieel is opgericht. De partij mag dan wel zijn ontstaan omdat een aantal VVD'ers ontevreden was over de manier waarop de Axelse kandidatenlijst tot stand kwam, in een half jaartje tijd is voor de fractievoor zitter al duidelijk geworden dat Ge meentebelangen Axel een eigen taak heeft in de gemeenteOok als enkele ou de getrouwen de Axelse liberalen een volgende raadsperiode niet meer aan voeren, zal Gemeentebelangen Axel niet meer in de VVD opgaan. Waarom niet? „Onder meer omdat we intussen al veertig leden hebben, van wie een aan tal specifiek voor een plaatselijke partij heeft gekozen. Het feit dat we als plaat selijke vereniging geen verantwoor ding hoeven af te leggen aan hogere partijgeledingen of van bovenaf ge stuurd kunnen worden, bevalt ons ook prima. We staan als plaatselijke partij open voor de belangen van alle inwo ners van Axel, zonder direct aan poli tieke kleuren of voorkeuren vast te zitten. We zitten er tenslotte niet voor onszelf maar voor het belang van de ge meente Axel en haar burgers." Maar het is voor een nieuwe partij niet moeilijk scoren in een ge meente die het allemaal redelijk voor elkaar lijkt te hebben? „Het gaat inderdaad niet slecht in Axel. Het college van burgemeester en wet houders betrekt niet alleen de coalitie maar ook de oppositiepartijen bij het beleid. Politiek slim natuurlijk, want grote conflicten zijn er daardoor niet vaak. Maar toch blijft er nog wel een aantal alledaagse ergernissen van bur gers over waar een kleine, nieuwe partij eerder aandacht voor zal vragen dan de gevestigde nieuwe orde." Noem eens wat. „De overlast van hondenpoep bijvoor beeld." Nee toch? Niet weer die eeuwige hondenpoep... „Dat is nou net de reactie van fracties of raadsleden, die al langer in de gemeen teraad zitten. Je kon het ook zien aan Peter Snoodijk: „Er blijft nog wel een aantal alledaagse ergernissen waar een klei ne, nieuwe partij eerder aandacht voor zal vragen dan de gevestigde orde." foto Charles Strijd rijk had meegenomen. De wethouder had er duidelijk geen zin in om weer eens op het voor hem waarschijnlijk af gezaagde onderwerp in te gaan. En er is de afgelopen jaren natuurlijk ook wel wat gebeurt, maar de hondenuitlaat- terreintjes worden gewoon niet door al le huisdiereigenaren gebruikt. De man in de straat ergert zich daar nog steeds aan en voor die gewone burger zitten wij in de raad." Meer actiepunten? „Nou actiepunten. Als nieuwe partij kijk je vaak anders tegen dingen aan of het gezicht van wethouder Van Waes toen GPV'er Oggel een hondenpoep zakje demonstreerde dat hij uit Frank- misschien beter gezegd, kijk je nog eens extra. Als ik iets in de krant zie over be paalde veranderingen in het rijksbeleid dan vraag ik nog eens hoe het eigenlijk in Axel zit. Zo stond er laatst een arti keltje in de krant over een bepaalde btw-plicht voor zwembaden. Ook het college wist niet hoe dat voor onze ge meente zit. Dat soort zaken valt een vers raadslid vaak eerder op en be spaart de gemeente achteraf misschien vervelende verrassingen." Nuttig voor de gemeente dus, maar met direct zaken waarmee u over vier jaar een hoop kiezers zult trekken. „Dat is waar, maar het gaat er in de eer ste plaats om dat raadsleden hun werk doen in het belang van de gemeente. Daarnaast denk ik dat Gemeentebe langen Axel zich genoeg kan profileren door op voor de bevolking belangrijke zaken te blijven hameren De bestrij ding van overlast voor hondenpoep noemde ik al. Ook zetten wij ons bij voorbeeld in voor een actief aankoop beleid. Als de gemeente zaken of diensten koopt, moeten Axelse onder nemers, die tenslotte in onze gemeente belasting betalen, de voorkeur krij gen." Ho, ho, er zijn tegenwoordig Eu ropese aanbestedingsregels.. „Natuurlijk. Ik zeg ook niet dat Axelse ondernemers altijd moeten leveren. Maar ze moeten in elk geval de kans krijgen mee te dingen. En bij gelijke ge schiktheid en kosten lijkt het me lo gisch om eerst aan de hier gevestigde bedrijven te denken. Tenslotte vinden wij het groenbeleid zeer belangrijk. In alle kernen van Axel klagen mensen sinds jaar en dag over aanleg en onder houd van openbaar groen. De collegele den horen dat niet graag, maar het burgers vinden het openbaar groen be langrijk. En het is natuurlijk ook een vi sitekaartje. Persoonlijk hecht ik meer waarde aan goed onderhouden groen dan aan weer een nieuw kunstwerk. Daarmee wil ik niet zeggen dat het niet aardig is dat Axel zich profileert als Zeeuwse kunststad, maar mooi groen gaat voor." U heeft zich al vaker