Schrale toezegging voor Brogum Pia Berrevoets eist wél respect PZC PZC Huiseigenaren op Zeeland Village in de clinch met exploitant zeeland 11 Gemeente belooft podium Zierikzee projectleider via Melkertbaan Overleg over afvalverwerking Auto schept bromfietser Brand in bedrijfsschuur Vrouw te water in Nollebos Mensenhandelaars opgepakt Jubileumavond Woord Daad Helft extra ligplaatsen gaat naar Bruinisse vrijdag 16 oktober 1998 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente vindt het belangrijk dat Bro gum, het podium voor muziek- en theater in Zierikzee zijn acti viteiten voortzet, maar stelt daar nog steeds geen financiële bijdrage tegenover. Dat was de conclusie van het Brogum-be- stuur donderdag na overleg met wethouder P. W. Berrevoets- Ringelberg. De enige schrale belofte die zij deed was de bereidheid een pro jectleider voor Brogum aan te stellen via een Melkertbaan. Dat is een handreiking die de gemeente geen geld kost. Volgens secretaris A H. M. van den Nou weiand van Brogum is het bestuur 'gematigd tevreden' over deze toezegging. Een pro jectleider voor de dagelijkse gang van zaken bij Brogum wordt van groot belang geacht. Verwacht wordt dat de inzet van een projectleider kan leiden tot het terugdringen van het ex ploitatietekort Brogum kampt met een tekort van twaalfduizend gulden over 1997. Naar verwachting zal 1998 zelfs met een aanzienlijk groter tekort worden afgeslo ten. Als oorzaken daarvoor worden aangevoerd het ontbre ken van een projectleider tot nu toe en de tegenvallende bezoe kersaantallen bij het Anywave- festival dit jaar. Geen geld Wethouder Berrevoets herhaal de in het overleg met Brogum haar eerdere mededeling dat de gemeente geen geld heeft om de helpende hand te bieden in dit exploitatietekort Het ontbreekt de gemeente ook aan geld voor dringend gewen ste verbouwingen en aanpassin gen in het Brogumgebouw aan de Julianastraat. Het bestuur van dit muziek-en theaterpodi um heeft al diverse malen aan de bel getrokken over de slechte kwaliteit van de zaalvloer en de noodzaak tot vervanging van de podiumdelen. Verder zijn de toi letten en de hal aan renovatie toe en moet de luchtverversing worden verbeterd. Andere wen sen zijn: bestrating aan de voor zijde van het terrein, reparatie van de nooddeuren aan de voor zijde, aanpassing van de kan toorruimte, reparatie van het lekkende dak op het wagenhuis en brandblusapparatuur in de kleedkamers. Het enige dat de gemeente thans beschikbaar heeft, is een restant van twintigduizend gulden van een verbouwingskrediet voor Brogum. Het bestuur is met wethouder Berrevoets overeen gekomen dat voor dat geld de podiumdelen dan maar gereno veerd in plaats van vervangen moeten worden en dat er anti- vochtmaatregelen getroffen worden in de los- en laadruimte. Voor klein onderhoud draait Brogum zelf op. Daaronder val len zaken als vervanging van mengkranen, dimmers van de barverlichting en reparaties aan hang- en sluitwerk. Het bestuur liet eerder dit sei zoen weten het bijltje erbij neer te gooien als er niet meer steun van de gemeente komt. De toe zegging tot aanstelling van een projectleider beschouwt het be stuur als een stap in de goede richting, waar echter niet alle problemen mee zijn opgelost. Het bestuur beraadt zich deze maand of deze schrale belofte voldoende is om Brogum ook in 1999 open te houden. door Ali Pankow SCHARENDIJKE - De Vereniging van huiseigenaren op Zeeland Village in Scharendijke voelt zich niet serieus genomen door Roompot Beheer, de exploitant van dit park. Voorzitter P. Dekkers van de Vereniging van huis eigenaren heeft een lijst van