voorstander getoond van een schone gemeen te. Hoe is het met de actie 'de be zem door Axel'? „Daar heb ik veel leuke reacties op ge had. Het ontstond dan wel een beetje als geintje, maar zo gauw de school jeugd of verenigingen weer eens zwerf vuil opruimen, moeten de raadsleden zich ook eens laten zien. En dan bedoel ik niet alleen in Axel, wat collega-be stuurders me al verweten, maar ook in Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. Een schone gemeente gaat iedereen door Frank Gijsel SLUIS - Tot voor kort kon in Sluis nog worden gegraven naar bodemschatten uit lang vervlo gen tijden. De rage behoort nu voorgoed tot het verleden, want deze week is een begin gemaakt met de bouw van een luxe ap partementencomplex. Op de hoek van de Lange Wol straat en Hoogstraat, op de plaats waar de hervormde kerk werd gesloopt, verrijst binnen kort De Kogge, genoemd naar een eenmasterschip met razeil, dat tijdens de bloei van de Han zesteden regelmatig op het nabij gelegen Zwin te vinden was. De Sluisse Investeringsmaat schappij (SIM) laat het complex bouwen met achttien apparte menten in drie bouwlagen. In de kelderverdieping komen voor de vaste bewoners parkeer plaatsen met berging. De inrit is gesitueerd aan de Lange Wol straat. De begane grond is gere serveerd voor vier dienstverle nende bedrijven en nog twee appartementen. Woordvoerder F. Vercraeye van verkoopkantoor Assurantiën Versluys Beheer BV: „We zijn voor deze ruimtes in vergevor derde onderhandeling met en kele serieuze kandidaten. Pas vanaf vrijdag zijn alle gegevens bekend en nu al is ook de be langstelling voor de apparte menten groot te noemen." Op de eerste verdieping komen negen appartementen met mi me woonkamers en twee slaap kamers en balkon aan de zonzij de. De tweede verdieping telt zeven ruimere appartementen met ruime woonkamers van ruim 63 vierkante meter en elk drie slaapkamers en loggia. Het totale gebouw krijgt een L- vorm, is voorzien van liften en heeft een totale oppervlakte van ongeveer 1200 vierkante meter. Aan de zonzijde komt een mo derne van de weg afgesloten centrale binnentuin, die de be woners de nodige rust zal bie den. Aan de zijde van de Korte Wolstraat zullen nog een viertal extra parkeerplaatsen aange legd worden. Vercraeye verwacht dat de eer ste bewoners begin 2000 hun in trek kunnen nemen. Een oude steiger. De Dimico-kast staat er pontificaal op het plankier. Hout op hout. Tijdloze schoonheid op een tij loze getïjdenkaai Misschien om te zeggen dat je behalve een breedbeeld-tv plus audio en video - heel slim met uittrekplateau en "verdwijndeuren" - ook kostbare herinneringen kunt opbergen in zijn ijzersterke vormgeving Echt een kast voor mensen die creatief en functioneel helemaal van deze tijd zijn! door Pascalle Cappetti CADZAND - De gemeente Oostburg wil Cadzand een flin- ke oppepper geven. Daarvoor is een structuurvisie nodig. De ko- mende maand worden drie pro jectbureaus uitgenodigd hun - ideeën over de familiebadplaats te spuien. De gemeente trekt twee ton uit voor het onderzoek. Het imago van de badplaats in jden lande is goed, maar kan wel 'een oppepper gebruiken, vindt burgemeester G. Noordewier. „We gaan Cadzand eens lekker knuffelen, flink oppoetsen", zegt hij. Het dorp vertoont vol gens hem momenteel sporen van verloedering. De onderhouds- toestand van diverse panden is l iniet om over naar huis te schrij- 1 ven. Ook de boulevard met zijn pa- len, waarover de meningen al jaren sterk zijn verdeeld, ligt er 'nou niet echt aantrekkelijk bij de verkeerssituatie mag ook weieens worden bekeken. „Wat wil je met Cadzand, is de ham vraag. In de recreatievisie wordt het gezicht van Cadzand gepre- HULST - De Hulster conferen cier en entertainer Frans de Schepper presenteert woensdag 28 oktober zijn eerste cd. In zijn hoedanigheid als clown Fran cesco di Creatore zingt hij onder de naam Beestenboel een aantal liedjes voor kinderen. De Schepper vermaakt als clown wekelijks heel wat jeugd bij de kinderopvang in het plaatselijke meubelbedrijf Morres. Met een muzikaal tintje geeft hij het optreden een brede re invulling. De liedjes worden tijdens de shows ook door de kinderen gezongen. De tekst en muziek van de liedjes zi j n van de hand van Mis ja van Water- schoot. De presentatie van de cd gebeurt tijdens een show in het meubelbedrijf. Vanaf 15.00 uur voert Francesco zijn show op I voor de kinderen. Een gedeelte van de opbrengst van de cd is bestemd voor een nog nader te bepalen goed doel in de regio. senteerd als een ongedwongen badplaats voor opa's, oma's, ou- ders en kinderen. Spoil en uit gaan, dat is Breskens. Groede betekent cultuur, het Slijk- straatje. Zo'n beeld dient als uitgangspunt voor de ontwik keling van een dergelijke visie. Binnen dat kader kun je je af vragen of je op de boulevard bij voorbeeld lekker moet kunnen flaneren en of de auto dan bo ven-, neven- of ondergeschikt wox'den? De structuuxwisie, of meeijarenvisie zoals je wilt, moet ook een antwoord geven op de vraag welke hoogte van appartementen we willen." Kuuroord In het plan wordt ook het gebied 'Cavelot' meegenomen. De ge meente heeft dit voorjaar een voorbereidingsbesluit genomen om ongewenste ontwikkelin gen, nu de komst van het kuur oord door de beslissing van de Raad van State definitief van de baan is, hier tegen te houden. Met een verlenging van dit voor bereidingsbesluit kan de ge meente nog anderhalf j aar voor uit. Noordewier tekent aan dat de mensen uit Cadzand, inwoners en ondernemers, bij het hele proces worden betrokken. Het stedebouwkundig bureau Kui pers en Compagnon uit Rotter- dam, dat werkt aan een visie voor Breskens, is opnieuw ge vraagd zich te presenteren. Vol gens Noordewier is het echter zeker geen uitgemaakte zaak dat Kuipers, met de bekende stedebouwkundige Ashok Bhalotra in huis, ook deze op dracht krijgt. Breskens De gemeente verwacht binnen kort wel meer te horen over de opzet die Bhalotra voor Bres kens heeft gemaakt. Aan de hand van deze visie moet de ge meente een keuze maken welke richting zij op wil met de vis sereplaats, welke toekomstige rol zij voor ogen heeft voor de veerhaven, waar de nieuwe veerboot moet aanlanden, wat er met het Spuiplein en de Oes- texputten moet gebeuren, zodat Breskens weer een echt hai't krijgt. Het totaalplaatje wordt erst voorgelegd aan de gemeen teraad, alvorens de bevolking van Breskens erover wordt ge ïnformeerd. De palen op de Cadzandse boulevard zijn niet ieders smaak. foto Charles Strijd door Barend Pelgrim CLINGE - De ouderraad van basisschool Sint Bernardus in Clinge is het gedoe rond de keu ze van een locatie voor de nieuwbouw van hun school zat. Volgende week woensdag bie den de ouders het Hulster colle ge van burgemeester en wet houders een petitie aan om hun standpunt duidelijk te maken. Volgens de ouderraad hebben het SKOZO (Stichting Katho liek Onderwijs Zuid-Oost), de inwoners van Clinge, de dorps raad en zijzelf een glasheldere voorkeur voor een locatie uitge sproken. Voor hen staat het als een paal boven water dat de school aan de westzijde van de Graven straat moet komen en dus niet bij Malpertuus of op het terrein van De Sterre. De Gravenstraat is de drukste weg van het dorp en bovendien een kaarsrechte doorgangsweg waar nogal eens te hard wox-dt gereden. De zaak sleept al meer dan een jaar. Er zijn al diverse bijeen komsten, informatieavonden en vergaderingen belegd om tot een vergelijk te komen. Het ste- clebouwkundig bureau RBOI had vorig j aar dertien mogelij ke locaties voor de school geselec teerd. De betrokken partijen (gemeente, schoolbestuur, dorpsbevolking, ouders en SKOZO) brachten dat aantal terug tot drie: naast Malper tuus, aan de Kennedylaan en de Julianalaan. Op een inspraak avond werd duidelijk dat de Clingenaren de school niet aan de oostzijde (kant Nieuw-Na- men/De Sterre/Malpertuus) van de Gx-avenstraat wensten. Het moest de Kennedylaan wor den; deze plaats viel later echter af wegens te hoge kosten. Sterre-beleid Vervolgens kwam directeur van het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre, J. Biegstraten, met een nieuw voorstel op de proppen. Een school zou uitstekend passen in het nieuwe Sterre-beleid van omgekeerde integratie, een ver smelting van instituut en dorp. Dit staat echter lijnrecht tegen over de wens van de dorpelin gen, want daardoor zou de school aan de 'verkeerde kant' van de Gravenstraat komen.De ouderraad verdenkt het ge meentebestuur van Hulst van handjeklap met de leiding van de Sterre. De ouderraad vindt dat nu lang genoeg is gewacht. Hij heeft een voorkeur uitgesproken voor de locatie in de hoek van de Konin gin Julianastraat en de Beatxix- straat. In de aanbiedingsbiief aan B en W benadrukt de ouder raad dat het hen maar om één ding gaat en dat is de veiligheid van de kinderen. Volgens de ou ders mag de mening van zoveel mensen niet genegeerd worden. (Advertentie) Kees den Herder Interieurstyling 'S V\fcjlcheren yr k'.-.i Serooskerke, 0118-593030

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 47