klachten óver de opstelling van Roompot Be heer. Hij heeft er moeite mee dat in het koopcontract al staat opgenomen dat Roompot Beheer vorming van een dergelijke belangenvereniging niet toestaat. Onzin", geeft directeur H. J. van Koeveringe daarop als antwoord. „Ie- dereen in Nederland mag een vérehi- ging oprichten. Dat staat zelfs in de 'Grondwet. Het verschil echter ihet veel andere verenigingen van huisei genaren is. dat ze hier geen rechten en plichten hebben voor wat betreft de infrastructuur. Het onderhoud van sloten, bebossing, wegen, leidingen en lozingen doen wij als Roompot Beheer allemaal zelf." Van koeveringe zegt het prima te vin den dat woningbezitters op Zeeland Village een vereniging oprichten, maar ze kunnen daarmee niet op de stoel van de beheerder gaan zitten. Dekkers betreurt ook dat Roompot Beheer niet bereid is de huisadressen van nieuwe bewoners op dit tweede woningenpark door te geven, zodat het bestuur hen zou kunnen aan schrijven met het verzoek lid te wor den van de belangenvereniging. „Ter wijl ze die adressen wel doorgeven aan bedrijven voor groenvoorziening, waar je dan aanbiedingen van in dë bus krijgt." „Nee hoor", zegt Van Koeveringe. „Wij houden de vaste lijn aan, dat we niemand adressen van de bewoners verstrekken. Het beleid is om daar geen onderscheid in te maken. Adres sen kunnen zo bij het kadaster worden opgevraagd." Dat heeft de Vereniging van eigenaren inmiddels ook gedaan. Alle 207 tweede woningbezitters op Zeeland Village zijn uitgenodigd voor de jaarvergadering op zondagmiddag 25 oktober in restaurant De Water spiegel in Mourik bij Tiel. Die centrale locatie is gekozen ten behoeve van de Duitse huiseigenaren. G«en overleg Volgens Dekkers wil Roompot Beheer geen enkel overleg met het bestuur van de belangenvereniging. „Ze wil len voorkomen dat wij gebundelde klachten aandragen. Als individuele bewoners ergens over klagen; wordt gezegd dat ze de enige zijn en dat er met de andere eigenaren nooit proble men zijn." Als voorbeeld draagt Dekkers de bun- De eigenaar van bungalow Strand 100 is al drie jaar bezig de scheur in de buitengevel van zijn woning hersteld te krijgen. foto Pieter Honhoff galow Strand 100 aan. eigendom van A Kouseman die al drie jaar bezig is de grote scheur in de buitengevel van zijn woning hersteld te krijgen. Volgens Van Koeveringe is er Wel de gelijk overleg geweest tussen Room pot Beheer en de vereniging van huis eigenaren. „Maar je hoeft niet zeven keer over hetzelfde onderwerp over leg te voeren. Over het beheer van de wegen bijvoorbeeld. Dat ligt nou een maal bij ons, daar hoef je niet over te blijven doorpraten. Bovendien heb ben wij rekening te houden met veel tegenstrijdige belangen van de 207 woningbezitters. Iedereen kan wel een vereniging oprichten, maar hoe representatief is die dan wel?" EINDHOVEN - De drie zuidelijke provincies moeten op korte termijn samen met Vlaanderen bekijken welke mogelijkhe den er zijn om de afvalverwerking gezamenlijk ter hand te ne men. Dat zei de Brabantse commissaris van de koning mr. F. Houben donderdag op een bijeenkomst in Eindhoven. Nu zijn bij de afvalverwerking grenzen nog heilig. Afval wordt verwerkt danwel gestort daar waar het is ingezameld. Volgens Houben staat het vast dat na de Nederlandse provin ciegrenzen op termijn ook de landsgrenzen voor afval ópen gaan. Het ligt naar zijn mening voor de hand dat de drie zuidelijk provincies hier met Vlaanderen over praten. Overigens vindt Houben het een slechte zaak als de a fvalmarkt ineens volledig zou worden opengebroken. ANP MIDDELBURG-Een 19-jarige bromfietser uit Middelburg is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Torenweg/Roozenburglaan. De Middelburger reed over het fietspad aan de Torenweg in de richting Arnestein. Daar kreeg hij geen voorrang van een 40- jarige Middelburgse automobilist die uit de Roozenburglaan kwam. De bromfietser is met onder meer een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling mocht hij weer naar huis Beide voertuigen raakten beschadigd. NIEUWE TONGE - In een bednjfsschuur aan het Kromme- weegje in Nieuwe Tonge (Goeree-Overflakkee) is woensdag middag brand uitgebroken. De brandweer en het personeel van het bedrijf waartoe de schuur behoorde hebben gezamenlijk het vuur bestreden. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. Er vielen geen gewonden. VLISSINGEN - Een 49-jarige vrouw uit Vlissingen is donder dag rond het middaguur i n het Nollebos in Vlissingen te water geraakt. De vrouw wandelde met een kennis langs een water partij terwijl ze haar hond uit liet. De vrouw raakte op een ge geven moment uit balans en viel in het water. Ze ging hierbij kopje onder. Haar vriendin was alleen niet in staat de Vlissingse te redden. Samen met een toegestelde omstander kon de vrouw op het droge worden gebracht. Een inmiddels gewaarschuwde am bulance was met meer nodig. De vrouw kwam met de schrik vrij en is naar huis gegaan. BERGEN OP ZOOM - De recherche van Bergen op Zoom heeft drie Tsjechische meisjes, die het slachtoffer van men senhandel waren, bevrijd. Er zijn veertien verdachten aange houden, van wie twaalf nog vast zitten. De politie rolde de bende op tijdens de zoektocht naar twee zusjes van 14 en 19 jaar, die in Tsjechie waren ontvoerd, in Ne derland waren verkocht en vervolgens gedwongen werden tot prostitutie. Het derde meisje, eveneens 19 jaar werd in een woning in Den Haag aangetroffen. De politie hield de ver dachten aan in Enschede, Den Haag, Standdaarbuiten en Roosendaal. Dertien verdachten hebben de Albanese natio naliteit of zijn van Albanese afkomst. De veertiende heeft de Tsjechische nationaliteit. Hun leeftijden variëren van 20 tot 34 jaar. De verdachten, die in het hele land actief waren, maakten veelvuldig (maar kortstondig) gebruik van voertui gen die op naam zijn gesteld van zogenaamde 'katvangers'. De drie slachtoffers zijn inmiddels terug naar Tsjechië. ZIERIKZEE - Het comité Schouwen- Duiveland van de Stichting Reformatorische Hulpaktie Woord Daad houdt vanwege het 25-jarig bestaan zaterdag 24 oktober vanaf 19.30 uur een zang- en orgelavond in de Grote Kerk in Zierikzee. De Hervormd Gemengde zang vereniging Vox Jubilans en or ganist Peter Eilander verlenen hun medewerking. Op deze avond wordt de nieuw uitgebrachte psalmen-cd ge presenteerd en officieel aan een woordvoerder van Woord Daad overhandigd. Een deel van de opbrengst van elke ver kochte cd is bestemd voor een gezondheidvoorl ichti ngspro- ject in Haïti. NIE UWERKERK Orgelconcerten - De organisten Martin Weststrate en Peter Wil deman geven zaterdag 24 oktober in de zaal van de Gere formeerde Gemeente in Nieu- werkerk gezamenlijk een aantal mini-orgelconcerten. Martin Weststrate treedt ook solo op. De miniconcerten duren van 11.00 tot 16.00 uur en zijn gratis toegankelijk. REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23 4301 KJ ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl W.J. van Dam (chef) P.G.B. van den Belt P. Kleemans A. Molengraaf A.M.L. Pankow P.B. Godrie (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Willem van Dam Ach, zegt de wethouder op blijmoe dige toon, 'sommige zaken hebben nu eenmaal hun tijd nodig'. De glim lach is als altijd even stralend. Nee hoor, zegt wethouder Pia W. Berre- voets-Ringelberg, zij gaat geenszins ge bukt onder de kritiek die de voorbije weken op haar neerdaalde. Waarom zou ze ook? Raadsleden die mistroostig het hoofd schudden omdat zij toezeg gingen niet zou nakomen, het gewapper met een motie van afkeuring in haar richting, een collega-wethouder die haar beleid openlijk bekritiseert; dat alles deert Berrevoerts niet. Zegt zij. „Dit is een van de boeiendste functies die ik ooit heb gehad." Pia Berrevoets-(CDA wethouder van onder meer cultuur, welzijn en volksge zondheid) ligt stevig onder vuur. Vorige maand werd zij tijdens een vergadering van de raadscommssie voor Maat schappelijke Aangelegenheden hevig bekritiseerd omdat er nog altijd geen duidelijkheid bestaat over de financië le positie van het Theater Mondragon. De irritatie daarover is zelfs zo hoog op gelopen, dat de D66-fractie in de ge meenteraad van Schouwen-Duiveland een motie van afkeuring gereed heeft liggen. PvdA-wethouder D. van der Wekken wakkerde het vuurtje later tijdens een politiek café nog wat verder aan. Het cultuurbeleid van Schouwen-Duive land - zo verweet hij zijn CD A-collega via de band - deugt van geen kanten; het ontbreekt aan durf, waardoor het ge vaar ontstaat dat Schouwen-Duive land straks geen theatervoorziening meer overhoudt. Al die kritiek; moet een ongemak kelijk gevoel geven. Loopt wel loszegt de wethouder..Poli tiek is een rollenspel waarbij mensen elkaar over bepaalde zaken aanspre ken. En dat is heel erg goed. Zo hoor je in de politiek ook met elkaar om te gaan. Natuurlijk is het niet leuk wan neer er op afkeurende toon over je wordt gesproken; een bestuurder is net een mens. Maar het gaat om de zaak; het is een signaal van: mevrouw de wethou der: zorg dat snel orde op zaken worden gesteld. Dat is uitstekend, zo hoort het ook. Dus ik ga daar echt niet gebukt on der. Ik heb een behoorlijk zakelijke in stelling. Ik beschouw dit soort kritiek als een stimulans om met de zaken ver der te gaan." Maar het kan toch niet echt aan genaam zijn als zelfs een collega wethouder u publiekelijk afvalt? „Ik was onaangenaam verrast toen ik zijn uitspraken vernam. Maar die kwestie is in de raad besproken en ik wil er eigenlijk geen woord verder meer Wethouder P. W. Berrevoets-Ringelberg(CDA): „...visie groeit niet in de achtertuin... „Uhhhh, ik denk dat je dat in zijn alge meenheid niet zo kan stellen. Ik heb een paar moeilijke klussen te klaren en als college zullen we dat samen moeten doen. Ik heb zelf in elk geval voldoende drive om dat samen te doen." De kntiek op uw cultuurbeleid is onterecht „Nou, als je ziet wat er op het gebied van cultuur op Schouwen-Duiveland gebeurt, dat is heel veel. Er zijn zoveel vrijwilligers enthousiast bezig om hier dingen van de grond te krijgen en te houden; de nazomerfestivals, Beach- pop, Anywave, theatervoorstellingen, amateurtoneelgroepen, hoeveel fanfa res hebben we niet, het is echt heel veel." over wisselen. Ik beschouw het als poli tiek afgedaan." In hoeverre werkt zo'n incident door in de onderlinge verstand houding binnen het college van B en W? „We hebben nog steeds een heel goede relatie met elkaar. Ik ben geen type dat mokkend door hel leven gaat. Maar ik eis wél respect." En dat respect ontmoet u in vol doende mate; denkt u dat u nog het volledige vertrouwen van de gemeenteraad geniet? „Dat zou u aan de raad moeten vragen." De vraag is aan u gesteld. Maar ondertussen staan de be langrijkste theater- en muziekpo- dia op Schouwen-Duiveland, Brogum en Mondragon, te ver krotten. „De makke van het hele verhaal is: we hebben een ouwe barrel als Mondragon en we zitten met een ouwe barrel als Brogum. Daar kan ik een hele hoop op merkingen over maken, maar ik zit met het gegeven dat die voorzieningen te oud zijn om naar te kijken. Er moeten foto Pieter Honhoff keuzes worden gemaakt; welke activi teiten willen we op Schouwen-Duive land en wat voor soort accommodatie hoort daarbij. Daar is tijd voor nodig. Want visie groeit niet in de achtertuin." Vijfenveertig miljoen gulden voor een gemeentehuis; Mondragon verkrot, Brogum verkrot - hoe legt u dat mensen uit? „Het een heeft weinig met het ander te maken. En je kunt niet alles tegelijk. Dat is het probleem." A Is u zichzelf een cijfer zou mogen geven als wethouder? „Gelukkig geven wethouders geen cij fers..." Zou u in een volgende periode te rug willen komen als wethouder? „Daar heb k nog helemaal niet over na gedacht". Kom, kom.. „Nee, echt niet. Maar ik moet wel zeg gen: het is een van de boeiendste func ties die ik tot nu toe heb gehad. Het werkt verslavend. De enige manier om daar van af te komen is dat ze je d'r uit schóppen." door Peter van den Belt OUDDORP - Het dagelijks be stuur van het natuur- en recrea tieschap De Grevelingen houdt vast aan de mogelijkheid het aantal ligplaatsen tot 2008 met 1600 uit te breiden tot 5.400. Het grootste aantal (800) mag in Bruinisse komen. Het recreatieschap hield don derdag in bezoekerscentrum De Punt een informele bijeenkomst voor gebruikers van de Greve lingen. Daarin wilde het dage lijks bestuur de reacties peilen op de veranderingen dié ze na de inspraakronden van begin dit jaar wel of niet had aangebracht in het concept-beleidsplan 1998-2008. De uitbreiding van het aantal ligplaatsen was het enige echte discussiepunt, Zo drong T. Kra mer (ZMF/Delta-overleg) aan op een representatieve peiling over de drukte op de Grevelin gen. „Volgens mij is het echt te vol. Als blijkt dat een meerderheid van de gebruikers dat ook vindt, moet dat toch een duidelijk sig naal zijn." De ZMF had ook in de eerste inspraakronde al aan gedrongen op een beperktere uitbreiding. Plaatsvervangend voorzitter J G. van Zwïeten wees er op dat de uitbreiding op de Grevelingen het gevolg is van de beperkingen die voor de Oos- terschelde gelden. „Als we wa teren met een natuurfunctie ex tra willen beschermen, moeten andere wateren rekenen op wat meer drukte. Zolang er vraag is naar ligplaatsen en geen men sen weglopen omdat het te vol is, kunnen er nog bij. Maar uw signaal is helder. Het bestuur moet oren en ogen goed open houden." Laatste De mogelijke uitbreiding bete kent overigens niet dat het na tuur- en recreatieschap met elke extra ligplaats zomaar genoe gen neemt. Van Zwieten: „Het zijn voorlopig de laatste uitbrei dingen. Dan mogen we hoge kwaliteitseisen stellen. Niet al leen gezien de huidige normen, maar we kunnen ook al inspelen op de toekomst." Het dagelijks bestuur stelt het beleidsplan 12 november voor lopig vast Daarna begint de formele inspraakprocedure. Be gin volgend jaar hoopt het re creatieschap het definitieve be leidsplan te presenteren (Advertentie) Kees den Herder Een oude steiger. De Dimico-kast staat er pontificaal op het plankier. Hout op hout. Tijdloze schoonheid op een tij loze getijdenkoai Misschien om te zeggen dat je behalve een breedbeeld-tv plus audio en video - heel slim met uittrekplateau en "verdwijndeuren" - ook kostbare herinneringen kunt opbergen in zijn i|zersterke vormgeving. Echt een kast voor mensen die creatief en functioneel helemaal van deze tijd zijn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 37